Uit Alkmaar en Omstreken. ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN Auto-ongeval. TJADDINXRIJTERPOLDER goed genomen, wordt weggewerkt en goed ook. Bart begaat een foutje, hetwelk Albert afstraft met een doelpunt, 51. Wederom krijgt N.V.V. een corner te nemen: weer zet Faus goed voor. maar zooals bij zoovele aanvallen ook, is de voorhoede niet bij mach te er wat van te maken Succes krijgt ook een corner te nemen: goed zet Ran voor, evengoed werkt Groo- tes weg. N.V.V. heeft géén geluk als de Weerd goed is doorgebroken, de keeper reeds gepasseerd is, maai de paal keert het schot. Dat was wel pech! Kort daarop weer geen geluk, als 'n vliegend schot juist naast gaat, Prettig doet het aan, dat N.V.V., ondanks haar grooien achterstand, toch den moed niet op geeft en dikwijls in het veld heel goede dingen doet. Sepers krijgt een kans. maar de bal suist meters naast, Hetzelfde doet Visser als hij van Sepers een goede bal krijgt aangegeven. Het is van Barten niet juist om den snellen Ran steeds vrij te laten, zoodat vandaar steeds een groot gevaar dreigt. Een zeer fraai doelpunt na 'n snellen aanval brengt den stand dor den linksbinnen Grootemaat op 6—1. Deugd doet op de rechtshalf-plaats goed werk. Het is Sepers die met een onverwacht afgevuurde kogel, Posthu mus totaal verrast, 6—2 Mooi heeft N.V.V. er niet lang van, want kort daaop is het Schmidt, die na goed doorzetten er 7—2 van maakt. Bij zulke gele genheden worden Reijne en Blokker in de achter hoede terdege gemist. In de laatste vijf minuten is Succes weer de baas van het terrein, een vliegend schot van Ran vindt Bart juist op zijn plaats, een corner levert niets op. een schot op doel wordt bijna door Klaver in eigen doel gewerkt, als bij den bal wil opvangen. De Weerd krijgt nog een dot van een kans, maar schiet juist in keepers handen. Na nog eenige wederzijdsche aanvallen blaast scheidsrech ter Borst inrukken. Succes heeft hier een uitstekende indruk achterge laten. Zij bracht hier een goed samenspelend elftal, gevormd dor elf flinke, goede voetballers, met een goed schot. N.V.V. II had in Hoogwoud geen succes, beide al daar gespeelde wedstrijden werden met 21 ver loren. AARTSWOUD. Het was voor onze voetbalvereeniging vorigen Zon dag een uitstekenden dag. Ze gingen naar Hoogwoud voor een seriewedstrijd van Y.C.L. Allereerst moest A. I tegen O.K.B. uit Obdam en na een goeden strijd wonnen ze dezen met 2—0. Daarna om den len en 2en prijs tegen V.C.L. en ook in dezen wedstrijd wisten onze jongens het doel schoon te houden. De eindstand was 10. Voorwaar een mooie overwinning en de zilveren beker was wel .verdiend. V.C.L. won den 2en prijs, O.K.B. den 3en. terwijl N.N. zich met den icn prijs moest tevreden stellen. WAARLAND. Con Zelo speelde tegen V.V.O. I. Hoewel Con Zelo met een combinatie uitkwam, viel de uitslag nogal mee. De stand werd 35. De Jun. A wonnen van Rood Wit met 6—1. PETTEN. Petten I—Schoorl I. In den langen tijd, dat deze beide ploegen elkaar niet ontmoetten, is naar onze meening het spel onzer Zuiderburen beter geworden. De verdediging in haar geheel is goed, terwijl in het bijzonder het linker- aanvalsblok door vlotte combinatie en schotvaardig heid het de tegenstanders bijzonder lastig maken kan. Dat ondervond ook P., want de wedstrijd was nog niet heel oud, toen de stand reeds 0—2 was. Inmiddels had ook Petten Geurts reeds herhaalde malen aan den tand gevoeld, zonder resultaat evenwel. Eindelijk scoorde de r. binnen fraai uit een voorzet van zijn rechter buurman (12). Met dezen stand kwam de rust. A. Eriks deponeerde reeds vrij spoedig den ge lijkmaker in de touwen. Twee onverwachte doelpun ten hergaven S. de leiding. 24. Van nu af domineer de P. volkomen. Er ontbrak echter nogal wat aan het samenspel, zoodat de score beneden de verwach ting bleef. Tenslotte verkleinde P. Vriesman den ach terstand (3—4). Hoewel het at en toe verbazend wei nig scheelde, kwam in dezen stand geen verandering meer, DIRKSHORN. D.F.C. I—Meervogels I (Andljk). Op een zwaar bespeelbaar terrein is het D.F.C. 1 gelukt een overwinning te behalen op de Meervogels I. Wij zagen van beide kanten aardig spel, doch bij de Weervogels ontbrak het aan goede schutters in de voorhoede, wat bij D.F.C. daarentegen niet het geval was.. Dat blijkt uit de score. De linksbinnen maakte alle zes doelpunten. Uitslag was 62, zoodat. D.F.C. een goede kans heeft van winnen in dezen nederlaag wedstrijd. O»':. Van een goed geslaagden adspirantendag met een record aantal deelname en goed jeugdvoetbal. Ook' de adspirantendag van 1934 is op een groot succes uitgeloopen. Het succes was feitelijk nog groo- ter dan vorige jaren, want men beschikte thans over niet minder dan 100 elftallen, inhoudende 1100 jeugd spelers, die tezamen een 100-tal wedstrijden zouden verspelen op een acht-tal speelterreinen, die op het gemeentelijk sportpark in de kaasstad waren uitge zet. Was het dan ook wonder dat men van 9.30 uur tot 6 uur jeugdvoetbal en nog eens jeugdvoetbal kon zien en... wat ons het meest verheugde; men zag dezen keer beter voetbal dan de laatste jaren, iets, wat ongetwijfeld tot vreugde stemt. Wat de organisatie betreft. Ook thans was deze volkomen in orde en woorden van lof komen onge twijfeld toe aan hen, die dit tournooi in elkander hadden gezet, doch eveneens woorden van lof aan scheidsrechters, terreincommissarissen, vereenigings- bestuurderen en geleiders en... niet het minst aan de deelnemers zelf, die mede voor een goed verloop zorg droegen, zoodat geen wanklank werd verno men. Aan het slot van dit tournooi zegde de bondsvoor zitter, de heer Delvaux, allen hartelijk dank voor de goede en prettige medewerking, memoreerde een paar ongevallen en zegde de jeugdige slachtoffers een speldje en een fruitmand toe, wenschte hen spoe dige beterschap en reikte vervolgens de prijzen uit. De navolgende elftallen, die als eerste prijswin naars in hun groep naar voren waren getreden, konden de bekende en zeker niet minder begeerde N.H.V.B.-speldjes in ontvangst nemen: Alcm. Vic- trix a, Alkm. Bovs a, W.F.C. a, Uitgeest a, K.V.V. a, E.V.C. a, B.K.C. a, Alcm. Victrix b, O.S.V. b, Vrone a, Akersloot a, W.R.C. a, Ï.V.V. a, Alkm. Boys b, K.V.V. b, De Rijp b, K.F.C. a, O.S.V. c, Alcm. Victrix d, W.F.C. d, H.R.C. d, O.S.V. d, Helder e, W.C.C f, Alcm. Victrix g. Van de uitslagen noemen we de volgende: Groep I: Helder aK.F.C. a 12, Helder aWest Frisia a 43; Groep 2: H.R.C. a—O.S.V. a 3—1, Alk- maarsche Boys aHollandia a 42, H.R.C. aAlkm. Boys a 23: Groep 3: Schagen aW.F.C a 1—3; Schagen a—M.F.C. a 2—5. Groep 6: De Rijp a—D.T.S. a 1—2, D.T.S. a—E.V.C. a 1—3; Groep 7: O.K.B. a—B.K.C. a 0-1; Groep 8: Helder b-K.F.C. b 6-4, Helder b—Alcm. Victrix b 01. Groep 9: H.R.C. b—Hollandia b 1—2; H.R.C. b— Q.S.C. b 1—2; Groep 10: O.F.C. aVrone a 12: R.C.Z. aNieu we Niedorp a 0—2; Vrone a—N.Niedorp a 1—0; Groep 13: I.V.V. a—Held. Boys a 31; Wieringer- waard aBcemster a 01; Held. Boys a—Wieringer- waard a 76. Vrone b—W.F.C. c 4—3, Vrone b—De Rijp b 1—3, W.F.C. c—Schagen b 4—2. Groep 17: Helder cAssendclft b 01, West Fri sia bHelder c 02; Groep 21. K.T.C. d—H.R.C. d 0-4. Groep 2. Helder dK.V.V. c 03. Groep 23. Helder e—QS.C. e 7-0; W.F.C. e-Hel- der e 0—2; van 't K.N.G.V., gehouden te Zaandam den 23cn en 24sten Juni. Van de uitslagen vermelden wij: Dames. Hoogspringen: 1. E. Krythe, Brunhilde (Gr.) 1.42J4 M.; 2. Trien v. d. Kolk, Olympia, Wierin- gerwaard, 1.40 M.; 3 D. de Burger, Hygiea, (Haag) 1.40 M. Heeren. 400 M. hardloopen: 1. Spoor, Haarlem, 56.6 sec.; 2 S. Spigt., Helder, 55,9 sec.; 3 J. de Jonge. Aalsmeer, 56,7 sec.; 4 J. Mooiweer, Bloemendaal, 56.9 sec. 1500 M. hardloopen: 1 C. Bakker. Alkmaar 4.36.4 sec.; 2 J. Lub, Gratio Plato. IJmuiden, 4.39.2 sec.; 3 H. Bruin. H.H.W.veer 4.39.3 sec. Verspringen: 1 II. v. d. Tootcn, Thor, Schiedam, 6.22 M.; 2 K. Schenk, Olympia, W'vvaard 6.04 M.; 3 H. Kiljan, P.P.. Helder. 5.93 M. Polsstok Hoogspringen: 1. J. Verkes, Haarlem, 3.20 M.; 2 K. Schenk, Olympia. W'waard, 3.20 M. Hink-stap-sprong: 1 K. Schenk. Olympia. W'waard 13.01 M.; 2 T. Schaak. Aalsmeer, 12.17 M.; 3 K. Eveleens, Aalsmeer, 12.03 M. u't de OMGEVING LANGEND IJ K Voor kolvers is iets nieuws onder de zon. De sociëteit „Ons Genoegen" bij den heer J. de Bakker zal nl. een zeer bijzonderen kolfwedstrijd houden, waarvan de regelen zeer afwijken van de tot nu gevolgde wijze van kolven. Men zal nu optrokken vanaf de benedenpaal te beginnen bij cijfer 1; daar na zullen punten getrokken worden vanaf de hoven- paal. De tweede slag wordt begonnen bij cijfer 2, de derde bij 3. enz. tot en met 12. Zoo worden 8 partijen dus 96 slagen gedaan, wat ongeveer evenveel tijd vordert als een 50-slagen wedstrijd. Er zal ook in 3 klassen worden gekolfd. Ongetwijfeld zal voor dezen soort wedstrijd bijzonder veel belangstelling bestaan, daar het nu niet zeker is, dat de kolvers, die volgens het geldende stelsel meestal het hóógst aantal pun ten slaan, dit nu ook zullen doen. Verrassingen zijn in elk geval niet uitgesloten. Verwacht wordt, dat dit wel navolging zal vinden. Tulpen uitvoer. In 1933 zijn aan tulpen uitgevoerd 559.572.141 stuks, aan hyacinthen 83.50-4.386 stuks en aan nar cissen 106.672.283 stuks en 1.237.625 Kg. Daaruit volgt, dat de export nog zeer belangrijk is geweest en in het bijzonder heeft Engeland daarin een zeer groot aandeel gehad. De totale uitvoer in Kg. was nl. 42.446.060, waarvan alleen naar Engeland 20.858.981 Kg. zijn geëxporteerd. Behalve een invoerrecht van 10 naar de waarde, ondervindt de afzet geen moeilijkheden, terwijl uit de vakpers blijkt, dat op verdere beperking niet zal worden aangedrongen, dit in tegenstelling niet ver schillende andere landen, waar de invoer zeer be moeilijkt wordt door hooge invoerrechten. In 1934 ontwikkelt de handel zich tot nu toe op be vredigende wijze. Door de bollenkweekers zal dit ongetwijfeld met genoegen worden vernomen. —OUDKARSPEL. Zaterdagavond werd in onze gemeente een muzi kale rondwandeling gemaakt door de harmonie „Excelsior waarvoor ook veel belangstelling be stond. Ook ditmaal is een gedeelte van de collecte, bestemd voor het plaatselijk crisiscomité. De officieelc opening van de nieuwe zweminrichting zal plaats vinden op Zondag 8 Juli a.s. NOORDSCHARWOUDE. Het schoolfeest der O. L. school is weer achter den rug en uitstekend geslaagd. De jongste klassen zijn naar Schoorl, Bergen (bezoek aan de Bedriegertjes) en Castricum aan Zee geweest, waar volop genoten is. De ouderen zijn naar Den Haag en Scheveningen geweest en werd o.m. een bezoek gebracht aan het panorama van Mesdag en het Vredespaleis. Dit was ook een mooi uitstapje. De reis geschiedde met autobussen van de N.V. H.A.B.O. De Ren- en Tourvereeniging „Onderling Genoegen" hield bij Koedijk een sprintwedstrijd over 300 Meter. Wegens het slechte weer was de opkomst niet groot. Voor de A klasse waren 5 en voor de B klasse 11 deel nemers. De uitslag was als volgt: A klasse: 1. Jb. Renaud 3 punten, 2. C. Jongsma 4 pt., 3. C. Kos 5 pt., 4. J. Ridderbos 6 pt. Hierna had een uitdagingsrit plaats tusschen no. 1 en 2 om de eerste plats. Deze werd door Jongsma ge- wonne, zoodat de definitieve uitslag was: le prijs C Jongsma, 2e prijs Jb. Renaud. 3e prijs C. Kos. De B klasse had den volgenden uitslag: le prijs A. de Vries, 2e prijs C. Smit, 3e prijs J. Blokker, 4e prijs P. van Exter. De Banne. De Banne Noordscharwoude hield Maandagavond een vergadering van bestuur en stemgerechtigde in gelanden in „Concordia". De opkomst was niet groot. Voorzitter, de heer J. Ootjes, opende de vergade ring met welkom, waarna de heer S. Schuitemaker de notulen der vorige vergadering voorlas, welke on veranderd werden goedgekeurd en vastgesteld. Daarna was aan de orde de behandeling der in gekomen stukken. De Maatschappij voor Gemeente- crediet deed een aanbieding voor het sluiten van een geldleening. Men besloot tot het aangaan van een geldleening van f6800, tegen een rente van VA ai te lossen in 40 jaren. De heer Heeman vroeg, of men ook tusschentijds kon aflossen, als de rente eens verlagen zou. Voorzitter betwijfelde dit. Er zou, als men verla ging zou kunnen toepassen, toch een zekere provi sie te betalen zijn. Bij kleine bedragen zal de sop de kool niet waard zijn. Men nam genoegen met het aangaan van de lee ning. De heer IJ. Kaan had het liever niet zoo krap ge nomen, gezien de resultaten van de rekening. Als iets meer geleend werd, zou men met minder kasgeld- leening toe kunnen. Voorzitter merkte op, dat men daarvoor geen toe stemming kon krijgen. Men kan niet meer leenen dan kan worden aangetoond noodig te zijn. De heer H. Swager vroeg, of van de opbrengst van het te verkoopen terreintje kasgeld kon worden ge bruikt. De Secretaris lichtte een en ander toe. Vervolgens werd overgegaan tot vaststelling van de begrooting voor 1934, tot een totaal bedrag van f6362,76 in ontvangsten, uitgaven f5590.94, vermoe delijk batig saldo f771.82. De lasten zijn vastgesteld op f 16 per H.A. voor land in de banne, f 8 per H.A. voor den Noordscharwouder Polder, terwijl de hef fing voor het verdolven land f3.22 per H.A. bedraagt. De heer IJ. Kaan vroeg naar de opbrengst van de aandeden van de spoorlijn Station—Dorp Noord scharwoude. Voorzitter antwoordde, dat daarvoor niets is ge raamd. daar de uitkomsten dier N.V. twijfelachtig zijn in verband met de tijdsomstandigheden. Het kan nog een meevallertje worden. De heer IJ. Kaan drong er op aan, dat de bijdragen aan alle waterschappen verlaagd worden, daar de lasten hierdoor zoo verhoogd worden. Voorzitter lichtte deze posten toe. Er valt weinig op te bezuinigen. De heer Kaan vond de post voor het Hoogheem raadschap wel wat hoog; dat zijn dubbele lasten voor de ingelanden. Voorzitter antwoordde, dat deze lasten wel belang rijk verlaagd zijn; dat gaat steeds omlaag. Men zal zijn uiterste besi doen de lusten zoo laag mogelijk te brengen. De begrooting werd daarna goedgekeurd. De rekening werd hierna vastgesteld met een to taal aan ontvangsten van f33105.17, uitgaven f32739.32. batig saldo f 365.85. De penningmeester werd gedéchargeerd. Eenige wijzigingen van het ambtenarenreglement werden vastgesteld, waarna een termijn werd vast gesteld voor de salariskorting van den secretaris- penningmeester. Men sprak nog over het tijdelijk of blijvend zijn van de korting. In verbind met de pen sioengrondslag werd het tijdelijk gehouden. Het zesde punt der agenda vermeldde het voorstel om het terreintje naast de Mosselenbrug te verkoo pen. Er is nog geen officieele aanvrage geweest, werd er medegedeeld. Het voorstel werd aangenomen. Men besloot tot het aangaan van een kasgeldlec- ning van f 1500. Tot kasnazieners voor de rekening 1934 werden de heeren Alb. Barten Pz., Jb. Hopman Jbz. en K. Swa ger aangewezen. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Dinsdagmorgen werden ter veiling reeds 4 partijtjes roode kool aangevoerd, welke vanaf f7.4018.50 per 100 K.G. van de hand gingen. W I KRfNGEN De Minister van Waterstaat heeft aan de Directie van den VVieringermeerpolder ten behoeve van de motorrijtuigen en aanhangwagens, in gebruik voor het in cultuur brengen van den polder, tot wederop zegging ontheffing verleend van verschillende bepa- gen van het motor- en rijwielreglement, zooals t.a.v. verkeersregels, rem- en verlichtingseisrhen en verdere eischen normaal aan motorvoertuigen met aanhang wagens gesteld. Deze ontheffing geldt alleen voor de wegen binnen den Wieringermeorpolder en wel voor voertuigen, welke in verband met hun bouw of inrichting niet kunnen worden ingeschreven. Wanneer de bermen van de wegen zulks toelaten, moet steeds zooveel mogelijk op de bermen en rechts gereden worden. Aan andere weggebruikers moet tijdig door het ge ven van duidelijke teekens te kennen worden gege ven, dat voorzichtig moet worden gereden. Onder geen omstandigheden mag het berijden van de wegverharding door de overige weggebruikers worden verhinderd. Aan andere weggebruikers moet voorrang worden verleend op de versmalde gedeelten van wegen. Ontsierende reclame. Het zal velen zijn opgevallen, dat den laatsten tijd op vele terreinen langs den nieuwen betonweg aller hande reclame s van bekende niet plaatselijke firma's werden opgericht. Tot het plaatsen daarvan wist men al of niet tegen een kleine vergoeding de eigenaren van aan den weg grenzende perceelcn te bewegen. Zoolang de reclames van bescheiden omvang blijven, zien wij hierin geen kwaad, doch wanneer een aardig oud huisje vrijwel geheel achter een van de moderne monsterreclame's schuil gaat, waardoor het karak teristieke van een landelijke omgeving geheel verlo ren gaat of wanneer het schilderachtige van een mo len wordt weggenomen door dien te behangen met een uitgezochte serie reclameplaten, waarin alle kleu ren van den regenboog vertegenwoordigd zijn, dan zijn er wel degelijk bezwaren. Reeds eerder had men in andere plaatsen van Noordholland hiermede te kampen. De aanhoudende klachten van natuur-kenners en •liefhebbers was voor Gedeputeerde Staten een drijf veer om aan de z.g. ontsierende reclame een einde te maken. Bij verordening is het plaatsen van reclame borden verboden geworden en alleen Ged. Staten mo gen op dezen regel uitzonderingen maken, hetgeen slechts zeer sporadisch wordt toegestaan. Een dezer dagen heeft de rijkspolitie alhier alle eigenaren van perceelen waarop bedoelde reclame s staan, aangezegd deze te doen verwijderen, aan welke uitnoodiging men verstandig zal doen gevolg te ge ven. In hun belang wijzen wij eigenaren van perceelen, grenzende aan den weg, er op, dat het niet gewenscht is op aanbiedingen van firma's, tot het plaatsen van reclameborden, in te gaan. DEN OEVER. „Apollo" op concours. J.l. Zondag is voor bovengenoemde harmoniever- eeniging een succesvollen dag geworden. Op het te Hippolytushoef op dien dag gehouden nationaal con cours voor harmonie- en fanfarecorpsen wist zij niet minder dan op drie prijzen beslag te leggen. Des morgens werd in den marschwedstrijd een eersten prijs behaald met 39 punten, de concertwedstrijd le verde een eersten prijs op met 154 punten, terwijl 's avonds in den eerewedstrijd nog een tweeden prijs behaald werd met IS punten. Op één corps na be haalde „Apollo" het hoogst aantal punten van den dag. Wij feliciteeren „Apollo" van harte met de schit terende successen. Ook den directeur, den heer J. v. Glabbeek van den Helder, die geweldig veel werk verzet heeft om zijn vereeniging op het peil te bren gen dat zij thans bereikt heeft onze warme hulde. Hoewel we overtuigd zijn dat elk lid gegeven heeft wat hij kon en niet in bijzonderheden willen treden, willen we toch een uitzondering maken en wel voor den jeugdigen hoboist die een uitstekende partij heeft gespeeld. „Apollo" ga zoo, onder leiding van Uw bekwamen en ijverigen directeur, op den ingesla gen weg voort, en gij zult een mttziekvereeniging worden waar heel Oost-Wieringen trotsch op zal kun nen zijn. KOEnn AS JULIANADORP. Zondag j.l. behaalde de Harmonie „Kunstzin" al hier op het Nationaal Concours te Wieringen, in de 3e afdeeling een 2en prijs met 125 punten. HA REN KARSPEL WAARLAND. Naar wij vernemen heeft de R.K. Mttziekvereeni ging van Waarland zich op het gehouden concours te. Bovenkarspel kranig gehouden. Zij behaalde een 2on prijs. Op 6 punten na hadden zij een eersten prijs behaald. HEERH TT GOWAARD VEENHUIZEN. De heer C. v. Twuiver alhier is benoemd tot tijde lijk onderwijzer aan de Openbare Lagere School no. 4 te Den Helder met ingang van 25 Juni. OUDE NIEDORP Zwembad. BU besluit van B. en W. is aan het voorloopig co mité tot verbetering van het zwembad vergunning verleend tot het bouwen van 7 kleedkamers. Aan de provincie Noord-Holland is door B. en W. vergunning verleend tot het leggen van een laagspan ningswaterkabel, aansluitend aan den besta&nden kabel nabij de sluis aan het Niedorper-Verlaat. Op Vrijdag 22 Juni j.l. hebben de kinderen van de O. L. school alhier hun jaarlijksche schoolreisjo ge maakt en wel naar IJmuiden. Met den autodienst van de N.V. HABO werd over Alkmaar langs de hertenkamp naar Velzen gereden, waar een broodje en een glaasje limonade werden gebruikt. Vervol gens ging het op IJmuiden aan. Jammer, dat door het stormachtige weer de kleintjes de zee niet kon den bereiken. De oudste leerlingen zijn, na eerst de sluizen te hebben bezichtigd, nog op de pier geweest, waar de woelige zee interessant was om te zien. Na eerst weer wat gegeten en gedronken te hebben ging de reis over Castricum langs den duinkant naar Bergen, waar volop is genoten van het duin, cn van het lust- en ontspanningsoord. De bedriegertjes kettingbrug en glijbaan verschaften wel het toppunt van vermaak. Om 7 uur werd de terugtocht aanvaard en in de beste stemming arriveerden zij om 8 uur weer in Oude Niedorp. Een woord van dank is hier zeker wel op zijn plaats aan allen, die het mogelijk hebben gemaakt om dit schoolfeest zoo uitstekend te doen slagen. Naar wij vernemen heeft het voorloopig comité tot verbetering van het zwembad besloten om het plan, hetwelk in de laatst gehouden ledenvergadering van de ver. ..Plaatselijk Belang" werd voorgelegd, toch nog dit jaar uit te voeren. Het plan is om twee zwembassins aan te leggen. De diepte van deze bassins is resp. -40 cn 110 c.M. Het eerste bassin .is bestemd voor de kleinere en het tweede voor de oudere leerlingen. Men is reeds thans bezig met baggeren. 'T VELD. Zondag 1 Juli a.s. zal het R.K. Fanfarecorps „St. Martinus" hare bekwaamheid toonen op het Bonds- concours te Bovenkarspel. Bovengenoemde vereeni ging heeft besloten om, met goedkeuring van B. en W. van Oude Niedorp. een verloting te houden, teneinde eenige nieuwe instrumenten te kunnen koopen. 7 ÏJ P E Politie. Gevonden: een porfemonnaie met eenig geld. Verloren: een damestasch. OUDESLUIS. Aan Ie Zondag door de Harddraverijvereoniging Velzen—Beverwijk gehouden draverij namen 20 paar den deel waarvan Gretchon H van den heer N. Sil- ver te Oudesluis den eersten prijs won. Greichen H werd gereden door den pikeur-trainer A. Nottelmann te Schagen. SCHAGERBRUG. Te 't Buurtje had Zaterdagnacht ongeveer 12 uur een auto-ongeval plaats. Op ciat tijdstip kwam uit de richting Stolperviotbrug een luxe auto aanrijden met de bedoeling op het kruispunt te 't Buurtje linksaf den Ruigeweg in te rijden. Door onbekendheid met den weg aldaar geraakte de wagen, die met een mati gen gang reed niet over doch naast het bruggetje, dat over de egalementsloot ligt. De wagen kwam in de breede egnlement terecht cn geraakte bijna geheel on der water op baar linkerzijde. De inzittenden, de heer J., stuurman ter grootc vaart, wonende te Den Helder, die chauffeerde, en een reiziger, wisten zich uit hun benarde positie te bevrijden door een raampje van het portier open te draaien en uit den wagen te klim men. Inmiddels was de heer Klok, die vlak bij de plaats van het ongeval woont, niet een ladder ter hulp gekomen. Met behulp van «lezen ladder bereikten de drenkelingen den wal. Wonder boven wonder waren beiden er goed af gekomen; de bestuurder was totaal ongedeerd, terwijl de andere inzittende slechts lichte schaafwonden aan beenen en handen had opgeloo- pen. De kraan wagen van de garage De Moor was spoe dig ter plaatse en haalde de zwaar beschadigde auto op het droge. Ten huize van den heer Klok werden de drenkelingen van droge kleeren voorzien. Door en en ander ondervond het verkeer ter plaatse een belangrijke stagnatie, vooral ook door de drukte tengevolge van de Schager kermis. De beide gemeenteveldwachters van Zijpc waren spoedig aan wezig om het verkeer te regelen, terwijl voorts pro ces-verbaal werd opgemaakt. Donderdag 21 dezer vergaderden de stemgerech tigde ingelanden van den Tjaddinxrijtcrpolrier, des avonds 7 uur ten lokale van den heer J. P. Pepping te De Weel. De Dijkgraaf P. Takken Pzn., opent de vergade ring met een hartelijk woord van welkom. Hierna worden de notulen van de vorige vergadering door den Secretaris, den heer F. Jong Czn. voorgelezen en onveranderd vastgesteld. De rekening over het jaar 1933 wordt vastgesteld na te zijn onderzocht door be stuur en een commissie, bestaande uit de heeren J. Schiebroek, J. Wit Jr. en S. P. van der Stoop, op de navolgende bedragen. Ontvangsten f891.51; uitga ven f836.80. Batig slot f54.71. Vervolgens worden eenige ingekomen stukken be handeld en voor kennisgeving aangenomen. Het ambtenarenreglement wordt aangevuld met de be kende bepalingen tot beteugeling van de revolution- naire gezindheid. Daarna komt in behandeling het concept Bijzon der Reglement van Bestuur, waarbij als belangrijk ste wijziging een punt van overweging uitmaakt het in de toekomst heffen van lasten van de gebouwde eigendommen en om de vereischten tot verkiesbaar heid tot bestuurslid, waarvoor thans het grondbezit van 1 H.A. vereischt is, terug te brengen op A H.A. Na eenige besprekingen wordt het concept, voor zoover deze bepalingen betreft, goedgekeurd. In het concept was tevens opgenomen, dat bij wijziging van de lastenhcffing deze heffing zou plaats hebben via het Hoogheemraadschap. Met deze bepalingen kunnen de ingelanden zich echter niet best vereenigen en aangezien bleek, dat het Hoog heemraadschap liever van die taak was ontheven, wordt besloten om de lastenheffing door den Pen ningmeester te laten verrichten en het salaris tz.t. iets te verhoogen. De heffing van lasten van gebouwde eigendommen wordt voorloopig vastgesteld op 4 van de belast bare opbrengst, zooals deze in de kadastrale legger is opgenomen, wat bij een thans geldende lastenhef fing van f20.— per II.A. billijk wordt geacht, terwijl bij de daling van de lasten ook het te berekenen percentage van de gebouwde eigendommen naar verhouding zal dalen. De heer P. Takken Pzn. wordt herkozen tot Dijk graaf. De begrooting voor 1934 wordt vastgesteld op de navolgende bedragen Ontvangsten en uitgaven f879.10. Voor den post Onvoorziene Uitgaven wordt geraamd f57.60. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering.

Schager Courant | 1934 | | pagina 8