Raad Zijpe. Haar schuld betaald doelingen in de duinen bevond, en deswege door de veldwachters Ten Bruggecato en Breedveld zoo goed als werd betrapt, had voorbedoelde ambtenaren een rijksdaalder beloofd indien zij van die zaak geen werk wilden maken. De onsmakelijke oude heer is nu uit de stichting verwijderd. De üfficier vorderde f 20 boete of 10 dagen wegens poging tot omkooping. Vonnis conform. Limmeo. CONFLICT ONDER NAAMGENOTEN. Te Li mm en werd op 5 April de heer Lourentius Dekker op gevoelige wijze afgedroogd met behulp van een stok, door zijn naamgenoot Fetrus D., voor welk leit luatstgemclde thans terecht stond. De slag kwam aan op de „hersens" van Lourentius en werd hij bloedend verwond. Volgens Petrus kwam Lou op 'in af met een schop en wilde deze hem daar mee „scheppen waarvoor een schop trouwens ook dient. Toen maakte Petrus gebruik van het hem ten dienste staande verweermiddel. Eisch f20 boete of 10 dagen. Vonnis f 15 boete of 10 dagen. Enkhuizen. PIEPERS GEJAT. De 24-jarige los werkman W. C. J. van 6. te Enk huizen, had ten nadeele van den heer D. Visser al daar ontvreemd een flinke partij ingekuilde aardap pelen. De heer Visser was niet verschenen, waarvan acte, wat beteekent 'n strafvervolging, werd opge maakt. Volgens Willem was armoede het motief. Hij is gehuwd en heeft 1 kind. Zijn strafregister was echter ver van blanco en prijkte met diverse ernstige straffen. Gevorderd werd 3 maanden gev. Uitspraak 2 maanden gev. Enkhuizen. HIJ DIE MEEAT VAN DE GEGAPTE PIEPERS. De 22-jarige monteur-chauffeur, Dirk F. te Enkhui zen, had meegewerkt tot bovengemelden aardappel diefstal. de aardappelen mee uitgevent en f3.50 aan genomen van de opbrengst. Ook hij verscheen niet met een onheschreven strafregister voor den rechter. Dit mannetje was getrouwd en vader van 2 kinderen. Eisch 2 maanden gev. Verdachte, die nu werk heeft, verzocht beleefd een voorw. veroordeeling. Vonnis 2 maanden onvoorwaardelijk. Castricum. MISBRUIKEN VAN EEN WINDBUKS. De niet verschenen 19-jarige heer Hendrik Adolf Martinus van M. te Castricum, had zich op 7 Mei geamuseerd met een windbuks en daarmede een vleugel stukgeschoten van een rasduif. 'n zg. Hage naar, eigendom van den 15-jarigen A. Schram. Ook had deze kinderachtige schutter een postduif de poot beschadigd. Als gevolg van het schot is deze duif gestorven. De verdachte was geruimen tijd werkeloos en ledigheid was hier dus het duivels oorkussen. Eisch f20 boete of 10 dagen. Vonnis conform. Het bleek een achterlijke knaap te gelden en werd daar om de straf niet hoog gesteld. Vergadering van den Raad op Dinsdag 26 Juni 1934, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. de Moor, burgemeester; secre taris de heer J. A. de Boer. Afwezig is dc heer Van der Oord, met kennisgeving van verhindering. Na opening volgt vaststelling van de notulen van de twee vorige vergaderingen. Mededeellngen en ingekomen stokken. Door den Secretaris wordt medegedeeld, dal Ged. Staten goedkeurden de gemeentebegrooting 1934 en suppletoire begrootingen 1933 en 1931, idem diverse belastingverordeningen. Diverse paarverslagen 1933 kwamen in, ze zullen circuleeren. Bij de op 23 April 1.1. gehouden kasverificatfe bij den gemeente-ontvanger, was in kas f 2564.33, op de postrekening f732.34 en bij de Coöperatieve Zuivel- bank belegd f20458.19. Ged. Staten beschikten afwijzend op het beroep dat A. Zeeman, Keinsmerbrug, had ingesteld tegen het be sluit van den Raad om gem steun te verlcenen voor het vervoer van zijn leerplichtige kinderen. De afwij zende beschikking berustte op het feit dat appellant te lang had gewacht met zijn beroep en de termijn van 30 dagen had doen verloopen. Ged. Staten verzochten den Raad alsnog zijn stand punt te herzien betreffende de aanvrage van N. Snip om vergoeding van kosten van schoolbezoek als be doeld in art. 13, le lid, der L. O. wet 1920. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 6. Onder hef spreken trok hij zijn overjas uit en rol de hem in elkaar om er een kussen van te maken. .Neen. neen, ik heb je jas niet noodig." protes teerde ze. „Ik heb haar werkelijk niet noodig!" Maar Tony was plotseling heel streng. „Je doet wat ik je zeg." zei hij. En een beetje tot haar eigen verbazing merkte ze, dat ze hem gewillig gehoorzaamde. Hij ging weg en verdween al gauw achter den top van een heuvel, met een lichten zucht van tevreden heid trok ze haar voeten onder zich onder het go improviseerde kussen en stak een cigaret op. 7.e had een drukken morgen gehad en was werkelijk ver moeider dan ze gedacht had. In de eerste plaats had 7.c de auto moeten schoonmaken, toen moesten er bloemen geschikt worden voor het huis en daarna hadden zich allerlei kleine boodschappen opgehoopt, zoodat Ann heel druk hezie was geweest, tot Ladv Suzan ten slotte, vergezeld door Sir Philip, naar Evian was vertrokken. Ze vroeg zich even af, hoe de twee zich daar zouden amuseeren Het was hier heel prettig zitten. De hooge steen, waartegen ze leunde, beschutte haar tegen den wind en de plek baadde in den schitterenden zonne schijn. Ze had haar cigaret opgerookt en verdiepte zich ernstig in de problemen, die opgeroepen waren door Tony's vraag: „Wat z.al er eeheuren als ie op 'n goeden dag trouwt - of Robin?" Zij had zichzelf die vraag nooit gesteld. Het was zoozeer een uitgemaak te zaak tusschcn broer en zuster, dat, zoodra Robin een voldoende gesalarieerde heirekking vond. ze sa men zouden gaan wonene dat een mogelijke veran dering nooit in haar gedachten was opgekomen. Maar nu ze er over nadacht, was het natuurlijk heel goed mogelijk, dat Robin den een of anderen dag de vrouw zou ontmoeten, waarmee hii wilde ♦rouwen. Haar mond vertrok zich in een zekeren afkeer. Ze wist zeker, dat ze iedere vrouw zou ver ben. die haar broer van haar zou af nemen. En 1 dat gebeurde, zou ze in ieder geval weggaan en In verband met de omstandigheid, dat Snip een vast inkomen geniet (hij is hrugknecht, in dienst van het rijk) cn mede in verband met het feit, dat de kin deren per autobus minder slijtage aan schoeisel zul len hebben, meenden B. en W. dat de gemeente in dit geval niet de volle kosten van vervoer dient te vergoeden, doch dat het billijk is, dat een bedrag van f 15 per kind per jaar (voor 3 kinderen alzoo f 45 per jaar) ten laste van adressant blijft Conform dit voor stel van B. en W. besloot de Raad in zijne zitting van 19 December 1933. Ged. Staten verzochten nu alsnog de vergoeding op het volle bedrag der vervoerkosten te bepalen. B. en W. stellen voor om het raadsbesluit van 19 December 1933 te handhaven. Zonder discussie wordt aldus besloten. Een schrijven van de Broederschap van Gemeente- Ontvangers in Nederland betreffend een verzonden adres inzake centralisatie van het rekenplichtig be heer. wordt voor kennisgeving aangenomen. Goedgekeurd worden de rekeningen over 1933 en 1934 v. d. voormalige Gezondheidscommissie gezeteld te Schagcn. De eindrekening sloot met een batig saldo van f572.95. Mededeeling wordt gedaan van de circulaire van Ged. Staten betreffende vermindering van de jaar wedden van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvan gers. door een pensioenverhaal van 8% ingaande 1 April 1934. Deze regeling is inmiddels door de Kroon goedgekeurd. Door den Raad wordt een beslissing genomen ten aanzien van 17 verzoeken om ontheffing van honden belasting. De pensioensgrondslag van H. van der Heijden als dienaar van politie, wordt nader vastgesteld op f1940 Aanvaarding legaat Blijkens schrijven van den Notaris H. J. van Veen te Sehagerbrug heeft wijlen M. Thomasz, weduwe van P. van der Oord, aan de gemeente Zijpe gelega teerd een som van f200 voor onderhoud van dc gra ven van erflaatster en wijlen haar echtgenoot. B. en W. stellen voor: le. genoemd legaat, onder de daaraan verbonden voorwaarden, te aanvaarden; 2e. het bedrag van f200 te beleggen door inschrij ving op een der Grootboeken van de Nederlandsche Schuld. Aldus wordt besloten. Geen subsidie. Ingekomen is een verzoek van het Bestuur van dc afd. „Oudesluis" van den Ned. Arbeiderssportbond, om een jaarlijksche subsidie van £25 voor het aan schaffen van verschillende sportartikelen. In verband met de huidige tijdsomstandigheden stellen B. en W. voor, afwijzend op het verzoek te beschikken. De Voorzitter zegt, dat B. en W. van oordeel zijn, dat dergelijke subsidies niet meer verleend kunnen worden. Over het algemeen zal het verleenen van subsidie moeten wrorden ingekrompen. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. B. en W. stellen voor. om de voormalige politiewo- ning te Petten ondershands te verhuren aan D. Snip voor een huurprijs van f2 per week (inclusief ver plicht abonnement waterleiding). Toegelicht wordt, dat bedoelde woning sinds eenige weken niet meer door den Rijksveldwachter wordt bewoond, doordat deze zijn woonplaats heeft overgebracht naar Burgerbrug. Aldus wordt besloten. Volgt het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een regeling omtrent de toelating van kinderen uit de gemeente Sint Maarten op de O. L. School te Burgerbrug. Toegelicht wordt: In verband met de opheffing van de O. L. School te Eenigenburg met ingang van 1 Juli 1934 wordt het wenschelijk geacht gelegenheid te geven, dat kinderen van Eenigenburg kunnen wor den toegelaten tot de O. L. school te Burgerbrug. Aldus wordt besloten. St Maartenszee als badplaats. Voorstel tot aanvulling van de Verordening tot af wijking van bepalingen der Winkelsluitingswet 1930. B. cn W. stellen voor de thans geldende verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet zoodanig te wijzigen, dat de verkoop van badartikelen te St. Maartensviotbrug gedurende de zomermaan den mogelijk wordt gemaakt, zulks in verband met het feit. dat St. Maartenszee zich meer en meer als badplaats ontwikkelt. Het voorstel wordt gedaan in verband met een verzoek dat inkwam van een neringdoende te St Maartensviotbrug om zoodanige ontheffing van de bepalingen, dat die verkoop des Zondags mogelijk is. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten. De salarissen der gemeenteveldwachters. Aan de orde wordt gesteld het voorstel van B. en W. tot wijziging van de Verordening, regelende de ergens anders wonen. Niets zou haar er ooit toe kunnen brengen in het huis van haar getrouwden broer te blijven als een ongewenschte derde! Er zou altijd een weg ter ontspanning voor haar openstaan, bedacht ze ironisch, n.1. haar huwelijk met Tony. Ze wilde, dat het maar mogelijk was op bevel verliefd te worden! Het zou alles zooveel ge makkelijker maken! Als Tony's vrouw, dat wist ze zeker, zou ze hem op den goeden weg kunnen hou den en zoo de taak vervullen, die Virgina haar had opgelegd. Hii had zich altijd zeer ge^ o; lig getoond voor wat zij hem zei als een boetvaardige kleine jongen, als ze hem berispte, stralend, als hij haar goedkeuring had verworven. En hij ha deen heel zacht plaatsje in haar hart. Naast Robin was er niemand van wien ze zooveel hield. Een wolk die plotseling voor de zon schoof deed haar beseffen, dat ze al ecnigen tijd stil zat, en dat,, op deze hoogte, de lucht scherp was. Ze was koud en krabbelde haastig overeind. Ze wilde naar den top van den heuvel gaan en Tony zeggen dat ze gereed was terug te keeren. Maar tot baar groote verbazing was hij. 'oen ze naar den top geklommen was. niet te zien. Ze kon van hier minstens twee mijl ver in den omtrek kij ken. en. zoover ze zien kon. was er nergens eenig teeken van een levend wezen te bespeuren. Haar rigen oogen niet geloovend. beschutte zij ze met haar hand en keek nog eens. Maar ze had zich niet ver gist. Tony was nergens te zien. Overal strekte het errein zich verlaten uit zonder eenig levend wezen behalve zijzelf. Ze hield haar handen aan weerszijden van haar mond. cn riep hem, terwijl haar stem luid klonk door de heldere, droge lucht. Maar er kwam geen ant woord. Integendeel, de volkomen verlatenheid en «tilte van de plek scheen biina al iets tastbaars voor haar te verrijzen. Een oogenhlik maakte een wilde vrees voor wat gebeurd zou kunnen zijn zich van haar meester. „Tony! Tony Haar stem werd een gil. en brak dan plotseling schor af. in diepe verlichfine Aan haar linkerhand ging de grond plotseling over in een steil ravijn, en ze kon Tony's hoofd en schouders zien, die langzaam hoven den rand van den afgrond uitkwamen. Onmiddellijk begreep ze wat er gebeurd was. Toen hij geen gentiaan kon vinden op veiligen grond, moest hij er een in he» oog gekregen hebben in een spleet van de rots h'n- beneden, en was. zonder zich in zijn roekeloosheid te hekommeren om hef gevaar, naar beneden ge klauterd om die fe plukken. Alleen al de gedachte aan het gevaar, dat hij ge- loopen had dat hij nog liep joeg een huivering eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters dezer gemeente. Door den Secretaris wordt gelezen een tweetal brieven van den Commissaris der Koningin, waarin wordt medegedeeld, dat naar het oordeel van den Minister van Binnenlandsche Zaken thans de tijd gekomen is ten aanzien van de salarissen van dc veldwachters te breken met het stelsel van tijdelijke kortingen, doch deze salarissen thans definitief te herzien. Die herziening dient volgens den Minister ook van toepassing te zijn op de thans in functie zijnde veldwachters. Evenwel dient de verlaging ge leidelijk te geschieden en mag de verlaging per jaar niet meer dan 10 zijn. In de tweede circulaire wordt medegedeeld, dat de Minister van oordeel is. dat als norrnsalnris voor de gemeente-veldwachters 1 1300 tot f 1700 (vrije woning inbegrepen) voldoende is te achten, waarbij dan ko men de diverse emolumenten, als: vergoeding di ploma's, f 100 voor uniform, f 30 voor vergoeding rij wiel. Door B. en W. was aan den Alg. Ned. Politiebond advies gevraagd op het voorstel om het maximum salaris, thans zijnde f 1550, terug te brengen op f 1500 en het verplichte pensioenverhaal ad 10 toe te passen. De Alg. Ned. Politiebond oordeelt echter, dat de bezoldiging van de gemeenteveldwachters eerder dient te worden verhoogd. In zijn advies wijst de Bond op het vele werk dat van de beide veldwach ters in deze uitgestrekte gemeente wordt verlangd, terwijl de levensstandaard in deze gemeente zeer hoog is. Vermindering van salaris plus verhaal van de pensioensbijdrage wordt ongewenscht geacht. De raad gaat in comité. Na heropening wordt medegedeeld, dat de meer derheid van B. en W. voorstel om het maximum salaris met f50 te verlagen, de tijdelijke salariskor ting van f 126 te doen vervallen, doch te verhalen 10 pensioensbijdrage. De heer Nannis, vormende de minderheid in het college van B. en \V„ kan met dit voorstel van de meerderheid niet accoord gaan. Spr. zegt, dat zeer zeker de gemeente-finantiën in het oog moeten wor den gebonden, maar daarnaast hebben wij er ook op te letten, dat de verlaging niet te streng wordt doorgevoerd. Twee jaar geleden is een tijdelijke kor ting van f 126 ingesteld, maar om nu een totale ver mindering van f'246 toe te passen, gaat spr. te ver. Een verlaging van f5 per week wil voor deze men- schen wat zeggen. Spr. stelt voor, dat de raad zich bepaalt tot het verplichte pensioensverhaaj van 10 doch geen f 50 salarisvermindering toe té passen. Van deze menschen mag niet 't uiterste gevraagd worden om de gemeentefinantien te helpen in stand te houden. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt in stemming gebracht en aangenomen met 7 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heeren Blom, Rens en Nannis. Besloten wordt tot het doen van af- en overschrij ving op de Gemeentebegrooting, dienst 1933. tot een bedrag van 11697. De rondvraag. De heer Blom heeft in de courant gelezen, dat 1 Juli a.s. eindigt de werkverschaffing bij Staatsbosch- beheer. Is dat ook het geval in de Wieringermeer? De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Blom vraagt, wat dan met de menschen moet worden begonnen. De Voorzitter deelt mede, dat op 1 Juli de steun regeling in werking treedt. De heer Nannis wijst er op. dat de toestand der werkloozen niet beter is dan vorig jaar. Er is groote achterstand en daardoor wordt de toestand steeds nijpender. Als de steunregeling wordt ingesteld, zul len de inkomsten weer verminderen. Waar moeten de menschen tenslotte naar toe. Spr. meent, dat de werkverschaffing moet worden voortgezet. Spr. kan zijn stem niet geven aan die stopzetting van de werk verschaffing. De Voorzitter zegt dat dc heer Nannis niet moet vergeten, dat het de Minister is die de werkverschaf fing bij Staatsboschheheer tot half September stop zet en als de gemeente de werkverschaffing niet stopzet, de menschen die nu bij Staatsboschheheer zijn geplaatst, in de Wieringermeer te werk gesteld zouden moeten worden en dat is niet te betalen. Spr. herinnert er aan hoe verleden jaar, na de stopzet ting van de werkverschaffing heel wat menschen werk hebben gevonden in het vrije bedrijf. En dat niet alle werknemers met de redeneering van den heer Nannis accoord gaan, blijkt wel hieruit, dat spr. vorige week een arbeider bij zich had die het wel goed vond dat dc werkverschaffing werd stopge zet, want als je in de werkverschaffing zit, hen je niet in de gelegenheid naar ander werk uit te zien. In de werkverschafffing, aldus deze werknemer, ver dien je f 12.— en dan kan je niet een dag loon mis sen om ander werk te zoeken. Deze werknemer had dus niet zooveel bezwaren tegen de stopzetting als de heer Nannis en anderen. Ook hoort spr. wel van werkgevers die een man of wat zouden kunnen heb ben, maar mannen die steeds in de werkverschaffing zijn, willen ze niet hebben. Spreker zou het zeer toejuichen als de werkgevers door haar heen. Haar eerste impuls was. naar hem toe te snellen. Maar toen, beseffend dat een beweging van haar zijn aandacht zou kunnen afleiden en het gevaar nog zou vergrooten, dwong ze zichzelf met bijna bovenmenschclijke in.>panning te blijven waar ze was. Roerloos, met strakken blik, zag ze hoe hij zich langzaam omhoog werkte. Dat de steun voor zijn voet in hooge male onzeker was, bleek uit de zorgvuldigheid van zijn bewegingen, zoo heel anders dan Tony s gewone onstuimigheid. Nu was zijn arm boven den rand beide armen... hij scheen een oogenblik uit te rusten en leunde even op zijn borst voor hij het verder probeerde. Zou ze naar hem toe gaan? Haar armen hingen stijf langs haar neer. haar handen openden en sloten zich in haar angstige besluiteloosheid. Tony bewoog weer, cn nu heesch hij zich op, zoo dat hij een knie over den rand kreeg. Nog één oogenhlik en hij zou in veiligheid zijn Toen viel hij met een schreeuw, plotseling achter over en verdween uit het gezicht, en Ann kon alleen den getanden rand van het ravijn zien, die zich scherp afteekendc togen de lucht. Een onderdeel van een seconde stond ze verlamd, overstelpt van ontzetting voor wat was gebeurd. Toen, de kreet die naar haar lippen kwam terugdrin gend, rende ze in de richting van de plek, waar Tony uit het gezicht verdwenen was. HOOFDSTUK IV. Als ratten in den val. Ademloos, met kloppend hart, bereikte Ann de kloof en nadat zij zich languit op den grond had geworpen, kroop zij naar den rand. Voor een oogen blik sloot zij haar oogen en deinsde ontsteld terug voor het tooneel, dat zij zou aanschouwen. Tony's jong, slank lichaam te pletter geslagen op de rots beneden of misschien verloren in den onpeilbaren afgrond welke nooit zijn dooden teruggaf. Door een zeldzame wilskracht gelukte het haar ten laatste de oogen te openen en naar beneden te zien. Direct beneden den rand van het ravijn ging de grond verticaal eenige meters omlaag om daarna geleidelijk over te gaan in een breed vooruitsprin gend gedeelte, dat den eigenlijken afgrond begrensde. Tony lag onbeweeglijk op den rotsrand, met uitge strekte armen, cn met een wit, naar boven gericht gelaat. Hij had klaarblijkelijk zijn steunpunt verlo ren en was hulpeloos naar beneden gestort. Het was aan de aanwezigheid van een hoekige, uitstekende klip te danken, dat hij niet verder naar beneden was gevallen. zich wat meer wendden tot de arbeidsbemiddeling om arbeiders aan te vragen, maar dat schijnen ze niet le willen doen, ze wachten het liever af, dat de men schen zich aanmelden. Als zij ich echter om arbeids krachten wendden tot de arbeidsbemiddeling, spr. ge looft dat er dan meer werkloozen zouden kunnen worden geplaatst. Spr. wijst er tenslotte nog op, dat als de werkverschaffing nog een tijdje zal worden stopgezet, het nu den tijd daarvoor is. De heer Nannis zegt., dat wat de Voorzitter daar zegt van dien eenen arbeider, die arbeider spr. geen cent waard is. De Voorzitter: Hij is mij voel waard. De heer Smit: Het is één van de hesten. Dc heer Nannis: Die man heeft alle gelegenheid om 's avonds op de fiets te stappen en werk te zoeken. Bij spr. staat onherroepelijk vast, dat van do 80 werkloozen geen 20 in 't vrije bedrijf werk zullen vin den. Spr. heeft dat bij ondervinding, misschien wel eens een week, maar dan sta je weer. De heer Van der Sluijs zegt dat men de zaak niet te veel op de spits moet drijven en men niet moet denken dat B. en W. de werkverschaffing stop zetten om den arbeiders een lager inkomen te bezorgen. B. on W. doen dat met de hoop, dat de menschen. voor een groot gedeelte in het vrije bedrijf werk zullen vin den. Spr. wijst op de ervaring die vorig jaar is op gedaan, toen op 31 Maart in de raadsvergadering enkele raadsleden prikkelbaar werden, toon zij over den finantieelen toestand der gemeente worden inge licht en daarop oordeelden dat de werkverschaffing stopgezet diende te worden. Zij maakten toen een kleine fout, maar het gevolg was toch dat van dc 84 ingeschreven werkloozen er in 2 weken 10 werden afgevoerd. Half Juni hebben B. en W. toen beslo ten de werkverschaffing stop te zetten en het gevolg is geweest dat. toen de steunregeling kwam, er 23 in de steunregeling vielen. Het bleek dus dat de pogin gen om in het vrije bedrijf werk te verkrijgen, slaag den. En met die ervaring voor oogen meent de meer derheid van B. en W. dat het ook nu weer gepro beerd moet worden. Dat is het argument, niet echter om den menschen een steunbedrag te bezorgen. Als u straks een uiteenzetting van den Secretaris hoort over den stand der gemeentefinantiën, zult u het be grijpen dat B. en W. aldus willen handelen. De heer Bruin vraagt, hoe het met den polder staat. De Voorzitter zegt, dat daar het werk doorgaat. De heer Nannis blijft het noodzakelijk achten dat de menschen met de grootste gezinnen dan tenminste naar de Wieringermeer kunnen. Er moet toch iets worden gedaan voor de menschen. De heer Blom wil graag gelooven dat de meerder heid van B. en W. 't oog houdt op de gemeentefinan tiën, maar spr. gelooft met den heer Nannis dat de menschen niet in voldoende mate in 't vrije bedrijf werk zullen vinden. Voortgaande met de rondvraag, informeert de heer Blom hoe het te Burgerbrug staat met het aantal leer» lingen voor de O.L.S., als de kinderen van Eenigen burg worden toegelaten. Hoe staat dit aantal ten aan zien van de 3 leerkrachten? Spr. vraagt dit in verband met de handhaving van de leerkrachten 1c Petten. Misschien zijn er leerlingen van Burgerbrug naar Fetten over te brengen. De Voorzitter zegt, dat B. en W. deze zaak in he\ oog houden. De heer Blom wijst op de onbewoonbaarheid van een klein huisje, eigendom van L. van Buuren en bewoond door De Ruijter. Spr. acht het volstrekt noo dig dat het onbewoonbaar xvordt verklaard. De heer Van der Sluijs wijst er op dat het feit dat er weinig aan woningen wordt gedaan, in dezen tijd dikwijls veroorzaakt wordt door de finantieele om standigheden. Alleen in uitersten noodzaak zou spr. tot onbewoonbaarverklaring willen overgaan. Spr. dacht dat het huisje wel bouwvallig is, maar het lekt bijv. niet. De heer Doorn: Het is een toevluchtsoord. De heer Blom zegt dat het geen woning is, die aan redelijke eischen voldoet. Hierna sluiting. TWEE BERGBEKLIMMERS NEERGESTORT. De molenaarszoon Hugo Singer uit Rleder en de kleermaker Franz Bock uit Markt Oberdorf, in Duitschland waren Zaterdag naar den Geiselstein getrokken om dien langs den gevaarlijken noord wand te beklimmen. Zondagmiddag zouden zij terug zijn. Toen zij echter in den nacht op Maandag nog niet thuisgekomen waren, werd gisteren een red- dings-expeditie uitgezonden, die er na lang zoeken in slaagde het lijk van Hugo Singer, die te pletter was gevallen, te bergen. Men heeft tot dusverre Frans Bock nog niet kunnen vinden. Vastgesteld werd, dat de val het gevolg was geweest van het breken van het touw. Ann spande zich tot het uiterste in om naar be neden te kijken, doch kon niet onderscheiden, of hij dood was of slechts bewusteloos en de kwelling der onzekerheid scheen haar van alle krachten te be- rooven. Zij bleef eenige ©ogenblikken liggen, waar zij was, niet in staat om het beven harer ledematen tegen te houden. Met pijnlijk stekende oogen bleef ze staren naar de onbewegelijke figuur op den rand van den afgrond. Eindelijk week de verlammende schrik cn zij slaagde erin overeind te komen. Zij moest hem be reiken op de een of andere manier moest zij hem bereiken. In 't begin kon zij geen enkelen weg daartoe vin den. Ofschoon hij er zelf met succes in geslnagd was naar boven te klimmen, durfde zij toch niet langs denzelfden weg af te dalen. Indien er geen ander middel te vinden was, zou zij genoodzaakt zijn naar het hotel te gaan om hulp te halen. Maar dit zou een uur of langer in beslag nemen! En in dien tusschentijd lag Tony daar onverzorgd! Zij moest direct naar hem toegaan en weten, of hij dood of levend was. Zij gooide zich nogmaals languit op den grond en wierp een wanhopigen blik op het on toegankelijke plateau, waar hij lag. Toen kwam het haar voor, dat er onder het overhangende gedeelte een soort ruw pad was gevormd, dat waarschijnlijk naar den top van het ravijn voerde. Zij sprong haastig op en liep snel langs den rand van het ravijn. Met een zucht van verliclitine vond zij eindelijk een breede spleet, welke in de richting van het pad omlaag liep. Zij was behendig als een hert, maar toch viel het haar moeilijk langs het on gebaande pad af te dalen. Een enkele mistap betee- kende 'n onvermijdelijken en oogenblikkelijken dood. Behoedzaam bewoog zij zich voort, hare handen gleden langs den ruwen rotswand en ten laatste be reikte zij de plaats, waar Tony lag. Zij knielde naast hem neder en onderzocht, of zün hart nog sloeg. Zij voelde het kloppen tegen haar handpalm hij leefde nog! Ann wankelde eenigszins op haar knieën. De re actie op de haast ondragelijke spanning der laatste minuten maakte haar ziek en duizelig. Toen viel haar oog op een helle kleur blauw een enkele gentiaan, nog vastgeklemd in de hand van den iongen en plotseling begon zij hevig te schreien, waarbij de tranen overvloedig langs haar gezicht stroomden. Op dat moment keerde Tony tot het be wustzijn terug tot het vage bewustzijn van een vocht, dat op zijn gezicht druppelde. Hij bewoog ziel', en sloeg z'n oogen op. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6