Wat lihi antwoordt Paarlvisscherij in Groot=Brittannië. „De geschiedenis van een hoogverrader". DE OVERSTROOMINGEN IN ZUID-POLEN. Het Britsch—Turksche incident. De Nederlandsche Tuindersbond. Noodlottige trambotsing in Canada. In Schotland de beste vischwateren. Predikbeurten. Nu hem door den kogel het laatste woord ont nomen is, is het rechtvaardig te hooren, wat hij op vroegere aanvallen geantwoord heeft. ROEHM. BERLIJN. Onder het opschrift: „Wat Roehm ant woordt", publiceert „der Bund" een uitvoerig arti kel, dat wij hieronder laten volgen. Kapitein Roehm is als vele ande ren (hoevelen?) zonder onderzoek geexecuteerd. Hij mocht geen woord inbrengen tot zijn verdediging. In ge heel Duitschland waagt thans geen enkel mensch de stem te verheffen ter bescherming van de eer van een man, tegen wien nog voor en kele dagen even eens geen mensch zou hebben ge waagd in 't open baar iets te zeg gen. Voor enkele maanden heeft Hitier hem een rijkelijk verdien den dank betuigd Zonder Roehm's persoonlijkheid en overgave zou de geschiedenis van de opkomst der Nationaal-socialistische beweging cn van haar leider nauwelijks denkbaar zijn. Daar Roehm door hen, die hem het laatste woord door den kogel ontnomen hebben, met verwijzing naar zijn abnormalen aanleg ook moreel vernietigd wordt, is het rechtvaardig te hooren, wat hij op der gelijke aanvallen vroeger eens heeft geantwoord, toen openbare critiek op Nationaal-socialistische groothe den nog veroorlooft en het duizendjarige rijk der Duitsche vrijheid nog niet was aangebroken. Wij zien daaruit, dat in 1931 tegen Roehm een onthul lingsactie aan den gang was, die echter niet geleid heeft tot een verwijdering van den leider of ook slechts tot een onderzoek der bezwaren door de N.S.D.A.P. Er kan geen twijfel aan zijn. dat de Roehm moreel ten laste gelegde dingen Hitier reeds lang bekend moesten zijn. Het systeem heeft Roehm echter tot het laatste toe met de scherpste middelen beveiligd tegen alle aanklachten. Iedere critiek zou ongezond geweest zijn voor den criticus. Een antwoord op de van boven bevolen moreele vernietiging van Roehm mag echter met de volgende woorden als van te voren uitgesproken gelden. Het is een gebod der rechtvaardigheid ze ter kennis te brengen van de door zijn vijanden in beslag geno men openbare meening. Uit Roehm's autobiographie: „De geschie denis van een hoogverrader" (Derde, op nieuw bewerkte uitgave; geïllustreerde volksuitgave, 1933. Uitgeverij Ehrer, Mun- chen.) Bladzijde 267 sqq. „Niets is leugenachtiger dan de z.g. moraal der maatschappij, met geen begrip wordt meer gezwendeld. Ik constateer van te voren, dat ik niet tot de brave Hendrikken behoor en geen eer zucht heb onder hen Ic worden gerekend Met de „moreelenwil ik echter heelemaal niets te doen hebben „Toen ik in 1928 deze regels schreef. kon ik niet vermoeden, dat drie jaar later mijn politieke vijan den een groot opgezette moreele veldtocht tegen mij zouden ondernemen, een veldtocht die weergaloos is van schaamteloosheid cn gemeenheid. De vennel- ding van particuliere aangelegenheden in het open baar is slechts een euvel dal geboren is uit pruderie, huichelarij en onwaarachtigheid. Gebeurt het, ech ter om politieke redenen, om den zakelijk niet aan- valbaren tegenstander te treffen, dan wordt daar mede een laagtenunt bereikt, waar beneden men niet meer kan uitgaan „Ook mij werd talrijk materiaal ter be schikking gesteld, om deze oneerbare tegen standers op het zelfde ten-pin tegemoet te treden Ik heb dergelijke voorstellen steeds van mij afgewezen „In de geheelc wereld zijn zulke politieke „sfriid- methodes" ondenkbaar: in Engeland bevat bet wetboek van strafrecht zelfs de gevoeligste straffen daarvoor. Alleen de Duitsche rechts- en maatschao- pij-opvatting maakt daarop een nergens benijde uitzondering. Sedert niün intreden in het politieke leven heb ik verleerd mij te verbazen." „Wanneer ik mij zou hebben willen verweren te gen den vloed van beleedigingen. laster, zou ik ge dwongen ziin geweest alleen daarvoor al mijn kracht en tijd te gebruiken Dc poging mii door de Duitsche rechtbanken recht, en genoegdoening te verschaffen moest ik opgeven. Ik heb mii ermede tevreden gesield door den strafrechter te doen vast stellen, dat aan de beschuldigingen gpenerlei straf bare handelingen ten grondslag liggen" „De anderen hebben srcld. boetes schrikken hen niet af. Ik heb norh tijd. noch geld. Tk stond dus voor dc vraag: strijd voor miin persoon of striid voor de beweging. Als soldaat kon ik slechts één besluit nemen: met achterstelling van mijn persoon mi'n "ebeele kracht voor de S.A. De philister zal hu nooit begrijpen de strijder zal mii verstaan: in bewustzijn van mijn verantwoordelijkheid hel- 4'- n-u on ei^en recht gesteld tegenover het oor deel een veile openbare meening. En ik trot se^- haar. Of deze wijze van verdediging aldus eindigt „der Bund" voldoende is, is een andere vraag. Maar hoe de vernietigers van Roehm. nadat hun diens uitdaging van de openbare meening jaren lang op zijn minst toelaatbaar bad toegeschenen, nu met hun deugdzame verantwoording te voorschijn ko men, dat is voor een vrije, niet veile openbare mee ning in het geheel geen vraag. De verraderlijke gletschers. Vader en zoon verdronken. Terwijl Kuon-Walter, een onderwijzer uit Zuerïch met. zijn vrouw en zoon zaten te rusten op een rots nabij de Rhóne-eletseher, brak plotseling een zware golf water door het ijs heen. waardoor zij alle drie in de rivier werden gesleurd, Men slaagde er in de moe der te redden. Vader en zoon .verdronken. De Weichsel wast nog. Wijken van Kra- kau ontruimd. Warschau, IS Juli. Ministerpresident Prof Koz- lowski en de minister van binnenlandsche zaken Zvndram Koscialkowski hebben zich per auto naar het overstromingsgebied in Zuid-Polen begeven. In de hoofdstad is een Centrale Commissie gevormd voor de steun verleen ing aan de door de overstroo ming getroffen bevolking. Te Krakau is men reeds gisteren begonnen met de ontruiming der lager gelegen stads gedeelten, waarbij de hulp van pioniers en brandweer moest worden ingeroepen. De Weichsel is op verscheidene plaatsen buiten zijn oever getreden. Gisternacht heeft boven het overstroomde gebied een ontzettend onweer gewoed, dat gepaard ging met hagelslag. De situatie wordt nog verergerd door den voortduren- den zwaren regenval. Het water, vooral dat van de Weichsel wast voortdurend. Dc staats stiksstoffcnfabrick Moscice bij Tanow loopt veel gevaar. De machines van deze moderne fabriek worden door pioniers gedemonteerd. Het spoorwegverkeer op de lijn KrakauLemberg heeft men moeten stopzetten, doordat enige brug gen zijn ingestort. Ook de San treedt buiten zijn oevers en levert gevaar op voor de stad Prczvmsl. In vele overstroomde plaatsen heeft de bevolking haar toevlucht op de daken gezocht. Militaire vliegers cirkelen over het geteisterde gebied om de reddings- afdcelingen op de hoogte te brengen over den toe stand. In het overstroomde gebied bevinden zich talrijke vacantiekampen van jeugdverenigingen. Gisteren is men erin geslaagd 500 padvinders te redden, die getracht hadden, zich in hooge boomen in veiligheid te stellen. Volgens de laatste berichten is ook het district Kielce door de overstroomingen geteisterd. Ver scheidene plaatsen zijn daar overstroomd. In ver band met den voortdurenden regenval is nog in het geheel niet te overzien wanneer het hoogtepunt van het gevaar bereikt zal zijn. Aanvankelijk nog steeds een aanzienlijk verschil tusschen de Engelsche en de Turksche lezing van het geval. Londen. 18 Juli: De Engelsche pers kent het EngelschTurksche incident bij Samos nog geen sensationeel karakter toe en neemt een afwachtende houding aan. Het door Engelsche oorlogsschepen ingestelde on derzoek naar het lijk van den Engplschen marine arts Robinson, is tot dusverre zonder resultaat gebleven. Uit Istanbocl wordt gemeld, dat in Turksche reeee- ringskringen nog al ecnige verrassing is veroorzaakt door het verzoek, dat de Britsche ambassadeur in Turkije tot de. Turksche regeering beeft gericht om te komen tot een gemeenschappelijk onderzoek van het incident door Britsche officieren en Turksche ambtenaren. In den laten avond liet men ta Istanboel door schemeren, dat de Turksche regeering op dit ver zoek waarschijnlijk niet. zou kunnen ingaan. Het on derhoud tusschen den Engelschen ambassadeur en den Turkschen minister van buitenlandsche zaken Tewfik Rusjtu Bey vindt Woensdagmorgen te Ankara plaats. Dc Turksche minister-president Ismet Pasja zou in verband met het incident zijn vacant ie hebben uit gesteld. De Turksche minister van oorlog. Zekai Boy, is naar de plaats van het incident vertrokken. Er bestaat nog steeds een aanzienlijk verschil tus schen dc Engelsche en de Turksche lezing van het geval. Terwijl de Turksche autoriteiten verklaren, dat de Engelsche officieren zich bij de schietpartij aan land bevonden, wordt door de Engelsche vlootauto- riteiten gezegd, dat de officieren aan boord van de zeilboot van den kruiser „Devonshire" waren. Volgens een bericht uit Athene zou deze zeilboot niet met geweervuur maar met machinegeweervuur zijn aan gevallen- Blijkens het orgaan van den Nederl. Tuindersbond hebben ruim 2000 tuinders de buitengewone alg. ver gadering van het district Zuid-Holland van genoem den bond bezocht. Ook was daar een vertegcnv.oor- diger aanwezig van den minister van economische zaken. Deze groote opkomst geeft wel den indruk, dat thans ook in Zuid-Holland de toestand hoe lan ger hoe nijpender wordt, wat ook in de door ver schillende sprekers gegeven beschouwingen tot uiting kwam. De voorziter, de her Van Kampen, wees op de be langrijke ?iositie welke de tuinbouw in het maat schappelijk stelsel inneemt, n.1. is dit te vergelijken met de peilers van een brug of de fundamenten van een gebouw. De tuinbouw is steeds een belangrijke factor in het maatschappelijk leven geweest en dient dc regcering te worden gewezen op den heerschen- den nood. waardoor duizenden dreigen ten onder te gaan. Als een der bronnen, die waarde hebben voor het volksinkomen, dient de regeering den tuin bouw te bewaren. Steun zal verhoogd moeten worden. De tuinbouw heeft, reden van bestaan. De heer A. Blom ging aan de hand van eenige cij fers den heerschenden toestand na, waarbij hij be rekende, dat het totaal verlies van den tuinbouw in 1933 f 20 f 26 millioen heeft bedragen; de steun van 6 millioen is dus veel te gering geweest. Ook voor 1934 zal het veel te weinig zijn. Geconcludeerd werd, dat de steun tot een zoodanig bedrag dient te worden verhoogd, dat een sluitende exploitatiereke ning kan worden verkregen. Voorts dat dc uitbeta ling spoedig zal dienen plaats te hebben. Als mid delen om aan de bonoodigde gelden te komen, noem de spr. de conversie van staatsleeningen. Door verla ging van rente zou heel wat geld bespaard kunnen worden. Verder bleek uit de rede van den heer P. Vare kamp duidelijk, hoe slecht het in het Westland ge steld is. Zoo zijn h.v. de opbrengsten der stooktoma- ten in de laatste drie jaren mot 66 pet. achteruitge- loopen. De prijzen dezer producten zijn over het ge heelc land ongeveer gelijk, zoodat men ook wel kan berekenen, welke verliezen de Langendijker toma ten!* weekers hebben te lijden. Met een vrachtwagen. Zes dooden. Montreal: Zes personen, waaronder één vrouw, zijn op slag gedood en elf gewond, toen een éénmanswagen alhier in botsing kwam met 'n lich ten vrachtwagen, die met groenten geladen was. IJ de OMGEVING 'ANNA P AU IQ W N A De studeerende jeugd. Op de Hoogero Handelsschool werden verhoogd van de le naar de 2e klasse J. Waiboer; van 2e naar 3e kl. M. dc Beurs en J. \an Duurcn; van 3e naar -ie kl. W. Egmond en N. Keijzcr; van -ie naarr 5e kl. P. Crum. Op de school voor M.U.L.O. werden verhoogd van 1e naar 2e klasse C. Iloutlosser, D. Kaan, S. Liefheb- beis P. Muntjewerf en B. Zon; van 2e naar 3e kl. A. tl. Horst en R. Sinke. Geslaagd. De beer J. C. Vorstman slaagde te Haarlem voor het eindexamen van de Middelbare Technische School. Mej. T. Blaauboer behaalde het M.U.L.O.-diploma en mej. D. Harder cn mej. A. D. Waiboer het diploma van dc 2-jarige opleiding voor huishoudster. Politie. Verloren: bruine Jas; portemonnaie met inhoud. Gevonden: een rijwielplaatje; een bruine acte- tasch. AMATEURS- EN BEROEPSVISSCHERS. EEN MEISJE VISCHT EEN PAREL VAN 75. VER SCHILLENDE SYSTEMEN DER PAARLVANGST. Reeds verschillende malen heeft men in rivieren in Schotland met succes op paarlen gevischt en of schoon het grootste gedeelte der gevischte paarlen van weinig waar de was, hebben de visschers toch enkele malen het geluk gehad en paarlen verkocht, welke 300 pond sterling opbrachten. In Engeland, waar men, evenals bij ons, dikwijls den draak steekt met de Schotten, heeft men reeds gezegd, dat sinds dien geen enkel Schot meer zijn land zal verlaten. Want iedereen kan vrij zijn geluk bepreoven, om dat tot dusver nog geen enkele wet het paarlenvisschen verbiedt. Teneinde met cenig succes dezen tak van visscherij te kunnen be oefenen, is het vóór alles noodig, een geschikte rivier te vinden. De wateren, die het meest hiervoor in aanmerking komen, zijn: de Spev, de Tay, de South Esk, de Garn, de Don, de Dee, de Ythan en de Leith. Ook de Conwav in Noord-Wales is, naar verluidt, een gunstig visch- v/ater. Hoewel tot dusver voor de paarlvangst nog geen enkele sta tistiek samengesteld is. heeft de Ist in Cumberland de reputatie het rijkste vischwater voor de paarl visscherij te zijn. Al deze genoemde rivieren bevat ten veel zwarte mosselen en een groot aantal dezer weekdieren le vert de zoo vurig hegeerde paarlen. Tot dusver is de paarlvangst ge durende het geheele jaar geoor loofd, doch het beste seizoen is eigenlijk van eind Juli tot half September. De stand van het wa ter in de verschillende rivieren is dan op zijn laagst, hetgeen de jacht op mosselen vergemakkelijkt. De paarlvisschers kan men in twee groepen indeelcn. Dc amateur- en de beroepsvisscher. De amateurs zijn meestal vacantiegangers, die ook eens hun geluk willen beproe ven. En soms is de fortuin hen dan ook gunstig gezind. Twee jaar ge leden vond een meisje van twaalf jaar in de Tey, dicht bij Kenmore, een parel, die op 75 getaxeerd werd. Overigens zijn het uitslui tend de beroepsvisschers, die de bes te vangsten doen. Zij kennen de gewoonten van den mossel erf we ten waar deze bij voorkeur zijn jachtterrein uitkiest. En het is ge durende bovengenoemd tijdvak, dat de beroepsvisscher van de ge wone vischvangst afziet en zich uitsluitend bepaalt tot de paarl visscherij. De paarlvisscher houdt er een speciaal systeem op na. Hij waadt in de rivier langs de oevers, gewa pend met een langen stok, aan welks uiteinde een tinnen buis met glazen bodem bevestigd is. Met dit apparaat speurt hij den bodem van de rivier af. Ziet hij een vette mossel op de bedding van den stroom, dan vischt hij dezen op en stopt hem in een zak, welke hij om het lichaam bevestigd heeft. Sommige visschers visschen bij voorkeur in bootjes in bet midden van de rivier; het systeem van van gen is hetzelfde als van de vis schers. die in het water waden, met dien verstande, dat eerstge- noemden plat op den bodem van het bootje liggen en met hun hoofd buiten boord in het water van de rivier speuren. Het interessantste gedeelte van de vangst komt pas aan het eind van den dag, als de mosselen ge opend worden. Jonge mosselen bevatten nooit paarlen. De grootste verwachtingen worden gekoesterd voor mosselen, die er oud en sme rig uitzien. De geroutineerde vis- scher maakt de schaal met zijn duim of met een mes vlug open en ziet direct of de mossel wel of niet een parel bevat. De paarlen bren gen gemiddeld één tot vijf pond per grein op. Indien een visscher geluk heeft, beloopen zijn verdien sten zestig pond per seizoen. Meest al levert de dagclijksche vangst niets op, doch een gelukkige vangst kan een maand van teleur stellingen goedmaken. Onlangs maakte een visscher voor een pa rel, welke hij in de Leith in de nabijheid van Drumvaich opge- vischt had, twintig pond, terwijl terzelfder tijd twee paarlen uit de Garn opgcvischt, resp, voor 47 en 23 pond verkocht werden. De ju weliers te Aberfeldy, Dunkel, Pit- lochry en Perth doen dikwijls goe de zaken met de parelvisschers. De Engelsche parelindustrie da teert reeds van eeuwen her. Men beweert, dat de Romeinen zich reeds met de parelvangst onledig hielden, doch in de zeventiende eeuw rendeerde de vischvangst het best. De geschiedenis verhaalt, dat Sir Richard Wynne of Gwydir een Conway-parel van groote waarde aan Cafharina van Braganza heeft gemaakt, welke parel zich thans nog in de Engelsche kroonjuweelen bevindt. Nog vermeld dient te worden, dat in periodes van droogte de vangst bet rijkst is, doordat de visscher dan het best in de schuilplaatsen der mosselen kan doordringen. ANNA PAULOWNA. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. E. Vorstman van Arnhem; S. Schipper en eehtg. van Den Helder. Vertrokken: Mej. C. de Vos naar Wieringcrwaard; J. BuschWitvoet en dochter naur Zijpc: F. Beek Oosthof nuur Den Helder; G. A. vun Bavinkhoven— Keuris naur Velsen; J. Keijzer en echtg. naar Beu- gen en Rijke voort: Jb. Hollander naar Oud karspel; J. Philipsen naar Schagen. Burgerlijke stand. Geboren: Jobanna, dochter van A. Menhecre en A. J. van der Voort; Margaretha Geertruida, dochter van C. op 't Veld en A. de Moei; Lambertus Jacobus Jan, zoon van L. J. Baartman en A. N. Cornelissen; Lena Alida, dochter van W. C. Kortekaas en E. M. van Kampen. Getrouwd: E. L. Beek en F. Oosthof; A. van Ba- vinkhoven en G. A. Keuris. Overleden: E. Tielde Vries, oud 62 jaar. Verkiezing Hoofdingelanden. Bij enkele candidaatstelling zijn als Hoofdingelan den gekozen de aftredende heeren G. J. Lovink eri J. Tijsen en voor de vacatures K. A. Kaan en C. D. Rczelman de heeren V. Kaan en P. J. Zoete. BREEZAND. De veiling. Zooals ook uit een advertentie in hef blad van Woensdag j.1. bleek, beginnen hier volgende weck Dinsdag de veilingen van bloembollen weer. Nu do coop. vereeniging in liquidatie is, hoopt de in op richting zijnde neutrale N.V. dc veiling voor Breo- zand te behouden. liet slagen zal natuurlijk voor een groot deel afhankelijk zijn van de medewerking iler kweekers, dip als directe voordeden van het hebben van een plaatselijke veiling ondervinden, dat zij geen vervoerkosten en geen ophoudkosfen behoe ven te betalen. Nu de prijzen laag ziin, ziin dat on getwijfeld factoren waar. meer nog dan anders, re kening mee te houden zal zijn. We vernamen nog dal verdere plannen inhouden te trachten de hol len, die Dinsdags niet geveild zijn. op de drie daar opvolgende dagen uit. de hand te verkoopen. voorts 50 pet. direct uit te betalen on de rest met Mei. Dat de Breezander bollen nog steeds gewild zijn en voor speciale doeleinden zelfs zeer gezocht, blijkt ljier uit. dat reeds heel veel uit de hand is ver kocht. Men mag dus verwachten, dat er koopers ge noeg komen als de aanvoer tor veiling maar vol doende is. HARENKARSPEt DIRKSHORN. Tijdens de kermisdagen belooft het bij den heer Swagcr iets bijzonders te worden. De tooneelzaal is geheel omgetooverd in een moderne Dancing, welke met zijn mooie kleureffecten er allergezelligst uit ziet. Voor Maandagavond komt de Centraal Bios coop met het bijzondere buitengewone filmwerk: De Bloem van Hawaii. Zie de advertentie. 7 IJ P E T ZAND. Het woon- en winkelhuis, nieuw gebouwd, voor P. Oud alhier, is uit de hand verkocht aan den heer Jb. Kooij. Dc heer Oud gaat zich als barbier te Winkel vesti gen. Het jaarlijksch schoolfeest aan de O. L. school alhier is Dinsdag 17 dezer onder zeer gunstig weer gehouden. De reis is gemaakt met 7 part. auto's en een bus, terwijl 48 kinderen plus geleiders eraan deelna men. Om 8 uur werd de reis aangevangen en van hier naar Alkmaar gereden, waar speeltuin, herten kamp, apenkooien enz. werden bezocht. Vandaar ging de route naar Castricum aan Zee. Aldaar is een groot gedeelte van den dag doorgebracht, pootje ba dende, zwemmende, bulspelende, zandgravende, enz., enz. Tenslotte heeft het gezelschap nog een bezoek ge bracht aan den speeltuin en speelduin te Bergen, waarna men hoogst voldaan cn zeer tevreden te 9 uur weer hier arriveerde. TANGENT) 1.1 K NOORDSCHARWOUDE. Bij den heer J. de Bakker alhier zijn dezer dagen kolfwcdstrijden begonnen. Er wordt echter niet op do gewone manier gekolfd. Inplqats van drie klappen worden er twee geslagen. Om de paal waar anders do tweede klap van wordt gegeven is een cirkel getrok ken waarop de cijfers van 1 tot en met 12 zijn aange bracht. Achtereenvolgens moeten nu slagen worden gedaan van deze cijfers. Door deze nieuwe indeeling van het spel wordt er een grootere spanning veroorzaakt, omdat het er nu op aankomt, of dc kolver van alle plaatsen zijn bal de goede richting kan geven, liet meerendeel der beurten is moeilijk te slaan. Het puntenaantal zal dan ook niet zoo buitengewoon groot zijn. Naar men ons mededeelt, moet er zesmaal deze 12 slagen worden gedaan, wat vrijwel overeenkomt met den duur van een vijtigslagen wedstrijd. Wij gelooven wel, dat er van tic zijde der kolvers voor deze. nieuwigheid op het gebied van kolven groote belangstelling zal bestaan. DONDERDAG 19 JULL V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst. ZONDAG 22 JULL NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorrn. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur, Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, voonn. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, voorm. 10V?» uur. Ds. Vorstman. Schagerbrug, zie Oudesluis. Hoogwoud, voorm. 10Y? uur, Ds. Los. Hcerhugowaard. geen dienst. Sint Maarten, voorm. 101/?. uur. Ds. Tinholt. Huisduinen, voorm. SVz uur, Ds. M. van Wichen, Tulianadorp, voonn. 11 uur, Ds. M. van Wichen. Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Van Baaien. Aartswoud. geen dienst. IIippolytu8hoef, voorm. 10Vz uur. Ds. Van Beeld Den Oever, nam. 2 uur. Ds. Van Beek. Anna Paulowna. geen dienst. Dirkshorn. voorm. 10V?. uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Het leed. Winkel, geon samenkomst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Rarsingerhorn, geen dienst. Bnrgcrvlotbrug, voorm. 10V?, uur, Ds. R. v. d. Veem Nieuwe Niedorp, voorm. 10V?. uur, Ds. Haars. Hippolvtushoef. voorm. JOV?» uur, Ds. Meihuizen. Wesferland (Herv. Kerk), nam. IVz uur, Ds. Meï' huizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. IOV2 uur, de heer Prinsen, van Am sterdam. 's Avonds geen dienst. Rreezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 31/? uur, de heer Boon. I-Iippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deern THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Th. Looij. van Rijsoord. Nam. 7V*> uur, de heer Looij. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis) nam. 7 uur Ds. Ruijs. Schoori, (Woensdag, 8 uur) Openluchtsamenkomst»

Schager Courant | 1934 | | pagina 6