De B rabantsche Brief Haar schuld betaald van Dré. LIEVER EEN MILLIOEN, DAN HET VERSTAND VERLOREN. Ulvenhout, 17 Juli 1934. Menier, D n buiten, de Natuur staat op het oogenblik in vollen rijpdom. 't Korenge was zingt er z'n fluister- liodeke deur de zomcrschc stilte, die blakkerend op de velden ligt. Zoo hoog, zoo zwaar, zoo kollesaal staat 't gewas, van den straatweg tot aan den wegschemerenden en- der, dat g'oew eigen er in voelt, bij dieën overdaad. De popels, hier en daar deur 't laand. rijzen op, in donkerglimmende reuzen- pluimen. 't Geritsel van 't harde geblaart, doet oew 't windeke nie vergeten, dat mild deur de stovende hitte glijdt. Deze akkerrust, waar ik nooit op uitgekeken kom. waant ge kunt ze zien, amico, is alleen te ver gelijken met de rust van den blaauwen .hemel, die koe pelt over de zwoegende stilte van ,'t vruchtmoeio laand. Ginnen veugel Iaat zijn eigen meer zien op den •witten zonnemiddag van deuzen tijd. Alle lawijt is verstikt onder de zonnewade, die op èèrde viel. De veugeltjes hebben al veul minder praat, 'n Deel zit op z'nen derden broei, 'n deel is al in de rui. Nog enkele weken, as d n ruitijd veurbij is, gaan er al ennigte soorten opstappen. Ja, de zomer is nouw op z'n schonst. En 't end is in zicht Icveraans dwerlt er al 'n geel blaaike deur de wèr- me locht. Laangs de heggen en in slooten liggen ze al in beddekens bij malkaar. Maar aan 't end willen we nog nie denken. Tè fleu rig, te fris cl i, te jonk nog praalt d'n buiten in de zo merzon, die aureooltjes toovert om elk blommeke. Ge mot die blaauwe sterren zien staan stralen van de korenblom! Die vurig-rooie klaprozen zien wiegen laanks 't ko ren. 't Lijken karjuu wel Spaansche daansereskes! Ge wordt gek van de kleuren. Van de prachtige kleuren, die nie na te maken zijn. D'n mast staat in nuuw groen. Druivenkleurig waast ie leugen den hellen licht- wemel, die van den hemel dwerlt. Fier steken z'n nuuwe toppen in de locht. En ge vraagt oew eigen af, hoe ie uit dieën muilen, witten èèrde z'n krachten zuigt, om zoo trotsig, zoo fier en zoo frisch naar den hemel te groeien. Van den mergen kwam ik gelijk met 't zonneke in de velden. Vijf uren omtrent brakken de eerste gou wen pieken achter de weareld vandaan. D'n nuuwen dag waaierde teugen de locht, in gou wen veeren. "t Was of de weareld openging as één groote blom. D'n ender verbrokte in kleurenklonters, ■waarin net zoo goed 't vurigste klaprozenrood fonkel de as 't. zuiverste goud. Ruimer schoof de zon den ender uit. En alle kleur versmolt in goud alleen, in nuuw wit goud, dat vast gong zitten, diep in mijnen kop. De komst van den dag is altij weer overnuuw van *n majesteit, die alleen meugelijk is bij den Schepper. Alle „schoons" en „veurnaams" deur menschenhan- den gemaakt, is nietig. Dan fonkelen juweelen, as huizen zoo groot, naar de èèrde, dat er oew knieën van buigen gaan. Ilonderdduuzenden betaalt d'n mensch veur 'n stuk glas, dat schittert as den dag. 'n Stukske zoo groot as 'n duivenui, dat ie dan han gen kan om den blooten nek van 'n duur wefkc. Maar as ge om vijf uren in den buiten staat, dan plenst d'n dag zeivers as gouwen kristal van den he mel af, te genieten veur den ermsten donder, die al leen maar bezit 'n haandvol slootwater om z'nen brui nen nek af te wasschen. Ilooger rees t' zonneke van d'èrde vandaan. D'n dag viel in de Mark. Gouwen dril wiebelde over 't watervlak, waarop *nen enkelen lelie te drijven stond op zijnen groenen schottel. t Zonneke schèèrde de Mark, schèèrde de weareld en laange sehaduws trokken in 't nuchtere daglicht, verliezende d'r eigen in de gouweren glorie, die mach tiger heerschen ging, over de ontwakende schepping. VVa was 't stil, amico. De stilte van den zomermergen, die felle hitte veur- spelde veur den komenden dag. De daauwendc ne vels waren weg, veur ik 't wist. Vijf minuten had ik "t zonneke wakker zien worden en alles was romme- dom veraanderd zonder da'k 't wist en terwijl ik er middenin stond. FEUILLETON. door MARGARET PEDLER. 21. Toen zij het huis bereikt hadden ontdekten zij La dy Susan, die zich in den meest gemakkeHjken stoel neergevlijd had, en rustig een sigaret zat te rooken, terwijl zij haar ebonieten stok met gouden knop onafscheidelijke metgezel bij haar wandelingen hui ten naast haar neergezet had. Van huiten af kon Aon reeds het krabben en huilen hooren, zoo nu en dan onderbroken door een hoopvol geblaf, van een bende honden, zonder welke Lady Susan zelden in Silvcrquay werd gezien. Ze gingen door onder den verzamelnaam van de Stammen van Israël en doorliepen de gcheele toonladder van het honden ras, vanaf een rasechten prijswlnner tot aan een bastaard Ierschen terrier, dien Lady Susan in half- dooden toestand in een Londensche zijstraat had opgeraapt en geadopteerd. De laatstgenoemde was ongetwijfeld haar favoriet, aangezien zij, zooals For rester reeds had opgemerkt, een speciale zachte plek in haar hart had voor brutale types. „M'n lieve", zei zij, toen Ann bukte en haar kuste. ..ik hoop en bid, dat jouw lieflijke Maria Coombe zich op het oogenblik bezig houdt met het zetten van thee. Hoezeer ik van je houd, zou ik het toch niet voor je hebben over gehad om in deze verschrikke lijke hitte naar je toe te zwoegen, wanneer deze ver schrikkelijke neef van mij me meer met rust had gelaten. Dus koos ik het minste kwaad." Forrester scheen zich dat niet in het minst aan te trekken, dorh Ann merkte op, dat toen de thee verscheen, hij haar wenschen tegemoet, kwam, zelfs ten aanzien van een speciaal merk sigaretten, hét- welk zij verkoos te rooken, toch zij, na drie koppen gloeiende thee a la Russe te hebhen verzwolgen, ver klaarde, dat haar dorst op voldoende wijze gelescht was. Er was een half-humoristische, half-teedere toe Getooverd was er! En as ik 'n oogenbllkske later op m'n hukken in 't peelaand zat, lekker te woelen in 't maalsche, be- daauwde loof, dan koekte de vochtige èèrde, zacht aan m'n klompen en dan voelde-n-ik 't zonneke al deur den kiel, op m'ncn rug schroeien. Da beloofde wa vandaag. Wat rook d'n grond verduveld lekker. Wat geur de 't gewas De geur van den bakker krinkelde uit den rijpe tarwe, die al dagen te bakken staat onder de laaien de zon. Zoow as ge ok de schroeigcuren ruuken kunt uit de harsige boomen van onze mastenbosschen. 't Is 'n gezegend getij. Moord en braand is er geroepen, drogteperioden veurspeld deur krantengekken, toen in Juni ginnen drop regen viel. 'k Heb daar niet aan meegedaan, aan da geklaag, lijk ge wit. 'k Wist wel, da me 'nen oogst gingen krijgen, die nie weg te slèèpen zijn zou! En op 'i zelfste moment dat ik dit opschrijf zitten vast en zeker „geleerde" kranten-economisters ai uit te peuteren, dat de oogsten te royaal zijn, den zegen ie rijk! En dus zetten ze 'n krantenstuk in malkaar, om de menschheid te beklagen. Wa ze ok zouwen doen, as den oogst maar schraal was Toch hee d'n boer d'n naam van altij te klagen' Afijn, nie verder over zeeveren. 'Nen mensch zoekt z'n leed nouw eenmaal en altij bij zijnen evennaaste. Daarom staan de menschen in de weareld mal kaar ok allemaal aan te wijzen, as de schuldigen veur den slechten gaang van zaken. Alleen as 't 'nen mensch goed gaat, dan dan is t z'n eigen schuld! Eén uitzondering mot ;.k maken. Rockefeller! Die wier kortgelejen 95 jaren. 'Nen leeftijd dat den mensch weer eerlijk worden gaat. „Kindsch" noemen wij groote menschen dat! Rockefeller hee gezegd: „Om rijk te worren zijn drie dingen nnodic! Ten eerste geluk. Ten tweede ge luk. Ten derde geluk!" Ik heb al 's meer aan oew geschreven g'ad. ami co, dat veurspoed alleen maar geluk is! Waant as eiken mensch z'n eigen rijk kost werken, dan was er ginnen eenen ermoedzaaier op de weareld! Lui heid begin bij den teugenspoed! Ongeloof begint bij veul teugenspoed. Revolutie begint bij massale teugenspoed. Braaf en tevrejen zijn. is 'n klein kunstje veur den fortuinlijken smakker. Regeeringen, die 't volk verèrmen, kweeken re volutie. Bij alle onheil, die op de weareld gebeurt, onheil die over de menschheid en de enkelingen komt, ligt de schuld altij bij den sterkste! En as dieën „sterkste", wien 't geluk uit z'n broekspijpen drupt, dan ok nog gaat „spreeken", dan ok nog komt vertellen, dat 'n aander tevrejen mot zijn mee zijn lot. nie mot laten merken dat ie be staat. dan prikt zo'nen piemel de revolutie. Dan giet ie 't revolutie-vergif met emmers in z'n evennaasten! Kortgelejen heurde-n-ik zo'nen „wijsgeer" beweren (in 't openbaar!!) dat. de mensch te veul op z'n be lang, op z'n bestaan uit is. Dat, om 'n veurbeeld te noemen, zelfs d'n dood van 'nen Prins Hendrik nog 'n middel was veur veulen, om er 'n veurdeeltje uit te slaan. Verkoop van rouwstrikskes en zoo! Ik vrèèg oew! Móchten we gin rouw dragen? Moest da toen niet gekocht kunnen worden en dus vèrkocht! Is 't zondig, as 'nen mensch van alles prakizeert om uit de hulp vnn Steun en Armenzorg te hlijven? Maar ten slotte: Zou er nie veul meer tevrejenheid zijn as eiken mensch z'n bestaan vinden kón? Onzenüevenheer zijn de zwoegers liever, dan de mooipraters. Gelcuft datte! Maar hij begrept ze ok. Waant Jezus was tim merman. Niet „mooiprater van beroep. Zelfs wierd ie veur Zijn praat, die allesbehalve „mooi" gevon den wierd, tot den dood gevonnist! Zouwde gij denken, amico, dat er éénen commu nist in Nederland overbleef, as we ze allemaal, lijk die paar leiders, 'n rijkssalaris gaven van vijfduu- zend guldens? Zouwde gij denken, dat van der Lubben den Duit- schen Rijksdag in braand gestoken had, as z'n va der vijfentwintig oprichiersaandcelcn bezeten had van Koninklijke Petroleum of zoo iets? Larie Maar ik ben lillijk afgedwaald! 'k Zat zoo lekker in 't zonneke en ineens zit ik in den schaduw. Gin wonder ok. As 'k m'n akkers en velden zie bersten onder den zwaren vruchtdracht, en k mot dan efkens later be denken: ,,'t is alles veur niks.', dan dan ga ik klagen! God wil wel met ons. De menschen willen nie! Vol! Veul groeten van Trui en as altij gin horke min der van oewen toe a voe DRé. Grillen van een „naaimachineprinses". Erfeniskwestie met een opwindenden achtergrond. De man, die het millioen versmaadde. Lachende en boozc erf genamen. Om de nalatenschap van de mooie en excentrieke Florence Singer, dochter van de bekende Ameri- kaansche naaimachinekoning, wordt op het oogen blik in Amerika een strijd gevoerd, die veel stof doet opwaaien. En niet zonder reden, want aan deze na latenschap is een roman verbonden, die zelfs in het land der onbegrensde mogelijkheden niet alledaagsch klinkt. De held van de roman is overigens niet de on langs gestorven millionairsdochter, doch een een voudig secretaris. Op het oogenblik is hij in geheel Amerika bekend als „de man, die het millioen ver smaadde." Mr. Leonard C. Kav heeft nl. in koelen bloede het millioen versmaad, dat zijn vroegere patronesse. Miss Florence Singer, hem per testament vermaakt had. Hoe hij tot dit onverklaarbare besluit kwam, heeft Mr. Kav verteld in een interview. Het was in 1927, aldus Mr. Kav, toen ik bij Miss Florence Singer als tweede secretaris in betrekking trad. Haar eerste secretaris was majoor Stanley Williams. Kort na zijn in diensttreding reisden wij naar Biaritz. Mij werd opgedragen, de nieuwe auto van Miss Florence te besturen. Ik was daaromtrent zeer verheugd, daar mijn werkgeefster en haar eer ste secretaris voortdurend ruzie hadden. Miss Flo rence voelde zich n.1. niet op haar gemak, wanneer in haar omgeving rust heerschte. En de majoor had zóó een slecht loven bij haar, dat hij in Biaritz den strijd opgaf en zijn ontslag nam. Ik werd toen tot eerste secretaris bevorderd. Miss Florence deelde mij mede, dat ik den majoor moest waarschuwen, haar niet meer onder de oogen te ko men, daar zij hem doodelijk haatte. Een week lang Gewone doos. gevendheid in zijn manieren te haren opzichte en Ann kon zich voorstellen dat hij zeer goed zou weten hoe hij een vrouw van wie hij hield moest venven nen. Doch hij zou haar eerst totaal overmeesteren. Daarvan voelde zij zich zeker. Het scheen dat hij onverwachts op White Win dows was neergestreken. Hij was langs de kust aan het kruisen geweest en had, zonder zich Je moeite te getroosten om Lady Susan daarvan in kennis te stellen, plotseling besloten om haar een bezoek te brengen en zijn jacht, de „Sphinx" lag nu in Silver- quav Baai voor anker. „En zelfs nu weet ik nog niet hoelang hij van plan is hier te blijven!" glimlachte zijn tante. „Hoe lang?" Hij glimlachte terug. „De kwestie is hoe lang u met mij wilt. optrekken Ik geloof nu" met een snellen uitdagenden blik, welken Ann niet wilde opmerken „dat ik niet beter kan doen dan voor de rest van den zomer de gastvrijhedi van White Windows in te roepen." „M'n beste jongen" Lady Susan straalde. „Wil je dat werkelijk? Ik zou het heerlijk vinden, dat weet je. En bovendien met een knipoogje „Sil- verquay heeft zijn genoegelijkheden. We drinken met elkander thee, gaan boottochtjes maken, baden „Ik zou al die dingen wel willen doen", zeide For rester bescheiden. Hij wendde zich plotseling tot Ann: „Kunt u zwemmen?" „Ik kan mij twee slagen lang boven houden", ant woordde zij glimlachend. „Daarna, overweldigd door mijn eigen dapperheid, zink ik als een baksteen." „Dan zal ik het u leeren", zeide hij. „We zullen morgen beginnen. Hoe laat en waar baadt u ge woonlijk?" Ann wierp één of twee zwakke bezwaren op, doch deze werden direct uit den weg geruimd en voordat zi; goed wist wat. er gebeurde had hij haar de be lofte afgedwongen, dat zij den volgenden morgen op Berrier Cove zou zijn, gereed om haar eerste zwem les in ontvangst te nemen. „Het is werkelijk een erg verstandig idéé", vond Lady Susan. „Indien ie dien nacht op het Lac Lé- man werkelijk overhoord geslagen was, dan zou je gezonken zijn indien je op je eigen krachten had moeten vertrouwen." „Wat is er toen gebeurd?" vroeg Forrester met be langstelling en Lady Susan vertelde hem wat er gedurende het Venetiaansrhe feest in Mnntrieheux had plaats gehad en do wijze, waarop Eliot Coven- try haar te hulp was gekomen. „Coventry? Is dat het zuur-kijkend individu, dat op Heronsmere woont?" informeerde Brett. Ann keek hem met eenige verwondering aan. „O, hebt u hem reeds ontmoet?" „We kwamen hem op weg hierheen tegen met Brian Tempest", legde Lady Susan uit. „Die twee mannen zijn als contrasten wel een studie waard", voegde zij er aan toe. „Brian is werkelijk een groote schat. Ik vind het zoo verstandig van hem, dat hij zijn vertrouwen in de menschelijke natuur bewaard heeft, nu hij veroordeeld is om met die zure zuster van hem samen te wonen. Het mag dan onchristelijk van mij zijn" met een lachje als van een school jongen „maar ik kan Caroline Tempest eenmaal niet luchten!" Kort daarop vond zij zichzelf voldoende, uitgerust om den tocht naar White Windows terug weer te kunnen aanvaarden. „Ik zal zeker morgen naar de Cove komen", zeide zij, toen zij Ann vaarwel kuste. „Gaat Robin ook baden?" „Als hij tijd heeft. Maar Cara Hilyard zal er zeker wel zijn. Zij zwemt als een visch." „Dat is die lieflijke dame, die op de Priorv woont, is het niet? Je moet haar eens ontmoeten, Brett." „Indien zij een Mrs. Dene Hilyard is, dan ken ik haar al," antwoordde hij. „Ik heb haar weieens in Londen ontmoet hij was nogal een bruut! Ik ben bijna met haar weggeloopen om haar uit zijn klau wen te redden", voegde hij er luchhartig aan toe. „Wel, zij is er nu tusschen uit, de arme ziel", zeide Lady Susan. Later, toen ze te samen naar huis wandelden door de velden, vergezeld van de nu uitgelaten Stammen van Israël, kwam zij op het onderwerp terug. „Indien je mij belocft mij niet in discrediet te brengen door met haar weg te loopen, dan zullen we eens naar je vriendin op de Priorv gaan kijken, want ik moet er toch binnenkort naar toe." „Daar behoeft u niet bang voor te zijn. Er is niet het minste gevaar, dat ik er met haar vandoor zal gaan." „Ze is een erg mooi persoontje," waarschuwde La dy Susan lachend. „Je zoudt waarschijnlijk binnen een half uur je hart aan haar verliezen." „Dat heb ik pas één keer in mijn leven gedaan" antwoordde hij koel. „En het is niet waarschijnlijk, dat mij zulks een tweeden keer zal overkomen." „Wanneer was dat. Brett?" vroeg zij met eenige nieuwsgierigheid. Zij had nog nooit gehoord, dat hij bleef zij uit tijdverdrijf op de majoor schelden. Kort daarna vond men de majoor in de omgeving van Juan-lcs-Pins. Hij was met een scherp wapen op ver schillende plaatsen gewond en had voel bloed verlo ren. In bewusteloozen toestand bracht men hem naar een ziekenhuis. De politic koesterde zoowel togen Miss Florence als tegen mij verdenking. En onder beschuldiging van poging tot doodslag werden wij heiden gearres teerd. Na eenigen tijd liet men ons echter weer op vrije voeten. En tot op heden weet ik nog niet of de majoor het slachtoffer van een wraak van de mil- lionnaire geworden is. Na deze episode bleef ik alleen als secretaris in dienst van Miss Florence. Mijn „werk" begon 's mor gens vroeg en duurde tot laat in den nacht. Ik had tot taak, met mijn patrones te convcseeren, doch ieder woord van mij werd direct door haar als leu gen of onzin beschouwd. Steeds twistte zij met mij, tergde mij op vreeselijkc wijze, om het volgende oogenblik to bekennen, dat zij over mijn diensten zeer te vreden was. Zij vertelde mij ook, dat zij mij in haar testament met een legaat van één millioen dollar bedacht had en liot dit zelfs door haar no taris beschrijven. En toch heb ik geweigerd dit legaat te aanvaarden Na verloop van eenige maanden waren mijn zenu wen totaal op. Daar ik liever het millioen dan mijn verstand wilde verliezen, nam ik ontslag en vertrok wederom naar Amerika. Het spreekt vanzelf, dat Miss Florence onmiddellijk haar testament veran derde en het millioen. dat mij gelegateerd was, een andere bestemming gaf. En tot op heden heb ik geen spijt, dat ik indertijd dat besluit genomen heb. Indien ik nog langer bij Miss Florence in betrekking gebleven was, had ik op het oogenblik vast en zeker in een krankzinnigengesticht gezeten. Leonard C. Kav heeft op het oogenblik een betrek king van 400 dollar in de maand, doch naar het millioen van de luimige „naaimachineprinses" heeft hij absoluut geen verlangen. Bij de liquidatie der nalatenschap zijn nog andere ongelooflijk klinkende geschiedenissen over de hu meurige millionaire hekend geworden. Zij had de gewoonte om de paar maanden haar testament te veranderen. Bij dergelijke gelegenheden werd het geheele dienstpersoneel in haarstudeerkamer geroe pen en werd haar nieuwe wilsbeschikking voorgele zen. Al haar personeel ontving aanzienlijke legaten. De kok b.v. die op zekeren dag Miss Florence met haar lievelingsgerecht verraste verkreeg een extra legaat van 100.000 dollar. Florence Singer verzuim de echter niet haar personeel onder hot oog te bren gen, dat zij ieder moment haar testament weer kon wijzigen. Zoo bleef iedereen zijn best doen. Op deze wijze is de geheele nalatenschap ten goede gekomen van het huis- on keukenpersoneel van de excentrieke millionaire. Haar particulier detective, de keukenmeid, hot kamermeisje, de huisknecht enz. enz. legateerde zij bedragen van 10 tot 100 duizend dollar. Haar familieleden erfden geen cent. En dit is dan ook de reden, dat het testament en de nalaten schap betwist worden. Dc rechtbank en de advocaten staan hier voor een zeer moeilijk geval. Terwijl de raadslieden van de onterfde familieleden het testament ongeldig willen verklaren wegens ontoerekenbaarheid van dc erf laatster, beweren de advocaten van de gelukkige le gatarissen, dat dc handelwijze van Miss Florence getuigt van gezond verstand, omdat zij haar perso neel, dat haar gedurende haar leven steeds trouw gediend heeft, na haar dood op royale wijze heeft willen bedenken. Dat Mïsr Florence zich voortdurend door een particulier detective liet bewaken is even min in het land van ..gangsters en kidnappers" een daad van ontoerekenbaarheid. En wie znl haar voor krankzinnig houden, omdat zij in den ouderdom van zeventig jaar nog koket was? Dat is per slot van rekening met koningin Elisabeth ook het geval ge- weescht. een ernstige liefdesaffaire bij de hand had gehad. „Vandaagantwoordde hij onverwachts. Lady Susun bleef stilstaan en nam hem met on geveinsde verwondering op. „Ann?" riep zij uit. „Bedoel je dat je verliefd bent geworden op mijn kleine Ann nu reeds?" „Ik bedoel zelfs meer dan dat", zeide hij vastbe sloten. „Ik bedoel dat ik van plan ben met de klei ne Ann te trouwen." Zijn tante keek hem geamuseerd aan. „Ann Lovell is een jonge vrouw met een gedeci- deorden eigen wil", merkte zij op. .„Het zou heele- maal zoo verwonderlijk niet zijn, wanneer zij wei gerde." Forrester gaf haar een blik terug met oogen als van staal. „Dat zou geen verschil maken" zeide hij lakoniek. HOOFDSTUK XIII. Vriendschap sluit vertrouwen in zich. „Kun je mij herbergen? Tony." Ann zat op een morgen in den tuin, druk bezig met het doppen van erwten, toen bovenvermeld dringend telegram haar door een telegrambesteller werd overhandigd. Tony's stilzwijgen gedurende de laatste weken had haar eenigszins verontrust. Zij had geen regeltje meer van hem ontvangen sinds den dag. dat hij haar naar het Victoriastation had vergezeld om haar veilig in den trein naar Silver- quay te zetten en nu trokken zich haar wenkbrau wen tezamen, toen zij deze onverwachte boodschap las. Het telegram was overhandigd op het plaatselijke postkantoor te Lome, zoodat het duidelijk was, dat Tony thuis was, en de eenige reden, welke hij zich kon indenken voor dit plotselinge verzoek was, dat hij een grooter twist met zijn oom gehad had dan ooit. Zij krabbelde een bevestigend antwoord op het be taalde requ en gaf het mede aan den besteller, die rustig in den zonneschijn had staan wachten. „Kunnen wij een gast gebruiken. Maria?" vroeg zij, het rose telegramformulier vroolijk voor haar qogrn heen en weer zwaaiend. „Mr. Tony Brabazon vraagt of we hem kunnen herbergen." „Jongenheer Tony?" Maria viel terug in de fami- laire benaming uit de dagen toen zij gezegden jon genheer Tony nogal eens de ooren wiesch op gele-

Schager Courant | 1934 | | pagina 14