Raad Anna Paulowna. NAAR TEXEL Vergadering van den Raad op Vrijdag 27 Juli 1934, des middags 3 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, secre taris de heer C. Keijzer. Na opening volgt lozing der notulen, ze worden on der dankzegging goedgekeurd. In Memoriam. Van den Commissaris derr Koningin was namens den Minister van Binnenlandsche Zaken het verzoek ingekomen, den Raad mededeeling te doen van het overlijden van Prins Hendrik. De Voorzitter doet dit in de volgende bewoordin gen: Andermaal en dat binnen een zeer kort tijdsverloop, werd ons Koninklijk Huis door een zwaren slag ge troffen. Den derden Juli j.1. overleed geheel onver wacht in den ouderdom van 5S jaren Prins Hendrik der Nederlanden. In 1901 als Prins Gemaal uit den vreemde tot ons gekomen, had zijn nieuw vaderland zijn volle be langstelling en liefde gewonnen. Door de bijzondere positie welke hij hier innam, trad hij in Staatszaken niet op den voorgrond, maar hadden de werken van barmhartigheid en mcnschlievcndheid alstemeer zijn .bescherming en daadwerkelijke steun en had hij zijn groote gaven van hart en verstand aan reddingswezen en Roode Kruis verpand. Ook vond de padvinderij in Prins Hendrik een hulp vaardig beschermer. Wij deelen geheel in de groote smart van het Ko ninklijk gezin en ben ik dan ook overtuigd dat de telegrammen van rouwbeklag door ons gemeente bestuur aan H. M. de Koningin en aan H. K. H. Prin ses Juliana toegezonden, uw volle instemming heb ben. De Raad hoorde staande deze woorden aan. Mededeeling wordt gedaan van de verschillende in gekomen stukken. Wat het verslag van de N.V. Spoor(Tram)-weg Sehagen betreft, spreekt de heer Kuiken den wensch uit, dat na beëindiging van de exploitatie de baan ten minste in stand blijft. De V' er zegt dat alle pogingen worden aange wend, maar veel hoon is er niet. Door B. en W. wordt voorgesteld om den heer C. Wuis met ingang van 1 Augustus 1934 een vaste aan stelling te geven als agent der arbeidsbemiddeling. Wuis was benoemd voor proef op 1 jaar en de proef is goed uitgevallen. Zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Door den Raad wordt tegemoet gekomen aan een verzoek om ontheffing van een aanslag in de belas ting op de honden en eveneens op diverse verzoeken om ontheffing van aanslagen in het schoolgeld. De bezoldiging der veldwachters. In verband met de ontvangen circulaires van den Commissiaris der Koningin, stellen B. en W. voor. tot wijziging van de verordening regelende de eischen van Benoembaarheid en de bezoldiging van de veld wachters der gemeente Anna Paulowna. Daarbij wordt voorgesteld de aanvangsbezoldiging te bepalen op f1400, verhoogd met f75 voor elk volbracht dienst jaar, tot, een maximum van f 1850. Het bezit van een diploma met aanteekening te vergoeden met f45. De salarissen waren tot nu van f 1500 tot f 2000. De gehoorde organisaties verzoeken het maximum op een hooger bedrag te stellen. De heer Smit gaat niet met het voorstel van B. en \V. accootd. Als spr. een andere categorie van ge meenteambtenaren hierbij betrekt, dan meent spr. dat de voorgestelde verlaging niet te accepteeren valt. Als de betrokkenen nog het geluk hebben een gezin te hebben, dan verdienen ze geen droog brood. De Voorzitter meent dat die laatste opmerking wel achterwege kan blijven. Spr. begrijpt dat de heer Smit bedoelt, dat per uur te weinig wordt verdiend. Maar laten we toonen tc willen meewerken. Doen we het niet, dan vreest spr. dat onze gemeente met anderen over één kam wordt geschoren, en doet de regeering liet en misschien wel tot, lagere bedragen. De heer Kuiken zegt ook, dat of men wil of niet, we zijn verplicht cr aan toe te geven. De heer Komen spreekt den wensch uit, dat wan neer een behoorlijk gezin wordt gevormd, spr. zal maar niet spreken over een groot gezin, B. en W. met bijzondere voorstellen zullen komen, opdat, men tenminste de gezinsvorming nog als een geluk kan beschouwen. De Voorzitter zegt, dat als er veldwachters waren met groote gezinnen, B. en W. zeker wel met een voor stel voor kindertoeslag zouden zijn gekomen. De heer Dekker maakt zich kenbaar als een tegen stander van het geven van kindertoeslagen. Z.i. moet het gezin blijven huiten de arbeidsprestatie. Spr. gaat accoord met liet voorstel van B. en W., niet omdat de verlaging hem sympathiek, is, maar omdat we er toe gedwongen worden. Do heer Smit vindt het treurig, dat altijd van onder af aan wordt begonnen. We hebben hier ambte naren met een salaris van f 100 per week en daar be moeit de Minister zich niet mee. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel van B. en W. besloten. De Voorzitter dankt voor de waardeering die werd uitgesproken over de prestaties der veldwachters. Nu dc regeering heeft bepaald dat een verhaal van pensioensbijdrage ad 10 moet plaats vinden, wordt het gemeentelijk besluit tot verhaal ingetrok ken. Gemeenterekening 1933. Aangeboden wordt dc rekening over 1933. De Voorzitter deelt mede: De rekening begon met een voordeelig saldo van f 12131.17; aan achterstallige inkomsten werd ont vangen f 11399.79, samen f 23530.96. Beschikt werd voor het dienstjaar 1932 over een gedeelte van het saldo ad f 7971 81, terwijl aan achterstallige uitgaven is betaald f 617.60, samen f 8589.41. F.r kwam dus aan de rekening 1933 ten goede van vroegere diensten f 14941.55. De rekening 1933 sluit, voor zooveel den gewonen dienst betreft, in uitgaaf op f 125915.23 en in ont vangst op f 122711.03, alszoo niet een nadeelig saldo van f 3204.20. zoodat in totaal is ingeteerd f 18145,75. De kapitaaldiensf sluit in uitgaaf op f 1594.26. en in ontvangst op f 1170.—. Nadeelig saldo f 424.26. Tot leden der commissie van onderzoek worden be noemd de hoeren Koorn. Kuiken. Raven en Jonker. In verband met de rekening 1933 wordt nog be sloten tot diverse af- en overschrijvingen. Daarbij wees de heer Jonker op den hoogen post Advieskosten aan Dr. Verhoex, inzake overdracht G.K.B. aan liet P.E.N., lot een bedrag van f 4100. De heer Keuris zegt dat. er toch nog winst is. Van de afd. Sehagen e. o. van den Ned. Bond van Koffiehuis-.. Restauranthouders en Slijters is in gekomen een ver/ook om de huurwaarde der loka liteiten van koffiehuizen en restaurants tc ver minderen. R. en W. stellen voor. die vermindering tot op '",/8 toe te staan. De heer Dekker verklaart zich tegen het voorstel. nrhii wijzende op het feit. dat de belastingen tot allerhoogste zijn opgevoerd en Ged. Staten 'hingen nog steeds aan op verhooging van die be lastingen. Zelfs on de loonen in werkverschaffing en steun wordt gekort, en wordt den menschen op deze wijze liet brood uit hun mond gehaald. Spr. geeft toe, dat de toestand voor den middenstand ook moeilijk is en do hier bedoelde belasting is hoog, doch hij deze groep is nog geen broodgebrek. Ook voor de arbeiderswoningen enz. is de perso- ncele belasting hoog. De Voorzitter wijst erop dat de caféhouders wel in een mooi huis wonen, maar dat is noodig om 't publiek te trekken. Het perceel is te beschouwen als een werktuig en dat werktuig is thans te zwaar belast. De heer Komen wijst erop dat het gebruik in de cafés heel wat minder is. De heer Jonker merkt op dat dus de heer Dek ker de personeele belasting onbillijk vindt., maar omdat de belasting voor de arbeiderswoningen niet verlaagd kan worden, is de heer Dekker tegen de door B. en W. voorgestelde verlaging. De heer Komen wijst op de wenscheliikheid een hertaxatie aan te vragen van de wonineen der wo- ningbouwvereeniging. omdat de huren thans zijn verlaagd. Na eenige discussie wordt overeenkomstig het voors'el van B. en W. besloten. Tegen stemde de heer Dekker. Het gevaar van kruisbestuiving. Ter vaststelling wordt aangeboden een verorde ning tot afwending van het gevaar van kruisbestui ving lui het telen van koolzaad in deze gemeente. Evenwel wordt bepaald, dat de aanvragen voor ontheffing uiterlijk 7 maanden voor het be trokken kalenderjaar moeten worden ingediend, inplaats van, zooals in het ontwerp stond vermeld, 4 zoenden. De heer Koorn vraagt wie de kosten dezer zaak. de commissieleden, moet betalen, dc verecniging van Fiintelers of de gemeente. De Voorzifter zegt dat cm algemene regeling wel gewenscht is. De commissie kan desgewenscht ten raadhuize vergaderen, overigens zullen de kos ten niet hoog zijn. De heer Dekker juicht de verordening toe. vooral omdat er twee vereenigingen van koolzaadtelers zhn en er anders strubbeling kan ontstaan. Dc verordening wordt vastgesteld. De benrooting voor 1934- De nota van opmerkingen van Ged. Staten. Door Ged. Staten was ingezonden een uitvoerige nota van opmerkingen over de begrooting 1934. in verhand met het feit. dat een gedeelte van de kos ten van de werkloosheidsbestrijding buiten de be grooting was gehouden. In ons nummer van Dinsdag j.1. hehhen we uit voerig de door Ged. Staten aangegeven bezuiningin- gen en de door B. en W. gedane voorstellen ver meld. zoodat we thans zullen volstaan met de ver melding van de voornaamste punten. Bij den post kosten vuilnisophaaldienst willen de heeren Smit en Kuiken de kosten voor een gedeelte verhalen op de inenschen die hij dezen dienst zijn aangesloten; de heer Smit noemt 2V>. cent per week. de heer Kuiken noemt 10 cent. maar dan ontheffing voor de menschen die het niet kunnen betalen. Opgemerkt wordt dat door 'n dergelijke regeling de arbeiders het meest getroffen zullen worden. De Voorzitter zegt toe dat B. en W. het voor de volgende begrooting onder de oogen zullen zien. Een wethouder is bereid de helft der kosten van aansluiting telefoon voor zijn rekening te nemen. Dc Voorzitter acht het niet gewenscht op dit aan bod in te gaan. Dc telefonische verbinding is niet meer te missen. Harddraverij. De heer Kuiken zegt dat als er een wethoudersbe noeming moet geschieden, het zoowat harddraverij is, zoo'n animo is er voor. De heer Dekker: Misschien zijn er van die hard dravers te laat gekomen. De heer Kuiken denkt dat er van die telefoon wel wat misbruik wordt gemaakt. Do heer Koorn wil wel op,dat aanbod ingaan, er blijkt uit dat de bedoelde wethouder voor eigen ge bruik de telefoon noodig heeft; De heeren Rezclmnn en Smit beamen dit. Het voorstel-Koorn om op het aanbod van den heer Lubbert in te gaan, wordt aangenomen met S tegen 3 stemmen, tegen stemden de heeren Raven, Dekker en Keuris. De Voorzitter dankt den heer Lubbert voor zijn aanbod. Bij den post onderhoud schoolmeubelen, met name het Jakken van banken deelt de Voorzitter mee, dat do schilders voor de gehouden aanbesteding met el kaar in overleg waren getreden. De raming was f 120, terwijl de laagste inschrijver inschreef voor f 280. B. en W. stellen nu voor het lakken der ban ken dit jaar achterwege te laten, hetgeen tot een vermindering van de uitgaven leidt van f 120. Aldus wordt besloten. De rente aan de bijzondere schoolbesturen. De heer Dekker vindt het. van de zijde van de overheid een minder mooie houding, waar zij aller eerst de gemeenten verplicht deze rente te betalen, terwijl ze nu de gemeente bedelend naar de school besturen zendt om te trachten de rente verlaagd te krijgen. De Voorzitter vindt de houding ook een beetje eigenaardig, en pastoor Van der Eem neemt er dan ook een loopje mee en zegt, dat het Rijk de zaak zelf in handen heeft. De heer Komen merkt op, dat de schoolwoning niet in de taxatie' is begrepen, en de huur die deze wo ning opbrengt is zeker niet in de juiste verhouding met de bouwkosten. De ontvangen rente komt hier dus aan dit tekort aan huur tegemoet. Met genoegen of niet genegen! De heeren Kuiken en Smit willen dat de gemeente niet langer gebruik maakt van de diensten der Ad viescommissie bouwwerken. De heer Smit gelooft ook niet dat de waarn. gemeenteopzichter genoegen neemt rnet de salarisverlaging. De Voorzitter vraagt of De Graaf dan gezegd heeft dat hij het niet voor f 350 wil doen. B. en W. achten De Graaf niet geschikt om over het uiterlijk van de gebouwen te oordeelen. De heer Smit zegt dat De Graaf hem heeft gezegd, het. niet met genoegen te doen voor f 350. Het voorstel van B. en W. de adviescommissie te handhaven en het salaris van den heer De Graaf van f 500 op f 350 te brengen, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen; tegen stemden de heeren Kuiken, Koorn en Smit. Voor 1935 zal de belasting voor de z.g. vaststaande honden van f 1 tot f 2 per hond worden verhoogd, de heer Smit stemde tegen. Een assurantiebelasting zal niet worden ingevoerd; de schoolgelden niet verhoogd, terwijl de raad zich eveneens vcreenigt, met het standpunt van B. en W. dat in deze gemeente geen straatbelasting ingevoerd dient te worden. De heer Kuiken vraagt of de Voorzitter steeds voe ling houdt met do in liquidatie zijnde Bloembollen- veilingvereeniging „Rreezand". Het. is nog geen klei nigheid, waarmede de gemeente in deze zaak betrok ken is. De Voorzitter zegt dat deze kwestie straks in co mitévergadering besproken zal worden. Presentiegelden raadsleden. Ged. Staten vroegen het oordeel van den Raad over hun voornemen om de presentie galden op f 2.50 per vergadering te stellen en dc vergoeding voor commissievergaderingen op f 1. B. en W. zijn van oordeel dat de presentiegelden niet lager gesteld kunnen worden dan op f 4, en do vergoeding voor- commissievergaderingen op f 2.50. De raad vcreenigt zich met het standpunt van B. en W. Jaarwedde wethouders. Ged. Staten vragen ook het oordeel over hun voor nemen om dc jaarwedde der wethouders op f 300 tc bepalen. De Voorzitter oordeelt dat in dezen abnormalen tijd een wedde van f 400 nog niet in verhand staat met de werkzaamheden. Ook de raad denkt er aldus over. Dc raad spreekt zich thans uit voor een verlaging tot f 2 van het presentiegeld voor dc leden van het Burgerlijk Armbestuur, en handhaafde dus niet zijn eerder uitgesproken meening, dat het presentiegeld f 3 diende te blijven. De leden van het B. A. stelden zelf voor het presentiegeld op f 2 te stellen en B. en W. namen dat voorstel over. Voor handhaving van een presentiegeld ad f 3 stemden de heeren Van den Berg, Raven en Dekker. Waar moet dat heen? De heer Kuiken verwondert er zich over dat de totale kosten der werkloosheidsbestrijding, aan de hand van de uitgaven over het le halfjaar 1934, voor het geheele jaar 1934 worden geraamd op f 150.000. De Voorzitter weet ook niet waar het heen moet. Als men bedenkt dat de rijksbijdrage geraamd wordt op f 50.000, vragen wij ons af waar we die f 100.000 vandaan moeten halen. De raad spreekt er zijn genoegen over uit dat het G.E.B. aan het P.E.N. overgegaan is, nu wel blijkt, dat de gemeenten straks wel tot overdracht verplicht zullen worden. Do heer Dekker merkte nog op, dat het ook wel gelukkig is, dat de overdracht heeft plaats gehad, omdat anders de raad wel verplicht zou worden on der de huidige omstandigheden de tarieven te ver- hoogen. Voor de ontwikkeling van werklooze arbeiders werd uitgegeven door den R. K. Landarbeidershond f 69 en het Chr. Comité voor wcrkloozcnzorg f 70, te zamen f 139. In deze kosten wordt een rijksbijdrage van 75 pet. geraamd. 1 üt oe OMGEVING LANGEND IJ K BROEK OP LANGENDIJK. BOLLEN VEILING. In het veilingsgebouw van de LanRendiiker Groen ten Centrale werd Vrijdag dc tweede droge bloem bollenveiling gehouden. Voor contante betaling wordt 3/4 net. per maand tot aan Mei 1935 vergoed aan den kooper plus 20 cent per colli vrachtvergoeding. Er was ditmaal een iets grootere aanvoer dan de eerste veiling. Pl.m. 1.400.000 bollen waren aan wezig. Over het algemeen was de handel iets gra ger, hoewel toch nog tamelijk veel partijen de vast gestelde minimumprijzen konden opbrengen. Ruim 130 van de 360 aangevoerde partijen konden wor den verkocht Murillo. Couleur Cardinal. Prins van Oostenrijk, Wiliam Pitt en nog eenige andere osorten werden bijna heelemaal niet afgenomen. De prijzen waren als volgt: Wm. Copland 12 op 1.20-1.25. 11 0.90, 10 0.70—0.75, Le Notre 12 op 1.20. 11 0.90. El Toreador 11 1.70, 10 1.10, 9 0.70, Electra 12 1.50, 11 1.20. Ibis 11 1.30, Ant Roozen 12 np 1.20. Couleur Cardinal 12 op 1.50, Col- chium 20—24 2.70, Crocus Meyerbeer 7—9 0.25, Ing- lescombe Yellow 12 op 1.20, 11 0.900.95, 10 0.70 0.75, Prins van Oostenrijk 12 op 1.50. 11 1.40, 10 1.10; 1'Aurore 10 1.05, Generaal de Wet 12 op 2.25. 11 1.85, 10 1.30, Bartigon 12 op 1.20. 11 0.90. Clara Butt 12 op 1.30, 11 0.90—0.95. 10 0.70—0.75. Goudvink 12 op 1-55, 11 1.35, Wm. Pitt 12 op 150-1 25. 11 0.90. 10 0.80. Theeroos 12 op 1.50, Rouwenhof 11 0.90, Trumnhator 12 op 1.95, Boule de Neige 12 op 3—, 11 2.25. Muril lo 12 op 1.50. Witte Valk 12 op 1.601.75. Baron de la Tonnav 12 op 1.20—1.25, 11 1.—. Pride of Haar lem 13 1.30, 12 op 1.20. 11 0.90. 10 0.75, Prinses Eli- habeth 12 op 1.20. 11 0.900.95, Hermann Schlegel 11 1.30. Rev. Ewbank 12 op 1.30. 11 0.90, 10 0.70, Mr. van der Hoef 12 op 1.50, 10 1.05, Peach Blossom 12 op 1.70, 11 1.35, Mon Tresor 12 op 2.20, Farnecomhc Sanders 12 op 1.20, Cullinan 12 op 1.65. 11 1.30, Gele Prins 11 1.25, Vuurbaak 12 op 1.50. 11 1.30, Rosé Luisante 12 op 1.50, Picote 12 op 120. 11 1.10 0.80, Rijzende Zon 12 op 1.50. 11 1.35, 10 1.05. Brilliant Star 12 op 1.55. 11 1.35, Ph. de Comminet 12 op 1.40 11 1.10. Massacliussets 12 op 1.20, 11 0.90. 10 0.70, Lord Camarvon 12 op 1.20, 11 0.90. 10 0.75, Le Reine 11 1.30. Duc de Rerlin 10 1.—, Artus 12 op 1.50. 11 1.40, Witte Duc Max 10 1.05, ailes per 100 stuks. W 1 ER 1 N C, ER W A ARP Donderdagnacht is aan den Barsingerweg een vrachtauto door ons onbekende oorzaak gedeeltelijk te water geraakt. Naar men ons mededeelde, werd de wagen door een leerling bestuurd. Met een kraanwagen werd de wagen Vrijdagmorgen opgehaald en naar de garage Bakker gebracht. Door het bestuur van de afd. Wieringerwaard van de H. M. v. Landbouw waren tegen Donder dagavond stemgerechtigde leden per advertentie op geroepen ter bespreking candidaatstelling voor Hoofdingelanden in het Polderbestuur. De vergade ring werd geleid door den heer Daan Kaan. Aan wezig waren 13 personen, w.o. 9 leden van het Polderbestuur. De heer Kaan gaf vooraf eene uiteenzetting, waar om deze bijeenkomst was gelegd. De heeren K. Schenk en P. Grin moeten dit jaar aftreden. Laatst genoemde is wegens leeftijdsgrens niet meer ver kiesbaar. Ingevolge het nieuwe reglement voor de waterschappen moeten er voortaan candidaten wor den gesteld. Tien stemgerechtigden kunnen een can- didaat stellen. De bedoeling is nu om door onderling overleg in de plaats van den heer Grin een nieuwe candidaat te stellen. Wordt dan geen tegencandi- daat gesteld, kan een verkiezing achterwege blij ven. wat een besparing van kosten geeft en veel werk minder. Als bestuur van den polder wilde men er zich niet mee bemoeien, vandaar de oproeping door de afd. H. M. v. Landbouw. De heer K. Schenk werd direct weer candidaat gesteld. Besloten werd bij stemming uit te maken wie als 2e candidaat zou worden gesteld. Bij de le stem ming verkreeg de heer Jb. Kaan Kz. 6 stemmen. J. Blaauboer Cz. 3 stemmen en nog 4 andere per sonen elk 1 stem. 2e stemming; Jb. Kaan 8. J. Blaauboer Cz. 2. A. Rot 2 en P. Saai 1. zoodat de heer Jb. Kaan Kz. de candidaat zal zijn. Vooraf werd al goedgevon den, dat de minderheid zich bij de meerderheid zou aansluiten. Voor 't geval de. heer Kaan zou bedan ken, werd nog als plaatsveryangcr de heer A. Rot gekozen. De heer Daan Kaan dankt, voor de opkomst en spreekt de wensch uit, dat door deze bijeenkomst 'n verkiezing achterwege kan blijven. De pogingen van het bestuur van den B. v. S., om de ouden van dagen wederom een mooie dag te be zorgen, zijn wederom met succes bekroond. De bij ilrngen der ingezetenen waren nog iets meer dn" verleden jaar. De dag is bepaald op Donderdag 9 Augustus. Met 2 autobussen van de firma Naasteend zal een reisje worden gemaakt via Camperduin, De heer Dekker vraagt of onderzocht is of de wij ze van ontwikkeling voldoet aan dc door het Rijk gestelde eischen. De Voorzitter weet dit niet. De heer Smit vraugt of dat niet een beetje luxieui is. De Voorzitter acht het een zeer sympnthiek werk. Dc heer Komen hoopt dat het nog zal toenemen. Met betreft hier jeugdwerk en het pogen om dezo jongelui nog wat ontwikkeling en tevens ontspan ning hij te brengen, verdient waardeering. De heer Kuiken acht het noodig dat liet aanbieden van bloemstukken achterwege blijft. Dc Voorzitter denkt dat dit wel noodig zal zijn. De gewijzigde begrooting wordt vervolgens vast gesteld. Vervolgens wordt besloten tot het aangaan van een tijdelijke goldlecning of eene rekening courant overeenkomst tot een bedrag van maximum f 60.000 tot bestrijding der kosten van werkloosheid. De rondvraag. Op dc vraag van den heer Kuiken, over eventu- ecle verplaatsing van kinderen van school II naar school I deelt de Voorzitter mode dat deze zaak de aandacht heeft van B. en W. De lieer Koorn wijst op een ongewenschtcn toe stand bij de huizen van Krouwel aan de Zandvaart. De heer Smit vraagt de meening van den Raad om Anna Paulowna tot een proefgemeente te maken, wat betreft het te werk stellen van werkloozen bij particulieren. De Voorzitter zegt, dat het nog eens geprobeerd zal worden. De heer Dekker zegt dat er in dezelfde richting al meer is gesproken in den raad. Spr. heeft toen gezegd, dat hij er niet direct vlak vonr was, en het ook niet wegwierp, maar dat er in ieder geval eerst een basis moest zijn voor het loon. Als er gezamen lijk al eerder hij den Minister op aangedrongen was, zouden we een goede kans hebben gehad. Maar dan moet er in goede samenwerking een basis zijn, wal dc loonen betreft. Als hot zonder meer door de ge meente gevraagd wordt zal er weinig kans van sla gen zijn. Hierna sluiting. met Salonboot „DR. WAGEMAKER". Morgen goedkoope Retourbiljetten Den HelderTexel, le klasse 90 cent. 2e klasse 60 cent. Directeur T.E.S.O. Schoorl, Bergen. Castricnm naar IJ muiden. Van daar langs Bloemendaal, Overvcen naar Haarlem als eindpunt, om daarna over Alkmaar de terugreis te aanvaarden. Moge mooi weer hen vergezellen. De oudjes hebben er al weer plan op. CALLANTSOOQ Bad-attractie». Als eerste attractie in het seizoen heeft Zondagmid dag a.s. te 2 uur (n.t.) een wedstrijd plaats in het ma ken van zandhoopen. De wedstrijd is evenals de vo rige jaren, georganiseerd door de pensionhouders en neringdoenden en het inleggcld bedraagt f055 voor alle leeftijden. De aangifte moet geschieden op het strand in de consumptie-tent van dc strand-explol- tanten. Het V.V.V.-bestuur heeft dezer dagen besloten om het z.g. groote strandfeest (wedstrijd-zandfiguren) op Zondag 12 Augustus te houden. Ook de zwemsport wordt, dit jaar niet vergeten; weder dienende, zal een gevarieerde zwemwedstrijd worden georganiseerd door „Paal 13", op Zondag 5 Augustus. W l E RIN GE N De kennis. Donderdag is de kermis ingezet onder stroomende regen. Begrijpelijk was daardoor de belangstelling ge ring. Even later op den dag werd het weer echter be ter en zoo zelfs, dat het voor Donderdag vrij druk was. Het ging er gezellig en vredig toe. We zullen hopen dat dat zoo mag blijven. Bouwvergunning. Bouwvergunning is verleend ann Mw. de Wed. N. Koorn tot verhouw van het bestaande perceel aan de Koningstraat, en aan W. D. van Treuren te Den, Oever tot het houwen van een woon- en win kelhuis aan do Zwinstraat, aldaar. Drankwet. Ingevolge de drankwet is aan L. Klaver ten be hoeve van het Eigen Gebouw-fnnds een verlof B verleend voor het nieuwe S.D.A.P.-gobouw aan den Rijksstraatweg te Ilippolytushocf. NIEUWE N1 EDO RP Thuiskomst dienstweigeraar. Schermer- horn spreekt. Vrijdag 3 Augustus zal hier oen welkomstvergade ring plaats hebben, om den dienstweigeraar Jb. de Vries, die intusschen 10 maanden in Veenhuizen go- vangen heeft gezeten, te begroeten. Op deze vergade ring zal de lieer N. J. C. Schermcrhorn het woord voeren, terwijl de heer Jan Zwagerman uit Neder- horst den Berg, fragmenten zal declameeren. ZIJ PE Burgerl. Stand van 2026 Juli 1934. Geboren; Grietje, dochter van Aric Mink en Aafje Dol. Josina Anna, dochter van Gerardus Heemskerk en Trijntje de Graaf.. Anna Elizabeth, dochter van Alhertus Johannes Schilder en Catharina Cornelia Duineveld. Nicolaas Alphonsus, zoon van Johannes Elias Josephus Kramer en Alida Johanna Schrama. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Theodorus Josef van Steijn, 22 jaar, bloemkweeker, te Anna Paulowna en Maria Marga- retha Louwe, 20 jaar, te Zijpe. Overleden: Geene. harenkarspel Politie. Achtergebleven: een damesmanteltje (zwart pluch). OUDE N J F DO R P Tocht van ouden van dagen. In de op Woensdagavond gehouden Bestuursverga dering van Plaatselijk Belang is de tocht van ouden van dagen vastgesteld. Deze keer zal de reis gaan naar Amsterdam, waar een bezoek zal worden ge bracht aan het Rijksmuseum of het Koloniaal In stituut en aan Tuschinsky. De tocht zal in het laatst van Augustus of in begin September plaats hebben. De oudjes zullen een uitnoodiging tot, aangifte ont vangen, terwijl binnenkort een lijst zal circuleeren, waarop de inwoners van ons dorp hun bijdrage kunnen teekenen. Het is hopen, dat ondanks dc slechte tijden, iedereen voor dezen tocht, die Ongetwijfeld de sym pathie heeft van allen, flink zal teekenen. Van de lichting 1935 zijn de heeren Jacobus Bakker «n Alhert Klomp tnt. buitengewoon dienstplichtigen '•o ;fomd, terwijl de heeren Klaas C. dc Boer, Amhro- sUis S. I-tgthart en Simon J. Ligthart niet voor inü! ving zijn aangewezen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14