De Langendijker Groentenveilingen. Radioprogramma BANNE BARSINGERHORN. 1 UlT de OMGEVING De Kermis. WOENSDAG 1 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 MA VARA 800 Gramofoonmuziek: V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in dc Continubedrijven: 11.00 R.V.U.; 11.30 Klein VAR A-ensemble: 12.00 F.ddv Wal is en zijn ensemble; 12.1"» Gramofoonmuziek; 1.00 Eddy Walis: IA"» Verzorging zender; 2.00 Gramofoonmu ziek; 3.00 Voor de kinderen: 1.15 Overschakelen zender: 500 Kloin-ensembic: 5.45 Albert de Boov zingt; 6.00 Klein-ensemble: 6.30 R.V.U.; 7.00 Sport- uitzending: 7.30 Gramofoonmuziek; 7.40 Causerie: 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten: 8.93 Een reis langs de kust van Schiermonnikoog tot Vlissingen. Amu sement en arbeid in «le Ncderlandsche badplaatsen: 9.::0 Orgelspel door Joban Jong: 10.00 Vaz Dias en Varia: 10.15 Strauss-programma door het VARA- Orkest; 11.00 Populaire, gramofoonmuziek. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.: 8.00 Sehriftlezinar en meditatie: 8.15 Mor gen concert: 10.30 Morgendienst; 11.00 Kinderkoor „Zanglust" te Haarlem: 12.00 Politieberichten: 12.15 Leger des Ileilskwartiertjo; 12.30 Bespeling van het studio-orgel door L. Blaauw 1.45 Chr. Muziekvereeni- gitie ..Oranje"' te Groningen: 2.30 Causerie; 2.45 Liede- renrecital: 3.45 Verzorging zender; 4.00 Concert door Trio; 5.00 Kinderuurtje: 6.00 Gramofoonmuziek 6.30 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart; 7.00 Politie berichten en Ned. Chr. Persbureau: 7.15 Gramo foonmuziek: 7.30 Declamatie; 8 00 Gramofoonmu ziek: 8.20 Causerie; 9.00 Orgelconcert uit do Groote Kerk te Snoek, door Willem Zonderland: 10.15 Vaz Dias; 10.25 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 6.30 Gevarieerd concert; 8.20 Idem; 10 00 Moderne Zwitsersche muziek; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 12.15 Orkest: 0.50 Omroeporkest; 8.20 Idem: 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 MA 1.30 Orkest; 6J50 Pianorecital; 8 20 Gramofoonmu ziek; 10.30 Dansmuziek. KAI.UNDBORG (1261 MA 12.20 Concert; 3.20 Operamuziek; 5.20 Gramofoonmu ziek; 850 Gevarieerd programma. BERLIJN (357 MA '4.20 Militair concert: 6.50 Strijkkwartet: 9.20 Om roeporkest; 11.10 Idem. HAMBURG (322 MA 12.35 Concert; 6.10 Vroolijk programma: 9.20 Omroep orkest; 1150 Symphonie-orkest KEULEN (456 M il250 Middagconcert: 450 Kamerorkest; 655 Bcct- hovenconcert; 1150 Zang. DAVENTRY (1500 M 1.05 Orkest: 2.20 Cinema-orkest; 750 Orkest; 11.05 Dansmuziek. PARIJS (Poste Parislenl (313 M.) 7.10 Chansons 7.55 Gramofoonmuziek: 850 Opera uitzending. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.35 Orkest: 7.20 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert: 1050 Dansmuziek. MILAAN (389 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek: 9.50 Svm- phonieconcert. ROME (421 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera-uitzending. WEENEN (507 M.) 4.35 Gramofoonmuziek; 650 Solistenconcert: 8.05 Populair concert: 11.10 Idem. WARSCHAU (1345 MA fc.35 Solistcnconcert; 650 Populair concert; 950 ld. BEROMUNSTER (540 M.) 5.06 Omroeporkest: 6.20 Gramofoonmuziek; 9.25 Om roeporkest; 10.30 Zang. Vergadering van Stemgerechtige Ingelanden op Zaterdag 28 Juli 1934, des voormiddags 10 uur. Waarn. voorzitter de heer D. Blaauboer Jz.; so- crctaris de heer A. Wiedijk. Voorzitter opent deze eerst© vergadering met Stem gerechtigde Ingelanden mot een woord van welkom en memoreert het overlijden van den heer J. Pluis- ter. die gedurende meer dan 20 jaren Bestuurslid was. waarvan 10 Jaren voorzitter. Spreker schetst den overleden voorzitter als iemand, die steeds met vasten wil voor de belangen van de Bannc op dc bres stond en zegt woorden van oprechten dank. Ingekomen stukken. Een volmacht van Mevr. Wed. J. Pluister. ten be hoeve van baar zoon P. Pluister. Een schrijven van Mevr. Wed. J. Pluister. waarin dank wordt gebracht voor de betoonde belangstel ling na het overlijden en tijdens de ter aarde be stelling van haar echtgenoot. Een schrijven van K. Jonker, dat hij om gezond heidsredenen niet in staat is de vergadering bij te wonen. Een schrijven van Ged. Staten, met de mededeeling. dat van hunnentwege op 4 Mei j.1. de kas cn boeken van den Penningmeester zijn gecontroleerd en in goede orde bevonden. Deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Van Ged. Staten kwam voorts in een schrijven mot betrokking tot pensioenverhaal ad 10 ten einde uniformiteit in de regeling ten opzichte van dit verhaal to verkrijgen. Dc vergadering is algemeen van oordeel, dat in verband met de meerdere werkzaamheden van den 8ceretaris-penn. door de boffing van een omslag op gebouwde eigendommen, het niet aangaat een sala risverlaging toe te passen. Met algemeene stemmen wordt dan ook besloten het salaris te verhoogen met eenzelfde bedrag als het premieverhaal be draagt. De Secretaris dankt de vergadering voor dit be sluit. liet. Ambtenarenreglement wordt met de bekende wijzigingen ten aanzien van rcvolutionnaire gezind heid, vastgesteld. Rekeninq 1933. Tot leden der commissie belast met het nazien van de rekening worden benoemd de heeren P. Pluister. J. A. Schenk en D. Grootes. Alle bescheiden worden met de rekening vergeleken en in orde be vonden. zoodat tot vaststelling wordt geadviseerd. Overeecnkomstig dit advies wordt besloten. De rekening sluit in ontvangst op f 11.670.35, in uitgaaf op f 11.119.26, batig saldo f 527.09. Begrooting 1934. Voorzitter brengt vervolgens ter tafel de begroo ting voor 1934. De verschillende posten geven geen aanleiding tot het doen van op- of aanmerkingen, zoodat de begrooting wordt vastgesteld, zooals deze door het Bestuur is voorgedragen, n.1. in ontvangst en uitgaaf op f 12190. met een omslag van f 6 per II.A. en een post vooronvoorzien van f 268.27. Borgstelling penningmeester. Tn verband met de bepalingen van het nieuwe Algemeen Reglement van Bestuur voor de Water schappen in Noord-Holland, wordt de borgstelling door den Penningmeester vastgesteld op f 800. Ge noegen genomen wordt met een persoonlijke borg stelling. Omslag Gebouwde Eigendommen. Overeenkomstig het Bestuursvoorstel wordt be sloten tot invoering van een beffing van omslag op de gebouwde eigendommen. Deze beffing zal plaats vinden naar aanleiding van het besluit tot over dracht van het wegenonderhoud aan de gemeente Barsingerhorn en de daarna plaats gehad hebbende wegen verbeteringen. De omslag zal bedragen f 1.70 per f 100.-— belastbare opbrengst, terwijl de eigenaar of eigenares van gebouwde eigendommen met een totale belastbare opbrengst van f 353, of meer op de Lijst van Stemgerechtigden en Verkiesbaren zullen worden geplaatst. Het Besluit zal ter goedkeuring aan Ged. Staten worden gezonden. De lijst van Stemgerechtigden en Verkiesbaren wordt tenslotte vastgesteld. Deze lijst bevat 85 na men. Na de rondvraag, welke niets oplevert, volgt slui ting onder dankzegging. LANGEND IJ K OUDKARSPEL. WIELERWEDSTRIJDEN. Zondagmiddag werden op het D.T.S.-terrein alhier wielerwedstrijden gehouden, georganiseerd door de ren- en tourverecniging „Onderling Genoegen". Een groot aantal renners heeft hieraan deelgeno men. Hoewel het weer zich Zondagmorgen niet bijzon der gunstig liet aanzien, was het gedurende de wed strijden toch heel goed weer. Precies na den laatsten wedstrijd begon het te regenen. De wedstrijden werden verreden onder de regle menten van «le N.W.U., de jury bestond uit de heeren Th. de Visser, Zaandam, Voorzitter-kamprech ter. P. Nap, Oudkarspel, M. J. Maars, Noordschar- woude, Q. Jonker en W. Tnmis. Alkmaar. Na een voorstellingsronde werd een afvahvedstrijd verreden voor nieuwelingen. In dc eerste serie werd door 8 renners gestart, waarvan no. 1 werd C. Bakker, Zaandam, 2. D! van Hoolwerf, 3. J. H. Schellinger hout, resp. Heemskerk en Zaandam. In de tweede serie, waarin ook acht renners startten was de uit slag: 1. Jb. Kuiper, Julianadorp, 2. J. Molenaar, Am sterdam en 3. A. Straathof te Delft. Laatstgenoemde kwam te vallen doordat een der anderen hem van zijn fiets aftrok, fn de finale werd na een *ecr span- nenden strijd C. Bakker, Zaandam, eerste; Jb. Kuiper Julianadorp, tweede en L. Molenaar te Amsterdam derde. Een achtervolgingsrace tusschen koppels werd hierna verreden. In dc eerste serie behaalde het koppel H. J. Dieter- manJ. langendijk «le overwinning op J. Hiddes, en A. Willemse, Schagen. De tweede serie bracht «le overwinning aan het koppel H. Thiel, Laren en CC. Jongsma, Oudkarspel op M. Cornelisscn te Laren en K. de Hartog tet Bcemster. In de finale werden J. Langendijk, Oudkarspel en H. Dieterman te Zaan dam overwinnaars. De tegenstanders gaven in de dertiende ronde op. Een tienrondernro voor amateurs gaf als uitslag voor de eerste serie: 1. Chr. Kramer, Amsterdam; 2. P. Kesselaar, Zaandam; 3. J. Ofman, Zaandam. De tweede serie eindigde als volgt: 1. P. Niclen, Zaan dam. 2. J. Overdijk, Amsterdam, 3. D. Scholten, Zaandam. Tusschen deze zes werd do finale verreden met dc volgende uitslag. Eerste pr. Chr. Kramer, tweede pr. J. Overdijk, derde pr. D. Scholten en vierde prijs Kesselaar. In een koppelachtervolglngsrace voor O.G.-leden over hoogstens 15 ronden was de uitslag deze: 1. Plompvan Exter; 2. RidderbosKos, 3. Jb. Renaud A. de Vries. Daarna werd een lange afstandsrit voor nieuwe lingen verreden over 40 ronden. Hierbij was heel veel spanning. Afwisselend was C. Bakker van Zaan- dam aan den kop en no. 2. met Jb. Kuiper van Ju lianadorp. In «Ie vierde ronde deed Kuiper een uit looppoging. welke gelukte, zoodat hij tot de 16e ron de de leiding hield. Toen bedreigde Bakker hem en slaagde er in de leiding te veroveren, welke deze tot de 36ste ronde wist te houden, zijn plaats toen echter moest afstaan aan Kuiper, die slechts één ronde de eerste plaats mocht innemen, zoodat Bakker na een zwaren strijd als eerste de finish passeerde. tweede Jb. Kuiper en no. 3 D. van Hoolwerf, Heems kerk. Vierde werd J. Molenaar, Amsterdam. Hierna kwamen de amateurs cn onafhankelijk'en weer in de baan voor een af val wedstrijd. Na een zwaren strijd werd J. Hiddes te Amsterdam eerste. Tweede H. Dieterman, Zaandam; en 3. H. Thiel, La ren. Voor de O.G.-leden stond hierna een 20-ronden- race op het programma. J. Langendijk behaalde den eersten prijs, 2. Plomp, 3. P. Blokker en 4. Jb. Renaud. Het laatste nummer van het programma vermeld de een lange afstandsrit voor amateurs en onafhan- kelijken over 50 ronden, waarbij de cracks goed rijden te zien hebben gegeven. Do eerste prijs cn vier premies werden in de wacht gesleept door Hiddes van Amsterdam; 2. J. Overdijk, Amsterdam; 3. H. Thiel te Laren; 4. Scholten, Zaan dam. Dieterman, die drie ronden uit de baan was geweest, werd niet geplaatst. Een premie werd door hem gewonnen. Na afloop werden de prijzen in cafe Jansen uitge reikt. Onderling Genoegen kan op een goedgeslaag den wedstrijd terugzien. Men deelde ons mede, dat ruim 600 personen de wedstrijden hebben bijgewoond. Hij publiek heeft wel in spanning meegeleefd met het verloop der wedstrijden en gelooven wij wel, dat er een volgende maal weer veel belangstelling voor de grasbaanwedstrijden zal zijn. Vermelden wij nog dat een 8-tal leden van E.H.- B.O. op het terrein aanwezig waren. Men behoefde echter niet daadwerkelijk op te treden. ZUIDSCHARWOUDE. Als gevolg van een adres der tuinhomwereeni- ging „De Toekomst" aan het gemeentebestuur, om ook de vele kleine tuinders in deze gemeente in de gelegenheid te stellen arbeiders in dienst te nemen met toeslag op het loon door de overheid, zal het mogelijk zijn voor ten hoogste twee bouwers geza menlijk een arbeider in zijn bedrijf te nemen. Tot groote teleurstelling van velen en ln afwij king met de bedoeling, welke voorzat bij den aan koop door de gemeente van landerijen, demping van slootcn enz. tot aanleg van een weg. die de ver binding zou vormen tusschen den nieuwen provin cialen weg langs den Waarddijk en den verkeers weg door Langendijk. is op de plaats, waar die verbinding over het nieuw aan te leggen kanaal moet plaats vinden, slechts een voetbrug geprolec- ♦eerd en niet een rijbrug. die dc gemeenteraad wcnschte. 'ANNA P Aü 10 W NA Aanrijding. Toen Zaterdagavond de heer Paarlberg met zijn autobus vanaf den Zijperdijk de Anna Paulowna wilde inrijden, naderde vandaar een vrachtauto van den Handelsraad van Beverwijk, welke inplaats van rechts de uiterste linkerzijde der bocht nam. zoodat een botsing niet meer was te voorkomen. De inzitten den brachten het er best af, doch de auto's waren deerlijk gehavend en moesten beiden weggesleept worden. Op verzoek van den heer P. is door de gemeente politie proces verbaal opgemaakt, zulks wel met het oog op de schuldvraag. B.K.C.-nieuws. Zondag hadden alle drie elftallen een thuiswed strijd. Om half elf speelde het derde een nederlaag wedstrijd tegen Heldersche Boys 2, en verloor met 3—1 (ruststand 2—0). Om half één speelde het tweede ook een nederlaag- wedstrijd en wel tegen Heldersche Boys 1. Heldersche Boys had 6 invallers. Het tweede speelde een aardi- gen wedstrijd en wist dan ook met 43 te winnen. Om half drie trad het eerste tegen Nieuwe Niedorp I in 't veld voor het kampioenschap van Noord-Hol land B. Voor de rust werd er aan beide kanten vrij goed gespeeld. De rust ging in met een 21 voor sprong voor B.K.C. Na de rust werd er slecht gespeeld, vooral door de thuisclub. Het einde kwam met een 3—3 gelijken stand. De leiding was zeer matig. CALLANTSOOG Wedstrijd Zandhoopen. Hoewel het weer nïet meewerkte, en de deelne mers ten slotte verrast werden door een malsch re genbuitje mogen we. gezien het aantal deelnemers en de animo waarmee gezwoegd werd, toch consta- teeren. dat boveneenoemde wedstrijden geslaagd zijn. Aangezien het aantal enkelingen zeer gering was, werd bij den aanvang bepaald, dat enkel paren konden deelnemen. Te ruim twee uur zetten 34 pa ren zich aan den arbeid, onder belangstelling van de badgasten; dagjesmenschen waren er maar wei nig. Tot ruim 4 uur werd doorgewerkt. Toen gelastte de commissie stoppen en werden dc vlaggetjes geplant. Langzaam waste het water, tot ten slotte te pl.m. 6 uur het laatste slachtoffer gevallen was. Ondertusschen hadden velen zich In de strandtent verzameld, om een nat pak te ont gaan en om te luisteren naar de woorden van den beer P. Vos, die zich zoo'n gelegenheid niet gaarne laat ontgaan om een propagandistisch woord te spre ken. Spr. herinnert aan den Strandfigurenwedstrijd van 12 Aug. a.s. en dringt er op aan dat nu ook eens ouderen hun krachten zullen probeeren. Ook de zwemwedstrijd van 5 Augustus brengt spr. nog even in herinnering, waarna de heer H. J. Schut het woord verkrijgt ter uitreiking van dc prijzen. Spr. deelt mede, dat dit jaar een nieuwe methode t.a.v. de prijzen gevolgd is. Er zullen n.1. bonnen afgege ven worden, welke bij bepaalde zaken ingeruild kunnen worden tegen goederen. De heer Schut wijst er voorts op, dat dit het eer ste jaar is. dat er meer dan één ruimte tusschen twee dammen noodig was. om de deelnemers te plaatsen. Daarna worden de prijswinnaars bekend gemaakt. Het zijn: 1. Jan Vos en Jacob Vos. bon van f7; 2. Mef. A. Tholen en K. v. Kampenhout, bon van f5: 3. P. Timmerman en G. J. de Wit. f4; 4. Mevr. de Waal en Mevr. Schut, f3; 5. Jan Zeeman en C. Oskam, f2; 6. Troostprijs 6 f 1 voor P. de Boer. Vermelden we nog dat de commissie bestond uit de heeren Schut, De Waal, Thomasz, Schager en Prim. TV 1 E B l N G E N Een kloppartij in een der vermakelijk heden. Rake klappen uitgedeeld. Onze kermis behoort voor dit jaar weer tot het verleden. De weersgesteldheid was nu niet wat men noemt echt kermisweer, hoewel het slechter had kunnen zijn. Zooals in ons vorig nummer reeds ver meld, is dc inzet begonnen met regen. De Vrijdag was daarentegen beter, hoewel het ruw weer was, en de belangstelling groot. Zaterdag was het buiig, en de Zondag zette goed in. Toen was het echt mooi, inaar om ongeveer zes uur werd de feeststemming geducht gestoord door opnieuw een regenbui, welko een paar uur duurde. Daarna was het weer mooi en de drukte keerde weer. Het was echt gezellig op straat. De verschillende vermakelijkheden als bios coop en schouwburgtent trokken veel bezoek, terwijl andere inrichtingen het niet zoo druk hadden. Door elkaar genomen meenen we te kunnen zeggen dat er druk bezoek is geweest, doch de uitgaven zijn nu eenmaal lager als voorheen. Dit gaf dan ook aanlei ding, dat verschillende exploitanten klaagden. Op Vrijdag j.1. deed zich in de vcrmakelijkheidsgc- legenheid de auto-skoter een incident voor. wat do kermispret dreigde te storen. Enkele jongelui waren daar n.1. wat rumoerig en druk, en raakten slaags met de ondernemers van deze zaak. Er vielen rake klappen, zoodat verschillende jongelui vrij ernstige verwondingen opliepen. Dit strekt de exploitanten niet tot eer, en een groote menigte publiek stond weldra in actie tegenover de ondernemers. De politie moest er bij te pas komen, en voor dien avond werd deze gelegenheid gesloten. Wie hier de schuldigen zijn zullen we in 't midden la ten. De jongelui zullen echter wel aanleiding heb ben gegeven, dat hef er zoo te keer moest gaan, maar anderzijds behoefden de ondernemers niet. zoo bruut op te treden, door er maar met ijzeren sta ven op los te slaan. In ieder geval zal de exploitant geen voordeel bij dit incident hebben gehad. ZIJ FE OUDESLUIS. Het schoolfeest is dit jaar weder uitstekend ge slaagd. Hulde aan al de heeren, die de lagere klassen hebben laten genieten van een prachttocht per luxe auto's naar Bergen, Egmond aan Zee, Alkmaar en Schoorl. Een fraaie bus van de N.B.O. bracht de grooten naar Amsterdam. Het spreekt vanzelf dat Beijenkorf en Artis bewonderd werden. Vroom en Dreesman werd te Haarlem bezocht, waar de chef in eigen per soon hen rondleide, tot zelfs de keukens, waar alles schitterde en glom van reinheid, werd bekeken. Over Zandvoort ging het over Bergen langs Hollands eenig mooie duinstreek. Opgetogen kwamen de kinderen weer thuis, opge wacht door de ouders en anderen. Een woord dan hartelijken dank aan hen, die mild op de lijsten teekenden is hier zeker op ziin plaats. 1 eerste soort werden in de laatste helft der week zelfs voor f 6—f 6.90 verkocht en de grootere soorten brach ten f4.30—f5.50 op. Blijkbaar is voor deze koolsoort nog voldoende vraag. Men vergete echter niet, dat da aanvoer maar 5 spoorwagens bedroeg. De prijs van de vroege witte kool bleef vrij sta- tionnair. Voor groote en kleinere liepen de prijzen maar weinig uit elkaar. De noteeringen lagen tus schen f 1.90 en f2.30, met kleine afwijkingen. Met de tomaten ging het nog niet naar wensch, al waren de prijzen iets minder slecht dan do vorige week. De aanvoeren aan dc verschillende veilingen, in het bijzonder in Zuid-Holland zijn te groot in ver houding tot de vraag.Handelsbelemmeringen. door't buitenland opgeworpen, vormen voor dit artikel een van de voornaamste oorzaken van de lage prijzen. Ofschoon in de maand Juni de prijzen nog redelijk waren, moet aan de Broeker veiling toch nog f 60.000 voor de aangevoerde tomaten minder zijn betaald dan in de overeenkomstige maand van 1933. Deze week bracht A slechts f5.90f8.— op; voor B werd f6— f8.20 betaald; voor C f 4.60—f 6.30 en voor CC f2.—. In aanmerking genomen de hooge exploitatiekosten is dit veel te weinig. De aanvoer beliep 23000 K.G. De aanvoer van sla- of spercieboonen nam aan bei de veilingen sterk toe, doch al zijn de prijzen veel lager geworden dan in het begin, over 't geheel ge nomen hebben de aanvoerders nog niet te klagen. De mooiste brachten de heele week nog ongeveer f 10 k f 12 op; iets afwijkende partijen werden voor 50 cent tot f 1 minder verkocht. Aangevoerd werden reeds 25000 K.G. Minder groot was de aanvoer van snij- boonen, waarvoor vrij sterk afwisselende prijzen werden betaald, hoofdzakelijk veroorzaakt door quali- teisverschillen. Aanvankelijk werd van f 8 tot f 12 besteed, later brachten ze niet meer dan f5.30f7 op. Tuinboonen waren iets duurder en brachten f 1.60 tot f2.20 op. De meeste boswortelen werden voor f 1.50—f 1.80 verkocht, slechts voor weinig aanvoeren werd f2 of iets meer gemaakt. Losse wortelen brachten 6080 ct. op; een enkel partijtje iets meer. Groot was de aanvoer van uien, in het bijzonder zil veruien, waarvan verreweg de grootste aanvoeren aaa de veiling van den Noordermarktbond komen. Over den prijs valt niet te klagen, al is er nog al wat variatie in, zooals we dat bij dit product gewoon zijn. Er werd voor zilvernep van f 7f 10 betaald, drie lingen brachten van f 34.80 op en voor zilveruien werd van f 1.f 1.50 betaald. Gele nep werd verkocht voor f 8.50 tot f9.20 en gele drielingen voor f 2.80 tot f3.80. Voor uien werd f2—f3.50 betaald. Aanvoer 10 spoorwagens. Bieten brachten lage prijzen op; de mooiste middel soort liep van f 1.50—1.70, andere brachten 60 cent tot. f 1 op. Druiven, Alicante, golden van f39.30f42.50, Fran- kenthalers f42—f43. Slechts kleine partijtjes worden nog aangevoerd. Geen handelsovereenkomst tusschen Ne derland en Engeland. Nog steeds han delsbelemmeringen. Geringe aanvoer van vroege aardappels. Schotten duur der. Eigenheimers vrij stationnair. Betere prijzen voor bloemkool. Roode kool, in 't begin slecht, later beter. Goe de prijs voor gele kool. Te lage voor witte. Slechte prijzen voor tomaten. Groote aanvoer van slaboonen, bevredi gende prijzen. —Wortelen slecht. Toe nemende aanvoer van uien, afwisselen de, hoewel niet slechte prijzen. Bieten laqg. Geringe aanvoer van druiven, te lage prijzen. Helaas is de handelsovereenkomst tusschen de Ne- derlandsche en Engelsche regeering niet tot stand ge komen. I)e besprekingen tusschen beide delegaties hebben tot geen resultaten gcelid en onverrichter za ke is men weer uit elkaar gegaan. De geruchten over het uitbreken van een handelsoorlog mogen al on waar zijn gebleken, er moge te elfder ure nog een soort van overeenkomst, zijn gesloten, zoodat de on derhandelingen formeel niet zijn beëindigd, weshalve «le beide delegaties niet behoeven ontbonden te wor den, en besprekingen nog kunnen worden gevoerd over voorkomende aangelegenheden, die voor weder- zijdschc landen van belang worden geacht, op het oogenblik is het resultaat nihil. De laatste jaren heb ben blijkbaar nog niet voldoende geleerd, hoe het niet moet, zoodat de gevolgen van de gevoerde politiek van zelfgenoegzaamheid nog wat ernstigerr moeten worden, alvorens tot andere gedachten te komen. De toekomst voor onze Langendijker tuinders blijft daar door weinig hoopvol. „Een droog jaar. een goed iaar" werd tot nu toe nis een vaststaande regel aange merkt, doch op het oogenblik is er toch nog niet veel van te bemerken. Hebben de vroege aardappelen tot nu toe goede prijzen opgebracht en zullen de finan- eieele resultaten ervan ongetwijfeld beter zijn dan ver leden iaar. toch zijn die prijzen niet van dien aard geweest, dat het droge jaar, voor wat de aardappelen betreft, een goed jaar wordt. Ze hadden dan minstens 50 procent hooger moeten zijn dan ze nu zijn geweest Het. stelsel van minimumprijzen en vrij hooge hef fingen mogen gunstig hebben gewerkt op de prijs zetting der aardappelen, er moge een zekere stabili- I teit in die prijzen zijn verkregen, de omstandigheden in binnen- en buitenland bleken nog niet in die mate gunstig en normaal, dat de tuinders een goed stuk brood verdienden. De cijfers van uitvoer naar de verschillende landen vergeleken bij die in nor male jaren, vertoonen nog zulk een bedroevend beeld van aftakeling en achteruitgang, dat er nog weinig hoop is op een spoedig herstel. In de afgeloopen week zetten de prijzen van de Schotsche muizen in op het niveau van het eind der vorige week, n.1. van f3.30—f4.50. De vraag nam echter toe en zoo konden later hetere prijzen worden gemaakt. Ze stegen zelfs tot f5.60 voor de mooiste van de beste qualiteit. Zaterdag varieerden de prijzen aan de Broeker veiling van f3.40—f5.30 en te Noordscharwoude van f3.905.30. zoodat er een vrij belangrijke verhooging viel te boeken. De mooiste en ibeste drielingen werden voor f 3f3.80 verkocht. Bijna alles bracht boven de f2.20 op. Blauwe eigenheimers liepen wel iets in prijs achteruit. De mooiste brach ten ongeveer f 4.50 op. Veel bleef echter beneden de f 4.De meest gewilde Eigenheimers werden voor f 4.20—f 4.90 verkocht. De minder gewilde deden f3.50h 4.Voor Duken werd f2.20—f2.90 betaald, voor Cres f2.Schoolmeesters brachten f2.70 tot f3.80 op. In totaal werden aan beide veilingen 78 spoorwagons aangevoerd, een hoeveelheid, die uit wijst, dat verschillende tuinders reeds alles hebben ge rooid en het beschot klein is. Voor dezen tijd moest de aanvoer dubbel zoo groot zijn. Bloemkool steeg in prijs bij lagere aanvoeren ln de tweede helft der week. Aanvankelijk kon voor de mooiste en grootste van f 9f 10.worden bedongen, later liepen deze prijzen tot f 11 f 14 op. De kleinere eerste qualiteit werd eerst voor fft—7 verkocht, later voor f 8 tot f 10.—. Voor tweede soort was de belang stelling maar matig, zoodat in een zeldzaam geval tot over de f 4 werd besteed. Het meeste bracht niet meer dan f2—f2.80 op. Ongeveer 16000 stuks werden ver handeld. Voor de roode kool was de stemming aanvankelijk zeer gedrukt, zoodat sommige partijen zelfs onver kocht bleven. De grootste brachten toen f 1 op, de mooiste van de gewilde kleine soort f2—f2.80. Later werd voor de groote f 1.60f2.betaald en bracht het mooie kleingoed f3—f3.70 op. Niettemin is deze prijs nog te laag voor een bevredigende uitkomst. De aan voer beliep 33 spoorwagens. Gele kool deed het heel wat beter. Aanvankelijk lagen de noteeringen tusschen f3.20 en f4.80, later werden de prijzen zelfs goed, iets, wat men tegen woordig maar zeiden kan zeggen. De mooiste partijen

Schager Courant | 1934 | | pagina 7