GEMASKERD BAL Knip dit uit! Schager Paardenlpten Vacantie-Reizen Tweka Polohemd Te loop aangeboden KERMIS K. IOGGEVEEN - Gedipl. Boekhouder C. JOHANNES Ch. H.Th. SCHMALZ |33lJ „EIK EN LINDEN" Bij P. SLUIS Veteranenwedstrijd. De Doofpot. Voetbalwedstrijd De Volksfeesten van „Kunstzin". Barsingerhorn Waarom draagt U ook geen N.V. v.h. TRAPMAN 6 Co. Uit de OMGEVING LANGEND IJ K NOORDSCHAHWOUDE. Een bonte sportmiddag op het R.K. sport terrein. Zondagmiddag werd op het R.K. sportterrein een Parochieele sportdag gehouden en waaraan werd medegewerkt door de volgende jeugdvereenigingen: de Graai, K.J.C., St. Josephs gezellenvereen., gymna stiekclub D.V.V. en de voetbalclub Voorwaarts. De hoofdleiding berustte bij den heer S. Tromp, tenvijl muzikale medewerking werd verleend door het R.K. fanfarecorps Genot door Kunst. Om twee uur werd begonnen met een kerkdienst waaraan werd deelgenomen door alle deelnemers, waarna om half drie een marsch plaats vond door de gemeenten Noord- en Zuidscharwoude. Begeleid door het fanfarecorps was er al spoedig veel volk op de been om dezen optocht gade te slaan. Het weer werkte ook in alle opzichten mee om dezen dag goed te doen slagen. Om drie uur werd een aanvang gemaakt met de diverse wedstrijden en was het eerste nummer alge- meene vrije orde-oefeningen van D.V.V.. Onberispelijk werden deze oêfeningen niet uitge voerd, wat gezien de weinige keeren dat dezen tak van sport beoefend wordt, niet te verwonderen is. Op het kleine terrein werd een korf bal wedstrijd gespeeld tusschen de Graalmeisjes. Er waren twee ploegen, Rood en Wit genaamd en werd de wedstrijd gewonnen door Wit met 53. Door D.V.V. werden vervolgens nog diverse wed strijden gehouden, o.a. toestelturnen onder leiding van den directeur van D.V.V., den heer C. Langen- dijk. Verschillende oefeningen op de brug, paard en rek werden gemaakt, de een mooier als de ander en zoo de leden van de gymnastiekvereen. het voorbeeld van hun leider volgen, twijfelen wij er niet aan of er zullen ook uit deze vereeniging goede turners voortkomen. De uitslagen zijn als volgt: Driekamp heeren, brug, paard en rek: 1. J. Kuil- boer 88y2 p.; 2. A. Bruin 84 p.; 3. D. Bruin 75 p.; 4. S. Tromp 74Vk P-T 5. J. Koenes 70*4 p.; 6. P. Kuilboer 66 p.; 7. J. Sneekes, 66 p. Voor dezen wedstrijd wa ren geen andere prijzen beschikbaar als een verguld zilveren wisselmedaille, destijds beschikbaar gesteld door den WelEerw. heer Kapelaan Rouw. De me daille was in het bezit van J. Koenes en werd nu gewonnen door J. Kuilboer, die haar reeds eerder in het bezit heeft gehad. Om de medaille te behouden moet men deze 3 maal achter elkaar winnen of 5 maal met tusschenpoozen. Tweekamp jongens 7 en 9 jaar, Evenwichtsboom en Paard: 1. Jb. de Groot 19 p.; 2. S. Sneekes 18 d.; 3. C. Komen 17 p. Verspringen jongens 7 en 9 jaar: 1. C. Laas. 3.40 M.; 2. J. Hand 3.40 M.: 3. S. Sneekes. 3.35 M. Tweekamp jongens 16—14 jaar. Paard en Brug: 1. Bruin, 34^ p.; 2. Th. Droog, 33 p.; 3. J. Tromp 32V2 p. Hardloopen met hindernissen 60 meter, jongens 10 —14 jaar: 1. D. Kuilboer. 12.5 sec.; 2. A. Groot, 13.8 sec.; 3. S. Groen 14 sec. Hindernisbaan 100 meter. Heeren: 1. D. Bruin 19 g>.; 2. J. Kuilboer, 24 p.; 3. J. Sneekes 26*A p. Door de leden van de K.J.C. werden nog volks spelen gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Bal om de paal: 1. P. Mettes, 2. H. Vonk, 3. R. Pannekeet, jongens 14 jaar. Knijpertjes steken: 1. Jb. Komen, 2. P. Groen, 3. H. Bruin, jongens 15 jaar. Blokloopen: 1. P. Kardinaal, 2 J. Bring, 3. C. StötWJWngérfS 16 jaar. Door de St. Jozephsgezellen werd ook een korf balwedstrijd gespeeld, waarvan de uitslag was dat |Rood van Wit won met 41. of zooals de Zondag- 'sche naam luidt won „Zoodat er in" van „Net op 't randje". Het laatste nummer was een voetbalwedstrijd, tusschen „Voorwaarts"-elftallen A. en B. In een •kalm gespeelden wedstrijd was de uitslag 4—1 voor ■het B.-elftal. Tenslotte vond de prijsuitreiking plaats jdoor den WedEcrw. heer Kapelaan Van Ginkel, ^waarmede ook aan dezen goed geslaagden sport middag weer een einde kwam. OUDKARSPEL. Door de vischclub alhier werd Zondag een wed strijd gehouden in den Diepsmeerpolder, waaraan door 22 leden werd deelgenomen. De uitslag van den wedstrijd is als volgt: Voor de grootste maat- baars: 1. H. Aarts, 2. D. Plaman, 3. J. Bruin. Voor meeste aantal maatbaarzen: 1. J. Tuin, 2. A. Tim merman, 3. L. Eiland. De kermis. Zondag, de eerste dag van de kermis, kenmerkte zich door een gezellige drukte, vooral 's middags op straat was het bijzonder druk, wat gezien het mooie weer niet te verwonderen was. Ook des avonds was er veel publiek aanwezig en gelooven wij wel. dat de verschillende inrichtingen er van geprofiteerd hebben. Maandagmiddag werden in „Concordia" attractie wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen als volgt zijn: Kinderspelen: le pr. Jannie Wagenaar Kd.. 2e pr. Arie Boot, 3e pr. K. Kaan. 4e pr. Nelie Scheltus. Maandagavond was er in vier gelegenheden iets te doen. Hoewel dit de verwachting zou kunnen wekken, dat er niet veel belangstelling zou kunnen zijn, toch was dit niet het geval, In hotel „de Burg" werd door de R.K. Gemengde tooneelvereeniging het blijspel „Amor en de bananen" opgevoerd voor een vrij talrijk publiek, dat wel van dit stuk zal hebben genoten. Bij Jan de Bakker traden Daan Pool en Tommy Bouman op met een geheel nieuw programma. Hier was de zaal bijna geheel bezet en het aan den Lan- gendijk zoo populaire duo heeft weer veel succes geoogst. Ook de Centraal Bioscoop heeft veel publiek ge trokken. In „Concordia" tenslotte het optreden van het be kende tooneelgezelschap „de Jonge Spelers" met „Nummer Zeventien". Onbedaarlijk is hier om ge lachen door de bijna driehonderd aanwezigen. CALLANTSOOG De zwemwedstrijden uitgesteld. In verband met de holle zee zijn de jaarlijksche zwemwedstrijden, uitgeschreven door de Callantsooger Zwemvereen. „Paal 13" uitgesteld tot Zondag 19 Aug. Ondanks de frissche bries hadden zich heel wat men- schen naar zee begeven, om het sportevenement gade te slaan, zoodat het strand Zondag j.1. een zeer le- vendigen aanblik bood. Muziekuitvoering Fanfarecorps. Zondagavond te 8 uur werd het dorp verrast op een concert van het Fanfarecorps, dir. de heer A. Vriesman. Een vlot en vroolijk programma werd ten gehoore gebracht voor een aandachtig en dankbaar publiek. We hopen het corps onder leiding van haar ijverigen directeur spoedig weer te hooren. HOOG WOUT) AARTSWOUD. We kregen hier Zondag Twisk I op bezoek voor een vriendschappelijken wedstrijd tegen A. I. Onze jon gens hadden ze er niet goed voor en zoo wonnen de gasten dan ook welverdiend met 63. A.s. Zondag gaat A. I naar haar buren te Midden- meer, om daarmee eens kennis te maken. Voor dezen wedstrijd is een medaille beschikbaar gesteld. Nu jon gens het beste beentje dan voor. KOE GRIS JULIANADORP. Op Zaterdag 4 en Zondag 5 Augustus werden te Julianadorp de volksfeesten gehouden, georgani seerd door de Harmonievereeniging „Kunstzin" al hier. Zaterdagmiddag te ongev. half drie werd met een en ander aangevangen. Het muziekcorps maakte een muzikale rondgang en trok men toen naar het ter rein van den heer N. Hoornsman, hetwelk door de aangebrachte vlaggenversiering een feestelijk aan zien had gekregen. Op dat terrein hadden de verschil lende kinderspelen plaats, waarvan de uitslagen zijn als volgt: Jongens van 68 jaar: 1. Jan de Leeuw; 2. Piet van Mullem; 3. Eel. Herder; 4. Jan Hoogschagen. Meisjes van 68 jaar: 1. Grietje Bakker; 2. Marie- tje Sinnige; 3. Alie Hollander en 4. Nel Amels. Jongens 811 jaar: 1. Eef van Spelden; 2. Gerrit Hoornsman; 3. Karei Jongerling; 4. Piet de Boorder Cz. Meisjes 811 jaar: 1. Geertje Rampen; 2. Annie Sinnige; 3. Truida Schrama; 4. Corrie Thomas. Jongens 11—14 jaar: 1. Jaap Smit; 2. Henk van der Woude; 3. Willem Swart; 4. Piet Sinnige. Meisjes van 1114 jaar: 1. Maartje v. d. Blink; 2. Marie Dirks; 3. Dieuw Hollander; 4. Jo v. d. Heuvel. Na afloop van deze spelen, die door een groot aan tal belangstellenden werden bijgewoond, en waarbij „Kunstzin" haar medewerking verleende, door het geven van vroolijke nummers muziek, speelden de leerlingen der hoogste klasse van de O. L. S. een korfbalwedstrijd, die eindigde in een overwinning van de Roode Partij. Met 6—1 bleven zij in de meer derheid. Toen was er eenige pauze in de afwerking van het programma, maar niet voor het publiek, dat kon zich in de diverse vermakelijkheidsetablissementen van welke er een 15-tal aanwezig waren, naar harte lust vermaken of een dansje maken in het café „Prins Hendrik." Des avonds om 8 uur trad de muziek weer aan, voor een volgende rondgang en om medewerking te verleenen aan het Bloemencorso dat nu op het pro gramma stond. Dit was de eerste maal dat dit hier gehouden werd, en het mag schitterend geslaagd heeten. Veel arbeid is er door de mededingers ver richt om tot zoo'n geheel te komen. Men zal echter nog moeten wennen aan wat meer eenheid en kleu- renharmonie in de afwerking. De „Pelikaan" bijv. was keurig van vleugels en bovendek opgemaakt van witte dahlia's. Had men die op de romp volgehouden, dan zou het waarschijnlijk wel een hoogere waardee ring gevonden hebben. Nu deed de gijsophila versie ring van de romp het niet. De bont gekleurde ver siering van vele nummers kan gerust wel wat min der fel gemaakt worden. En dat men met weinig middelen iets liefs kan maken bewezen de gouds bloem- en de clarkiaversiering van een tweetal wa gentjes. De uitslag was: Rubriek auto's en wagens: 1. M. Smit, auto; 2. P. Constant, de „Pelikaan"; 3. T. Speur, auto. Rubriek Fietsen. 1. Een drietal wielrenners, n.1. J. Tigchelaar, J. Weessies en D. Stuurman. 2. Een tweetal fietsen met Duinplanten, n.1. A. van Essen en G. Schekkerman. Rubriek Kleine wagentjes. 1. Kinderen Van der Werf, 2. Kinderen Siecker, 3. Kinderen Hoornsman. Rubriek Origincelsten. 1. J. Oost, 2. J. Blaauboer. Het Zaterdag-programma was hiermede ten einde, en werd de pret nu volop voortgezet in de verschil lende attractiegelegenheden en in de danszaal, tot dat het klokje van gehoorzaamheid een ieder aan maande om huiswaarts te gaan. Zondagmiddag om 2 uur andermaal een muzikale rondgang, nu met de Gymnastiekvereeniging Sport- lust. Ook deze gaf een demonstratie van haar kun nen, waar behalve het aardige toestelturnen, een serie vrije oefeningen, begeleid door de muziek van de Harmonie Kunstzin werden uitgevoerd, waarvoor den heer Delver met zijn turnsters en tur ners zeker een woord van lof toekomt. Bij het Hoogspringen behaalde C. Heijblok den lsten prijs met een sprong van 1.70 M. J. Jimmink werd 2e met 1.65 M. Voor Verspringen moesten dezelfde heeren na lo ting uitmaken wie of den len en 2en prijs behaalden. De Estafette-strijd werd gewonnen door de heeren Delver, Jimmink, Kuit en Kant, terwijl de ploeg Heijblok, Roos, Schoonheden en Kos, den tweeden prijs behaalde. Vervolgens was er Ringrijdcrij op fietsen, waar van de uitslag is als volgt: 1. A. Groet, 2. J. van Rossem, 3. M. Glas. Tot slot voor de laatste maal om 8 uur 's avonds aantreden voor „Kunstzin", marsch rondom het dorp en naar het voetbalveld van J.V.C. Daar speelden J.V.C. I tegen Heldersche Boys I. welke wedstrijd door de laatsten met 42 werd gewonnen, zoodat deze vereeniging het keurige kruis mee naar Den Helder nam. Ook tijdens deze match hield Kunstzin er op het voetbalveld den moed in. Het vastgestelde feestprogramma was hiermede ten einde. Maar niet tegenstaande dat. werd de feestvreugde voortgezet tot het uur van sluiten. Van ongeregeldheden is ons niets gebleken. Beide dagen werden door prachtig weer begunstigd. Het bezoek was daardoor naar evenredigheid. En de slotsom is. dat het feest schit terend geslaagd is, want ja, dat is toch maar je ware. SJ NT MAARTE V VALKKOOG. De voordracht voor secretaris van den polder Valkkoog luidt: 1. G. C. Sloof, 2. P. S. Eenhoorn, en 3. O. Koedijk. Het Bestuur der tuinbouwvereeniging „St.- Maarten, heeft in de vacature-W. C. Speets tot secretaris benoemd de heer T. Rens Az. en tot pen ningmeester de heer J. Kuiper, beiden te Valkkoog. STROET. Zondag j.1. hield de hengelclub „In eigen kring" wederom een prijswedstrijd, welke ditmaal plaats vond in de Ringsloot. Totaal werden 205 baarsjes be machtigd, waaronder slechts 1 maatbaars. De prijs winnaars waren resp.: Jn. Prosper, K. Wit, A. Sij- brands. H. de Pee Jr., A. Keetman, W. Brommer, G. Keetman, G. C. Sloof en D. Brommer. Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in het clubgebouw „Halfweg", De prijzen bestonden uit luxe en huishoudelijke artikelen. Burgerlijke stand over de maand Jnli 1934. Geboren: Simon Petrus, zoon van Karei van Gee- bergen en Helena Kruijer; Maria Josephina, dochter van Gebines Aleidus Feijen en Cornelia Hendrika Luara Melse; Klasina Elisabcth, dochter van Jan Francis van der Vliet en Hillegonda Berger. Gehuwd: Geene. Overleden: Arie Adrianus Anthonius Kraan, oud 78 jaren, echtgenoot van Willemiena Catrina Elisa- beth Lenghaus. W I ERIN GEN J.1. Zondagnamiddag geraakte de taxi-auto van de „Wiron" verhuurinrichting alhier tusschen Smerp en Oosterland te water, doordat bij het uithalen te veel aan den kant van den weg werd gereden. In de auto was alleen de chauffeur gezeten, welke met den schrik vrij kwam. De auto werd licht beschadigd, en met ver eende krachten werd de auto op het droge getrokken. Dit ongeluk liep dus naar omstandigheden best af. Meubelen I MEUBELFABRIEK monsters alkmaar lindegracht. Gedurende SLECHTS KORTEN TIJD bovenstaande korting en voor directe betaling extra 5 o korting. Gekochte meubelen mogen gratis tot afroep aan do fabriek blijven staan. De monsterzalen aan de fabriek zijn geopend van 9—12 en 1#5% uur. 's Zaterdags van 91 en 2K tot 5 u. 1 nieuwe Handmachine met kast, van f70.— voor f59.50, 1 nieuwe Handmachine van f 02.50 voor f 53. 1 nieuwe Hnndmachine van f 50. voor 1 42.50. 1 nieuwe Handmachine van f 45. voor f 39.50. Licht beschadigd aan hout- of nikkelwerk, gloednieuw met volle garantie. Voorts: 1 Handmachine met kast, zoo goed als nieuw, groot model, 139.—. 1 Handmachine met kast, gewoon model f 35. 1 Handmachine met kast, gewoon model, 127.50. 1 beste oude Machine met kast voor f 12.50. Alles met garantie! Prijzen contant! BARSINGERHORN Verz. Mij. (varia-branches) vraagt voor N.H. t.n. van Alkmaar een Adj. Inspecteur. Brieven, onder opgaaf van leeftijd, vorige werkzaamheden, enz., onder no. 172 Bur. van dit blad. te 12, 13 en 14 Aug. a s. Gedurende de Kermisdagen BAL. Prima dansmuziek. 12 AUG., namiddags 2 uur N.T.: 3 uur N.T.: D.E.S. I tegen SPARTA Combinatie. MAANDAG 13 AUG, 's avonds 8X uur N.T.: Opvoering van het suc cesstuk! Blijspel in 3 bedrijven van den Hollandschen Auteur Jb. v. d. Poll. door de Tooneelvereeniging „Jong Leven", van Oudkarspel. Entrée 85 cent, alles inbegrepen. DINSDAG 14 AUG., 's avonds 7 uur N.T.! van „Wleringerwaard I tegen N.V.V. L Daarna: om prijzen. Beleefd aanbevelend, A. de Graaf, Café „De Fortuin". LAAN D 123, SCHAGEN Inrichten Zaken- l Bijhouden van Bedrijfs- boekhoudingen Controleeren Privé- Balans-opmaken. Belastingadviezen en -aangiften Op Zondag 12 Ang. rondrit om het IJsei- meer over den Afsluitdijk, i 2.S0 per per soon. Op Dinsdag II Ang. naar Voiendam, Har* ken en Schiphol, i 2.00 per persoon. Op Vrijdag 17 Ang. naar Artis en Zand- voort, speciaal tarief voor onders en kin* deren, prijs ongeveer per 6 personen i 5. Op Zaterdag 25 Ang. en Zondag 26 Ang. 2> daagsche reis naar Valkenbnrg en om geving, i 3.50 per persoon. Bespreekt tijdig uw plaatsen of zendt post wissel. Desgcwenscht wordt U van huis ge haald tegen kleine vergoeding. Aanbevelend, TELEFOON ZO 'T ZAND PJS. Voor Woensdag 15 Aug. naar Hoorn nog plaatsen over. Desgewenscht kan er over diverse plaatsen gereden worden. Vertrek 's morgens 8 uur en uit Hoorn 8 uur. 't Is toch zoo'n prettige dracht vooral met de warme dagen. Ook voor uw jongens. WIJ hebb>n grooten voorraad In Katoen en Zijde. SCHAGEN goedgekeurd bij Ministerieele beschikking d.d. 20 April 1934, No. 831, ZIJN VANAF HEDEN VERKRIJGBAAR BIJ 1 lot f 0.50, 11 loten f 5.25, 100 loten f 45.-

Schager Courant | 1934 | | pagina 4