Terugtocht van de duizenden Massa-uittocht uit Hohenstein. Aartshertog Otto naar Italië. Noodlottige brand te Kaïro. De verdachte brand te Amsterdam. Lijk op Texel aangespoeld. DE ONLUSTEN IN ALGIERS. Hitte en dorst in Japan. Een bladluizenplaag in Zweedsche streek. Uit het testament van Coty. VON PAPEN GAAT NAAR WEENEN. Firma GEBR. ROTGANS Marktberichten. lijk ecu samenvatting van de rede, welke hij Maan dag in den Rijksdag heeft gehouden. Na do rede van den rijkskanselier speelde do mu ziek liet. lied „Ik had een wapenbroeder", het Duitschland- en het Horst Wesseüied. Intusschen namen de officieren ne kist op en droegen deze naar de laatste rustplaats in den Maarschalktoren. Voorop stappen weer dc 7 officieren met fluwce- len kussens, waarop dê onderscheidingen van den veldmaarschalk liggen. Achter dc kist loopt de geestelijke en dan volgt naast kolonel von Hinden burg de Fuehrer. Zij stappen eveneens den toren binnen. Men ziet. en dit was zeker het indrukwek kendste moment van de plechtigheid, hoe veld maarschalk von Mackcnsen, de oude wapenbroeder van Hindenburg, zich van zijn plaats verheft en eveneens naar dc poort stapt. Na hem. de man nelijke leden van de familie von Hindenburg. Ook do kleine zoon van den kolonel is er bij. De plechtigheid is voorbij. Hitier en kolonel von Hindenburg verlaten den toren. De Fuehrer drukt vele handen en cenige oogenblikken later verlaat hij de arena, nadat eerst de soldaten in paradepas zijn voorbiigemarcheerd. Ook de familie von Hin denburg vertrekt. Velen gaan nog een kiikie nemen in den toren Anderen spoeden zich huiswaarts naar trein of autobus. Hoog in de lucht verschijnt, versierd met rouwfloersen het reusachtige vliegtuig von Hinden burg, waarmee dc Fueher 's morgens dc reis van Berlijn naar Tanncnberg heeft gemaakt. Hindenburg slaapt hier thans den eeuwigen slaap, diep betreurd door het gansche volk, ook door de kringen, welke hem eens vrij heftig bestreden, toen zij zelf nog niet aan het bewind waren. Hij zal voort leven als het symbool van het gansche volk. Hij zal voor alle tijden voor Duitschland blijven een voor beeld van trouw en opofferende vaderlandsliefde. De terugtocht van de duizenden, die aan de rouw- plechtigheid voor von Hindenburg te Tannenberg hebben deelgenomen, aldus meldde het D.N.B. gister avond, zou vele uren duren en nauwelijks voor het einde van den nacht geëindigd zijn. De S.S. had de afzetting nog versterkt. Met behulp van de schouder riemen vormde men een krachtige keten, zoodat de autobussen zonder gevaar onafgebroken in snelle vaart van Tannenberg naar het station te Hohenstein konden rijden, waar kort na elkaar de speciale trei nen vertrokken. Enkele uren na het einde van de plechtigheid waren reeds eenige duizenden afgereisd. Ook met het transport van de bonden en de voor den ordedienst samengetrokken rijksweer-, politie- en S.S.- detachementen werd dadelijk een aanvang gemaakt Hohenstein leek echter den heelen dag nog een leger plaats. Overal had men in lokalen en winkels gelegen heden ingericht waar ververschingen gebruikt kon den worden. Op den voorhof van het Tannenberg-ge- denkteeken verzamelde zich een onafzienbare menig te, die geduldig wachtte om voorbij den maarschalks toren te kunnen defileeren en een blik op de kist van den grooten veldmaarschalk to kunnen werpen. Geen onderhond met Mussolini. Viareggio (Italië): Vernomen wordt dat aarts hertog Otto gisteravond hier werd venvacht. In tegenstelling met andersluidende berichten, wordt in officieele kringen tegengesproken, dat de aartshertog Mussolini zal ontmoeten. Onder dc bezoekers van de villa der Bourbons be vinden zich o.a. prins Gatano van Bourbon-Parma, de groot-hertogin van Luxemburg met haar gemaal. De secretaris van den aartshertog, graaf Czernin, zou te Roibc zijn. Benzine-ontploifinq in een kelderwoning 12 doodern Toen zich Maandagavond te Kairo in de kel der verdieping van een huis een eezin juist aan tafel zette, viel de lamp. die aan den wand aan gebracht was. op don grond, waardoor de ben zinevoorraad. die daar aanwezig was. ontplofte. Het vertrek brandde volslagen uit en drie man nen, twee vrouwen en zeven kinderen kwamen in de vlammen om. Caféhoudster en haar zoon gearresteerd onder verdenking de brand te hebben gesticht. Naar aanleiding van de brandstichting, welke Za terdagavond geconstateerd werd in een aantal ka mers van het hotel en café Kulmbach aan de Cein tuurbaan tc Amsterdam, heeft de justitie gisterna middag aan dc politie last gegeven de caféhoudster en haar zoon in arrest te stellen. Er waren namelijk eenige aanwijzingen verkregen die er op konden duiden, dat dit tweetal den brand heeft gesticht. De zaak was goed verzekerd, doch volgens deskundigen niet abnormaal hoog. Ook om trent de finantiecle omstandigheden zullen opnieuw inlichtingen ingewonnen worden. Het onderzoek, dat ingesteld werd naar andere personen, die den brand zouden hebben kunnen stichten, is op een dood spoor gekomen. Dc caféhoudster en haar zoon ontkennen iets van het gebeurde af te weten. Zij zijn in bewaring gesteld aan het bureau Pieter Aertszstraat. DE OVERVAL TE DEURNE. Verdachte door het slachtoffer herkend. De 2S-jarige M. v. d. E. uit Oss. die Maandag ge vankelijk naar Deurne was overgebracht, verdacht van medeplichtigheid aan den daar op 4 Juli ge- pleegden overval met berooving. is daar in den loop van den dag met het slachtoffer G. geconfron- leerd. G. herkende den verdachte als de persoon, die daags voor den overval zich od verdachte wijze aan zijn huis had vervoegd, onder voorwendsel kippen te willen koooen. Naar aanleiding daarvan is v. d. E. gisteren naar Roermond getransporteerd en ter beschikking van den officier van justitie aldaar gesteld. NIET VAN DEN VERDRONKEN JONGEMAN AAN ST. MAARTENSZEE. ST. MAARTENSBRUG: Gister kwam alhier bericht, dat een lijk van een knaap op het eiland Texel was aange spoeld. Met de gedachte dat het zijn vermisten knecht wel kon zijn, heeft bakker M. zich naar Texel gespoed, echter tevergeefs, de heer M. kon het lijk niet herkennen als dat van Cor- nelis Gerritsen. Het verkeerde reeds in begin van ontbinding, de oogen waren uitgepikt, zoodat mag worden verondersteld dat het lijk reeds langer dan sinds Zondag in zee heeft ge dreven. Hoe woest het er toeging In Contantlne. Een afschuwelijke moordpartij. Constantinc: Het aantal personen, dat bij de onlusten om het leven is gekomen, wordt thans of ficieel door het ministerie van binnenlandsche zaken op 27 geschat. Onder de dooden bevinden zich 23 Jo den en vier Arabieren. De meeste lijken vertoonen ontzettende verwondin gen. Het meerendeel van de slachtoffers zijn vrouwen en kinderen. Bij de vrouwen en kinderen zijn de ke len doorgesneden en in eenige gevallen is het hoofd zelfs van het lichaam gescheiden. Bij de mannen zijn in de meeste gevallen de sche dels ingeslagen. Er zijn 80 personen gearresteerd. Onder de bevolking heerscht groote op «vinding. Strenge bewaking der stad. Nader uit Parijs: Hoewel dc opwinding in de Algiersche stad Constantinc na het pogrom nog groot is, kan de orde thans als hersteld worden beschouwd. Patrouilles agenten en soldaten trekken door de 93.000 inwoners tellende stad en op de strategische punten zijn posten geplaatst. Incidenten zijn niet meer voorgekomen. De Parijschc bladen brengen nog steeds nadere be richten over de aanvallen der Mohammedanen, welker slachtoffers heden zullen worden begraven. In een zaal van het ziekenhuis liggen de lijken, waaronder van meisjes en kinderen, met de vermelding van de doodsoorzaak. Deze is in de meeste gevallen opgege ven als „afgesneden hals", verder leest men schedel breuken, schoten in het hoofd en messteken. De eigenaar van een drukkerij heeft geruimen tijd in een zeer benarde positie verkeerd. Twee uur lang werd hij belegerd door Mohammedanen, zonder dat hij telefonische verbinding kon krügen. Ten slotte ram den de Algerijnen do deur in, sloegen den drukker neer en vermoordden zijn dochtertje en twee zoons van 12 tot 13 jaar. De bierbrouwerijen kunnen de bestellin gen niet bijhouden. OSAKA. Tengevolge van de hittegolf dreigt in Japan tekort aan bier te ontstaan. De brouwe rijen, die dag en nacht op volle kracht werken, zijn niet in staat om aan de vraag tc voldoen. Een der grootste brouwerijen hier ter stede heeft reeds haar geheele reserve van 2.5 millioen fles- schen verkocht en nog voortdurend blijven de orders, in totaal van 300.000 flesschcn per dag, binnenkomen. Deze hoeveelheid is grooter dan de fabriek per dag kan produceeren. Groote schade aangericht. Op sommige plaatsen in centimeters dikke lagen op de wegen.' Men meldt uit Stockholm: Van de Westkust en uit Schonen komen de laatste dagen herhaaldelijk berichten over een bladluizen plaag, waardoor vooral de velden met beetwortels en voederbieten geteisterd worden. Tengevolge van de langdurige droogte waren de oogstvooruitzichten al niet bijzonder gunstig en men vreest dat de blad luizen er toe zullen bijdragen dat de resultaten nog minder zullen zijn dan kort geleden venvacht werd. Ook aan de peulvruchten brengen de bladluizen veel schade toe. Een der oudste entomologen van het land bouwproefstation te Akarp heeft verklaard dat voor zoover hij zich kan herinneren, de bladluizen nimmer in zoo grooten getale in Schonen voorgekomen zijn als dit jaar. Blijkbaar houdt hiermee de voorname lijk aan do Westkust en in Denemarken gesignaleer de „invasie" van Lievenheersbeestjes verband. Op enkele plaatsen zaten zij in centimeters-dikkc lagen op wegen, schuttingen, muren en hekken en volgens een correspondent leek het alsof in de weiden plot seling tallooze roode bloemetjes ontloken waren, die bij nader onderzoek groepjes Lievenheersbeestjes bleken te zijn. DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Londen. Blijkens het maandoverzicht van het ministerie van Arbeid bedroeg hot aantal ver zekerde personen tusschen de 16 en 64 iarea, die in het bedrijfsleven werkzaam zijn 10.136.000. d.i. 27000 minder dan de maand tevoren. Het aantal werkloozen hedroecr 2 126.260. d.1. 33.674 meer dan de vorige maand, doch 315.915 minder dan verleden jaar. Een aanzienlijk legaat voor de stad Ajaccio. Ajaccio. De millionnair en dagbladeigenaar, Fran- cois Coty, heeft in zijn in het jaar 1929 opgemaakt testament een bedrag van 12 millioen francs toege wezen aan de stad Ajaccio voor het doen uitvoeren van openbare werken. Ajaccio is dc geboorteplaats van den parfum-fabri kant en hij is hier ook de vorige maand overleden. Verder zal een half millioen francs worden uitge keerd aan de stedelijke liefdadigheidsinstellingen. Agrément verleend. We en en, 7 Augustus (V.D.): De ministerraad heeft Dinsdagavond, naar van toonaangevende zijde wordt medegedeeld, het agrément voor den heer von Papen verleend. Een officieel communiqué is nog niet gepubliceerd, aangezien de ministerraad nog tot laat in den avond bijeen was. WINKEL Prachtig zomerweer was de inzet van de kermis die Zondag j.1. is begonnen en waarvan het eerste nummer bestond uit een optocht van Sparta. met vaandels en trommen door het dorp. naar het sportterrein: enkele oefeningen werden verricht door eerste klas werkers uit de heeren- en dames leden. Er was veel belangstelling voor. Na Sparta volgde een motorrace met hindernis sen; veel deelname, zoowel van uit- als buiten de gemeente. De prijzen werden behaald als volgt: le prijs J. Zwaan te Oterleek; 2e prijs C. Borst te Keinsmerbrug; 3e prijs C. Groen te Venhuizen: 4e prijs C. Wit tc Schoorl. Bij de uitreiking der prijzen dankte de voorzit ter der commisie. voor de welwillende medewer king en de groote deelname daaraan. Een bijzonder woord van dank richtende tot de gymnastiekver- eeniging „Sparta", die geheel belangeloos haar me dewerking had verleend. Inmiddels waren de dansgelegenheden geopend en deden de orgels van zweef en luchtschommel zich hooren, en zoowel van het een als het ander werd veel gebruik gemaakt. Er was veel volk en beide zalen waren zeer druk bezet. De Maandag is de stille dag en de avond van de uitvoeringen. Bij den heer Laan maakten we kennis met de cabarettiers Tholen en Van Lier. die een schitterend kermisprogramma gaven in geestige, ia sotns uitbun dige liedjes, waarmede rij hun publiek pakken, en de avond is een en al genoegen. Niet minder genoegelijk gaat het toe bii den heer D. A. de Bruijn. waar de familie Hofman op treedt, die hier tot een oude bekende begint te be- hooren. doch altijd weer boeit en weet te amuseeren. Beide zalen waren goed bezet en na de uitvoerin gen wordt in dezelfde prettige stemming nog me nig dansje gemaakt. Dinsdag waren volksspelen georganiseerd, voor afgegaan door een herkenningswedstrijd. De deelnemers daaraan trokken gecostumcerd in optocht door het dorp, naar het terrein en een tal rijke menigte stond gereed om een poging te doen, om ze te herkennen, hetgeen de een beter gelukte dan den ander en voor de goede oplossingen werden de volgende prijzen toegekend: 1ste prijs Marie Peetoom. 2e prijs Klaas Zeilemaker. 3e prijs Marijtje Bart. Van de deelnemers werden prijzen behaald en wel: le prijs door den heer VV. Keetman als dubbelgan ger. 2e prijs Mei. M. Geel. pirette: 3e prijs mevr. Pevcke, hooimaand; 4e prijs den heer H. Wit, be delaar. Vervolgens werden de volgende spelen gehouden: Voor meisjes tot 10 jaar, stoofzetten: le prijs Nel- ly Raven; 2e prijs Beb Kernspecht; 3e prijs Trijntje Bilstra. Jongens tot 10 jaar, houtjesdragen: 1ste prijs Jb. Fijnheer, 2c pr. Henk van Zoonen, 3e pr. Jan Bilstra Meisjes tot 14 jaar: Balloopen: le pr. Jansje Fijn heer, 2c pr. T. Verkesteren, 3e pr. Rie Peetoom. Jongens tot 14 jaar, bolhappen: le pr. Harm Bol land, 2e pr. Jn. Fijnheer, 3e pr. Cor Kleymeer. Meisjes tot 20 jaar: blaastrappen: le pr. Mevr. M. Kamp—Flor; 2e pr. Mevr. D. Zielemande Leeuw; 3e pr. Marijtje Bart. Jongens tot 20 jaar, Koppensnellen: le pr. D. Broersma, 2e pr. C. de Bakker, 3c pr. Gerrit Mole naar. Dames, touwtrekken: le prijs de dames G. Keet man— Silver en A. van Zoonen—Molenaar; 2e prijs de dames H. Keet manSchoorl en G. BartenNiemv- land. 3e prijs dc dames G. do Jonge en T. Leijen— Kos. Heeren, mastklimmen: 1 M. Lont, een rollade; 2 W. Slijhoom, een rollade; 3. A. Klare, gvm-pantoffels; 4. W. Keetman, een filmband; 5. Joh. Immers, een tul band; G. P. Otjcs, een taart; 7. P. Zwagerman, een worst; 8. C. de Bakker, een worst, 9. W. Zilleman, een worst; 10. C. Mul, een worst. Voor alle andere wedstrijden bestonden de prijzen in geld. Voor deze spelen bestond veel belangstelling en begunstigd door mooi weer amuseerden velen zich op het zonnige terrein en genoot van de hij de ver schillende spelen voorkomende vermakelijko mo menten. En bij de daarop volgende uitreiking der prijzen was het den voorzitter der commissie een genoegen zijn dank uit tc spreken 'voor zoo'n groote belang stelling en deelname, alleen de optocht had beter kunnen zijn. En dan trekt de stoet naar het kermisterrein, en de danszalen, waar het druk en niet te vergeten zeer warm was, doch niemand Het zich hierdoor af schrikken en tot laat in den nacht was er een ge zellige dmkte en werd lustig gedanst. Zoo werd dan de kermis van drie dagen mooi weer en drie dagen feeststemming en drukte beëindigd, zonder stoornissen of wanklanken. ZIJ PE BURGERVLOTBRUG. Zaterdag jl. vond de officieele opening plaats van den kruidenierswinkel van den heer C. Rijs. alhier. Het mooie nieuwe gebouw met zijn flinke groote étalageramen trekt direct al de bijzondere aandacht. De bonte schakeering der uitstalling in de étalageruimte noodigt tot knopen. Het woon- en winkelhuis biedt van uit het noor den en oosten een keurige aanblik. Dé ruime winkel is keurig uitgevoerd. De toonbanken met breede granieten platen en de granieten vloer geven een zeer mooi en zindelijk effect. Het geheele huis is trouwens van alle comfort voorzien. Voorts is ook een groote kelder aangebracht van 50 M2. Bij de opening dezer nieuwe mooie zaak mocht zij zich dan ook den eersten dag al In een druk hezoek verheugen. Dat velen medeleefden met den ondernemingsgeest der fam. Rijs. getuigde wel de mooie bloemstukken, welke geschonken werden. De timmerman en aannemer was de heer D. Eriks. de metselaar de heer J. Ploeger en de schil der, die de verschillende kleuren der verf zoo mooi wist te harmonieeren, de heer J. Renooi. Wij wenschen den heer Rijs en familie veel suc ces met hun nieuwe zaak. rA N N A P4VLOWNA Op de gehouden verkooping van te velde staande gewassen te Anna Paulowna van den heer D. Ko- nintr. waren de prijzen: Voor pl.m. H.A tarwe f54; voor 2.60 H.A. duivenboonen f65; voor 2,64 H.A. gerst f80; voor 2 H.A. naweide f 16. Barometerstand op Woensdagmorgen 8 uur: 764 m.M. Vooruitzichten: Goed weer. Temperatuur: 19 gr. C. is 65 gr. F. Gedipl.Drofist-Opticien, Schagen, HoogiijdeE103 ONZE BRIL past... de prijs ook BREEZAND. N.V. Bloenibollenvetlina „Brcezand" to. te Breexxnd. Op de gehouden veiling op Dinsdag 7 Aug. waren de prijzen: Evt. Pr. v. Oostenrijk min. prijs. Gele Prins m. p Evt Ladymoore m. p. Fred. Moore m. p. Couleur Cardinaal m. p. Maes z 10 op 120. Mon Tresor z 12 2.502,60, s 11 2,Diana n^, p. La Reine m. p. Her man Schlegel m. p. Brill. Star z 12 1,50—1.55, z 11 1,35. x 10 1.05. Cullinan m. p. Ibis z 11 1,30-1.35, Rose la Reine m. p. Proserpine m. p. Flamingo m. p. Scarlet Duc z 11 1,30, z 10 1,05. Witte Duc Max i 11 op 1.45-1.50, z 10 11 1,00. Duc de Berlin x 11 1,35—1,40, s 10 1,06. Dwt. Murlllo m. p. Electra m. p. Peach Blossum z 11 1,35, v. d. Hoef z 11 1,30—1,35, z 10 m. p. Thee roos m. p. Boule de Neige z 11 2,45, z 1.80. Elt Vic. de Oliviere z 12 155, z 11 0,95. Bartlgon m. p. Pierson x 12 1.50, z 10 1,06. Elisabeth z 11 0.95. Copland m. p. Bar de la Toe z 12 1.20, z 11 1.—. t 10 0.75. Le Notre z 11 1.—, z 10 0.90. Crocus geel z 9 055. H. Iris Yellow Queen z 6-7 0,12. Goede sorteering en best goed. W A R M E V P V 1 7 F V Aan onze veiling werd In de afgeloopen maand verhandeld: Juli 1934 Juli 1933 Aardappelen 1.390 80 K G. 1.606.057 K.G. Zilveruien 77.150 K G. 44 798 K.G. Slaboonen 3.301 K.G. 762 K.G. Roode kool 13750 K.G. 10.475 K G. Snijboonen 25 K.G. K.G. Gele nep 1.575 K.G. 1.925 K.G. Gele uien 50 K G. 200 K.G. Gele kool 900 K.G. 400 K.G. Bloemkool st. 582 st. De omzet bedroeg In Juli 1934 fG2.467.13 tegen f 19.392.81 in Juli 1933. NOORDSCHARWOUDE. 8 Augustus 1931. 27000 Kg. aardappelen: R. Dukcn f 2.50—2.70, eigen heimers f 4.20—5, bi. dito f 4.10—5, 17500 Kg. uien f 2.40—3.30, driel. f 2.30—2.80, gele nep f 3.90—4.30, 12300 Kg. zilveruien f 0.70-1.20, driel. f 3.30-3.60, nep f 4.20—4.G0. Snijboonen f 3.403.90. slaboonen 92013.10. roode kool, 1—1.3Q. witte kool 0.80—150. gele kool 2.10 2.20. Aanvoer: 50 Kg. snijboonen. 7000 Kg. slaboonen. 4600 Kg. roode kool. 4100 Kg. witte kool, 1800 Kg gele kool. BROEK OP LANGF.NDÏJK. 8 Augustus 1934. Aanvoer: 12000 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 3.205.50, r. duken f 2.60, eigenh. f 450—4.80, id. bi. f 4.60-5.30, 13000 Kg. uien f 2.50—3, driel. f 2.10-2.70 nep f 2.503.80, zilveruien driel. f 4.40, nep f 5.10, peen f0.600.90. snijboonen 5.60—6, spercieboonen 7.20—12.10. bieten 1501.40. roode kool 1-2.80. wite kool 0 90-1.50. gele kool 1.50—2.10. boskortelen 150, bloemkool 9.5014.20. 2e soort 1.70—3.10. PURMEREND. 7 Augustus 1934. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 partiien kaas. wegende 43.000 K.G. Handel goed. Hoogste prijs f 20. 20 partijen kleine boerenkaas, per 100 kilo met rijksmerk, volvet 2120. handel goed 2065 Kg. bo ter f 1.15—1.45 per kilo, weiboter f 1.301.40 n. kilo. 665 runderen: vette koeien. 310 stuks. 5262 ct. per kilo, handel vlug; 145 geldekoelen f 90145 per stuk, handel matig; 110 melkkoeien f 110220 per stuk. handel stug; 100 stieren 3246 ct. per kilo, handel vlug; 12 paarden f GO—130 per stuk. handel stug; 181 vette kalveren 30—50 ct. per kilo. handel matig; 370 nuchtere kalveren voor de slacht f 3S per stuit handel stug; nuchtere kalveren voor de fok f 6—13 per stuk, handel stug; 417 vette varkens voor de slacht 29—31 ct. per kilo. handel matig; 90 magere varkens f 10—17 per stuk. handel stug; 119 biggen f 7—11 per stuk. handel stug; 433 schapen f 10—22 per stuk, handel stug: 22 bokken f 3—11 per stuk, handel matig; 442 lammeren f 5—10 per stuk. han del matig; kipeieren f 3—3.50. eendeleren f 2.20. per 100 stuks, piepkuikens f 0.500.55 per kilo, oude kippen en hanen f 0.350.45 per kilo, konijnen f 050—1.75 per stuk: eenden f 0.30—1.25 per stuk; duiven f 0.40 per paar: 1057 eendeieren A f 2.10 2.20. 2502 kipeieren A f 3—3.70. 7 kalkoeneieren f 5. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Aanvoer: 115.000 eendeieren f 1.652.70. 70 000 kipeieren: 70-80 Kg. f 3.80-4.30. 65-66 Ke. f 3 40— 3.70. 63—64 Kg. f 3.30—3.60. 60—62 Kg. f 3.20—3.50, 5859 Kg. f 3.103.40. 56—57 Kg. f 3—3 20. 53-55 Kg. f 2.70-3, 50-52 Kg. f 2.50—2.70. 45—49 Kg. f 1.80—2.50. AMSTERDAM. 7 Augustus .1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 7. id. hl. eigen heimers f 6—6.20. id. eigenheimers f 5.606. IJpolder eigenheimers f 5.60—6, id. bl. eigenheimers f 5 80—6, id. muizen f 5.406. Andijker muizen f 5.806. Rij per muizen f 5.80—6. Langendiiker muizen f 5.80—6. Anna Paulowna zand f 6—7. Hilleeomer zand f 67, Noordholl. eigenheimers f 5.606, id. bl. eigenh. f 5.80—6. per 100 Kg. MEDEMBLTK. 7 Augustus 1934. Aardappelen: witvl. aardappelen f 1.201.25. bor- gers f 2.30—2.50, per 50 Kg., slaboonen f 1.101.55 per 15 Kg. WARMENHUIZEN, 7 Aug. Aanvoer: 39250 Kg. aardappelen: Schotsche muizen f 4.40—5.50, grove f 2.50, eigenheimers f 4.10—5,20, Graafjes f 5—5.30, 8550 Kg. gele nep f 3.50—4.20, 4323 Kg. uien f 3.50—4.20, drielingen f 2.60—2 90. 4500 Kg. zilveruien f 0.60, driel. f 2.403. nep f 3.504. 4600 Kg. roode kool f 11.50. gele kool f 2.102.30, slaboo nen 2380 Kg. f 9.30—11.50, 85 Kg. snijboonen f 3.50— 4.50.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2