C. ROGGEVEEN Cz. 2 CRAPAUDS 4 STOELEN POLDER VALKKOOG. Meubelmagazijn Hoogzijde 114 - SCHAGEN f 64.75 <4 Met gestolen auto te water gereden. Landbouw-Crisis-Organisatie in N.-Holland. Polderdag in de Wieringermeer. C. ROGGEVEEN Cz. Een rijke bedelares. Predikbeurten. UlT DE OMGEVING LANGEND IJ K De heer De Winter, kweekeling met acte aan de gemeenschappelijke l'.L.O.-school, is benoemd tot tij delijk onderwijzer aan een der O. L. scholen te Alk maar. Het blijkt, dat door een vrij groot aantal bollen- kweekers nog niet het z.g. snijbloemencontract is ge- teekend. hoewel toch feitelijk volgens dat contract de handel met degenen, die dit contract niet onder teekend hebben, verboden is. Maar. naar wij vernemen, bedragen de kosten, te voldoen bij de ondertekening f 1.20 a contant. Het feit. dat er weer geld voor zal moeten worden be taalt, verklaart de terughoudendheid der tuinders. De directeur van het postkantoor deelt mede. dat do verzending der post niet meer met de bus van 13.45 uit Oudkarspel, maar met die van 12.45 zal ge schieden. Hierdoor hoeft men de oude regeling weer terug. ZUIDSCHARWOUDE. Dat de nood nog bijzonder groot is, moge hieruit blijken, dat er de laatste zitting van het Burgerlijk Armbestuur, die elke week wordt gehouden, zooveel personen aanwezig waren, die voor een aanvraag om ondersteuning waren opgekomen, dat er sommigen onverrichter zake terug gingen, daar men vreesde toch niet aan de beurt te komen. NOORDSCHARWOUDE. De heer J. Doets, onderwijzer aan de gemeenschap pelijke UJL.O.-school alhier staat nummer 1 op de voordracht voor een onderwijzer aan een U.L.O.- school te Arnhem. De uitslag van den gehouden wedstrijd biljarten om een rijwiel bij den heer J. de Bakker was. dat de heer D. Spanjaard te Alkmaar de overwinning be haalde met 158 punten. De heer De Winter, kweekeling-onderwijzer aan de gemeensch. U.L.O.-schooI alhier is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan een school te Alkmaar. BROEK OP LANGENDIJK. BOLLEN VEILING. fn 't veilingsgebouw van de Langendiiker Groenten- Centrale werd Vrijdag de vierde droge bloembollen veiling gehouden. Dit was de laatste veiling van le verbare bollen. De belangstelling voor deze veiling was niet bijzonder groot, zoowel van de zijde der kweekers als van de handelaren. De handel was dan ook heel stug. dezen morgen. F.r was vbor hijna geen enkele soort eenige belang stelling. Leverbare bollen zijn er bijna heelemaal niet verkocht. Slechts enkele partijtjes konden den minimumprijs opbrengen. Voorts werden een aantal partijen kleingoed z. 10 en 11 verkocht. De volgende prijzen werden besteed: Will. Copland 12 op 1.20. 11 0.90. 10 0.70: Will. Pitt 12 op 1.20: Murillo 12 op 1.50: Theeroos 11 1.Rose huisante 12 op 1.50: Macrosphila 12 op 1.20, 11 1. Witte Zwaan 10 1.05; Coleur Cardinal 11 1.Clara Butt 10 0.70: Bartigon 10 0.700.75: La Tulipe Noir 12 1.30: Kardinaalshoed 11 1.30: 10 1.Grand Duc 12 op 2.Enkele Galanthus 6 op 0.18. alles per 100 stuks. Narcis Dubb., Incomberable f 11.10 per 100. Rose la Reine. Cram. Brilliant. Pride of Haarlem, Murillo en meerdere partijen Will. Copland en Will. Piit bleven onverkocht. Van de totaal aangevoerde 198 partijen vonden slechts 24 een kooper. De liper S. de Boer Kz. dankte kweekers en hande laren voor de verleende medewerking. W IERIN GEN AUTOONGEVAL. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur kwam uit de richting Den Oever een luxe wagen uit Groningen. Bij de hoek aan de Gem. Landswog nabij Smerp, waar het uitzicht belemmerd is door hoornen, kwam ook van de richting Hippo een luxe wagen, welke echter links reed. Een botsing was dus bijna onver mijdelijk. Doch de bestuurder van den wagen uit de richting Den Oever, het gevaar op het laatste mo ment ziende, had de tegenwoordigheid van geest zijn stuur om te gooien, zoodat de wagen in den greppel daar ter plaatse terechtkwam, precies op de beton nen plaats, welke over den greppel aldaar ligt. De inzittenden bekwamen geen letsel, terwijl de auto nogal flink beschadigd was. Er was spoedig hulp ter plaatse. Na een oponthoud van eenige uren kon de auto naar een garage ver voerd worden. Men zij dus op zijn hoede en houde rechts. De heer P. Kooij, kommies der belastingen, is over geplaatst naar Amsterdam; terwijl is benoemd de heer v. Ringe, kommies tc IJmuiden, als opvolger van den heer Kooij. Sportnieuws. L. R. „Wieringen", geen rijles. Succes-nieuws. Succes II—Andijk I. Succes IVFlevo II. BAR SINGERHORN Het raadsbesluit dezer gemeente tot heffing van 100 opcenten op de gemeentefondsbelasting, in deze go- meente over het belastingjaar 19341935, is Konink lijk goedgekeurd. Aan den dienstplichtige H. Roeters in deze ge meente, is door Zijne Excellentie den Heer Minister van Defensie uitstel van herhalingsoefeningen ver leend tot een nader te bepalen datum in 1935, waar voor hij dit jaar zou moeten opkomen. Bij den Agent der Arbeidsbemiddeling dezer ge meente is van den Directeur van den Dienst voor Sociale Zaken te Den Helder een schrijven d.d. 9 Augustus 1934, ingekomen betreffende de aanneming van pl.m. 100 jongens van 1416 jaar bij de Bata-fa- brieken te Zilm, Tsjechoslovakije. Genoemde jongens zullen aldaar een opleiding genieten, welke 3 jaar duurt, welke opleiding zoowel practisch als theore tisch is. Na verloop van deze 3 jaar, zullen de jongens welke met goed gevolg deze opleiding hebben doorloo- pen, geplaatst worden op de Batafabriek te Best (Ne derland). Gegadigden kunnen zich opgeven bij voor noemden Agent, welke verder alle gewenschte inlich tingen zal verstrekken. HARENKARSPEL DIRKSHORN. Een zware stier. De heer D. Hoogland te Schagerwaard leverde de zer dagen aan den koopman A. Fruitman te Amster dam een stier, genaamd Worteltjes-Wodan, die een gewicht had van 1130 K.G. Het slachtgewicht be- droei 743 K.G. benevens 75 K.G. vet. S r H O O R l SCHOORL—CAMPERDUIN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hol lands Noorderkwartier wendde zich tot het districts hoofd van den Rijkstclefoondienst, met het verzoek te willen bevorderen, dat te Camperduin een publieke telefooncel wordt geplaatst. WIERINGERW AARD Met twee touringcars van de fa. Naastepad hebben onze ouden van dagen (ongeveer 60 in getal) onder leiding van het bestuur van den B. v. S. Donderdag weer hun jaarlijksche rijtoer gemaakt, met als eer ste pleisterplaats Bergen. Van daar naar IJmuiden, Zandvoort en Haarlem, alwaar in hotel Comraerce werd gedineerd. Haarlem was 't eindpunt. Op den terugreis werd nog een poos vertoefd in den muziek- tuin te Alkmaar. De stoet was 's morgens al vroeg op reis gegaan, omdat men nu eens wat eerder terug wilde zijn. Dit is een goed idee geweest. Opgewacht door zeer veel belangstellenden arriveerden ze om 9 uur in de Buurt. In de zaal van den heer Schenk kwamen ze alle maal nog bijeen tot het nuttigen van een glaasje, ter wijl ook nog broodjes werden rondgedeeld. Hier dient even vermeld te worden dat de heer A. Schenk alle aanwezige tafeltjes had voorzien van bloemen. Toen allen gezeten waren, sprak de heer Chr. v. d. Kolk als voorzitter van de jonge muziek- vereeniging ..Ons genoegen" een woord van welkom thuis en zeide dat het de bedoeling was, de oudjes dezen keer met muziek binnen te halen. Achtereenvolgens werden eenige nummers ge speeld. De jeugdige vereen, heeft reeds blijk gegeven van ernstige studie. De leiding is bij den heer Mosk uit Anna Paulowna in zeer goede handen. Een wel verdiend applaus volgde na elk nummer. Ook werd door burgemeester Haringhuizen, die met zijn vrouw aanwezig was, het woord gevoerd. Namens de ouden van dagen sprak de heer P. Harder een woord van hartelijken dank aan het be stuur van de B. v. S. Ten slotte sprak de heer Limpers als voorzitter van de B. v. S. een gepast woord. Na ongeveer een uur te hebben vertoefd, werden de oudjes huistoe gebracht. Het was weer een schit terend geslaagden dag. CALLANTSOOG Aangespoeld lijk. Het op Texel (De Mok) op Dinsdagmorgen gevon den aangespoelde lijk zal, naar we vernemen, waar schijnlijk de alhier op 1 Aug. j.1. verdronken R. G uit Vries (Dr.) zijn. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: een belastingmerk 1934—1935. Verloren: grijsgeruite plaid. Uitbreiding der bebouwing. In den laatsten tijd wordt in onze gemeente veel gebouwd. Van de terreinen voor het bebouwen met houten zomerwoningen resp. ten N. van het dorp, 24 perceelen; en ten Z. van het dorp. 13 perceelen, zijn nog slechts 4 perceelen beschikbaar, t.w. aan beide zijden 2. Door het gemeentebestuur worden maatregelen overwogen tot wijziging van het uitbreidingsplan, o. m. om meer terreinen voor houten zomerwoningen beschikbaar te kunnen stellen. Ook het aatnal woon huizen is vermeerderd in de laatste maand. 4 Nieuwe burgerhuizen werden bijgebouwd. Het aantal steenen villa'tjes bedraagt thans 5. Badseizoen. Ondanks de slechte tijdsomstandigheden is het bezoek aan Callantsoog grooter dan vorige iaren. Hetaantal badgasten dat thans hier is, varieert tus schen de 200 en 300. Uw hoofd klopt? Benauwdheid door de wormte Slaat op 't gezicht te lezen, Doch neemt hij dra een "Akkertje Hij is weer 'n ander wezen I Neem 'n "AKKERTJE" Vergadering van het Dag. Bestuur en Hoofdinge landen op Vrijdag 10 Aug. half drie, ten huize van den kastelein J. van Schoorl. De Voorzitter, de heer T. Rens Az. opent de ver gadering, waarna door den secretaris den heer W. C. Speets de notulen worden gelezen en onder dank zegging worden vastgesteld. Door Voorzitter wordt medegedeeld dat dank zij de tusschenkomst van den Minister, werkeloozen de slooten hebben gezuiverd. Van den Plantenziekten- kundigen Dienst is bericht ontvangen dat het flap uft de slooten het best in Juni kan worden gehaald. Van het Hoogheemraadschap is bericht ontvangen dat zij bereid is de Groenvelderweg en Schager- waardsweg tezamen groot 1268 M., over te nemen voor f 1. Indien de weg 3.50 M. breed zal worden, kost dit f 3600 of gedurende 30 jaar f 540 per jaar, en daarna f 315 per jaar, op een breedte van 4 M. kost het f 5500, dit wordt dan de eerste 30 jaar f 690 per jaar en daarna f 350 per jaar, door den Polder te betalen. Voor kennisgeving aangenomen. Benoeming secretaris. Opgemaakt was de volgende voordracht: 1. G. C. Sloof. 2. P. E. Eenhoorn. 3. O. Koedijk, allen te St Maarten. Benoemd wordt de heer G. C. Sloof te St. Maarten met 10 stemmen. De heer P. S. Eenhoorn verkreeg 1 stem. Een vertegenwoordiger van de firma Stoel licht daarna toe de nieuwe wijze van het verbeteren van wegen. Het procédé is een koud procédé en bestaat uit teer, asphalt en water. De asfalt wordt op den weg uitgegoten, het water zakt wee: en de asfalt hecht zich vast. De behande ling is heel eenvoudig, doch het is niet geschikt voor wegen voor zwaar verkeer en zal ongeveer 20 50 cent per M2. kosten. Walsen is niet noodzakelijk, doch wel aan te bevelen. Voor de tweede behandeling zou de z.g. wegenolie kunnen worden gebruikt, wat ongeveer 20 cent per M2. kost. Eenige vragen werden hier nog over ge daan en beantwoord. Een proef met de asfaltemulsie, genomen ter lengte van 60 M., zal ongeveer f 50 kosten. Van de N.V. Tefax. Arnhem, was ook een prijsopgaaf ingekomen, wat zou worden gedaan met asfaltteer. wat zou kosten f 0.20 per M2. en voor nabehandeling waren de kosten f 0.12 per M2. Met beide procedé's zal een kleine proef worden genomen. De rondvraag leverde niets op, waarop de Voor zitter zegt: Gachte heer Speets, Door Uw vertrek naar Andijk is 't heden de laatste maal. dat wij samen met U vergaderen. Hoewel gij tot onzen spijt maar korten tijd secretaris van onzen polder zijt geweest, ben ik er van overtuigd, dat ik spreek namens het geheele bestuur, wanneer ik U hartelijk dank zeg voor de aangename samenwer king en de wijze waaron de belangen van den polder door U zijn behartigd. Tk hoon dat het U in uwe n'Auwe woonplaats goed moge gaan. De heer Sp^ts dankt voor de vriendelijke woor den, waarna de sluiting volgt. HEERHUGOWAARD Onder begunstiging van een stralende Augustus zon had Woensdag j.1. de autotocht voor de ouden van dagen plaats met 17 luxe auto's en 2 bussen. Welgemoed ging het eerst naar Alkmaar, waar bij Westerlicht even werd gepauzeerd. Van hier ging 't naar het mooie park Groenendaal bij Heemstede, waarvan de pracht door het schoone zomerweer dub bel tot zijn recht kwam. Vele oudjes beklommen daar nog de wenteltrap van het Belvedère, om daar van het weidsche vergezicht te genieten. Nu naar Zandvoort. Velen keken daar hun oogen uit bij de geweldige drukte die daar aan het strand heerschte. Vanaf het terras van het groote badhotel konden allen het bonte gewoel rustig gadeslaan. Na nog een bezoek gebracht te hebben aan Velserbeek, ging men hoogstvoldaan huiswaarts. Bij den Basseweg werd de file auto's opgewacht door het muziekgezelschap H.U.G.O. Onder de vroo- lijke tonen der muziek ging het naar het café Rus, waar nog wat gebruikt werd. De woorden van dank, welke de leider van de tocht, de heer Kooij richtte tot allen die tot het slagen van het feest hadden medegewerkt, en voor de hartelijke ontvangst door HUGO, waren wel op zijn plaats. Burgerlijke stand over de maand Juli. Geboren: Coenraad Maria, zoon van P. Bruijns en J. W. H. L. Tuinder; Antonia Maria, dochter van J. de Boer en J. C. Sijs; Cornelia Ursala, dochter van C. P. Stet en G. Schuit; Clasina Maria, dochter van P. Brink en J. Mul; Adrianus Johannes, zoon van H. Stuijt en A. Buren; Adriaan Nicolaas, zoon van N. Verhulst en J. Wagenaar; Theodorus Johannes, zoon van S. Schilder en P. Nijman; Johanna, dochter van J. Schotten en M. v. Kleef; Cornelia Emerentia, doch ter van S. Schilder en A. Groot; Johanna Maria, dochter van J. A. Deken en A. Boots; Marie, dochter van C. de Geus en J. Glas. Ondertrouwd: P. Roozendaal. 25 jaar, en E. Jonker, 24 jaar; C. Tromp, 23 jaar, Oude Niedorp en A. Borst, 22jaar; A. Dekker, 24 jaar, Oudorp en M. de Vries, 22 jaar: W. Ertsen, 25 jaar Barsingerhorn en A. Smit. 19 jaar: A. Kout, 28 jaar, Zuidscharwoude en C. Beets, 26 jaar; D. Dekker, 23 jaar en M. C. Com mandeur. 20 jaar. Gehuwd: P. Roozendaal en E. Jonker. Overleden: Frans Pluister, 5 dagen, zoon van K. Pluister en H. den Engelse (overl. te Alkmaar. ORDE NIEDORP De plaatselijke vereeniging „Floralia" hield gista- ren. Woensdag 8 Augustus een ledenvergadering. Het houden van de telkenjare van deze vereeniging uitgaande tentoonstelling werd bepaald op 16 en 17 September a.s. Voor de beoordeeling van de ingezon den werken en fruit op deze tentoonstelling werden vier commissien benoemd, tw. een comm. voor huis vlijt, een voor fruit, een voor land- en tuinbouwpro ducten en een voor diverse andere ingezonden aar digheden. De vergadering besloot een bedrag van f 150.000 beschikbaar te stellen voor prijzen, welke als alle vorige jaren weer uitgedeeld zullen worden aan dienen, die de mooiste inzendingen hebben ge daan. Waar het drukken van programma's aanbeveling verdient, werd voor het eerst besloten daarmede een proef te nemen, door het onderdeel huisvlijt alleen te drukken. Naar wij vernemen zal tusschen 25 Augustus en 10 September a.s. vanwege het staatsboschbeheer een onderzoek worden ingesteld naar de in deze ge meente voorkomende iepenbeplantingen, opdat ter bestrijding van de iepenziekte de noodige maatrege len kunnen worden genomen. ZIJ PE ST. MAARTENSVLOTBRUG. Men deelde ons mede, dat het lijk van Corn. G., die eenige dagen geleden bij het baden in zee is ver dronken, op het strand tusschen Petten en St. Maar tenszee Js gevonden. Burgerlijke Stand van 3 t.m. 9 Augustus 1934. Geboren: Catharina Veronica. dochter van Sijvert Roos en van Catharina van der Fluit: Sijvert Hen- drikus. zoon van Sijvert Roos en van Catharina van der Fluit; Cornelis. zoon van Johannes Besteman en van Guurtje Mekken: Gerardus. zoon van Johannes Viser en van Maria Johanna van Schalk. Ondertrouwd: Jacob Dekker, oud 26 jaar. tuinbou wer. te Sint Maarten, en Trijntje Schram, oud 24 jaar. alhier. Getrouwd: Geene. Levenloos aangegeven een kind van Beene Vis en van Trijntje de Boer. De inzittenden, die onder invloed van sterken drank waren, ernstige wonden opgeloopen. Donderdagavond te omstreeks elf uur heeft een te Roermond ingekwartierd militair, zekere S.. uit Roermond afkomstig een op de markt staande per sonenauto. toebehoorende aan den heer Aerts uit Roggel ontvreemd en met dezen auto in gezelschap van den militair Ph. uit Roermond en een zekere L. eveneens uit Roermond afkomstig, een tochtje ge maakt naar de voorstad St. Jacob. Toen de auto op den Weg nnar Herten, ter hoogte van de stoomwasscherij van de gebroeders Giesb»»rs was gekomen, reed de auto met inzittenden in den Roer. Door het inslaan van de ruiten wisten de jonge mannen zirh uit de auto. die gelukkig niet geheel onder water was geraakt, te komen. L. moest met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis wor den vervoerd: S. werd in bewusteloozen toestand naar zijn woning overgebracht, terwijl Ph. ernstige wonden aan het gelaat kreeg. Het schijnt, dat de jonge mannen onder den in vloed van sterken drank hebben verkeerd. De auto is Vrijdagochtend op het droge gebracht. AVONTUREN VAN AMERIKAANSCHE SCHIPBREUKELINGEN. Tokio. (V.D.) In het begin van het jaar vertrok ken de Amerikaanscho schilder William Titlow en zijn echtgenoote, een schrijfster, alsmede Miss Ma- rion Phillips met een 7 tons scheepje voor een we reldreis. Zij bereikten Monolulu vanwaar zij 1 Maart jl. vertrokken om Nieuw Guinea en Australië te be zoeken. Tusschen 1 en 7 April hadden zij te kampen met hevige stormen en brak hun mast en tenslotte strandden zij op Fevs Tsland. vanwaar zij op 21 Juli j.1. door een Jnpansch dienstvaartuig naar Pelew, een der onder Japansch mandaat staande Carolina- eilanden. werden overgebracht. Met financieele steun der Japansche autoriteiten zullen zij thans naar Manilla vertrekken. EEN WATERHOOS IN HET DEPARTEMENT SAONE-ET-LOIRE. Parijs. De omgeving van Charolles in het depar tement Saöne-et-Loire is gisteren geteisterd door een waterhoos, die groote schade aanrichtte. In ver scheidene dorpen stond het water in de huizen 50 A 60 c.M. hoog en verscheidene boerderiien brand den af door het inslaan van den bliksem. Veel paar den en runderen zijn in de vlammen omgekomen. NADERE INSTRUCTIES VOOR TELERS. Dorsch a an vr a gen. Deze moeten 3 dagen voor het dorschen aange vraagd worden, Zondagen tellen niet mee. Wordt 't dorschen door omstandigheden uitgesteld, dan moet de controleur direct, telefonisch of telegrafisch, daar van bericht hebben. Bij niet nakomen van deze bepalingen vervalt de steun op de gedorschte partij. De woonplaatsen der controleurs zijn: J. L. Kuiper, Hoofddistr. I, districten 1, 2, 3, 4, 5. 6; Tel. 27. Scha- gerhrug E 16; A. Ligthart, Hoofddistr. II, distric ten 7, 8, 9. 10, 11, 12, 13. Tel. Enkhuizen No. 1141, Lut jebroek L 151; N. Groot Jzn.. Hoofddistr. III, dis tricten 14, 15, 16, 17, 18. 19. Middelweg B 125, Heer- hugowaard: Jac. Weterings, Hoofddistr. IV, dis tricten 20, 21. 22, 23, Creutsberh 90, postadr. kweekerij „Noorderwij k", Beverwijk; A. de Haan, Hoofddistr. V, districten 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, Nekkcrweg 2, Noord-Beemster; D. Doodenbrug. Hoofddistr. VI, districten 31. 32. 33. Tel. Halfweg 86. Gr. IJpolder F 199, Sloterdijk; P. K. Bakker, Hoofddistr. VII, districten 34. 35, 36. Tel. Aalsmeer 21, 't Wapen van Aalsmeer; W. Tensen, Hoofddistr. VIII, districten 37. 38, 39, 40. Tel. Bussum 5362, N. Hilversumschen weg 51. Naar wij vernemen zal ook dit j'aar weder een Pol- derfeest in de Wieringermeer door de Dorpscommis sie worden georganiseerd. De bevolking van dezen eersten drooggelegden Zuiderzeepolder herdenkt dit jaar op 25 Augustus het feit, dat 4 jaar geleden do Meer droogviel. Het voorloopig programma van het feest dat dit jaar te Slootdorp wordt gehouden, vermeldt o.a. een 2000 M.-loop door het dorp en des avonds een feest avond met verschillende attracties; een en ander wordt met groot vuurwerk besloten. Wijzigingen in het programma zijn in dit stadium van de werkzaam heden der feestcommissie nog mogelijk, doch het be looft weder een mooie dag te worden voor de polder bewoners en hun eventueele gasten. Wij offreeren U gedurende de maanden Augustus en Setpember: gestolfeerd met prima bekleeding, voor den buitengewoon lagen prl]s Levering franco. Aanbevelend, Telefoon 73. van Ziet de étalage. Bij haar dood bleek ze een vermogen van 62000 doller te hebben. New York: Eenigen tijd geleden stierf tengevolge van het nuttigen van ondeugdelijk eten een hekendo bedelares, die in een bepaald stadsgedeelte van New York jarenlang een beroep op de weldadigheid van haar medemenschen had gedaan en gewoonlijk in de restaurants uit de omgeving de overgebleven etensresten mocht nuttigen. Aangezien het hier een vergiftigingsgeval betrof, moest een lijkschouwing worden gehouden en bemoeide de autoriteiten zich met dit sterfgeval, dat onder normale omstandighe den niemands aandacht zou hebben getrokken. Thans echter kwam aan het licht, dat de vrouw bij verschillende banken in totaal 10 bankrekenin gen hield en een vermogen bezat van 62.000 dollar, dat zij in den loop der jaren bijeen gebedeld had. VREES VOOR ALBINO-KINDEREN. Voor de krokodillen geworpen. Durban (Afrika). Voor de rechtbank te Dur- ban stonden twee negervrouwen, een moeder en dochter, terecht wegens moord op het kind van de longste vrouw, dat in de Usutu-rivier aan de Por- tugeeschc grens van Natal voor de krokodillen was geworpen. Het hoofd van de stam. waartoe de belde vrouwen behoorden, verklaarde, dat zulks was geschied, om dat het kind een albino was. en dat een alhlno- kind beschouwd werd als een aap. zoodat hef da plicht der grootouders was het te verbergen tot het op ouderen leeftijd was gekomen. De grootmoeder ontkende het kind. waarvan zij beweerde veel te hebben gehouden, in de rivier te hebben geworpen. Reide vrouwen werden ter dood veroordeeld, doch hun straf zal vermoedelijk verzacht worden. EEN VROUW EN TWEE MANNEN TERECHT GESTELD. New York: Kort voor middernacht zijn in de Sing Sing gevangenis een zekere Anna Antonio en haar twee mannelijke medeplichtigen terecht gesteld. Anna Antonio had haar man vermoord, om de ver zekeringspremie machtig te worden. Zij is de twee de vrouw, die in de afgeloopen 25 jaren in den staat New York ter dood is gebracht. ZONDAG 12 AUGUSTUS. NED. HERV. GEMEENTE. Groet, geen dienst, vacature. Oude Niedorp, voorm. 10V> uur. Ds. Boeke. Schoorl. nam. 2V> uur. Ds. Boeke. 20ste Haeepreek. Onderwerp: „Herinneringen en Vooruitzichten",

Schager Courant | 1934 | | pagina 2