SPUIT» I - HU II WEET U De schorsing van den directeur der lichtbedrijven. HEDENAVOND 7 uur: HET IDEAAL Theater Royal. Raad Wieringerwaard. Boerderijbrand te Oude Niedorp. Auto gekanteld. Marktberichten. Advertentiën. waakhond RAAD SCHAGEN. Vergadering van den Raad der gemeente Scha- gen op Vrijdag 17 Augustus 1931, des namiddags te kwart over 7 uur. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken. Ged. Staten, goedkeuring wijziging verordening heffing radio-rechten. Ged. Staten, goedkeuring 4e suppletoire begroo ting, dienst 1933. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluiten tot het aangaan van geldleeningen. Ged. Staten, vaststelling bedrag letter U. arti kel 42 K.B. van 4 November 1929, S .Nr. 476. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluit aanvaar ding grond van M. T. Kapteijn. Ged. Staten, goedkeuring raadsbesluiten betref fende politie-personeel. Ged. Staten, goedkeuring begrooting dienst 1934. Ged. Staten, goedkeuring overname Halersloot eu Loetsloot. Ged. Staten, goedkeuring overname grond en water van Mevr. de Wed. Joh. Govers. Verslag Vleeschkeuringsdienst, Kring Barsin- gerhorn 1933. Verslag Noorderstoomtramwegmaatschappij '33. Verslag Spoor-(Tram-)weg Wieringen-Schagen 1933. Accountant J. J. de Vries, jaarstukken grond bedrijf 1933. Beslissing Scheidsgerecht voor de gemeente ambtenaren inzake het beroep ingesteld door W. A. P. F. L. Blaeser tegen zijn schorsing door Burgemeester en cthouders. 2. Voorstel tot aanvulling van het Werklieden reglement. 4. Aanbieding gemeenterekening en rekeningen der bedrijven 1933. 5. Vaststelling suppletoire begrooting Electrici- teitsbedrijf 193-4. 6. Vaststelling suppletoire begrooting 1934. 7. Voorstel tot conversie van geldleeningen. 8. Reclame's tegen aanslag in de straatbelasting. Schagen, 9 Augustus 1934. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. CONVERSIE GELDLEENINGEN. Door B. en W. onzer gemeente wordt aan den Raad voorgesteld over te gaan tot converteering van geldleeningen. Hierbij wordt opgemerkt, dat doze renteverlaging een besparing zal opleveren van f924.67 per jaar. gespecificeerd als volgt: f 16500.vermindering f 123.75 f71505.— vermindering Vi f 357.52 f 10680.vermindering f 53.40 f39000.— vermindering 1 f390.— Totaal f 924.67 Zooals bekend is. is de heer Blaeser door B. en W. dezer gemeente in zijn functie als directeur der licht bedrijven geschorst.. Door den directeur is toen aangevraagd een genees kundig onderzoek, opdat hij zich zou kunnen laten afkeiawfWMydoor ons gemeentebestuur toegestaan. Zoo ons is meegedeeld, is de uitslag van dit onder zoek 4At..Ucbaiïielijk d$ betrokkene.niet is af te keuren. De raad werd toén gegeven een zenuwarts te raadplegen. Dit is thans geschied en nog hangende. Maar tijdens dat onderzoek vond de directeur der lichtbedrijven, dat het nu met zijn schorsing eens moest afloopen, hij achtte zich voldoende gestraft.. B. en W. wenschtcn de schorsing niet in te trekken, wijzende op het nog hangende geneeskundig onder zoek, door den directeur zelf gewenscht. Toen heeft de heer Blaeser zich gewend tot het scheidsgerecht om uitspraak. Dit bestaat uit vijf le den, waarvan 2 benoemd door B. en W., 2 door de gemeente-ambtenaren, welke 4 samen den voorzitter aanwijzen. Dit scheidsgerecht heeft den directeur gehoord, B. en W. gehoord, enz. en is lot de uitspraak ge komen, dat het beroep dat de heer Blaeser tegen de schorsing had ingesteld, moest worden afgewezen. M. a. w.. R. en W. werden in deze in het gelijk gesteld. Wij blijven zeer belangstellend, welke wegen of nu vervolgens door den rechtskundigen raadsman van den heer Blaeser, Mr. J. Buiskool, zullen worden ge kozen om voor zijn cliënt een zoo voordeelig mogelijke beslissing te verkrijgen. Wij voor ons willen hier aan toevoegen, dat wij de positie van den heer Mr. Buiskool als rechtskundig adviseur—raadslid onzer gemeente, in deze niet ac ceptabel achten, onmogelijk als 't ons lijkt bier precies de scheidingslijn te trekken die het voorstaan van de tegenstrijdige belangen van cliënt en gemeente, naar ons oordcel eischt. Wij zouden het daarom zeer ge wenscht achten dat het raadslidmaatschap des heeren Buiskool telkens op non-actief werd gesteld, als deze kwcstie-Blaeser aanhangig was. Wij bedoelen natuur lijk zoowel voor openbare als comité-zittingen. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag f.1. grooter dan dc vorige week. De handel was kalm aan: 30 ets. en meer is er besteed. De duurste koe kwam op 235 gkl. De handel in kalf- en geldekoeien was matig, met een mooien aanvoer. Handel in stieren stug. De handel in paarden was goed; er schijnt wel gebrek te zijn aan goede paarden. De graskalveren wilden ze weer koopen. deze han del was goed. Vette kalve-en f20f47.50: handel matig. Voor de nuchtere kalveren werd iets minder betaald, handel stil. Oude slachtschapen 1322 gld., handel stug. Ma gere schapen, jonge vette .schapen en lammeren stugge handel. Oorzaak wel de warmte, vooral wat voor de slacht is. In hokken en geiten weinig handel. De aanvoer van vette varkens was beter dan de vorige weken, handel anders zeer trekkend. Biggen en schrammen handel stug. Op de kippenmarkt aardig drukte, handel goed, alles was daar weer aangevoerd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor alhier werd, in den loop der maand Juli op spaarbankboekjes ingelegd f 5601.91, en terugbetaald f 4852.81, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 749.10. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 2. Door tusschenkomst van bovengenoemd kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes afgeschre ven nominaal I 500.—, JUBILEUM. De heer C. J. Melker, conciërge der R.K. Par. School alhier, hoopt den löen Augustus zijn koperen jubileum als zoodanig te herdenken. GESLAAGD. Onze vroegere plaatsgenoot de heer C. Keesman Jz., thans wonende te Delft, is de vorige maand ge slaagd aan de Tech. Hoogeschool aldaar voor cand. bouwk. ingenieur. OVERGEPLAATST. De heer A. C. J. de Kort, Blokwachter bij de N". S., wordt met ingang van 2 Sept. a.s. overgeplaatst naar Zaandam. van iedere dame is een GOED PASSEND MAATCORSET Zitdag Woensdag 15 Aug., van 's morgens hall elf tot 's middags hall vier. Komt U eens een Kalasires Corset passen? Aanbevelend, FIRMA G. DE WAARD, Schagen. Het leven op een onderzeeboot, wonderen der tech niek, lachen om vroolijke situaties; dit. alles geeft het grootsch opgezette, adembenemende filmwerk „Hel den der Golven" dat deze week in Theater Royal draait. De Amerikaansche onderzeeër Al-14 is in een zwaar gevecht gewikkeld geweest, waarbij de com mandant gewond werd. De eerste luitenant Thomas Knowlton hoopt, dat hij nu met het commando be last zal worden. In de haven teruggekomen, blijkt evenwel, dat het commando overgedragen is aan kapitein-luitenant Toler, die als een zeer streng of ficier bekend staat. In de haven „verzoekt" Toler de officieren van den onderzeeër een bal, gegeven door den burgemeester, Vrijdagavond 8 uur vergaderde de Raad, onder lei ding van Burgemeester Haringbuizen. De heer P. Nieuweboor is voor de eerste maal aan wezig. Deze legt de vereischte eeden in handen van den Burgemeester af. Voorzitter feliciteert den heer N'ieuweboer en sprak de wensch uit dat hij zijn func tie tot zijn eigen voldoening zal vervullen en in alle opzichten de belangen der gemeente zal behartigen. De notulen werden vastgesteld, enkele mededeelin- gen worden gedaan. Ingekomen is van den heer Groot een dankbetuiging voor zijne benoeming tot gemeente-opzichter. Van Prinses Juliana een dankbetuiging voor het toegezon den telegram van deelneming. Door Ged. Staten werd aangehouden de beslissing betreffende de bepaling van do jaarwedde van den Burgemeester-Secretaris, wat verband houdt met de huur van dc ambtswoning van den Secretaris. Van den Voorzitter van Ged. Staten werd een schrijven ontvangen, waarbij verzocht werd artikel 1 van het ambtenarenreglement zoodanig te wijzigen dat de gemeenteveldwachter niet wordt benoemd door den Burgemeester. Thans was het agent van politie, die wel door den Burgemeester werd benoemd Het Dag. Bestuur stelde voor, dit artikel overeen komstig te wijzigen. Dan is ingekomen een verzoek van den Zijper en Widi'ingerwaarder Bestuurdershond om een tege moetkoming .le willen verleenen in de betaling van contributie voor ziekenfondsen door werkelooze arbeiders. Voorzitter zeide, dat de Minister van Sociale Za ken er geen bezwaar tegen heeft. Dit schrijven is tij dens het verlof van den Burgemeester ontvangen en werd bereids door heeren Wethouders behandeld. Deze hadden gedacht om het tot de behandeling der begrooting aan te houden. Zij stonden er niet on sympathiek togen over. doch ze waren bevreesd dat de gemeente het niet zal kunnen betalen. liet deed den heer Gooscns veel genoegen dat de heeren er mee sympathiseeren, doch hij merkte op dat het hun plicht was om voorzorgsmaatregelen te nemen. Zij willen er zich wel bij neerleggen om 't tot de behandeling de begrooting aan te houden. Door den heer N'ieuweboer werd opgemerkt, dat ze een slechte winter hebben gehad. Velen zullen niet meer kunnen betalen en dan zal men het dokters fonds het eerst laten loopen. Deze komen dan voor rekening der gemeente. Verzoek werd aangehouden. Hierna volgde aanbieding gemeenterekening over 1933 en de rekening van het Burg. Armbestuur. De gemeenterekening sluit in ontvangsten op een bedrag van f 64682.33. uitgaven f 59797.59, saldo f 5884.74. dit is de gewone dienst. De kapitaaldienst sluit in ontvangst met een be drag van f 4568, uitgaaf f1866.93. saldo f 2710.07. De rekening van het Burg. Armbestuur staat er minder goed voor. Daar waren de ontvangsten f 14151.20. de uitgaven f 14471.88, alzoo nadeelig sal do f 320.68. De rekeningen werden in handen gesteld van een commïsie, n.1. dc heeren Goosens. Siibrands en Blaauboer voor de gemcenterekening en de heeren Visser en Nieuwebcer voor de rekening van het B.A. Rondvraag. De heer Koster vroeg of het mis schien ook gewenscht was eenige mededeelineen te doen wat betreft, de belastingheffingen, opdat we iets meer weten bij de behandeling der begrooting. Voorzitter zeide wel eenige mededeelingen te kun nen doen. doch de cijfers zijn nog niet geheel bekend. Zooals ik het zie. aldus voorzitter, is het wel mogelijk dat onze gemeente tot de noodlijdende gemeenten zal geraken. Wanneer het wetsontwerp wat betreft de fin. verhouding tot de gemeenten wet zal worden dan raakt Wieringerwaard in top met de belasting. Het is wel wcnschelijk om te overwegen of dergelijke besluiten voorkomen kunnen worden. Zuinig beheer geeft ten slotte niet meer. Wethouder Sleutel vroeg of de vereeniging van Ned. Gemeenten er niet in werkt. Voorzitter zeide dat deze er wel in zullen werken. De heer N'ieuweboer vroeg of er voor den a.s. win ter nog wcrkobjecten in zicht waren, waarop voor zitter antwoordde, dat het Polderbestuur van plan is de Barsingerwegsloot te laten uitdiepen. Dit is dan een werkobject. Vorige jaren hebben we altijd nog iets gevonden en we zullen ook nu wel weer uitkijken. De heer Goosens had ook nog iets, doch zou dit straks in comité ter sprake willen brengen. De heer Visser vroeg in verband met de vraag van den heer N'ieuweboer of er geen pogingen ge daan kunnen worden, dat de werkloozen bij parti culieren werken met steun van de gemeente, dan wordt er tenminste productief werk gedaan. Voorzitter vreest dat we bij de regeering weinig succes zullen hebben. De heer Visser zou toch willen dat het Dag. Bestuur in deze paraat bleef. Wethouder Sleutel dankt den burgmeester dat hij, hoewel zijn verlof nog niet om was, deze vergadering heeft willen leiden. Het was 17 jaar geleden dat de heer Sleutel dit gedaan had en zijn oogen werden ook al niet beter, zoodat het voor hem moeilijk was, de ingekomen stukken te lezen. Verder hoopte de heer Sleutel dat de burgemeester weer spoedig geheel hersteld de vergaderingen zal kunnen leiden. Dc burgemeester dankte voor de goede wenschen en tevens voor de uitstekende wijze, waarop de za ken tijdens zijn verlof door den heer Sleutel waren, behandeld. Hierna sluiting. bij te wonen. Hier maakt Knowlton kennis met Joan. Zij verlaten het bal om de kermis van het haven plaatsje te bezoeken. Gedurende een luchtaanval zooken zij een schuilplaats op Knowlton's kamers. Hier verklaart hij haar zijn liefde, maar zij zegt. dat zij elkaar om een reden, die zij hem niet vertellen kan. niet meer zien inogen. Als de onderzeeër na een korten tocht wederom in hetzelfde havenplaatsje terugkomt, zoekt Knowl ton Joan weer op en ontdekt, dat zij getrouwd is met een Engclschen vliegenier, die door zware ver wondingen hulpbehoevend is. Toch weet hij, dat Joan van hem houdt en hij verlangt van haar, dat zij haar man zal verlaten om hem te volgen. De Al-14 moet wederom zee kiezen en gedurende de reis handelt Knowlton tegen de orders van zijn superieuren en brengt daardoor den onderzeeër in gevaar. Deze ligt op den bodem der zee en kan niet meer naar de oppervlakte komen. Na hard werken, waaraan Knowlton zelf meedoet, slagen de officie ren er evenwel in de machinerieën te repareeren en wederom de haven te bereiken. Acht leden van de bemanning zijn evenwel het slachtoffer geworden. In de haven wordt Knowlton gearresteerd en door den Krijgsraad tot degradatie en oneervol ontslag uit den dienst veroordeeld. Joan gaat naar hem toe en zegt, dat nu hij opnieuw zijn weg in de wereld moet zoeken, zij met hem mee zal gaan. Toler doet een beroep op zijn eergevoel en slaagt erin hem het slechte van zijn handelwijze te doen inzien. De Al-14 zal een laatste tocht maken. Het schip is geladen met springstoffen en moet door aanva ring tegen een ford dit opblazen. De bemanning zal het tijdig verlaten, doch één moet aan de stuurin richting blijven. Toler heeft zich hiervoor vrijwillig gemeld. Als de boot de haven verlaten heeft komt Knowlton, die zich aan boord verstopt heeft, te voorschijn. Op het laatste moment gooit hij Toler overboord en stuurt den onderzeeër op het ford aan, dat geheel vernield wordt, GEMEENTE SCHAGEN. Geboren; Johan, zoon van Bernard Smit en van Dievera Maria Verduin. Overleden: Marie Boekei, oud vier jaar. POLITIE. Gevonden: een big. Hooibroei de oorzaak. (Van onzen correspondent). Naar wij vernemen is in den nacht van 9 op 10 Augustus, door hooibroei brand uitgebroken in de boerderij van den heer Kroon te Blokhuizen in deze gemeente. Het hooi bevond zich in de boerderij, zoo dat een groot gevaar bestond voor ernstige aantas ting van de boerderij zelf. De brandspuiten van Oude Niedorp en 't Veld had den handen vol werk om het brandende hooi, dat naar buiten gereden werd, te blusschen, om zoo doende het overslaan van de brand op nabij gelegen woningen te voorkomen, waartoe door een flinke wind groote kans bestond. Verzekering dokt naar wij verder vernemen de schade. Persoonlijko ongelukken en verlies onder het vee is niet te vermelden. KOE f) R A S In een droge sloot terecht gekomen. Moest uitwijken voor een paar fietsers. De inzittenden ongedeerd. (Van onzen correspondent.) JULIANADORP: Vrijdagmiddag te ongeveer één aur, kwam een luxe auto, gemerkt G 80318, uit de richting Don Helder, langs den weg van den Zand dijk. Bij het pad dat naar het Directiegebouw van den Rijkswaterstaat voert, moest deze auto voor een paar fietsers uitwijken, loen dc auto er ongeveer naast was, maakte een der fietsers een zwenking naar den auto, de bestuurder dit ziende, week nog meer uit, met het noodlottig gevolg dat het linker voorwiel den vasten berm verliet en er niet meer op te krijgen was. Enkele meters verder lag de auto precies op de linkerzijde in het slootje, waarin weinig water stond, maar nogal diep met een steilen kant aan de duin zijde. De vier inzittenden, twee heeren, een dame en een jongentje, konden na den eersten schrik de auto verlaten. Voor de auto moest de kraanwagen van Maarten Smit gerequireerd worden. Met behulp hiervan en wat toegeloopen publiek, werd de wagen op den kant getrokken, waarvan een portierruit ge broken en een voorspatbord vertogen was. De auto werd naar de Blauwe Keet vervoerd. De inzittenden begaven zich met andere auto's naar huis jerug. Alleen de dame had ecnigo schrammen aan een der armen opgeloopen, de overigen hadden geen letsel bekomen. CALLANTSOOG Naar ons ter oore kwam is door een Daar alhier in pension zijnde iongelui diefstal gepleegd uit een winkel van verschillende artikelen. De politie heeft de baldadige jongens, die van goe den huize moeten zijn, opgespoord en aan een streng verhoor onderworpen. STRANDFEEST. Voor het morgen. Zondag, te houden iaarliiksche Strandfeest, bestaande in het maken van Zandfigu- De 3000:i e inwoner van Alkmaar, Grada Tennissen met haar moeder. ren, vergaderde gisteravond de Regelingscommissie met de Jury. Het feest werd op dez.e vergadering in bijzonderheden geregeld. Aangegeven hadden zirh ln verschillende nfdoelingen pl.rn. 150 jongens en meis jes. terwijl ook de afdeeling Ouderen goed bezet bleek. De vrijwillige bijdragen van belangstellenden wa ren ruim gevloeid en stelden de commissie in staat voor alle deelnemers een prijs beschikbaar tc stellen. Ook voor de noodige tractatie zal worden gezorgd. Als het weer nu rnaar medewerkt, dan is het wel slagen van dit zoo populaire strandfeest bij voorbaat verzekerd. WINKEL Mejuffrouw C. van Dalen alhier is na het behalen van het M.U.L.O.-diploma. toegelaten tot de eerste klas van de Rijkskweekschool voor Onderwijzers te Alkmaar. EIERVEILING SCHAGEN. 9 Augustus 1934 Aangevoerd: 70.000 kipeieren: 56—58 Kg. f3.20— f 3.30. 58-60 Kg. f 3.30-3.50. 60-62 Kg. f3.40-3.60, 62-65 Kg. f 3.503.70: 1000 oendeicrcn f2.30. kal koeneieren f 4.50, alles per 100 stuks. HELDERSCHE EIERVEILING. 9 Augustus 1934. Aangevoerd: 23103 kipeicren: 4851 Kg. f3.20—3.30, 52—54 Kg. f 3.20-3.50, 55-57 Kg. f 3.30-3.60. 58-60 Kg. f3.30—3.80, 61—63 Kg. f3.70—3.80. 64—67 Kg. f3.803.90, kleine eieren fl.952.-40; 104 eendeieren f2—2.20, alles per 100 stuks. HOORN. 9 Augustus 1934. 10 stapels kleine Fabriekskaas f21.50. 17 stapeli kleine Boerenkaas f 19.50. 7 stapels Roeren Comm. Kaas f24. Totaal 34 stapels, wegende 19982 K.G. Handel matig. MEDEMBL1K, 9 Augustus 1934. Aardappelen: Geldersche muizen f 1.752.10. witvl. aardappelen f 1.25, borgers f2.402.50, bravo's f2.25, alles per 50 Kg., slaboonen f 1.301.40, snijboonen f 1.60-1.65 per 15 Kg. ALKMAAR, 10 Aug. Aangevoerd: 71 st., zijnde 125.000 Kg. kaas: fa briekskaas kleine f 23, boerenkaas kleine f 19, boe renkaas commissie f 25.50 per 50 Kg. Handel matig. WARMENHUIZEN. 10 Augustus 1934. Eigenheimers f 4.50—5.30. gele nep f 3.80—4.50. uien f 2.30—3.20, idem drielingen f 2.60—3.10. zilverneo f 5.205.40, id. drielingen f 350. idem uien f 0.60. sla boonen f 8.30—10.70. Aanvoer: 2800 Kg. aardappelen, 4575 Kg. gele nep. 2G00 Kg. uien, 1625 Kg. zilveruicn, 1510 Kg. slaboonen. WINKEL. 10 Augustus 1934. Appelen f38, peren f5—10, pruimen f6—14 aalbessen f 28. kruisbessen f 12. frambozen f 10 15, tomaten f 2—3, augurken f 27, slal»oonen f3— 5. snijboonen f 3t-8. kool f 1—150. aardappelen f 2— 2.70. alles per 100 pond. meloenen f 1524. komkom mers f 2—4. per 100 stuks; wortelen f 34. rabarber f 1. per 100 bos. MEDEMBLIK, 10 Augustus 1934 Witvl. aardappelen f 1.251-30. borgers f 2.05—2.10 per 50 Kg., slaboonen f 1501.35 per 15 Kg. AMMSTERDAM, 10 Augustus: Aardappelen: Zeeuwschc Bonten f7; id. bl. Eigen heimers f6.40—6.80; id. Eigenheimers f5.80—6.20; IJ- polder Eigenheimers 15.80—650; id. bl. Eigenheimers f6.40—G.S0; id. Bonten f7; Anna Paulowna Zand f0 f7; Beverw. Zandaardappelen f 6—7. Drentsche Ei genheimers 1550—6, N'oordholl. Eigenheimers f5.80— f650, id. bl. Eigenh. f 6.40-6.80 per 100 kg. ALKMAAR. 10 Aug. Aanvoer 392 hl.: 2 hl. voertarwe f6tf, 1 hl. gerst, f.6; 1)0 hl.h aver f650—6.75, 18 hl. boonen br. f 12— 13, citroenboonetV Y12, duivenboonen f8—0.75: moi- terdzaad (rood) 124: k?5-hl. knrwijzand (oud); 21 hb blauw maanzaad f 17.50, nieuwe id. f 18.5019: 127 hl erwten, kleine groene f3.60-9.S5. grauwe (nieuw) f29—38; vale (nieuwe) f 19—24. alles per 100 kg. Handel stug. ALKMAAR, 10 Aug. Aardappelen f 4.105.30. bieten f 0.801.60, gele kool f 1.40, uien f 1.60—2.60, roode kool f 1—2, per 100 Kg., aalbessen f 4—10,' appelen f 4—11, augurken f 2—8, doperwten f 6, druiven f 2028, peren f 210, snijboonen f 1.50—8, tomaten f 2.505.50, per 100 pond andijvie f 0.80—4.80. bloemkool I f 8—17. II f 2—4, groene kool f 3—6, kropsla f 1.80—5, komkommers f 1—2.50, meloenen f 8—28, perziken f 4—13 per 10(1 stuks, prei f 6.50, rabarber f 12, selderie f 0.50150 wortelen f 1.50—9 per 100 bos, dubbele spercieboonen f 1.15—1.95 per zak. postelein f 0.460.81, spinazie f 0.300.90 per bak. BROEK OP LANGENDIJK. 11 Augustus 1934. Aanvoer: 14000 Kg. aardappelen: Schotsrhc muizen f 3.80, r. Duken f 2.60. eigenheimers f 5.40—5.60, bl. dito f 4.70—5.30, 6200 Kg. uien f 3.10—3.40, drielingen f 2.70—3, nep f 3.704.40; zilveruien drielingen f 3.60, zilvernep f 5 20—5.60, 600 Kg. peen f 0.60, 2200 Kg sperrieboonen f 6.90—12.90. snijboonen 2.104.90. 2500 Kg. bieten f 0.901.80, roode kool 11.80, witte kool 1.40. gele kool 1.301.90, bloemkool 7.96-12.50. 2e soort 1.90—2.10. 4300 Kg. tomaten A 9.90, B 7.509.70, C 9.10, CC 2.70. NOORDSCHARWOUPE. 11 Augustus 1934. Schotsche muizen f 2.70—5.10, r. Duken f 2.66—2.80, eigenheimers f 4.404.60, bl. dito fi.504.80, bl. aard appelen f 4.90, uien f 33.50. drielingen f 2.50: gele nep f 3.70—4.10, zilveruien f 1—1.30, drielingen f 3.30 —3.00; Zilvernep 5.106. sperrieboonen 9.2011.70. snij boonen f 4—8. roode kool 11.50, witte kool f 1.10fc 1.50, gele kool 1—1.60. dat het. cenigste adres voor eerste kwaliteit, dagelijks versche Gebakjes 6 cent, en Parijsche soezen 8 cent, is: Wed. v. STRALEN HOOGZIJDE. TEL. 13(. 5 pond gemalen Spek 11.00 3 pond Saucijzen 11.00 Prima Vetkalfsvleesch. JAC. KUIPER, Loet 133. Schagen. TE KOOP: Een mooie zwarte jonge afkomstig van Herder, oud 7 mnd. Aan hetzelfde adres een Wit Ko nijn met 7 Jongen. Adres: H. v. d. VAART, Lange- vliet 38, Julianadorp.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6