Tweede vlucht De herrijzing van Herculanum. VARIA. Radioprogramma Onder de steden, die door de uitbarstin gen der Vesuvius bedolven werden, on dervond Herculanum de laatste jaren jaren zeer groote belangstelling, niet al leen van de wereld der geleerden, doch ook van de zijde van het Italiaansche gouvernement. In April 1927 zeide Mussolini reeds vastbesloten te zijn, de noodige fondsen ter beschikking te stellen, teneinde de opgravingen mogelijk te maken. Hij was van meening, dat het hier een eereschuld betrof van het land aan de cultuur der oudheid. Kortge leden heeft de Duce nog een bedrag van 100.000 lire beschikbaar gesteld voor de opgravingen. Wat is de reden van deze officieele belangstel ling? Tot dusverre gold deze, alsmede die van de zijde der wetenschap alleen maar haar zusterstad Pompei, dat meer handelsstad was en geen cen trum van cultuur en aristocratie, zooals Hercula num, waar de rijke Romeinen rust en ontspanning kwamen zoeken, waar intellectueelen en artisten genoeg tijd voor werk en overpeinzingen vonden. Uit oude boeken en kronieken weet men, dat Cy- cero, Seneca, Claudius, Pulcher en andere beroemd heden gaarne te Herculanum verblijf hielden. De opgravingen te Pompei hebben de wereld een goed beeld gegeven van het leven der oude Romei nen, doch uitsluitend van het materieele, economi sche en practische leven. Doch de zetel van het gees telijke leven uit dien tijd was Herculanum en dit is de reden voor de huidige belangstelling. Men kan slechts bewondering hebben voor de wij ze waarop op het oogenblk de opgravingen plaats .vinden. Vroeger ging men zeer haastig te werk. Men beijverde zich bijna uitsluitend om kunstvoorwer pen te vinden voor de musea te Portici en te Napels. Bij de huidige opgravingen gaat men volgens een geheel ander systeem te werk. Ingenieurs leiden de werkzaamheden. Zoodra het dak van een huis te voorschijn komt, gaat men zeer omzichtig te werk. en wordt het, indien noodig, gestut. Eventueele breuken of scheuren in de muren worden direct met kalk dichtgemaakt. En op deze wijze is men in staat het huis in bijna zijn oorspronkelijke vorm te reconstrueeren. Op deze wijze is men er zelfs in ge slaagd te kunnen vaststellen, welke planten in de tuinen gegroeid hebben. De moeilijkheden bij de opgravingen te Hercula num zijn evenwel grooter dan bij die van Pompeï, daar Herculanum niet onder asch, doch onder het slijk van de Vesuvius begraven is. dat in de loop der eeuwen versteend is. De werklieden stuiten op zoo veel moeilijkheden en weerstand, dat het gebruik van een pneumatisch houweel niet uit den booze Is. Bij de eerste opgravingen heeft men reeds ver schillende tempels en theaters kunnen blootleggen en sinds 1927 kan men zich een idee vormen, hoe de stad er in werkelijkheid heeft uitgezien De stad is gebouwd op dezelfde wijze als Napels. De hoofd straten zijn aangelegd in de richting Noord-Zuid, terwijl loodrecht hierop de zijstraten uitkomen. De muren der huizen dragen in tegenstelling met Pompeï, weinig reclameopschriften, ten teeken, dat het leven te Herculanum veel rustiger was dan te Pompeï. Ook de huizen hebben een geheel verschil lende bouwstijl. Zij zijn minder diep, doch hooger en luxueuzer gebouwd dan te Pompeï. Een der mooiste huizen, het z.g. „Mozaik Atrium" heeft een pergola, die aan zee ligt. Het latwerk heeft men wederom van rozen en anjelieren voorzien, evenals vroeger het geval was. Tal van voorwerpen, die zich nog in uitstekende staat bevonden, heeft men op gegraven. Meubelen, lampen, toiletartikelen, klee- dingstukken enz. heeft men in bijna ongeschonden staat gevonden. Ook tal van marmersoorten, welke men te Pompeï niet gevonden heeft, kwamen bij de opgravingen voor den dag. Onder de stralen van de Tyrrheensche zon her rijst de voorname stad van de rust, de luxe, het ple zier en van de ontspanning. Steeds worden er nieu we huizen, paleizen, theaters en tempels blootge legd onder de bekwame en deskundige leiding van den heer Amado Maiuri. Toeristen, en zij, die hun vacantiereis nog te goed hebben, zullen er goed aan doen, een bezoek aan de opgravingen te Herculanum op hun programma te zetten. Zij zullen er geen spijt van hebben. door J. v. d. VEN. Zoodra Penn den vorschenden blik van Maple had opgevangen, had hij de gevolgen overzien van deze ongelukkige ontmoeting. Ruim tien jaar geleden was het dat hij Penn zijn werkelijken naam had afgelegd en spoorloos verdwenen was uit het stadje, waar hij een geacht ingezetene was geweest en plots met den vinger na gewezen werdals een oplichter. Hij was zelf de dupe geworden van zijn vriend Maple, die het in geldzaken niet zoo nauw genomen had, maar het bewijs was moeilijk leveren en de kans, om evenals Maple, eenige jaren binnen vier cel muren te moeten door brengen, had hij ontloo- pen, door een overMds- te vlucht! Bij verstek werd hij later veroordeeld. Met de jaren was de angst voor ontdekking bij hem gesleten en ruim 2 jaar geleden was hij getrouwd, Onder valschen naam. Zijn geldzaken waren meege- loopen en hij was weer een figuur, die in zijn kring meetelde, geworden. Fataal, dat hij nu juist Maple tegen het lijf moest loopen. Die zou hem niet ontzien, zoolang er iets van hem te halen was. Dienzelfden avond had hij het besluit genomen. Om aldoor in vrees en angst te blijven zitten, angst dat zijn verleden bekend zou worden, ging zijn krachten te boven. Hij moest weer spoorloos verdwijnen. Een ongeval voorwenden en in Amerika een toekomst zoeken. Wat een verschil tusschen toen en nul Alice VRIJDAG 24 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding: V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Adolf Bouwmeester; 10.30 Orgelspel door Cor Steijn; 11.00 Voordracht; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.45 Populaire gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmu ziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest: 2.30 Voor dracht; 3.00 Midagconcert; V.A.R.A.: 4.00 Overscha kelen zender; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.30 Voor de kinderen; 5.00 Klein-ensemble; 5.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst; 6.00 Orgelspel door Cor Steijn; 6.20 Gramofoonmuziek; 6.30 VARA-Orkest; 7.30 Causerie; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; V.P. R.O.: 8.00 Cursus; A.V.R.O.: Kurhaus-concert; pauze- vulling door den V.P.R.O.; 10.15 Vaz Dias; 10.30 De clamatie; V.A.R.A.: 11.00 Jazzmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken: 11 00 Gramo foonmuziek; 11.30 Ziekenhalfuurtje; 12.00 Politieber.; 12.15 Concert; 1.45 Verzorging zender; 2 00 Orgelcon cert door Evert. Haak; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.30 Viool en piano; 4.45 Gramofoonmuziek; 5 00 Causerie; 5.30 De K.R.O.-boys; 7.00 Politieberichten: 7.15 Lezing: 7.35 Gramofoonmuziek: 7.45 De. K.R.O.-bovs: 8.30 Vaz Dias; 8.35 Gramofoonmuziek: 8.45 K.R.O.-orkest; 9.30 Gramofoonmuziek; 9.45 Orkest: 10.30 Vaz Dias; 10.35 Gramofoonmuziek; 12.00. Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) Hollandsche avond: 6.30 Gevarieerd concert; 7.35 Con cert; 8.20 Operette-concert: 8.35 Idem; 10.05 Gramo foonmuziek; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest; 1.30 Gramofoonmuziek; 5.15 Svmpho- nie-orkest: 6.35 Gramofoonmuziek; 7.20 Zangdecla matie; 8.20 Concert; 9.35 Idem; 10.30 Gevraagde gramofoonfoonplaten. BRUSSEL (322 M.) 12.15 Gramofoonmuziek; 1.30 Concert; 5.15 Idem; 6.20 Gramofoonmuziek; 7.35 Idem: 8.20 Omroeporkest; 9.20 Concert'; 10.40 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 12.20 Strijkorkest; 3.00 Cello-recital; 3.20 Concert: 8.30 Poolsche avond; 9.35 Gramofoonmuziek; 9.45 Voortzetting concert; 10.45 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 2.35 Concert; 6.50 Zang; 11.10 Nachtcabaret en dans muziek. HAMBURG (332 M.) 6.40 Concert; 8.30 Gramofoonmuziek; 11.50 Concert; 1.40 Gevarieerd muziekprogramma; 2,50 Volksmu ziek; 8.30 Operette; 11.20 Concert. KEULEN (456 M.) -50 Gramofoonmuziek; 10.30 Bioscooporgel muziek; 12.20 Middagconcert; 4.20 Schrammelkwartet: 4.50 Koormuizek; 5.35 Die fröhliche Fünf; 7.20 Zang; 8.30 Operetteconcert; 11.20 Kamerorkest. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orgelconcert; 1.35 Orkest 3.20 Gramofoonmu ziek; 4.50 Concert; 6.50 Orgelconcert; 8.20 Concert. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.15 Concert; 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 MA 7.20 Gramofoonmuziek: 10.35 Populair concert; 7.35 Gramofoonmuziek; 10.50 Dansmuziek MILAAN (369 M.) 5.30 Vocaal concert; 8.05 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 5.30 Concert; 8.30 Gramofoonmuziek. WEENEN (507 M.) 5.05 Gramofoonmuizek; 7.50 Orkest; 10.55 Kamermu- WARSCHAU (1345 M.) 4.20 Gramofoonmuziek; 5.50 Pianospel; 6.35 Klarinet concert. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Omroeporkest; 6.50 Accordeon-orkest; 8.50 Om roeporkest. zou een vreeselijken tijd doormaken. Hij wist, dat ze evenveel hield van hem als hij van haar. Als hij ver mist werd, zou ze er erg onder lijden. Wat hem zelf betrof, de bitterheid van het verlies van zijn vrouw, zou dien van zijn tweeden financieelen ondergang verre overtreffen. Gelukkig, Alice was tenminste fi nancieel verzorgd. Een klein bedrag in contanten was voor hem op zijn vlucht voldoende. Eer hij verdween, moest hij orde op zijn zaken stel len. Binnen een week kon hij ver weg zijn. Dag nacht gunde hij zich geen rust. Het viel hem mee, dat Alice bijna geen opmerkingen maakte over zijn lange overuren op zijn kantoor. Dit spaarde hem een moei lijke uitlegging. De angst, dat Maple plots zou komen opdagen, liet hem geen rust. Ieder^ oogenblik verwachtte hij hem te zien komen, hetzij op kantoor, hetzij bij hem thuis. Dat zou het sein zijn, dat hij hals over kop moest vertrekken, want haar onder oogen te komen als zij het verleden wist, daar voelde hij zich niet sterk ge noeg voor. Eindelijk was alles gereed. Het was Zaterdagmid dag, 3 uur. Hij ging naar zijn woning. Hij zou een briefje op tafel leggen, waarin hij zijn vrouw mee deelde, dat hij plotseling naar Scotland moest vertrek ken. A.s. Maandag hoopte hij weer terug te zijn. Dat Alice wel niet thuis zou zijn, wist hij. Zij ging altijd des middags een uurtje naar haar vrien din. Nadat hij haar een briefje geschreven had, ging hij naar de slaapkamer, om een valies in te pak ken. Nog enkele minuten en hij zou gereed zijn. Ilij dwong zich niet te denken aan Alice i oo Een geluid van stemmen in de vestibule beneden, deed hem opschrikken. Hij vliegt vlug de trap af en stond even verbaasd naar het groepje dat in de ha' stond. Alice steunde. Ze leunde tegen een wild vreemden man aan, die haar met uiterste voorzich tigheid de trap opgeleidde. Een verpleegster volgdi hen beiden, die het handtaschje en de parasol van Alice bij zich droeg. VAN EEN ONBEKEND MONARCH EN ZIJN RIJK. Vroeger, in de tijden van Robinson Crusoë bijvoorbeeld, was het niet zoo héél bijzonder, dat de eerste de beste zwerver, tourist zouden wij hem tegenwoordig noemen, zich meester maakte van een tot op dat oogenblik onbewoond gebied om zich er voor het verdere gedeelte van zijn leven te installeeren als onbetwist eigenaar. Tegenwoordig is de zaak een beetje anders. Onbekende gebieden, tenzij ze buitengewoon onherberg zaam zijn, behooren tot de zeld zaamheden. Des te grooter wordt dan ook onze verbazing, wanneer wij lezen van een idyllisch oord, waar inderdaad nog patriarchale toestanden heerschen, zooals in het rijk van koning Sidney I, die, als vierde van zijn dynastie, den scep ter zwaait over een groep koraal eilanden in den Indischen Oceaan. Het vorstendom werd in het jaar 1S23 gesticht door een zekeren John Cl unies Rosz, Engelschan van ge boorte, die, toen hij met een zeil schip koers zette naar Australië, zich om de een of andere reden ge noodzaakt zag op de Coco-Keeling eilanden voor anker te gaan lig gen. Het beviel hem er zóó goed, dat hij besloot zich op Direction Is- land te vestigen. Na verloop van tijd kwam op een ander eiland van de Coco-Keeling groep een Amerikaan, een zekere, Hare, opdagen, die in zijn gevolg eenige vrouwen en zelfs een aantal slaven meebracht. Hare leidde in zijn eenzaam en ver van de beschaafde wereld gele gen gebied een zeer losbandig le ven. Bovendien mishandelde hij zijn slaven, die in wanhoop, naar Rosz vluchtten. Rosz, die zich niet in de binnen- landsche aangelegenheden van den naburigen staat wilde mengen, stuurde de stumperds terug; maar toen ze ten fweeden male zijn hulp kwamen inroepen, achtte hij zich gerechtigd ze onder zijn speciale bescherming te houden, tegen den zin van Hare, die met een aanval dreigde, hetgeen voor Rosz aanlei ding was zich tot de Britsche re geering om steun te wenden. Inder daad werd er een oorlogsschip naar de eilanden gestuurd, die in het jaar 1856 trouwens officieel onder Britsch protectoraat kwamen. Bij die gelegenheid werden ze tevens in optima forma voor den tijd van 999 jaar aan John Clunies Rosz en diens nakomelingen in bruikleen afgestaan, hetgeen in werkelijkheid beteekende, dat het hoofd van de familie Rosz als onbeperkt heer- scher kon regeeren. De nederzetting, die, mede door de komst van de slaven, in zielen aantal was toegenomen, ging een periode van bloei tegemoet, in te genstelling met het gebied van Hare, dat hoe langer hoe meer ver waarloosd en tenslotte door den bezitter verlaten werd. De „koning" van de koraalgroep liet kokospalmen in zijn gebied aanplanten en dreef, na verloop van tijd, een voor hem lucratieven handel met het Oosten. Zijn kinde ren stuurde hij zelfs naar Enge land om daar hun opvoeding te voltooien. De zoon van den eersten heer- scher trouwde met een Maleische prinses en regeerde tenslotte over een bevolking, die ongeveer dui zend koppen, telde. Ook onder zijn opvolgers ontwikkelde het minia tuur-rijk zich in velerlei opzichten. Zoo bleef er niets te wenschen over tot de eilandengroep in het jaar 1910 door een vreeselijken or kaan werd geteisterd, die de aan plantingen voor het grootste deel verwoestte, zoodat opnieuw met den opbouw moest worden begon nen. Sindsdien zijn haast vijf en twin tig jaar verloopen, en thans, onder den vierden regent, Sidney gehee- ten, schijnt het den bewoners van de afgelegen eilandengroep weer naar den vleeze te gaan, althans zoo vertelt het Amerikaansch tijd schrift, waaraan wij deze stof ont leenden. DE MEEST WAARDEVOLLE BIBLIOTHEEK DER WERELD. Uit Boedapest komt het volgende bericht: „Onder de op grond der be palingen van het Vredesverdrag door Weenen aan Hongarije terug gegeven kunstschatten, wordt de voornaamste plaats ingenomen door zestien zoogenaamde Corvi- nus-banden. Dit is de poovere rest eeper eertijds rijke, veel omvatten de, eenige duizenden deelen tellen de boekerij van onmetelijke waar de, die voornamelijk onder koning Matthias I van Hongarije bijeenge bracht werd. De „Corvina", eigen lijk Bibliotheca Corviniana, de we reldberoemde boekerij van koning Matthias, bijgenaamd Corvinus de Groote (gest. 1490), is een der groot ste uit het tijdperk der Renaissan ce. Het jaar harer stichting is onbe kend en het is ook niet waarschijn lijk, dat zij uit een private biblio theek des konings bestond. Reeds in 1471 vinden wij van een boek verzameling gewag gemaakt, maar haar uitbreiding dagteekent van 's konings huwelijk met de ontwik kelde Beatrix van Arragon (1476), In de laatste regeeringsjaren van Matthias hielden te Ofen steeds 30 afschrijvers onder toezicht van den geleerden Felix van Ragusa zich bezig met het copicercn, ver beteren en illustreeren van hand schriften en te Florence waren, on der het beheer van Thadaeus Ugo- letti, onderwijzer van Johannes Cor vinus en steeds met het aankoopen van handschriften belast, even zoo vele afschrijvers werkzaam. Verder zond de koning geleerden naar Griekenland en Klein-Azië, om er handschriften op te sporen en te verzamelen. Zoo bracht hij, door jaarlijks 33.000 ducaten te besteden, 5000 handschriften bijeen, welke te Ofen onder het toezicht van ge noemden Ugolelti en later onder dat van Ragusa een openbare bi bliotheek vormden. Onder zijn opvolgers werd de zorg voor dezen schat zeer verwaar loosd, en tevens had de Corvina in 1526 van de Turken en in 1528153Ö van de troepen van keizer Ferdi- nand veel te lijden. Onder de re geering van Johann Zapolya (1526 —1540) werden vele handschriften naar Zevenburgen gebracht en in de bibliotheek van Kronstadt en Karlsburg geplaatst, welke later een prooi der vlammen zijn gewor den. Andere, vooral Hehreeuwsche en Chaldeeuwsclie, werden door den koninklijken stadhouder, den Italiaan Gritti. naar Venetië gezon den. Toen sultan Soliman zich in 1541 van Ofen meester maakte, bleef een gedeelte der reeds zeer verminderde boekerij op zijn plaats, vanwaar zij eerst bij de bestorming van Ofen door de keizerlijke troe pen (1686) verwijderd werd, terwijl men een ander gedeelte naar Con- stantinopel bracht, waar het gedeel telijk in het Serail geplaatst werd. Dit laatste overschot is in de jaren 1869 en 1877 door den sultan als een geschenk naar Hongarije terugge zonden. Met deze handschriften zijn tot nu toe in 33 bibliotheken van Europa 107 Latijnsche Corvina- handschriften bekend, op den band voorzien van het wapen van ko ning Matthias, terwijl ongeveer 300 andere handschriften het gegrond vermoeden bestaat, dat ook zij wel eer tot de Corvina hebben behoord. Van eerstgenoemde zijn onderschei- don met prachtige miniaturen ven sierd. ZATERDAG 25 AUGUSTUS. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: S.00 Gramofoonmuziek: V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; A.V.R.O.: 12.00 Om roeporkest; 12.30 Tusschenspel van gramofoonmu ziek; 1.15 Idem: 2.00 Boekenhalfuur: 2.30 Omroep orkest; 3.00 Gramofoonmuziek: 4.00 Pianorecital; 4.30 Concert door het Ensemble Pali; V.A.R.A.: 5.00 Or kest o.l.v. Hugo de Groot; 5.40 Letterkundig over zicht door A. M. de Jong: 6.00 Vervolg concert; 6.30 Gramofoonmuziek; 6.50 Orkest: 7.15 Gramofoonmu ziek; 7.30 Orkest; 7.50 Toespraak door A. de Vries: 7.55 Gramofoonmuziek; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Gramofoonmuziek; 8.15 „De 15 minuten para de", een gevarieerd programma: 1015 Gramofoon muziek; 11.00 Vaz Dias; 1110 Dansmuziek. JEUGD IN UW VOETEN!!! krijgt Uü! met onze prima eigengebreide Kousen en Sokken. JAAP SNOR, Zuidstraat 19 (Let op den Gelen Win- keL) le klas reparatie-inr. voor alle soorten Wol len Kleeding, zooals Truien. Pullovers, enz., Kousen en Sokken (ook de allerfijnste). Voor SCHAGEN bij C. DE MOEL. Noord. Schrik maar niet, John, zei ze op zachten toon. Een auto-ongelukje, tenminste wat mij betreft. De heer en de verpleegster lieten Alice nu aan de goede zorgen van haar echtgenoot over. Nadat hij hun zijn dank voor de verleende hulp had betuigd, hielp hij Alice verder naar de slaapkamer, waar zij op den divan bleef uitrusten. Haar arm was niet gebroken, alleen verstuikt, zei zij. Maar degeen*, die met haar in de auto gezeten had was er erger aan toe. Maar met wien was je dan 'k dacht, dat je bij je vriendin Maud geweest was, zei hij, verwon derd over het gedrag van zijn vrouw. Kom naast me zitten, John, zei Alice. Je moet me beloven, dat je me niet in de reden zult vallen, eer ik uitgepraat ben. Ik heb best be grepen, waarom je de laatste dagen zoo lang op kantoor gewerkt hebt nee laat me gerust uitspreken, John, alles i3 in orde. Je vroegere vriend heeft me alles bekend, eerst alleen van vroeger en dat stelde hij voor, alsof jij evengoed schuld had als hij, maar dat jij je straf had weten te ontloopen. Wil je gelooven, dat ik hem niet geloofd heb? Zelfs niet tegen al de zoogenaamde bewijzen in? Maar het zou er toch leelijk voor ons uitgezien heb ben als nu, noem het noodlot of toeval, of wat je maar wilt, als die aanrijding, toen we op weg hierheen waren, niet opeens een wending in den toestand had gebracht. Maple had vreeselijke ver wondingen, hij is dan ook naar het ziekenhuis ge transporteerd en begreep, dat het met hem gedaan is. Toen heeft hij erop aangedrongen dat hij jouw onder vier oogen even wilde spreken. Hij had be rouw van zijn houding tegenover jou Het oude vonnis blijft evengoed krachtig, zei Penn bitter. Alice dacht even na en zei toen, op een toon, waaruit een zekere blijmoedigheid sprak: Als er nu weer eens gevaar dreigt, John, staan we met ons beiden tegenover. En, als je vluchten moet, ga ik mee! HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10 00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken; 11.00 Gra mofoonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje: 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 De K.R.O.-boys; 1.15 Postduivenberichten; 1 15 Gramo foonmuziek; 2.00 Halfuurtje voor de rijnore ieurrrï: 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Kinderuurtje; 4.00 Or kest; 4.45 Gramofoonmuziek; 5.00 Orkest; 5.30 Esne- rantonieuws; 5.45 Orkest; 6.20 Journalistiek week overzicht; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politiohorirh- ten; 7.15 Lezing; 7.35 Gramofoonmuziek: 8.00 De K.R.O.-boys; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Hoorspel: 9.20 Gra mofoonmuziek; 9.30 De K.R.O.-bovs; 10.15 Gramo foonmuziek; 10.30 Vaz Dias; 10.35 De K R.O.-boys; 11.00 Gramofoonmuziek LUXEMBURG (1304 MA 6.30 Gevarieerd programma: 7.35 Zangrecital; 8.20 Concert; 9.05 Idem; 9.35 Muzikale potpourri; 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Orkest: 1.30 Gramofoonmuziek: 5.20 Dansmu ziek; 6.50 Gramofoonmuziek; 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL (322 MA 12.15 Gramofoonmuziek; 1.30 Orkest; 550 .Tazzuurtje; 10.40 Concert. KALUNDBORG (1261 MA 12.20 Strijkorkest: 2.50 Gramofoonmuziek: 3.20 Om roeporkest; 10.30 Concert BERLIJN (357 M.) 3.40 Programma van den Dcutschlandsender. HAMBURG (332 MA 6.40 Ochtendconcert: 11.50 Middagconcert: 1.40 Ge varieerd concert; 4.20 Omroeporkest; 6 20 Vesper concert; 8.30 Muziek en dans. KEULEN (456 M.V 5.50 Gramofoonmuizek; 10.50 Zweedsrbe muziek; 2.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Dansmuziek; 11.50 ld. DAVENTRY (1500 MA 12.20 Concert; 2.20 Dansmuziek; 5.05 Orgelconcert; 11.15 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARTSTEN (313 M.) 7.10 Gramofoonmuziek; 9.20 Idem; 9.35 Concert. PARIJS RA 0*0 (1648 MA 750 Gramofoonmuziek; 850 Idem; 10.35 Populair concert; 12.20 Concert. MILAAN (369 M.) 5.20 Gramofoonmuziek; 5.30 Dansmuziek. ROME (421 M.) 5.30 Vocaal- en instrumentaal concert; S.30 Gramo foonmuziek; 9.50 Symphonie-orkest. BEROMUNSTER (540 M.) 7.40 Populaire gramofoonmuziek; 9.30 Volksliederen; 10.35 Dansmuziek.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7