Sparta I - Amstel I Plaatselijk Nieuws. Vooruit maar weer Zaterdag 25 Augustus 1934. SCHAGER COURANT. Tweede blad. No. 9540 Het raadsel thans opgelost? ZONDAGMIDDAG 2 UUR „Woud=idylle" in de Wieringermeer. HET MONSTER VAN LOCH-NESS ZOU HET WRAK VAN EEN DUITSCH LUCHTSCHIP ZIJN. pulkers van de Engelsche marine lossen het raadsel op. - Twijfel en scherpzin nigheid. - Model II Parsival Brandt. - Hoe komt het luchtschip te Loch Ness? LONDEN. Toen de wereld geen belangstelling meer toonde voor de zeeslang, toen foto's van het monster van Loch Ness geen plaatsing meer vonden in couran ten of geïllustreerde bladen, achtten de Engelsche marine-autoriteiten den tijd gekomen om een on derzoek naar het veelbesproken en veel beschreven dier in te stellen. Majoor Whilcs werd de leiding van het onder zoek opgedragen. Een tiental officieren werd be reid gevonden hun vacantie aan den zeeslang op te offeren en in alle stilte vertrok deze geheime expe ditie, waarvan de leden allen in burger gekleed waren. Iets moest er zijn, dat stond vast Maar, dat het geen zeeslang was, daarvan waren de zeelieden bii voorbaat al overtuigd. De officieren, die het eerst van Loch Ness terug keerden, waren niet meer zoo sceptisch gestemd. Eenige ma>n hadden zij in werkelijkheid het mon ster gezior., dat geheel met de foto's overeenkwam. Een zeeslang met een lange romp en een kleine kop. Kr viel niet aan te twijfelen. Het „dier" kwam aan de oppervlakte en dook weer onder Het had aldus bewuste handelingen. De geheime zeeslang-expedi tie te Loch Ness werkte onverdroten voort. De leden verdiepten zich in hvpothesen. Vast gesteld echter werden de volgende feiten: I. Het „dier" verscheen steeds aan de opper vlakte van hot water tusschen twee bepaalde pun ten. II. Het schommelde heen en weer. III. Het zwom nooit tegen den stroom op. IV. Het bewoog met de golven mede. V. Wat boven het water uitstak geleek niet op dierenhuid. VI. De zeeslang kwam slechts bij gunstig weder en alleen des avonds aan de oppervlakte. Stap voor stap ging men verder. Nauwkeurig werd de plek opgemeten, waar het ondier steeds weer verscheen. Majoor Whiles zond zijn rapport naar Londen, vroeg en verkreeg verlof om eenige dui kers aan te nemen, die eveneens bij de expeditie ingedeeld werden. De duikers verzekerden op het oogenblik wel, dat hun hart niet sneller klopte dan anders, toen zij het regeeringsvaartuig verlieten om in de diepte af te dalen. Doch wiens hart zou niet sneller eaan kloppen als men hem het probleem liet oplossen of zeeslangen (tenminste te Loch Ness) in werkelijk heid bestaan of niet? Hetgeen zij onder water aanschouwden wordt van officieele ziide aan de Airforce Gazette of Croydon medegedeeld. Hieraan ontleenen wii het volgende: „Wij zagen een groot voorwerp, dat langzaam in ihet water heen en weer bewoog. Aan den eigen- aardigen vorm van dezen kop stelden wii vast. dat het de overblijfselen van een luchtschip betrof. Het voorwerp zweefde drie meter onder den water spiegel. Klaarblijkelijk bevond zich nog eenig gas in het wrak." Een der duikers, die twintig jaar in dienst van de marine was geweest, kon de indentitoit van het wrak vaststellen. Het betrof hier een Parsival- Brandt-luchtschip, zooals door de Duitsche marine tijdens den wereldoorlog gebruikt werden. De gondel was van het luchtschip afgeslagen en lag gelijk een anker op den bodem van het meer. De gondel was nog met een Staaldraad aan het luchtschip verbon den en werd eveneens aan een onderzoek onderwor pen. Deze was echter grootendeels door het water verwoest. Op het omhulsel meende men echter het teeken MP3 of MP5 gezien te hebben, Hiermede was het geheim van het monster van Loch Ness ontsluierd. Een Duitsch luchtschip, dat tijdens den oorlog bij een aanval der Engelschen ■in zee gestort is en dat tengevolge van een nog ;halfgevulde gaskamer en de strooming van het wa ter, die vooral des avonds het krachtigst is, af en toe aan de oppervlakte kwam en door de bijgeloo- vige bevolking voor een zeeslang werd aangezien. Evenwel blijven nog twee duistere punten op te lossen. Ten eerste: de Duitsche marine heeft niet kunnen vaststellen, dat een luchtschip MP3 of MP5 bij een actie aan de Engelsche kust is verloren ge gaan. Ten tweede: hoe komt het wrak te Loch Ness? Bestaat er een onderaardsche verbinding tusschen Loch Ness en den oceaan? Dit laatste raadsel vooral is het wat op het oogenblik de bevolking te Loch Ness bezig houdt. LUCHTVAART. DUIZELIGHEID IN DE LUCHT. Toestel te pletter pevallen. Bestuur der met valscherm ared. Donderdagmiddag is en militair vliegtuig te Sa- ventem bij Brussel te pletter gevallen. De bestuur der. adjudant van het luchtvaartcentrum te Evere. sprong op 200 meter met een valscherm uit het vliegtuig en word 70 meter van het puin van het toestel opgenomen met een gebroken been. De ad judant verklaarde, dat hij op 3000 M hoogte vlie gend tot 1000 M. wilde dalen maar plotseling dui zelig eworden was. Toen hij zijn beheersching terugvond, voelde hif. dat het te laat was en het toestel viel. Hij besloot toen zichzelf met zijn val scherm te redden. VLIEGTUIG IN HET KANAAL VERLOREN GERAAKT. In de aolven verdwenen? Parijs. De prefect van de beneden-Seine heeft het ministerie van binnenlandsche zaken in kennis gesteld .dat een blauw geschilderd vliegtuig Donderdagmiddag om 2 uur tusschen Criel-sur-Mer en Biville-sur-Mer in Het Kanaal is gevallen. Volgens een bericht uit Deipoe verklaarden oog getuigen. dat het toestel, dat van Engelsche natio naliteit is, vrijwel onmiddellijk in de golven is verdwenen. De reddingboot van Dieppa is in zee gestoken, maar kon geen spoor van het vliegtuig vinden, terwijl ook de nasporingen van een vlieg tuig van het plaatselijke vliegveld vruchteloos zijn gebleven. Buus als de oermensch in het qedroomde woud. bussy met zijn fraaie momenten, oogstte veel suc ces. Naast zijn transformaties als tooneelschrijver. als oermensch in het gedroomde woud met zijn won der- en gruwelbeesten. als filmster, ia als wat al niet zullen de muzikale talenten van Buziau ongetwijfeld voor menigeen een openbaring geweest zijn. Achter ons hoorden we zeggen: Ken 'ie dat nou ook al. En wij dachten hetzelfde. Als we nog eens in het kort releveeren. dan is deze revue een prachtvertooning. die verdient met waardeering genoemd te worden en die dan ook als elk jaar in Schagen met geestdrift is ontvangen. De volle zalen toonden wel aan. nat de opvoering ook hier van de crisis niet heeft te lijden gehad. (Amsterdam) Terrein LOET, achter café Raven THEATER ROYAL. Een echte gezellige operettefilm draait deze week in Theater Royal. „De Adjudant van Zijne Majesteit" schept een vroolijke Weensche sfeer met dol-ver- makelijke tafereelen. Prins Eugen staat op het punt om te trouwen met Prinses Anna Luise, zijn hart behoort echter aan Pepi Kalasch, de eigenares van een kleinen dassen- winkel. Hij wil den laatsten avond vóór zijn trou wen nog met haar doorbrengen. Daar hij echter in het slot wordt vastgehouden, geeft hij zijn nieuwen adjudant Patera, die hij nog niet kent, opdracht om 8 uur voor Pepi's huis met een rijtuig te komen, een afgesproken signaal de eerste maat van de marsch uit de opera Carmen te fluiten en dan met Pepi, die hierop zal verschijnen, naar de Belvé dère te rijden. Patera heeft zich intusschen in gala gekleed, is in een rijtuig gaan zitten en tot voor Pepi's huis gereden Eenige seconden vóór zijn aan komst is echter een dame van eenigszins twijfel achtige zede in de vestibule van het huis gaan staan om haar jarretelle vast te maken. Wanneer nu Pa tera het afgesproken signaal fluit, verschijnt in plaats van Pepi, die hij verwacht, de zooeven ge noemde jongedame, die zijn vriendelijke invitatie zonder zich te verzetten aanneemt. Patera brengt de gewaande aangebedene van zijn hem nog onbe kenden chef in de Belvédère, waar ze een bekende persoon is en in het bewustzijn van zijn hooge op dracht laat Patera de duurste spijzen en wijnen ko men om den tijd te verdrijven. Zij komen beiden wel dra in de opgewekste stemming. Aan Anna Luise, de toekomstige vrouw van den prins, werd intusschen door den Commissaris van politie Guth, die verant woordelijk is voor de veiligheid van den prins, mede gedeeld. dat de prins 's avonds met zijn geliefde in de Belvédère zal zijn. Zij wacht totdat de prins daarheen op weg is en volgt hem in het geheim, ver gezeld door den commissaris van politie Guth. Zij is gerustgesteld'als zij de prins daar treurig en verlaten ziet zitten en zij vermaakt, zich over den vroolijken Patera en zijn meisje. Onder den invloed van den wijn komt Patera in een dolle roes van avonturen en in het verloop daarvan is hij gedwongen geduren de eenige oogenblikken als vrouw verkleed in te val len voor de eerste violiste van de dameskapel. Hij sluit ook vriendschap met den prins, die zijn iden titeit echter niet verraadt. Daarna wordt Patera weggevoerd. Wat er verder gebeurd, laat zich denken. Het eene vroolijke moment volgt op het andere. Inder daad een van die rolprenten, waar men met genoe gen een uur naar kijkt. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag JJ. heel goed. De handel was vlug, de noteering was f 235, maar later is er voor de zwaarste koe nog f 265 besteed, afkomstig van den heer C. Berk houwer, verkocht aan slager P. Wit te Den Helder. De prijzen liepen tot 30 ets. De handel in kalf- koeien was beter, geldekoeien duur. Pinken matig. Graskalveren goed. Vette kalveren van 30—70 gld., handel redelijk. De handel in nuchtere kalveren was vlug. Mooie, beste paarden waren aangevoerd, die han del was goed. De handel in oude slachtschapen was beter, f 13 19.50. De handel in magere schapen was redelijk. Lammeren iets beter en jonge vette schapen kalm. De duurste brachten f 22.50 op. De handel in vette varkens was goed. de hoogste noteering was 16V£. ct. Met de biggen en schram men ging het niet naar wensch. deze prijzen zijn beter geweest. Op de kippenmarkt heel gewoontjes. ONDERLINGE HITTENVERZEKERING. MAATSCHAPPIJ. In het lokaal van den heer H. Raven, werd Donderdagavond de algemeene vergadering van deelhebbers in de Onderlinge Hittenverzekering- Maatschappij .gevestigd te Schagen, gehouden. De directeur-boekhouder, de heer P. Raat Dz., opende de vergadering met een woord van welkom en deelde mede. dat deze vergadering te laat werd gehouden, in verband met de ongesteldheid van den commissaris, den heer H. Raven. Spr. verheugde zich over diens herstel. De uitvoerige notulen werden gelezen, waarna ze onveranderd werden vastgesteld. Uit het jaarverslag blijkt, dat 1933 financieel geen voordeelig jaar is geweest, immers er waren 4 ver liezen, n.1. 2 afkeuringen en 2 sterfgevallen, waar door een netto-schade werd geleden van f266. Het batig saldo liep daardoor terug met f 71.73. Een meer optimistisch geluid kan weerklinken, wat de deelname betreft. Er traden 12 nieuwe deel hebbers toe, 4 werden er afgeschreven, zoodat het aantal deelhebbers klom van 45 tot 53. Een bijzon der woord van dank werd gebracht aan den heer Spaans, commissaris, die niet minder dan 10 nieu we deelhebbers aanbracht. De rekening en verantwoording van den boek houder werd nagezien door de heer H. Leijen en W. Biesboer, die tot goedkeuring adviseerden. Het batig saldo bedroeg f 688.94. Overeenkomstig dit advies werd door de vergade ring besloten. Tot commisaris wordt met op twee na algemeene stemmen herkozen de heer C. Spaans, met welken uitslag de Directeur de vergadering feliciteerde. Vervolgens komt. aan de orde het voorstel van het Bestuur, tot wijziging van eenige artikelen der statuten. Na toelichting door den directeur, gaat de vergadering accoord met de voorgestelde wijzigin gen. Vaststelling dezer wijzigingen kan evenwel nog niet plaats vinden, omdat het vereischte aantal deelhebbers daartoe niet ter vergadering aanwezig is en daarvoor opnieuw een algemeene vergadering uitgeschreven zal moeten worden. Bij de bespreking, naar aanleiding van de voor gestelde wijzigingen, werd nogmaals gewezen op de zeer voordeelige verzekeringspremie der maat schappij, n.1. 2 en de aanwezige deelhebbers wor den dan ook opgewekt nieuwe deelhebbers te wer ven. Bij de rondvraag dankt de heer Spaans den di recteur voor de waardeerende woorden en de ver gadering voor het vertrouwen in hem gesteld. Door den heer De Bakker wordt dank gebracht voor de prompte en vlugge Uitbetaling van de ge leden schade. Nadat nog een paar inlichtingen omtrent de ver zekering zijn gevraagd, die door den directeur wor den beantwoodt, wordt vergadering gesloten, waar bij de directeur zijn erkentelijkheid uitspreekt, dat de deelhebbers van buiten de gemeente zoo goed zijn opgekomen, en de beste wenschen uitspreekt voor de maatschappij. VOETBALLEN. Zondag as. ontvangt Sparta de bekende 4e klas K.N.V.B. vereeniging Amstel, welker beider le elf tallen den strijd tegen elkander zullen opnemen. Op de competitielijst neemt Amstel een zeer eer volle plaats in en volgens de ontvangen mededee lingen beschikt zij ook inderdaad over een zeer sterk elftal. Het is de eerste maal dat deze Amster damsche vereeniging Schagen met een bezoek ver eert en dus zijn we zeer benieuwd naar haar ver richtingen. Mochten de Amsterdammers echter den ken hier gemakkelijk te kunnen winnen, als zij weer naar huis gaan zullen ze wel ondervonden hebben dat Sparta lang niet mis is, te maar daar de E.C. voor Zondag het volledige Sparta I heeft aan geschreven. De vele supporters kunnen dus ook a.s. Zondag weer rekenen op een spannenden en fraaien wedstrijd, temeer daar de enkele zwakke plekken van verleden week veranderd zijn en Sparta I in deze opstelling een sterk elftal heeft. De opstelling voor a.s. Zondag is nl.: Arnoldus. Slikker, V. Vlottes. A. Plakman, R. Rus, J. Weeland. W. Rus, P. de Vries, G. Boontjes, Biersteker, J. Dekker. Reserve G. Paulusma. ZWEMWEDSTRIJDEN. Door de Schager Bad- en Zwemvereeniging „De Wiel" zijn ook dit jaar weer zwemwedstrijden uit geschreven en wel tegen morgenmiddag om 2 uur. Lettende op de groote belangstelling die tegen woordig de zwemsport mag genieten, voorspellen we, bij gunstig weer, opnieuw een gezelige drukte aan .De Wiel".. Het programma dat door het bestuur is samen gesteld. omvat niet minder dan 14 nummers en ongetwijfeld zal het er bij menig programmapunt spannen. De dames kampen in: rugzwemmen, schoolslag. 75 meter wisselslag (borstzwemmen, rugzwemmen en vrije slag) en heen en terug over de Wiel. Voor heeren bestaan de wedstrijden uit: 100 meter vrije slag, heen en terug over de Wiel, terwijl er nog voor gemengde ploegen, 2 dames en 2 heeren. een 4 X 50 meter estafettewedstrijd is. Voor meisjes zijn het 25 en 50 meter vrije slag. 25 meter rugzwemmen, voor jongens dezelfde wed strijden, voor dames juniores 50 meter vrije slag en voor heeren juniores eveneens 50 meter vrije slag, waarin zij elkaar kunnen bekampen. De prijzen bestaan uit medailles, met uitzondering van den estafettewedstrijd, waarvoor een wissel beker beschikbaar wordt gesteld. Belangstellenden wacht dus ongetwijfeld een mooie middag. Het volijverig bestuur zal zorgen voor een prettig, vlot verloop. Als de honderden bezoekers, die Donderdag en Vrijdag de groote zaal van Theater Royal vul den en dit hedenavond weer zullen doen, het zul- 'en hebben over de revue, die ze daar zagen op voeren, en waarin Buziau optreedt, dan ver tellen ze natuurlijk eerst van hèm, daania van Buziau en tenslotte nog eens van Buziau. Dat kan al bijna niet anders, want als altijd zijn ook dit maal de hoogtepunten in Bouwmeesters revue de scènes met Buziau. De zaal hangt aan hem en met de zaal de revue Als deze clowneske kunstenaar 'egen het voet licht staat, met twee kraaloogen. glinsterend van in gehouden pret in zijn witbestoven gezicht, of die verwijtend-minachtend naar verschillende kanten kijken, dan daveren de lachsalvo's hem vanuit de, tot den nok gevulde zaal van Theater Roval, tege moet. Zoo staat daar Buziau. mager. Broodmager. Arm zalig mager. Zóó mager, dat hijzelf er niet over kan zwijgen en af en toe zinspeelt op zijn figuur, zijn weinige omvangrijkheid En toch we schreven het al eens vroeger neer vult hij gansch alleen dat wijde tooneel. Zelfs al stond hij op een podium, dat zoo groot was als het Schager Marktplein of grooter nog. hij zou het vullen. En niemand zou merken, als de rest van dat tooneel zelfs leeg was en kaal. Dit. is een kunst, die alleen Buziau verstaat en waardoor hij ver uitsteekt, ja aan de spits 6taat in deze tak van kunst. Deze laatste revue was weer een waar evene ment. Het vele goed9, dat wij er reeds van hoorden, was in geen enkel opzicht overdreven. Misschien is het hierom dat we er elk jaar opnieuw van genieten, anders zouden we zeggen, dat we zelden een zoo goede Bouwmeester's revue hadden ge zien. Op en top aardig, vlot, geestig, vroolijk. frisch in de kleuren, fraai van grocpeering. met fijne smaak en niet bombastisch en wat men verder maar wil hebben. Want wanneer we zeggen, dat de zaal en mèt de zaal de revue aan Buziau hangt, dan zouden we daarmee de anderen niet gaarne te kort doen. Integendeel, ook hun spel is tot in de uiterste perfectie verzorgd. Over de bijzonderheden van de revue zullen we niet uitwijden. Noemen we slechts het tusschensnel van het Siameesche hof, de droom in den oertijd, de verstoorde nachtrust, dat ondanks de clownerie door Buziau zoo fijntjes werd gespeeld, het congres te Weenen, de op de film geïnspireerde scène en naast de talrijke andere tenslotte nog de Hongaar- sche bruiloft. Het zijn alle kijkscènes, die met smaak en brille zijn gearrangeerd. Verder de goede muzikale soli en het virtuose danspaar Smirnova en Tripolitoff. dat een welkome afwisseling brengt door zijn rappe en op het acro batisch afgestemde dansen. Vooral hun apart bal letnummer naar 1'Après midi d'un faune van De- Als we bovenstaand plaatje zonder onderschrift gaven, dan zouden er ongetwijfeld zeer weinigen zijn, die ver moedden, dat de foto in den Wieringermeerpolder was ge nomen. Dit schilderachtig beboschte plekje toch toont wel duidelijk aan, dat het misschien nog maar een kwestie van enkele jaren is, waarop het nieuw gewonnen land zich in niets meer van het vasteland onderscheidt.

Schager Courant | 1934 | | pagina 5