Dé moord op Sonja Beugeltasch. De ramp te Campana. Groote dorpsbrand in Duitschland. Het Duitsche economische leven loopt vast! Bandieten overvallen trein. Kleinkinderen van President Roosevelt in gevaar. Twaalf ton dynamiet ontploft. Wat de dader bekende. De 21-jnrige P., knecht in het bnnanenpakhuis van 'Ie firma Grocntema en Bolle aan hét Waterlooplein heeft, na opnieuw door den hoofdinspecteur van het bur. J. v.d. Meijerplein, den heer P. A. de Kater, aan een verhoor te zijn onderworpen, hekend de 8-jarige Sonja Beugeltasch te hebben vermoord. Omtrent de bekentenis vernemen wij nader: P. stond Maandagmiddag in de deur van de ha- nanenloods op het Waterlooplein, toen do 8-jarigo Sonja bulten op haar vriendinnetje stond to wach ten, die in de loods hij haar grootvader was. P. wenkte haar, waarop zij naar hem toekwam. Hij nam haar mee in de loods naar een gangetje, dat uit komt op oen vertrek waar de hananen van de tros sen worden gesneden. Daar heeft hij getracht on zedelijke handelingen met de kleine te plegen. Hot kind begon toen te schreeuwen en uit angst heeft hij haar hij de keel gegrepen cn geworgd. Hij heeft het kind in het gangetje laten liggen en js weer aan zijn werk gegaan. Ifij heeft een auto tnet. hananen geladen en is daarmede naar den overkant van het IJ gegaan. Omstreeks vier uur is hij teruggekomen in de loods. Toen zag hij, dat het lijk van het kind nog altijd in het gangetje lag. Niemand had dus in dozen tijd opgemerkt, dat het kind daar lag. Vermoedelijk jg er in dien tijd dus niemand op die plek geweest. P. heeft het iijkfe op zijn schouder ge nomen en het naar de vliering gedragen. Daar heeft hij het lijkje in de bananenkist neergelegd. Vervol gens heeft hij de beenon met een touw, dat hij daar vond, gebonden, en heeft het een stuk paoier, dat op den grond lag, in den mond gestopt, uit vrees, nat zij nog weer zou bijkomen. Ook van al deze handelingen heeft niemand iets ffézien. De bekentenis is tenslotte eekomen. don Tint insnecteur Kater hem op verschillende tceensfriidig- heden wees en op verklaringen, dia niet klopten. Bij z.iin bekentenis hlfief hij onbewogen en ook thans, nu zijn verklaringen op schrift worden gesteld, is hit heel kalm. Nu in dn buurt is bekej*d geworden, dat de moor denaar zich schuldig heeft verklaard, verzamelen zich weer allerlei groepen op het Waterlooplein en in do omgeving om het geval nogmaals te bespreken. Reconstructie van het drama. Donderdagnacht om ongeveer half drie heeft de politie den moordenaar van Sonja Beugeltasch naar de plaats van de misdaad gebraeht. In een gesloten auto en vergezeld van Inspecteur Kater en een re chercheur werd bij geboeid vnn hot bureau Jonas Daniël Mevcrplein naar het bananennakhuis over gebracht. Korten tijd later kwam Tnsnecteur Bak ker van gemeld bureau cn de politicschcikundige Vnn I.eddcn Hulsebosch. In het hnnnnenpakhuis heeft de dader aangewe zen hoe het drama zich heeft afgespeeld. Kr waren enkele honderden personen op de been. Alles bleef kalm. Nog steeds gevaar voor verdere uitbreiding. Men is er thans „vrijwel in geslaagd den brand te Campana te beperken tot de terreinen 64 en 102. In middels is echter gevaar ontslaan voor In brand vlie gen van oen nieuwe olietank, die tien milliocn liter benzine bevat. Men schat de waarde van de tot dusverro verbran de oiio-op 18 milliocn pesug.-Da-vmlore schade- wordt berekend op ruim 60 milliocn pesos, lu den.loop vau,dgu dag zjju sonen, die verwondingen van lichteren aard hadden bekomen, verhonden. De nationale democraten hebben in de Kamer een voorstel ingediend, om 200.000 posos uit te trekken voor het brengen van onmiddellijke hulp aan de ge zinnen der slachtoffers van den brand. Talrijke huizen en schuren in vlammen opgegaan. Erfurt. Hot nabij Ilildburghausen gelegen dorp Marisfeld is door een verwoestenden brand geteis terd. Tijdens een hevig onweer was dc bliksem ge slagen in een landhouwschuur, die in brand vloog. Tot overmaat van ramp waren do telefoonverbindin gen tijdens het onweer gestoord, zoodnt de brand weer der omliggende plaatsen niet te hulp kon wor den geroepen. Daar de plaatselijke brandweer te zwak was. om alleen het vuur meester te worden, breidden do vlammen zich met ontzaggelijke snel heid uit en tastten drie woonhuizen, vijf schuren en tien bijgebouwen aan, welke allen in den asch wer den gelegd. De totale oogst, zeer veel landbouwma chines en instrumenten, benevens veel klein vee zijn door het vuur vernield en omgekomen. Ingrijpende economische maatregelen van Dr. Schacht. Centralisatie van in- en uitvoer. Nationalisatie van de goudvoorraden. Naar van welingelichte zijde verluidt zijn binnen kort ingrijpende economische maatregelen van de Duitsche regeering te verwachten, welke ton doel hebben te trachten do moeilijkheden, welko den aanstaanden winter worden verwacht, te boven te komen. Het ligt nT. in dc bedoeling te komen tot een volledige centralisatie van den in- en uitvoer. De instelling van deze centralisatie beterkont dc uitvoering van een reeds in het voorjaar van 1932 door Dr. Schacht ontworpen plan, dat hij destijds aan de leden van het Rijksverbond der Duitsche in dustrie heeft voorgelegd. De Duitsche industrie heeft zich toen fel tegen het plan gekeerd cn ook Dr. Lu- ther, die in dien tijd president van de Rijksbank was, heeft zich ertegen verzet. Thans nu Dr. Schacht volledige bevoegdheden heeft tol het nemen van dergelijke maatregelen, is geen verzet van de industrie te verwachten. Haar houding is geheel uassief, ook uit vrees voor de gevolgen van een mis lukking van de economische maatregelen, die Dr. Schacht thans meent te moeten nemen. Voorts wordt gemeld, dat spoedig de nationalisatie van alle goudvoorraden in het Innd is te verwach ten. Deze nationalisatie zou van verstrekkenden aard zijn en heeft ten doel gelden beschikbaar te stellen voor de werkverschaffing. Reeds is een he- gintr van uitvoering aan dit plan gegeven, daar gedu rende de laatste weken in het geheel geen gou.1 meer voor industrieel© doeleinden wordt beschik baar gesteld. SMELTKROES IN EEN FRANSCHE IJZERGIETERIJ ONTPLOFT. Twaalf gewonden. In een ijzergieterij in Carignnn bij Charlevillo zijn hij proefnemingen met oen nieuwen smeltkroes bij een ontploffing twaalf personen gewond, waarvan twee zwaar, Vier Japanners gedood. Charbin. Gisteravond hebben Mandsjoerijscbe vrijscharen een aanval gedaan op een trein op het Zuidelijk gedeelte van den Oost-Chineeschen spoor weg nabij het station Woetsjia. Vier Japansche rei zigers werden gedood, 24 gewond. Dreigbrief schril ver echter gearresteerd. Benjamin Varn Is gisteren gearresteerd, beschul digd. gedreigd te hebben de belde kleinkinderen van president Roosevelt „Sistie" en ..Buzzie" Dall te zul len ontvoeren, wanneer hem niet een groot losgeld werd uitbetaald. Varn.' een 31-iarig voormalig marine-officier, uit Charleston in Zuid-Carolinn. wordt ervan beschul digd dreigbrieven gezonden te hebben aan mevrouw Franklin Roosevelt to Hydenark, waarin mevrouw Roosevelt erop gewézen werd. dat wanneer zii de in de brieven vervatte instructies niet uitvoerde, Roose velt onaangename dingen zou ervaren. TWEE VROUWEN DUELLEEREN MET MESSEN. In een dor hoofdstraten van Warschau Warschau. Twee goedgckleede jonge vrouwen hebben in een der hoofdstraten van Warschau met messen een duel uitgevochten. Zij werden tenslotte gescheiden en naar het politiebureau overgebracht. Ken der heide strijdlustige dames moest naar een ziekenhuis worden overgebracht, daar zij zeer ern stige verwondingen had opgeloopen. Het duel werd gadegeslagen door een groot aantal personen. ult de OMGEVING ANNA PAVLOWNA Koninginnefeest. Bijna alle kinderen van alle scholen in de ge meente, zooals de voorzitter van het Oranje-comité, de heer C. v. d. Linde, in een korte toespraak tot den burgemeester zei, waren des morgens voor het bur gemeestershuis voor een aubade vereenigd. Vanaf het balcon sprak burgemeester Lovink hen toe, na de leden van het ecrc-comité to hebben begroet en Oranje-comité en onderwijzend personeel te hebben bedankt voor hun medewerking. Spr. herdacht het overlijden van Koningin Emma en Prins Hendrik, om dan de vraag, of er toch reden is feest te vieren, met ja tc beantwoorden. Want wel is er veel verloren, maar de Koningin cn de Prinses bloven voor het land gespaard. Na herinnerd te heb ben aan het roepen oin een Oranje, telkens wanneer het ons lang slecht ging en men eerst gedacht had het wel zonder te kunnen doen, eindigde spr. met: Het is Oranje cn 't blijft Oranje en een leve de Ko ningin! Begeleid door de muziek van Concordia werd het volkslied aangeheven, dat gevolgd werd door nog .ceiiig© andere vaderlandsche liederen. De kinderen, die intusschen getractccrd waren, ..trokken hierop naar verschillende terreinen, waar kitidérspelcn wérden gehouden. Op de terreinen van den heer Slikker speelden de kinderen van de O.L. scholen I en III. De uitslagen waren: Meisjes 6—7 jaar: 1. T. Dekker, 2. R. Hemmes, 3. J. Boerman, 4. D. Willig, 5. M. Gijsbertse, 6. T. de Vries. Meisjes 8—9 jaar: 1. Z. Loer, 2. N. Crum, 3. N. Rampen, 4. A. v. Keppel. Meisjes 10—11 jaar: 1. L. N. Zinke, 2. M. Klap, 3. A. Groet, 4. A. Verver, 5. A. Dekker, 6. G. Kuiper. Jongens 67 jaar: 1. R. de Vries, 2. A. Loer, 3. J. v. 't Oever, 4. K. Geerligs. Jongens 8—9 jaar: 1. K. Kos, 2. P. v. Leer, 3. E. Groet, 4. K. Tijsen, 5. H. Pennekamp. Jongens 10—11: 1. M. Block, 2. W. Schuiling, 3. L. Loer, 4. J. Waag. Meisjes en jongens 1213 jaar: 1. A. Rezel en J. ter Burg; 2. J. de Greef en A. de Graaf; 3. T. van Duin en J. Rampen; 4. S. Gouma en S. Koov; 5. A. Lemstra en P. Kossen; 6. S. Elzlnga en E. Totté. Versierde hoepels enz.: 1. A. Visser, 2. „boot" (4 deeln.) 3. S. Kooy, 4. A. v. Balen, 5. H. en A. Penne kamp, 6. A. Dekker, 7. J. Heijstek, 8. A. Verver, 9. G. Kuiper, 10 A. Rezcl. Spoorbuurt. De kinderen van de R.K. school in de Spoorbuurt speelden op het terrein aldaar. Meisjes: le klasse: 1. T. Kuijs, 2. R. v. d. Hoek, 3. A. Smit, 4. N. Zandvliet, 5. A. Sikking; 2o klasse: 1. C. Kramer, 2. C. v. d. Holst, 3. M. Stolte, 4. T. Huikerts, 5. A. Preijde; 3e klasse: 1. A. de Goede, 2. II. Prins, 3. C. Jon ker, 4. J. Huiberta, 5. I. v. Oosten; 4e klasse: 1. R. v. Kessel, 2. R. Ruitenburg, 3. L. Verver, 4. R. Rozenbroek, 5, A. Jonker. 5e klasse: 1. M. de Koning, 2. C. Ruitenburg, 3. B. v. d. Zee, 4. M. v. Dijk, 5. A. Noppen; 6e klasse: 1. N. v. d. Hoek, 2. M. Kuijs; 3. A. Prins, 4. M. v. Kessel; 5. C. Kunnen. 7e klasse: 1. T. de Graaf, 2. B. Neuvel, 3. L. West dorp, 4. E. Waumann, 5. A. Huiberts. Jongens: le klasse: 1. P. Rozenbroek, 2. C. v. d. Holst, 3. P. Westdorp, 4. H. Huiberts, 5. J. Alleman; 2e klasse: 1. T. v. Nuland, 2. N. Koning, 3. J. v. d. Berg, 4. B. Zwirs, 5. J. v. Dijk; 3e klasse: 1. N. Philipsen, 2. B. de Vries, 3. M. v. d. Hoek, 4. J. Smit, 5. W. Smit. 4e klasse: 1. J. Kuijs, 2. D. Meijer, 3. C. Koning, 4. 5. Smit, 5. N. Brinkmann. 5e klasse: 1. K. v. d. Berg, 2. G. Rozenbroek, 3. G. Philipsen, 4. B. de Koning, 5. J. Huibens. 6e klasse: 1. F. Mcwissen, 2. P. Neuvel, 3. P. Preij de. i. T. Preiide. 5. T. Smiers. 7e klasse: 1. T. Ruitenburg, 2. R. v. d. Voort, 3. J. Noppen, 4. N. Verver, 5. D. Huiberts. WIERINGERWAARD Dc voetbalvereniging Wieringerwaard vergaderde Donderdagavond in het café van den heer D. Veeter onder leiding van den heer A. C. Woestenburg, die hij de opening zijn genoegen uitsprak over de flinke opkomst. Kr waren nl. 17 leden en adspiranten aan wezig. De door den heer K. Schenk voorgelezen notulen werden vastgesteld. Uit het jaarverslag werd aangeteekend, dat de gehouden kermiswedstrijden zeer goed waren ge slaagd. Zoowel uit finantieel als sportief oogpunt De vereen, bleef niet gespaard voor ongevallen. De heer P. Schouten had het ongeluk zijn heen te breken, terwijl de heer P. Blom zich genoodzaakt zag wegens een knieblessure te moeten bedanken. Aan laatstgenoemde zal als blijk van waardeering voor het vele dat hij voor de vereeniging heeft ge daan, het eerelldmaatschap worden aangeboden. Voor den heer P. Schouten zal ter zijner tijd nog een wedstrijd worden gespeeld. Enkele ingekomen stukken werden voor kennis geving aangenomen. Dc hoofdstad van den Braziliaanschen staat Mi- nis Geraes, Bello Horizonte en het geheelc district met een straal van veertig mijlen, zijn geschokt door de ontploffing van twaalf ton dynamiet en een hoe veelheid petroleum van de staatsmilitie. Ondanks het feit, dat de grond als bij een heftige aardbeving dreunde, is niemand gewond of gedood. Omtrent de schade, die is aangericht, zijn nog geen berichten ontvangen. SPRINKHANEN VERDUISTEREN DE ZON. Volgens te Lissabon ontvangen berichten heeft een zwerm sprinkhanen de stad Lorenco Marqués in Portugeesch Oost-Afrika gedurende 16 minuten in volledige duisternis gehuld. De zwerm was ruim 10 kilometer lang en de in woners vreesden dat de insecten zich op de huizen zouden neerzetten. Vele minuten voordat de zwerm boven dc stad was. was hij reeds hoorbaar en het geluid dat de sprinkhanen maakten was nog te hoo- ren, nadat zij reeds lang voorbij waren gevlogen. STIERENJACHT IN STAD IN FRANKRIJK. Verschillende personen gewond. In de straten van Perpignan is het tot een stie ren jaclit gekomen, toen een veehandelaar ondanks het verbod een kudde vee, waaronder zich verschei dene stieren bevonden, door de straten naar het abattoir liet brengen. Door het rumoer en het druk ke verkeer op straat werden de dieren schuw, ren den op de voetgangers af en verwondden verschei dene personen, voor het meerendeel vrouwen. Een os stootte met zijn horens een groot etalageruit in, een ander chargeerde op een auto.De gendarmerie zag zieh gedwongen de gevaarlijkste dieren midden op straat neer to schieten. Volgt verkiezing bestuursleden. Het geheele be stuur moet periodiek aftreden. De heeren A. C. Woestenburg voorz., K. Schenk secr-penn. R. Spaans, J. van Ham, A. Bakker Jz. en A. Saai werden her kozen, terwijl in de plaats van don heer Cor Bak ker, de heer C. van Zandwijk werd gekozen. De elftalcommissie, bestaande uit de heeren R. Breed, C. van Zandwijk en J. Klaarcn werd bij accla matie herkozen. Als afgevaardigde en plaatsvervanger naar de hondsvergadering N.H.V.B., welke a.s. Zondag te Alkmaar wordt gehouden, werden gekozen resp. de heeren F. Rob en C. Bakker Cz. Verder werd met algemeenc stemmen besloten dat het tweede elftal zal deelnemen in de 4e klasse. Bij de rondvraag werd o.m. ter sprake gebracht de wenschelijkhoid om dc leden éénmaal per week een serieuze training te geven. Besloten werd om toe stemming te vragen voor Vrijdagsavonds in het gym nastieklokaal. Leden en adspiranten kunnen dan te vens de gymnastiekoefeningen volgen. Met een gepast woord sloot voorzitter de vergade ring. R n O r, W O Tl D Brand door den bliksem. In den nacht van Woensdag op Donderdag om- steeks half vier, sloeg de bliksem in de boerderij van den heer N. Laan, aan de Padc. In zeer korten tijd stond de geheele boerderij in lichte laaie, waar door zoo goed als niets kon worden gered. Een kistje met geld (ongeveer f 700 in panier) en eenige gou den sieraden, die uit de brandkast in een kuséfttf- s)oop gedaan waren, werden door de consternatie nog in het huis achtergelaten, zoodat dat ook ver brandde. Na den brand werd het geldkist ie teruggevonden, maar het geld was geheel verbrand. Huis cn inboedel waren verzekerd. Antobotsing. Donderdagmorgen wilde de heer S. uit Spanbroek met zijn auto in het Zuideinde alhier een driewieli- gc kar passeeren, waarbij een botsing plaats had. Na de aanrijding sloeg het paard met de kar op hol. De bestuurder wist zich in veiligheid te brengen, door van achter uit de kar te klimmen, terwijl de persoon, die naast hem zat. enkele meters na de hotsing van de kar afviel. Het paard holde het Zuid einde uit. ging door Opmeer en kon in Spanbroek ter hoogte van de R.-K. kerk, zonder ondergelukkeri te hebben veroorzaakt, tot staan worden gebracht. De politie stelt een onderzoek in. WIERJNGEN De Zondag gehouden speldiesverkoop ten bate der T.B.C.-vereeniging „Herwonnen Levenskracht" had een opbrengst van f 79.48. terwijl deze verleden laar f 161.22 bedroog. Zooals blijkt, openbaart de crisis zich hier dan ook geducht., hetgeen zeer te betreuren is. We sporen dan ook aan, om Zondag de wedstrij den ten bate der T.B.C.-vereenigingen te bezoeken, om tenminste alzoo nog steun te verleenen aan onze lijdenden medcmenschen. Voor rekening van den heer A. Russelman zal aan den Koningsweg tc Hollebalg een woon- en win kelhuis gebouwd worden, waarin een zaak van zui velproducten gevestigd zal worden. Sacces-nieuws. Zondag a.s. speelt Succes 1 den reeds lang vast- gestclden wedstrijd ten bate van de T.B.C.-vereeni gingen Zonnestraal en Herwonnen Levenskracht. Het Succes-bestuur is er in geslaagd om voor die gelegenheid een goed elftal nan*- hier te krijgen, n.1. de Noordelijke 2o klasser K.N.V.B Black Boys T uit Sneck, welko het Succes lastig genoeg kan maken, doch gezien de prestaties welke het elftal vorige week geleverd heeft. hebben we wel vertrouwen in de ploeg gekregen. Voor dezen wedstrijd is beschikbaar gesteld een fraaie beker voor de winnende ploeg, terwiil de ver liezer een mooie plaquette ontvangt. De prijzen wor den na afloon van den wedstrijd on het terrein uit gereikt. opgeluisterd door de muziekvereeniging Harmonie. L.R. Wieringen. 10 uur rijles. Gemeenteraad. Naar men ons mededeelt heeft Mw. D. Wit gcb. Slikker hare benoeming tot lid van den Raad (vaca ture P. Kooij) aangenomen. RECTIFICATIE. In het overzicht Burgerlijke stand van deze ge meente over het tijdvak 17 t.m. 30 Augustus 1931 moeten in do rubriek overlijden de volgende wijzi gingen worden aangebracht: Jan do Haan. 73 jaar. weduwn. van D. Poel; W. J. Wildenberg, 59 jaar, echtgen. van N. Brcct. DEN OEVER. Handicap-draveril. Naar wij vernemen belooft de handicap-harddra verij. die ter gelegenheid van dc a.s. Florafeesten ge houden zal worden, een succes te worden. Van de reeds ingeschreven paarden noemen wij de volgende Robbedoes en Roulette, eigenaar Vos te Midwoud; Anleezv, eigenaar v. d. Zijp, te Garijp; Mimi B., ei genaar Rakker te Wieringerwaard; Noma B, eige naar N. Kaan te Wieringerwaard; Marie P. en Tam boer, van J. van T.ecuwen te Beverwijk en Hilda- gard, eigenaar G. Hart to Medembllk. Daar do ter* mijn van inschrijving nog niet gesloten is, verwach- aen wij dat meerdere deelnemers zich nog zullen aanmelden. WEDSTRIJDEN OP DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Een prachtig programma. Nauwelijks zijn de Alkmaarsche motorraces ach ter den rug. of een tweede groote sportgebeurtenis staat ons te wachten. De directie van de Alkmaar sche wielerbaan heeft n.1. voor den tweeden kennis- zondag. (morgen, 2 September dus) een zeer fraai programma samengesteld, dat in staat is. om aan eenige duizenden een bijzonder prettigen middag te bezorgen. In den sprintwedstrijd zullen uitkomen onze na tionale kampioen Jac. van F.gmond, Walter uit Zwit serland. Kilion uit Duitschland en Vcrovken uit Bel gië. Van Egmond is op 't oogenblik weer in uitste kenden vorm en zal ongetwijfeld een kans maken op den eersten prijs. Acht professionals en onafhankelijken zullen ver volgens in een afvalrace een harden kamp voeren. O.i. maakt de Amsterdammer Adan een goede kans, maar Bühler (Zwitserland), de Graaf (A'dam), Franken (Hulst) e.a. zullen het hem zeer lastig ma ken. Een achtervolgingsprogramma staat er verder op het programma, n.1. tusschen Metz uit Haarlem en Vopel uit Dortmund. Al weer dus een race met een internationaal tintje. De verschillende wedstrijden voor deze beroepsrii- ders worden afgewisseld met eenige amateurswed strijden. Zeer interasant zal de omniumwedstriid zijn tusschen Willemse van Schagen en Wester uit Haarlem, twee rijders, die hier al heel goed hekend zijn en de e„neimcn der Alkmaarsch baan kennen. Een omnium-race is daardoor zoo interessant, om dat hier niet één, maar drie races gereden worden en de uitslag berekend wordt naar de drio verschil lende resultaten. Daarnaast is er een jachtrace voor amateurs. Hier aan nemen o.n. deel Blokker (Alkmaar), Renaud (Zuidscharwoude), Lange dijk (Oudkarspel), Bak cn Nielen uit Krommenie en Kcssclaar uit Zaandam. Dat belooft een zware strijd tc worden. Fn dan komt als clou de koppehvedstrijd over 60 KM. Ieder herinnert zich nog wel den ceresten kop pelwedstrijd, waarbij de gebr. Vroomen zoo fraai wonnen. Daar komen aan dc start WalterBühler (Zwits.), KilianVopel (Dultschl.) Hacsdonk— Verey ken (België), v. EgmondMetz (Haarlem). Adan de Graaf A'dam), FruitemaReineveld (Haarlem) en Wcemaes—Franken (Zeeland). Zeker zal men voldaan de baan verlaten. Aanrildinq. Donderdagmiddag reed het dochtertje van den heer B. met een zandauto mee van de fa V. alhier. On de gevaarlijke hoek Zwinstrar.t—Hofstraat stapte 't kind uit den vrachtwagen. Van de tegenovergestelde richting kwam een luxe auto die het moisie ver moedelijk te laat opmerkte en hoewel krachtig ge remd werd, kon een aanrijding niet worden voorko men. Het kind werd tegen den grond geslagen en bleef liggen. Omstanders namen het slachtoffer op, terwiil dadelijk geneeskundige hulp werd ontboden. Gelukkig bleken de verwondingen nogal mee te vallen en is de toestand van het patientje bevredi gend. OPMEER OPMEER en Omstreken. Verslag van de Vergadering van de Afdeeling Op meer en Omstreken van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gehouden in café Tensen te Abbekerk. Voorzitter de heer Stapel, heet de 18 leden die aan wezig zijn, welkom en inzonderheid den heer Duurs- nja, landbouwleeraar te I-Ioorn, als gast. Spreker rept nog even over den slechten tijd der groenboeren eu opent de vergadering. De secretaris de heer Harp, leest de als altijd uit voerige notulen, welke ongewijzigd vvordon vastge steld. Naar aanleiding hiervan komt het zuivelpotje ter sprake. Men zal zich hierover in verbinding stellen met den directeur van Aurora. Onder de ingekomen stukken waren eenige susidio- toezeggingen. Verslag van Holl. Noorderkwartier werd uitgebracht door den heerr P. Koppes en van de Holl. Mij. van Landbouw door den heer J. Harp. Beide met dank aanvaard. Verkiezing twee leden van het bestuur. Aftredend en niet herkiesbaar waren de heeren J. Stapel Gz. en P. Donker Jz. Gekozen werden de heeren J. Stapel Cz. en L. Glas. Als secretaris-penningmeester werd met op een na algemcene stemmen herkozen de heer J. Harp. De vergadering geeft machtiging tot het houden van een tentoonstelling en verloting. Andere wegen dient men echter in te slaan, daar het vorig jaar een verlies opleverde van ongeveer f 1000. Inplaats van 20000, zal men met 15000 loten volstaan. Bij de rondvraag wordt het gebruik van melkbrood en de reclame er voor, warm aanbevolen. Hierna sluiting met dank. LANG END IJ K BROEK OP LANGENDIJK. Bollenveillng. Op de Vrijdagmorgen gehouden blocmbollcnveiling waren een zestigtal partijen meer aangevoerd dan ver leden week. Voor het meerendeel waren het die soorten, welke niet meer door den export worden opgekocht, zooals Murillo, Will. Copland, enz. De belangstelling voor de veiling van gistermorgen was dan ook niet bijzonder groot. Slechts enkele han delaren waren aanwezig, terwijl ook de kweekers in zeer gering aantal waren opgekomen. Over het algemeen was er zoo goed als geen handel. Een partijtje van de hollen welke nog van de vorige veiling stonden, Rcv. Ewbanks z 11 werd nog ver kocht voor den minimumprijs van f0.90 per 100. Do rest van die oude bollen liep door, zoodat deze door de keurmeesters zullen worden gekeurd en bij goedkeu ring door de veilingen zullen worden opgeslagen. Van de nieuw-aangevoerde bollen werden ook slechts enkele partijen van de hand gedaan. Ingles- combo Yellow, geb. en ongebl. z 9 werden verkocht voor f 0.30 per 100 stuks. Quecn of the Pink z 9 bracht f 0.5 op. Plantgoed was nog heel weinig aan dc markt. 190 K.G. Will. Pitt 7 en op vond een kooper voor f 0 11 per K.G. Bij tweede aanbieding konden do nieuw-aangevoer- dc bollen evenmin worden afgezet, zoodat deze ook wel voor rekening der regeering zullen komen. NOORDSCHARWOUDE. Het bestuur van het Instituut voor arbeiders-ontwik keling, heeft een zeer nuttig besluit genomen, n.1. om een cursus te houden waar de nieuwe spelling geleerd zal worden. RF.ERRVGOWAARD In het berichtje van den melkcursus blijkt een fout te zijn geslopen. Abusievelijk is door mij opge geven controleur Eppinga. Deze naam moet luiden: Slikker. ZIJ PE Politie. Gevonden: een bruin lederen portemonnaie met in houd; inlichtingen te bekomen bij den gemccntc-veld- wachter te Schagerbrug

Schager Courant | 1934 | | pagina 10