De N.S.B. en de toelating van vreemdelingen. De F 36 spoedig naar de K.L.M. Belangrijke opgravingen in Noord-Limburg. HET DRAMA AAN HET WATERL00PLE1N TE AMSTERDAM. Handhaving van den gouden standaard in Zwitserland. De wijde wereld in. Voedingswaarde van Tulpenbollen. Zeer geschikt voor veevoeder. In Spanje er reeds vlug bij. De zegeningen der autarkie. Wat onmogelijk schijnt. Boerderij afgebrand. Predikbeurten. De N.S.B. heeft het volgende telegram gezonden aan den Minister van Justitie: „Excellentie. Uwe aanschrijving van 8 Juli 1933. inhoudende: dat de autoriteiten ten scherpste hebben toe te zien op iedere politieke organisatie, actie of werkzaamheid, op welke wijze of in welken vorm ook van hier vertoevende vreemdelingen en daar tegen in te gaan: dat vreemdelingen die zich niet strikt van elke politieke gedraging onthouden, als ongewenschtc vreemdelingen be schouwd moeten worden, aan wie verder verblijf in ons land zal dienen te worden ontzegd: is gebruikt om te beletten, dat: le. do Italiaan Gravelli hier te lande sprak over het Italiaansche Fascisme: 2e. op den Dictschcn landdag van de Nederland- scho Unie, gehouden te Tilburg, 2628 Mei i.l„ de Vlamingen de Vlaamsche Leeuw zongen: Dr. Jacob een herdenkingsrede hield over René de Clercq; de vroegere bibliothecaris van Rotterdam, Prof. Dr. Willem do Vreezo een huldiging van zijn landgenooten in ontvangst nam: 3e. buitonlandlche Marxisten, niet behoorende tot de S.D.A.P.. in Laren in kleinen kring samenkwa men; zij werden in hechtenis genomen. Anderzijds is toegestaan, dat: le. de Belg J. Hoste een politieke rede hield voor den Vrijheidsbond: 2e. op 3 Juni j.1. op het Tvnografencongres (waar een zekere heer van der Wal het Nationaal-soci- alismo de domste en ploertigste beweging noem de. die uit te denken is) wel mochten spreken de hoeren Kol Ar (Tsjecho-Slowakije). Eriksen (Dene marken). Van Hazendonck (België), Van Staven (België); 3e. op Zondag 26 dezer Friedrirh Adler, als verte genwoordiger der ..Internationale" in het Concert gebouw te Amsterdam sprak op een bijeenkomst der S.D.A.P. Uit deze feiten blijkt, dat deze aanschrijving al leen wordt toegepast op de medestanders van po litieke bewegingen, die niet of nóg niet in de Twee de Kamer zijn vertegenwoordigd: doch volkomen wordt opgeheven voor medestanders van de politieke partijen, die in de Tweede Kamer invloed hebben. Indien deze handelwijze in overeenstemming is met de bedoeling van Uwe Excellentie, zou het Ne- derlandsche Volk dit zonder twijfel gaarne openlijk vernemen. Er volqcns eerst noa een reeks proef vluchten. Vlagvertoon voor het buiten land. Amsterdam. Naar wij vernemen zal de F. XXXVI, nu deze zijn certificaat van luchtvaardig- heid verkregen heeft, over een drietal weken over gaan naar de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij. De reeks van proefvluchten, die tot nu toe met de zen geweldigen Fokkervogel ondernomen zijn, zul len ook in do komende dagen, ter vaststelling van bepaalde eigenschappen, worden voortgezet, mede door den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart. Of schoon het toestel geheel in orde is, wil men o.m. nauwkeurig de snelheid op verschillende hoogten meten en verder metingen verrichten over het benzineverbruik, hetgeen van groot belang is, aan gezien het vliegtuig in do toekomst dienst zal moe ten doen in liet luchtverkeer naar Indië. Voorts zal de radiopeilinstallatie, die zich aan boord bevindt, terdege worden beproefd. Op het pro gramma staan vertier vluchten met deze machine door de andere piloten der K.L.M., terwijl ook nacht vluchten ondernomen zullen worden. liet ligt eveneens in de bedoeling dat de F XXXVI voor vlagvertoon een aantal vluchten naar het bui tenland zal maken, en wel naar Londen, Parijs, Mal- mö, Kopenhagen en waarschijnlijk naar Berlijn. Na afloop daarvan zai de machine voorloopig in de Londen-route worden ingelascht, omdat deze de meeste passagiers telt. Een der belangrijkste overblijfselen nit het steenen tijdperk. - Een prae-historische vergaderplaats in de open lucht. Op initiatief van Dr. W. J. II. Leuring te Mook. hebben met toestemming van den eigenaar van het terrein Mr. J. Santman, in de afgeloopen week proef- gravingen plaats gehad in de buurtschap van Ze venbergen. op korten afstand ten Z.O. van het hotel do Plasmolcn. liet aldaar gelegen dennenbosch ver bergt een der belangrijkste overblijfselen uit het stee nen tijdperk in Nederland, namelijk een prachisto- rischo vergaderplaats in de open lucht, die veel ouder is dan de bekende Ballcrkuil in Drenthe. De in schilderachtige omgeving gelegen Zevenberger kuil is ongeveer eivormig. De grootsto lengte be draagt 46 M., de grootste breedto 26 M., de diepte 3.60 M. De ingang ligt precies in het Oosten. De kuil ligt midden tusschen drie rondo grafheuvels en is derhalvo zeer waarschijnlijk uit hetzelfde tijd perk als deze. In den top van den ten Z.W. van de vergaderplaats gelegen grafheuvel is eenigc jaren geledon een fraai versierde urn uit do eerste helft van het tweede millennium vóór onze jaartelling ge vonden. tezamen met drio gepolijste vuurstcenen handbijItjes. De urn bovntto asch en verbrande beenderen, o.n. den radius van een menschelijken onderarm. Zij is in het bezit van Dr. Leuring. Bij de thans gedane proefgravingen, waarbij ook do Duitscho archeoloog Dr II. Nachod uit Leipzig aanwezig was, is dwars door dezo grafheuvel een 18 M. lange en 1 M. hrccdc sleuf gegraven, die tot op den voet van den heuvel reikt. Het is daarbij ge bleken, dat op dit niveau in het laatste gedeelte van het noolithischo tijdperk vele inenschcn, ten deele in uitgestrekte houding, ten deele met opgetrokken knieën zijn begraven De zwarte silhouetten der ge heel verteerde lichamen teekenen zich op het licht gele of witachtige zand. Een aarden drinkbekertje. in den vorm der bekende klokbekers, was aan een der dooden in het graf meegegeven. Van een anderen houten drinkbeker van puntigen vorm met groote ooren was het contour nog in het zand bewaard. De grafheuvel was omgeven door een greppel, in de nabijheid van welke ook vele sporen van rechtop in rijen geplaatste houten palen zijn gevonden. l'it een en ander valt op te maken, dat de graf heuvel ongeveer vierduizend jaar oud is. Wellicht zal in komende jaren nader onderzoek kunnen lei den tot uitkomsten, die misschien van grooter be lang zullen zijn. Vermoedelijke dader blijft ontkennen. - Het onderzoek van den politie-scheikundige Van Ledden Hulseboscbu Amsterdam. De gruwelijke ontdekking van het lijkje van de 8-jarige Sonja Beugeltasch op de vliering van een hananenpakhuis en de kort daarna gevolgde arrestatie van den 21-jarigen employé van dat pakhuis P.. vormde gister, zooals te begrijpen valt. op het Waterlooplein en omgeving nog steeds het onderwerp van gesprek. Demonstraties van een woedende menigte, zooals dezo Dinsdagmiddag voor het politiebureau aan het J. D. Meijerplein te zien zijn geweest, bleven op dezen triestigen regen morgen achterwege; er was zelfs weinig publiek op de been. Dit alles neemt echter niet weg, dat de bevolking zeer geladen is; zóó zelfs dat, indien de dader van het gruwelijk misdrijf in haar handen zou vallen, zijn leven geen cent meer waard zou zijn. Intusschen blijft P.( die nog steeds is ingesloten in gemeld bureau, waar zijn onverschillige houding niet bepaald sympathiek aandoet, ontkennen dat hij op eenigerlei wijze bij het gebeurde betrokken is. De politie blijkt echter over aanwijzingen te beschik ken, dio het gewettigd doen zijn, dat hij in arrest blijft. Belangrijk in dit verband is vooral het onder zoek dat do politie-scheikundige Van Ledden Hul- sebosch ter plaatse heeft ingesteld, over de resul taten waarvan een rapport aan politic en justitie zal worden uitgebracht. De gevonden situatie op de vliering is zooveel mogelijk intact gelaten, opdat vingerafdrukken en andere eventueele aanwijzingen die voor de bewijsconstructie van onschatbare waar de zijn, niet verloren gaan. Behalve de vliering is het bananenpakhuis van de firma Groenteman en Bolle weer voor de daar plaatsvindende werkzaamheden vrijgegeven. Het zedenmisdrijf, waarvoor de verdach te vroeger is veroordeeld, was in het zelfde pakhuis geschied. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, is de 21-ja- rige P.. die gearresteerd is op het vermoeden dat hij de dader is van den op de 8-jarige Sonja Beugel tasch gcpleegden lustmoord, reeds eerder voor een zedenmisdrijf veroordeeld geweest. Wij vernemen in dit verband dat deze zaak van verleden jaar dateert P. is toen door de Zedenpoli tie gehoord, waarbij hij bekend had dat hij het ze denmisdrijf in hetzelfde bananenpakhuis had ge pleegd. waar het jongste slachtoffer is gevonden. Vooral ook dit feit, waarvoor hem drie maanden gevangenisstraf zijn opgelegd, wordt als een sterke aanwijzing tegen den verdachte beschouwd. Economische samenwerking. Geneve. De Commissie voor Economische toe nadering van de landen van het goudbloc, die, zoo als bekend, in Februari te Lausanne door vertegen woordigers van de Belgisch-Luxemburgschc Kamer van Koophandel in Zwitserland (Lausanne), de Fransche Kamer van Koophandel voor Zwitserland (Geneve), de Fransche Kamer van Koophandel te Lausanne, de Italiaansche Kamer van Koophandel voor Zwitserland te Zürich en dc Nederlandsche Ka mer van Koophandel te Geneve, in het leven werd geroepen, begint thans, nadat de voorbereidende werkzaamheden geëindigd zijn, aan de practische uitwerking van haar doel. In verband hiermede zullen binnenkort bespre kingen plaats hebben tusschen de vertegenwoordi gende lichamen van industrie en handel der belang hebbende landen. En acht Jaar lang naar werk gezocht. Acht jaar geleden is Jan Trusina, een jonge Pool, dio zijn betrekking verloren had, erop uitgegaan om werk te zoeken. Al loopende en trachtende aan den slag te komen, trok hij door Duitschland, Italië, Dalmatië, Albanië, Griekenland, Turkije, Egypte, Noord-Afrika, Spanje, Frankrijk. Zwitserland, Oos tenrijk en Tsjcchoslowakije. Nergens kon hij blij vend werk vinden, zoodat hij telkens weer na korten tijd gedwongen was verder te trekken. Eenigen tijd had hij werk gevonden in de Fransche mijnen na- hij Russel, doch hier werd hij ontslagen, omdat hij toen geen geld had om zich behoorlijke identiteits papieren van het Poolsche consulaat aan te schaf fen. Na deze teleurstelling is Jan Trusina eindelijk volkomen gedesillusioneerd naar Polen terug geko men, waar hij zijn intrek genomen heeft bij zijn vader, die in Wodzislaw in Silezië woont. BRAZILIAANSCHE AFGEVAARDIGDE DOODGESCHOTEN. Door een jonge dame. Rio de Janeiro. Odete Lopez Avezedo, een jon gedame, heeft met revolverschoten den afgevaardig de Antonio Danafo gedood. ONDERGRONDSCHE IN MOSKOU. Binnen zes weken de eerste trein. Moskou. Dc bouwwerkzaamheden aan het eer ste gedeelte van de ondergrondsche te dezer stede, zijn gereed. Ook de eerste wagons voor de métro zijn klaar. Binnen zes weken zal de eerste trein over een der sectoren van de ondergrondsche loopen. ONDERSCHEIDENE VEEHOUDERS HEBBEN ER REEDS GUNSTIGE RESULTATEN MEE OPGEDAAN. Een dezer dagen vernamen wij, da-t verschillende veilingen wederom groote hoeveelheden tulpenbollen ter vernietiging ontvangen. Deze bollen mogen na gesneden te zijn, als veevoeder verkocht worden. Waar de hooioogst dit jaar bij zeer veel veehouders te wensehen overlaat, wat betreft het kwantum, en waar het krachtvoer de laatste maanden aanmerke lijk in prijs is gestegen, zou men zoo denken, dat deze hollen, welke tegen een lagen prijs worden aangeboden, gretig aftrek zouden vinden. Dit laatste is nu juist liet geval. De oorzaak zal wel schui len in de onbekendheid met dit product als veevoe dermiddel. De prijs van dit product en de voedings waarde zijn evenwel van dien aard, dat wij het on der de huidige omstandigheden gewenscht achten daaraan eenige meerdere bekendheid te geven. Ge schiedt zulks niet, zoo vreezen wij, dat er wederom grooto hoeveelheden op verschillende plaatsen in de provincie in slooten of anderszins worden gede poneerd. Van tulpenhollen bezitten wij 3 analyses. 2 van 1917, toen dit produet gevoerd werd tengevolge van voedselschaarste en 1 van Jan. *34. Deze analyses zien er als volgt uit: dr. eiwit- zetm.- vet- ruw- asch z.- stof acht. acht. acht. ve- w. stoffen st. st. zei analvse 1017 36.6 4.2 29.r» ft.7 1,1 1.1 analvsc 1917 40.8 3.8 34.2 0.2 1.6 1.0 31 analyse 1934 40.4 4.1 32.9 0.5 1.6 1.3 Hieruit blijkt, dat tulpen bijna 2 maal zooveel droge stof dan aardappelen bevatten en ruim 3 maal zooveel dan voerhieten. De samenstelling omgere kend op de droge stof geeft het navolgende, waarbij tevens de samenstelling van de droge stof van aardappelen en bieten. eiwita. zetm.a. veta. ruw- asch z.w. stoffen stoffen stoffen vezel analvse 1017 11.5 80.6 1.9 3.0 3.0 analvso 1917 9.3 83.8 0.5 3.9 2.4 75.9 analyse 1934 10.1 81.4 1.2 3.7 3.2 anrdappalen 8.4 84.0 0.4 2.8 76.0 voerhieten 10.0 72.5 0.8 7.5 52.5 Hieruit blijkt dat de samenstelling van de dr. st. zeer weinig verschilt van aardappelen. De hollen worden nu aangeboden, althans te Broek op Langondijk, voor f 50.per wagon, wat dus f0 50 per 100 K.G. wordt. De zefmeelwnnrde. van 100 K.G. hollen is ongeveer 30. zoodat 1 eenheid z. w. dus on geveer kost ruim 1H et. Waar maïsmeel momenteel pl.m. f 6.50 per 100 Kg. kost, kost 1 eenheid z. w. daarin ongeveer 650 8.15 is pl.m. 8 ct. Hieruit blijkt wel. dat tulpenbollen thans een buitengewoon goedkoop voedermiddel is. Voerhieten worden, naar wij hebben vernomen, eveneens geleverd voor f 0.50 per 100 Kg. Voerhieten hebben gemiddeld een z. w. van 6.3. zoodat 1 eenheid z. w. daarin dan kost pl.m. 8 ct.. overkomende dus met maïsmeel. In den afgeloopen winter hebben onderscheidene veehouders ervaring opgedaan met het voeren van tulpen en over het algemeen met gunstig resultaat, sommigen waren er zelfs buitengewoon tevreden over. Men kan de tulpen op dezelfde wijze als aardap pelen inkuilen: waar hef een eiwitarm product is. komt het ons voor. dat het inkuilen met geringe verliezen evenals hii aardappelen .vrii zeker goed zal slagen. Verschillende veehouders hebben deze erva ring reeds ongednnn. Het komt ons voor. dat vele veehouders in N. H. in omstandigheden verkeeren om een behoorlijk kwantum eiwitarm voer in den vorm van tulpenbollen voor een veel lageren prijs per eenheid z. w. kunnen verkrijgen dan in den vorm van graanmeel. Waar een boer neiging heeft rovaal te voeren van een goedkoop product, zouden wij den raad willen geven: voer per koe per dag niet meer dan 10 K.G. Bii 40 dr. st. in tulpen geeft men dan reeds 4 K.G. dr. st.. zoodat bii grootere giften de opname-mogelijkheid van hooi te veel zal verminderen cn goed hooi is zeker veel beter dan tulpen, vooral ook met het oog op de voorziening der mineralen. Met behulp van 10 Kg. tulpen kan met 3 A 4 K.G. maismeel hesparen. Naast tulpen dient het krachtvoer eiwitrijk te zijn. Door het hooge gehalte aan zetmeelachtige stoffen lijkt het ons een goed voer om melkende te mesten. Jong vee geve men er niet te veel van. Bollcnveilingcn in het noordelijk deel van Noord- Holland zijn te Bovenkarspel, Grootebrock, Broek op Langendiik en Brcezand. De Ri]ksveeteelt-consulent, L. DE VRIES. KONINGIN-VERJAARDAG VOOR DE TSJECHISCHE RADIO. Rede van den Nederlandschen gezant. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, zal het Tsjechoslowaaksche radiojournaal te Fraag om 20.10 dien dag een rede uitzenden van den Nederlandschen gezant en gevol machtigd Minister, Ridder Huysen van Ivattcndyke. Na dezo rede zullen muziekwerken van Nederland sche componisten ten gehoore worden gebracht, o.a. van J. P. Sweelinck, Samuel de Lange en verder oud-Hollandsche liederen in de bewerking van Julius Röntgen cn werken van Jan Brandts Buys. Minderjarigen als lid van politieke or ganisaties. In den Spaanschcn Ministerraad van gisteren morgen is goedkeuring gehecht aan een decreet van den Minister van Binnenlandsche Zaken, inzake een regeling van het toelaten van minderjarigen als lid van politieke organisaties. In de motiveering wordt verklaard, dat men is overgegaan tot het opstellen van dit decreet, in verband met het feit, dat her haalde malen in den laatsten tijd in fascistische lo kalen jeugdige personen zijn aangehouden, welker ouders een beroep hadden gedaan op de politic om in te grijpen. Het is dus noodzakelijk, dat de regee- ring zich de mogelijkheid verschaft in te grijpen, temeer daar het reeds eenige malen is voorgekomen dat botsingen zijn ontstaan tusschen jeugdige leden van politieke organisaties, die elkander bestrijden. Alleen voor kinderen boven de 16 jaar. Inzake het decreet van den Minister van Binnen landsche Zaken in Spanje, betreffende de politieke activiteit van minderjarigen, kan nader worden ge meld, dat dit aan personen heneden de 16 jaar in het vervolg verbiedt lid te zijn van politieke ver- ccnigingen. Personen tuschen 16 en 23 jaar zullen voor het lidmaatschap van een politieke verconi- ging een schriftelijke machtiging hunner ouders moeten bezitten. 56 JONGENS ONTSNAPT UIT VERBETER INRICHTING IN FRANKRIJK. 56 Jongens van de verbeter-inrichting van Belle Ile, hebben Maandagavond, terwijl zij in de eetzaal bijeen waren, een aanval ondernomen op hun be wakers, waarna zij met behulp van ladders, die en kele arbeiders hadden achtergelaten, over de muren klommen en ontsnapten. De bewakers en de inwo ners van de plaats hebben onmiddellijk een groote klopjacht gehouden in den loop waarvan 47 vluch telingen voer gevat werden. De overige 9 zijn nog op vrije voeten. Uit wat voor ersatz de klecding der Duit- schers in de toekomst zal bestaan. Een artikel in de „Deutsche Allgemeine ZeitungM geeft bijzonderheden over drie Ersatz-middelcn voor katoen en wol, genaamd Yistra, Wollstra en Silek- stra. Het blad meldt, dat de experimenten in de la boratoria van de Deutsche Farbenindustrie en an dere industricele ondernemingen, reeds hebben ge leid tot de ontdekking van tal van waardevolle Er- satz-middelen voor producten, die bedreigd worden door de schaarschtc aan grondstoffen. Vistra wordt geproduceerd uit hout, en moet dienen ter vervan ging van katoen. Het biedt minder weerstand te gen vochtigheid dan katoen en de productie ervan is tot dusverre nog duurder. Wolstra is een mengsel van Vistra en wol en Silekstra een mengsel van Vistra en zijde. Een vierde ersatz-middel wordt „kunstzijde" genoemd, hetgeen echter nogal mislei dend is, aangezien het gefabriceerd wordt uit zoo genaamde verjongde wollen vodden en afvalproduc ten. EEN ARTISTIEKE PRINSES. Beeldhouwwerk van de Prinses van Pier- mont. De Prinses van Piermont heeft den laatsten tijd wederom van zich doen spreken in verhand met hare artistieke talenten. Zij heeft thans een buste vervaardigd van Koning Victor Emmanuel. Het beeldhouwwerk is dezer dagen overgebracht naar do villa Savova, de particuliere residentie van den Ko ning te Rome. Deskundigen zijn van meening, dat de factuur van de buste voortreffelijk en do gelij kenis frappant is. GRIERSON IN LABRADOR GELAND. De Engelsche vlieger Grierson, die op zijn vlucht in het Poolgebied een noodlanding heeft moeten doen en die eerst na geruimen tijd door een hulp expeditie was gevonden, is na een verblijf van ver scheidene dagen in Angmagssalik, aan de Oostkust van Groenland gestart naar Labrador. Naar uit Povungnituk aan de Westkust van La brador gemeld wordt, is hij daar thans in goede orde geland. In Tsjecho-Slowakije Iaat krankzinnige zoon zijn vader in krankzinnigengesticht opsluiten. Een jongeman, die aan verstandsverbijstering leed, is er desondanks in geslaagd zijn volkomen nor male vader in een krankzinnigengesticht te doen op sluiten, waar de man vele uren heeft doorgebracht, alvorens men bemerkte .wat er aan de hand was. De jongen, Ladislaw Dokoupil had een felle wrok tegen zijn vader opgevat, omdat deze hem op zijn geestvermogens had doen onderzoeken, waarbij in derdaad gebleken was. dat hij niet geheel normaal was. In het gesticht te Olomouc in Moravië. waar hij verpleegd werd, gedroeg hii zich echter heel goed en wist met groote sluwheid alles te vermijden wat zijn afwijkingen zou hebben kunnen verraden. Na eenigen tijd zagen de doktoren er dan ook geen ge vaar in hem een paar dagen naar huis te laten gaan. De jongeman maakte daarvan gebruik om naar een dokter in zijn geboorteplaats te gaan en hem te vragen te willen zorgen dat zijn vader in een gesticht werd opgenomen. Daarbij legde hii het document waarin zijn eigen krankzinnigheid op schrift gesteld was, en dat hij uit het gesticht te Olomouc gestolen had. over. Daar zijn vader en hij dezelfde voornamen hadden, behoefde hij slechts enkele kleine wijzigingen in het document aan te brengen met betrekking tot leeftijd enz. De politie verleende de behulpzame hand bij het overbrengen van den vader, die zich inderdaad als een waan zinnige verweerde tegen zijn overbrenging. .Slechts vele uren. nadat hij in het gesticht was opgenomen, kwam het bedrog aan het licht. OOK TURKIJE BEREIDT ZICH VOOR. Gasmaskerfabrïek. Te Ancara zal een fabriek worden gebouwd voor het vervaardigen van gasmaskers. De fabriek zal een capaciteit krijgen van 100.000 gasmaskers per jaar. Bewoners ternauwernood on'komen. Gisternacht is de boerderij van E. v. d. Kooi, staan de in de Zuidermeer onder Stavoren, door brand ge heel verwoest. De bewoners konden zich nauweliik? redden. De brand werd ontdekt door een van zijn werk terugkeerenden spoorbeambte. Niets kon worden gered. Verzekering dekt de scha de. De oorzaak van den brand is niet bekend. DONDERDAG 30 AUGUSTUS. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. half 8 Bijeenkomst. ZONDAG 2 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. nam. 71/». uur. Ds. Eikema. Barsingerhorn. voorm. 10 uur. Ds. Eikema. Valkkoog, voorm. IOV9 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, voorm. lOVz uur. Ds. de Leeuw. - Onder werp: Voornaamheid. Winkel, geen samenkomst. Burgerbrug. geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, zie Schngerbrug. Petten, geen dienst. Schagerbrug, voorm. 10 uur. Ds. H. J. Witkop Jun. van Norg. Hippolytushoef. voorm. 10V^ uur. D*. Van Beek. Oosterland, nam 2 uur. Ds. Van Beek. Huisduinen, voorm. 9V2 uur, Ecrw. heer G. Moon, Theol. Cand. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ecrw. heer G. Moen. C.aJlantsoog. geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Hnmilton. Anrtswoud, nam. 8 uur. Ds. Bijkx. Heerhugowaard, geen dienst. Nieuwe Niedorn. nam. 8 uur. Ds. Van Baaien. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn. voorm. 10 uur. Ds. B. van der Veen. Nieuwe N'iedorp, geen dienst. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10L4» uur. de heer Heerosma. van Amsterdam. Maandcollecte. Nam. 5Y? uur. de heer Iloeresma. Breczand. voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. $V? uur. de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur. de heer O. Deen. THE STAR OF HOPF. MISS'ON. Julianadorp. voorm. 10,/e. uur. de heer Th. Looij. van Rijsoord. Nam. 7Vz uur, de heer Looij.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2