Theater Kayser Ch. H.Th. Schmalz Schager Paardenloten Boerderij Raad Br. op Langendijk. ROVAL Iferhopgelepheid Veefonds St, Maarten. Benzine Petroleum Uit OMGEVING Athletiekwedstrijden te Kolhorn. CALLANTSOOG KQEGR'AS LANGEND IJ K ANNA PAÜLOWNA NIEUWE NIEDORP ji- REGELING OP ZONDAG. ZIJPE (N.H.) met 15 pCt. verlaagd Voetbalvereeniging „BIC." J. Jansen ADVERTEER7 IN DIT BLAD. N.V. v.h. TRAPMAN Co. de Op 2 September zullen groote athletiekwedstrijden gehouden worden tusschen de gymnastiek verecnigin- gen Sparta van Winkel en U.D.I. van Kolhorn, waar in o.a. de nummers 100 M. hardloopen hoeren, kogel- stooten heeren, hinkstapsprong en gemengde estafette in verwerkt zullen worden en tevens een Zweedsche estafette tot slot van de heeren en voor de dames staan op 't programma de nummers 80 Meter hard loopen, verspringen en hoogspringen en de veteranen van Winkel zullen Kolhorn ook met een bezoek ver eeren, om zich te meten met de veteranen van Kol horn in de nummers kogelstooten en touwtrekken. Aangezien er voor ieder nummer een medaille be schikbaar wordt gesteld, belooft een en ander, indien het weer wat mee wil werken, een goedgeslaagden wedstrijd te worden, die een bezoek wel waard is. Benoeming deurwaarder plaatsl. belas tingen. Door B. en W. dezer gemeente is tot deurwaarder plaatselijke belastingen benoemd de heer R. Koele- mcij, gcm.-veldwachter alhier. Gevonden voorwerpen. Een Parker Duosfold vulpen met gouden pen. Postduif aangekomen. Bij den heer Jb. Vriesman, Duinweg A 111, alhier Is een postduif aan komen vliegen, geringd: metalen ring Holland 34, no. 13314, en een gummiconcours- ring eveneens genummerd. Geen Koninginnestook. Naar wij vernemen is het maken van de Koning innestook op de „Seinpost" op 31 Aug. a.s. door den opzichter hij de Rijkswaterstaat verboden. Vroeger is tegen dit gebruik van den kant van Rijkswaterstaat nooit bezwaar gemaakt, terwijl steeds de noodige voorzichtigheid werd betracht, zoodat wij tevergeefs naar motieven voor dit verbod hebben gezocht. JULIANADORP. Vrijdagavond a.s. zal de Harmonie „Kunstzin" ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Ko ningin, een concert geven op de muziektent in het Loopuijtpark. Het programam vermeldt de volgen de nummers: 1. Wilhelmus van Nassouwe; 2. Kavecr- vco, M&rsch van A. J. Mans; 3. La Jolie Ardennaisc, Valse van Bclleflamme; 4. Sous la charmille, Fan tasie van L. Bajus; 5. Sarie Marais van C. J. N. Cori. Daarna pauze. 6. Reveille, Marsch van J. Werk man; 7. Au chateau, Ouverture van G. Carpentier, en 8. Mafsch Potpouri. „Daar komen ze aan" van A. J. Maas. Als gevolg van de sancerlng van het bloembollen- bedrijf is de uitvoer van bloembollen in 1933, wat het gewicht betreft, minder dan het daaraan vooraf gaande jaar en wel ongeveer 5 milliocn Kg. De waarde bleef intusschen vrijwel gelijk. Men mag hieruit afleiden, dat zonder ingrijpen der regcering, de kweekers ongetwijfeld nog slechter financicclc resultaten zouden hebben verkregen en het op de bloembollenmarkt een chaos zou zijn geworden. De steeds stijgende lijn, die de uitvoer sedert de laatste 15 jaar vertoonde, is nu onderbroken en zal wat het gewicht betreft, ook dit wel naar beneden afwijken. Er zijn weer enkele arbeiders aan den weg door het Geestmerambacht te werk gesteld voor de ver harding van dien weg, terwijl ook de zuurkoolfa- brieken eenige werkkrachten hebben opgenomen. Het aantal werkloozen, die in de Wicringermccr werk vinden, is dus gedaald. De betrokkenarbeiders zijn daarover niet rouwig, daar er met hard werken slechts f 11 is te verdienen. Weegbrug geijkt. De weegbrug bij het station Anna Paulowna, die aangewezen is voor het wegen der automobielen voor de wegenbelasting en verder gebruikt wordt voor het wegen van groote partijen stroo, steenkolen, enz., is bij rijksijking in goeden staat bevonden. Loop dor bevolking. Vertrokken: Mej. Dekker naar Oude Niedorp; G. JansenPost naar Ermclo; K. Schuiling en gez. naar Sleen; mej. A. Hempcnius naar Alkmaar; D. Kooij en echtg. naar Barsingerhorn: C. J. Vermoet naar Stellendam; A. Th. Deutekom naar Zijpe. Ingekomen: 11. van den BergWassen en dochter van Oldenzaal; K. Sanders van Den Helder. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Alida, dochter van J. C. J Weij- ers en J. W. Boersen: Ondertrouwd: G. Boontjes en N. van Dalen; C. L. van Oudenaarde en M. Geluk. Getrouwd: W. H. Steenvoorden en P. M. Scholten. Politie. Verloren: een belastingplaatje. Gevonden: een belastingplaatje. Aan komen loopen: een kleine, grijze, herdershond. Zooals bekend is zijn nu sinds ongeveer een jaar verschillende maatregelen ten aanzien van vervoer en verkoop van aardappelen ingevoerd, waarover door het publiek meer of minder gunstig geoordeeld wordt, naarmate deze maatregelen voor ieder persoonlijk voor- dan wel nadcclig werken. Het ligt niet in onze bedoeling hier voor één der beide groepen partij te trekken, slechts willen wij er op wijzen, dat (hoewel hiervan niet, zoo heel veel tot do buitenwereld uitlekt) deze maatregelen toch nog al cons overtreden worden. Dat dit echter niet steeds ongestraft geschiedt, daarvan getuigen een paar gevallen die ons dezer dagen ter oorc kwamen en die wij hier. ter leering en waarschuwing, meer in ruimer kring meenen to moeten bekend maken. Dat deze gevallen zich reeds enkele maanden gele den hebben afgespeeld, doet daarbij minder ter zake. F.en fruithandelaar uit deze gemeente, die niet in het bezit was van een z.g. aardappel-erkenning, had van een landbouwer, eveneens inwoner onzer gemeente, aardappelen gekocht, die hij in een na burige gemeente van de hand trachtte te doen. Dit wordt echter door een aardappel controleur opge merkt. die hem vraagt, zijn erkenning te toonen. Dit was den man echter niet mogelijk. Gevraagd, hoe hij dan aan die anrdappelen komt. biecht ons fmithandelaartje. bang voor zwaardere straf, als hij iets zon verzwijgen, alles op. dus ook wie hem de aardappelen geleverd heeft. Inbeslagneming en pro ces-verbaal volgde. Blijkbaar werd echter bij het be palen van de strafmaat rekening gehouden met zijn openhartigheid, want de man kwam er met een boete van f5 af. Maar de landbouwer-leverancier, die zich een l»oete van f 100 zag opgelegd, zal zich voor een herhaling mogelijk wel wachten. Het tweede geval is van geheel anderen aard. Een groentenhandelaar uit een naburigo gemeente, in het bezit van een aardappcï-erEennlng. lcocht n.!. van een in deze gemeente wonend verbouwer een partij aardappelen .laadde deze op zijn wagen en betaalde prompt den bedongen prijs. Bij dien prijs was echter geen rekening gehouden met de daarop verschuldigde heffing, wat natuurlijk niet door den beugel kon. Op weg naar zijn woonplaats komt de groentenhandelaar een paar controleurs tegen, die hem aanhouden en waar de heffing is ontdoken de aardappelen in beslag nemen. Daar zat hij mee. zijn aardappelen was hij kwijt, maar ook zijn geld. Wat moest hij nu? Na even te hebben nagedacht, gaat hij weer terug naar den verbouwer, aan wien hij mededeelt, dat zijn aardappelen in beslag zijn genomen en dat de verbouwer die nu morgen weer moet terughalen. Dat is dus niet zoo heel erg. maar ons groenten- hoertje zou nu graag zijn geld terug ontvangen. De goedgeloovigc verbouwer, die blijkbaar nog niet inzag, dat hij zelf ook had overtreden, voldoet hieraan en de groentenhandelaar trok met het te rugontvangen geld af. Den volgenden dag gaat de verbouwer naar het kantoor om zijn aardappelen weer op te halen. Maar hij werd hierin niet weinig teleurgesteld, want niet alleen dat hij geen aardappelen terug ontving, maar er werd bovendien nog proces-veriiaal tegen hem opgemaakt. En het boete-briefje, dat hem hierover later werd thuisbezorgd, en dat aanwees, dat hij een bedrag van f75 voor zijn overtreding had te beta len. zal hem mogelijk niet in een pleizieriger stem ming hebben gebracht. BREEZAND. Strooklamp verbrand. Door het spelen met lucifers door een dochtertje en een logeetje van den heer G. A. Preijde, is op diens erf aan de Molenvaart een strooklamp verbrand. De brandweer was wel spoedig ter plaatse, maar vrij wel al het stroo ging verloren. Ongeluk. Dinsdagavond had mej. S. uit Heerhugowaard het ongeluk op Terdiek met haar rijwiel vanaf den weg in do sloot, te geraken. Zij kwam geheel onder haar rijwiel terecht, zoodat zij slechts met groote moeite met het hoofd boven water wist te komen. Daar de wal daar zeer steil is. kon ze zich zelf niet redden, en na gcruimen tijd om hulp te hebben geroepen, heeft de heer C. B. haar uit haar benarde positie ver lost. Nadat de fiets was opgevischt, bleek het dat het fietsplaatje en een zilveren rozenkrans was verdwe nen. De rozenkrans is den volgenden dag opgevischt AANDRAAIING DER BELASTING- SCHROEF. De raad dezer gemeente vergaderde Woensdag avond 8 uur ten raadhuize. Voorzitter de heer P. Slot, burgemeester; Secreta ris de heer Scholhaas. Na opening met gebed, sprak Voorzitter den hoop uit, dat H.M. de Koningin spoedig hersteld mag zijn, zich verheugende over de betere gezondheidstoe stand van H.M. Ziekteverzekering en ziekenkas. Van den landarbeidersbond was een verzoek inge komen de premie,n der ziekenkas van werklooze ar beiders voor gcdeeltclijko rekening der gemeente te willen nemen. Idem van den Langendijker Bestuurdersbond, met verzoek een regeling te willen treffen voor de pre mie der ziektewet, door de arbeiders in de wacht- wcek te betalen. In verband met een schrijven van de commissie van Vijf, welke commissie omtrent de ziekenkassen pogingen in het werk heeft gesteld, stellen B. en W. voor, het resultaat daarvan af te wachten. Ook had Voorz. een hoog bedrag in gedachte, wat het zou kunnen kosten. Betreffende het tweede verzoek van den bestuur dersbond dacht Voorz. niet dat men daarop in kon gaan. De minister heeft zich op het standpunt ge steld, dat er eenige arbeiders zijn die 3 van de 4 we ken of zoo in de werkverschaffing mogen werken. Daar mag men niets aan doen. De heer Van der Molen legde zich neer bij deze beslissing, omdat hij niet voldoende ermee bekend was. Spr. vond echter dat de commissie van vijf langzaam werkt. 10 Juli is de circulaire al versche nen. Spr. stelde voor de vergoeding voor de zieken kas toe te staan. Het B. A. doet al veel in deze rich ting. Dan bespaart men de menschen die zware gang. Voorzitter ried af, dit voorstel te handhaven. Het is nog niet berekend, wat de kosten zijn. Het zal nader aan de orde komen als de commissie met ad vies komt. De heer Van der Molen dacht dat het voor de ge meente een schadepost is als de uittocht uit de zie kenkassen doorgaat. De heer Ooijevaar verwachtte bij aanneming moei lijkheden voor de commissie. De heer Van der Molen handhaafde zijn voorstel; dit werd niet gesteund en het voorstel van B. en W. aangenomen. Op een verzoek' van de Alg. Vereen, voor Bloem bollencultuur om subsidie voor de in 1935 te houden tentoonstelling, werd afwijzend beschikt. Aangeboden werden de rekeningen over 1933. In de commissie tot nazien der rekeningen werden de raadsleden, behalve de wethouders benoemd. Volgde vaststelling der begrooting 1934. De con clusie van B. en W. is aan de raadsleden bekend gemaakt. Het salaris van den gem.-ontvanger. Do heer Bonnet wilde het salaris van den ge meenteontvanger terugbrengen op f 1500. Dat zou een goede bezuiniging zijn. Laat ons dat aan Ged. Staten voorstellen. De Voorzitter wees er op dat de salarissen al aar dig verlaagd worden. Van de f 1800 gaat f 261 af. De heer Bonnet vond het een buitengewoon hooge vergoeding. Op andero posten wordt f 5 en f 10 be knibbeld. Hier is wel meer af te halen. Eenige besprekingen werden nog gevoerd over dat punt. Men legde zich er tenslotte bij neer. Straatbelasting. B. en W. stelden voor een straat belasting ln te stellen van 3 pet. van de belastbare* opbrengst der perceelcn binnen de 300 M. van de straat. Het mag niet meer opleveren dan er aan de straat ten koste wordt gelegd. De opbrengst wordt geraamd op i 1500 f 2000 per jaar. Goedgevonden. Verm akelij kheidsbelastin g zal worden geheven tot een bedrag van 15 pet der entré's. Voorts werd een nieuwe leges-verordening vastge steld. De straatbelasting zal ingaan -1 Januari 1935. De andere per 1 October 1934. Na rondvraag volgde sluiting. Koegras te huur, 1 Januari, ruim 30 H.A., met bouwland. Brieven onder no. 356 Bur. van dit blad. TRAPMAN en Co. Vrijdag-, Zaterdag-, Zondag- en Dinsdag avond, half negen: EpWJmm BEZETTO1 LEROy Alle vrouwen zullen deze aangrijpende film willen zien en de spanning en adem benemende actie in deze film zal alle mannen onweerstaanbaar boeien Alle weekavonden en Zondagmiddag 3 uur populaire entréeprijzen Zaal 40, Balcon 70 ct. ■I TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Wanneer U een nieuwe Naaimachine noodig heeft koopt U n a t u u r 1 ij k een Wij hebben een groote ver scheidenheid In HANDMACHINES Verzinkbare TRAPMACHINES. en buitengewoon mooie SAL0NKASTEN #-4 Aanbevelend. Schagen BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van maken bekend, dat ter gemeente secretarie lijsten zijn nedergelegd ter teekening door winkeliers, be- hoorende tot de na te noemen be drijven, voor vermelding of zij zijn vóór of tegen de re geling betreffende de verkoop gelegenheid op Zondag, als bedoeld in artikel 4 der wet tot wijziging der winkelsluitingswet van 27 Juli 1934 (St.bl. no. 450). Gelegenheid tot teekening van de lijsten bestaat tot en met 5 Sep tember a.s. De lijsten betreffend de volgende bedrijven (winkels), waar uitslui tend of in hoofdzaak ten verkoop in voorraad zijn: A. visch; B. fruit; C. een of meer der navolgende wa ren: brood, banket, suikerwerk, chocolade, al dan niet te zamen met consumptie-ijs; D. tabaksartikelen; E. winkels, waarvoor een volledige vergunning of een slijtvergunning, als bedoeld in art 1 der Drankwet, geldt Zijpe, 29 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. DE MOOR, Voorzitter. J. A. DE BOER, Secretaris. Ingaande 1 Septemb. 1934 is het Rundvee, uiige* zonderd Pinken en Kalveren, HET BESTUUR Sportterrein KLEINE SLUIS. Zondag 2 Septemb. lH uur: B.K.C. adsp. aANDIJK a. 3 uur: B.K.C. I—ANDIJK t Beker- en Medaillewedstrijd. Daarna BAL in de tent van SLIKKER. 11'|2 cent per liter. 5 cent per liter per vat. Franco huis. Nieuwe Laagzijde 88-89, SCHAGEN. goedgekeurd bij Ministerieele beschikking d. d. 20 April 1934, No. 831, ZIJN VANAF HEDEN VERKRIJGBAAR BIJ 1 lot f 0.50, 11 loten f 5.25, 100 loten f 45.--

Schager Courant | 1934 | | pagina 4