Plaatselijk Nieuws. Duitsche uitingen in het Saargebied. Spoorwegongeluk in het Oosterstation te Parijs. SCHEEPSRAMP IN KOREA. Ernstig mijnongeluk m Polen. De oorlog in den Chaco. Dysenterie-epidemie in Polen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL BIJ LAREN. Inbrekers slaan een goede slag. De jacht naar het Lutinegoud. Ongeval bij trainingsrit Botsing op de Wester-Schelde tusschen Noorsch en Grieksch schip. Twee motorrijwielen in volle vaart tegen elkaar gebotst. Vliegtuigbestuurder door den bliksem getroffen. Japan protesteert naar alle kanten Versterking van politie en gendarmerie gevraagd. - Geen Zwitsersche militairen voor het Saargebied ter beschikking. Reuter meldt uit Genève: De Volkenbond publiceert een aantal documen ten. welke in liet bureau van den vrij willigen ar beidsdienst in het Saargebied in beslag zijn geno men en verder een brief van den president van de regeeringscommissie, Knox, waarin deze er op wijst, dat het noodzakelijk is den vrijwilligen arbeids dienst in bet Saargebied, die op analoge wijze go organiseert! is als de arbeidsdienst in Duitschland, te verbieden. Volgens de inlichtingen, welke de commissie ont vangen heeft, zendt de vrijwillige arbeidsdienst de jonge Saarlanders naar de Duitsche arbeidsdienst- kampen en deze krijgen daar een speciale opleiding voor den strijd in het Saargebied. De commissie schat het aantal jongelieden die bij den arbeids dienst zijn aangesloten op meer dan 10.000. Knox dringt verder opnieuw aan op het recruteeren van nieuwe politie- en gendarmerictroepcn. Het aantal ingeschreven kiezers. Naar Reuter uit Saarbrückcn meldt, bedraagt het aantnl ingeschreven kiezers voor de. volksstemming op 1.3 Januari 1935 iets meer dan 520.000. Dit. cijfer overtreft, alle verwachtingen. Het totaal aantal inwo ners van het Saargebied op 28 Juni 1919 bedroeg nauwelijks 700.000. De correspondent van de „Tel." meldt uit Genevo: Uit een verklaring van Motta, den voorzitter van den Zwitaerschen Bondsraad, blijkt, dat de Zwitser sche regeering een eventueel verzoek om een afdeo- ling soldaten ter beschikking te stellen voor poli tiediensten in het Sanrgehied. onder geen omstandig heid, zal inwilligen. F.r blijft dus nog de mogelijk heid dat er in Zwitserland vrijwilligers worden aan geworven. Tot dusverre heeft men zich ter zake nog niet tot den Bondsraad gewend, zoodat een formeel besluit nog niet hehoefde te worden genomen. Het is dus nog onzeker, welke houding de regeering zal aannemen tegenover de aanwerving van vrijwilli gers. Te dien aanzien moet eerst worden vastgesteld hoe de juridische positie der regeering hierbij is en of zulk een aanwerving van vrijwilligers kan wor den verboden. Duitschers, die vroeger in het Saargebied woonden. Ten einde den terugkeer van Duitschers naar het Saargebied te bevorderen voor de komende volks stemming. heeft de vereenigitig van voormalige be woners van het Sanrgehied, die van Duitsche origine zijn, lijsten laten aanleggen van lieden, die in de termen zouden vollen om een Duitsche stem uit te brengen. Echter heeft Wenz, de secretaris van de vereeni- ging, verklaard, niet te weten, wie voor die kiezers de reiskosten zou moeten betalen. Staker noch machinist bevonden zich op de locomotief. 34 gewonden. Parijs, 2 Scpt. (V.D.). Zondagmiddag tegen 12 uur is op het Gare de 1'F.st een spoorwegongeluk gebeurd, waarbij volgens de tot dusverre bekende gegovens, 34 personen min of meer ernstig gewond werden. Ken rnngeerende locomotief is tegen dat tijdstip mot groote kracht tegen een in het station staande personentrein aan gereden. Van de dertig uit hout gebouwde waggons werd een groot gedeelte aan den kop van den trein be vonden. Gelukkig waren er nog slechts weinig pas sagiers in den trein. Er werden ongeveer 31 perso nen naar het ziekenhuis overgebracht, van wie 6 ernstig zouden zijn gewond. Ken groot gedeelte der gekwetsten Is nog op het station verbonden, waarna zij zich naar huis konden begeven. Men heeft kunnen vaststellen, dat do rangeerende locomotief achter uit rijdende op den personentrein is gereden, zonder dat zich een stoker of een machi nist er op bevonden. Stoomschip op de Jaloe gezonken. 91 dooden. Do directie van het havenbestuur van de Kore- aansche haven Gcnsnn deelt mede, dat op de rivier Jaloe een stoomboot gezonken is, welke toebohoordc aan een Jnpnnschc scheepvaart maatschappij. Vol gens de tot dusver ontvangen berichten zijn twee Japansche militaire kustschepen, die het zinkende stoomschip waarnemen te hulp gesneld om de drenkelingen te bergen. Volgens nog niet bevestigde berichten bevonden zich met inbegrip van de beman ning 200 personen aan boord. Dnnrvan worden 91 personen vermist. Nog andere berichten melden, dat de heide kustschepen 29 personen hebben gered. Het reddingswerk wordt door mist belemmerd. Verdere bijzonderheden ontbreken nog. Een doode, een zwaargewonde. In de Roemer-mijn in het district Rybnik is een ernstig ongeluk gebeurd. Twee mijnwerkers werden daar door vallend gestoento bedolven. Na verschei dene uren eerst slaagde men er onder levensgevnar in om heiden te hergen. F.en hunner was echter reeds overleden. Do tweede werd met zware verwondingen te voorschijn gehaald. Men vreest, voor zijn leven. Voortdurende successen van Paraguay. Het ministerie tan oorlog van Paraguay publiceert een overzicht over de successen der Paragnavsehe troepen sedert het op 14 Aug. ingezette offensief. Volgens dit overzicht hebben do troepen sindsdien 14 versterkte plaatsen bezet, 25 officieren en 1900 man schappen gevangen genomen en 185 machinegewe ren en 35 vrachtauto's buitgemaakt. Reeds 1400 ziektegevallen. In het district van Kremenez in Wolhvnie is een dysenterie-epidemie uitgebroken. Ondanks alle te genmaatregelen der overheid breidt de ziekte zich verder uit. Tot dusverre zijn ongeveer 1100 ziekte gevallen bekend geworden, waarvan 250 gevallen, waarin de patiënten in levensgevaar verkeeren. Ten einde besmetting zooveel mogelijk te verhinderen is het houden van markten en groote vergaderingen verboden. Twee ernstig gewonden. De schuldige doorgereden. Op den Nieuwen Rijksweg ter hoogte van de grens LarenEemnes heeft Zondagmiddag omstreeks kwart voor zes een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijwiel en een auto, bestuurd door mevr. F. B. uit Haarlem. Mej. B. die achter het stuur van de auto zat, stak geruimen tijd, voordat zij den oprit naar de theeschenkerij „De Witte Ber gen" wilde inrijden haar richtingaanwijzer uit. Toen zij den weg overstak kwamen juist van tegenover gestelde richting twee motorrijders aan. De motor rijder J. S. 13. Rings uit Zandvoort met op de duo een dame die voorop reed vloog in volle vaart tegen de auto op. De duorijdster werd van den mo tor afgeslingerd, vloog over de auto heen en kwam aan de andere zijde van den weg terecht. Zij bleef met een zware hersenschudding en een bloedende hoofdwonde bewusteloos liggen. De motorrijder kwam op een berin rechts van den weg terecht en was er nog erger aan toe. Hij had een schedelbasis- fractuur en een dubbele dijbecnbreim bekomen, be nevens ernstige inwendige kneuzingen. Beide slacht offers zijn, nadat, de eerste hulp verleend was, door een dokter uit Aarle-Rixtel die toevallig in de thee schenkerij gezeten was, per ziekenauto naar de Ma- jella Stichting te Bussum vervoerd. De auto kwam in een greppel rechts van den weg terecht, en werd licht beschadigd. Dc inzittenden be kwamen lichte verwondingen door glasscherven. Naar wij vernemen is de twoede motorrijder, die achter den heer J. S. B. Rings reed, de schuldige van het ongeluk. Daar hij echter doorreed is hij on bekend gebleven. De identiteit van de duorijdster kon nog niet vastgesteld worden. Brutale inbraak in Leeuwarden. Groot bedrag aan effecten gestolen. Tijdens dc afwezigheid der bewoners is ingebro ken in perceel Sperwerstraat 4 te Leeuwarden. Uit een der kasten in een van de kamers werden twee geldkistjes meegenomen. Hierin bevonden zich een obligatie van f 500 Nedcrlandschc Oost-Indië 1916, nr. 0.70038, rentende 5 pet., vervaldatum 1 Mei en 1 November; 1 obligatie van f 500 van dezelfde lee ning 1931, nr. 203104, rentende 4.5 pet., zelfde ver valdatum; 1 obligatie van f 500 Nederland 1931, nr. 289537, rentende 4 pet., zelfde vervaldatum; een obli gatie van f 1000 Nedcrlnnd 19.33, nr. 103515, rentende 4 pet., vervaldatum 1 Februari en 1 Augustus; 1 re- cipis-obligatie van f 500 Nederland tweede leening 1932 (is nu geworden eerste leening 1934), nr. 572400 2 reeipisobligatien van f 100 Nederland 1934, eerste leening nr. 600727.28. Voorts werden ontvreemd een schuldbekentenis van f 4000, eenige Rijkspostspnar- bankboekjes met een gezamenlijke waarde van f 450, voorts een bedrag aan contanten van f 500. Het onderzoek der politie is in volle gang. Men meldt uit Terschelling: De nieuwe Lutine-bergingstoren, die reeds eenige weken in de haven alhier gereed lag is onder groote belangsteling door de sleepbooten Bornrif. Texel en Volharding, naar de plaats van het wrak gebracht. Het weer is gunstig en *lc zee kalm. De bedoeling is den toren met hoog water op het wrak te laten zakken. De toren geplaatst. Nader meldt men ons uit Terschelling, dat ge- passeerden Zaterdag de toren met goed gevolg bo ven het wrak van de „Lutine" is geplaatst. Vier wielrijders gewond. Zondagmorgen omstreeks tien uur is op den Keien bergweg te Beekbergen een groep van zes wielren ners, leden van de Apeldoornsche Rennersvereeni- ging „De Adelaar" komen te vallen. Het peleton was om negen uur uit Apeldoorn gestart voor een trainingsrit om het kampioenschap van Nederland. F.en traject van 40 K.M. was reeds afgelegd toen de gangmaker de renner Ten Berk de Boor door een wielrijder werd aangereden met het noodlottig ge volg, dat het gohoele peleton, dat met een snelheid van 35 tot 40 K.M. reed, kwam te vallen. De renner M. Huiskes liep een ernstige hoofdwonde op, terwijl nog drie anderen gewond werden. Zij zijn op advies van Dr. Pont uit Beekbergen, die de eerste hulp ver leende, naar hun woningen vervoerd. Drie racefiet sen werden vernield. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmiddag is de 17-jarige wielrijdster S. Be hing uit Pcizc aan den Ilecrenweg te Gromgen aan gereden door een auto. bestuurd door S. de B. en zoo zwaar gewond, dat zij spoedig na de aanrijding is overleden. Naar de oorzaak van de aanrijding wordt nog een onderzoek ingesteld. FIETSER HAD GEEN LICHT OP. Ernstig verkeersongeluk in Brabant. Op den Maastritschen weg tusschen Den Bosch en Don Dungen heeft een ernstige aanrijding,plaats ge had. Een taxi wilde een wielrijder, die naar de mee- ning van den chauffeur voor hem uit reed, links passeeren. De fietser, de negentienjarige Baten uit Borlicum, die geen licht op had, reed de auto echter tegemoet en week rechts uit, waardoor hij tegen dc taxi opbotste. Met een schedelhrcuk werd het slacht offer in hoogst ornstigen toestand opgenomen in het ziekenhuis te Den Bosch. Zijn toestand is hopeloos. AUTO GESLIPT EN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Een der inzittenden ernstig gewond. Zaterdagmiddag omstreeks vier uur kwam uit de richting Steenbergen een auto, bestuurd door den heer Hallman, uit Princenhage, den weg naar Kruis land op. Hij was vergezeld door den heer Bosman uit Rotterdam. Op een gegeven oogenblik bij het nemen van een bocht slipte de auto en botste tegen een l oom, waarna de wagen van den dijk stortte. H. werd licht gewond, doch R. moest met inwendige kneuzingen worden overgebracht naar het R.K. zie kenhuis te Steenbergen. Hij verkeert in levensgc- gevaar. Het uit zee komende Noorsche tankschip „Dag heid", beladen met ruwe olie met bestemming Ant werpen is op de Westcr Schelde tijdens dikke mist in aanvaring gekomen met het daar voor anker lig gende Grieksche stoomschip „Rokos". Laatstge noemd schip werd hierbij zwaar beschadigd aan de voorsteven, waardoor het zeewater in de voorpick stroomde. Dc „Dagheid" kreeg eveneens zware averij aan bakboordzijde en midscheeps bij de commando brug, waardoor een der tanks openscheurde en de olie naar buiten stroomde. De andere tanks van de „Dagheid" zijn daarna af gesloten waardoor het schip zijn reis naar Antwer pen kon voortzetten. Dc „Rokos" is bij Terneuzen opnieuw voor anker gegaan. Het schip was op weg van Zuid-Amerika naar Antwerpen met een lading graan. Het Grieksche schip is later op eigen kracht naar Antwerpen opgestoomd. NEDERLANDSCH SCHIPPER IN BELGIS VERDRONKEN. De 43-jarige Nederlandsche schipper Terstra, ma chinist aan boord van het binnenschip Stad Am sterdam III, dat gemeerd lag in het Willemsdok te Antwerpen, is overboord gevallen en verdronken. ACHTTIEN STAKERS GESCHORST. Bij de werkverschaffing te Hengelo. Zaterdagmiddag om twaalf uur zijn hier van de arbeiders in de werkverschaffing aan de haven werken der gemeente Hengelo, welke Vrijdagmor gen het werk hadden hervat, wederom achttien ge schorst, omdat zij weigerden door te werken. OUD-MINISTER WASZINK VRAAGT ONTSLAG ALS BURGEMEESTER VAN ROERMOND. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester van Roermond, de oud-minister Mr. M. A M. Waszink aan H. M. de Koningin met ingang van 1 Januari a.s. om gezondheidsredenen ontslag gevraagd uit deze functie. Mr. Waszink zal zich te Den Haag vestigen en Roermond reeds voor genoemden datum verlaten. DE AANTREKKINGSKRACHT VAN HOLLYWOOD. Een veelbelovende jongedame. Dc knappe. 12-jarige Norma Bush is sinds eeni- gen tijd op weg gedaan naar Hollywood met mede neming van bankbiljetten ter waarde van 1260 dol lar. De politie van de verschillende staten tusschen hier en Hollywood hebben instructie gekregen naar haar uit te kijken. Norma was veel te veel naar de bioscoop geweest waar zij afgunstie was gewor den op het prachtige leven der filmsterren. Zit meende dat een dergelijk leven ook voor haar aan genamer zou zijn dan het verblijf in het ouderlijk huis. Zij maakte zich dus meester van bovenge noemd bedrag en vertrok naar Hollywood. SENATOR LONG'S STRTJD TEGEN SPEELHOLEN EN ONTUCHT. Standrecht ln New-Orleans afgekondigd. Te New-Orleans is de staat van beleg afgekon digd. Senator Long, gouverneur van Louisiana, heeft gewapende nationale garde de stad doen binnen trekken. Hij oefent thans over Louisiana een dic- totariale macht uit, zonder precedent in de geschie denis der Ver. Staten. Hij wil de troepen gebruiken om de speelholen on huizen van ontucht te vernieti gen. Vier gewonden. Op den Rijksstraatweg van Groningen naar Leeu warden nabij Twijzel heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Twee motorrijwielen, elk door twee personen bezet, botsten in volle vaart tegen elkaar. Alle vier berijders werden tegen den weg geslingerd. Dr. Bergsma uit Groningen, die juist per auto pas seerde on Dr. Van Geuns uit Twijzel verleenden de eerste hulp. Twee der gewonden, een kelner uit Leeuwarden en een collega uit Murmcrwoude, die op weg waren naar Boctsterzwaag, worden niet ernstig gewond. Nadat zij voorloopig verhonden waren, konden zij naar hun respectieve woonplaatsen worden overgebracht. De toestand van de beide andere per sonen, vooral van een van hen, was ernstiger. Een gewonde, die een gecompliceerde beenbreuk en hoofdwonden had opgeloopcn, werd naar het zie kenhuis te Groningen overgebracht. De ander, die alleen hoofdwonden had gekregen, kon voorloopig naar huis worden vervoerd. Later werd nog gemeld, dat gewond werden de hceren Fr. Huizingn uit Leeuwarden, bestuurder van het eerste motorrijwiel, die een hoofdwonde opliep en in bewusteloozen toestand naar zijn woning werd overgebracht; S. Hoekstra uit Rinsumagecst, die een armfractuur bekwam en eveneens naar zijn woning word vervoerd. De bestuurder van het tweede motorrijwiel, de heer F. Reitzema uit Oldehove was er het ergst aan toe en liep een gecompliceerde rech- teronderbcenfractuur op. Het slachtoffer werd naar het ziekenhuis te Groningen overgebracht. Dc heer S. Zijlstra, eveneens uit Oldehove, kwam met den schrik vrij. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR RIJDER. Zaterdagmiddag omstreeks half zes is op den straatweg te Ernst, nabij het kruispunt Oranjeweg een motorrijder in hotsing gekomen met een auto, komende uit do richting Vaassen. De motorrijder, de heer Witvoet uit Appelscha werd van zijn motor geslingerd en met een schouderfractuur en een ga pende wonde aan zijn rechter been naar het zieken huis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN POLEN. Nabij Lublin is een autobus bij het passeeren van een paard en wagen in een sloot terecht gekomen. Achttien van dc twintig passagiers werden gewond, 9 hunner ernstig. Do chauffeur bleef ongedeerd. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTOBUSSEN IN FRANKRIJK. In de nabijheid van Rochefort zijn twee autobus sen in een bocht met elkaar in botsing gekomen. De chauffeur en de passagiers van den eenen auto bus werden min of meer ernstig gewond. Vier pas sagiers bekwamen zeer ernstige verwondingen. Een. hunner verkeert in levensgevaar. Begrafenis van Sonja Beugeltasch. Duizenden belangstellenden. Het stoffelijk overschot van het slachtoffer van den gruwelijken moord, welke de vorige week in de hoofdstad heeft plaats gehad, de acht jarige Sonja Beugeltasch, is Zondagmiddag op de Joodschc be graafplaats te Dicmen onder zeer groote belangstel ling aan den schoot der aarde toevertrouwd. Hoe groot liet medeleven en hoe innig de deelne ming van buurtgenooten vele andere hoofdstede lingen met de zoo ernstig getroffen familie is, bleek wel bij deze droeve plechtigheid. Reeds lang voor twaalf uur Zondagmiddag, op welk tijdstip het vertrek van daar naar Diemen was vastgesteld, hadden zich duizenden belangstel lenden in de omgeving verzameld. De politie had uitgebreide ordemaatregelen geno men, waarbij het verkeer in de omgeving van do Nieuwe Kerkstraat en korten tijd, toen de stoet zich in beweging had gezet, ook het tramverkeer door de Plantage Kerklaan, werd omgelegd. Doodsche stilte hcerschte er toen het kistje met de stoffelijke resten uit het Reinigingshuis werd gedra gen. Achter dc rouwkoets schreden duizenden, die, volgens Joodsch gebruik, op deze wijze hun mede leven wilden toonen. Voorop liepen de Opperrabijn, A. S. Onderwijzer en Rabbijn L. H. Parlouis en an dere vooraanstaande personen uit dc Joodsche ge meente. Onder dc belangstellenden bevonden zich verder de Commissaris van Politie, de Jong, Inspec teur de Kater, Rechercheur Polio, die dc gruwelijke vondst in het bananenpakhuis had gedaan en vele anderen. Vele vrouwen in den stoet en langs den weg. kon den hun tranen niet bedwingen. Nochtans behouden op de plaats van bestemming aangekomen. Naar de „Daily Mail" meldt is een passagiers vliegtuig op weg van Parijs naar Londen midden boven Het Kanaal tijdons een plotseling losgebro ken onweer door den bliksem getroffen. Het gelaat van den piloot, zijn linkerarm en de linkerhelft van zijn kleeding werden \erzcngd. De slag was echter niet krachtig genoeg om hem onbekwaam tc ma ken tot het uitoefenen van zijn functie. Hij slaag de erin het vliegtuig behouden tot de plaats van bestemming te brengen. Het radiotoestel van het vliegtuig is vernield. De oorzaak van bet merkwaar dige ongeluk wordt gezocht in het feit, dat het on weer zoo plotseling is losgebroken, dat het personeel van het vliegtuig geen tijd gehad heeft om het radiotoestel volgens gebruik buiten werking te stel len. Thans protestnota aan China. De Japansche regeering heeft door haar gezant in Peking de Chineesche regeering een nota doen overhandigen, waarin zij protesteert tegen de anti- Japansche ongeregeldheden in VVeihaiwei. Op grond van den wapenstilstandsovereerjKomst dringt zij er bij de Chineesche regeering op aan. de anti-.Tanan- sche organisaties te ontbinden en haar activiteit te beletten. Wanneer dit niet geschiedt zal de Japan sche regeering gedwongen zijn oorlogsschepen naar Weihaiwei te zenden teneinde zelf voor orde en rust te zorgen. DE DREIGBRIEFSCHRIJVER AAN ROOSEVELT EEN ZENUWPATIëNT? De president dringt persoonlijk op gron dig onderzoek aan. Benjamin Franklin Varn, de oud-marine-officier, die een dreigbrief gezonden heeft aan president Roosevelt, is overgebracht naar de psychopatische afdeeling van de gevangenis. Roosevelt heeft er persoonlijk op aangedrongen, dat bijzondere aan dacht aan den man gewijd zal worden. Er verluidt dat Varn tijdens zijn diensttijd een klap op zijn hoofd gehad heeft van den schroef van een vlieg tuig. Nadien is hij reeds verscheidene malen opge nomen geweest in zenuwinrichtingen. EEN SYMPATHIEK INITIATIEF VAN DE DIREC TIE VAN THEATER ROYAL. Oprichting van de Kunstkring MHet Schouwspel." Blijkens een in onze courant van gepasseerde Za terdag geplaatste advertentie, zal op IS September a.s. door de N.V. Amsterdamsche Tooneelvereen. on der Directie van A. van Dalsum en A. Defrcsne wor den opgevoerd het bekende tooneclstuk „De Co- medie van het Geluk". Van harte hopen we dat de initiatiefnemers in hun poging om in Schagen iets goeds te brengen op tooneelgebied, mogen slagen. Dat zij hiertoe ernstige pogingen in het werk stel len kon ieder blijken uit het gehalte van deze eer ste opvoering. Het gezelschap van Dalsum toch kan gerekend worden tot het beste wat op tooneelgebied in Neder land bestaat en wij hebben dan ook groote waardcc- ring voor hen, die het hebben aangedurfd een der gelijk eerste rangs gezelschap naor Schagen te doen komen. Daartoe is ongetwijfeld moed noodig, doch wij hopen van ganschor harte dat ieder die in Scha gen en omgeving iets gevoelt voor het goede tooneel zich zal scharen achter de directie van Theater Roval en door zich als abonné op te geven bij deze direc tie of bij het secretariaat der Kunstkring „Het Schouwtooneel" Laurierstraat 24, Schagen, blijk zal geven dit goede pogen te steunen, om Schagen meer en meer tot centrum te maken van het culturcclc le ven van ons Noorderkwartier. De kosten voor vijf eerste klas uitvoeringen zijp slechts 12 cent per week. Het is dus voor goede kunst spotgoedkoop en kan voor niemand een beletsel zijn. VAN EEN HONDENBEET EN EEN BARMHARTIGE SAMARITAAN. Onze jeugdige plaatsgenoot M., een jongen van een jaar of twaalf, werd Zondagmorgen door een hond in z'n wang geheten. Zoo kwam hij op het voetbalveld aan. Een der aanwezigen, die het gevaar van infectie kende, vroeg even de verhandtrommel van Sparta om de wond te reinigen, doch deze werd hem door den terreinmeester Molenaar geweigerd. Een waarlijk menschlievende daad om een klein stukje watten en een druppeltje jodium te weigeren! De heer M. weet bepaald niets af van Eerste Hulp verleenen, anders had hij dit zeker niet geweigerd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2