Raad Zuidscharwoude. Radioprogramma EEN UITGEBREIDE AGENDA. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag avond, lialf 8, ten raadhuize, onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L. van Spengler, burgemeester. Secretaris de lieer J. Th. Kunnen. Afwezig de hoeren Kokker, Kramer en Groen. Na opening met welkom werden de notulen aldus vastgesteld, onder dankzegging aan den samen steller. Ingekomen stukken. Ingekomen was het verslag van de Gcm. Lichtbc- drijven over liet jaar 1933. Idem van den keuringsdienst voor Waren te Alk maar. Idem van den toestand der provincie N.-Holland. Het verslag van het Prov. Waterleidingbedrijf en de Commissie voor de Malariabestrijding in 1933. Goedkeuring van Ged. Staten op het besluit tot verlaging van de jaarwedden der wethouders tot op f 100 per jaar. Idem op het raadsbesluit tot het aangaan van oen gcldiecning van f 3000 ten behoeve der lichtbedrijven. De personeele belasting. De beffing van opcenten op de personeele belas ting is goedgekeurd. Het aantal opcenten bedraagt 112 voor hen, wier belastbare huurwaarde f 150 niet tc boven gaat; 140 voor een huurwaarde van f 150 a f 175; 108 opc. bij een huurwaarde van f 175 tot f 200; 196 opc. bij f 200 tot f 275 en 224 opc. bij een huurwaarde van f 225 tot f 250. Bij een huurwaarde van meer dan f 250 is het maximum van 252 opcenten verschuldigd. Goedgekeurd werden cenige wijzigingen van de begrooting f 1933 en eenige af- en overschrijvingen. Aanwezig was een dankbetuiging van H.M. de Koningin voor de betuigde deelnoming bij gelegen heid van bet overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Van Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen het besluit tot afwijkingen van de gemeenschappelijke regeling van de lichtbedrijven omtrent de storting van de batige saldi van de jaren 1933 en 1934 in de kas der gemeenten. Voor kennisgeving aangenomen. De Twuijverweg. Van de gemeente St. Pancras was bericht ontvan gen dat over 1933 een uitkeering uit het Wegenfonds is ontvangen van f 700, voor deze gemeente f 116.07. Totdat de weg aan het Hoogheemraadschap zal zijn overgedragen wordt geen uitkeering meer verstrekt. Renteverlaging. Voorgesteld werd het rentepercentage van de aan gegane geldleeningen ten behoeve van de credict- verleening steun aan den groven tuinbouw van 5.5 op 4.5 pet. terug te brengen, naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten. Ziekenfonds en ziektewet voor werk- loozen Ingekomen was het bekende adreg van den Lan- gendijker Bestuurdersbond, waarin een bijdrage ge vraagd wordt in de premie der ziekenfondsen in deze verhouding, dat de werklooze arbeiders, de ge- meonlc en het ziekenfonds ieder 1/3 betalen. Voorts wordt verzocht een vrijwillige verzekering te sluiten voor de Ziektewet, ten behoeve van die arbeiders, die in de werkverschaffing een wachtwcck moeten doormaken. Voorzitter deelde mede, dat de meening van B. en W. was, dat alvorens op het eerste gedeelte wordt geprac-adviseerd, het rapport van de Commissie uit de 50 Westfriesche gemeenten dient te worden af gewacht. Deze commissie is met. de ziekenfondsen in onderhandeling. Reeds veel eerder zijn maatregelen genomen. Wat betreft, het tweede gedeelte, stellen B. en W. voor, een vrijwillige verzekering voor deze personen te sluiten en om. 1/4 van de premie op hen te verha len. Wat betreft de ziekenfondsen zeidc Voorzitter dat. de gemeente reeds eerder voor ovontueelc voor komende gevallen heeft voorzien. Reeds twee jaar geleden is dat. gebeurd. Voorzitter lichtte het tweede verzoek en 't voorstel van B. en W. toe. Het adres is inderdaad juist. Bij een verhaal van 1/4 wordt de zelfde regeling ge volgd als bij de werkverschaffing. De heer Kroon vroeg of het wel noodig is dat er wacht weken zijn. Voorzitter: Ja. dat is 'L De heer Kroon meende te hebben gehoord dat. men in Koedijk geen wachtweek heeft. Hier kan men de wacht week ook wel afschaffen, dan zijn ze altijd verzekerd. Voorzitter vond dat. wel een radicaal middel, maar betwijfelde, of dit wel kon worden uitgevoerd van de getroffen maatregelen. Voorz. kon het zich niet voorstellen, dat er in Koedijk geen wachtweek is. De heer Dijkhuizen kon zich er mee vereenigen. Tiet voorstel werd aangenomen, behoudens goed keuring van Ged. Staten. Een standje voor den bestnurdersbond. Voorzitter memoreerde nog, dat hij ongeacht het. later ingekomen adres van den bestuurdershond dit standpunt innam. Het vindt geen pas om het gespro- Cara keek naar Brett, die haar oplettend gade sloeg. Zij liet het briefje, dat voor Ann bestemd was, in haar japon glijden en zei rustig tot Achille: „Zeg aan mr. Coventry, dat miss Lovcll niet aan boord van de „Sphinx" is." „Coventry!" schreeuwde Brett. „Waar is hij, Achille?" „Hij kwam in een boot van de kust, monsieur. Hij wacht enkel op antwoord op zijn brief." De bediende hoog en ging heen. „U hadt niet lusschen Eliot en Ann behoeven te komen", zei Cara hooghartig. „Uw truc zou rnisgc- loopen zijn. Hij vertrouwt haar absoluut." Nauwelijks was zij uitgesproken, toen het geluid van stappen uit de gang klonk, begeleid door een woordenstroom in het Fransch. Toen hoorden zei: „I.oop me niet in den weg", in goed, krachtig En gelsch en een oogenblik later verscheen Eliots groote gestalte in de deuropening. „Ik verlang uitlegging van je, Forrester", zei hij streng. Iiij nam meteen hot heelc geval in zich op den man en de vrouw in avondkleedine, de tafel met bloemen en de half-gcledigde koffiekoppen, en de overblijfselen van een blijkbaar zeer goed souper, de geur van sigaretten. Ten laatste gleed zijn blik koel en bedachtzaam over Ca ra's witte gezicht. Toon keek hij naar Brett. „Ik dacht, dat je alleen was. Ik vind het jammer, dat ik hier hen binnengekomen". Na een korte buiging was hij weg. Nadat de deur was dichtgevallen, viel Cara terug in haar stoel. Ze keek strak voor zich uit. Het leed geen twijfel, wat Eliot dacht, dat was heel duidelijk in zijn oogen te zien. „Bent u nu tevreden?" vroeg zij, „er zal weinig re den meer zijn mij te straffen. De wilde dwaasheid was uit zijn gezicht verdwe nen. „Dus Coventry was uw verloofde voor u dien Dene trouwde?" kenc in een naburige gemeenteraad te bcoordeclen, zooals do Bestnurdersbond heeft gedaan in dat adres. Voorzitter deelde mede. «lat 13 a l i arbeiders zijn te werk gesteld in «le tuinbouwbedrijven. Gezien de geringe werkzaamheden op het oogenblik is dat geen ongunstig toeken. Als er meer werk komt, zul len cr wel meer aangevraagd worden. De gemeenterekening 1933. Achteruit gang van f 15.000. De rekening der gemeente over bet jaar 1933 sloot voor den gewonen dienst in ontvangsten on f76.413.62, uitgaven f75.333.73, voordeelig saldo f 1079.89. De dienst 1933 begon met een saldo uit vorige diensten van f 16295.83. De gemeente is dus eigen lijk ruim f 15000 achteruitgegaan. De kanitaaldienst sloot met een voordeelig saldo van f 11SS0. Het armbestuur in 1933. Aanwezig was de rekening over 1933 van het Burg. Armbestuur, sluitende, met een totaal aan ontvang sten van f 5116.34. uitgaven f 6294.57. Nadeelig saldo f 1178.23. Aan subsidie is van de gemeente f 4500 ontvangen. De rekening van het gasbedrijf sloot met een winstsaldo van f 2437.75: het electriciteitsbedrijf had een winstsaldo van f 4745. Deze rekeningen zullen worden nagezien door de heeren Muller. Groen en Kroon. De heer Bekker komt ter vergadering. Benoeming doodgraver. Voor de vacante betrekking-van doodgraver had den zich 3 sollicitanten opgegeven. De voordracht luidt: 1. D. Schoenmaker: 2. C. TTart Cz. Benoemd werd de heer C. Hart Cz. met 3 stem men. De heer Schoenmaker verkreeg 1 stem. Er zal een nieuwe instructie worden vastgesteld in de volgende raadsvergadering. Het salaris van den veldwachter. De verordening op de eisehen van benoembaarheid en bezoldiging van den veldwachter werd overeen komstig den wensch van den Commisaris der Ko ningin gewijzigd. In verband met de ontvangen missives betreffende pensioenverhaal stelden B. en W. voor het salaris aldus vast te stellen: Aanvangssalaris f 1400 met 5 faarliiksche verhoo- gingen van f 100. mot nog eenige vergoedingen voor kleeding. rijwiel en politiodiploma. totaal f 1955. ver minderd met 10 pet. pensioenverhaal is netto salaris f 1759.50. Bij de oude regeling was het salaris netto f 1753. De heer Groen komt ter vergadering. De heer Dijkhuizen vond het voor den veldwachter wel heel erg om 10 pet. pensioensbijdrage te betalen, maar ook vond spr. het nog al een heel dinar om hiertoe over le gaan. gezien de toestand van de eem.- begrooting. Wordt deze jaarwedde goedgekeurd? Voorzitter deelde mede, dat B. en W. zich hebben bewogen in de lijn als door den Minister wordt voorgestelrl. Het is geen verhooging. maar een aan passing aan de pensioenregeling. De korting van W?. pet., welke eerst 3 jaar gold is nu permanent. Het voorstel werd hierna aangenomen. De volgende jaarwedden werden in verband mot de geringheid van het salaris met 10 pet. verhoogd voor bet pensioenverhaal: opzichter op naleving wo ningwet. oude regeling f 50. gemeente-opzichter f300, klokkenist f 80, agent arbeidsbemiddeling f 125. De begrooting voor 1934. Aanmerkingen. Van Ged. Staten was een hcele waschlijst met aanmerkingen ingekomen op de gemeentebegrooting 1934, o.m. op onderhoudskosten moet zooveel moge lijk worden bezuinigd, de post drukwerk zoo moge lijk verlaagd, verder werden aanmerkingen gemaakt oj» verschillende subsidies, dc straatverlichting, on derhoud Twuijverweg enz. Ook omtrent de ontvangsten waren bedenkingen Naar aanleiding van deze bemerkingen hebben B. en W. een prae-advies uitgebracht, waarin er op wordt gewezen, «lat, de onderhoudskosten reeds zoo laag mogelijk zijn gehouden, zoodat verdere verla ging verwaarloozing tot gevolg zou hebben. Eenige verbeteringen zijn reeds aangebracht. De vergadcr- kosfen zijn reeds van f 300 op f 75 teruggebracht. De gratificatie aan veldwachters wordt gegeven tijdens dc kermis, wegens extra diensten. De post open hou den vaarwater zou misschien voor 1935 kunnen wor den verlangd in verband met de nieuwe regeling. Vermindering van de straatverlichting, waarvan reeds na 12 uur de lantaarns om de andere worden gedoofd, zou gevaar voor de openbare veiligheid met zich brengen. B. en W. achten het niet verantwoord om met voorstellen te komen. Ook de raad is niet best te spreken. De raadsleden wikken, maar Ged. Staten beschikken. Ged. Staten hadden volgens Voorzitter wel een zonderlinge opmerking gemaakt omtrent den post sneeuwopruimen. Het is niet mogelijk, om daarvan een raming tc maken. Dc raad bestaat nog niet uit weerprofeten, al zal een wintertje niet door de inge zetenen wonien versmaad uit een ander oogpunt. B. en W. stellen voor, de subsidie aan A.N.W.B., re- classeeringsvcreenigingen, tuchtunie, drankbestrij ding, bibliotheken en muziekkorpsen te schrappen; het subsidie aan de commissie van de 50 Westfrie sche gemeenten le handhaven. Voorzitter merkte op dat het ons zoo ongeveer wordt opgelegd, niet eens in overweging gegeven. Het laatste voorstel omtrent de commissie trekt men nu ook in; cr is niets aan tc doen. Brett sprak zeer kalm ,als iemand, die in zich zelf bezit; is met de stukken van een puzzle bij el kaar tc leggen. Zij knikte. „Ja", was alles, wat zij zeidc. Hij ging aan den anderen kant van de tafel zitten en leunde voorover, nog steeds met een uitdrukking van half-verwonderde nieuwsgierigheid op zijn ge laat. .Waarom hebt u zich dan niet van blaam gezui verd en oen verklaring gegeven. Daar was u toch toe in staat?" „Omdat omdat ik Ann cr buiten wou houden. Hij denkt, dat Bradlcy zich vergist heeft. Hij be hoeft nooit te weten, «lat Ann er zelfs aan dacht te komen. Ik heb hem nu het geluk, dat ik hem ont nam teruggegeven." Plotseling stond Brett op. Dat lachje, waarachter het hoogste lijden was verborgen, trof hem, zooals nooit eenige smartelijke trek om een mond het hom had gedaan. Hij stak zijn hand in zijn zak en haalde cr oen pakje losse papieren uit mot een elastiekje vastgebonden. Met een smak wierp hij ze op tafel „Hier", zei hij ruw. „Hier zijn do papieren, die Bra- bazon mij gaf. Ie hebt ze verdiend!" Cara stak langzaam haar hand uit en pakte het bundeltje met bevende vingers. „Meent go hot, Brot:?" „Natuurlijk, meen ik het." Zo keek hom ongeloovig aan. „Ik geloof, dat u spijt hebt", zei ze langzaam. Maar daarin vergiste zij zich. Brett zou tot het einde van zijn leven een zondaar blijven zonder be rouw. Hij lachte en schudde zijn hoofd. „Ik kan eerlijk wezen als ik wil. Juist als do dui vel, die de Schrift loost! Eerlijk gezegd, vind ik hot jammer, dat mijn plan mislukt is. Het was zoo'n goed plan on de eenige fout ervan was, dat het niet slaag de. Maar ik wil het weten, wanneer ik verslagen ben. En u hebt mij verslagen." Een paar minuten later stonden ze samen op het Wefli. Bakker: Wie moet dc kosten nu betalen? Voorzitter deelde mede, dat men evengoed lid blijft voorloopig, zonder betaling. Voorzitter betreur de dat men over dergelijke postjes valt. Voorts moet de post voor onvoorzien op f 425 wor den teruggebracht. Deze post was f 662.71. Voorzitter merkte naar aanleiding van dc onder houdskosten op, dat Ged. Staten rekening gebon den hebben met het verleden jaar uitgegeven be drag; dat gaat toch niet op. De heer Kroon zeide, dat men do bruggen goed onderhouden moet; als men een auto door de brug krijgt heeft men veel meer schade. Wat betreft de ontvangsten zal bij de begrooting 1935 getracht worden de belastingen te wijzigen, b.v. door instelling van straatbelasting, hondenbelasting en verhooging schoolgeld. De post brandbluschmid- delen wordt verminderd van f 150 op f 75 en een nieuwe post geraamd voor kosten brandkrancn ad I 75. Wat betreft de rekening van liet Burg. Armbestuur zijn B. en W. van meening dat de jaarwedden der armvoogden niet verlaagd mogen worden in verband met de meerdere werkzaamheden. Verlaging der ge- meentesubsidie is geheel uitgesloten. Voorzitter vond het bijna onbegrijpelijk dat dit werd voorgesteld. De subsidie kan onmogelijk worden verlaagd, men kan toch niet zeggen, dat er geen geld meer is en de menschen naar huis sturen. De heer Groen begreep niet dat men op den post polderlasten kan bezuinigen. Ten slotte bleek, dat er misschien nog een twintig gulden kan worden bezuinigd. Het werd verder ondoenlijk geoordeeld het onvoor zien te verlagen tot f 50. Ilct B. A. heeft altijd wel onvoorzien. De vergunningsrechten zullen moeten worden ver- hoofd van f 5 op f 12.50 per 50 huurwaarde. Dus wordt het recht met 2^ vermenigvuldigd. De volksgezondheid. Met het oog op dc volksgezondheid stellen B. en W. voor de posten subsidie aan t.b.c.-bestrijding, va cantiekolonies, wijkverpleging, ziekenhuis e.d. te handhaven. Een oud stokpaardje van den rommel zolder gehaald. Ten aanzien van de wijkverpleging wilden de wet houders nog het woord voeren. Het gaat hier weer over de bekende kwestie bij de gemeentebegrooting, van subsidieëring van het Witte Kruis en het Wit- Gcle Kruis, waarbij de subsidie van het Witte Kruis onaangetast werd gelaten. Voorzitter is in de meening, dat het prestige van den raad niet toelaat langs dezen omweg tot verla ging der subsidie over tc gaan. Voorzitter is de min derheid in B. cl W. en wilde het Witte Kruis onaan getast laten. De heer Du Burck zeide dat men als men op z'n prestige gesteld was, aan Ged. Staten moest schrij ven dat men er bij de begrooting over had gesproken en de begrooting wilde handhaven. Ged. Staten ge ven ons in overweging of men niet iets kan bezui nigen en spr. wilde van de gelegenheid gebruik ma ken om f 170 te bezuinigen. Voorzitter merkte op, dat door Ged. Staten alle posten der volksgezondheid worden genoemd. Kr kan op het oogenblik niet op bezuinigd worden. Spr. heeft den indruk gekregen dat men hierdoor de sub sidie van het Witte Kruis wil verlagen. Wethouder Du Burck zeide, dat men 15 cent per inwoner, f 255, beschikbaar wilde stellen, tc verdee- len in de verhouding van 3 tot 4. Spr. wilde zich er bij neerleggen als de raad niet ingrijpen wilde. De heer Kroon wilde niet aan de volksgezondheid komen. Voorzitter: Daar komt men zoo toe, als er elke keer over wordt gesproken. De heer Dijkhuizen wilde het dit rjanr zoo laten. Als het voor het volgend jaar moe t, kan men altijd nog. Dc heer Du Burck zeide, dat ook de post voor dc fanfarecorpsen had kunnen worden gehandhaafd. Wie Nedcrlandsche taal verstaat, kon dat er uit. lezen. Ze waren af te voeren, maar dat beteekent niet, dat het moet. Spr. meende, dat. men mot 15 ct. kon volstaan. Broek op Langcndijk en Oudkar spel betalen ook 15 cent. Wethouder Bekker wilde «le hoeken inzien, om to zien hoe ver de vereenigingen er in zitten. Spr. is er niet voor. dat dit jaar verminderd wordt. Voor het volgend jaar wil spr. het weer in bespreking brengen. Voorzitter achtte het uit den booze dat deze instel lingen verminderd worden. Aan de volksgezondheid mag men in de laatste plaats komen. De heer Muller was het met de heeren Kroon en Dijkhuizen eens. De heer Groen was het gedeeltelijk met don Voor zitter eens wat betreft het prestige van den raad, er zijn echter gevallen, waarbij men midden in 't laar over een eens genomen besluit kan beginnen te spre ken. Spr. betreurde dat Ged. Staten, die zoo'n rigou reuze bezuiniging voorstellen, niets bobben gedaan in verband met de kanalisatie. Spr. legde zich l»ii het standpunt van den Voorzitter neer, omdat liet jaar zoo goed als om is. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Groen omtrent de posten voor muzickvereenicingen bleek, dat de Voorzitter wel degelijk goed Neder- landsch heeft kunnen lezen. Deze post „is te schrappen", in tegenstelling met andere. Men stapte van dit punt af. Rondvraag. De heer Dijkhuizen wilde in verband met de uit gebreide agenda liever eens een keertje meer ver dek te wachten, totdat de sloep langszij kwam. „Goeden avond, Brett", ze ze, terwijl ze haar hand uitstak. Hij bracht haar hand naar zijn lippen. „t Zal een slechte avond zijn, dank zij u!" ant woordde hij spottend. HOOFDSTUK XXXIII. De vervulling. Ann opende haar morgenpost met bevende vin gers. Een paar zakenbrieven, reclames van mode magazijnen en een brief van Robin, die schreef, «lat hij den volgenden dag weer thuis zou komen «lat was alles. Geen woord van Brett. Niets, dat zijn telo gram verklaarde. Er is een oud, wijs spreekwoord, «lat zegt: „Geen nieuws is goed nieuws", maar Ann kon er geen vertroosting uit putten. Zij Jiep rusteloos van het huis naar den tuin en «lan weer terug, vol benauwde vermoedens. Als zij enkel maar te weten kon komen, wat Brett nu in «len zin had en welke verdere narigheden er nog zouden rij zen dan zou zij, naar zij meende, alles beter kun nen dragen. Plotseling hoorde zij de tuinpoort klappen. On bewust ha«l zij op dit geluid gewacht, met een span ning, die zij zelf niet bevroedde bopen«l. wanho pend. haast biddend om een of ander bericht. Brett zou haar zeker, als hij zelf niet kwam, een boodschap sturen. Toen het gelubl van «le tuinpoort in haar ooren trilde, was het of haar ledematen werden ver lamd en hijgeml leunde zij tegen «le tafel, tot Ma ria's regelmatige voetstap in de gang weerklonk. Ann hoorde de voordeur opengaan, gevolgd door het zacht geluid van vrouwenstemmen, inplnats van dc schelle stem van den telegrambesteller, «lie zij ha«l verwacht. Toen werd haastig de knop van de deur omgedraaid en Cara kwam binnen. De spanning van Anns ze nuwen verslapte en maakte plaats voor een lijdzame ZONDAG 9 SEPTEMBER. HILVERSUM f1875 MA V.A.R.A.: 8.30 Gramofoontnuziek: 8.35 Tuinbomv- halfuurtje; 9.05 Postduivcnberichten: 9 07 Orgelsnel door Jolian Jong: 9.30 Voordracht: 10.00 YARA-Or- kost: 10.30 Gramofoonmuziok; 10.45 Orkest: 11.15 Lozing; 11.30 Orkest: A.V.R.O.: 12.00 Omroeporkest; 12.45 Causerie; 1.00 Vervolg concert; 1.30 Studio concert door «Ie „Plumstea«l Band" van het Leger des Heils uit Londen; 2.00 Boekenhalfuur: 2.30 Gra mofoontnuziek3.00 Matinee door het Residentie orkest; 4.30 Gramofoontnuziek: Y.A.R.A.: 5.00 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 5.40 Sport van den dne:_ Y.P. R.O.: 6.00 Lezing: 6.45 Wijdingsdienst: A.V.R.O.: s.00 Vaz Dias; 8.15 Concertgebouworkest: 9.05 Radio journaal: 9.20 Omroeporkest; 10.30 Groote militaire taptoe, uit te voeren «loor de Koninklijke Militaire Kapel van het Regiment Grenadiers en het corps tamboers en pijpers van de afdeeling mariniers: 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest: 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.Y.: Morgenwijding; K.R.O.: 9.30 Gratnofoonuiu- ziek: 9.40 Orgelmuziek: 10.00 Hoogmis: 11.30 Granio- foonmuziek; 12.00 De KRO-bovs; 1.00 Lezing: 1.30 De KRO-boys: 2.10 Boekbespreking: 2.30 Harmonie-orkest 3.00 Gramofoonmuziok; 4 15 Ziekenlof: N.C.R.Y.: 5.00 Gewijde muziek: 5.15 Klokgelui: 5.20 Inleidend orgel spel: 5.30 Kerkdienst: K.R.O.: 7.45 Gramofooninuzie; 7.50 Causerie: 8.15 Operetteconcert: 9.00 Vaz Dias: 9.05 Voordracht: 9.25 Gramofoonmuziok: 9.30 Orkest: 10.15 Vaz Dias; 10.20 Orkest; 10.40 Epiloog. LUXEMBURG (1304 MA 12.00 Gevarieerd Engelsch concert: 1.00 Dansmuziek; 1.30 Lichte muziek: 4 00 Concert: 8.00 Filmmuziek: 9.00 Gevarieerd concert; 10.00 Lichte muziek: 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 MA 1.30 Orkest: 5.20 Gramofoonmuziok: 6.35 Populair concert; 8.20 Militair concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 Ml 12.20 Orkest: 1.30 Idem; 5.20 Gramofoonmuziok: 6 50 idem; 8.20 Orkest; 9.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 12.20 Instrumentaal ensemble; 3.20 Omroeporkest; 8.33 Deensche muziek; 11.10 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 5.20 Omroeporkest; 10.20 Idem; 11.10 Dansmuziek. HAMBURG (332 MA 5.20 Concert: 6.00 Gramofoonmuziok; 6.20 Gevarieerd programma; 11.00 Dansmuziek; KEULEN (456 MA 5.20 Gramofoonmuziek; 7.20 Idem. DAVENTRY (1500 MA 12.50 Kwintet; 2.20 Orkest: 6.05 Kwartet; 7.40 Rol is- tenconcert; 9.50 Orkest. PARIJS POSTE PARISTEN (313 MA 7.53 Gramofoonmuziek; 8.20 Tusschcnspel; 8.30 Con cert. PARIJS RADT0 (1648 MA 1.05 Gramofoonmuziek: 1.20 Concert: 8.20 Gevari eerd programma; 9.05 Idem; 10.50 Dansmuziek. MTLAAN (359 MA 5.35 Populair concert; 6.35 Gramofoonmuziek: 9.05 Militair concert; 10.35 Populair concert. ROME (421 MA 4:50 Gramofoonmuziek: 5.20 Concert; 6.35 Gramofoon muziek: 10.35'Dansmuziek. WEENEN (507 MA 1.15 Populair concert: 7.50 Pianoduetten: 9.05 Concert 10.40 Dansmuziek; 12.20 Zigeunerorkest. WARSCHAU (1345 MA 1.35 Orkest; 3.55 Koorzang; 7.20 Populair concert; 9.20 Vroolijk programma; 10.50 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.20 Liederen bij de luit; 5.10 Concert. gaderen, daar men geen gelegenheid heeft, alle stuk ken in le zien. Voorzitter antwoordde, dat er gelegenheid zal zijn de verslagen door te lezen. Men is nu klaar. Dus heeft men het zeker toch nogal begrepen. De lieer Dijkhuizen: Of juist niet. Men mag er we! een dag voor zitten. Voorzitter: Het raadslidmaatschap is geen sine cure. Het is andei's dan vroeger. De heer Muller wilde waarschuwingsborden plaat sen in verband met de veiligheid van het verkeer. Voorzitter heeft de politie gewezen op liet feit. dat de Krommebrug wordt gebruikt voor „'t beurzen". Er zal streng worden toegezien. Ook de voetgangers, vooral die zitten, zijn delict aan de onveiligheid van den weg. Voorts hekelde spr. het snelle rijden van automobilisten en motorrijders. I)e heer Muller wilde met de kermis met 3 bios coopvoorstellingen volstaan. De Voorzitter was 't er niet mee een*;. De kennis heeft er niets mee noodig. Voorz. heeft liever dat «le menschen hier naar dc bioscoop gaan dan naar Alk maar. De lieer Kroon vroeg naar de bnggorrcgoling. Voorzitter zeide. dat er geen hageerregeling is. Er zijn geen aanvragen. Spr. had liever dat men de ar beiders in het bedrijf neemt, en ze dan laat baggeren. Daarna sluiting. overgave aan het onvermijdelijke. Er was dus per slot van rekening geen boodschap van Brett! Het was slechts Cara Cara, die kwam informeer-u naar «len afloop van haar nachtelijke onderhoud met Brett. God, wat een ironie! Ann begon onmi<l«lellijk te spreken, om do andere alvast maar de vraag af te snijden, die zeker zou volgen. „Ik hen niet naar het jacht geweest", zei zij. „Brett telegrafeerde mij om niet te komen." Cara knikte. „Ik weet het, want ik ben gegaan", antwoordde zij. „Jij?" Arin staarde haar verbluft aan. „Jij bent naar het jacht gegaan?" „Ja. En ik bob mijn doel bereikt. Hier zijn «le stuk ken. die Tony aan Brett gal." Ze wierp het hcele pakket op tafel en Ann greep ze en bestudeerde ze met een vreemde, verstrooide uitdrukking in haar gezicht. „Maar ik begrijp het niet", zei ze. „Hoe hoe hen je hieraan gekomen?" „Ga zitten, dan zal ik het je vertellen", ant woordde Cara. Ann had het gevoel, dat zij «iroomde. Nog oon3 keek zij naar den kleinen bundel papieren op tafel, ais naar eon onbegrijpelijk iets. Ja, zij waren er toch! Deze smalle stukken papier die voor Tony een nieuwe levenskans beteekenden en voor haar zelf de volledige bevrijding van Ilrett Forrester. Het zeld- z ime geluk hiervan alle liefde en levensvreugde, «lie deze papieren, welke zoo kalm op tafel lncren, voor haar behelsden drongen nog niet hcelemaal tof haar «loor. Z.ij voelde zich enkel geweldig rustig worden» of zij na een woedenden, verblindenden storm, een veilig onderkomen had gevonden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 15