PHILIPS RADIOTOESTELLEN bi] Maarten Smit, KOEGRAS. Zwemvereeniging „Het Skarpet". STEEDS MEER STAKERS IN AMERIKA. TERUG VAN MACHINE NAAR MENSCH. Rolbrug bij Geertruidenberg aangevaren. OP NEURENBERG'S ZEPPELINWEIDE. Firma GEBR. ROTGANS Predikbeurten. Marktberichten. Zie en hoor dc nieuwste Iets buitengewoons. Prijzen vanaf f 86. Overjarige toestellen worden tegen enorm lage prijzen opgeruimd. Ulr DE OMGEVING 0 11 T) F. M I E no P p Op V rij dagavond j.1. werd in hot cafó Feijs tc 8 uur do eerste loden vergadering gehouden van do zwemvereeniging .Hot Skarpet". Aanwezig ziin IS loden. Voorzitter de heer F. Leek. Secretaresse mej, li. Mallet. Aan do orde komt do vaststeling van hot huishou delijk reglement. Rij do puntgowijzo behandeling van dit reglement worden diverse opmerkingen gemaakt. liet huishoudelijk reglement wordt, nadat de di verse wijzigingen en aanvullingen zijn aangebracht, goedgekeurd. Hierna worden de statuten der ver eeniging vastgesteld. Het groote plan. Van do orde komt punt i der agenda, inhoudende liet voorstel om de zweminrichting belangrijk tc ver- grooten. De Voorzitter zegt. dat zij. die liet eerst dit plan vernamen, wel vreemd zullen hebben opgekeken, dat in deze eerste ledenvergadering na de oprich tingsvergadering. reeds wordt voorgesteld om het zwembad te vergrooten. Wanneer men echter weet op welk een bijzondere wijze dit voorstel is tot stand gekomen, zal men er niet meer zoo vreemd tegen over staan. Wat is namelijk het geval. De heer Van Zoonon kreeg van Burgemeester en Wethouders opdracht nm werkgelegenheid voor do werkloozen te vinden. Van Zoonon heeft hieraan vol daan en heeft hiervan in een uitvoerig verslag me- dedeeling gedaan aan voornoemd College. In dit plan •wordt ook de zwemvereeniging betrokken. Wanneer «Ie plannen van Van Zoonon zouden worden uitge voerd. dan zou het zwembad bierdoor belangrijk worden vergroot en verfraaid. Dit plan. voor zoover dit de zwemvereeniging betrof natuurlijk, heeft een punt van bespreking uitgemaakt in de bestuursver gadering. Ofschoon bet bestuur eerst wel wat huf- verig tegenover bet plan stond heeft het ten slotte Ingezien, dat nu de ccnige gelegenheid werd geboden om zoo'n verbetering tot stand te brengen. Het be stuur stelt daarom voor om de uitvoering van het plan te ondersteunen. Hierna wordt het woord gege- ven aan den lieer Van Zoonen om het plan nader toe te lichten. De heer Van Zoonen zegt eerst iets recht te willen zetten n.1. dat zijn plan niet werd opgemaakt in op dracht van Burgemeestr en Wethouders. Dit is van hem zelf uitgegaan, en heeft hierna getracht B. en W. hiervoor te winnen. Dit is spr. gelukt. Hij heeft echter de zaak vooruitgeloopen. liet plan betreffen de de vergrooting van het zwembad is Woensdag j.1. in B. en W. geweest en dit plan is door het college in zijn geheel aanvaard. Tevens zal het. plan in do eerstvolgende rnndsvergaedring worden aangeboden en spr. gelooft, dat ook daar overeenstemming zal worden bereikt. De eenige, die dan nog roet in het eten kan gooien, is de zwemvereeniging zelf. Wordt het plan nu niet aanvaard, dan moet alles weer worden teruggenomen. Thans wil spr. uitleggen hoe dit plan is ter sprake gekomen. Kr bestond n.1. reeds lang behoefte aan uitbreiding van de nlgemeene begraafplaats. Nu zal men zeggen, boe kan dit nu hiermede in verband worden ge bracht.' Dit is echter zeer logisch. Voor deze uit breiding is vanzelfsprekend grond noodig. De vraag was nu, waar deze grond vandaan moest worden gehaald. Men kwam tot de conclusie dat deze grond het beste bij bet Skarpet was te vinden. Hiervan /ouden de ijsclub en de zwemvereeniging een groot voordcel ondervinden, zooals verder zal blijken. Be gonnen wordt met bet uitbaggeren van de slappe modder uit het Skarpet. Tevens wordt de in de na bijheid gelegen grond van de boeren Vormer en Sanders afgegraven en wel zoodanig, dat een zach te glooiing ontstaat. Hierop wordt een laag zand aan gebracht van pl.m. 30 c.M. Hierdoor wordt dus een strand geschapen. Tevens moeten de slootjes gele gen tusschen de perceelen Kriller, Sanders en Vor mer worden gedempt. De Volksgezondheid eischt dit dringend. Populair uitgedrukt zijn deze slooten ware „stiiikgaten". Deze slooten monden in de nabijheid van het Skarpet uit. Zij worden gedempt met de bagger uit het Skarpet. Wanneer het plan wordt uit gevoerd, zal een prachtige oppervlakte water voor de zwemvereeniging ter beschikking staan. Een opper vlakte. welke in Hollands Noorden zijn weerga niet zal vinden. Ken en ander wordt nu aan de hand van de teckening duidelijk gemaakt. Thans moet nog worden besproken de kosten, wel ke voor de vereeniging aan de uitvoering zijn ver bonden. Het zal ongetwijfeld renten kosten. Volgens raming zal pl.m. f 700 henoodigd zijn. Volgens spr. kan dit echter worden bestreden uit de contributie \au de leden. Dit bedrag is in hoofdzaak noodig voor het bcnoodigde zand. Wanneer deze zandlaag niet wordt aangebracht, kan men wel van het plan af zien. Dan is bet geld in het water gegooid. Wil men xoo iets ondernemen dan moet bet goed in orde ko men en moet er een zwomgelegcnheid komen die aan hoogc cischen voldoet. Met den moesten nadruk wijst spr. er op dat deze gelegenheid, wordt zij thans niet benut, zich niet meer voor zal doen. Gaat men er niet toe over, dan zal de gemeente toch een aan- vnng nemen met hel afgraven van het terrein en zal de zwemvereeniging toch verplicht zijn hun in richting hiernaar te wijzigen. O.a. zullen, zooals thans zal geschieden de zwomhokjes worden verplaatst, 'l evens is het een verheugend feit, dat het benoodig de geld bereids kan worden geleend. Spr. wenschl het plan voorloopig aan te bevelen. De Voorzitter dankt hierop de heer Van Zoonen Mior zijn explicatie, en gaat thans er toe over de leden persoonlijk hunne meening te vragen. De heer Buddcndorf. hierop bet woord verkrijgende, zegt een warm voorstander te zijn van het voorstel. Echter moet de financiecle zijde terdege onder het oog wor den gezien. Thans is er reeds f300.geleend, zoodat dit bedrag na uitvoering zal groeien tot f 1000.De renten en aflossing zullen hoofdzakelijk moeten wor den bestreden uit de contributie van de leden. Spr. verwacht dat dit ledental, dat thans reeds 130 be draagt, niet \ee| grooler zal worden. Hierdoor zal do opbrengst lang niet voldoende zijn. Tevens moet men niet vergeten, dat bet onderhoud er bij komt. Hiervoor moet ook een bedrag worden uitgetrokken. Dan do kosten, verbonden aan de levering van zand. Zand is heel mooi, maar met de hier lieerschende Westenwind waait er veel weg en zal er ieder jaar belangrijk veel nieuw zand henoodigd zijn. Dan r'o kosten van bet toezicht enz. Last not least niet te vergeten de propaganda, welke, wil de vereeniging vooruit gaau. ongetwijfeld gemaakt moet worden. Dit alles kost geld. Door den Voorzitter worden deze bezwaren niet gedeeld. De kosten vin toezicht worden o.a. gema kelijk bekostigd uit de gelden^ die worden ontvangen voor de losse bladen. I)e heer Van Zoonen zegt, dat de bezwaren door den heer Buddendorf geuit niet zoo zwaar moeten worden bekeken. Wat do kosten van het zand bc treft behoeft men niet bevreesd te zijn. We leven niet in het land van dc zandverstuivingen. Zeker elk jaar zal er wel een schuit zond benoodigd zijn Men moet echter niet vergeten dat om het strand een kade wordt aangebracht met een hek, welke de verstuiving tegengaat. Dat het ledental niet zal toe nemen wordt door spr. ten sterkste bestreden. Thans zfjn alleen die personen lid. die zwemmen. In den vervolge kan iedereen lid zijn. omdat er nu een strand met zijn vele genoegens zal komen. Tevens zijn er zoovele middelen tc noemen, waarmede geld kan worden opgebracht Spr. noemt slechts eenc verloting, fancyfair en desnoods een collecte. In ieder geval moet worden getracht dc kosten zoo laag mo gelijk te houden. Deze gelegenheid komt nooit weer. Anders zal een kapitaal moeten worden uitgegeven. Nu wordt het in werkverschaffing uitgevoerd en wordt een bijdrage voor den grond verleend., ter wijl het bcnoodigde geld tegen een rente van 3/4 kan worden geleend. Thans wordt tot stemming overgegaan. liet voor stel wordt aangenomen met 16 stemmen tegen 1 stom (do heer Meercboer). Blanco stemde de heer J. Bakker. De Voorzitter dankte hierop de zwemver eeniging voor haar genomen besluit. Thans volgt de rondvraag. De heer Van Zoonen feliciteert de vereeniging met. den uitslag en hoopt dat bet nieuwe zwembad zal bijdragen tot den bloei van do zwemvereeniging. Do heer Buddendorf wenscht meerdere attracties aan te schaffen waaraan, voor zooveel mogelijk, zal worden tegemoet gekomen. De heer Feijs vraagt of de bokjes zijn verzekerd tegen brand- en storm schade. Dit was niet het geval. Besloten wordt de hokjes te verzekeren tegen bradnschade. Tevens wil de heer Feijs een fancyfair houden in den loop van den winter ten bate van de zwemvereeniging. Hier voor wordt niet gevoeld. Beter vindt men het dit uit tc stellen tot de opening van het nieuwe zwembad. Hierna wordt de vergadering door den Voorzitter gesloten. W1ERINGEN Concert. Onder groote belangstelling van het publiek gaf dc muziekvereeniging „Harmonie" alhier een goed geslaagd concert in dc tent op het terrein van den beer Brtiul. Gezien deze belangstelling, kan men af leiden dat de concerten van „Harmonie" op prijs worden gesteld. HAAR VINGERS ZWOLLEN OP, Rheumatiek-verschijnselen verschrikten deze vrouw. Jnist op tijd het goede middel gevonden. Indien het nog langer geduurd had, voordat deze vrouw de juiste behandeling tegen haar rheumatiek begon, waren baar bandenmisschien voor altijd misvormd geweest. Als zij het begin van haar kwaal beschrijft, zegt zij: „Zes jaar geleden begon ik last van rheumatiek in de gewrichten te krijgen, vooral mijn schouders en vinger-gewrichten. Het werd langzamerhand zoo erg. dat ik er 's nachts niet door kon slapen. Toen merkte ik tot mijn schrik, dat mijn pijnlijke vinger gewrichten begonnen op tc zwellen. Ik kocht een flacon Kruschcn Salts en begon het den volgenden morgen te gebruiken. Bceds na enkele dagen ver minderden de pijnen, en verdwenen daarna zoo vol komen,. dat ik er gedurende de laatste zes jaar nooit moer last van heb gehad. Ik huiver, als.ik bedenk, wat or gebeurd zou zijn, als ik niet op tijd Ivruschen Salts genomen had." M. F. Bheutnatick wordt meestal veroorzaakt door een overmaat van urinezuur in het lichaam, wat ont staan kan door onvoldoende werking der afvoer- organen. Krüschen Salts drijft alle afvalstoffen en urinezuur langs den natuurlijken weg uit het li chaam; de „dagclijksche dosis" zal dc afvoerorganen blijven aansporen om alle schadelijke stoffen gere geld te verwijderen. Ivruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten 10.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegre pen. Let op, dat op het etiket op dc flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Kritieke toestand in Noord- en Zuid-Carolina. De stakers gereed voor gewapenden tegenstand. WASHINGTON. De textielstaking in de Ver- eenigde Staten breidt zich steeds meer uit. De aan het hoofd van de stakingsleiding staande arbeiders- leider, Frances Gorman, heeft dc mobilisatie van de bondstroepen geëischt, om verdere botsingen in ver band met de staking der textielarbeiders te voorko men. Gorman motiveert zijn eisch hiermede, dat de in het Zuiden der Vereenigdc Staten opgeroepen nati onale garde slechts de ondernemers vertegenwoordigt en derhalve partijdig is. Vele botsingen tusschen ar beiders en leden van de nationale garde zijn door de nutionalc garde geprovoceerd. Reeds meer dan 400.000 stakers. Het nnntal arbeiders, dat Donderdag aan de sta king deelnam, is gister nog meer gestegen en be draagt thans meer dan vierhonderd-duizend man. Terwijl de toestand in bet algemeen in bet sta- kingsgübied Donderdag iets rustiger was dan Don derdag, maken toch Noord- en Zuid-Carolina hierop een uitzondering. Dc toestand in deze beide staten moet als zeer critiek worden beschouwd. Alle teekc- nen wijzen er op, dat men voorbereid is op gewa penden tegenstand. De zoogenaamde stootbrigades en stoottroepen der arbeiders zijn in Noord- en Zuid- Carolina bijzonder actief. Zij hebben reeds dc slui ting van een groot aantal fabrieken afgedwongen, waar stakingsbrekers werkzaam waren. De door president Roosevelt ingestelde arbitrage commissie heeft gisteren besloten, alles te doen, om de vooraanstaande leiders der ondernemers en der vakvereenigingen tot een gemeenschappelijke confe rentie bijeen te brengen. In Fall River heelt de onder den bijnaam „Rote Fahne" bekend staande communiste, Anne Burlack, 'n groote opruiende rede gebonden, waarin zij ver klaarde, „dat de textielarbeiders van hun leider Gorman en van bun vakvereenigingen niets te ver wachten hadden. Ook de door president R0086vel1 ingesteolde arbitrage-commissie zou nicis voor de ar beiders doen. Kr bleef hun derhalve «iets anders over dan zoolang te staken, totdat een resultaat voor de arbeiders bereikt was." HARDDRAVERIJDAG TE MEDEMBLIK. Maandag 17 September. Nu de groote dag voor Medemblik wederom nadert, zijn eenige incdedeclingen vermoedelijk bij vele le zers welkom. Het Bestuur van dc Ilarddraveriiverceniging is er in geslaagd wederom een alleszins aantrekkelijk programma samen tc stellen. Des morgens zullen wielerwedstrijden dc aandacht vragen en het ziet er naar uit, dat we weer zeer be langrijke racers tc zien zullen krijgen. Zeer goede sprinters hebben reeds ingeschreven. Onze s p r i nt kampioen van Nederland, die ook reeds in het buitenland tnenig succes wist te boeken. Ar ie van der Linden, zal zeer waarschijnlijk van de oartii zijn en tegen zijn rivalen Van Vliet en Ooms uitkomen. Alleen deze kamp zal reeds dc moeite waard zijn om vroegtijdig naar Medemblik komen. Ook niet-liccntiehouders kunnen een kans wagen en uitkomen in ecu afzonderlijke afdeeling (aangifte bij den lieer J. F. Teunis tc Medemblik tot uiterlijk Za terdag 15 dezer). Des namiddags zullen dc paardensportliefhebbers ongetwijfeld kunnen genieten van een uitgebreid programma en van goede sport, want thans staat het reeds vast, dat er een groote inschrijving zal komen en dat bet beste uit het beste aan den start zal verschijnen. De lianen zijn in prima staat gebracht, terwijl het publiek nergens de ritten zoo volledig kan volgen als te Medemblik. Een luidsprekerinstallatie zorgt er voor. dat de be zoekers gedurende de draverij steeds op de hoogte kunnen blijven van het verloop van de ritten. Medemblik verwacht dan ook op Maandag 17 dezer oen record aantal bezoekers. Wie eens dc draverij te Medemblik bezocht, komt steeds terug, 't Is daar een menu, hetwelk naar meer smaakt. 's Avonds nog oen mooi concert, op dc Nieuwstraat van de plaatselijke muziekvereeniging „Crescendo", Dir. de beer G. Groen, met als waardig slot van don dag ('s avonds 9.30 uur precies) een schitterend water-vuurwerk. Italië's strijd tegen de werkloosheid. - Een groot plan ontvouwd. Milaan. De gevolmachtigde van den bond van industrie-arbeiders, Tullio Cianetti, heeft een groot plan ontvouwd om de werkloosheid in Italië te verminderen, door verlaging der arbeidsuren en de vervanging van machines door menschen. Het plan is gebaseerd op dc volgende zes beginse len. Invoering van het ploegcnstelsel in alle industrie ën, teneinde zooveel mogelijk arbeidskrachten werk te verschaffen. Algemeenc vermindering der werktijden, vooral in perioden van hoogseizoen, die berucht zijn voor haar lange werkdagen. Afschaffing van overuren cn werken op rustda gen, behalve in uitzonderingsgevallen. Bij stukwerk hangt het aantal werkuren af van bet resultaat. Hoe barder een man werkt, des te korter zal zijn arbeidsdag zijn. Hij mag zijn gezond heid niet schaden, door tc trachten zijn inkomen op onjuiste wijze tc verhoogen! In bedrijven waar dit mogelijk is, b.v. de. textiel industrie moet handarbeid een grootere plaats gaan innemen. Alle thans geldige rationalisatie-stelsels moeten worden ingekort, zoodat zij zekere grenzen niet te buiten gaan, dc arbeidsmarkt er niet door verzwakt wordt en dc gezondheid niet geschaad. Cianetti voegde hieraan toe, dat om sociale en economische redenen, de vrouwen geen zware en schadelijke bezigheden mogen verrichten. Werk dat vroeger uit traditie door mannen werd verricht, is de laatste jaren geleidelijk door vrouwen cn zelfs door onvolwassencn overgenomen. Hieraan moet een eind komen Scheepvaartverkeer gedeeltelijk, rijver- keer geheel gestremd. Sleepschip veel averij bekomen. Gisterenmiddag omstreeks half vijf is de rolbrug over de Donge nabij Geertruidenberg zoodanig door een sleepboot aangevaren, dat dc brug ontzet is, waardoor bet scheepvaartverkeer gedeeltelijk en het rijverkeer geheel gestremd is. De kapitein van de sleepboot is door een onveilig signaal gevaren, toen de brug nog slechts half open was. Het sleepschip, dc „Barberento", uit Rotterdam, dat uit deze richting kwam, heeft veel averij beko men. De mast is tengevolge van de aanvaring afge broken en het voorschip is nogal beschadigd. Vermoedelijk zal de rolbrug niet voor beden Za terdagavond hersteld zijn. daar deze opgevijzeld moet worden, wat veel tijd in beslag zal nemen. Toespraak van Hitier tot de leiders. politieke Neurenberg. Adolf Hitier beeft gisterenavond op de Zeppclinweide 200.000 politieke leiders toege sproken en bij deze gelegenheid o.m. verklaard: De nationaal-socialistische beweging leeft en zij zal leven. Zoolang ook maar een van ons kan blij ven, zal hij steeds zijn krachten wijdon aan deze beweging en voor haar opkomen, zooals dat gedaan is in dc jaren, welke achter ons liggen. Door ons werk heeft ons volk leven, bcteekenis, doel ni inhoud gekregen. Wij hebben daartoe niet het bevel ontvangen van een aardschen supe rieur. doch van God, die ons volk heeft geschapen en die niet kan willen dat zijn werk ten gronde gaat, omdat een geslacht zwak geworden was. Wat ons groot gemaakt heeft was de grenzen- looze trouw aan ons volk cn daardoor aan onze be weging. Het was dc trouw, volgzaamheid, beschei denheid. opoffering, bereidwilligheid voor ons ideaal. Anders zpu dit. wonder niet zijn gekomen. Niet de staat beveelt ons, doch wij bevelen den staat. Niet de staat heeft ons geschapen, doch wij bobben ons onzen staat geschapen. Dat noemt dc ëén partijverband, de andere organisatie, in waarheid zijn wij bet Duitsche Volk. Wij weten, dat dezen staat ook in de toekomst geen einde bereid wordt Een volk. dat door zulke „klemmen" wordt bijeen gehouden, kan ook niet te niet gaan door den boozen wil van een andere wereld. Het zal een ieder bereid willig de band bieden tot vrede en vredelievende samenwerking. Het zal zich evenwel ook verweren tegen degenen, die geloovcn. dat zij vrijheid en gelijk recht een dergelijk volk kunnen onthouden. Deze redevoering van Hitier werd herhaalde ma len door luiden bijval onderbroken. Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 763 m.M. daalt. Wind: Zuid. Vooruitzichten: Onzeker. Temperatuur: 19 gr. C. is 65 gr. F. Bij lezen, naaien en stoppen, Komt Rotgans met de juiste Bril op de proppen. Gedipl. Drogist-Opticien. SCHAGEN. ZONDAG 9 SEPTEMBER. NED. HERV. GEMEENTE. Hcerhugowaard, voorm. IOV2 uur_ Ds. Baar. (Ver beterde opgaaf). DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Ilippolytushocf, voorm. IOV2 uur, Ds. Meihuizen. EIERVEIL1NG SCHAGEN, 6 Sept. Aanvoer: 65000 kipeieren: 5658 Kg. f 2.803.20, 58—60 Kg. f 3—3.20, 62—61 Kg. f 3.20—3.40, 64—65 Kg. f 3.50—3.80, klein f 22.10, 1000 eendeieren f 2.30. f 2.30. ALKMAAR, 7 September 1931. Aangevoerd: 6S stapels, zijnde 126.000 Kg. Fabrieks- kaas, kleine f 21, idem commissie f 18.50, idem comm. rood f 20, Boerenkaas, kleine f 20, idem commissie f 24, alles per 50 Kg. Handel stug HELDERSCHE EIERVEILING, 6 September 1931. Aangevoerd: 24906 kipeicren: 5254 Kg. f 3.55 57 Kg. f 2.90—3.30. 58-60 Kg. f 3—3.30. 61—63 Kg. f 33.50, 6467 Kg. f 3.503.80, kleine eieren f 1.90— 2.30, 361 cendeieren f 1.802.40, alles per 100 stuks. HOORN, 6 September 1934. 8 Stapels kleine Fabriekskaas f 21,15 stapels kleine Boerenkaas f 20, 1 stapel Boeren Comm. Kaas f 22.50. Aanvoer: 24 stapels, wegende 23343 K.G. Handel goed. MEDEMBLIK, 6 September 1934. Aardappelen: witvl. f 0.85090, borgers f 1.60 1,65, bonte f 1.501.60, bravo's f 1.451.50. alles per 50 Kg., uien f 0.951.10, gele nep f l.Oq1.20 per 50 Kg., slabooncn f 0.901.05 per 15 Kg. ALKMAAR, 7 Sept. Aardappelen f 4.30, gele kool f 2.003.60, bieten f 1.602.60, roode kool f 1.603.10, uien f 2.202.80, aardbeien 1218 cent per doos; andijvie f 14.20, bloemkool I f 713, II f 3—5, groene kool f 2.50— 7.50, kropsla f 14.10, knolselderie f 5, komkommers f 14, meloenen f 6—23, perziken f 2.50—6 per 100 stuks; appelen f 26, augurken f 210; druiven f 10 —16, peren f 29, pruimen f 310, snijboonen f 3.50 —13, tomaten f 12.50 per 100 pond; prei f 1.60, sel derie f 0.501.20, wortelen f 1.505 per 100 bos, postelein 1020 ct., spinazie 16—60 ct. per bak, dub bele slaboonen f 0.901.75 per zak. WARMENHUIZEN. 6 September 1934. Schotsche muizen f 3.70, eigenheimers f 3.30i. gele nep f 2.202.80, uien f 1.902.30, id. drielingen f 1.60—2, idem grove f 2.50—2.60, roode kool f 2.20 3.20, gele kool f 2.70—3.30, witc kool f 1.301.50, sla boonen f 5.10—11, snijboonen f 39.60. Aanvoer: 6300 Kg. aardappelen, 2900 Kg. gele nep, 5100 Kg. uien, 5100 Kg. roode kool, 3500 Kg. gele kool, 13.000 Kg. witte kool, 4230 Kg. slabooncn. 130 Kg. snijboonen. WARMENHUIZEN, 7 Sept. Aangevoerd: 900 Kg. aardappelen, blauwe f 3.60, 1225 Kg. gele nep f 2.70—2.80, 2250 Kg. uien f 1.90 2.40, drielingen f 1.50—1.60, 7700 Kg. roode kool f 1.70 2.60, 24800 Kg. witte kool f 1.40—1.60, 140 Kg. sla boonen f 6.80—10, 30 Kg. snijboonen f 5.30—6.50. WINKEL, 7 Sept. Appelen f 27, peren f 1.508. pruimen f 48, druiven f li16, tomaten f 2i, augurken f 3—8, slaboonen f 35, snijboonen f 38, aardappelen f 1.70 —2.10: uien f 11.80 per 100 pond, bloemkool f 10 12. andijvie f 33.30, meloenen f 12—20, komkommers f 12, wortelen f 34 per 100 stuks, ALKMAAR. 7 September 1934. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 1656 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 1 H.L. tarwe; 90 H.L. rogge f 8.25; SOQ IT.L. gerst f 5.755.85 en gerst chev. f 5.906: 470 II.L. haver f 6.256.75 21 H.L. boon en. w.o. paarde- f 6, bruine f 1214 (nieuwe f 1821). citroen- f 12. dui ven f 9.509.75, en witte boonen f 20 (nieuwe f 25); 2 H.L. rood mosterdzaad f 29.5032; 47 H.L. karwij- zaad f 18—18.75, 10 H.L. blauwmaanzaad f 18, en 612 H.L. erwten, w.o. kl. groene f 8.259.25, groote f 1720, grauwe f 22—33, vale f 1517 en platte f 26 27, alles per 100 K.G. Handel stug. AMSTERDAM, 7 September 1934. Aardappelen: Zoeuwsche bonten f 5.40—5.60, id. blauwen f 5.105.60. id. bl. Eigenheimers f 5.205.60, id. F.igenheimers f 5.205.10, id. Eigen h. poters f 4.40, id. blauwe poters f 4.40, id bonte poters f 4.40. I.T- polder Eigenheimers f 5.205.40, id. bl. Eigenhei mers f 5.405.60, id. Eigenheimers poters f 4.40, An dijker blauwen f 5.20—5.40, id. bonten f 5.20—5.40, Anna Paulowna zand f 5—6, Hillegommer zandaard- uppelen f 56, Drontschc eigenheimers f 45.50, Noord-Holl. eigenheimers f 5.205.40, id. bl. EbwA» heimers f 5.40—5.60 per 100 Kg. BROEK OP LANGF.NDIJK, 8 September 1931. 300 Kg. aardappelen: Bevel, f 3.40; 21000 Kg. uien: Uien f 1.80—2.40, drielingen f 1.201.50, gele nep f2.502.70, 2800 Kg. peen f 0,70—1. 3300 Kg. spercio- boonen f 4.80—10.70. 260 Kg. snijboonen f 9—9.60, 4000 Kg. bieten f 1.30-260 86000 K.G. roode kool f 1.30—f2.80; 2100 K.G. D. W. kool fl—f320; 12000 K.G. gele kool f 1.60—f3.40; 90.000 K.G. Vr. witte kool f 0.80—f0.70. 2000 stuks bloemkool f5.30f 12.60. dito 2e soort f 1.50f 2.90. BROEK OP LANGENDÏJK. 3000 Tomaten: A f2.-: B f2.10; C f?.—CC f2.—. NOORDSCHARWOUDE. 8 September 1931. 16000 Kg. aardappelen: R. Duken f 1.601.70, eigen heimers f3.50—3.60, bl. dito f3.203.90, bl. aardap pelen f2.70-3.70, 31800 kg. uien: uien f150—2.10, drielingen f 1.10—1.40, grove f 1.90—2.60. gele nep f2.20—2.60. 1500 kg. peen f 1—1.10. kleine peen f 0.70, 18000 kg. spercieboonen 13.80—10.90, 500 kg. snij boonen f3.609. 400 K.G. kroten f130; 13200 K.G. roode kool f 1— f2.40: 54600 K.G. witte kool f 130-f 1.80; 4700 KG gele kool 11.80—12.60.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6