De vergiftiging te Den Bommel. Belangrijke oudheidkundige vondst te Rome. Voor een nieuwen Oceaanreus. Groot hotel in Zwitserland afgebrand. Uit de OMGEVING Predikbeurten. De patiënten vooruitgaande. Den Bommel: Hoewel alle patiënten, lijden de aan vergiftigingsverschijnselen na het eten van ondeugdelijk gebak, nog bedlegerig zijn, is hun toe stand toch vooruitgaande. Ook bij de drie personen, wier toestand ernstige reden tot bezorgdheid gaf, kan thans het levensgevaar als geweken worden be schouwd. Do vroegste kranten-vorm, marmeren platen bestond. welke alt Rome. De Italiaanscho archeoloog. Guido Calza heeft wederom een driPtal fragmenten van de an tieke ..Jaarboeken" betreffende Rome in den Keizer tijd. ontdekt. Reeds twee jaar geleden heeft deze geleerde een groote marmeren schijf waarin de voornaamste gebeurtenissen, gedurende de regeering van Trajanus, in do jaren 109—113 waren gegra veerd gevonden en ontcijferd. De thans gevonden fragmenten omvatten een tekst van 52 regels, met inscripties, omtrent de jaren 116, 145 en 140. 151, 152 en 153. Het blijkt, dat een en ander deel uitmaakte van do „acta urbis", den vroog- stcn kranten-vorm, welke uit marmeren platen be stond, die op do voornaamste pleinen van het Ro- meinsche Keizerrijk werden opgesteld. Deze zoo be langwekkende publicaties, waarvan prof. Calza den Inhoud reeds heeft ontcijferd, zullen binnenkort in het archeologische meseum te Ostia worden onder gebracht. OLIFANTEN-JACHT OP MOTORFIETSEN. Nairobi (Afrika): Den laatsten tijd hebben kudden olifanten buitengewoon groote schade aan de oogsten aangericht. Het bleek echter buitengewoon moeilijk de onheil stichters te achterhalen. Men wil thans trachten, met behulp van motorrijwielen de jacht op olifanten tot een sucscs te doen worden. DE NATUUR GAAT BOVEN DE LEER. Het eerste Schoonheids-institaat ln Sowjet-Rusland. Helsingfors: De „Segodnya" meldt, dat bin nenkort het eerste schoonheids-instituut te Moskou zal worden geopend. In deze salon de beauté zullen ook parfum, poe der, crème en andere schoonheidsmiddelen verkocht worden. HET NOODWEER IN ZWITSERLAND. Franscbe leening voor nieuw stoomschip. Parijs. De Compagnie Générale Transatlantic zal een leening uitgeven ten bedrage van 120.500.00t» francs in stukken van 1000 franc en met een rente van 5% pet. Do leening zal aflosbaar zijn in een periode van 20 jaar. terwijl de aflossingen het vol gend jaar zullen beginnen. De stukken zullen wor den uitgegeven tegen den koers van 90%. De op brengst der leening zal dienen voor den bouw van het nieuwe stoomschip „Normandië", dat 79.000 ton zal meten. Groote schade aangericht. G e n v e: Het noodweer en de daarmee ge paard gaande stijging van het water heeft in alle deelen van Duitsch sprekend Zwitserland groote schade aangericht. Op vele plaatsen zijn de spoorlij nen onbruikbaar geworden en zijn wegen door neer vallend rotsgesteente versperd. Werkeloozen uit de industriecle centra zijn naar de critieke punten ge dirigeerd om gevaar af te wenden. Volkomen is asch gelegd. Bern: Het vooral veel door Britsche toeristen bezochte hotel Regina te Beatenberg is in den nacht op Dinsdag volkomen in de asch gelegd. Ten tijde van de brand bevonden zich 89 gasten in het gebouw, die allen op tijd in veiligheid konden worden ge bracht. REIZEN OP PERRONKAARTJES. Een ingezetene van Frankfurt is aldaar gearres teerd, daar hij, aangekomen zijnde met de expresse Ostende-Weenen slechts in het bezit bleek te zijn van een perronkaartje. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat hij erin geslaagd was met een perronkaartje naar Londen te komen, van welk tra ject hij alleen de overtocht van Ostendc naar Do ver betaald had. Hetzelfde grapje had hij nu voor de thuisreis willen uithalen, doch ditmaal met min der succes. HU zal vervolgd worden wegens op lichting. LANGEND IJ K DE EXPORT NAAR ENGELAND. De exportbelemmeringen in Engeland werden den laatsten tijd weer verzwaard door de verhooging van verschillende invoerrechten op tuinbouwpro ducten, zooals peen, komkommers en bloemkool. De gevolgen van deze verhoogingen zijn funest voor den handel in deze producten, daar het op het oogenblik onmogelijk is, nog een iets redelijken prijs voor zijn goederen te bedingen. Om eens een voorbeeld te noemen, de expört van tomaten. Vol gens een mededeeling in het C. O. voor den Groen- tcnhandel werden er in een Schotsche haven in de laatste maanden slechts eenigo honderden kistjes tomaten verhandeld, terwijl in de overeenkomstige maanden voorheen van 15 tot 20.000 kistjes naar deze haven werden verscheept.. Tengevolge van deze geringere aanvoeren van Holl&ndsche toma ten, welke men er bijna niet kwijt kan komen, be ginnen de kweekers aldaar met hun bedrijven uit te breiden .zoodat na verloop van tijd de Holland- sche tomaten in die plaats geen boodschap meer zullen hebben Er wordt echter op gewezen, dat tengevolge van deze zeer hooge invoerrechten hot vervoer van Hol land naar Engeland ook finaal tot een minimum wordt teruggebracht, zoodat ten gerieve van de tuinbouwers in Engeland de scheepvaartmaatschap pijen het loodje moeten leggen. Het eene volksbe lang wordt aldus ten kosto van het andere bevor derd. Do uitvoer van uien is op het oogenblik nogal van beteekenis. Van de Noordhollandsche veilingen gaan thans vrij groote partijen naar overzee. Doch de prijzen zijn laag. Nog niet eens f2.— per 100 Kg., kunnen de verbouwers maken. Do invoerrechten zullen hieraan ook niet vreemd zijn Deze bedragen voor uien 10 pet. van de waarde, dus nog een van do laagste tarieven. DE SCHIPPERIJ. De schippers hebben eenigen tijd geleden klach ten geuit over het vervoer van de voor den aanleg van nieuwe wegen benoodigde kwantums zand door dekschuiten met een sleepboot, waardoor zij schade ondervonden. In dezen toestand is echter nog geen wijziging gekomen. Het vervoer heeft nog steeds met de genoemde dekschuiten plaats. De verplaatsing van een gedeelte der zuurkool-in dustrie naar België kan misschien nog aan de Lan- gendijker schippers ten goede komen, daar reeds een paar motoren met witte kool van hier naar Brussel zijn verzonden. Zooals te begrijpen is, gaat deze reis gepaard met meer gevaar dan in de gowone binnenvaart. De mo toren moeton n.1. over de Schelde hun plaats van bestemming bereiken. En het kan op dat wijde wa ter nogal eens spoken. Do eerste motorbooten heb ben hun reis echter zonder ongelukken volbracht. Men heeft ongeveer een weck werk, heen en terug. Als do zuurkoolfabrikanten een groot kwantum naar België zullen verzenden, het inrichten van fa brieken aan do andere zijdo van do grens wijst wel in dio richting, en men laat do schippers dezo kool allemaal vervoeren, dan beteekent deze verplaatsing voor de schipperij een meevallertje, dat de schippers helaas maar al tc zeer noodig hebben. NOORDSCHARWOUDE. Een goed geslaagde demonstratie van Eerste Hulp bi) Ongelukken. Uitgaande van de afdeeling Langendijk van de Ned. Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken, werd Woensdag avond in Concordia een goed geslaagde demonstratie gebonden. Voor dezo bijeenkomst bestond veel be langstelling. Aanwezig waren om. de burgemeesters van Rroek op Langendijk en Zuid- en Noordschar woude, de drie lagendijker doctoren, het bestuur van het Witte Kruis en vele anderen. De voorzitter van dezen avond roept allen een har telijk welkom toe en is zeer verheugd over do groote opkomst, wat een bewijs is, dat er belangstelling voor de E.H.B.O. bestaat. Spr. releveert de oprichting der vereeniging en zegt dat het de vrouwenclub van Zuidscharwoude was die de stoot tot het oprichten eener vereeniging heeft gegeven en verder do mede werking van het Witte Kruis, waardoor cursussen in het leven werden geroepen onder leiding van den heer Stoutjesdijk van Alkmaar. Na vele pogingen werd ook van medische zijde daadwerkelijke steun verleend, n.1. door Dr. de Wit van Oudkarspel, die de leiding van de vereeniging aanvaardde. Hierna was het woord aan Dr. Frederikse van Alk maar, die een uiteenzetting gaf van wat E.H.B.O. eigenlijk beteekent. Men verstaat onder eerste hulp die hulp die gegeven wordt in afwachting van de komst van een dokter. In 1894 werd de hulpverleening onder oogen gezien en ontstond het Roode Kruis. Door de ont wikkeling van de industrie en het snelverkeer werd het noodzakelijk dat er menschen geschoold werden die hulp konden verleenen. Het Oranjekruis en dc ver. E.H.B.O. nemen dit nu gezamenlijk ter hand. Ook aan den Lnngendijk is een afdeeling tot stand gekomen, waaruit hulpbrigades gevormd zijn, die een blijvend contact met elkaar bewaren. Met een op wekking om de ver. te steunen eindigt spr. Vervolgens werd door den heer Stoutjesdijk een korto causerie gehouden, die de E.H.B.O. in de prac- tijk behandelde. Spr.'s twintigjarige ervaring is dat hoe minder men doet, hoe beter het is. Spr.'s devies is eerst zien, dan denken en verder handelen. Vervolgens werd onder leiding van Dr de Wit een interessante demonstratie gegeven door de leden, w.o. het toepassen van kunstmatige ademhaling en ook de behandeling van een massa-ongeval. Alles liep vlot van stapel en heeft de vereeniging het be wijs geleverd wel in staat te zijn om daadwerkelijk tc' kunnen optreden. Door den voorzitter van het Witte Kruis, den heer Butsen en ook door den burgemeester van Zuid- en Noordscharwoude. werden nog woorden van sym pathie tot de nog jonge vereeniging gesproken en werd opgewekt tot moreele en financieele steun. De afdeeling kan op een goed geslaagden demon stratie terugzien, die naar den voorzitter in zijn slui tingswoord mededeelde, nog wel eens herhaald zal worden. OUDKARSPEL. Naar wij vernemen is een dor door de plaatselijke zuurkoolfabrikant naar België gezonden arbeiders dezer dagen weer teruggekomen, daar hij aanzeg ging kreeg van de autoriteiten dat hij in België niet mocht werken. 2 Hollandsche arbeiders waren toe gestaan, maar deze derde was te veel. WIERINGEN Het visschersvaartulg W.R. 81, van Mw. de wed. S. Wagemaker is in eigendom overgegaan aan Joh. ten Rokkel alhier. Het vaartuig blijft onder hetzelfde nummer in de vaart Onderwijzend personeel. M.l.v. 10 September j.I. is tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. Nat. school te Den Oever benoemd de heerC. van der Leek uit Den Helder. Vrijstelling dienstplicht. Aan den dienstplichtige Simon Kuilt voor de lich ting 1933 is m.i.v. 1 Octoher a.s. voor goed vrijstel ling verleend van den dienstplicht wegens kostwin nerschap. Herfstvacantle? Naar wij vernemen worden er momenteel van de zijde van de hoofden der o.l. scholen op Wieringcn pogingen in het werk gesteld voor de invoering van een herfstvacantle. Men is van meening, dat de pe riode tusschen zomer- en kerstvacantie voor de schooljeugd eigenlijk te lang is om zonder onder breking do lessen to volgen. Toenemende werkloosheid. Nu de zomer ten einde spoedt, neemt de werk loosheid in deze gemeente wederom gestadig toe. Dit komt tot uittlng in het groeiend aantal van hen, die hij de werkverschaffing zijn tewerkgesteld. Sedert 13 Ang. j.1. is dit getal als volgt geklommen: 206. 237, 254, 257 en 263. Het laat zich aanzien, dat het aantal binnen enkele weken de 300 ver te boven zal zijn gegaan. Het motorongeval op den Afslnitdijk. Naar wij gisteren bij hot St. Antonlusziekenhuis te Sneek informeerden, bestaat voor mevrouw Her der. de duopnssagiere van den Zondag op zoo nood lottige wijze om het leven gekomen motorrijder, don heer Herder uit Julianadorp, geen direct levensge vaar meer. Weliswaar dringt nog weinig of niets tot haar door, zoo is evenmin tot haar doorgedrongen dat haar man een ongeval is overkomen en dat haar man daarbij is omgekomen. Een verhoor kon haar dan ook tot dusverre nog niet worden afgenomen. Hare blessures bestaan uit een beenbreuk en een schedel fractuur. DEN OEVER. Sluiting Flornfeesten. Dinsdagavond j.1. zijn de Florafeesten van dit jaar wederom gesloten. Velen hadden zich opgemaakt het tentoonstellingsgebouw no<» oi'ns te bezoeken Toen wij dit gebouw om omstreeks acht uur he'raden, was het uitstekend bezet. Do mandolineclub onder lei ding van den heer S. Bruul zorgde deze keer voor het muzikale gedeelte. Nadat deze vereeniging op zeer verdienstelijke wijze een vijftal muzieknummers ten gehoore had gebracht, maakte de heer C. Koorn Vz., de uitslag der bekroningen bekend. Voor dezen uit slag verwijzen wij naar ons vorig nummer. Hierna kregen wij wederom enkele nummers van de mandolineclub te hooren. We hebben kunnen constateercn, dat Simon met zijn „madjes" vorderin gen maakt, daar alles uitstekend klonk. Nadat de laatste tonen van de mandolineclub waren wegge storven, werd de verloting aangekondigd, waarvoor bijzonder veel belangstelling bestond. De verloting werd verricht door den brigadier der rijksveldwacht, den heer Bergsma, geassisteerd door de rijksveld wachters De Groot en De Jong. De uitslag laten wij hieronder volgen, waarbij wij aanteekenen dat dc eerste nummers de prijsnummers zijn en de laatste de lotnummers: 1458, 2295, 3—401, 4—775, 5-789. 6-317, 7—233, 6-214, 9—133, 10-637, 11-510, 12—915, 13—635, 14304, 15—818, 16—620, 17—371, 18—512, 19—267, 20—210, 21—976, 22—848, 23—322 24—885, 25-576, 26-478, 27-631, 28736, 29—390, 30—204, 31—336, 32—860, 33—995, 34—739, 35—405, 36—996, 37—712, 38—117, 39—618, 40-237, 41—282, 42—743, 43—774, 44—704, 45— 41; 46-864, 47—835, 48—394, 49-683. Na dc verloting nam de heer C. Tijscn M.Czn., voorzitter van Flora het woord. Spreker dankte allen hartelijk die hadden medegewerkt aan de organisatie en het was hem een bijzonder genoegen te kunnen terugblikken op do 7.00 uitnemend geslaagde Flora feesten. Doch hoe kon het eigenlijk ook anders, want waar wordt zooveel saamhoorigheid gevonden als aan Den Oever. Nadat hij Apollo en de mandolineclub had bedankt voor hun medewerking, sloot hij de feestelijkheden. Op het kermisterrein heerschte nog langen tijd een gezellige drukte. Het 28e jaarfeest van Flora behoort thans weer tot het verleden en het is bijzonder verheugend dat wij geen enkolen wanklank hebben gehoord. SINT MAARTEN EENIGENBURG. Begunstigd door prachtig weer, zijn hier de kermis dagen gehouden en evenals het weer, was de kcr- misstemming. De Zondag was druk en voor Maan dag had de hr. Visser Daan en Tommy geannexeerd Dit was goed van hem bekeken, daar de zaal vol be langstellenden was, welke, hoe kan het anders, vol op bij Daan en Co. genoten hebben. Voor den Maandag waren er kinderspelen uitge schreven en kon men de behendigheid der jongens van 610 jaar bewonderen bij het zakloopcn, die van 1014 jaar bij het mastklimmen en dc meisjes van 1014 jaar bij het koekhappen. Deze drie afd. had den het zoo best gedaan, dat aan allen een prijsje werd toebedeeld. Dinsdag bij de volksspelen was voor de heeren ringsteken uitgeschreven en kwamen hierbij uit als prijswinnaars de heeren K. Kossen Wz. Ie prijs, A. v. Oudenaarde 2e prijs, P. Zomerdijk 3e prijs en M. Oudejans 4e prijs. De dames toonden hun activi teit bij het z.g.n. afvaldansen, hetwelk een heel aar dige attractie bleek te zijn. Als prijswinsters kwamen hierbij uit de dames: C. Bruin-Zutt, le pr., D. Stoop 2e prijs, G. Stroopcr 3e prijs en V. Kossen 4e prijs. De prijzen bestonden hier uit contanten. WIERINGERWAARB ATHLETIEK EN HANDBAL. Tot slot van het alhletiekseizoen vinden Zondag a.s. op het sportpark alhier de onderlinge clubwed strijden plaats, bestaande uit verschillende wedstrij den en een driekamp om het clubkampioenschap voor dames en heeren. Deze driekamp bestaat voor de hoeren uit 100 M., verspringen en kogelstooten.tor- wijl de dames inplaats van kogeistootan moeten bal- werpen. Daar de verschillende deelnemers(sters) el kander zeer weinig in kracht ontloopcn, beloven dit spannende wedstrijden te worden. Verder wordt tot slot van dezen sportmiddag een handbalwedstrijd gespeeld tusschen een elftal van Olympia en een elftal van het Joodscho werkkamp te Nieuwesluis. Daar het handbalspel den laatsten tijd een steeds grootere populairiteit als zomersport begint te krij- heeft Olympia gemeend voor dezen wedstrijd al hare zustervereenigingen uit te moeten ndodigen om met dit interessante spel kennis te maken. Daar in Duitschland zeer veel en goed gehandbald wordt, is het elftal dat de tegenpartij van Olympia zal vormen zeer zwaar, doch de Olypia-ploeg heeft reeds dezen zomer zooveel van hun geleerd, dat ze hopen het joodsch werkdorp-elftal goed partij te kunnen geven. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de betreffende advertentie in dit blad. De entree is zeer laag gesteld, zoodat iedereen in staat kan zijn bij goed weer een paar genotvolle uren op het prach tige door hoornen en heesters omzoomde terrein door te brengen. nALLANTSOOG Openbare vergadering van stemgerechtigde inge landen van Polder 't Hoekje, op Woensdag 12 Sep tember 1934. Tegenwoordig 4 bestuursleden, de secretaris-pen ningmeester benevens een tweetal ingelanden. Voorzitter de heer Jb. Visser opent met een woord van welkom de vergadering. De notulen worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Ingetrokken wordt, na eenige toelichting, het des tijds genomen besluit tot verhaal van 8.5 pet. pen sioenbijdrage. Eveneens wordt met algemeene stemmen aange nomen bet bestuursvoorstel tot verhooging van het salaris van den machinist met f 10 (van f 350 op f 360.) Tengevolge van deze salarisverhooging moet de pensioengrondslag van genoemden beambte op nieuw worden vastgesteld. De pensioengrondslag wordt verhoogd met f 10 en bepaald op f 520. Van den post onvoorzien begrooting 1934 wordt vervolgens afgeschreven f 100; vijf gulden wordt overgeschreven op den post jaarwedde machinist en f 95 op sluizen, duikers, schoeiingen enz. De rondvraag levert niets op, waarna sluiting volgt. Tot bestuurslid van den polder 't Hoekje werd he den herkozen de heer D. Schenk Az. te Anna Pau- lowna. K O E G R 4 S JULIANADORP. Verloting voor J.V.C. Aan de voetbal vereeniging J.V.C. is door B. en W. «Ier gemeente Den Helder toestemming verleend tot het houden van een verloting. Door de vereeniging is als hoofdprijs aangekocht een ameublement, ver der nog meer prijzen. Rond om het IJsselmoer. Door de amateur-wielrenners onze plaatsgenooten J. Tigrhelanr m D. Stuurman is dezer dagen de ron de langs het IJsselmoer gereden, zijnde pen afstand van 450 K.M. Daarbij kwam nog 20 K.M. voor omrij den. Zij volbrachten den tocht in 15 uren en eenigo rusttijd, 's Morgens om half vijf vertrokken, waren zij 's avonds om negen uur weer thuis. BARSINGERHORN Eere-lld. De heer K. Breehanrt Dz. oud-Burgemeester dezer •emeente is benoemd tot eerelid vnn de onder- afdeeling vnn «ten Ned. Bond van Gemeente-amb tenaren „Het Noorden" DONDERDAG 13 SEPTEMBER. Anna Paulowna, nam. 8 uur. Bijeenkomst. ZONDAG 16 SEPTEMBER NED. HERV. GEMEENTE. Schagen. voorm. 10 uur, Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur. Ds "'orstman. Haringhuizen, voorm. 10 uur. Ds. Vorstman. Dirkshorn, voorm. 10% uur. Ds. de Leeuw. On derwerp: Voornaamheid (II). Winkel, geen samenkomst. Huisduinen, voorm. 9% uur, Ds. M. van Wichon. Julianadorp, voorm. 11 uur, Ds M. van Wichen. Doop. Callantsoog, nam. 8 uur, Ds. M. vnn Wichen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, de heer II. W. van Loon, van Voorburg. Burgcrbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, geen dienst. Schagerbrug, geen dienst. Petten, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. Den Oever, voorm. 10% uur, Ds. Van Bock. Hippolytushocf, nam. 7% uur, Ds. Van Bock. Hoogwoud, voorm. 10% uur, Ds. Hamilton. Aartswoud, geen dienst. ITeerhugowaard, geen dienst. Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Boeke. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. 10% uur. Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10% uur. Ds. Tcrlouw v. Alkmaar. Nam. 5% uur, de heer Mensink van Weesp. Brcezand, voorm. 10 uur. de heer Boon. Nam. 3% uur, do Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. VRIJ EVANGELISCHE GEMEENTE. Winkel (t.o. 't Raadhuis), nam. 7 uur, Ds. Ruijs. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10% uur, de heer Looij, van Rijsoord. Nam. 7% uur, de heer Looij. 'ANNA PAULOWNA De gemeente sloot met de Nederlandsche Midden- stanrlsbank, kantoor Schagen, Directeur Mr. J. A. E. Buiskool, een rekening-courant-overeenkomst. Loop der bevolking. Ingekomen: Mej. K. Hartweger van Obervellach (Oostenrijk) mej. M. Leering van Heerhugowaard); T. Meeldijk en gez. van Wieringerwaard; H. Bitlger van Oude Niedorp; A. Gunnink en echtg. van Mon ster; J. Lottering van Boxtel; J. Snel van Iloog- karspel; J. Lottering—Camffermnn van Haarl-meer; J. W. Caspers van Dalen; mej. M. den Haan van Bergen (N.-IL); mej. M. Dragstra van Sneek; J. C. Vorstman van Haarlem. Vertrokken: J. Voorthuijsen naar Den Helder; J. DikBlaauboer en kinderen naar Amsterdam; J. Kuiper en gez. naar Leiden; J. Kauw naar War- menhuizen; G. Boontjes en echtg. naar Barsinger horn. Burgerlijke Stand. Geboren: Marietje, dochter van P. Bakker en H. L. IJfs; Cornelia Louisse, dochter van C. H. van den Berg en A. C. Veul; Johanna Catharina, doch ter van J. van Kooten en II. C. Timmer: Sija, doch ter van C. Hooimeijer en M. van Borstelen: Corne- lis Maria, zoon v. G. M. Berbee en M. A E. Nijssen. Ondertrouwd: K. Hakof en E. Woudenberg; M. C. van Stein en M. Leering; A. S. Kroon en A. M. M. van den Berg; G. F. J. van den Berg en M. A. Kroon Getrouwd: G. Boontjes en N. van Dalen; C. L. v. Oudenaarde en M. Geluk; Overleden: D. de Jong, oud 41 jaar. Politie. Gevonden: kindermuts; jongens-regenjas; dames rijwiel; kinderportemonnai met inhoud; fietsdyna mo; autoslinger; rozenkrans in étui. Verloren: armbandje: autonummerplaat; kinder- portemonnaie (met inh.); een mud gerst; rijwiel plaatje in étui. De collecte voor het plaatselijk crisiscomité, op Koninginnedag gehouden, bracht f 87.24 op. De heer W. Slikker, die de meeste loten voor de verloting van Sportlust verkocht, had het suc ces daarin ook den hoofdprijs te zien vallen. Deze prijs, twee paarden werd gewonnen door Mej. Roo- zing van De Stolpen. WINKEL Door Burgemeester en Wethouders is de ver gunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein, ten name van wijlen de wed. P. Leijen. inge trokken, aangezien de rechthebbenden geen gebruik zullen maken van de bevoegdheid de vergunning het loopende vergunningsjaar uit te oefenen. Gevonden: een gouden dames armbandhorloge. In lichtingen ter secretarie. Z IJ PK Naar wij vernemen heeft de Burgemeester dezer gemeente het. sluitingsuur voor de kermissen be paald op 's nachts 2 uur (bij uitvoeringen op 3 uur 's nachts). ROOGWG PT) Auto-aanrijding. Dinsdagavond heeft in het Zuidoind alhier een aanrijding plaats gehad tusschen een auto uit Hoorn, van den heer W., en een motorfiets. De auto stond links van den weg. Toen do bestuurder van den auto wilde wegrijden, kwam juist van den kant van Opmeer de motorrijder K. uit Sneek. met een duopassagier. Een hotsing volgde, waardoor de motorrijders van den motor nfgeslineord werden. Slechts de kleeren waren beschadigd. Geen van beiden had noemenswaardige verwondingen opge- loopen. Het stnur van den motor was verbogen. De politie heeft de zaak in onderzoek. 77 .4 RE N K AR SP ET DIRKSHORN. Benoemd tot Molenaar aan de Orehpoldcr onder Warmenhuizen, de heer H. Klok alhier.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2