Het leven in Amerika. Tusschen vuurgloed en helsche gassen. ERNSTIG ONGELUK TE SASSENHEïM. Waarnaar men luistert De gejaagdheid van den Amerikaanschen zakenman. Jongeman door een meisje ontvoerd. Het ho°ge water van de Nijl. Graan uit mummisgraven. Een goede vangst In enkele uren dwars door Australië. Explosie in den nacht. Geneeskrachtige bron ontdekt. Beleefdheidsvormen uit de booze. Sneltreinliften en barbiers aan de loopende bands. Een pauze van acht minuten. N E W-Y ORK. „Time is money". Dit oude Engefsche spreekwoord beheerscht het geheele Amerikaansche leven. Twee reden zijn er, waarom de Amerikaan er steeds naar streeft tijd te besparen, hetzij, dat hij meer arbeid ten uitvoer wil brengen, of dat hij zijn vrije tijd'vergroo- ten wil. Het is een feit, dat de New Yorksche zaken man veel meer vacant ie neemt, dan zijn Europee- sche collcga'sSteeds vindt hij gelegenheid, om mid den in de winter een kort reisje naar Havana of naar de Rermuda-eilanden te maken. Ieder oogen- blik trekt hij het gebergte in om op de berenjacht te gaan of wel maakt hij een trip naar de groote me ren in het Noorden, om aldaar wat vischjes te ver schalken. Als hij van deze escapades terug komt, ligt er natuurlijk een massa werk op hem te wachten, doch nu komt hem de practisrhe organisatie van het New Yorksche zakenleven te hulp. Een van de vaste medewerkers van ieder zaken man in de V. S. is de telefoon. Te New York telefp- neert men zooals men ademt; zonder onderbreking. De telefoon, die volautomatisch is, brengt in zes se conden de verbinding tot stand. Geen begroetings- of beleefdheidsformule opent of besluit het gesprek. Hier geen: „Hoe gaat het met je. maakt je vrouw het goed, hoe gaat het met de kinderen, wanneer zie ik je weer eens, blij je stem eens te hooren", enz. enz. In Amerika zegt men, wat men te zeggen heeft en zoo kort mogelijk. AI het andere wordt hier als verloren tijd beschouwd. Is het gesprek afgeloopen, dan hangt men de hoorn op de haak en spreekt on middellijk langs een andere lijn. De New Yorksche zakenman spreekt met hetzelfde gemak met zijn compagnon te Chicago, met zijn ver tegenwoordiger te Parijs als met zijn bankier te San Francisco. Een gesprek met San Francisco kost 9 per vijf minuten. En in die tijd kan heel wat ge zegd worden, als men alle beleefdheidsformules ter zijde stelt. Een brief naar de hoofdstad van Californië kost weliswaar slechts drie cent, maar blijft vijf da gen onder weg. Daarbij is een brief een monoloog. Voor het antwoord komen er dan nog eens vijf da gen bij. Telefonisch heeft men onmiddellijk het ant woord. Op deze wijze worden dus tien dagen uitge spaard, die ruimschoots negen dollar waard zijn. Ten einde vlug te kunnen werken, moet men ge makkelijk gekleed zijn. Een bankdirecteur in hemds mouwen en zonder boord behoort in Amerikt niet tot de zeldzaamheden. Als regel kan men zeggen, dat hoe hooger iemand op de maatschappelijke lad der staat, hoe nonchalanter zijn klceding is. Ter wijl de portier van het kantoor in een goudbestikte uniform voor de deur staat, zit de baas in poloshirt met opgestroopte mouwen op zijn bureaustoel. In de groote kantoorgebouwen zijn liften, die, evenals het geval is bij de treinen, verdeeld zijn in expres- en boemelliften. De expres stopt slechts om de tien étages, de gewone lift stopt op iedere ver dieping. Moet men bijvoorbeeld op de 53sté verdie ping zijn, dan gaat men per expres naar de 50ste, stapt daar over op de gewone lift, die je dan naar de 53ste étage brengt. Tijdbesparing is het motto waaronder iedere zaak te New York werkt. Neemt men b.v. de kapsalons. Terwijl men zich laat scheren, kan men zich tegelij kertijd door 'n aardig manucuurstertie de nagels la ten verzorgen en door een neger zijn schoeisel in een gepolijst oppervlak doen veranderen. Aan sommige kapsalons is tevens nog een costuumpcrsinstallatie verbonden, zoodat men zijn pak kan laten oppersen, terwijl men geschoren wordt. Als men dan weer op straat stapt, voelt men zich een verbeterde uitgave ,van zichzelf. Ook de restaurants, in hoofdzaak die, in het za kenkwartier, zijn alle op vlugge bediening ingericht. Bij het betreden van een eetgelegenheid ontvangt men een knipkaart. Aan het buffet bestelt men wat men hebben wil: een tomatensla, een ommclet met ham, een stuk amandeltaart en een glas melk. Twintig seconden later heeft men het bestelde op een blad. Het bedienende meisje knipt het besteede bedrag in de kaart. De bestelling wordt staande dan wel aan een der tafeltjes opgegeten. In acht minuuten heeft men geluncht en bij het verlaten van de zaak betaalt men zijn consumptie. De zakenman gaat weer aan zijn werk. En zoo zijn er nog tal van voorbeelden, hoe de New Yorksche bussiness-man in zoo weinig mogelijk tijd zoo veel mogelijk tracht af te doen. Doch hier over een volgende keer. Madrid. Een jongeman i3 hier door een beeldschoons blondine ontvoerd. Ze dwong hem met een revolver uit zijn huls te gaan en in een bulten wachtende taxi te stappen. Hij werd weggevoerd en waar hij zich momenteel bevindt is nog een raad sel. De taxi-chauffeur werd onder bedreiging gedwon gen bij de ontvoering behulpzaam te zijn. Later heeft hij alles echter aan de politie verteld. Hij verklaarde, dat een jonge en elegant gekleede jongedame hem vroeg om haar naar één der nieu we wijken te rijden, waar een aantal goedkooDe woningen staan. Hier aangekomen beval ze hem te stoppen en twee mannen met revolvers in de hand dwongen hem uit den wagen te gaan. terwijl het meisje,, dat in het huis was binnengegaan, te rug kwam met den jongen man. Ze verdwenen, na den taxi-chauffeur aan een boom te hebben vastgebonden. Het grootste gevaar bezworen. Cairo. Sedert het midden van de vorige week is het niveau van de Nijl op ongeveer hetzelfde niveau gebleven in Cairo. Het water staat thans een paar duim breedtes boven het theoretische punt van gevaar. De autoriteiten ziin echter voldaan over de ontwikkeling van den toestand en voorkomen hooger stijgen van het water door voorloopig een zekere hoeveelheid water vast te houden in het Aswan-reservoir. Ook de Delta-watorkeering wordt gebruikt voor verlichting van den dmk op de oevers in beneden-Egvpte. Op de Boven-Nijl daalt het water thans snel. zoo dat men kan verwachten, dat de volgende week ook hier het water zal beginnen te dalen. Gedwon gen hulp heeft men alleen van de bevolking mo«ten "ischcn in de dorpen langs de rivier welke door verstrooming bedreigd werden. De legende van het ontkiemen. Londen. Om een einde te maken aan de hardnekkige legende volgens welke het mogelijk zou zijn graankorrels, die den ouden Egyptenaren als doodengavc bij hun bijzetting werd meegegeven, tot ontkieming te brengen, biedt de voormalige lei der van de Egyptische afdccling van het British Museum, C. A. Wallis Budge. een der belangrijkste Egyptologen van dezen tijd iederen experimenta tor die de daarvoor noodiee garanties kan bieden een handvol gegarandeerd echte tarwe aan, afkom stig uit een graf van de 18e of 19e dynastie te Thcbc. Enkele korrels van de in dit graf gevonden hoe veelheid graan, welke de geleerden in 1906 bij de opening van het graf ontdekt hebben in een goed geconserveerd en beschilderd leemen vaatwerk, zijn sindsdien herhaaldelijk voor dergelijke experimenten gebruikt, doch steeds zonder het geringste resultaat. Boer in Zuid-Afrika stoot bij het ploegen op een goud-houdend rotsblok. Bulawago (Zuid-Afrika): Een boer uil Keendole in de Ungusavallei was bezig met ploegen, hetgeen in deze streek een zwaar werk is, daar men daarbij voortdurend op rotsblokken stoot. Deze moe ten dan uit het ploegspoor verwijderd worden. Toen hij bezig was een katoenveld om te ploegen, brak één van de rotsblokken, die hij er juist uit haalde in stukken en er binnen in ontdekte hij in zichtbare hoeveelheden goud. Toen hij de plek nader onderzocht, bleek het, dat hij gestuit was op een goud-bevattende rots. Arbeiders uit de autobus gesprongen, om dat zo dachten, dat dezo in brand stond. Een van hen aan zijn verwondingen bezweken. Sassenheim. Dinsdagavond te omstreeks half elf passeerden twee autobussen, waarin arbeiders zaten, die van Leiderdorp, waar zij dagelijks werk ten, naar hun woonplaats Volendam teruggingen. De tweede bus, toegerust met een Dieselmotor, waarin dertig passagiers zaten, gaf door den uit laat vonken te zien, hetgeen in den donkeren avond nogal gevaarlijk leek. Toen enkele arbeiders dit za gen, werd plotseling in de bus „brand" geroepen. Drie arbeiders maakten in hun angst de deur van de bus open en sprongen uit de bus, die met vollb vaart reed. De eerste persoon sloeg op den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Een tweede ar beider kwam met het hoofd op de stcenen terecht, terwijl de derde arbeider, doordat de bus intusschen vaart geminderd had, met den schrik vrij kwam. Twee doktoren uit Sassenheim, Le Grand en Hue- ber, benevens de politie, waren spoedig ter plaatse en verleenden assistentie. De twee gewonde arbei ders werden naar het St. Bcranardusziekenhuis le Sassenheim vervoerd. De arbeider J. KI. uit Volen dam, is gistermorgen te half acht aan zijn verwon dingen overleden. De autobus is later met den verbonden passa gier H. K. naar huis vertrokken. Naar het middelpunt der aarde. Itallaansche professoren dalen in de Vesuvius af. Geleerden In asbestkleeding. Nieuwe vulkaan-theorieën. Te Napels worden Interessante voorbereidingen getroffen om bin nenkort een expeditie naar het binnenste van de Vesuvius te on dernemen. Drie Italiaansche pro fessoren, te weten professor Saler uit Padua, professor Boaga uit Pi- sa en professor Malladra van het Vcsuvius-observatorium zullen de leiding van deze expeditie op zich nemen en persoonlijk in den kra ter afdalen. Menigeen, die vroeger met een blos van opwinding, in gedachte Jules Verne op zijn reis naar het middelpunt der aarde begeleidde, is heden ten dage geoloog en moet beschaamd toegeven, dat hij niet weet of deze droomer en fantast het bij het rechte eind had, of dat alles in werkelijkheid geheel an ders is. In zijn gedachte zag hij groote spelonken, eilanden in de kokende magmazee, meren en ri vieren van gloeiend vuur enz. Al les onopgeloste raadselen voor ons, ofschoon, hoe meer onze kennis om trent vulkanen zich uitbreidt, hoe meer Jules Verne gelijk schijnt te krijgen. Wetenschappelijke nieuwsgierig heid en dorst naar onopgeloste raadselen der natuur, zijn de rede nen, die het nationale instituut voor natuuronderzoekingen te Ro me aanleiding gaven de drie bo vengenoemde profesoren met dezo buitengewone opdracht te belasten. Professor Saler is hoogleeraar in de geografische mechanica. Pro fessor Boaga is een bekend techno loog, terwijl professor Malladra, die reeds meer dan een kwart eeuw op de Vesuvius leeft, voldoen de bekendheid heeft verworven om nader uitgeduid te worden. Hun opdracht luidt om dieper in het binnenste van de Vesuvius door te dringen dan tot dusver het geval is geweest. Tot op heden hebben tot driemaal toe afdalingen plaatsgevonden. Een Hongaar, een Japanner en twee Duitsche studen ten hebben pogingen hiertoe aan gewend, doch daalden slechts tot zeer geringe diepte af. De expeditie streeft er niet naar een record te behalen, doch slechts nauwkeurig onderzoekingsmateri aal te verzamelen en zoo mogelijk nieuwe feiten te constateercn. Dit is ook de reden, dat men juist de Vesuvius als doel van den tocht koos. De vulkaan is sinds Juni 1933, dus ongeveer veertien maan den, in verhoogte actie en millioe- nen kubieke meters lava worden dagelijks uitgebraakt. Na vele jaren van rust en stilte is dus wederom iets aan den gang in het binnenste van de Vesuvius. Welke temperaturen heerschen daar? Hoe staat het met het voch tigheidsgehalte? Hoe diep is de schacht van den vulkaan? Is deze recht of gebogen? Komt zij in een groote ruimte uit of splitst zij zich in een labyrinth van gangen? Een groot aantal vragen en misschien meer dan deze geleerden met hun expeditie beantwoorden kunnen. De expeditie wordt uitgerust met het modernste materiaal. Alle deel nemers worden gekleed in een soort duikerpak, dat uit asbest ver vaardigd is. De touwen waarmede de vulkanisten aan elkander ver bonden zijn op gelijke wijze als alpinisten zijn eveneens van asbest vervaardigd. Het plan is, een asbestkabel over den krater te spannen om zich zoo doende loodrecht in de Vesuvius to laten zakken. De leden van de ex peditie zullen van gasmaskers voor» zien worden, die zelfs onder de on gunstigste omstandigheden en bij hooge temperaturen een geregelde ademhaling mogelijk maken. Tot dusver w&3 dit het groote struikel blok. De adem voorziening en de groote hitte. Men meent nu, dat de gasmaskers en de asbestpakken voldoende tegen deze bezwaren zullen opgewassen zijn. Wij weten, dat de lava een ge smolton gesteente is, dat wil zeg gen, zij bestaat uit calcium, natri um, kalium, kiezelzuur, leem en dergelijke. Dat zij in vloeibaren toestand groote hoeveelheden zwa velwaterstof, waterstofgas, kool zuurgas en waterdamp bevat, we ten wij eveneens. Doch hoe ziet dit alles er van binnen uit? Welke toestanden heerschen in de z.g. stratovulkaanf Binnen enkele weken of maan den zullen wij hopelijk meer daar van weten, tenminste als het ge luk met de drie professoren is, die in de bekendste en beruchtste der Europeesche vulkanen zullen af dalen. Perth. Sir Charles Kingsford Smith ls Dins dag om 4 uur 's morgens uit Sydnev vertrokken met zijn Lockhead Altair-machine, waarmede hij om 4.17 uur P.T. des middags te Sydney is geland. Hij heeft den afstand afgelegd in 9.32 uur. De totale afstand bedroeg 2175 mijl. zoodat de gemiddelde snelheid 230 mijl per uur is geweest. Over een af stand van 200 mijl heeft Kingsford Smith gevlogen met een snelheid van gemiddeld 272 mijl per uur. Te Adelaide heeft hij nieuwe brandstof ingenomen. Inbrekers, die hun buit in dt lucht za gen vliegen. De inwoners van het Zwcedsche stadje Kaevlinge (Scania) werden op een nacht plotseling wakker geschrikt door een geweldige explosie. Men ont dekte, dat het kantoor van een plaatselijke land- bouwmaatschappij vernield was en de brandkast in stukken gesprongen. Waarschijnlijk hadden die ven de deur van de brandkast willen openen door middel van dynamiet en er een te groote hoeveel heid voor gebruikt. Stukken papier, rekeningen en verborgen munten, die over den heelen grond verspreid lagen, waren een bewijs van de kracht van de explosie en toon den aan, dat de mannen, die bijtijds gevlucht wa ren, geen buit hadden kunnen meenemen. Konstantinopel: In de omgeving van Ka- ramousal is een bron ontdekt, waaraan men wonder baarlijke geneeskracht toekent. De medici welke de resultaten ervan waargenomen hebben noemen deze sensationeel". Terwijl een groot aantal ziekten met succes behandeld zijn met dit elixer komt, de ge neeskracht ervan eerst goed tot zijn recht in geval len van tuberculose en huidziekten. Bewoners van de naburige streek, die aan verge vorderde tuberculose leden, zouden volkomen gene zen zijn door het gebruik van het water. Chemici zullen een zorgvuldige analyse ervan maken ten einde na te gaan wat de oorzaak is van de merk waardige therapeutische kracht van de bron. VRIJDAG 14 SEPTEMBER. HILVERSUM f1875 MA V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordiacht door Ca- ïel Rijken; 10.30 Orgelspol door Johan Jong; 11.00 Voordracht; 11.15 Gramofoonmuziek; 11.45 Orgel- en pianospel; A.V.R.O.: 12.00 Gramofoonmuziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest; 2.30 Voordracht door Mieke Verstraete; 3.00 Gramofoonmuziek; V.A.R.A.: 4.00 Overschakelen zender; 4.10 Causerie; 4.15 Gramo foonmuziek; 4.30 Janny van Oogen vertelt; 5.00 Or kest o.l.v. Hugo de Groot: 5.45 Gramofoonmuziek; 6.00 Orkest; 6.30 Lezing; 6.50 Pianospel; 7.00 Orkest, daarna toespraken door Koos Vorrink en E. Kupers; vervolgens gramofoonmuziek: 7.58 Herhaling S.O.S.- berichten; V.P.R.O.: 8.00 Lezing; 8.30 Kurhaus-con- cert (AVROI: 9.00 Cursus; daarna vervolg Concert; 10.15 Vaz Dias; 10.30 Lezing: VJV.R.A.: 11.00 Muzi kaal allerlei; 11.30 Jazz-muziek. HUIZEN f301.5 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schritflezing en meditatie; 8.15 Mor genconccrt; 10.30 Morgendienst; 11.00 Respeling van het studio-orgel; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Hol- landsch Harpkwartet; 1.15 Gramofoonmuziek; 1.45 Harpkwartet; 2.30 Lezen van Chr. lectuur; 3.00 Lie- derenrecital; 3.45 Verzorging zender; 4.30 Ensemble v. d. Horst; 6.30 Lezing door A J. Herwig: 7.00 Poli tieberichten en Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramo foonmuziek; 7.30 Literair halfuurtje; 8.00 P.T.T.- kwartiertje; 8.15 Gramofoonmuziek :9.00 Lezing; 9.30 Concert: 10.15 Vaz Dias; 10.15 Concert door het Ne- derlandscho kamerorkest; 11.45 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG f1354 M Hollandsche avond: 6.30 Gevarieerd concert; 7.35 Radio-caharet; 8.20 Gevarieerd concert; 8.40 Idem: 9.30 Hille-concert; 9.45 Gevarieerd concert; 10.10 Zangrecital; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL f484 M I.30 Gramofoonmuziek; 6.35 Idem: 8.20 Orkest; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL f322 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Populair concert; 5.15 Dansmuziek; 7.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroep orkest; 9.50 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORO (1281 MA 3.20 Omroeporkest; 10.45 Idem. BERLIJN (357 MA 4.20 Kleinomroeporkest; 6.50 Zang; 9.05 Omroepor kest; 11.10 Idem. HAMBURG '332 MA II.50 Blaasorkest: 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Opera- duetten; 7.20 Omroeporkest; 10.40 Muzikaal tus- schenspel; 11.20 Symphonie-orkest. KEULEN (458 MA 5.50 Gramofoonmuziek; 12.20 Idem; 5.40 Zang; 7J20 Omroeporkest; 11.20 Orkest. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orgelrecital; 2.20 Orkest; 3.20 Gramofoonmu ziek; 3.50 Concert; 4.50 Idem; 6.50 Orgelconcert; 7.20 Concert; 8.20 Promenadeconcert; 10.40 Dansmuziek; 10.50 Idem. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M 7.18 Gramofoonmuziek; 7.50 Muziek van Gounod; 8.10 Concert; 8.30 Omroeporkest. PARIJS RADIO (1848 MA 8.20 Gramofoonmuziek; 10.35 Populair concert; 12.20 Idem; 7.05 Idem; 7.35 Idem; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 MA 5.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Dans muziek; ROME (421 M.) 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Operette. WEENEN (507 5.00 Gramofoonmuziek; 6.10 Vioolspel. WARSCHAU (1345 M.) 5.35 Pianorecital; 7.20 Vocaal concert; 11.40 Dans muziek; BEROMUNSTER (540 M.) 7.50 Cabaret; 0.50 Weensch Clemensduo. ZATERDAG 15 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 MA V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Klein-VARA- ensemhle; 2.10 Verzorging zender; 2.55 Klcin-ensem- blej 3.00 Gramofoonmuziek; 3.30 Filmkwartiertje; 3.45 Overschakelen zender: 4.00 Gramofoonmuizek; 4.30 De Notenkrakers; 5.00 Twintig minuten te gast bij de Roode Valkenhorde „Vriendschap": 5.20 Do Notenkrakers: 6.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong; 6.20 De Flierefuiters; 7.30 Orgelspel door Johan Jong: 8.00 Herhaling S.O.S.-herichten; 8.03 Vaz Dias: 8.10 Causerie; 8.15 Gevraagde gramo- foonplaten; 8.30 Radiofilm „Bleeke Bet", naar het gelijknamige tooneelstuk van Herman Bauber en Louis Davids: 9.45 VAR A-Orkest: 10.00 Toespraak door A. de Vries; 10.10 Vaz Dias; 10 15 Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.15 Orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 MA K.R.O.: 8.00 Morgen concert: 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken: 11.00 Gramofoonmuziek: 11.30 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 1.00 De KRO-boys; 1.15 Postduivenberichten; 1.45 Ver zorging zender; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd: 2.30 Gramofoonmuziek; 3.00 Kinderuiirtje; 4.00 Gramofoonmuziek; 4.40 Concert door het K.R. O.-orkest; 5.10 Gramofoonmuziek; 5.30 Orkest; 6.20 Journalistiek weekoverzicht; 6.45 Vervolg concert; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 735 Gramofoon muziek; 7.45 Sportpraatje; 8.00 De KRO.-bovs: 9.30 Virtuoze vleugel-fantasieën; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Jan Hahn in zijn repertoire; 8.50 Gramofoonmuziek; 9.45 De KRO-bovs; 10.15 Jan Hahn in zijn reper toire; 10.30 Vaz Dias; 10.35 Piano-recital; 10.50 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sluiting. I LUXEMBURG (1304 MA 6.30 Gevarieerd concert; 7.35 Zangrecital; 8.20 Con cert; 9.05 Idem; 9.30 Idem; 1030 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 530 Omroeporkest; 8.20 Con cert; 11.00 Orkest. BRUSSEL (322 MA 1.30 Populair concert; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Omroeporkest; 9.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORO (1281 M.) 12.20 Concert; 3.50 Idem; 8.20 Italiaansch concert; 9.20 Van Johann Strauss tot Franz Lehar, door het Omroeporkest; 11.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 4.20 Gevarieerd concert; 6.40 Solistenconcert; 835 Gevarieerd programma. HAMBURG (332 MA 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Idem: 4.20 Symphonie- orkest; 7.50 Volksmuziek; 8.30 Vroolijk progr. KEULEN (456 MA 12.20 Militair concert; 5.40 Zang en muziek; 835 Westfaalsche avond;l 10.40 Vroolijke dansavond. I DAVENTRY (1500 MA 1.20 Orkest; 2.50 Orkest; 7.20 Populair concert; 8.20 Promenadeconcert; 10.20 Vocaal octet; 10.55 Dans muziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.10 Gramofoonmuziek; 7.50 Napolitaansche muziek; 8.40 Concert; 9.20 Dansmuziek. i PARIJS RADIO (1648 M.) 1230 Concert; 830 Operette; 10.50 Dansmuziek. I MILAAN (389 MA 530 Dansmuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Twee kleine Italiaansche opera's. ROME (421 M.) 5.30 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Gevarieerd programma, daarna dansmuziek. 1 WEENEN, (507 M.) 535 Orkest: 7.20 Opera; 10.40 Omroeporkest; 12.05 Dansmuziek. WARSCHAU (1345 M.) 5 20 Kamermuziek; 730 Jazzmuziek: 7.50. Gramo foonmuziek; 10.35 Dansmuziek; 11.55 Idem. BEROMUNSTER (540 M.) 430 Concert; 630 Gramofoonmuziek; 735 Idem.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7