De Competitiewedstrijden. Het wapenschandaal De tol aan het verkeer Rusland's toetreding verzekerd vlag zou verdwijnen, maar spr. heeft dat niet willen doen, omdat wij, S.D.A.P.'crs voor elke vrijheid heb ben gestreden. Wel heeft spr. voorspeld dat des Donderdags de vlag zou verdwynen en die voorspelling is uitgeko men. Spr. wekt op zich aan te sluiten bij de moderne? arbeidersbeweging, daardoor toch kunnen we herei ken dat een dergelijke vlag mooi verdwijnen. Spr. deelt mede, dat morgen uit Schagen 50 man naar Amsterdam gaan. om deel te nemen aan de te hou den demonstratie. Do afdeeling wenscht spr. van harte geluk met het jubileum en spr. wenscht haar toe, dat zij moge groeien en bloeien. De Voorzitter beantwoordt beide spreken* en brengt in 't bijzonder hulde aan den heer Jb. Bur ger, voor het vele dat deze voor de organisatie heeft gedaan, met name de moeite om het waterschaps- personeel bij den Bond aangesloten te krijgen. Na mens het bestuur betuigt spr. zijn erkentelijkheid jegens de S.D.A.P.-raadsfractie, voor hetgeen deze voor het overheidspersoneel heeft gedaan. Na do opgewekte muziek van een vroolijk gestem de band, verkrijgt het woord de heer Forrer. hoofd bestuurslid. tot het uitspreken van zijn feestrede. Deze woordvoerder begin met zich af te vragen of liet wel juist gezien is om feesr te vieren en herin nert ook aan den toestand waarin het overheidsper soneel in de vóóroorlogsjaren verkeerde, toen met recht het slagwoord kon geldon: vast inkomen, vaste armoede. De arbeidsduur lang, de loonen laag, van rechtspositie geen sprake. In dien tijd zijn er gelukkig wakkere kerels geweest die ingezien heb ben, dat er iets te veranderen viel. Fr was in dien tijd moed voor noodig lid te worden van een vak- veroeniging en dubbele moed om zich aan te sluiten hij de moderne vakbeweging. Kif menschen. in dienst der gemeente, zijn hier op 15 April 1914 tot de orga nisatie toegetreden en van die elf personen is dan hier nog aanwezig de heer K. Slruljf. Ook deze spr. brengt hulde aan den heer Burger, voor heigeen deze voor do organisatie heeft ge daan. om vervolgens er op te wijzen, dat veel ver beteringen tot stand zijn gekomen, hetere arbeids voorwaarden werden verkregen, een behoorlijke rechtspositieregeling, loonsverlagingen tot hoogere percentages werden gekeerd, enz. Spr. komt dan aan den huidigen toestand, nu de regeering alle moeite doet om het levenspeil van den arbeidersstand naar heneden te brengen en waarbij de regeering niet anders doet dan het programma van de partij des heeren Colijn uit te voeren, dat openlijk verkondig de dat het levenspeil terugehracht moest worden tot dat van 40 jaar geleden. Vele menschen, die nu klagen over de regeerings maatregelen, hebben hun stem en vertrouwen aan deze regeering gegeven en missen dus het recht tot klagen. De ontstemming tegen de regeeringsdaden wordt echter steeds groo- ter, ook in Hoomsch-katholieke en Christelijke krin gen en slechts een geweldige drang van de arbei dende klasse zal nnn die ongewenschte regeerings daden een einde kunnen maken. In zijn uitvoerig betoog wijst spr. dan nog op de leuze van het Ned. Verbond van Werkgevers, dat de arbeidsloonen even hoven het bedrag, dat aan steun wordt uitgekeerd, behoort te zijn en spreekt ver volgens zijn teleurstelling er over uit dat uit Scha gen maar 50 personen nnar Amsterdam gaan. Krach tig wekt spr. op om algemeen deel te nemen aan de nieuwe actie die N.V.V. met S.D.A.P. hebben inge luid. Namens het Hoofdbestuur dankt spr. dan het da- gelijkseh bestuur der afdeeling voor alles wat het voor de organisatie heeft gedaan en zegt dat deze 3 leden een blijvend aandenken van het Hoofdbe stuur zullen ontvangen. Viert dan feest vanavond, zegt spr., maar houdt in gedachte, dat mot het vie- SPORT. Alle nieuwelingen verliezen In deesrste klasse. Alcmaria wint met groote cij fers. K.N.V.B.-Overzicht van 16 September. OVERZICHT. Zie zoo, we zitten er pardoes weer midden in. Aan alle kanten is het verschijnsel weer losgebroken, dat men competitievoctbal noemt, en weer heel wat anders is dan gewoon voethal. De eerste klassers. Wat het belangrijkste is. dat is dat geen der nieu welingen het tot een overwinning wist te brengen. Overmaas verloor van V.S.V. (58), D.W.S. van de ZUveren-Bal-winnaar Sparta 23, Z.A.C. van Go Ahead (0—2), Juliana van Longa en H.S.C. van Veendnm (0—2). Dat Is wel merkwaardig. Zoo formidabel dit jaar de nieuwe schare de oude heeft verdrongen in alle vijf afdeelingen zoo teleurstellend is de start. En de kampioenen? Ajax won met 30 van Xerxes maar K.F.C. Is er niet in, zooais men ook wel verwachten kon. Haar lem wist het tot 11 te brengen. Go Ahead's 2—0 overwinning op Z.A.C. stipten we reeds aan, terwijl Willem II en Velocitas, resp. van B.V.V. en Leeuwarden wonnen. De verdere lijst van uitslagen is nog niet bijster Interessant. Wat zullen we een verrassing noemen? We weten het niet. Wc geven nog enkele uitslagen: Afd. I: H.F.C. Feijenoord 1—2; D.H.C.—R.C.H. 3-3. Afd. II: Storm vogels—Hermes D.V.S. 0-C; D.F.C.Z.F.C 2-0; H.B.S.—Excelsior 1-2. Afd. III: P.F.C.—Wageningen t—1: Vitesse—A.G.- O.V.V. 23; EnschedeHeracles 2—1; Afd. IV: M.V.N.A.C. 3—4: Bleijerhelds—P.S.V. O—O; EindhovenN.O.A.D. 3—1. Afd. V: Frisia—G.V.A.V. 0-0. Be Quick—Sneek 4-2. Tweede klasse. In 2 A feliciteeren we Alrrharia met haar 72 over winning op O.S.V. Dat was een fraai begin. Blauw Wit bracht hot niet verder dan 11 tegen O.V.V.O., terwijl Kinhcim met slechts 2—1 van A.F.C. won. In 2 B heeft West Frisia het seizoen met een 2—2 gelijk spel ingezet tegen Rloemendaal. E.D.O. waar van men zooveel verwachtte speelde tegen T.O.G. gelijk 1-1. Derde klasse. Alkm. Bovs heeft met een 43 zege op Volewijckers ingezet. H.R.C. wist tegen Zaandijk een gelijk spel Ie noteeren (2—2). Holandia klopte Meteoor met 3—1. Zoo is de inzet voor onze strecksclubs goed afgeloopen. Vierde klasse. Succes startte met alle goede plannen die maar voor te stellen zijn. Hierbij heeft men misschien een beetje de realiteit vergeten. Inderdaad wekken der gelijke fraaie resultaten tegen allerlei vreemde clubs Frisia, Rlaek Boys. Wilhelmina Vooruit luchtkasteelen van Alkmnnrsche Boys Imitatie. De werkelijkheid wrs Zondaa een zeer nnnig af ren van feest de wereld niet heter wordt gemaakt. Ontspanning is noodig, maar zorgt morgen allen in Amsterdam op uw post te zijn! Applaus. En na deze propagandarede werd dan met de afwerking van liet eigenlijke feestprogramma be gonnen. De viool-soli van den jongeheer J. Gcitze- hrook, de oefeningen van de plaatselijke afdeeling van den Arbeiders sporthond en vooral het met groot succes optreden van de ons allen bekende Daan Pool en Tommy Bonman, dit alles vormde een zeer geslaagden feestavond. Er werd volop genoten en zeer terecht kon de Voorzitter dan ook aan het ein de van liet officieelc gedeelte zijn grootcn dank be tuigen voor de verleende medewerking, en het vol komen welslagen van het herdenkingsfeest consta- teeren. ESPERANTO-NIEUWS. Schagen is ahveer een vereeniging rijker geworden, nl. een „Esperanto Vereeniging". .11. Zondag is er in het. N.H. Koffiehuis een vergadering gehouden, tot oprichting van een Alg. Schagcr Esp. Ver. En de plannen zijn zoover geslaagd, dat een club opgericht is met een twintigtal leden. Het bestuur is als volet gekozen: do heer K. Roggeveen, voorzitter. Jan Win kel. secretaris. Corrie Bronder penn. en Mw. Groen- hart en de heer F. Bakker, leden. liet, ligt. in de bedoeling om eiken eersten Zondag morgen in de maand bij elkander te komen in het N.H. Koffiehuis. Te veel bazen!!? Schagen heeft weer eens z'n puzzle! Ten minste als de geruchten die thans gaan, de waarheid nabij komen. En waar „man en paard" wer den genoemd, bestaat er vooralsnog voor ons geen reden om daaraan te twijfelen. Die geruchten komen op het volgende neer: Aan onze gasfabriek ligt een hoop oud iizer, een hoeveelheid die de moeite tot koopen respectievelijk verkoopen waard werd. En of nu een gegadigde zich tot onzen gemeente-architect wendde, of de gemeente architect zich in verbinding stelde met dien gegadig de. we willen dat in het midden laten, maar weten wel dat het resultaat werd dat de gemeente-archi tect de partij verkocht voor f17.50. Of ons bedrijf met dien verkoop tevreden mocht zijn, of dat. de koopcr zich in de handen mocht wrij ven, we weten het niet, maar het handeltje had plaats gehad en de kooper betaalde tegen ontvangst van quitantie. Maar intussehen het technisch gedeelte van het tweehoofdig waarnemend directeur-schap onzer licht- bedrijven zat ook niet stil en technicus als deze was, wist hij voor de partij ook een gegadigde te vinden, iemand die blijkbaar de waarde wat hooger taxeer de en die bereid bleek kooper te worden voor f40. En lach niet lezer, ook deze kooper betaalde. De partij oud-ijzer was dus tweemaal verkocht en ook tweemaal betaald, verkocht door den gemeente architect en duurder verkocht door den waarnc- mend-technisch bedrijfsleider. En, het klopt toch al les haarfijn, er waren ook twee koopers!! Maar de moeilijkheden zouden pas komen, toen het op levering aankwam. Want toen de eene kooper zijn „koopje" kwam weghalen, was daar de andere kooper, om met evenveel recht te zeggen, afblijven, dat is mijn eigendom, gekocht en betaald! Oh zoo!! We hoorden vertellen hoe de gemeente-achitect alle pogingen heeft aangewend om zijn handeltje te niet te doen en bereid was de koopsom weer ann „zijn des gemeente-architects kooper terug te he talen, maar de kooper voor f 17.50 weigerde halsstar rig. We zijn nieuwsgierig naar de oplossing van deze puzzle. Wie blijft kooper? Wie? ATHLETIEK. DUITSCHLAND—FINLAND. Op den te Berlijn gehouden atletiekwedstrijd DuitschlandFinland heeft Duitschland met 10 pun ten van de Finnen gewonnen. WEDSTRIJDEN VAN A.V.A.C. De to Amsterdeam gehouden wedstrijden vanA.V. A.C. gaven 4 Ned. recordverbeteringen. De Bruyn bracht zijn record discuswerpen van 14.30 op 14.53^. Voorts werden de volgende estafette-records ver beterd: 4 X 400 M. op 3 min. 25 sec., A.V. 1923; 10 X 100 M. op 1 min. 47.3, A.V. 1923; 3 X 1000 M. op 8 min. 4 sec., A.A.C. OLYMPISCHE SPELEN. Hot K.N.G.V. heeft volgens de Crt., besloten geen deelnemers af te vaardigen naar de O.S. te Berlijn. brekend Texel. En dit heeft Succes niet kunnen ovenvinnen. Het bleef 00. Succes wanhope niet! Men geve zich slechts rekenschap van het heden en van het harde feit dat ze kans heeft op het kampi oenschap, maar dat dat slechts na zware strijd week in, week uit veroverd kan worden! Sparta heeft te Andijk verloren. Boontjes mistte, evenals Rijkers te Wicringen voor Succes, een straf schop. Het was geen mooie wedstrijd naar ons ter oore kwam. Alkmaar bevestigde den goeden indruk, na de overwinning op de Boys gevestigd. Ze sloeg D.T.S. met 3—2. DIRKSHORN. D.F.C.-nieuws. Het was Zondag een drukke dag voor de D.F.C.'ers, beide elftallen speelden nl. een wedstrijd en wel te gen D.E.S. I en II van Barsingerhorn. Het tweede elftal mocht er niet in slagen een over winning te behalen op het dito van D.E.S., met 6—5 moesteu de D.F.C.'ers het onderspit dolven tegen een vrijwel gelijkwaardig ploegje, met D.E.S. aks beter sluitend geheel. Het groote euvel is hier steeds dat de spelers nog te veel over het veld „dwarrelen" met als gevolg kluwens van spelers en als er een bal geplaatst wordt naar buiten, dan is er niemand om dien bal op te vangen. Dus jongens: plaatsen be waren en niet als een troep musschen door elkaar fladderen! Om 3 uur kwam D.E.S. I in 't veld. Direct zaten de D.F.C.'ers er goed op en mocht het hun gelukken om met 3 punten voorsprong in de eerste helft de lei ding te nemen, waartegen D.E.S. geen tegenpunt wist te maken. Het was voor D.E.S. jammer dat een ze ker schijnend doelpunt door de paal er weer uitge werkt werd. De 3 goals waarvan er twee door Dirk van Teulingen en 1 door Schuit werden gemaakt, waren voor den keeper van D.E.S., die geen groo ten indruk maakte, overigens onhoudbaar. Na rust wist D.E.S. zich op te werken tot een stand van 2—4 voor D.F.C., waarmee ten slotte het einde kwam. Nog wilen we memoreeren een schitte- renn genomen corner voor Jb. Kout, die door Van Teulingen uit moeilijken stand in een doedpunt werd omgezet. Aan de andere zijde liep het D.E.S. weer niet mee, doordat een paar maal hij een hevige doelworsteling voor het D.F.C. doel de hal nog weer op „onverklaarbare" wijze buiten den doelmond be landde. Wat het spel nangant, D.F.C. zat feller op den bal dan D.E.S., vooral de voorhoede. Wanneer hij D.F.C. de middenvoor wat meer doorzette, roti het o.i. nog heter gegaan zijn. hij talmt af en toe wat heel erg. De rechtshuitenplaats. waar Kout stond, was nu goed bezet: het lijkt er veel op of dat Joop's beste plaats is. Keeper Slik verdedigde zijn heiligdom weer uit stekend. Al met al Hikt ons de ploeg weer goed yoor 't komende seizoen, alleen moet er meer gedacht worden .om samenspel tusschen achterhoede en mid denlinie, vooral wat het opbrengen van den bal naar voren aangaat. Rest ons nog er op te wijzen dat het veld voor de competitie wel wat nagezien mag worden: het kan nog wat breedcr en die „rotstuin" voor 't eerste doel moet ook wat afgevlakt worden, alle ballen krijgen daar effect. Een spannende wedstrijd. Een eigenaardige race heeft Vrijdagmiddag om 6 uur plaats gevonden tijdens de roeiwedstrijden om den- Holland-Beker, die gehouden werden op de Olympische Baan te Sloten. Voor het nummer Doublé Skull Seniores had zich slechts één ploeg opgegeven: de R.V. Normannen uit Weenen, met de gebroeders Kopecky. Voor de Junio res Doublé Skull was eveneens maar één ploeg uitgekomen: de Boei- en Zeilvereeniging Het-Spaar- nc, met A. Fischer (boeg) en II. van Heerikhuizen ^slag). Beide ploegen zouden dus zonder strijd in hei bezit komen van de voor de beide wedstrijden uit geloofde zilveren bekers, door in hun eentje de 2 kilometer lange haan af te roeien. Deze oplossing bevredigde noch de roeiers, noch de Roeicommissic. Aan den anderen kant kon moei lijk een wedstrijd gehouden worden tusschen Senio res, die bovendien nog Europecsche kampioenen zijn in de twee zonder stuurman, en Juniores, die nog nooit op een enkelen wedstrijd zijn uitgekomen. De Roeicommissie stelde daarop voor aan de jonge Haarlemmers 15 seconden voorgift te geven en de haan toch ie laten afroeien in wedstrijdvorm. Sportief steinden de gebroeders Kopecky niet alleen terstond toe, maar boden een 20 seconden voorgift aan, wat evenwel niet. werd aangenomen. Dit alles was echter besproken in afwezigheid van de Spaar- neroeiers. Toen om 6 uur het startschot klonk, vertrokken Fischer en Van Heerikhuizen met een uitstekende start, evenwel zonder te weten, dat zij een voorgift hadden. Dit was, door een onverklaarbare reden, niet aan de Haarlemmers meegedeeld. Na ongeveer 14 seconden bemerkte Van Heerik huizen, dat er geen boot naast hen lag, en vóór 'zich uitkijkend, zag hij, dat de Oostenrijkers nog steeds aan de startlijn lagen. Niet anders denkend, dan dat zij, de Haarlemmers, te vroeg waren weg gegaan, hield hij op met roeien. Maar op hetzelfde oogenblik zag hij de gebroeders Kopecky starten, begreep toen ineens de geheele toedracht, en roeide met volle kracht verder. Fischer, die als boeg zich naar slag moet regelen, had natuurlijk de bewegin gen van Van Heerikhuizen meegemaakt, met het gevolg, dat de Spaarne-booteen oogenblik bijna stil lag. In dat oogenblik kwamen dc Oostenrijkers snel inloopen, en de Haarlemmers verwachtten hen ieder oogenblik langszij te zien. Doch zij trokken wat zij konden, en zagen, dat het inloopen gaandeweg ver minderde. De nieuwe start, en nog meer mischien de plotselinge schrik, had veel van hun krachten ge vergd. Het Handelsblad schrijft: „Deze jonge Haarlemsche double-skull bleek waar lijk heel goed. Hard, pittig en lenig werd er geroeid, goed gelijk en mooi regelmatig en ook het sturen was mooi in orde. De Oostenrijkers startten met 9, 18 en 32 slagen in de eerste minuut en ontwikkelden een groote snelheid Hun stijl was niet zoo buiten gewoon, hun waterwerk evenmin. Immers zijn deze Weeosche roeiers in dc eerste plaats gewend aan giekroeien. Maar uittrap en doorzwaai waren zoo precies gelijk, dat. de twee broers, die volkomen op elkaar zijn' ingesteld, toch een groote snelheid had den en inliepen. Op 500 meter was het verschil nog 5 lengten, op 1000 meter nog 4i/2 lengte, en er kwam een groote spanning in deze interessante race. De plots opge doken talloozc Spaarne-supporters gilden en schreeuwden en de roeiers, in beide booten, gaven alles. Beide ploegen roeiden een baantempo van 28, maar geleidelijk liep Oostenrijk in, tot op 4 lengten hij 1200 meter, 3y2 lengte bij 1500 meter, maar Spaar- ne gaf geen haarbreedte toe en bleef hardnekkig strijden. De eindspurt der Weeners was een verras sing; snel liepen zij op het laatst nog in, maar met 11/2 lengte voorsprong wist Spaarne nog het eerst de eindstreep te passeeren. Voorwaar een keurige prestatie. Maar ook den Oostenrijkers komt groote lof toe." Terstond na aankomst kwamen de Oostenrijkers hun jonge, tegenstanders hartelijk met het behaalde succes gelukwenschen. De Spaarneroeiers hadden de haan afgelegd in 8 min. 17 1/5 sec., de Oostenrij kers in 8 min. 6 sec. Zij hadden van de voorgift van 15 seconden dus 11 seconden ingehaald. KANO VAARDER VERDRONKEN. Zwolle: Gisterochtend is de 53-jarige heer W. Gepkens met zijn kano op het Zwarte Water omgeslagen en tc water geraakt. Nadat gedurende een half uur was gedregd, werd de heer G. op het droge gebracht. De levensgeesten waren intussehen geweken. Het lijk is naar het R.-K. ziekenhuis over gebracht. De heer Gepkens die bekeiyl stond als een goed zwemmer, laat een vrouw en'drie kinderen achter. RUSSISCHE VULKAAN IN WERKING. Bakoe. Op de Oostelijke helling van den vul kaan Lokbatan is een machtige gasbron tot uitbar sting gekomen. Dit feit vormt een bevestiging van dc vermoedens, dat in de omgeving van den vul kaan rijke petroleumvoorraden in den grond aan wezig zijn. HEVIG ONWEER BOVEN LONDEN. Einde van de warmte-perlode. Tanden. Het warme weer, dat sedert een week in Londen heeft gchcerscht, is Zondagmiddag geëin digd in een hevig onweer, dat met storm en regen gepaard ging. Uit vele buitenwijken worden over stroomingen gemeld, huizen staan onder water en telefoonverbindingen zijn verbroken. Op verschillen de trajecten van den underground moest het ver keer tijdelijk gestaakt worden. Op een voetbalter rein te St. Albans is een toeschouwer door den blik sem getroffen en gedood. Tallooze ruiten zijn door den storm vernield. ERNSTIGE AANRIJDING. Motorrijder zwaar gewond. Gasteren. Drente): Zondagmiddag is de motor- fietsrijder II. P. Buurma uit Groningen alhier door een hem achterop tijdende auto, bestuurd door den heer Kingma uit Groningen, aangereden. De heer B. bleef bewusteloos liggen. Dc duo-rijdster werd slechts licht gewond. Dokter Jager, die spoedig ter plaatse was, constateerde een zeer érnstige schedol- hasisfractuur, en liet het slachtoffer naar het Aca demisch ziekenhuis te Groningen vervoeren. Toen de heer Kingma, nadat het ongeluk was gebeurd, naar den doktor reed, botste hij tegen een granieten wegwijzer van den A.N.W.B., welke werd vernield. De wagen werd bij de botsing ernstig beschadigd. Volkenbond Meerderheid voor uitnoodiging bereikt. Geneve, 15 Sept. (V.D.) Nadat de algemeene formaliteiten voor de opneming van Rusland geregeld zijn en ook het antwoord van Rusland vast staat, is sedert vanmorgen in het hoofd kwartier der Fransche delegatie de uitnoodigings lijst klaargelegd, waarin de leden van den Vol kenbond zich kunnen inschrijven. Verzekerd wordt, dat de vercischte twee derden meerder heid reeds bereikt is. Naar verluidt zal de Volkenbondsraad in het begin der volgende week in openbare zitting de finitief besluiten tot het toekennen van een per manenten raadszetel aan Rusland. Dat besluit zou dan nog de bekrachtiging van de Assemblee behoeven. Nieuwe onthullingen. - Duitschland zorgde voor sterke luchtvloot. New-York. In de zitting van heden, Maandag van de senaatscommissie van onderzoek naar de vol van de wapenfabri kanten verwacht men nieuwe onthullingen. Men zegt, dat het bewijs zal worden geleverd, dat Duitschland zich van een groote mili taire luchtvloot heeft voorzien, welke In ge deelten uit Engeland en Amerika werd inge voerd. Eon andere getuigenis zal betrekking heb ben op verschepingen van wapens en oor logsmateriaal van Italië naar Oostenrijk en de vervaardiging en verdeeling van gifgas sen. Tevens zullen rapporten worden voorge legd, waaruit blijkt, dat, niettegenstaande de protesten van de Kleine Entente, Honga rije heeft herbewapend, terwijl de aangelegen heid van Hongarije's bewapening bij den Vol kenbond aanhangig was gemaakt. JAPAN WIL HET VLOOTVERDRAG OPZEGGEN. Geen plaats voor compromis. Tokio. In de vloot kwestie is thans een voorloo- pige beslissing gevallen. De algemeene opvatting van het Japansche kabinet is, dat het vlootverdrag van Washington moet worden opgezegd, daar het den vrede bedreigen zou. De nieuwe Japansche voor stellen streven naar gelijke behandeling in de vloot- kwestie. Admiraal Yakomoto, die Japan zal vertegenwoor digen op de vlootbesprekingen tc Londen, heeft ver klaard, dat een compromis voor Japan niet in aan merking komt. De Japansche pers eischt een eens gezind en energiek optreden tot het vermijden van verwikkelingen. Noorsche boot gekapseisd De bemanning gered. Danzig. Het Noorsche s.s. „Dusken", dat 1650 ton groot is, en toebehoort aan de reederij Gesdahl to Bergen, is bij het verlaten van de haven gekapseisd. Binnen enkele minuten was het schip gezonken, door dat het water in de machinekamer binnendrong. De ingang van de haven werd daardoor versperd. Het ongeval werd onmiddellijk opgemerkt, zoodat de be manning gered kon worden. Er waren weldra talrijke bergingsvaartuigen op de plaats van het ongeval. Nadat de masten van de Dusken verwijderd waren, kon er een ruimte worden vrijgemaakt, voor het scheepsverkeer. De oorzaak van het ongeluk is te zoeken in het slagzij maken van het schip. Bejaard echtpaar overreden en gedood. Zaterdagavond omstreeks tfen uur is op den Blauwkapelschenweg nabij de Alexander Numan- straat te Utrecht een ernstig ongeluk gebeurd. Op dat moment stak een bejaard echtpaar, wonende in de Van Swindenstraat den rijweg over. Toen zij bij na aan den overkant waren, werden zij aangereden door een auto die een anderen wagen passeerde. Beiden werden ernstig gevfond naar het Acade misch Ziekenhuis overgebracht, waar zij zijn over* leden. I Tusschen auto en muur doodgedrukt. Jongetje verongelukt. Zaterdagavond reed dr. J. J. Persant Snoep uit Leiderdorp in matigen gang met zijn auto in de kom van het dorp Hoogmade, gemeente Woubrug- ge. Plotseling wilde het 8-jarige jongetje Wolvers den weg oversteken. Dr. P. S. trachtte het kind nog te ontwijken, reed daarbij echter tegen den muur ter rechter zijde van den weg op. waarbij het kind werd gegrepen en tusschen den auto en den muur werd doodgedrukt, I Meisje door een trein overreden en gedood. Zaterdagmorgen ongeveer 10 uur Is op den on- bewaakton overweg ann de Breedestraat te Herveld gemeente Valburg (Geld.) het 7-]arig dochtertje van don landbouwer J. v. d. Pol door den sneltrein ge grepen en ongeveer 50 M meegesleurd. Het kind was op slag dood. Het bevond zich met nog een zus je op een hondenkar, waarvan de hond op hol sloeg toen dc trein in aantocht was mot dit noodlottig ge- vlg. Het andere kind en de hond liepen geen letsel op.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2