Mushalong Kantongerecht te Alkmaar. Radioprogramma Rundveetentoonstelling te Alkmaar HET GEREGISTREERDE RUNDVEE OP DE TEN TOONSTELLING, TE HOUDEN VANWEGE DE AFD. ALKMAAR DER H. M. VAN LANDB., op Woensdag 19 September a.s. te Alkmaar. Door het herdenkingsfeest van den polder de Schermer en het heerschen van het mond- en klauwzeer Is het vorige jaar de afdeeling geregi streerd rundvee niet op deze jaarlijksche tentoon- steling geweest. Niettegenstaande de ongunstige tijdsomstandig heden als droogte, minder goede bedriifsuitkomsten en beperkende crisisvoorschriften, heeft het Bestuur van de Afdeeling voornoemd, na gehouden overleg met de desbetreffende fokvereenigingsbesturen, ge meend voor dit jaar wel weer een expositie van ge noemd vee te organiseeren. Evenals vroegere jaren bestaat de gelegenheid tot inzending alleen voor de fokvereenigingen op de lichte gronden in den omtrek van Alkmaar. Het vraagprogramma moest in verband met de hiervoor beschikbare gelden, in vergelijking met voorgaande jaren, iets worden ingekrompen en daardoor kon geen mannelijk fokmateriaal worden gevraagd. Overigens is met de inrichting van het vraagpro gramma, voor zoover het met 't beschikbare geld mogelijk was, rekening gehouden met de eischen, die van een foktechnisch standpunt bezien, tegen woordig aan een fok vee-expositie worden gesteld en daardoor zal een uitslag zooals op de onlangs gehou den tentoonstelling te Purmerend, waarbij de beker voor een kampioen-koe, werd toegekend aan een dier waarvan noch de afstamming noch de melk- opbrengst bekend was, hier niet plaats kunnen Vinden. In de eerste plaats worden dan gevraagd groepen van 3 kuikalveren, 4 hokkelingen, 2 melkvaarzen en 2 melktwenters. De dieren van elk dezer groepen moeten afstammen van één vaderdier. Rubriek 5 is voor de vereenigingsgroepen bestaan de uit 5 melkkoeien, waarbij iedere groep moet toe^ behooren aan minstens 2 eigenaars. Uitgezonderd die voor de kuikalveren worden van bovengenoemde rubrieken eerst de beste dieren indi vidueel aangewezen en daarna wordt een uitspraak gedaan over de beste en meest uniforme groepen. Voor het zichtbaar drachtige vee zijn 2 rubrieken 'n.1. dieren geboren in 1931 of 1932 en idem geboren in 1930 of vroeger. Deze inzendingen worden alleen individueel beoordeeld. Rubriek 8 is voor moederdieren met minstens 3 afstammelingen en Rubriek 9 is voor fokker-eigenaarsgroepen, be staande uit 5 dieren, waaronder minstens 3 melk koeien. Niettegenstaande de ongunstige factoren tot deel name bovengenoemd, zooals het geringe geldbedrag voor deze expositie beschikbaar gesteld, de droogte en de ongunstige bedrijfsomstandigheden, is de animo tot inzending zeer goed te noemen. Voor de melkvaarzen en melktwenters komen uit do hokkelingen 7 groepen, respectievelijk bestaande uit 3 en 4 dieren. Voor de welkvaarzen en melktwenters komen uit respectievelijk 10 en 5 tweetallen. Voor Rubriek 5, de vereenigingsgroepen, elk bestaande uit 5 melk koeien, komen 3 groepen uit. Voor het zichtbaar drachtige vee zullen 8 dieren worden ingezonden. Voor rubr. 8 moederdier met minstens 3 afstammelingen zijn 2 groepen aangege ven. Voor rubr. 9, de fokker-eigenaarsgroepen, elk be staande uit 5 dieren, zullen 9 groepen in het strijd perk treden, waarbij nog vermeld dient te worden dat de heer J. E. J. Kramer met 2 groepen komt, waarvan 10 dieren halfzusters zijn, doordat zij alle 10, Frans 1-45 tot vader hebben. In totaal kunnen ongeveer 150 dieren worden inge zonden. Al dit vee is afkomstig ui' en wordt gehouden op lichtere gronden in onze provincie en uit den aard dor zaak niet zoo robust en bespierd als het vee van de zwaardere kleigronden, maar toch kan de verwach ting wel worden uitgesproken, dat het geheel zal vormen een collectie edel, regelmatig gebouwd vee met goede gebruikswaarde. In aansluiting hieraiee nog enkele grepen uit de stamboomen van het inge zonden vee. De stamboomen van het vee uit de fok vereenigingen te St. Maartensbrug en Assendelft worden vrijwel beheerscht door het Fransbloed. Vnl. moeten hierbij worden genoemd de zoons van Max Al bert 2, Frans 101, Frans 107, en Frans 111, waar van directe afstammelingen te zien zijn. Van de eerstgenoemde Frans 101 fungeeren drie zoons n.L Frans 129, Frans 145 en Frans 172 als vaders van ingezonden dieren. FEUILLETON. GEORGE GOODCHILa HOOFDSTUK IV. Berouw. Mushalong werd den volgenden morgen, zoo frisch als een hoentje, wakker. De gebeurtenissen van den vorigen dag stonden hem niet helder voor den geest, doch het uiteindelijk resultaat des te meer. Hij ontbeet een weinig, en ging toen Ogle op zoeken. Laatstgenoemde liet hem een vol half uur uur wachten. Tenslotte kwam hij te voorschijn. „Ik ben gekomen, om u over het gebeurde van gisteren te spreken", zeide Mushalong. „Natuurlijk was dit een ongepast grapje. Die kerels vermaakten zich op mijn kosten en toen „Toen dacht je met hen te kunnen afrekenen, ten koste van een goed en onschuldig meisje nietwaar?" „Ik heb haar niet uitgekozen. Zij kwam juist op het verkeerde oogenblik binnen. Kijk eens, ik wil dadelijk toegeven, dat dit tegenover een vrouw niet mooi gehandeld is. Ik wilde U daarom vragen om deze zaak in orde te maken." „Dat zal niet zoo moeilijk gaan. Ik zou je ook niet getrouwd hebben, wanneer ik daaraan niet gedacht had." „Prachtig. Wat moet ik dan doen?" „Toestemmen, dat je haar met geweld getrouwd hebt. Ga daar zitten, en schrijf op, wat ik je zal dic- teeren." Mushalong nam een pen ter hand, en vernederde zichzelf met woorden. Ogle nam het op, en las het door. „Ik vermoed dat zulks voldoende Is. Maar wat nu met Marie Louise? Je behoort haar je verontschuldi gingen aan te bieden. Wanneer jij de man bent, waarvoor ik je houd wanneer je nuchter bent dan ga je naar haar toe, en zeg haar, welk een sme rige streek je hebt uitgehaald." Van de vereeniging te Schagerbrug komen nog afstammingen van Anna's Frans, een zgon van Frans 129 bovengen, en van Hendrik, een zoon van Wodan Melkbron, die als moeder had Sophie 10, de bekende reclame koe van N.R.S. Wodan Melkbron fungeert door zijn kleinzoon Thomson ook als overgrootvader van een der inzen dingen der vereeniging te Stompctoren. Dc inzen dingen van deze vereeniging kenmerken zich v.n.1. door nazaten van de fokstieren Constantijn Jacob 14 en Blok Max B8. De laatste is door zijn moeder als dochter van Constantijn Jacob 12, verwant aan de eerste. Wij moeten eindigen omdat het bestek van dit ar tikel niet toelaat alle inzendingen als zoodanig te behandelen. Intusschen blijkt reeds uit deze gege vens, dat het ingezonden vee van goede erfelijke samenstelling is en daarom wel waard dat de fok kers hieraan hun aandacht schenken. Verder mag verwacht worden dat de vakmenschen voor het vetweiden van rundvee, met hun beste die ren zullen exposeeren. De aangifte voor dc geregisteerde fokvarkens is buitengewoon en overtreft die van voorgaande ja ren. Ook die voor de geregistreerde fokschapen is zeer goed en wel kan worden aangenomen, dat men voor beide diersoorten de beste fokdieren uit geheel Nederland op deze tentoonstelling zal kunnen zien. Het ligt niet op ons terrein hier verder de overige inzendingen te bespreken, maar afgaande op hetgeen jaarlijks op de Alkmaarsche tentoonstelling te zien is. kan ook hiervan veel moois worden venvacht. Een en ander samenvattend meencn wij goed te doen de bevolking van het platteland uit de omtrek van Alkmaar, maar ook die van verdere streken op te wekken om 19 September naar Alkmaar te trek ken teneinde al dit moois te gaan zien. Tenslotte meenen wij nog onze teleurstelling te moeten uitspreken over het feit dat. het comité tot organiseeren van de tentoonstelling de Gamit heeft gemeend op andere dagen dan die van de Landbouw tentoonstelling hun tentoonstelling te moeten hou den. Hieruit blijkt, dat nog niet in alle lagen van de Alkmaarsche zakenmenschen wordt begrepen, dat getracht moet worden de belangen van de platte landsbevolking en die van de stad met elkander te vereenigen. Strafzitting van Vrijdag 14 September. Nieuwe Niedorp. DE RIJKNECHT WERD NIET GENOEG OP DE STAART GEREDEN. Een jeugdig heerschap Gerrit v. d. O., te Nieuwe Niedorp, aangediend als rijknecht, had op 3 Mei de antislimheid begaan om een zoodje rommel te gaan verbranden in de onmiddellijke nabijheid van de maalderij des heeren S. v. d. Stok te Nieuwe Nie dorp, met gevolg dat eenige nabijzijnde vruchtboo- men ernstige schade leden. Het roekelooze jonge mensch, heden terecht staande, verklaarde zijn fout in te zien, doch hij had gehandeld op last van zijn patroon. Meneer v. d. Stok bracht in het midden, dat naar zijn meening deze patroon inderdaad wei de grootste schuld had. Hij geeft heel weinig leiding aan zijn personeel. In verband met deze omstandig heid wilde de kantonrechter geen hoogere straf dan f 8 boete of 4 dagen opleggen. Alkmaar. ZWAAR GEBOOM OVER DE SPOORBOOMEN BIJ DEN BERGERWEG. De automobilist Pieter L. had bereids op 28 Juni reeds zijn opwachting gemaakt, omdat hij op 30 Mei bij den treurigen overweg bij de Wognumsche Buurt zijn auto niet gauw genoeg tot stilstand had gebracht, toen de spoorboom Bergerzijde zich in da lende richting bevond. Het gevolg was dat die in tamelijk rotten toestand verkeerenden boom werd beschadigd en tegen den heer L. proces-verbaal werd opgemaakt, want zonder strafproces geen schade vergoeding, dat laat zich denken. De heer L. beweer de destijds, dat de boom zoo snel was neergelaten dat hij niet tijdig had kunnen stoppen en bovendien voegde hij er bij, dat de overwegwachter, die vanuit het seinhuis de boomen bediende, gezegd had dat hij den auto niet tijdig had opgemerkt. Een wielrij- dende kruidenier uit Heiloo, P. Jongejan, bevestigde die verklaring. Besloten werd alstoen deze zaak aan te houden, teneinde den seinhuiswachter Sulzle te hooren en had heden de voortzetting van dit pro ces, waarbij verdachte juridisch werd bijgestaan door mr. Smal, met nieuwe moed voortgezet. Verdachte bleef persisteeren bij zijn verklaring, doch de seinhuiswachter ontkende zich op een der gelijke manier te hebben uitgelaten. Hij was van meening dat de autobestuurder wel degelijk had kunnen stoppen. Mr. Brues Tack, de ambtenaar, gezond en wel terug uit zijn welverdiende vacantie, bleek geduren- „Wel ik ben niet gewoon mijzelf met modder te gooien, waar er al zooveel menschen klaar staan en bereid zijn, dat voor mij te doen," sprak Musha long peinzend. „Maar ik zal in ieder geval naar haar toe gaan." „Dan valt er niets meer te zeggen." „Ik vind, dat we reeds het noodige gezegd hebben. Wat U betreft, dominee, spijt het mij, dat ik U niet eerlijk behandeld heb. Bent U bereid dat te vergeten, en mij de hand te schudden?" Ogle aarzelde, doch zijn edelmoedige natuur kreeg de overhand, en hij stak zijn hand uit. „We zulen de zaak als afgedaan beschouwen," zeide hij. „Ik zal het huwelijk zien geannuleerd te krijgen. Ik zou wel willen, dat ik je getrouwd kon krijgen op wettige wijze met een vrouw, die jij uit liefdcsovcrwegingcn wilde hebben, en die je boeltje dan bij elkaar zou kunnen houden." „Lieve hemel! Ik zou al die verantwoordelijkheid niet op den rug van een vrouw willen stapelen", antwoordde hij. „Ik hoop, dat U dien huwelijksband binnen korten tijd doorgesneden zult hebben." In zijn blokhut terug, keek hij peinzend in het ver leden, en nam ook zijn toekomst in beschouwing. De zaak met Marie Louise had hem buitengewoon geroerd. Ofschoon hij zich altijd schuw gevoeld had tegenover vrouwen, had hij zich toch nooit een ruwe grap te haren koste veroorloofd. De gedachte daaraan deed hem meer pijn, dan hij voor moge lijk gehouden had. „Dat komt zeker van den drank", peinsde hij. „Vergiftige rommel! We zullen morgen van voren af aan beginnen. Zijn blik werd getrokken door een flesch whisky, welke hij den vorigen avond uit den herberg mede genomen had. Deze was nu half leeg. Hij opende het raam en zette de flesch op de vensterbank. Daar op nam hij zijn geweer ter hand, en schoot van het andere einde van de kamer zijn doelwit aan grui zelementen. „Nu zijn we, waar we wezen willen", mompelde hij. en veegde de schenen bij elkaar. Nu moest hij naar Marie Louise. Hij verzamelde al zijn moed. deed de honderd dollars, welke hij ge wonnen had, in een enveloppe, en wandelde, door de modder, naar de blokhut van Marie Louise. Be hoedzaam naderde hij de hut, en klopte zachtjes aan. Twee minuten gingen voorbij, en toen ver scheen het meisje. Haar gelaat werd vuurrood, toen zij hem zag. „Ik ben gekomen om je te zeggen begon hij. „Ga weg!" schreeuwde zij. „Ik hopen je gezicht de die periode van hersens- en tongrust niets van zijn welsprekendheid cn humor te hebben verloren. Hij diende natuurlijk de getuige tot steun en requi- reerde f 15 boete of 15 dagen. Mr. Smal was de te genstander van den man, wiens plaats hij de vorige week had vervuld en tapte nu uit een geheel ander vaatje. Vermeende dat aan het bewijs voldoend» ontbrak om vrijspraak of ontslag van rechtsver volging te vragen. Heerhugowaard. EEN SECUUR OUD HEERTJE. De oude heer Dirk de J., verzekeringsagent te Heerhugowaard werd op 19 Mei door het fatum met zijn auto naar de Kapelsteeg gevoerd, 'n ver van ideale verkeersweg voor motorrijtuigen. Vooral niet wanneer, zooals toen. aldaar 'n paar schilderslad ders stonden opgesteld en van de andere zijde vanaf den platten Steenenbrug 'n jongeling naderde ach ter een handkar, waarop 'n spiegel en 'n kruik ge- MAANDAG 17 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 10.15 Voordracht door Ro- lien Numan; 10.35 Orgelspel door Cor Steijn; 11.00 Voordracht; 11.20 Gramofoonmuziek: 12.00 Klein- ensemble; 12.45 The Hodlars, accordeonisten; 1.00 Klein-ensemble; 2.00 Zenderverzorging: 2.15 Gramo foonmuziek; 2.30 Voor de vrouwen; 3.00 De Noten krakers; 3.45 Overschakelen zender; 4.30 Voordracht door Carel Rijken; 5.00 Gramofoonmuziek; 5.30 De Flierefluiters; 6.00 Gramofoonmuzeik; 6.05 De Flie refluiters; 6.30 Muzikaal babbeltje; 7.00 Lezing; 7.10 Idem; 7.20 Orgelspel door Joh. Jong; 8.15 Vaz Dias; 8.30 VARA-Orkest; 9.00 VARA-tooneel: 10.00 Orkest; 10.15 Vaz Dias; 10.25 Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie: 8.15 Mor genconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Lezen van Chr. lectuur; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Politie berichten; 12.15 Orkestmuziek; 12.30 Orgelconcert; 2.00 Uitzending voor scholen: 2.35 Beantwoording van vragen over kamerplanten, door A. J. Herwig: 3.15 Gramofoonmuziek: 3.45 Verzorging zender: 4.00 Bijbellezing: 5.00 Orgelconcert; 6.30 Vragenuurtje; 7 00 Politieberichten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Vervolg vragenuurtje: 8.00 Gramofoonmuziek; 8.15 Concert door het Bachkoor en orkest der Bethlehem- kerk te Den Haag; 9.00 Lezing: Ö.30 Vaz Dias; 9.40 Gramofoonmuziek; 10.00 Vervolg concert: 10.45 Gra mofoonmuziek; 11.30 Sluiting. LUXEMBURG (1304 M.) 6.30 Gevarieerd concert: 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 ïtaliaansch concert; 8.35 Idem; 9.15 Concert; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 1.30 Gramofoonmuziek; 5.15 Dansmuziek; 8.20 Pro menadeconcert; 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 1.30 Populair concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 6.50 Populair concert; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20 Concert; 3.50 Idem; 8.20 Omroeporkest; 11.15 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Concert: 6.50 Solistenconcert: 10.05 Gramofoon muziek; 11.10 Gevarieerd programma. HAMBURG (332 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Muziek van Chopln; 9.20 Concert; 11.20 Gevarieerd programma. KEULEN (456 M.) 12.20 Middagconcert; 4.20 Omroeporkest: 5.35 Gra mofoonmuziek; 7.50 Schrammelmuziek; 10.40 Dans muziek. DAVENTRY (1500 M.) 1.35 Orkest: 2.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Promena deconcert; 11.00 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.09 Gramofoonmuziek; 7.50 Dansmuziek: 8.30 Vroo- lijk programma; 10.00 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.20 Populair concert; 8.20 Concert; 9.05 en 9.20 Vervolg concert; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.30 Dansmuziek; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Popu lair concert; 10.20 Vioolrecital. ROME (421 M.) 5.20 Concert; 6.15 Gramofoonmuziek: 9.05 Populair concert; 10.20 Gevarieerd programma. WEENEN (507 M.) 5.00 Concert; 5.50 Weensche muziek; 9.10 Omroep orkest; 11.15 Dansmuziek. nooit meer te zien." Zij wilde de deur dichtslaan, doch hij zette zijn voet er tusschen. „Morgen ben ik weg", zeide hij. „Ik wilde alleen maar zeggen, dat ik vervloekte spijt heb over wal ik gedaan heb. Ogle zal de zaak in orde maken. Dit is het geld, dat ik met die dwaze grap gewonnen heb. Misschien, dat je zou willen misschien zal het van nut zijn, wanneer je tekort „Ga weg!" zij snikte bijna en, terwijl zij zijn schoen wegduwde, sloeg zij de deur voor zijn neus dicht. Hij zuchtte, en voelde zich laag en ellendig. Toen bemerkte hij, dat het venster open was, ging erheen en wierp de enveloppe in de kamer. Het hart van Marie Louise was meer gewond, dan op den vorigen dag. Toen had zij geloofd, dat het huwelijk een dwaze grap geweest was, maar sedert zij de waarhoid gehoord had, was zij razender ge weest dan ooit. Hét zou minder pijnlijk geweest zijn wanneer het een andere man geweest was, doch Mushalong had haar eens het leven gered. Ondanks alles, wat er van hem gezegd werd, had zij in haar hart een geheime toegenegenheid voor hem gekoes terd. Nu het slachtoffer te zijn van zijn gokgewoon- ten zij van alle vrouwen in Lavendou! Een poosje later kwam Ogle hij haar. Hij vond haar met roode en gezwollen oogen, en do kamer was niet zoo smetteloos schoon als anders. De arme Marie Louise had twee uur met huilen doorge bracht. „Ik ik U Juist willen spreken, padre", zeide zij. „Waarom?" „Ik weet het niet ik U zoo noodig." „Ik kan je gevoelens begrijpen, beste. Maar Je moet je er niet teveel van aantrekken. Het kwaad kan weer ongedaan gemaakt worden." „U bedoelen „Geen man kan een vrouw door geweld trouwen, en haar behouden. Mushalong wist dat heel goed. Hij kwam bij mij, en was zeer deemoedig. Er was in alle opzichten eigenlijk geen huwelijk." „Geen huwelijk!" „Ik moest er in berusten, om mij veel moeilijkhe den te besparen. Sommige mannen waren er nogal erg aan toe, en bovendien geloof ik, dat het voor Mushalong een lesje geweest is. Ik heb hem nog nooit zoo ernstig en berouwvol gezien als vanmor gen. Het is waar. wat je van hem gezegd heb. Hij heeft den duivel in zirh, die hem op allo mogelijke manieren tot ondeugden verleidt. Gode zij dank, Lavendou zal morgen van hem bevrijd zijn." vuld met edele Schiedammer, waren opgesteld. De funeste gevolgen bleven dan ook niet uit toen mijn heer de .1. gelijktijdig met de handkar voorbij de lad der wilde wurmen. De handkar dompte, de spiegel werd versplinterd.de kruik met geestrijk vocht brak en verspreide de inhoud zich over het ver van fria- sche Kapelsteegwegdek, kortom 't werd een heele consternatie, die den pakhuisknecht Dilling 13 gul den kostte ten bate van zijn patroon, terwijl mijn heer D. de J. uit den Blauwe Reigerpolder, 'n afge meten oud heertje, dat dc kantonrechter bij voor keur „mijnheer de Voorzitter" noemde, thans terecht stond. Hij was echter nog lang niet overtuigd van zijn schuld en had zelfs in den persoon van zekeren heer De Jong 'n getuige décharge meegebracht, doch hij werd over de ganschc linie verslagen en veroordeeld tot f3 boete, welke bagatel direct werd voldaan. Misschien wil dc oude heer, nu hij toch stilzwijgend zijn ongelijk hee't erkend, ook de arme pakhuisknecht gelukkig maken, door de door dezen jongen geleden schft te vergoeden! DINSDAG 18 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 H.) A.V.R.O.: 8.00 Ochtendmuziek; 10.00 Morgenwijding; 10.15 Ernstige klanken; 10.30 Kook- en Bakpraatjc; 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar; 12.00 Aan sluiting met het Binnenhof te Den Haag. Ooggetuige- verslag van de gebeurtenissen, die voorafgaan en volgen op de plechtige opening der Staten-Generaal, door D. Hans en VV. Vogt; 1.15 Troonrede, uit te spreken door H. M. Koningin Wilhelmina, voor de Vercenigde Vergadering der Staten-Generaal in de Ridderzaal op het Binnenhof te Den Haag: 2.00 Zangvoordracht; 2.45 Middagmuziek; 3.30 Cellorecital 4.00 Overschakeling zender; 4.15 Vroolijk kwartier tje; 4.30 Radio-Kinderkoorzang; 5.00 Halfuur voor de kleine kinderen: V.P.R.O.: 5.30 Bijbelvertellingoii door Ds. B. J. Aris; A.V.R.O.: 6.00 Fransche gramo- foonplaten; 6.30 R.V.U.; 7.00 Het Omroeporkest o.l.v, Nico Treep; 7.45 Gramofoonmuziek: 8.00 Vaz Dias; 8.05 Concert; 8.30 Aansluiting met het Plein 1813 to Den Haag. Uitzending van do Taptoe, die aldaar gegeven wordt door de Kon. Militaire Kapel; 9.00 Omroeporkest; 10.00 „De Millioenennota" onder de loupe genomen door D. Hans; 10.30 Kavocs Lajos en zijn orkest; 11.00 Vaz Dias; 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Sluiting. HUIZEN (301.5 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzonding voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje: 12.00 Po litieberichten; 12.15 De KRO-boys: 12.45 Uitzending van de troonrede, en de verdere plechtigheden: 2.00 Vrouwenuurtje: 3.00 Solistenconcert; 4.00—5.10 H.I. R.O.-uitzending; 5.10 Solistcnconcert; 5.45 De KRO- boys; 7.00 Politieberichten; 7.15 Lezing; 7.35 K.R.O.- Orkest; 8.20 Inleidend praatje op den a.s. modecur- stis; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Orkest; 9.15 Dansmuziek: 9.30 Orkest; 10.00 Vaz Dias; Daarna populair concert: 10.35 John Penning's ensemble; 10.50 Populair con cert; 11.30 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.l 6.30 Gevarieerd concert: 7.35 Idem; 850 Belgisch concert; 8.40 Idem; 9.10 Belgische liederen; 9.40 Accor deonspel; 10.00 Gramofoonpl.; 10.25 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.15 Populair concert; 1.45 Dansmuziek: 6.35 Idem; 8.20 Opera; 9.35 Idem; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Gramofoonmuziek: 150 Populair concert; 5.20 Symphonie-orkest; 6.50 Operettemuziek: 8.20 Om roeporkest; 9.20 Idem; 1050 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 12.20 Concert; 350 Idem; 850 Idem; 11.15 Dansmu ziek. BERLIJN (357 M.) 4.20 Omroeporkest 7.06 Spaansche muziek; 9.55 Om roeporkest; 11.10 Dansmuziek. HAMBURG (332 M.) 1.20 Gramofoonmuziek; 2.35 Operamuziek: 7.20 Orkest- concert; 10.40 Muzikaal tusschenspel; 11.20 Orkest. KEULEN (456 M.) 12.20 Kamerorkest; 450 Operettemuziek; 7.50 Solls- tenprogramma. DAVENTRY (1500 M.) 12.20 Orkest; 2.05 Idem. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.09 Opera-fragmenten; 7.30 Gramofoonmuziek; 9.15 Kamermuziek; 10.00 Dansmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 12.20 Concert; 9.05 Gevarieerd programma; 9.50 ld.; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 5.30 Populair concert; 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Opera-uitzending. ROME (421 M.) 6.15 Gramofoonmuziek; 9.05 Concert: 10.35 Dans muziek. WEENEN, (507 M.) 5.00 Gramofoonmuziek; 8.00 Omroeporkest; 1055 Concert „U denken hij niet meer terugkomen?" vroeg zij. „Och, hij zal tegen den herfst terugkomen, maar we zijn hem dan tenminste zes maanden kwijt. Wat het annuleeren betreft, kan ik je zeggen, dat ik zeer spoedig naar het zuiden ga, en ervoor zal zorg dragen." Laat in den namiddag was heel Lavendou verza meld om den eersten trein te zien aankomen. Het was een mooie dag, en de zon was bezig dc modder op te drogen, welke door de gesmolten sneeuw was achtergelaten. Er liepen geruchten, dat het ijs in de rivier aan het breken was, doch dat was een jaarlijks terugkomende gebeurtenis, en verwekte niet veel sensatie in vergelijking met den nieuwen spoorweg. De trein moest om vijf uur aankomen, maar het was al over zessen, toen het geluid van zijn stoom fluit tot de menigte doordrong. Een krachtig hoera ging op, toen de puffende locomotief in zicht kwam, en de mannen, die aan het eindpunt geplaatst wa ren, hadden eenige moeite, om de menschen van de railbaan af te houden. De machine trok twee spoor wagens, een beestenwagen en een wagon. De spoor- rijtuigen waren volgepakt met directeuren en aan deelhouders van de mijnbouwmaatschappij, die Fen- nimore hartelijk welkom heette. Onder hen was het gezelschap, dat Mushalong naar de Peace River moest geleiden, en de beestenwegen hield zes, zeer koppig uitziende muildieren in. Mushalong stond er met Connell. en een paar anderen, op een afstand naar te kijken. „Te laat," zeide hij. „Te laat op haar eersten tocht." „Er moest ook een heele vracht worden getrok ken", viel Connell in. „Dat komt er niet op aan, een vent, die een loco motief op haar eersten tocht, niet op tijd kan bren gen, moest achter een kinderwagen gezet worden." „Zijn dat de muildieren, die je voor de bepakking moet gebruiken?" vroeg een ander. „Zeker!" „Waarom wacht je niet liever een, week of twee, en ga dan over het water? Die muildieren zijn de pest." „Ik ben toch zeker de baas van het zaakje niet", antwoordde Mushalong. „Als ze muilezels willen hebben, dan kunnen ze die krijgen of olifanten mijnentwege." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7