TEGEN DE WAPENFABRIKANTEN. De afgewende staking in de Belgische mijnen. Sequah overleden. Briand en JeanneN. Verdrijf die Kiespijn! AKKER.CACHET5 Ernstig arbeidsongeluk. Verkoopweek. Brand! Marktberichten. DE HERBEWAPENING VAN DUITSCHLAND. NYE BELOOFT ONTHULLINGEN. NEW YORK. Senator Nye, de voorzitter van de senaatscommissie, die het onderzoek naar de gedra gingen der wapenhandelaren en wapenfabrikanten leidt, verklaarde aan een vertegenwoordiger van de „United Press", dat men er rekening mede moet houden, dat de eerstvolgende getuige-verklaringen onthullingen over do verscheping van vliegtuigmate riaal naar Duitschland brengen zullen. Men kan verwachten, zoo voegde senator Nye hieraan nog toe, dat daardoor nadere bizonderheden over de Duitsche herbewapening voor de eerste maal bekend zullen worden gemaakt. Senator Nye liet zich over deze aangelegenheid niet verder uit, maar gaf te kennen, dat hij bespre kingen met een niet-officieelen Duitschen vertegen- woordingen hieromtrent voert. Nye predikt den oorlog In een radio-rede hoeft Nye gezegd, dat als de we reld zich kalm hield, totdat zij zekerheid zou hebben omtrent de feiten omtrent de wapenindustrie, de volken in hun verontwaardiging in opstand zouden komen mot het verlangen om te vechten. Niet evenwel tegen elkaar, maar tegen hun eigen wa penhandelaren en agenten, die slechts tuk zijn op winst, ook al zou deze afhankelijk zijn van het be wapenen van vrienden tegen elkaar. Misschien is het te sterk gezegd om te be weren, dat zij deelgenooten zijn, aldus Nye, maar het is stellig waar, dat munitiefabri kanten en regeeringen nauw samenwerken ter bevordering van den internationalen ver koop van oorlogsmateriaal. Het is een som ber verhaal van omkooplng en tweeslach tigheid. Brazilië annuleert een order, Mexico protesteert. Woedend over de onthullingen en Insinuaties in de enquêtecommisie, heeft de Brnziliaansche regee ring een bestelling ten bedrage van drie millioen dollar aan vliegtuigen, die zij in do Ver. Staten had geplaatst, geannuleerd, aldus meldt de correspon dent van de „News Chroniclc". De ambassadeur van Mexico te Washington heeft hij het Amerikaansche departement van buitenland- sche zaken geprotesteerd tegen „de overhaaste wij ze, waarop onvoorzichtige verklaringen zijn gepu bliceerd, waardoor een schandaal is ontketend, waarbij zelfs de naam van den president van Mexico is genoemd." De mijnen krijgen ongeveer 20 millioen francs. Nu het gevaar voor staking in de Belgische mijn industrie tot 31 December a.s. afgewend is, wordt van industrieele zijde medegedeeld, dat do gedele geerden van de mijndirecties, tijdens de onderhande lingen met de regecring, het volgende hebben zien te verkrijgen: intrekking van de steenkolenclausule voorkomend in het Belgisch-Duitsche handelsver drag van 1925; verdere beperking van den invoer van vreemde steenkolen, welke invoer in evenwicht zou worden gebracht met den uitvoer; verzekering van het evenwicht tusschen de productie en het .verbruik; verhooging met 5 fr. per ton van de in- .voerbelasting op de vreemde steenkolen voor huis brand bestemd. Van dit alles hebben de mijneigenaars niets ver kregen, aldus de Brusselsche corr. van de N.R.Ct. Het rcgccringsvoorstel, op het allerlaatste oogenblik nog door de mijndirecties aanvaard, komt hierop neer dat de mijndirecties voor een bedrag zullen mogen beschikken gelijkstaande met het verlies dat zij lijden bij het niet verlagen, met 5 pet., van de arbeidersloonen. Dit bedrag wordt geput uit een fonds, gevoed.door de invoerbelasting op de vreem de steenkolen en dat reeds over 17 millioen francs beschikt, zijnde de opbrengst van deze belasting sedert 1 Januari 1934. Voor het geheele jaar 1934 zal de opbrengst vermoedelijk 29.5 millioen francs be reiken. Geraamd wordt dat daarvan ongeveer 20 millioen ter beschikking van de mijnbazen zal moe ten worden gesteld. De kwakzalver ls 93 jaar oud geworden. Te Southampton ls, 93 Jaar oud, aldus meldt „De Maasbode", overleden Sequah, die veertig vijftig jaar geleden een van de beroemdste kwakzalvers was van de wereld. Sequah, zijn eigenlijke naam luidt Hnnnawav Rowe, heeft de halve wereld afgereisd en zich bij zonder beroemd gemaakt als kiezentrekker. Ook ons land heeft het roemruchte voorrecht ge had Sequah een tijd lang te hebben mogen herber gen. Omstreeks 1S90 kwam hij naar Nederland waar hij vooral in Amsterdam en Botterdam zijn kwak zalverkunst uitoefende. Sequah was de zoon van een geneesheer en zou zelf ook voor medicus worden opgeleid, doch zijn reislust deed hem hiervan afzien .Hij trok de heele wereld door en verdiende met zijn middeltjes tegen vrijwel alle kwalen enorm veel geld. Maar... Sequah was zeer royaal en in den loop der jaren liceft hij bijkans zijn geheele vermogen weggeven, zoodat hij nu in vrij armoedige omstan digheden is gestorven. GASVERGIFTIGING. Oude man dood gevonden. In de Gerhrand Bakkerstraat te Groningen heeft een geval van gasvergiftiging plaats gehad. De doch ter van den heer D. V. bemerkte, toen zij «los avonds thuis kwam, dat uit de keuken een sterke gaslucht kwam. Zij ontdekte dat baar vader in een kuipbad zat. Zij waarschuwde direct de politie. De politic- dokter, dr. Nauthans beeft nog getracht den ouden man bij te brengen, doch hij bleek reeds te zijn over leden. Het schijnt, dat hij in het kleine keukentje tegen de gaskraan is gevallen De man, die 67 jaar is, was alleen thuis. VAN SCHRIK GESTORVEN. Een 4-jarig kindje, te Munstergeleen op familie bezoek, werd door een hond aangevallen. Het kind is van den schrik gestorven. Minnebrieven. Do correspondent van de N. R. Ct. te Parijs meldt: Briand is nooit gehuwd geweest. Het is geen on bescheidenheid op tc merken,, dat bepaalde vrouwen niettemin een rol in zijn leven gespeeld en invloed op zijn lot geoefend hebben. Er was een tijd, waarin groote bekoring van hem op het andere geslacht uitging. In dit kind van het. volk leefde iets van den grand seigneur. Hij bezat een groote mate aan innerlijke beschaving, een intuïtie en zekerheid van optreden, ook voor dc grooten der aarde, die verwondering wekten. Wie hem te Gcnève te -midden van de mi nisters der wereld gade sloegen bewonderden zijn onopgesmukten eenvoud en fijne scherts. Zijn ma nieren waren meer dan innemend, inpalmend en omwikkeld. Charmeur toonde hij zich niet alleen met de stem. Hij was los van geld en de techniek der economi sche en financicelo vraagstukken ging hem geheel voorhij. Wladimir d'Ormesson vertelt in zijn bij Spcs tc Parijs verschenen boek „Qu'est-ce qu'un Fran cais?", dat het Briand nooit duidelijk geworden is, wat een chèque is. Zijn geld bewaarde hij in liassen biljetten in een lade. Eens werd hem een schokkend geval van nood medegedeeld, waarin dringend lc- ninging vcreischt werd.Zonder bedenken liep hij naar de kast en haalde er ettelijke biljetten uit. die bij den ander voor den persoon in kwestie overhan digde met verbod, do bron te vermelden. Dc daarmee geholpene kent ze nog niet. t Briand staat als zoon van een herbergier te Saint Nazaire te boek. Dit lokaal zou van minne kwaliteit geweest zijn. Hoe tc verklaren, dat iemand uit die omgeving het zoo ver gebracht heeft? Graaf 'dOr- messon geeft onderstellcnderwijs een verklaring, die al meer gefluisterd werd. Briand zau de natuurlijke zoon van een markies dc L... geweest zijn. Hoe dit ook zij, in 1891 maakte hij te Saint Nazaire kennis met Jeanne Nmet wie hij tien jaar lang „bevriend" bleef. In die jaren werden vele brie ven gewisseld. Deze brieven stroomden over van teedere en hartstochtelijke betuigingen. Nu zij in een dorpje van Normandië gestorven is drukt de Nouvelles littéraires er eenige af. Ari, zooals Aristi- de Briand ze ondertcekende, blijkt er aanvankelijk een jaloersch en bezorgd minnaar. Hij schrijft geest driftig over zijn redenaarssuccesscn in de wereld der socialistische vakvereenigingen. Het was een roerige tijd cn Briand zoo rood als een kers. Zijn ster rees aan het revolutionaire firmament en in vele steden werd hij op meetings genoodigd. Al in 93 stelde hij zich candidaat voor dcKamer, waarin hij pas in 1902 zou treden. Dc jaren tevoren was hij advocaat en journalist. In 1898 kwam de breuk. Waardig en vastberaden schreef hij Jeanne N. voor het laatst. Zij zullen el kander nooit hebben teruggezien. Neem die zenuwprikkeling weg en na 'n kwartier... weg is ook de pijnI Dat wonder voltrekken lof 2 j Volgent recto' ton Apotheker Dumoof 'AKKERTJES" Twee arbeiders in een reservoir bewuste loos geraakt. Een van hen om het le ven gekomen. Op de terreinen van de voormalige plantenboter- fabriek aan den Distelweg te Amsterdam is gister middag een ernstig ongeluk gebeurd. Twee werklieden waren bezig in een reservoir, dat ongeveer 8 meter diep is, de bodem waterdicht te maken. Door de ontwikkeling van benzoldampon zijn deze beide werklieden bewusteloos geraakt. Onmiddellijk werd hulp geboden, zoodat de beide bcwustelooze mannen betrekkelijk spoedig uit het reservoir in de buitenlucht waren gebracht. Een van hen, Hendriks genaamd, kwam spoedig weer tot bewustzijn. De 30- jarige B. J. van Bruggen bleek echter te zijn over leden. Zijn stoffelijk overschot is naar het Binnen Gasthuis vervoerd. De politie en de arbeidsinspectie stellen naar dc oorzaak van dit ongeval een onderzoek in. Het werk mag niet worden voortgezet. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gisteravond is bij het baden ln den Rijn MJ Ren- kum de ongeveer twintigjarige M. P„ uit Amster dam. verdronken. Zijn vrouw, die ook aan het ba den was, en eveneens in nood kwam te verkeeren, is door een schipper gered. ERNSTIGE BRAND TE AMERSFOORT. Gisteravond ongeveer half tien is brand ontstaan in de magazijnen van de N.V. Handel Mij. v. d. Mei den aan de Nijverheidstraat te Amersfoort. De brand weer was spoedig met volledig materiaal ter plaat se, doch het blusschingswerk werd zeer bemoeilijkt door den dichten rook. Het vuur woedde aanvankelijk in de emballage- ruimte en verspreidde zich langzaam door het ge heele gebouw. Met tien stralen op de waterleiding werd het vuur aangetast, doch het blusschingswerk vorderde slechts langzaam. Bij afzending van dit bericht woedde het vuur nog hevig. Nagekomen berichten OPDB lïfKCORP De politie heeft een scherpen speurneus. Dit blijkt wel uit het volgende. Drie jnren geleden werd door den heer I. J. Schroevers. destijds hoofd van de openbare lagere school alhier een combinatietang vermist. Thans heeft het de politie mogen gelukken den onrechtmatigen bezitter op te sporen. De tang was nog aanwezig. De heer P. de Boer alhier heeft acht jaren ge leden een dameshorloge verloren bij het zaadrijden voor den heer Persijn te Terdiek. Dit horloge werd op 15 September j.1. gevonden door een knecht van genoemden Persijn. Het lag nog bovpn den grond. Zeer verwonderd was men. dat het uurwerk geduren de die jaren niet heeft geleden, daar het weer liep, zoodra men het opwond. T VELD. Zondag j.1. hadden op het Rood-Wit terrein weder om seriewedstrijden plaats. Rood-Wit speelde tegen het gecombineerde elftal van S.V.W'. en won met 42. Rood-Wit 2 spoelde tegen S.O.S. (Heerhugowaard- Noord( om een medaille, uitslag 5—1 voor S.O.S. Geel-Zwart 1 ft Veld)Victoria 1 fOlxiam), 41. Dc navolgende prijzen werden verkregen: 1c pr. Geel zwart, 2e Victoria, 3e Rood-Wit, 4e S.V.W. Naar ons werd meegedeeld, heeft het besluit der Besturen onzer beide Middenstandsvereenigingen om n.1. de Verkoopweek uit te stellen tot de Paaschtcn- toonstelling, niet de algemeene instemming onzer zakenmenschen. Er is door eenige leden der Scha- gor Handeldrijvende en Industrieele Middenstands- vcrecniging tenminste een schrijven tot het Bestuur gericht en een algemeene vergadering aangevraagd om tot een ander resultaat in deze te komen. Men wenscht deze Verkoopsweek n.1. nog dit jaar, b.v. eind October en niet in de drukke voorjaars- pcriode, waarin de Paaschtentoonstelling valt. Woensdagavond zal de aangevraagde vergadering worden gehouden. Spoedig gcblascht. Wij zaten Maandagmiddag rustig achter onze schrijftafel toen geloop buiten onze aandacht trok cn op 't zelfde oogenblik sloeg de rook over de Laan. Het bleek ons alras dat uit het dak van het kantoorgebouw van Notaris Van den Bergh de rook wolken sloegen en daar dus een begin van brand was ontstaan. Vlug was de brandweer gealarmeerd, onze ma joor Hollema present en onder deze leiding werd door vele rappe handen het kantoor leeg gedragen en verschillende papieren geborgen voor er met wa ter geven kon worden begonnen. De spuitgasten onder leiding van den opper- brandmeester, den heer Van Kuijpers, deden vlug en flink hun werk en weldra was het brandje ge- bluscht. Er zal wel waterschade zijn, maar verder liep het met een sisser af. Wij zagen ook nog onze burgemeester op het ter rein van den brand, benevens de gemeente-architect, de heer Rezelman. De oorzaak van den brand was niet aan te ge ven. Kachels brandden er niet en boven op den rom melzolder, waar de brand was ontstaan, was nie mand geweest. Alles was verzekerd. SOLLICITANTEN GENOEG. Het aantal sollicitanten voor conciërge van het R.K. Patronaatsgebouw alhier, bedraagt 38. VEREENIGING „MOOI HOLLAND". Naar wij vernemen is bovengenoemde vereeniging Zaterdag 15 September opgericht. Volgens de sta tuten stelt zij zich ten doel, de kennis der levende natuur te verhoogen, de liefde er toe aan te kweeken en zoo mogelijk mede te werken aan het beschermen en behouden ervan. De heer G. van der Forren, biol.-drs. te Bakkum heeft de leiding van deze nieuwe vereeniging op zich genomen. Dit voorjaar sprak hij in een viertal lezingen voor een aantal belangstellenden over het ontstaan, de flora cn de fauna van de nabije duinen, in verband waarmee hij later, in den zomer verschillende excur sies leidde. Nu het weer zich niet meer leent voor excursies, meent de vereeniging goed te doen met in een drie tal lezingen verschillende onderwerpen door be voegde sprekers te laten behandelen. Do eerste lezing zal plaats hebben in de eerste helft van October over het interessante onderwerp: „Paddestoelen". Dit on derwerp zal besproken worden door den heer Drs. W. J. Lutjeharms, verbonden aan 't Rijks-Herbarium te Leiden, terwijl voor de andere lezingen met ver schillende personen nog wordt onderhandeld. Het is de bedoeling, dat deze lezingen, welke ge houden zullen worden bij den heer lgesz, tegen ge ring entrée voor een ieder toegankelijk zijn. Waar de trek naar de natuur in alle lagen van de bevolking in groote mate toeneemt, komt het ons voor, dat deze vereeniging alle reden van bestaan heeft. Het bestuur bestaat uit den lieer Joh. Rotgans, voorzitter, J. G. v. d. Woude, secretaris, mej. C. Bronder, penningmeesteresse. IJ PE SCHAGERBRUG. De kermis. De eerste 2 dagen van de kermis hebben zich go- kenmerkt door een druk bezoek. Het was op den weg een gezellige drukte cn de dansgelegenheden en andere vermakelijkheden zijn goed bezocht. Het bezoek qan dc op Maandag gehouden tentoon stelling en paardenmarkt was beter dan vorig jaar. (Een uitvoerig verslag hieromtrent kan men elders in dit nummer aantreffen). Maandagmiddag werd voor een talrijk' publiek een rijdemonstratie gegeven door de landelijke rij- vereeniging „West-Friesland" alhier (instructeur de heer J. C. Vethman). Deze vereeniging heeft ook dit jaar weer prima werk gegeven. Gedemon streerd werden een polonaise op het vierkant, een dressuurproef voor afdeelingen (hiermede behaalde de vereeniging het kampioenschap van Noord-Hol land), een dames-drietal en een c&roussel op den cirkel. Vervolgens werd een springconcours gehou den, waarvan de uitslag was: le prijs P. Brak, 't Zand; 2e prijs mej. M. Ilens, Groenveld; 3e prijs N. Hoornsman, Julianadorp; eerv. vermelding Mevr. E. Burger—Rens, Burgerbrug. Hierbij moet worden opgemerkt, dat de eerste 3 prijswinnaars hebben gereden in de B-klasse, ter wijl mevr. BurgerRens uitkwam in de zwaardere klasse L. Dc prijzen bestonden uit een lauwertak en 2 medailles. Na afloop van deze demonstratie werden gras- baanwielerwedstrijden gehouden, waarin uitkwamen 8 wielrenners van de wielerclub „D.O.K." van Den Helder en 11 nieuwelingen uit de Zijpe. Allereerst werd een aanvang gemaakt met een sprintwedstrijd over 3 baanronden voor leden van „D.O.K.". De wedstrijd had het volgende resultaat: le prijs (lauwerkrans), C Dienaar te Den Helder; 2e prijs (medaille) R. Ran te Den Helder; 3e prijs (medaille) J. Tichelaar te Julianadorp. Van do koppelachtervolging over 40 baanronden voor leden van „D.O.K." werd prijswinnaar het kop pel N. Hossen—G. Boks (lauwertak). Voor renners uit de Zijpe was een afvalrace geor ganiseerd. Er is door dc Zijper jongens vurig gestre den. Uitslag: le prijs L. de Schepper, *t Buurtje; 2e pr. J. Boon, Burgerbrug; 3e prijs P. Schoorl, Scha- gerbrug. Als prijzen waren beschikbaar gesteld 3 me dailles. De zesde en laatste wedstrijd bestond uit een af valrace voor alle renners van „D.O.K.". Van dezen wedstrijd werden de prijzen 2 bekers en 1 medail le gewonnen door J. Tichelaar, P. Hollander en G. Boks. Iedere prijswinnaar had bovendien door de goede zorgen van den heer Jaring, hoofd der school alhier een bouquet dahlia's in ontvangst te nemen. Werkelijk een aardige attentie. Maandagavond had in hotel „Het Wapen van Zij- po" een uitvoering plaats door de toonoelverceniging „Jong Leven", welke opvoerde de klucht: „Hoera, 't Is een Jongen". Met buitengewoon veel aandacht werden de verwikkelingen door een talrijk publiek' gevolgd en de waardeering voor het goede spelt kwam duidelijk in 't applaus tot uiting. Dc Oud-«| karspelaars hebben hun reputatie als goedo spelers dan ook ten vollo gehandhaafd. In het café van den heer Modder traden Daan Pool en Tommy Bouman op. Ook hier een goed; bozettc zaal. Daan en Tommy hebben weer veelt succes geoogst. Het zou ons te ver voeren alle num-; mors op te sommen, maar de anti-oorlogsschets „Gas" en het humoristische ..Doorrijen" kunnen toch niet onvermeld blijven. Dit was goede, ja zeer goe-[ do kleinkunst. De bezoekers zullen er geen spijt van. hoben gehad om Daan en Tommy te gaan hooretu' Allen keerden hoogst voldaan huiswaarts. Ook do Centraal Bioscoop heeft zich door goede films in een druk bezoek mogen verheugen.. En na! een gezellig dansje behoorde ook dezen Maandag-i avond weer tot het verleden. Ook voor de liefhebbers van muziek ls ook veel te genieten. Bij den hr. v. d. Poll speelt 't solisten trio, dat zijn nummers beschaafd ten gehoore brengt en dat een bezoek ten volle waard is. n hotel „Het Wapen van Zijpe" kan men de accordeon-virtuosen The Hodlars hoor en en we zou den zeggen: aanbeveling overbodig. Bij den heer Modder houdt de Beiersche Kapel er de steming in. Wat in Schagerbrug geboden is en nog wordt, is ieder jaar van beter gehalte, een teeken dat men met z'n tijd medegaat. HARE NKARSPEP. WAARLAND. VoetbaL De R.K.V.V. Conzela 1 speelde Zondag 1.1. tegen Hollandia 1 (Tuitjehorn). Dc beschikbaar gestelde beker wist Conzela met 30 te winnen. Conzela 2 won van Hollandia 2 met 1—0. De jun. b verloren van Vios jun. b. met 2—1. K QE GR A S JULIANADORP. Niet sterk genoeg. Maandagavond omstreeks zes uur is een luxe auto afkomstig uit Zaandam cn die een bezoek zon brengen bij den heer M. G., wonende op „Maria Hoe ve" aan de Middcnvlict, door de brug heen gezakt en op de ijzeren liggers blijven hangen. Do inzitten den konden ongestoord den wagen verlaten, terwijl een der passagiers zich in verbinding ging stellen met Zaandam, om vandaar hun eigen kraanwagen naar hier te zenden. Tot de komst van dien wagen bleef de auto dus boven het water zweven. WINKEL Geen vredeI In het gedeelte dezer gemeente, tc Limmersrhouw, waar de enkele mensrhen die danr wonen de hooi bouw 1933 gezamenlijk zouden verzorgen, ontstond al spoedig, nog voor dit werk was geëindigd, oneenig- heid, een oneonighcid die al spoedig een vonnis we gens huisvredebreuk tengevolge had. Daarmede was de oorlog verklaard en de eene bewoner, kwam te staan tegenover de andere bewoners, die onderling in goede verhouding leven. Verschillende beleedigin- gen, vergrijpen aan eigendommen van die cene be woner, waarvan de aders niet waren aan te wij zen, hadden plaats. De politie werd meermalen in deze ruzie gemoeid en stuitte steeds op het oude spreekwoord: twee kijven, twee schuld. Nu echter heeft het zijn hoogtepunt bereikt. Een knecht van een der onderling goedgezinde buren, heeft de andere bewoner, die met een zeis op zijn schouder per fiets passeerde, een stoot met een kroo- zer gegeven, waardoor hij in de wegsloot tereciit kwam. Andermaal is de politie in de zaak gemoeid. Waterschappen en polders. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 1 October tot heemraad van den Anna PaulownapoD der J. Lindenbergh, te Anna Paulowna. 'AMSTERDAM, 17 September 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 483 vette koei en, waarvan de prijzen waren: lc kw. 5862 ct., 2o kw. 505(5 ct., 3e kw. -42—48 ct., per Kg. slachtge- wlcht; 124 melk- en kalfkoeien f 160—200 per stuk; 248 vette kalveren: le kw. 4854 ct. 2e kw. 40—40 ct., 3e kw. 34—38 ct per Kg. levend gewicht; 84 nuchtere kalveren f 3.50—650 per stuk; 110 schapen f 15—20. 110 lammeren f 10—24 per stuk; 474 var kens: vloeschvarkcns, wegende van 90110 Kg. 37— 38 ct., zware varkens 30—37 et., vette varkens 3436 ct, per Kg. slachtgewicht; 28 paarden f 60100 per stuk. Marktoverzlcht: Slachtrunderen, aanvoer als vorige week, handel niet vlug, onveranderde prijzen. Melkkoeien, iets ruimer aanvoer en prijshoudend. Vette kalveren, ruime aanvoer met het oog op Groo te Verzoendag, handel niet vlug en constante prij zen. Nuchtero kalveren, redelijke aanvoer, vlugge handel. Schapen minder aanvoer, slepende handel, iets betere prijzen. Varkens korte aanvoer, stille han del en vaste prijzen. Slachtpaarden kleine aanvoer en stille handel. AMSTERDAM, 17 Sept. Ze.euwschc bonten f 3.703.80. ld. blauwen f 3.70 —3.80, id. bi. eigenh. f 3.50—3.60, id. eigenheimers f 3.50—3.60, id. eigenh. poters f 3—3.10, id. blauwo poters f 3—3.10, id. bonte poters f 3—3.10, per 70 Kg. IJpohler eigenh. f 5—6.20, id. hl. eigenheimers f 5— 5.20, id. eigenh. poters f 4—4.40; Andijker blauwen f 5—5.20, id. bonten f 55.20, Anna Paulowna zand f 67, Drentsche eigenh. f 45.50, Noordholl. eigenh. f 5-5.20, id. bl. eigenh. f 5.20—5.G0 per 100 Kg. ALKMAAR, 17 Sept. Aardappelen f 4.40, roode kool f 1.60—3.60, bieten f 1—2.40, gele kool f 3.10, uien 1 1.60—2.40, per 100 Kg. aardbeien 916 per doos, andijvie f 0.502.90, bloemkool I f 5—7, II f 24, groene kool f 26, kropsla f 13.80, komkommers f 1—5, meloenen f 6 —20, per 100 stuks, appelen f 2—9, augurken f 2 850. druiven f 10—20, peren f 2—7, snijboonen f 3 10, tomaten f 1—250 per 100 pond. prei f 2.40, wortelen f 1.50—7, selderie f 0.501.40, per 100 bos, postelein 10—35 ct., spinazie 20—80 ct. per bak, dub bele slaboonen f 0.801.55 per zak. AMSTERDAM, 17 September 1934. i Binnenlandsche Granen. (Boerennoteerïngen)'. Rogge f 7507.85, wintergerst f 5—5.50, chevalier- gerst f 5.50—5.85, haver f 6—6.40, duiveboonen f 8.50— 9.50, paardeboonen f 6—6.50, groene erwten f 9 9.50, vale erwten f 13.50—15.50 per 100 Kg., karwij- zaad f 955—9.50 en blauw maanzaad f 8—8.50 per 50 Kg. ALKMAAR, 17 September 1934. Vee. Aangevoerd 79 vette koeien f 115—230; 17 graskalveren f 18—35; 8 vette kalveren f 25—80; per Kg. 6080 ct., 50 nuchtere kalveren f 414; 445 vette varkens zware 28—30 rt„ lichte 2628 ct., per Kg. Handel in koeien redelijk, in varkens stug. WARMENHUIZEN, 17 September 1934. Aanvoer: 3100 Kg. witte kool f 1. WINKEL, 17 Sept. Appelen f 1—7, peren f 1.50—7, pruimen f 3—8, druiven f 12—13, tomaten f 1213, tomaten f 2—2.40, augurken f 2—6, slaboonen f 1—3, snijboonen f 2—9, aardappelen f 1.501.80 per 100 pond: 1'ien f 0.702. per 100 pond. Bloemkool f 56, an dijvie f 1.50—2.90, meloenen f 5—15, koinkmmers l 0.50—1, wortelen f 2—3.50, kropsla f 1—1.40 p. 100.

Schager Courant | 1934 | | pagina 3