De Langendijker Groentenveilingen. Mushalong Uit eu Het blijft slecht op de groenten- veilingen. - Afzetgebied te gering. - Allerlei beperkingen werken te gen. - Geringe aanvoer aardappe len. - Toch lage prijzen. - Te lage prijzen voor bieten. - Zeer geringe voor wortelen. - Bloemkoolprijzen loopen sterk achteruit. - Vrij groo- te aanvoer van witte kool, grond stof voor zuurkool. - Achteruitloo pend e prijzen. - Idem voor roode en gele kool. - Zeer groote aanvoer van uien. - De prijzen zijn slecht. - Drielingen bijna onverkoopbaar. Nog groote aanvoeren van sper- cieboonen. - Goede prijzen. - Drui ven laag. Het blijft nog maar slecht gaan op onze groen tenveilingen. En al waren de prijzen van de ver schillende tuinbouwproducten over het algemeen ge nomen beter dan in den zomer van 1933, de tuin ders weten, dat de resultaten van hun arbeid nog niet beloond worden met bropcL Er is veel te weinig export. Ja, er wordt nog wel iets uitgevoerd, doch de uitvoer naar Duitschland, het voornaamste afzet gebied, is zoo goed als van geen bctcekenis. Onder do tegenwoordige omstandigheden zijn er voor den exporteur geen zaken te doen met dat land. Dat durft zoo goed als niemand meer aan. De bedragen, die te vorderen zijn wegens geleverde aardappelen en maar niet betaald worden, ondanks alle daartoe in het werk gestelde pogingen, zijn belangrijk. Zoo wil het met den handel niet. het bedrijfsleven ver kwijnt en de tuinders zijn de ernstig gedupeerden. Verwacht mag worden een nog sterker doorgevoer de contingenteering, zoodat er nog meer beperking van het internationale ruilverkeer te wachten staat. Zoo moest het de afgeloopen week wel slecht gaan en is de vrees niet ongegrond, dat in de volgende weken do toestanden niet zullen verbeteren. De aanvoer van aardappelen was geringer dan de vorige week. Do tuinders, die als gevolg van de teeltbeperking wat zaad hadden geteeld, nebben dit gedorschen, waardoor minder tijd voor aardappels rooien overbleef. Bovendien eischte de uienoogst veel werk en lokken de prijzen niet al te zeer tot aan voer uit. Schotsche muizen, zeer sporadisch aange roerd, werden voor f3.60 verkocht. Eigenheimers brachten f3.70f4.20 op. Voor blauwe Eigenheimers kon in zeldznme gevallen f4 worden bedongen. Er zijn nog partijen beneden f3.verkocht. De meeste brachten f3.50—f3.80 op. Deze prijzen zijn dus aan merkelijk lager dan enkele weken geleden, toen f5 werd gemaakt. Do zware heffingen beinvloeden den prijs op zeer nadeeligc wijze. Voor Duken werd f 1.1 betaald. Blauwe aardappelen brachten f 3.70f 4.30 op, Bevelanders gemiddeld f3 en Friso's ruim f2. Goen enkel jaar was het omstreeks dozen tijd en reeds gedurende enkele weken zoo slecht met do to maten als thans. De prachtigste A en B kwalitei ten kunnen nog niet den minimumprijs van f2 op brengen; een enkel partijtje wordt voor een paar dub beltjes meer verkocht. C en CC moeten voor f2 wor den afgestaan. De mooiste bieten werden deze week voor f2— f2.70 verkocht; minder gezochte brachten f0.80— f 1.30 op. Slecht liep het ook met de losse wortelen. Zelfs voor grooto is nog 60—80 cent besteed. Enkele mooie partijen werden voor f 1f 1.30 verkocht. Voor kleine werd van f 0.60—f 1.20 betaald. Was het dc laatste maanden heel gunstig geloopen met, do bloemkool (althans wat de prijzen betreft, de teelt was slechter, ook daarin kwam deze week een ongunstige wending. De mooiste bloemkool van de eerste soort werd nu verkocht voor ongeveer f8, 'kloinere bracht zelfs maar f4f6 op. De grootste van de tweede soort werd voor f 1.80f 250 ver kocht, kleinere voor fl.50. Het warme weer, waar door do bloemkool zich sterk ontwikkelde, was van ongunstigen invloed op de prijzen. De aanvoer beliep 96000 stuks. De prijzen van de verschillende sluitkoolsoorten waren ook zeer matig, hoewel de aanvoeren kleiu ble ven. Bij aanvoeren van eenige bcteekenis zouden ze ongetwijfeld voor een deel onverkoopbaar zijn. Van witto kool was de aanvoer nog het grootst. Deze werd zoo goed als alle aangekocht voor do zuurkool- fabrieken; eën gedeelte werd naar België verzonden om daar te worden ingemaakt. De mooiste brachten f 1.40—f 1.60 per 100 Kg. op, minder gezochte fO.GO— 11. Do stemming was op het eind der week aanmer FEUILLETON. GEORGE GOODCHILD. fl. „Wat ben Je van plan met Je vrouw te doen?" .vroeg Connell met en knipoogje naar Ted. Indien blikken hadden kunnen dooden, dan zou ConnelI's lijk op den grond gelegen hebben. Hij hield zich op de vlakte. „Je bent een grappenmaker, hoor", gromde Musha long. „Ik ben niet meer getrouwd, dan jij bent tenminste over een paar «lagen." „Heb jc dat al voor elkaar gebracht?" „En of. Hoor eens even, Connell. Dat misselijke grapje is voorbij en afgedaan. We hebben ons alle maal als mispunten gedragen, en als jullie een beetje kerels zijn, dan spreek je er niet over, wan neer zij in dc buurt is. Het kwam eigenlijk heelemaal niet te pas." „Inderdaad", antwoordde Connell. ,,'t Was een reusachtig aardige mop, toen het aan den gang was, maar treurig voor haar dat geef ik toe." Later kreeg Mushalong bericht, dat men hem In het hotel noodlg had, waar de mecstcn van de nieuw- aangekomenen een onderdak gekregen hadden. Hij ging erheen, en hoorde van MarBride, dat een zeke re kolonel Goring hem hoven wenschte te spreken. „Dat is dus zijn naam?" „Wist je dat dan niet?" „Neen." „Ik hoor. dat hij één van de grootste aandeelhou ders van de Lavendou mijnbouwmaatschappij is. Ja mes Goring van Toronto een vriend van Fenni- more." Mushalong ging naar boven en vond de kamer, welker nummer hem gegeven was. Hij klopte, en vernam, dat hij kon binnenkomen. Er waren drie mannen aanwezig. „Ik ben kolonel Goring" reide een stevig-gebouwde, grijsharige man klaarblijkelijk de oudste van de drie. „Jc bent Dan Enderby, veronderstel ik?" kelijk lusteloozer dan in het begin. Aan beide mark ten werden 90 spoorwagens verhandeld. Voor de mooiste soort roode kool werd f2.40— f2.80 betaald of gemiddeld 4 cont per kool. De groote bracht f 1—f150 op, wat nog mindere opbrengst gaf. Gele kool liep vrij sterp in prijs achteruit. Aanvanke lijk kon voor de mooiste nog f2.40f2.60 worden be dongen, later echter niet meer dan f 1.60—f2. De groo- tere werd verkocht voor f 1.20—f 1.40, afwijkende qualiteit zelfs nog voor minder. Groot was de aanvoer van uien. De meeste bou wers durven het risico van bewaren niet aan. De slechte liitvoermogelijkheden veroorzaken slechte, steeds achteruitloopende prijzen. Grove uien brachten nog f 1.70— f250 op; de mooiste uien werden voor f 1.80—f2.50 verkocht, vele partijen echter voor fl— f 150. Drielingen zijn bijna onverkoopbaar; ze gelden 60 cent tot ruim f 1. De prijzen van nep lagen tus schen fl.80 en f2.80. De aanvoer beliep 32 spoor wagons. Voor spercieboonen, waarvan nog altijd groote partijen worden aangevoerd, werden, voor goede kwaliteit weer beste prijzen besteed, nl. van f8— f 11.40. Afwijkende kwaliteit werd voor f5f6.50 verkocht, sterk afwijkende voor f3—f4. Snijboonen brachten al naar gelang van kwaliteit f 3f 10 op. Voor druiven werden veel te lage prijzen besteed: voor Alicante f 10—f23, voor Frankcnthalers f20—30. de OMGEVING NIEUWE NIEDORP Floraliafeesten Jubileum Schutsluis. Begunstigd door prachtig zomerweer zijn Zater dagmiddag de Floraliafeesten ingezet. Door rappe handen was het gedeelte vanaf de Schutsluis (welke ook keurig was versierd) tot de brug van den heer Wilken aan beide kanten van het water versierd met bloemen, lampions en vlag getjes en electralampjes. De buurtcommissie heeft aan deze versiering (welke meerendecls het 250- jarig bestaan der Schutsluis betreft) wel een groot aandeel gehad. Ook de Prins Maurits, waar de tentoonstelling werd gehouden, was omgetooverd in een bloemenhof. En al moeten wij zeggen, dat de inzendingen de laatste tentoonstellingen niet overtreft, vernamen wij toch van do juryleden, dat vergeleken bij andere tentoonstellingen op dit gebied, Nieuwe Niedorp ook dit jaar best kon meedoen. Te ongeveer 4 uur had de opening plaats. De heer C. van der Haagen spreekt een enkel woord tot do aanwezigen en memoreert, dat deze tentoonstelling thans is georganiseerd door de in het leven geroepen Floraliavereeniging, welke thans heeds vele leden telt en spreekt den wenscli uit, dat het resultaat van deze tentoonstelling aanleiding moge zijn tot groei van het ledental. Nog memoreeren- de de extra feesten in verband met het jubileum der Schutsluis, geeft spr. het woord aan Burgemees ter Phtister voor de officieele opening. De Burgemeester wenscht de nieuwe Floraliaver eeniging alle goeds toe en heeft persoonlijk kunnen constateeren, hoe bestuursleden en commissie van bijstand reeds veel werk hebben verricht Met den wensch, dat de tentoonstelling druk be zocht zal worden, verklaart spr. de tentoonstelling voor geopend. De heer C. van der Haagen dankt den Burgemees ter voor de waardeerende woorden en brengt een extra woord van dank aan den heer S. v. d. Stok, Kweekerij „Leeuwenhof" voor het groote aandeel, dat deze heeft in de versiering der Schutsluis, enz. Dan gaat het publiek over tot bezichtiging van de verschillende standen en inzendingen. Van de af- deeling bloemen had wel een extra bewondering de dahliastand van den heer P. Dekker. Hier waren dan ook pracht-exemplaren bij. Hoewel het bezoek niet overgroot is geweest des Zaterdags, kunnen wij toch spreken over een bevre digende belangstelling. De buitenverlichting werd dezen eersten avond bepaald tot het branden van de electralampjes, wat reeds een heel aardig effect gaf. De prijzen werden als volgt toegekend: Fruit (collectieve inzendingen): 1. C. van der Haagen, 2. Mevr. A. Rempt—Bakker; eerv. verm. C. van der Haagen, Nieuwe Niedorp. Handperen: 1. Jb. B. de Jong. 2. P. Strijder, kwee- kersprijs H. Kanis, Nieuwe Niedorp. Appelen: 1. Mevr. A. RemntBakker: 2. S. Wit Cz. Meloenen: 1. Fr. Krap, Nieuwe Niedorp. Kalebassen: Eerv. J. M. Jonkman, O. Niedorp. Fruitmandjes: 1. Od. v. d. Stok. Bloemen en Planten: Geranium^ 1. J. Ie Clerq, 2. Mevr. A. v. Herwer dende Jong, 3. W. Fijnheer. Eerv. C. Rutsen, P. Visser, P. Schekkcrrnan, J. Reetman, allen te N. Niedorp. Impntiance: 1. Mevr. A. v. Herwerdende Jong, 2. O. Strijbis, 3. C. Rutsen. Eerv. P. Schekkerman, P. Rossen en P. Visser, allen te N. Niedorp. Margriet: 2 .Mevr. A. v. Herowrden—de Jong. Eerv. Jb. B. de Jong, W. Fijnheer. N. Niedorp. Ster: 1. C. Rusten. 2. Mevr. A. v. Herwerdende Jong, 3. Mevr. A. KuiperGlas. Eerv. E. Brouwer en P. Visser, allen te N. Niedorp. Sedum: 1. Jb. B. de Jong. 2. Mevr. A. van Her werden—de Jong, 3. Mej. Job. Molenkamp. Eerv. W. Fijnheer. E. Brouwer, allen N. Niedorp. Inzending Kinderen: Begonia: 1. C. Rusten, 2. Jb. Silver. Eerv. P. Groot jes. Coba van Herwerden. Afrikanen: 1. Dik de Jong. 2. B. de Jong. 3. Coba van Herwerden, 4. G. Langedijk. Eerv. P. Schoen, Jb. Schoen, G. Vethman en C. Kooij. Asters Eenling: 1. C. Rutsen, 2. P. Schoen. Eerv. Geio Wit, G. Eyssen. Groep Asters: 1. G. Langedijk, 2. G. Vethman, Eerv. P. Lak en Tine Stammes. Diverse Inzendingen: Losse planten: 1. J. Oostwoud Wijdenes te Winkel met Begonia; 2. W. Fijnhcer te Nieuwe Niedorp met Fuctia leiboom; 3. Mevr. R. KuiperGlas met Be gonia; 4. Mevr. Bakkum met Moederplant, Decoratieve groep: 1. Mevr. S. van der Stok Heinstman. Manden en Vazen: 2. W. Fijnheer met. mand Ro zen; 3. W. Fiinheer met mand W'tte dalhia's. Cactussen, Groepen: 1. Mevr. C. KoopmansReijne; 2. Mevr. A. RemptBakker; 3 Mej. T. Keet man te Bovenkarspel. Eerv. E. Brouwer en P. Ros sen. Foto's: 1. J. Burger, 2. C. Haars. Eerv. Mevr. C. KoopmansReijne en C. Rol. Groote Foto's: 1. C. Haars. Eerv. Mevr. C. Koop mansReijne. Huisvlijt Heeren: 1. C. de Graaf met Vlipgmachine, 2. J. Duursma te Bnrsingerhorn met Kerk. Heeren Teekenwerk: 1. A. Groen, Oude Niedorp; 2. J. R. Duinker, Zuidscharwoude: 3 P de Wit, Win kel; Eerv. C. Oudpndiik, Zuidscharwoude. Teekenwerk Kinderen: 1. Joh. Merrelaar, 2. T. van Essen, 3. Jn. Kossen. Eerv. T. van Essen. Jongens Huisvlijt: Eerv. K. v. d. Molen, Winkel. Meisjes Teekenwerk: 1. IJ. Band. Zondagmiddag bad een gecostumeerde optocht plaats met een 25 deelnemende groepen en enke lingen. Onderwijl deze optocht word gehouden, hield Excelsior een rondgang door het dorp. waarbij enke le dames van de gelegenheid gebruik maakten speldjes te verkoopen ten bate van de kas der ver- eeniging. Een en ander trok veel belangstelling en er heerschte in het geheele dorp een gezellige druk te. De uitslagen van de optocht zijn als volgt: Eenlingen: Bloemenkoningin door Annie Rempt, 2. Bloemenmeisje door Hennv Toornstra, 3. Indiaan tje door Ferd. Keulen, 3a. Verpleegstertje door Truus Smit. Groepen: 1. Bruidspaar door Wimpie en Greetje Rempt; 2. Boer en Boerin door Marie van der Oord „Dat ben ik, maar gewoonlijk noemen ze me Mushalong." „Blij je te zien." Hij schudde hem warm de hand, en stelde toen zijn vrienden voor. De magere, donkere kerel heette Beldon. Er scheen iets Celtisch aan zijn maaksel te zijn, en toen hij een hand gaf, was die slap en koud. De derde man was stevig gebouwd. Hij was mins tens even groot als Mushalong, maar hij miste diens lenigheid. Zijn gezicht was vierkant, en zijn neus zag eruit, alsof deze een paar maal gebroken was geweest. De oogen stonden dicht bij elkaar, waar door hij geen al te innemend voorkomen had. Musha long had hem dadelijk door en tamelijk goed ge schoten. Een heerschzuchtig, snauwerig type van mensch, dat gewend was zijn gang te gann. „Mr. Dntchet", zeide Goring. „Hij heeft heel wat ondervinding van het noorden." Datchet knikte, en schuddo hem de hand. Hij liet zijn blik gaan over Mushalong's ijzersterk, en toch soepel lichaam, en knikte wederom. „Jij zult het wel doen, vermoed ik," zeide hij. „En nu zaken", zeide Goring. „Het Is wel een heel ongewone wijze van een tocht beginnen het aannemen van een gids, zonder hem gezien te heb ben, maar Fennimore stond voor jc in, en ik ken Fennimoro goed genoeg, om in zulke kwesties op te kunnen afgaan." „Machtig mooi van Fennimore," meende Musha long. „Ken je het Peace River district?" „Zeker. Ik ben verschillende malen tot Fort Ver- millio geweest, en de Peaco River op tot Lake Atha- baskn. Éénmaal heb ik een reis gemaakt, do Slave River op tot Slave Lake. Dat was me 'n tochtje!" „Mooi!" „Maken wij het geheele gezelschap uit, of heb ik goed gehoord, dat er ook nog een dame bij is?" „Ja, mijn dochter vergezelt ons. Zij rust op het oogenblik." „Een geduchte tocht voor een vrouw." „Kato heeft menigen zwaren tocht volbracht. Je behoeft je daaromtrent geen zorgen te maken." Mushalong dacht een oogenblik na. Het was hem duidelijk, dat Goring geen al te groote assistent zou verleenen bij de benoodigdo werkzaamheden, en Beldon zag er veel te fijn uit, dan dat hij zich op hem in dat opzicht zou kunnen verlaten. Datchet was zoo hard als staal, maar hij en Datchet konden geen zes muildieren verzorgen en een grooten voor raad benoodigdheden achterna loopen, om nog niet .van koken en andere werkzaamheden welke bij zoo'n tocht moesten worden verricht „We moeten er nog iemand bij hebben", zeide hij. Een lichte tegenwerping volgde. Goring scheen er bezwaar tegen te hebben, dat het gezelschap vergroot word, en Dachct was er ook niet enthousiast over. Toch kreeg Mushalong zijn zin. „Is het mogelijk om hier nog een anderen man te krijgen?" vroeg Goring. „Ik heb al een kerel op het oog. Hij is een mach tig goed kok, en is verder van alles op de hoogte buiten. Als u het aan mij zoudt willen overlaten om „Ja. Het eenige voorbehoud, dat ik maak is, dat we morgen vertrekken. Ik heb geen tijd te verlie zen." „Ik zal hem opsnorren." „Onderwijl is hier een lijst van de benoodigde voorwerpen. Datchet heeft zich met die zaak be moeid, maar je moet 'm maar eens inkijken, om te zien, of hij niets overgeslagen heeft." „Zeker!" Een poosje later vertrok Mushalong. Zijn eerste werk was, om den toekomstigen kok te vinden. De man dien hij op het oog had, was een zekere Joe Miggins, thans diep in de vijftig, doch zoo hard als een bikkel. Joe trachtte op allerlei manieren aan den kost te komen. Een geweer en een vischüjn schenen voldoende te zijn, om hem in het leven te houden, en hij wist aan tabaksgeld te komen, door zijn onmogelijke kennis van verschillende kaartspe len. Doch Joe had een avontuurlijken geest, en Mushalong hoopte dat hij dien zou kunnen overha len van de partij to zijn. Hij vond Joe in zijn blokhut, bezig met een paar haken en vischlijnen. Het voorstel ontmoette een vastberaden tegenstand. Waarom, voor den donder, zou hij naar de Peace River gaan met een stelletje halfbakken stadsmenschen en een dreinerige vrouw? De woordenstrijd duurde een half uur, en tenslotte gaf Joe toe. „Maar dit wil Ik Je wel zeggen", zeide hij, „als iemand anders als jij mij gevraagd zou hebben, zou ik hem verzocht hebben naar de hel te loopen. Hoe veel loon zeg ie?" „Twintig dollar per week. en alles vrij." „In orde. Ik zal morgenochtend gereed zijn." Erg opgelucht, besteedde Mushalong een uur aan de lijst, en bevond, dat er een groot aantal belang rijke dingen vergeten waren. Hij begaf zich naar Go ring en hosnrak deze. Dntchet fronste zijn wenkbrau wen. doch maakte geen aanmerkingen. „Zie alles, wat je noodig hebt, van MacBride te en Trien Stammes. 3. Volendammer paartje door Gejo Wit en Greta Goet. Komisch gedeelte: 1. Silvain Poons en Henriëtte Davids door E. Brouwer en J. v. Steen; 2. Boeren leider met Beer door Mevr. T. Brouwer—Koster en J. Leguit. Een speciale prijs met lof van de jury werd verworven door de Zigeunerbende met woon wagen. Na afloop reikte de heer C. v. d. Haagen met een toepasselijk woord de prijzc Naar wij vernamen, ife'iesverkoop voor Excelsior een zeer bevretigevc* af opgeleverd. Des avonds te 7 uur bid e ..delvaart plaats vanaf het Westeinde naar onutsluis. Hieraan namen tien kano's deel. Ro^fjerdem belangstellen den stonden langs den kajTit het schouwspel gade te slaan. Het was een fantastisch schouwspel, die handerden lichtjes op 'net water. Velen hadden in derdaad met de versiering prachtig werk gemaakt. Het mooiste aanzien was wel vanaf de eerepoort bij de Maatschappij Ceres tot de Schutsluis. Dit gedeelte was mede door de buurtcommissie schit terend versierd met bloemen, terwijl talrijke lampi ons, electralampjes en verdere verlichting, gezamen lijk met de verlichte kano's een sprookjesachtig schouwspel opleverde. De prijswinnaars werden als volgt door den heer G. J. van Leersum bekend gemaakt: 1. Venetiaan- sche Gondel, C. Haars; 2. De waan. Mej. M. Sepers en J. de Weerd; 3. De Harp en de Sleutel, Trijnie Peereboom en H. Peereboom Az.; 4. Fantasie, een zestal dames. De Juryprijs werd toegekend aan de andere Zwaan, de dames M. Ie Clerccr en Jo Rosloot. De overige deelnemers ontvingen allen een troost prijs. Na afloop werden voor de luidspreker op het bor des van het Gemeentehuis in verband met het jubi leum der Schutsluis (waarmede destijds do vaar- gelegenheid tusschen Winkel en Nieuwe Niedorp tot stand is gekomen) als prekers aangekondigd Burgemeester Pluister en de heer De Ridder, van Winkel. Burgemeester Pluister deelde mede. dat over de stichting der sluis geen bijzonderheden konden wor den vermeld, maar wel schetst spr. de groote beteeke- nis van de stichting, door beteren waterstnnd en uitstekende vaargclegenheid, zoowel ten behoeve van het vervoer van producten als van passagiers. Langzamerhand werd de beteekennis weer minder en thans levert ze alleen nog wat last op aan het verkeer, omdat de brug nog steeds niet verlaagd mag worden. Spr. hoopt dat de vergunning daartoo spoedig moge afkomen en vertrouwt op medewer king van de besturen der gemeente Winkel en Oos terpolder. Spr. gedenkt nog de mannen, die de bouw van de schutsluis bevorderden. Daarna wordt het woord gevoerd door den heer A. de Ridder, namens het bestuur van den Oosterpol der, die de totstandkoming van de sluis in herinne ring brengt. Ook deze spr. schetst de bcteekenis van de stichting in vroegere jaren en ziet in deze sluis bet knooppunt tusschen de gemeenten Nieuwe Nie dorp en Winkel. Spr. uit den wensch, dat de sluis de schakel moge zijn, om die beide gemeenten sa men te binden tot vriendschappelijke samenwerking, tot waadcering van elkanders inzicht en tot heil van beide gemeenten, die zoo nauw aan elkaar ver want zijn. Ten slotte spreekt de heer C. van der Haagen en brengt hulde en dank voor alle medewerking, welke de Floraliavereeniging met deze festiviteiten heeft mogen ondervinden. De honderden menschen welke op dezen pracht avond getuige waren van een en ander, verdeelden zich langzaam aan naar alle kanten en het was nog langen tijd een drukte van belang in het dorp. Het was in de Prins Maurits, zooals te begrijpen, stampvol en er werd een onverdeelde belangstel ling voor de tentoonstelling aan den dag gelegd. Tot laat in den avond heerschte een echt gezellige drukte. Alles is dank zij de uitnemende organisatie en het mooie weer, schitterend geslaagd. K 0 E O F A S JULIANADORP. Het bestuur van de vereeniging „Hulp bij ziekte en ongevallen", gevestigd te Julianadorp, heeft op haar j.1. gehouden bestuursvergadering besloten een overeenkomst aan te gaan met den heer Th. N. Noot te Julianadorp, betreffende het steeds te Juliana- voor de leden van haar vereeniging, ijs ten behoeve van patiënten, noodig op advies van den behandelen- den geneesheer in voorraad beschikbaar te houden. Genoemde heer heeft op zich genomen om tegen de hem kostenden prijs daaraan verbonden voor de vereeniging, ten allen tijde, hetzij dag of nacht, als zoowel op Zondag, ijs ten behoeve van ernstige zie ken te verstrekken. Het door hem voor dit dool beschikbare ijs, wordt in de zaak van genoemden heer aangemaakt in de aldaar aanwezige hoogst moderne „Frigidaire" ijs kast. krijgen", zeide Goring. „Ik ben blij, dat je dien ande ren kerel hebt kunnen strikken. Kun je de muildie ren morgenochtend om negen uur bepakt hebben?" „Zeker!" „Prachtig! Goeden nacht, Enderby ik bedoel Mushalong!" HOOFDSTUK V. Het vertrek. Het was een prachtige en heldere morgen. Hier en daar waren nog modderpoelen, doch het zag er naar uit, dat de aarde in eén paar dagen weer geheel droog zou zijn. Mushalong was al vóór zevenen met de tochtbenoodigdheden bezig, en spoedig daarop kwam Joe zich melden. Hij had een geweer en een kleine rugzak bij zich, dewelke alles bevatte, wat hij gedurende den zes-maandschen tocht noodig had. „Verdorie!" zeide hij. „Wat heb jij je opgedirkt! Heb jij je baard laten afscheren!" „Ik had genoeg rommel om mee te sjouwen. Ik zal één van de beesten maar niet bepakken. Het meisje zal hoogstwaarschijnlijk na twee mijl wel zeere teenen hebben. „Hoe ziet zij eruit?" „Heh haar nog niet gezien." Joe deed zijn werk, zooals men van zoo'n owden rot kon verwachten. Hij begon met twee minuten lang een intieme conversatie te houden met eert muildier, gedurende welken tijd hij vele dingen zeide, die verdienden voor het nageslacht bewaard te blijven. Daarna was het dier zoo handelbaar als een lam. „Dat is ook een reuzegrap, die je uitgehaald hebt zeide hij plotseling. „Vergeten," snauwde Mushalong. „Er is geen kwaad gebeurd, Joe. Zij zal binnen een week of twee zoo vrij zijn, als een vogeltje in de lucht." „Wel, daar ben ik blij om. Wat een vrouw met een echtgenoot als jij doen moet, dat is hij een raad sel. Sta stil, jou driedubbel overgehaald stuk vlcesch' in blik. Er moet nog anderhalve ton op je rug ge pakt worden." „Jij bent zelf anders ook 'n mooie, Joe", zeide Mushalong. „Je hebt de wereld van een heeleboel tredonder gered, toen Je besloto om ongetrouwd tc blijven." .,!k heb nooit gelegenheid gehad om te trouwen. Telkens als ik aanvechting voelde om mijn nek in een strop te steken, dan was er binnen vijfhonderd mijl geen vrouw te bekennen." Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1934 | | pagina 6