HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOcl JB. CLCECK. t SPORT. De Logé. Radioprogramma T/AN GEN Til] K Uitvoer bloembollen. De uitvoer van bloembollen heeft in de afgeloopen maand bedragen li.Gll ton, ter waarde van 17.310.000 tegen 9S28 ton ter waarde van 14.401.000 in de over eenkomstige maand van liet vorige jaar. De voor naamste afnemers wareu Groot-Brittannië met 8366 ton. Zweden 171G, de V.S. van Noord-Amerika 1431, Duitschland 13S2, Cana*ï<t35sft('Noorwegen 321, Dene marken Finln.n;J ^02 ton. verschijn Pootaarüc, yPp brachten een goed resultaat. In tegenstelling n.v de 2 laatste jaren, is het dit jaar vrij goed geloopeifNiiet den afzet van pootaard- appelen. Niet alleen, dat de uitvoer bevredigend was, doch ook de prijzen waren goed: er werd n.1. f5 tot 16 per 100 K.G. voor betaald. In de laatste maand werden 2GG3 ton pootaardappclen uitgevoerd ter waarde van f212.000, tegen 134 ton t er waarde van f 5000 in de overeenkomstige maand van 1933. Frankrijk en België waren met resp. 1570 en 1083 ton de voornaamste afnemers. Het standpunt van den Ned. Tninders- bond. Ten aanzien van het hypothcckvraagstuk heeft de Ned. Tuindersbond in zijn gehouden H. B.-vergade- ring, in afwachting van een wettelijke regeling voor de agrarische bedrijven, de noodzakelijkheid uitge sproken van een algeheel moratorium voor aflossin gen en voor 50 procent der ver schuldigde rente, tenzij de schuldenaar deze vrijwillig wil bewerkstelligen. Met betrekking tot het pachtvraagstuk stelt het als leidend principe vast, dat, nadat uit de productie de arbeidsloonen en exploitatie-uitgaven, lasten en normaal loon voor den gebruiker zijn betaald, het overschot moet dienen voor rente van bedrijfskapitaal van den gebruiker en grond- en gebouwenkapitaal yan den verpachter in gelijke mate. Pas als dit tot een geldend rentctype is gedekt, is het overschot als exploitatiewinst beschikbaar. Pacht voorwaarden moeten billijk zijn, verdwijnen moet de nietigverkla ring in bijna alle contracten van het rcmissierecht, mobiele pacht moet worden ingevoerd, noodig is een grootere zekerheid door continuatierecht en vergoe ding aan den pachter van aangebrachte verbeterin gen- Minimum-prijzen moeten zijn beslist loonende prij- ren voor de op het bedrijf thuis behoorende teelten. Uitvoercijfers. De uitvoercijfers over de laatste maand, betrek king hebbende op de voornaamste producten, welke in deze tuinbouwstreek worden geteeld, zijn niet ongunstig, althans in vergelijking met dezelfde maand van liet vorige jaar. Aan roode kool werden uitgevoerd 943 ton, ter waarde van f2G0OÖ tegen 688 ton ter waarde van 13000 in Augustus 1933. De uit voer van bloemkool beliep 2418 ton ter waarde van 1180000 tegen 11?2 ton ter waarde van fSOOOO in dezelfde maand van 1933. Van de roode kool werden 416 ton naar Duitschland uitgevoerd, 394 ton naar België en Luxemburg en 133 ton naar Groot-Brit tannië. Van de bloemkool ging het grootste deel naar Duitschland n.1. 1880 Ion. Met de tomaten liep het minder gunstig. Er werden 17846 ton ter waarde van f 1.307.000 geëxporteerd te gen 15906 ton ter waarde van f 1.349.000 in de over eenkomstige maand van het vorige jaar. Naar Duitschland gingen er 10518 ton en 7289 ton naar Groot-Brittannië. De uitvoer van uien beliep 6612 ton ter waarde van f274000 tegen 4305 ton ter waarde van f143000 het vorige jaar. Groot-Britannië nam 5536 ton af, België 508 en Duitschland 429 ton. Snij- en princesseboonen werden er 8944 ton uit gevoerd met een aangegeven waarde van f 874000 tegen 3766 ton ter waarde van f240.000 in Augustus 1933. De uitgevoerde hoeveelheden waren dus over het algemeen grooter evenals de waarde per ton. Maar 6. We vernemen, dat zich voor de vacante betrek king van onderwijzer aan de U.L.O.-school voor Zuid- scharwoude en Oudkarspcl slechts 6 sollicitanten hebben aangemeld. Daar is de markt blijkbaar nog niet overvoerd. OUDKARSPEu De heer P. de Graaf, Laanweg, alhier, plukt thans voor de tweede maal aardbeien. Er zitten nog tame lijk veel vruchten aan, en als het zachte weer aan houdt zulten er nog heel wat van kunnen worden geplukt HOOGWOUD AARTS WOUD. Bij den Zondag te Spanbroek" gehouden athletiek- 'dag behaalden onze gymvereen. niet minder dan 12 personeele prijzen als volgt: Heeren: W. Ricmcrsma le pr. speerwerpen, le pr. polsstokhoogspringer 2e pr. hoogspringen, 2e pr. 100 M. hardloopen; M. Nieuwboer: le pr. hinkstapsprong Se pr. polsstokhoogspringen; J. Mol 3e pr. hinkstap sprong. Dames: Mej. A. Wit 2e pr. hoogspringen; 2e prijs Duitsche driesprong; Mej. M. Zwaag: 3e pr. Duitsche driesprong. Adspiranten jongens: P. Tromp: le pr. 80 M. hard loopen. Adsp. meisjes: Joop Gaaijaard 5e pr. drie- kamp hardloopen. Het was een goeden dag voor vereen, en leiders. Onze muziekvereniging vertrok Zondag vol goe den moed naar Culemborg. Met twee flinke bussen .van de firma N'aastepad gingen ze 's morgens op pad. Vele muziekliefhebbers gingen voor plezier mee, zoo ongeveer tezamen 50 personen, 's Nachts kwa men ze opgewekt thuis, waaruit al viel op te ma ken dat ze een goede reis hadden gemaakt. Eerste prijs met 324 punten in de 2e afd. is voor waar een hulde waard en voor vereen, en voor di recteur Koolhaas. Bravo gaat zoo voort en de zege zal grooter worden. NIEUWE NI EDORP Floralia-tentoonstelllng. (Zie elders In dit nummer). Aavulling uitslag behaalde prijzen Floraliatentoon- stelling. Fraaie handwerken: Borduurwerk: 1. Mej. G. Vel te Wieringerwaard; 1 .Mevr. Donker—Gutte te Hoog woud; 2. Mevr. *T. Hossen—Visser; 2. Mej. Gorter te Barsingerhorn. Eorv. Mej. A. Grauwelman. Haarlem. Breiwerk: 1. Mevr. Hoogland—Keizer, Schagen; 2. Mevr. de Wed. Buthfer— de Heer; 3. Mevr. Stammes- Butter; Eerv. Mevr. de Wed. de Beurs—PI ui ster. Haakwerk: 1. Mej. M. Grootewal. Hoogwoud; 3. Mej. G. Vel.Wieringerwanrd; Eerv. Mevr. Wed. Pe perKouwenborg, N. Niedorp. Tweede afd. Fraaie Handwerken: 2. Mevr. Strij ker—Molenaar te Winkel met Kussen; 2. Mej. M. Koomen te N. Niedorp, eveneens met Kussen; 3. Mej. A v. d. Molen met looper: Eerv. Mevr. Keulen te Winkel met kussen. Mevr. Peerboom—Witsen te N. Niedorp met looper en Mevr. Keet man—Oudendijk met kleedje. Spreien: 1. Mej. M. Grauwelman te Haarlem; 2. Mevr. Wed. Komen te Hoogwoud; 3. Mevr. de Vries te N. Niedorp. Naaiwerk „Van Oud-Nieuw": 2. Mevr. F. A. Glos te Hoogwoud; 2a. Mevr. MantelHeggelaar, N. Nie dorp: 3. Jongej. M. Stammes: 3a. idem. Fraaie Handwerken (kinderen): 1. Jongej. D. Broekhuizen met stopwerk: 2. Jongej. R. v. d. Oord met naaiwerk: 3. Jongej. T. Kuiper met haakwerk; Een-. P. Merrelaar en L. Berkhout, allen N. Niedorp. Huisvlijt: 1. Mef. T. Jnarsma te Broek op Lan- gendijk; 2. Mevr. Gorter te Barsingerhorn: 3 en 3a. Mej. A. Grauwelman te Haarlem; Eerv. Mevr. Gor ter te Barsingerhorn, I AT. K M A AR Te Alkmaar is Zondagnacht overleden de heer Jb. Cloeck. Zoowel binnen als buiten Alkmaar is Jaap Cloeck jarenlang een geziene persoonlijkheid geweest, be mind om zijn karaktereigenschappen, geëerd om zijn onkreukbare eerlijkheid, gerespecteerd om zijn groote gaven van geest. De gemeente Alkmaar heeft hij als wethouder ge diend en niets was hem te veel om de stad zijner inwoning tot ruggesteun en voorlichting te zijn. Als een rasechte Middenstander heeft hij ook als voorzitter der Middcnstandsvereeniging zijn werk kracht gegeven voor de Middenstandsbelangen. Maar nog in meer algemeenen zin was Jb. Cloeck een goed burger van Alkmaar en tal van vereenigin- gen als de Ned. Reisvereeniging, Volksonderwijs, Staatspensionneering enz. vonden hem in de rij hun ner bestuurderen. Wij persoonlijk hebben vooral op politiek terrein den heer Cloeck ontmoet en ook daar was zijn per soon de echte medestander en medestrijder op wiens woord men bouwen kon en door wiens vriendschap men zich gesterkt en gedragen wist. De heer Cloeck die een pieizierreis naar Madeira maakte, is daar ziek geworden. Per scheepsgelegen heid naar IJmuiden vervoerd, is hij Zondag naar Alkmaar gebracht en daar 's nachts in het Cen traal Ziekenhuis overleden. De begrafenis zal Donderdag plaats hebben. W I ERINGEN Hinderwet en Bouwvergunningen. Ingevolge de Hinderwet is aan de Fa. Edel en Thies vergunning verleend tot het inrichten van een koffiebranderij in haar perceel Hoofdstraat-No. 1 te Hippolytushoef. Aan V. Bakker Dzn. is vergunning verleend tot het bouwen van een woonhuis aan de Zwinstraat. Werkverschaffing. Aan dienstplichtige arbeiders, werkzaam hij do werkverschaffing, die door de militaire autoriteiten voor inspectie worden opgeroepen, kan voortaan ver goeding worden gegeven voor het noodzakelijk ver zuim, zulks overeenkomstig do regeling getroffen voor verzuim bij feestdagen. Verloting. Aan 'de Evangelisatievereeniging in en ten bate der Ned. Herv. Gem. alhier is vergunning verleend tot het houden van een verloting op een bazar, te houden in November a.s. Plaatsing bij de werkverschaffing. Zooals bekend geldt tot nu toe de bepaling, dat werklooze arbeiders ,die nd 1 Januari 1933 tijdens hunne werkloosheid zijn gehuwd, niet bij de werk verschaffing kunnen worden geplaatst alsvoren zij drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. In verband met eenige wijzigingen in de steunrege ling welke ook voor de werkverschaffing zullen gelden, zal voortaan de datum 1 April 1934 gelden inplaats van 1 Januari 1933. Ter voorkoming van misverstanden wordt er de aandacht op gevestigd, dat ten aanzien van diege nen die na 1 April 1934 gehuwd zijn, de bepaling ge handhaafd blijft, dat zij, die vóór hun huwelijk als kostgangers bij de werkverschaffing waren ge plaatst, ook na hun huwelijk als kostganger, d.w.z. dus telkenmale gedurende een periode van vijf we ken, drie weken tewerkgesteld mogen blijven. ZIJ PE ST. MAARTENSBRUG. Het bouwen van een woonhuis voor den heer C. Nierop alhier, is opgedragen aan den heer B. Zee man te Schagen. Ingezonden stukken Een nieuwe ruk naar rechts door den voormallgen Neutralen Bond. kleinen middenstand werd gediscusieerd. Contact werd gewenscht, om gecombineerd op te trekken met de coöperatieve vereenigingen. De heer Gaijaard (Nieuwe Niedorp) was daarvoor een bekende voor vechter. Nu is dit allemaal veranderd Ver van de tuinders in Amsterdam, door deftige heeren zullen geleerde betoogen worden gehouden. Ze zullen den mond vol hebben over legale actie. Nu, wij weten hier wat legale actie is. We worden legaal door de banken uitgeplunderd, we moeten op een legale manier veel te hooge pachten en renten betalen. Veel arme tuinders wor den legaal in de werkverschaffing gestopt. De regeering stopt op een logale wijze de groote tarweboeren vele millioenen toe aan steun. De mid denstanders en winkeliers worden op een legale ma nier niet meer betaald door de verarmde tuinders o nee dit niet betalen gebeurd illegaal. Maar er is wel veel veranderd in de voormalige leiders van den Neutralen Bond. Met dank voor de plaatsing. Een lid van den voormaligen N. B. M. de Redacteur, Beleefd verzoek ik U om wat plaatsruimte, 't Geen ik wil schrijven is wel speciaal voor de Noord-Hol- landsche tuinders geschreven en v.n.1. voor de tuin ders uit West-Friesland, maar vele arbeiders en noodlijdende middenstanders hebben toch ook veel belang bij deze dingen. De Schager Courant is voor dit geval dan ook het meest aangewezen orgaan om hier bekendheid aan te geven. Zij bereikt alle lagen der bevolking en niet alleen vakkringen. De voormalige N. B. is nu reeds ccnigen tijd In gelijfd bij den Nederlandschen Tuinbouwbond. Het H.B. van dien bond heeft vergaderd in Amsterdam en daar besproken haar „Economische Politiek", o.a. het huidige systeem van den steun. De heer Hoogland vond de tegenwoordige regeling wel goed, als de steun maar eenigszins voldoende was. Welnu de steun is voldoende, maar enkel en alleen voor de grooten en kapitaalkrachtigen, dit weet Hoogland. Voor de arme en kleine land- en tuinbouwers is de steunregeling een paskwil, dit weet Hoogland ook. Toch i3 de tegenwoordige Re geling wel goed, zonderlinge houding van een ver tegenwoordiger der kleine en arme tuinders. Punt 7 van de agenda dier vergadering behandelt het samengaan met den bond „Landbouw en Maat schappij". Met algemeene stemmen werd beslo ten tot samenwerking. Dezo bond is de meest recht- sche richting toegedaan. Deze lieden willen voor de bevolking van Nederland de groenten en het fruit nog duurder maken. Deze lieden willen de loonen der arbeiders nog meer omlaag drukken, deze lieden hebben altijd den mond vol over de reuze winsten van winkeliers en andere kleine neringdoenden. In een vergadering van dezen bond in de Zljpe kon men deze geluiden beluisteren in den afgeloopen winter. Bij de groote boeren is deze bond dan ook erg in trek en v.n.1. in Gelderland, Overijsel en Groningen. Deze bond is een volkomen aanhangsel der fascis tische economie. Met algemeene stemmen samenwerken, enz.... De heer Hoogland wil samenwerking met deze rich ting. We zouden hier ook den heer Kaan kunnen op noemen, al is hij dan geen H.B.-lid, hij is toch lid der redactiecommissie, van het orgaan van den Ne derlandschen Tuindersbond. Ja, ja, ze zijn leiders en vertegenwoordigers van de arme en kleine tuin ders van den Langendijk en omstreken. Het H.B. heeft verder besloten om een congres te houden, met Landbouw en Maatschappij. Professo ren en Doctors-Ingenieurs, enz., zullen dan spreken in Amsterdam. Er wa s een tijd dat dergelijke congressen midden in de belangstelling stonden van de N.-Hollandsche bevolking. Eenvoudige tuinders waren dan de woord voerders, Hoorn of Alkmaar waren dan het centrum. De dagelijksche strijd tegen den ondergang, do ac tie, de demonstratie en de leuzen werden gezamenlijk vastgesteld. Er werd gesproken over de éénheid van arbeiders van stad en land. Over de misère van den WIERINGEN. SUCCES 1—TEXEL 1, 0-6. De eerste competitiewedstrijd is niet geworden, wat wij hadden verwacht. Wij hebben ons met een puntloos spel tevreden moeten stellen. Wel is tot de laatste minuut de spanning erin gebleven, doch het verdedigende spel van T. is voor S. een tegen valler. De T.-achterhoede verdedigde geregeld met 4 man, zoodat de S.-aanvallen steeds werden on- zcep gebracht, en de verre centers van T. brachten menigmaal verwarring in de S.-achterhoede. Voor rust had S. het beste spel, en ontkwam het T.-doel menigmaal aan een doorboring. Ook de strafschop bracht geen verandering. Rijkers schoot teveel op den keeper, welke ook een goede aanwinst voor het T.-team is. Over den wedstrijd zelve zal ik kort zijn. Alleen zij vermeld dat scheidsrechter de Beer uit stekend leidde, en telkenmale waar noodig was, di rect optrad. Veel vrije schoppen waren gevolg van forsch spel. Over 't algemeen een zwaren strijd, met menig goede momenten, doch beide partijen kon den het doel niet vinden. Laten wij hopen volgende weck tegen D.T.S. for tuinlijker te zijn. Succes 2Hcldersche Boys 1, 1—2. Succes 2 speelde een oefenwedstrijd tegen H. Boys en moest in de Boys hun meerdere erkennen, alhoe wel beide partijen tegen elkaar waren opgewassen, doch de H. B. wisten eenmaal meer te scoren. Succes 3Hcldersche Boys 2, 1—2. Ook Succes 3 moest tegen de H. Boys verliezen, wat evenwel de verhouding weergaf. Volgende week allen beter, als de N.H.V.B. begint te starten. (Dit bericht wordt door verkeerde verzending pas heden geplaatst). CHRONISCHE HOOFDPIJNEN Een kwelling van 20 jaar geëindigd. De dame, die dezen brief schreef, is geen uitzon-] dering. Honderdduizenden hebben geleden zooals zijf' En allen konden hun pijnen kwijtraken, indien z<i slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. „Twintig jaar lang werd ik gekweld door hoofdj pijnen, duizeligheid en maagpijnen, zonder dat i!^ hiervoor eenige verlichting kon vinden. Sinds ik Kruschen Salts gebruik hen ik steeds vooruitgegaan en tegenwoordig heb ik nooit pijn. Ik gebruik noö steeds Kruschen Salts; er gaat geen morgen voorbij; dat ik ze niet inneem en dat houd ik nu al 4 jaren( vol." Mevr. J. G. te AJ Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortel aan; De oorzaak wordt weggenomen en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig; zout. Iedere „kleine, dagelijksche dosis" Kruschety Salts is een combinatie van 6 zouten en oefent ecu milde werking uit op verschillende, inwendige or ganen: spoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zooals de natuur dat heeft bestcmd.% Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle! apothekers en drogisten f0.90 en f 1.60 per flacon< omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket' op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) WOENSDAG 19 SEPTEMBER. HILVERSUM (1875 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Onze keuken V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A.: 10.15 Uitz. voor de arb. in de Continubedr.; 12.00 Gramofoonmuziek; 12.15 Vara-ensemble; 1.00 Gramofoonmuziek; 1.15 Varaensemble; 1.45 Voor de vrouwen; 2.00 Zenderverz.; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 De Notenkrakers; 600 De Flierefluiters; 7.00 Sportuitzending; 7.20 Vara-kinderkoor; 7.40 Strijders van voorheen; 8.00 Herh. S.O.S.-ber.; 8.03 Orgelspel; 8.15 Men vraagt en wij draaien; 8.30 Een hoorspelle tje; 9.00 Vara-orkest; 9.45 Vaz Dias; 10.00 De Friere- fluiters; 10.15 Zang; 10.30 Vara-orkest; 11.15 Gramo foonmuziek. HUIZEN (301.5 M.) N.C.R.V.t 8.00 Schriftlezing; 8.15 Morgenconcert; 10.30 Morgendienst; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Radioverbinding met Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" op de Noordzee; 12.00 Politieber.; 12.15 Piano en Philh. Orkest; 12.30 Ensemble; 2.00 Studio-orgel; 3.00 Chr. Lectuur; 3.30 Gramofoonmuziek; 3.45 Zender verz.; 4.00 Liederen; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Land- bouwhalfuurtje; 6.30 Onderwijsfonds voor de scheep vaart; 6.58 Zenderoversch.; 7.00 Politieber.; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Lezingen; 8.00 Concert; 10.30 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 6.30 Concert; 7.40 Idem; 8.20 Idem; 8.35 Concert; 9.10 Accordeonspel; 9.30 Piano; 9.45 Concert; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (484 M.) 12.20 Concert; 5.20 Idem; 6.55 Viool; 7.20 Gramo foonmuziek; 8.20 Concert; 10.05 Gramofoonmuziek; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 M.) 12.20 Gramofoonmuziek; 1.30 Omroeporkest; 6.35 Idem; 8.20 Orkest. 9.20 Idem; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1281 MA 3.20 Omroeporkest; 9.10 Zang; 10.30 Omroeporkest. 11.20 11.20 Dansorkest BERLIJN (357 M.) 450 Concert; 6.50 Concert; 7.40 Volksliederen; 11.10 Omroeporkest. HAMBURG (332 M.) 12.35 Orkest; 6.10 Volksliederen; 6.50 Gramofoon muziek; 11.05 Idem; 11.45 ViolonceL KEULEN (458 M.) 11.30 Piano; 1250 Middagconcert; 850 Cembalo; 10.40 Omroeporkest. DAVENTRY (1500 M.) 1250 Orgelconcert; 1.05 Orkest; 3.35 Sted. orkest; 8.20 Orkest; 1055 Orkest; 1150 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.09 Gramofoonmuziek; 8.05 Gramofoonmuziek. PARIJS RADIO (1648 M.) 7.20 Gramofoonmuziek; 850 Idem. 11.35 Concert; 9.05 Concert; 10.50 Dansmuziek. MILAAN (389 M.) 5.30 Kamermuziek; 6.20 Gramofoonmuziek. ROME (421 1 555 Zang; 7.20 Opera; 11.20 Concert WARSCHAU (1345 M.) 4.55 Zang; 750 Zang; 850 Concert; 950 Piano; 1055 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 Jf.) 450 Omroeporkest; 5.05 Concert; 5.50 Gramofoon muziek; 6.00 Harmonikamuziek; 8.10 Ital. muziek; 9.00 Harmonie, Lady Billington zat in de hall te breien, toen Violet O'Neill met een glimlach op haar aardig ge zichtje en een vroolijke tinteling in de blauwe oogen, frisch en opgewekt na haar lange reis, do trap af kwam. „Hter heb je een kopje thee", zei haar gastvrouw, „O kind, wat ben ik blij, dat ik je weer eens zie". ,Ik vind het niet minder prettig, nicht Clare en bij Ted!" De onverschilligheid van haar toon was ge prononceerd om na tuurlijk te zijn. „Hoe is het met ïem"? Lady Billington zucht te. „Och kind, zei ze, „de jongen heeft den laat- sten tijd zulke eigen aardige ideeën. Ver beeld je, hij vindt dat ik b.v. gelijk sta met een keu kenmeid. Hij zou het niet eens vreemd vinden, met zoo iemand te trouwen." „Wat, Ted Billington, de rijke grootgrond-bczittcr van het graafschap. Wil hij misschien de bezittingen verkoopen?" „Neen, dat niet, maar hij heeft zonderlinge ideeën over gelijkheid. Je moet me helpen, hom van die ideeën af te helpen. Ik geloof, dat hij hoog tegen je opinie opziet." Violet vroeg weifelend: „Welke middelen hebt u aangewend, hevig verzet?" „Natuurlijk, ik heb alles geprobeerd, argumenten, overreding, bedreiging Violet sprong op „Tob er niet meer over", zcï ze, terwijl ze de oude dame kuste. „Misschien weet ik wel een middel." „Heusch? Stil, ik geloof dat ik hem hoor aanko men!" „Gaat u dan weg en laat hem aan mij over, als u erbij bent, kan ik me niet zoo goed houden". Lady Billington stond op en ging naar de zijka mer, juist op dat moment, dat de jonge man in een sportcostuum, de kamer binnentrad. „Zoo Violet, hoe maak je het?" riep hij uit en schudde haar de hand. „Best, en hoe is het met jou, Ted, het doet me ge noegen, te zien, dat je een zwarte en een roode das draagt, ik was bang dat het een roode zou zijn." „Ik dacht wel, dat je me met m'n ideeGn zou pla gen, Violet", zei hij, maar je moet niet meenen, dat ze niet dieper gaan dan de kleur van mijn das. „Ze zijn van meer innerlijke waarde, hè Ted, ik interesseer me zelf ten zeerste voor je ideeën." „Dat is iets nieuws. Hoe komt dat?" „Och, ik begin in te zien, dat het eigenlijk vol komen hetzelfde is of een man een edelman of een bediende is", eindigde ze, met een teederen klank In haar stem. „Dat klinkt me vreemd uit Jou mond, Violet, waf heb je gelezen?" „Niets ik spreek uit ervaring. Ik geloof, dat het beter is, de waarheid te zeggen. Ik heb juist bij de Digby's gelogeerd en „En? Daar hebben ze een heel knappen palfrenier, lang, forsch, werkelijk heel aardig." „Hoor eens Violet, je hebt geen vader of broers, het is dus aan mij te zorgen, dat je je niet compromit teert." „Ik begrijp Je niet", zei Violet. „Hij is van fatsoen lijke ouders, zijn moeder heeft me heel vriendlijk ontvangen." Ga je met hem correspondeeren, vroeg hij min achtend?" „Neen, ik zal hem niet schrijven, voor ik iets vani hem hoor." Met een gebaar van ongeduld sprong Tod op! „Violet, dat kan ik niet verdragen. Je zult er spijt van hebben, en diep, diep ongelukkig worden. O Vi olet, zie je dan niet, hoeveel ik van je houd?" „Zeker, Ted, we hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden, méér als een broer en een zuster...." „Ik wil je broer niet zijn, Violet, ik heb je altijd liefgehad, nu zie ik eigenlijk pas in, hoevéél ik van jou houd. Ik weet wat je antwoord zal zijn, maar..." „Als je dat zoo goed weet, behoef ik niets meer te zeggen". Het is meer de toon dan de woorden, die Ted plotseling op de knieën voor haar deed vallen." „Violet, Violet, dus je houdt van mij? Hoe kon je dan al die leugens verzinnen?" „Kun je dat nu nog vragen", vroeg zc zacht ert staarde hem diep in de oogen. „Als eenig antwoord kustte hij haar lippen.... GEORGE NORTS.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7