Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Mushalong Floralia=F eesten te Oude Niedorp. VOOR DEN POLITIERECHTER Zitting van Maandag 17 Sept. Urk. 'N WIJDGEBROEKTE RADIO-AFTAPPER. Een niet verschenen inboorling uit het eiland dei ballon-pantalonners Urk. Tijme v. E., had zich de brutaliteit gepremitteerd ten eigen genoegen de ra dio-energie der geraeentedistributie af te tappen ten einde lustig en gratis van het moderne genot te kunnen profiteeren. Van de reclasseering scheen deze eenigszins zonderling aangelegde eilandbewo ner niets te willen weten. De heer Wiggers had ech ter een uitvoerig rapport ingeleverd, waarin de exentrieke aanleg van dezen knaap duidelijk naar voren kwam. Hij is ook nog 'n onruststoker en rel letjesverwekker. Eisch f30 boete of 15 dagen. Uit spraak conform eisch. Z.- en N.-Schermcr. EEN AANGENAME GRASMAAIER. Een boerenarbeider uit X.- en Z.-Schermer, .Tan V.. stoffeerde de politiczondaarshank naar aanleiding van het nognl ernstige feit. dat hij zijn tijdelijken patroon, Cornelis Keppel. had gedreigd hem met een zeis de darmen uit zijn donder te zullen snijden en hem voorts op die operatie had voorbereid, door hem met een strekel (dat is een soort voorwerp om de zeis aan te zetten), cenige harde stompen tegen zijn body, benevens 'n schop tegen zijn dijbeen toe te dienen. De kwestie was, zoonis uit het lange verbaal van Jan bleek ontstaan uit de omstandig heid dat baas Keppel niet voldaan was over de Tnanierskunst van den verdachte. Door een en ander was Jan totaal over zijn zenuwen heengeraakt. Volgens den veehouder Corn. Keppel was Jan woedend geworden, omdat hij vóórleed hoe Jan maaien moest. Hij werd zoo gevaarlijk, dat boer Kees door de sloot heen de vlucht nam. De Officier requireerde tegen den man. die overi gens zeer gunstig bekend stond. 2 maanden gev. De verdachte legde zich met een soort Oostersch fata lisme bij het gebeurde neer. Vonnis 1 maand gevangenisstraf. UrÜ. VOORSTANDER VAN DIRECTE ACTIE. De 28-jarige visscber Jan Keuter had op 14 Mei zijn mede-eilander Harm Kieft eenige minder aan gename oogenblikken verschaft, door hom eenige op stoppers met een bootsbaak toe te dienen, welk hard handig optreden het gevolg was van een bespreking over n'geeringsmnatregelen met betrekking tot de visscherij. Het drama had plaats op en bij het vaar tuig van den verdachte. Deze verdachte, lang van stof. verspilde vele kostbare minuten aan zijn ora- 1io pro domo. echter met geen ander resultaat dan «en veroordeeling tot f30 boete of 15 dagen. Hij was reeds 2 maal wegens mishandeling veroordeeld. Den Helder. LOSSE LIPJES. Mof. Gerritje Volkerdina K.. gelukkige echtgenoo- te van den heer Pieter Sm. te Dei Helder, 'n slank- lijnigp verschijning, had op 11 Mei haar vrouwelijke lieftalligheid geschonden door den veerman J. Leeuwerik te kwalificeeren als een oplichter en een schurk. Dit gezang kwetste de artistieke gevoelens van den Leeirwerik en werd aangifte gedaan. Het arme vrouwtje was heel erg overstuur, omdat de lieer Leeuwerik zijn schuld niet betaalde, wat aan leiding gaf tot de strafbare losbarsting. Vonnis f 1 boete of 1 dag. F.F.N STOK OUD KLUSJE. Een inwoner van Gaasterland. de 25-jarige boeren knecht Hcndr. R.. stond alsnog terecht terzake het feit, dat hij in 1932 te Texel zich wederrechtelijk had loegccigend een magneet van een gasmotor, eigen dom van den lieer B. Dekker, veehouder aldaar. Verdachte was destijds bij Dekker in den kost en had uit wraak gehandeld, omdnt mej. Dekker klee- ren van hem had achter gehouden. Ja. zei Dekker, maar hij was me nog kostgeld schuldig. Kiseh f20 boete of 10 dagen. Oordeel des rechters: f 10 boete of 5 dagen. Den Helder. EEN WILDEMAN GEËXPEDIEERD. Brigadier Horsman te Den Helder had op 13 Mei de onaangename taak te vervullen, een beschonken, •langs den weg slapenden ingezetene. Corn. van H., 'n hekend, om niet te zeggen: berucht exemplaar, in te moeten rekenen, welke operatie onder hevig verzet plaats vond. Ter zake dit verzet werd de recalcitrante kistjesman veroordeeld tot 1 mnd. gev. FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. Hij beschouwde het zwaarbeladen muildier, en schudde mismoedig het hoofd. „Is er iets niet in orde!" vroeg Mushalong. „Ja zeker! liet is met die beesten allemaal mis. Je zoudt zoo denken, dat, toen de Natuur het plan maakte om zoo'n schepsel te fabriceeren, hetwelk bedoeld was om allerlei benoodigdheden op te sta pelen, zij ervoor zou zorgen, dat zoo'n beest een vlak ken rug kreeg, waarop een kerel allerlei dingen net jes zou kunnen stapelen, en zakken opzij, zooals de kangeroes hebben. Die Ksmeraldn hier heeft heele- maal geen rug. Haar flanken gaan. vanaf de rug- gegraat, direct naar beneden. Je moet een ongeloof lijk voel voor evenwicht hebben, om te voorkomen, dat het dier omver valt. Toch geloof ik wel, dat het zal gaan." Er was een groote voorraad kampccrbenoodigd- heden en Joo's ougen tintelden toen hij de artikelen voor de keuken zag. Ofschoon hij desnoods op een schop een goed maal had kunnen koken, vond hij bet wel prettig om de nieuwste uitvindingen en snufjes op dat gebied te hanteeren. Het nest alumi- hiumpannen, welke zoo keurig in elkaar pasten, fascineerde hem. „Fijne bullen," zeide hij. „Potvorblomme. daar zul len zo wat voor moeten hebben neergeteld. Nog nooit zoo iets gezien." Mushalong knikte met zijn hoofd, en draaide zich om. toen hij achter zich hoorde hoesten. Hij zag een meisje in do omlijsting van de deur der hut staan, terwijl hnar overvloedige haardos in den zonne schijn glinsterde. Zij was gekleed in een geschikt twcodcostuum, zeer kort, waardoor haar mooie, hoo- ge rijglaarzen geheel zichtbaar waren. Hij schatte haar op ongeveer twintig jaar. Haar fijnbesneden gelaatstrekken ontspanden zich in een glimlach. „Goeden morgen!" zeidc zij. „Dus U is onze gids?" „Dat ben ik." Den Helder. EEN GROOTE MOND OPGEZET. Een voormalige Heldersche dame, thans woon- woonachtig te Zuijlen, mej. Aagje B., huisvrouw Pe trus D., had voor den politierechter uit die gemeente nog een beleedigingszaakje op te knappen met be trekking tot den sergeant-torpedomaker II. D. Mathijsesse. die zij op 14 Mei een vuile schooier had genoemd. Volgens de dame had zij weinig motief, de zen meneer te respecteeren. Eisch en vonnis f 8 boete of 4 dagen. F. g m o n d-B Innen. ONWILLIGE EGMOXDERS. De heeren Gebroeders IJsbrand en Cornelis Bh, beiden visschers te Egmond aan Zee. hadden niet voldaan aan de invitatie van den rijksveldwachter Minnee, die hun helastingplnatjes eens wilde be- studccren, om van hun rijwiel af te stappen. Zij moesten thans terecht staan, doch alleen IJsbrand was verschenen. De comparant vermeende zeker een openbare vermakelijkheid bij te wonen en klom op de zondaarsbank, om alles eens goed te kunnen bekijken. Hij werd echter verzocht in lager sfeeren af te dalen, en voorts evenals zijn broeder, verzocht om a.s. week om half 2. aangezien Minnee niet present was, terug te komen. Egmond aan Zee Beverwijk. ONGEWENSCHTE VRIJPOSTIGHEID. Een te Beverwijk wonende bediende van een draai molen, Hendrik H.. was in den nacht van 22 op 23 Mei wederrechtelijk en langs den minder gebruike- lijken weg binnen gedrongen in het hotel van den heer J. Bornbaum te Egmond aan Zee. Deze Duit- sche pruimebnom was op dezen logé niet gesteld, stelde de politie met het geval in kennis en stond de heer Hendrik H. heden ter zake huisvredebreuk terecht. Het bleek dat hij heerlijk had gemaft in een der logementshedden, eenigermate onder den ver- doovenden invloed van genoten biertjes. Zijn straf register prijkte met een paar diefstalletjes. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis f10 boete of 5 dagen. Alkmaar. STIEFVADER PIET GALIS EEN TAND UITGESLAGEN. Volgens dagvaarding zou de tuinder Cornelis H. uit Harenkarspel, den koopman in paling. Pieter Galis, te Alkmaar, vroeger kastelein te Zuidscharwoude, na een nogal heftige kwestie over oen gestalde flets, een tand hebben uitgeslagen. De beer Galis is de stiefvader van gezegden heer Cornelis H.. die heden wegens bovengenoemde mishandeling terecht stond. Volgens Galis kostte de completeering van zijn ge bit f 10. welke schade niet was vergopd. Galis had een rijwiel bewaard van Cor. Il's broeder, die in Alkmaar een hechtenisstraf had op te knappen en over het bcwaarloon ontstond de ruzie, hierboven gemeld. De onvrijwillige medewerker van den tand arts werd veroordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. Den H e 1 d er. HELDERSCHE VUISTVECHTER De niet verschenen heer Jb. Nic. Cor V. te Den Helder, bad op 12 September 1933 te Den Helder, den dooven barbier IJf. Denijs afgetuigd, en hem een flinke tik tegen zijn mond toegebracht, waardoor deze figaro pijnlijk werd getroffen. De reden van die harde behandeling, die een jaar later nog sehèfn n& te werken, was den heer Denijs onbekend. Vermoede lijk betrof het hier een hurenkibbelarij over een steegje of 'n dergelijke belangrijke casus bolli. Eisch en vonnis f20 boete of 10 dagen. Den II e 1 d er. EEN ONWELKOM OORDEEL. Mej. Martina M., huisvrouw C. S., voorheen het schoone geslacht van Den Helder sierend en thans verdwenen onder dc millioenen-bevolking van Am sterdam, had. toen zij nog te Den Helder woonde, mej. J. Jonker, weduwe Verhoeven, die intusschen weer andere amoureuse relaties had aangeknoopt, op ergerlijke wijze beleedigd in bewoordingen, die we maar met den mantel der anonimiteit zullen bedek ken. De thans ter verantwoording geroepen dame ontkende het geïncrimineerde scheldwoord te heb ben gebezigd, doch de getuigenverklaringen van den heer Broek, schoonbroeder van verdachte, en zijn beleedigde aanstaande, waren tè sterk en werd zij veroordeeld tot f7 boete of 7 dagen. Uitgeest. EEN GEWELDIGE TEGENPLEITER. De wegens ziekte niet verschenen heer A. Schot man te Uitgeest was op 21 Mei j.1. in minder aange naam contact gekomen met den 37-jarigen arbeider Hendrik R„ 'n reusachtige kerel, die alleen door „En zij keek naar Joe. „Dat is mijn vriend Joe. Hij zal voor ons koken. Joe zou een fatsoenlijk maal kunnen maken uit een paar oude schoenen." „Wat interessant!" Zij slenterde naar binnen, en liet haar blik over de bepakte muildieren gaan, terwijl zij opmerkte, hoe keurig alles was vastgemaakt en opgebonden op de ietwat onbehouwen schepsels. „Het is een prachtige dag om te beginnen", zeide zij. „Ja en het weer zal het houden ook.' „Zullen we veel sneeuw aantreffen?" „Op de hoogten een dag of twee. Maar ze is al fijn aan het opdrogen." Mushalong ging door met zijn werk, en, terwijl hij bezig was, nam zij hem heelemaal op, vanaf zijn lange beenen tot aan zijn gebronsde, gespierde nek en kort geknipt haar. Met Joe had zij met een en kelen blik afgerekend, want Joe zag eruit als elke woudlooper, die op zn retour is. Mushalong was anders. Hij ademde kracht persoonlijkheid. Wan neer hij naar haar keek, was het als een koning, die op zijns gelijke neerziet. Zij taxeerde hem onmid dellijk op een man, die geheel en al buiten het ge wone soort stond. „Bent U haast klaar?" vroeg zij. „Over een kwartiertje," antwoordde hij, zonder het hoofd om te wenden. „Kent U dc plaats waar we heengaan?" „Niet nauwkeurig. Peace River is een tamelijk groot ding. Nogal een eind weg, om een vacantie- reisje heen te maken." Zij knikte, en wendde zich af. Joe's arondsoogen keken haar na, toen zij verdween. ,.'n Schatje," zeide hij. „Eigenaardig tochtje zat dit worden, vermoed ik." „Wat bedoel je?" „Zij brak het gesprek nogal plotseling af. Ik heb zoo'n flauw idee, dat het niet precies een vacantie- uitstapje is." Mushalong had datzelfde gevoelen ook gehad, want het was heteekenisvol. dat geen bepaalde be stemming was aangegeven. Hij wist, dat hij naar de Peace River moest, doch dat besloeg een oppervlak te van vele honderden mijlen. „Dat is Goring's zaak", zeide hij, „en daarover be hoeven wij niet te sappelen." „Of je gelijk hebt. Wat zijn het eigenlijk voor snuiters?" „Dat zul je gauw genoeg zien. Ik geloof, dat het mannen als Max Baer, of Primo Camera, met eeni ge geringschatting als tegenstander zou worden op genomen. Van woorden kwam het tot daden en werd de heer Schotman onthaald op 'n doffer, die hem alle lust tot reagceren benam. Maar er is in Alkmaar nog een politierechter, die niet bang behoeft te zijn en alsnu den heer B. duchtig de les las. Wegens ernstige ziekte van den heer S. werd de zaak ech ter aangehouden tot Maandag 19 November a.s. Alkmaar, OP DE PORTEMONNAIES-.TACHT. De welbekende 21-jarige loopknecht Nicolaas Sm. te Alkmaar, 'n zeer onbetrouwbaar jongmensch, reeds verschillende malen veroordeeld en een totaal mislukte reclassant, had op 30 Mei weer een zeer brutaal stukje uitgehaald. Hij bracht namelijk be zoek aan het Catechisatielokaal der Gcr. Kerk aan de Oudegracht, niet om daar het godsdienstig on derricht van Ds. Meijerfeld te genieten, doch om de portemonnaies met inhoud te gappen uit de mantel zakken van een drietal dames Belijdenis-catechi santen, mej. Tr. Blankman, Tr. Vos en Alie Kramer. Natuurlijk waren do meisjes lang niet voldaan over hetgeen zij aanvankelijk als een grap beschouwden. Later echter bleek dat het droeve ernst was. Do laffe dader werd echter opgespoord en bleek de be kende Niek Sm. te zijn. Hij stond heden terecht en werd veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Zijn moeder trachtte nog een goed woord voor haar ongelukkigen zoon te doen, doch officier en Begunstigd door mooi weer hebben op Zondag en Maandag j.1. de floraliafecsten te Oude Niedorp plaats gehad. Evenals vorige jaren heeft dit feest zich in een groote, belangstelling mogen verheugen, zoowel van de zijde van de inzenders als van de bezoekers. Zondagmiddag vond de opening plaats in de zaal van den heer Feijs. De openingsrede werd uitgespro ken door den burgemeester, den Edelachtbaren heer C. G. M. van Baar. Spr. zegt, met groot genoegen zijne medewerking tot dit feest te vcrlccnen. Het was hem een vreugde te bemerken, dat in een plaats zooals deze, zooveel animo bestaat voor het organiseeren van deze ten toonstelling. Dit feest wordt niet in de eerste plaats beschouwd om feest te vieren. Hier komt tot uiting de liefde tot de natuur en waar liefde is voor het kwecken voor al het schoone, dat God ons heeft gegeven, is geen plaats voor het slechte, doch ge tuigt van een goeden inborst. Van dezen kant wil spr. de tentoonstelling bekijken. Dit feest staat op hoog peil. Met deze korte woorden besluit spr. zijn rede. We hebben hierna een rondgang gemaakt door de tentoonstelling. De raadszaal was evenals het vori ge jaar ingericht voor tentoonstellingsruimte. Hier zagen we uitgestald diverse handwerken, teeken- werk, foto's, enz. enz. De voorzaal van café Feijs was gevuld met bloemen, terwijl hier tevens dc prijzen, welke door de verloting konden worden gewonnen, stonden uitgestald. Een en ander zag er keurig uit. Ook de afdeeling fruit, zoomede de inzendingen van dc schoolkinderen worden goed bezocht. Door Feijs werd reclame gemaakt met diverse clectrische artikelen. Beide avonden werd tot laat gedanst onder goede dansmuziek. Dc Floraliavereeniging kan weer te rugzien op een goed geslaagde tentoonstelling Tot slot laten we de toegekende prijzen hieronder volgen: Afd. BLOEMEN. Uitgereikte planten. Serie binnenplanten: le prijs mevr. A. Hollenberg; 2e prijs mevr. A. Stipriaan; 3e prijs mej. G. Kuiper: 4e prijs Jb. Klaver. Serie buitonplanten: le prijs mevr. L. Borst: 2e prijs Mevr. I). Kriller; 3e prijs mej. Alie Hollenberg; 4e prijs mevr. D. Ott. Mooiste serie binnen- en buitenplanten: le prijs mevr. F. Leek. Mooiste plantenseric: le prijs Mevr. C. Knip met Geranium; le prijs mevr. wed. Siewertsen met Be gonia: le prijs mevr. D. Ott met Ster; le prijs mevr. S. Booi met Salvia; le prijs mevr. S. Booi met Mar griet; le prijs mevr. C. Knip met Petunia. Vrije planten van leden: le prijs mevr. P. Blok ker met Marantha; 2e prijs mevr. Jb. Doorn met Begonia; 3e prijs mevr. J. Buisman, Verlaat, met Coleus; 4e prijs mevr. W. Langedijk met Begonia; eervol mevr. B. Praat met Varen. Snijbloemen: le prijs mevr. A. van Zoonen met Zinia; 2e prijs mevr. W. T. J. Buddendorf met Witte asters. Dahlia's: le prijs mevr. H. Blanken; 2e prijs mevr. F. Leek. zaakje nouw langzamerhand voor elkaar is. Zeg, dat beest is toch niet lam, wel?" „Niks hoor. Dat is z'n gewone houding. Hij wil niet op z'n vier pooten staan, uit pure nijdasserig heid. Ik heb een voorgevoel, dat ik uit mijn lief hu meur zal geraken, nog voordat we deze dieren erg ver voortgedreven hebben. Zullen we een begin ma ken?" „Ja." De muildieren werden het erf opgedreven, en een paar minuten later verschenen de reizigers. Joe werd door Mushalong voorgesteld, en klaarblijkelijk geap precieerd. Het was in ieder geval te laat om nog te klagen. Buiten het hotel hadden zich nogal wat menschen verzameld, en een grappenmaker probeer de een paar oude schoenen vast te binden aan den staart van het achterste muildier, tot groote erger nis van Mushalong. „Goede reis!" zeide MacBride. „Goede zaken", antwoordde Mushalong. „Laten we hopen, dat je glazen nooit kleiner mogen worden. Je weet nog niet, wat een goeden klant je gaat ver liezen." Fonnimorc kwam, en gaf Goring en Kate de hand, en Rev. Ogle naderde Mushalong. „Je draagt een groote verantwoordelijkheid," zeide hij. „Denk eraan, dat er een dame bij is." „Ik wou wel, dat het niet waar was", antwoordde Mushalong. „Die trachten zich altijd met alle moge lijke zaken te bemoeien. Zult U die andere kwestie niet vergeten?" „In verband met het belang, dat het arme meisje erbij heeft, zal dit niet zeer waarschijnlijk zijn. Ik ga de volgende week oostwaarts." „Prachtig!" „Een paar minuten later zette het gezelschap zich in beweging. Een hoera steeg op uit de toeschouwers en er was veel gewtiif. „Nu, dat is mooi hoor. dat die deugniet voor een tijdje uit Lavendou verdwijnt", zeide een streng-uit- ziend bewoner. „Hij is in ieder geval geknipt voor dat baantje", zei MacBride. „Daar is hij voor geboren." „Joe is ook meegegaan." „Joe zou Mushalong naar het einde van de aarde volgen, ofschoon hij dat niet zal willen toegeven. Verdorie, wat een aarig meisje!" Het gezelschap trok door het, over een groot op pervlak. verspreide plaatsje, en was spoedig op de uitgestrekte vlakte. In het westen lagen de Laven- dou-mijnen ccn smerige vlek op een mooi schildc- rcchter waren overtuigd, dat het hier alles boter aan den galg gesmeerd was. Het is een misdadig karakter, voila tout. Venhulzen. ONBESCHOFTE BEJEGENING. De bekende Mathijs Bouke VI. te Venhuizen, niet onbekend in de rechtszaal, had in den Pinkster nacht van 20 op 21 Mei den rijksveldwachter Weij- land, die hij om deugdelijke redenen niet kon zet ten, uitgescholden voor huichelaar, ploert en schurk. Volgens Weijland gedroeg verdachte zich als een beestmensch. Het was behalve Pinkster ook nog kermis in 't dorp. doch Thijs was niet dronken. Eisch f30 boete of 15 dagen. Vonnis conform. Alkmaar. EEN GEHEIMZINNIGE BELEEDIGING. De niet op 't appèl verschenen heer Benjamin V. had op 7 Mei in den trein den hoofdconducteur K. Elburg, beleedigd, door hem toe te voegen: Je bent 'n echte pakket smous. De heer Elburg, die Israëliet is, gevoelde zich door het minachtend woord „smous" natuurlijk beleedigd en diende een klacht in. Wat de bijvoeging „pakket" betrof, niemand was in staat de intentie van den verdachte dienaangaan de te achterhalen. De heer Elburg verklaarde nog, dat het woord smous in joodsche kringen beteekent „onecht kind"! Eisch en vonnis f20 boete of 10 dagen. Bloemstukken; le prijs mevr. J. Biersteker; 2e prijs niet toegekend. Bloemschikking: le prijs mevr. J. Buisman te Verlaat; eervol mevr. F. Leek. Collectie cactussen: le prijs mej. H. Mallet; 2e prijs mej. C. Rootjes; eervol mevr. D. Kriller; eervol mevr. Jn. Biersteker; eervol mej. H. Mallet. Planten van niet-leden van de Floralia: le prijs mevr. Frederiks te Heerhugowaard met Ster; eer vol mevr. Ruiter te Zijdewind met Ster; eervol de zelfde met Hortensia. Uitgereikte plantjes aan schoolkinderen: Zinia's: le prijs Louis Leek; 2e prijs Floris Stipri- aan; 3e prijs Nelli Stipriaan; 4e prijs C. Hollen berg; 5e prijs Klaas Biersteker. Begonia: le prijs G. Knip; 2e prijs Louis Leek; 3e prijs Floris Stipriaan; 4e prijs Nelli Stipriaan; 5e prijs Jannie Dekker. Schooltuintjes: le prijs Coba Koopmans; 2e prijs C. Hollenberg; 3e prijs A. de Wit Azn.; 4e prijs Rie Meereboer Pd.; 5e prijs Aafje Leek. Afd. HUISVLIJT. Borduurwerk: le prijs mevr. Sutman Meijer; 2e prijs mej. M. Kriller; eervol dezelfde. Fijn Haakwerk: lo prijs mevr. D. Sanders; 2e prijs mej. C. Rootjes; eervol mevr. W. Langedijk; eervol mej. M. Liefhebber. Nuttig Haakwerk: le prijs mevr. Sutman Meijer; 2e prijs mevr. J. van Zoonen. Fijn Breiwerk: le prijs mevr. J Biersteker; 2e prijs mevr. G. de Heer; eervol Wed. Meereboer; eervol mevr. M. Poen. Nuttig Breiwerk: le prijs Mevr. R. Heinis; 2e prijs mevr. wed. Siewertsen; eervol mevr. K. Kooi. Kussens: le prijs mej. G. Kuiper; 2e prijs mevr. Jb. v. d. Molen; eervol mevr. J. Biersteker. Naaiwerk: le prijs niet toegekend; eervol Nellie Leek. Spreien: le prijs Mevr. G. Vos. Wolborduurwerk: le prijs mevr. D. Sanders; 2e prijs mej. G. Ens; eervol mevr. Jani Hopman; eer vol mevr. Jb. v. d. Molen. Teekenvverk: le prijs niet toegekend; eervol mej. M. Kriller. Foto's: le prijs Dr. C. Postma; eervol Jb. v. Zoonen. Inzending van kinderen tot 14 iaar: Haakwerk: le prijs niet toegekend; 2e prijs Jo. Doorn. Handwerk: le prijs Jo Doorn; 2e prijs niet toege kend; eervol Jo Doorn; eervol Bie Meereboer Pdtr. Mecano: eervol A. Ens. Vrije inzending: Spreien; le prijs mej. T. Jaspers te Zijdewind. Fijn borduurwerk: le prijs mevr. Kossen—Visser te Hoogwoud. Raffia: le pr. niet toegekend; 2e pr. mej. N. Wage naar te Noordscharwoude; Smirna: le prijs mevr. Donker-Gutker, te Hoog woud; eervol mej. A. Dekker te Zijdewind. Fijn breiwerk: le prijs mevr. J. de Vries—Wit te Noordscharwoude; eervol mevr. A. Berkhout te Noordscharwoude. Nuttig Breiwerk: le prijs mej. C. Groot te 't Veld; eervol mej. N. Wagenaar te Noordscharwoude; eer vol mevr. Schouten—Kleuver te Amsterdam. Haakwerk; le prijs mevr. J. de Vries—Wit te Noordscharwoude; 2e prijs mej. G. Kaaij te Oterleek. Iloutarbeid: le prijs M. J. Schagen te Langereife; eervol mej. G. Busker te 't Veld. Teekenwerk: le prijs H. v. d. Eng te 't Veld; 2e prijs Ant. Groen te 't Veld; eervol mej. G. Busker te 't Veld; eervol mej. T. Jaspers te Zijdewind. rij. Maar na een uur gaans, lag dat alles achter hen. Een verlaten, doch schoon landschap lag voor hen een studie in groen en verblinderd wit. Tegen de heuvels lag nog sneeuw, doch de lage landen waren reeds overdekt met jong groen, en de zon was heer lijk warm. Mushalong liep naast den voorsten muil ezel, zijn breedgeronde hoed schuin op het hoofd, en een pijp in zijn mond. Joe maakte de achterhoede uit, en tusschen hen in liepen de anderen te lachen en grapjes te maken. Marie Louise had hen op een veiligen afstand zien vertrekken. Haar gedachten waren vreemd ge mengd. Zij kon het niet helpen, maar moest eraan denken, dat die groote, kaarsrechte figuur, die over de anderen domineerde, haar eclitgenoot was, en dat hij klaarblijkelijk voor dat feit even onverschil lig was, alsof hij haar nooit gezien had. De woede steeg bij haar op, toen zij bedacht, wat hij haar aan gedaan had. In haar oplaaiende drift hoopte zij, dat hem iets zou overkomen in het verre noorden. Bijna onmiddellijk daarop nam zij die gedachte te rug. Misschien had hij niet ten volle beseft, hoe laak baar zijn gedrag geweest was. Wellicht had hij ge handeld onder den invloed van den drank. Het was eigenaardig, dat zijn vertrek haar zoo droevig stemde. Zij wist, dat zij blij moest zijn. doch het was van geen nut zulks voor te wenden. Zij kon den dag niet vergeten, dat hij zijn leven gewaagd had, om het hare te redden, en dat hij daarin, on danks de verschrikkelijke gevaren, geslaagd was. Dat maakte het zoo moeilijk om hem te haten, zoo als zij wist, dat zij doen moest. Zij voelde, dat zij nooit meer in de buurt van het hotel zou kunnen komen, zonder dat de menschen haar zouden nawij zen, en die gebeurtenis weder zouden ophalen. Hoe het ook zij, de dingen moesten tegen elkaar worden afgewogen. Die wondervolle handeling op do bevroren rivier in het ver verleden, deed de schaal diep doorslaan. Geheel en al in dc war, ging zij naar de blokhut terug, en hield zich bezig met 't nest jon ge honden en honderd andere dingen. Er waren reeds sollicitanten voor de jonge honden, en zij re kende erop een goeden prijs ervoor te maken, wan neer ze oud genoeg waren, om van hun moeder te worden gescheiden. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6