SPORT. De Langendijker Groentenveilingen. E Uit OMGEVING Aanrijding op den Lagedijk. PETTEN. M.L.D. 1—PETTEN t I)c oudo rivalen uit vorige seizoenen M.L.D. en Potten bonden ter opening van de competitie den strijd tegen elkaar aan. P. speelde zonder P. Vries man, in wiens plaats de oud gediende M. Tiessen was opgesteld, die, het zij direct gezegd, een besta partij heeft gospeeld. Bij M.L.D. ontdekten we verscheidene nieuwe gezichten. Scheidsrechter Goudswaard had de leiding. P. had eerst het zeer groote voordeel van den wind. Toch kon in den aanvang dit voor deel niet uitgebuit worden. In 't algemeen werd de hal te hard gespeeld, waarbij nog kwam. dat de M.- verdedigers ver stonden opgesteld, zoodat herhaal de aanvallen door buitenspel onderbroken werden. M. scheen zelfs 't eerst succes te zullen hebben, toen na een handsbal van De Waard, dn arbiter onverbiddcllijk naar do witte stip verwcen. Wolt huis schoot echter tegen den buitenkant van de paal. Eindelijk kreeg Gecnscn, die voor rust nrcid- voor speelde, den bal te pakken, dien hij in dan uitersten hoek van het doel deponeerde. 10. Van langen duur was deze vreugde echtpr niet. Uit een scrimmnge voor het P.-doel punterdo Wolthuis on verwacht in, 11. Thans was weer de beurt aan Petten. A. Eriks kreeg een corner te nemen, hij plaatste zuiver voor doel en J. Vriesman gaf meteen met een kopbal P. de leiding. Een Juweeltje van een doelpunt. Goenson vergrootte kort hierna don voorsprong tot 13. Na dat P.'s keeper nog eenige malen ln de gelegen heid was zijn talenten te toonen ,brak de rust aan. Na de hevatting bleek duidelijk, dat P. besefte, dat de voorsprong nog lang geen veilige was. Geensen speelde weer achter, terwijl de halfs met de bin- nenspelers een hechte muur vormden, waartegen IL vergeefs opstormde, 't Was voor de lurhtmen- schcn om er wanhopig onder te worden. Zoo ver streek de helft van den tweeden speeltijd. J. Vries man zorgde nu voor de verrassing van den dag. Plotseling brak hij door en op de hielen gezeten door verscheidene M.L.D.-ers, ijldn hij op het doel af, waar hij den keeper geen schijn van kans gaf, 1 4. A. Eriks vondt dit spelletje zoo aardig, dat hij 't ook eens moest probeeron en inderdaad met 't zelfde welverdiende resultaat, 15. M. was nu een geslagen elftal. Beide teams beproefden elk nog een keer do sterkte van 't houtwerk, doch verande ring kwam er niet meer. DIRKSHORN. Dirkshora IICalUntsooq H, 53 Dirkshorn I—Sparta III, 6—1. Dirkahorn II heeft de competitie goed Ingezet, door 2 puntjes binnen te halen tegen een tegen stander waar vorig jaar D.F.C I nog de handen vol aan had. Dus. temeer een compliment voor het tweede var» D.F.C. waard. Toen «Ie lichter gebouwde D.F.C.-ers voor rust, tegen den halven storm in, een achterstand moes ten boeken van 3—0, zag het or niet naar uit, dat ze dezen om zouden zetten in een zoo ruime over winning na do rust. Maar het ongedachte ge beurde en rta 2 goals van den hardwerkenden Manneveld Wz., wist Biesboer spoedig voor den gelijkmaker te zorgen. F.n omdat het nu eenmaal voor den wind ging. wist Tiessen er nog 2 aan toe te voegen (5—3). met welken stand het einde kwam. D.F.C. had een invaller, waar P. Smit voor speelde, maar deze blijkt nog te ong voor z'n taak te zijn: nog t© weinig kracht cn ausdauer. 's Middags heeft het eerste elftal, zooals verwacht werd, gewonnen van Sparta III, alhoewel wij niet gedacht hadden, dat de uitslag 6—1 zou worden. D.F.C. specldo met een invaller (Tiessen) voor J. v. d. Molen en deze eerste heeft zoodoende een zware dag gehad: 2 wedstrijden vlak na elkaar. Over liet spelvorloop het volgende: Sparta speelde voor rust voor den wind en hoewel het samenspel n ook de balcontrole bij Sparta beter zijn, wisten ze het D.F.C.-net niet te vinden. Er ontbreken schutters in de voorhoede! Bij een snelle doorbraak wisten de D.F.C-ers voor 't Sparta-doel te komen, waar de r.-back zoo onge lukkig was hands te maken. De penalty werd door v. Teulingen in een onhoudbaar doelpunt omge zet (1—0). Het spel werd door den wind weer ge heel op de P.F.C.-helft gedrongen, maar de backs hielden stand en in laatste instantie keeper Slik. Weer wist D.F.C toen los te komen en de gevaar lijk ver opgedrongen Sparta-verdediging kwam te laat: een uitstekende voorzot van J. Kant werd tot corner verwerkt. De corner werd prachtig ingekopt door v. Teulingen (2—0). Het werd tenslotte na goed samenspel 8—0 voor D.F.C. Kort voor rust wist de kleine Sparta r.-buiten or 3—1 van te maken. Na rust toen D.F.C. voor den wind speelde, vlotte het minder met het plaatsen: de hallen werden te veel bewerkt door den wind. Het mocht C Schuit bij een van de vele aanvallen gelukkon, door te bre ken en z'n harde schuiver vloog tusschen keeper s honden door in 't net (4—1). Ren kort daarop inge zet doelpunt van D. v. Teulingen werd geannuleerd wegens buitenspel. Toch wist de zelfde' speler voor het vijfde goaltje te zorgen en ten slotte ook voor het zesde en laatste. Wat hot spel aangaat. D.F.C. was tactisch en technisch minder dan Sparta, maar de thuisclub zat veel feller op den bal, specldo enthousiaster. Wij gelooven dat Sparta bij stiller weer meer gepres teerd had. De scheidsrechter (blijkbaar iemand met een hondenneus, want hij had reeds vermoed dat z'n naamgenoot, Bnnkert van Medemhlik wel niet zou komen, reden waarom hij Bankert van Barsin- gerhorn maar was gekomen!) leidde onvoldoen de. Dat is geen leiden, maar geleid worden. Er was geen orde cn alles en iedereen had wat te vertellen. F.en arbiter moet beslissen en vlug! Maar niet aarzelen! OE ZIJ PE OUDESLUIS. Op 21. 22 en 23 dezer zijn alhier de Floraliafees- tcn gehouden in cafó Buisman. Viel op beide eer ste dagen het bezoek niet erg mee. de laatste dag daarentegen heerschte er een gezellige drukte. Voor «Ie bloemen en plantententoonstelling zijn de volgen de prijzen toegekend: Afdceling kinderen. Snlvin: 1o pr. Aat Jippes, 2e pr. Jannie Hoep. 3e pr. Ceos Silver; Geranium: lo prijs Corrie ter Brugge: Ster van Bcthlehem le pr. Cces Silver; Multiflora le pr. Jaap Bas, 2e prijs Ant Jippes, 3e pr. Nellie Everts; Agera- tum le pr. Aat Jippes, 2e pr. Neeltje Slikker Pd., Potroos: le pr. Geri Jimmink; Fuchsia: 2e pr. A. J. Pannekeet. Vrije inzendingen planten: le pr. C Goct met palm: 2o pr. J. Silver met clivia; le pr. Nellio Kossen met varen; 2e prijs Mevr. J. Slikker, jnot begonia; 3e prijs Mevr. Knossen met Multiflora. Bloeiende planten: lo pr. wed. A. Niemvland met Fuchsia; 2e pr. J. Hossen, id.; le pr. H. de Carpen- tier, nol begonia; 3e pr. G. Xannis, id.; 2e pr. A. Reus, Begonia; 3e pr. G. Xannis, ld.; 3e pr. P. Hul- berts, Geranium; Hangplantcn: lo pr. C. Kossen mot Stor van Bothl. 2e pr. dito; 3e pr. J. Stammes, idem; 3e pr. Mevr. Knossen, Pratres Candra. Uitgereikte planten aan volwassenen. Geranium: le pr. N. PaarIbergJimmink; 2e pr. II. Jippes; 3o pr. Mw. Kr. Kater. Potroos: le pr. Jans Nobel 3e pr. J. Klers. Knolbegonia: le pr. P. Groot; 2e pr. H. Veltman. Ster van Bethlehem: le pr. N. JimminkPnnrlberg Lobelia: lc pr. J. W. Mctzelaar, 2e pr. M. Peetoom. Struik begon ia: le pr. N. Jimmink—Paarlberg; 2c pr. R. Bruine woud; 3e pr. J. W. Metzclaar. Multiflora: le pr. Gez. Korver, 2o pr. II. Veltman, 3e pr. M. Buik. Coleus: le pr. Gez. Korver, 2e pr. M. Peetoom; 3e pr. N. Jimmink—Paarlberg. Ageratum: le pr. Mevr. K. Kater; 2e pr. gez. Kor ver. Fuchsia: le pr. Mevr. K. Kater; 2e pr. gez. Korver. Salvia: le pr. M. Poefoom; 2e pr. gez. Korver. Cacteeën vrije inzendingen. Groote cactussclialcn 1e pr. J. W. Mctzelaar, 2e pr. M. Buik. Kleine cactusschalen: le pr. M. Paarlberg, 2e pr. M. Bulk; 2e pr. Gr. Schenk. Verzameling cacteeën: le pr. Mevr. v. Duiken— Bleek: 2e pr. J. W. Mctzelaar.: Mooiste cactus: le pr. J. W. Met zeiaar: 2e pr. G. Schager 2 maal. 3e pr. J. W. Metzelaar, 2 maal; 3e pr. A. Eriks—Stammes. Mooiste vetplanf: ln pr. J. W. Metselaar, 2e pr. P. Slikker, 3o pr. G. Schager. 3e nr. mevr. K. Kater. Bloemenmanden: le prijs X. Del ver—Schenk; 2c prijs T. A. Asjes; 3e prijs Gez. Korver. Bouquetten Dahlia's: le prijs Tnns Nobel; 2e prijs Gez. Korver; 3e prijs Mevr. K. Kater. Gevarieerde Bouquetten: le prijs Gez. Korver: 2e prijs P. Muntjewerf Wz.; 2e Prijs W. Muntjewerf; 3e prijs J. Groot: 3e prijs J. W. Mctzelaar. Voor den gehouden Amateurs-fotowedstrijd, waar voor de prijzen uit contanten hestonden, werd het volgende toegekend: Opname O. L. School: le prijs Gr. Schenk; 2e prijs Ka. Korver; 3e prijs A. Buisman. Groepen: le prijs Ka. Korver; 2e prijs Geer Nan- nis; 3e prijs J. Kossen. Landschapon: le prijs Jac. Groot; 2c prijs Jannie Groot; 3e prijs J. Kossen. Stillevens: le prijs Ka. Korver. Lijnenspel: lo prijs Jac. Kater; 2c prijs D. Gccr- ligs; 3o prijs J. P. Groot. De winnanrs van de Zondagmiddag gehouden ringrijderij met paard en kar. zijn: le prijs W. Everts en eehtgen.; 2e prijs S. Knossen en echtgcn.; 3e prijs P. Piers en D. Paarlberg. De winnaars voor het ringrijden op motorfietsen zijn: lc prijs de heer Groen: 2e prijs de heer de Wit: 3e prijs de heer de Geus. allen met een dame. Deze heeren kwamen van Broek op Langendijk. Met de voor attractie opgestelde sjoelbak wist de heer v. Duiken het hoogste aantal punten te wer pen. n.1. 53. Bij de uitreiking der prijzen werd door den voor zitter, den heer Jippes, een hartelijk woord van dank uitgesproken aan allen die hebben meegewerkt, om deze feesten zoo goed mogelijk te doen slagen. Tot slot een goed bezocht bal. LANGEND IJK In verband met het bericht van verleden week over een te houden conferentie van den Minister met den voorzitter der Centrale'van verecnigingen voor den groenten- en fruithandel omtrent de even- tueele opheffing van de aardappelstcunregeling, wordt door deze Centrale medegedeeld, dat do af schaffing van deze steunregelingen langzaam vor dert. Er zijn geen toezeggingen gedaan voor ophof- fing. Volgens de centrale wacht do opheffing slechts op een oogenblik van doortastendheid van den mi nister. Men schijnt nog niet geheel zeker tc zijn, dat de boer voor zijn product 1934 een redelijke opbrengst zal krijgen. In het onderhoud is komen vast te staan, dat er aan de tcchniok van de regelingen wel wat geman keerd heeft. De handolaren zullen zeer zeker gaarne dit oogen blik van doortastendheid tegemoet zien. De heeren P. Slot Az. te Broek op Langendijk en J. Groen Az. te Zuidscharwoude, zijn benoemd tot bestuursleden van de stichting Ned. Groenten- en Fruitcentrale. Hoogere omzet. Over de maand Augustus bedroeg de omzet aan de veiling van den Noorderniarktbond f112.534 te gen 163.139 in dezelfde maand van 1933. ZUIDSCHARWOUDE. Proef verlengd. De Minister van Sociale Zaken heeft de proef, voor deze gemeente ingesteld om de arbeiders in het vrije tuinbouwbedrijf tc werk te stellen met toeslag door de overheid op het loon, verlengd tot 1 Januari 1935. Toegelaten. Onze plaatsgenoot J. J. Groen werd na afgelegd examen toegelaten tot de R.-K. Wintertuinbouw- avondschool te Beverwijk. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Kring Langendijk Ned. Tuin- dorsbond. De kring Langendijk van den Nederlandschen Tuindersbond vergaderde in „Concordia". Aanwezig was o.m. het hoofdbest uurslid de heer A. Hoogland, die een uiteenzetting paf van het verloop der laat ste hoofdbestuursvergadering, o.a. over de spreekbeurt van Dr. Dijt, op het congres van 17 September van den Kationalcn Bond van Landbouw en Maatschappij te Amsterdam. Het hoofdbestuur zou hier vertegen woordigd zijn, doch nu is gebleken dat het H.B. dit congres gezamenlijk met don Nationalen Bond heeft gehouden, zonder de afdcclingen er in te kennen. Ook de Noordhollandsche leden van het H.B. .waren hiervan niet op de hoogte. Op het congres van den Nederlandschen Tuinders- bond van 2 October a.s. in Amsterdam te houden, zal hierover nadere inlichting gevraagd worden, daar men zich niet met dit optreden van het H.B. kan vereenigen. Over net congres zelf werd door een der aanwe zigen nog gewezen op de medcdeeling in het orgaan van den Bond, waarin wordt geschreven dat ingeko men voorstellen zoo mogelijk nog behandeld zullen worden. Nu vreesde spr. dat er onvoldoende tijd zal wezen om de voorstellen te bespreken. Dit congres is uitgeschreven onder drang van de Noordholl. afdcc lingen, doch als de voorstellen niet besproken wor den heeft het weinig zin om een congres te houden. De heer Hoogland, hoofdbestuurslid van Noordhol land deed de toezegging er voor te zorgen, dat de voorstellen wel besproken zullen worden. De congres-agenda werd vervolgens nog besproken waarna sluiting volgde. Dc Floralia-tentoonstelling. De Floralia-tentoonstelling, welke hier Zaterdag en Zondag gehouden is, werd jammer genoeg niet druk bezocht Dit is zeer te betreuren, daar het ijve rige bestuurr van de vrouwenclub, de vereeniging die de tentoonstelling organiseerde, kosten nog moeite .paard heeft om een en ander te doen sla gen. Een bezoek was de tentoonstelling wel waard, het was een prachtig gezicht do vele inzendingen van hen die mededongen om een prijsje, waren er ook nog een paar standhouders, die zeer zeker genoemd mo gen worden. Onze plaatsgenoot de heer H. Ligt en- borg was aanwezig met een keurige verzameling vaste planten, w.o. vetplanten en cactussen, die een huisvrouw deden Watertanden. Verder had de heer Ligtenberg een mooie stand van Dhalia's, die ook keurig verzorgd was. Verder waren nog aanwezig de heer D. Meinesz van de Laanweg met een zeer mooie fruitstand, die ook veel belangstelling tot zich trok. Ten slotte wil len wij nog noemen de kweekerij „De Dhalia" van St. Pancras, die ook met een heel mooie stand van Dhalia's vertegenwoordigd was. Zaterdagavond werd de tentoonstelling opgeluisterd met een concert van de zangvereeniging „Crescen do", onder leiding van Willem Hespe, wat een mooie en aangename afwisseling was. Er werd dan ook mooi gezongen. De vellingen op de Amato. - Ver bouw van zaad wegens teeltbeper king. - Geen bevredigende resul taten. Handel weinig opgewekt. - Uetne aanvoer aardappels, lagere rijzen. - Verlading van pootaard- ippels. - Lage prijzen voor bloem kool. - Zeer slecht voor tomaten. - groote aanvoer witte kool. - Lage prijzen. - Geringe aanvoer van gele en roode kool. - Veel te lage prijs. - Geen groote aanvoer van bieten, tegen zeer matigen prijs. - Idem wortelen. - Kleinere aan voer van uien. - Prijs slecht. - Vrij bevredigend voor slahoonen en snijboonen. - Druiven te laag. Voor wie het nog niet wist, blijkt op do Amato wel, hoe onze Noordhollandsche tuinbouw zich beijvert, om het beste to telen, wat er op het gebied van den tuinbouw wordt voortgebracht. Daar is een over vloed van onze grove tuinbouwproducten te zien, in welker prijzen, die den laatsten tijd op de veilin- gen worden besteed, in te geringe, veel te geringe mate zijn verdisconteerd de exploitatiekosten, om de ze producten voort te brengen. Hot getuigt dan ook van durf, om in deze tijden van depressio een stich ting in het leven te roepen als wo ia de Amsterdam- sche markthallen in het nieuwe stadsgedeelte van Amsterdam aanschouwen. Voor het Centraal Bureau van de veilingen in Nederland was deze Amato een prachtgelegenheid te laten zien, wat de Nederland- scho tuinbouw ook in den huidigen tijd vermag en hoe hij op technisch gebied niet achtergebleven is bij andere bedrijfstakken. De tuinders, aangesloten bij de twee Langendij ker groentenveilingen worden echter ten zeerste be perkt in hun verlangen, om zich uitsluitend op den tuinbouw toe te leggen De teelt beperking heeft hun hierbij parten gespeeld Zij zijn terecht gekomen op een terrein, dat het hunne niet is. De laatste weken was dat duidelijk merkbaar. Op verschillende plaat sen zagen we de dorschraachines aan 't werk: er werden gerst, tarwe en erwten gedorscht. Langendijk met zijn „klein" land, gevolg van liet vele water, leent zich niet bij uitstek voor die teelt Bovendien zijn het alle kleine bedrijven, die. voor de toepassing van de nieuwste uitvindingen, wel hun heil zoeken in een collectieve dorscherij. doch die bij verschillende verrichten voelen, dat deze verbouw van zaad een lapmiddel blijft zonder bevredigende resultaten. Deze week was het met den handel in de ver schillende tuinbouwproducten weer allerminst roos kleurig. Zelfs bij geringe aanvoeren bleven de prijzen laag. /<>o was de aanvoer van aardappelen, die Jan gen tijd het hoofdproduct op onze veilingen zijn ge weest, al weer geringer dan de vorige week, terwijl de prijzen nog iets terug liepen. Van de vroege soor ten wordt bijna niets meer aangevoerd. Do prijzen van de latere soorten zijn van dien aard, dat zij niet tot groote aanvoeren uitlokken. Als de heffing er op wordt opgeheven, worden de prijzen waarschijnlijk beter, wordt gehoopt. Voor Schotsche muizen werd f3.80 besteed. Do hoogste prijs, voor Eigenheimers (blanke) betaald, was f3.70. Het grootste deel bracht echter ruim f3 op of iets minder. Dezelfde prijzen werden ongeveer voor blauwe Eigenheimers be taald. Blauwe aardappels brachten f 320—f 4.10 op. Duken, voor export bestemd, werden voor f 1.50 a f 1.60 verkocht. Bevelanders en Bravo's brachten ook een zeer matigen prijs op, nl. f2.40—12.90 en voor Friso werd f2.40— f2.70 betaald. De heffingen blijven den prijs nog altijd nadeelig beinvloeden. Beter gaat het met dc te velde goedgekeurde aard appels. De moeilijkheden voor den uitvoer van dit artikel, die heel wat stagnatie in den uitvoer brach ten zijn opgelost. Een belangrijk deel ervan gaat naar Frankrijk en Duitschland. Met de bloemkool was 't niet gunstig gesteld. De grootste en mooiste eerste soort bracht f 4f 8 op, lichtere f2f3.50. Voor tweede soort werd f 1.50 tot ruim f 2 betaald. Buitengewoon slecht pakte het weer uit met de tomaten. Het verhoogde invoerrecht, door Engeland op dit artikel gegeven, heeft do prijzen dermate be- invloed, dat bijna alles, zelfs de mooiste kwaliteiten maar f2 opbrengen. Van witte kool was de aanvoer vrij groot. Aanvan kelijk bleven de prijzen als die der vorige week, d.w.z. slecht, nl. f 0.60—f 1.20. Later is er een kleine verbetering ingetreden en kon van f 0.80—f 1.40 wor den bedongen. Bijna alles werd door de zouters af genomen, die door het warme weer wat voorzich tig waren. Dc aanvoer van gele en roode kool bleef gering. Nochtans bleven de prijzen laag, wat vanzelf niet aanmoedigde tot grooteren aanvoer. De mooiste roo de kool bracht het tot f3 i f3.50; overigens lagen de prijzen tot f 1 en f 1.80. Voor do meest gezochte gele kool werd f2—f2.80 besteed, de grootere bracht f 126—f 1.60 op. Enkele mooie partijtjes bieten werden voor fl.50 —f2.10 verkocht: overigens voor 60 cent tot f 1.30. De prijs van de losse wortelen bleef eveneens laag, nl. van f 0.70— f 120. al naar kwaliteit. De aanvoer van uien was aanmerkelijk kleiner dan de vorige week. De oorzaak was de lagere prijs. Hoe wel massa's uien gereed zijn voor den handel, is de prijs zoo weinig loonend, dat verschillende tuinders ze beginnen op to hoopen. Voor dc grove werd f 1.70— f2.10 betaald: uien (gewone* f 1.40—f2.30; drielingen f0.70fl.30 en nep f120f 1.90. De aanvoer beliep 20 spoorwagens. De aanvoer van Blaboonen was nog van betceke- nis. De prijzen waren lager dan gewoonlijk. Toch werden voor mooie, dunne boonen nog goede prij zen betaald. Er is echter groote verscheidenheid in de kwaliteit. Beste waar bracht f7—f9 op; overigens f3f6. Voor snijboonen werd f3— f7 betaald, naar gelang van kwaliteit. Druiven waren iots beter: Frankenthalers f21— f27, Alicante f 18f 20. ANNA P AU T.OWNA Zondagavond ongeveer negen uur vond aan den Lagedijk bij den Grasweg een aanrijding plaats, die zonder persoonlijke ongelukken is gebleven, maar nogal wat schade heeft veroorzaakt. Een groote zes wiel ige expeditiewagen met mosse len geladen, op weg van Harlingen naar Rotterdam, was de tegenligger van de auto van de wed. Van Doorn van Oudesluis, bestuurd door haar zoon. De heer Van Doorn heeft na het passeeren van zijn te genligger te spoedig het midden van den weg willen opzoeken en werd verrast door de lengte van den vrachtwagen, zoodat hij er met een slag tei hoogte van de achterwielen opvloog. Beide wagens waren deerlijk gehavend. Faillissement Dirk Koning, bloembollen- kweeker en landbonwer, Middenvliet, Anna Panlowna. Het Weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crediteurenlijst in bovengenoemd faillissement. Deze lijst telt 31 crediteuren met een totaal passief van f28.181.56, waarvan preferent f 179.87. De baten zijn nog niet volledig bekend. De voornaamste crediteu ren zijn: Coop. Bloembollenveiling Brcezand W.A. in liq. saldo rekening crt., rente en kosten gedeelt- lijk preferent f6084.87; P. Duinkor, gcldleening en rente f 4996.12, Mr. A. J. M. Leesberg q.q. saldo re kening crt. f 14293.46. WIERINGEN Officieele opening op j.L Zaterdag van Eigen Gebouw der Moderne Arbeidersbe weging. Van het te midden der vele bloemstukken gezeten bestuur der stichting, opende voorzitter, de heer R. Hulsebos de vergadering en heette allen hartelijk welkom. Dan meldt hij eenige teleurstellingen, als zijnde bericht van verhindering van den burgemeester, en ook van het dagelijksch bestuur geen mcnsch, de eenige felicitatie van Wielingen is, die der Vrijzin nig-Democraten, dan volgen de schriftelijke felici taties der organisaties, het. N.V.V. en S.D.A.P. Spr. schetst dan de lijdensgeschiedenis van het gebouw en tot slot een woord aan p.g. P. Kooij, als genoemd de motor, op wien alles dreef, en gaf hij daarna het wodrd aan het Kamerlid Ir. Cramer. Deze hield een krachtig openingswoord. Hierna werd de thee aangeboden. Dan kregen het woord de heeren: Harriot, hoofd bestuurlid van den Algem. Bouwvakarbeidersbond; Wiarda en Beekman, hoofdbest. van den Centralen NederL Ambtenarenbond; Van Laar, vertegenwoordi ger A.J.C. en Natuurvrienden; Van der Vaart, dage lijksch bestuur S.D.A.P., afd. Helder; Keuris, bestuur der Gewest Noordholland Noord; E. Zctscma voor do V.A.R.A.; F. Bontkes, bestuurdersbond tc Wieringen. door den heer P. Kooij, de motor der stichting, die evenals de andere heeren een geschenk aanbood, zijn de een schilderij voor Eigen Gebouw. Tenslotte mevr. D. Wit, die een voorstel deed het gebouw een naam te geven en wel P. K., zijnde de voorletters van onzen motor. Dan sprak de voorzitter het sluitingswoord en noodigde allen uit voor het gebouw plaats te nemen, om een photo te maken. Des avonds vond een gezellige bijeenkomst plaats van leden van de Mod. Arbeidersbeweging, die opge luisterd werd door muziek van den heer M. Kooij en zijn ensemble en een gezellig bal besloot dezen on- vergetelijken dag. W I ERNGED MEFR SLOOTDORP. De alhier gehouden bazar, georganiseerd door de Vrijzinnige Vrouwenvereeniging, kan als uitstekend geslaagd worden beschouwd. Zoowel Vrijdag- als Za terdagavond was er een druk bezoek. Van de ver schillende attracties werd an ook een druk gebruik gemaakt. Ook de waarzegster had handen vol werk om een ieder die een blik in de toekomst wilde werpen, tevreden te stellen. Zoodat gezien het aan tal bezoekers, de opbrengst, welke ten bate komt van de Ned. Herv. Kerk, vrij zeker aan de verwachtingen zal voldoen. Een mandje met fruit, welke bij zooge naamd Amerikaansch opbod werd verkocht, bracht den enormen prijs op van f 14.50. Door de firma Philips was een radio-toestel op gesteld met luidspreker, welke zeer bijdroeg tot de ge zelligheid. Nadat de enkele overgebleven goederen na afloop publiek verkocht waren, werd door Ds. Fiscfier een woord van dank gebracht aan allen die hadden me degewerkt tot het welslagen van deze avonden. OPMEER Door den heer D. S. de Boer, architect N.I.V.A. te Alkmaar, werd Zaterdagmiddag 22 dezer, namens het Bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" te Opmeer, aanbesteed, het uitbreiden der kantoren aan b.g. fabriek. Uitslag der Besteding in massa is als volgt: B. Gilling en Zn., Zuidermeer-Spierdijk f 9675. A, Appel, Spanbroek 10035. K. Bakker, Bobeldijk 10148.— E. Appel, Wognum 10177. P. Buis, Oudorp 10394.— J. Henselmans, Noordscharwoude 10397. G. Roosloot, Bergen 10433.— Moejes en van Harskamp, Obdam-Oterleek 10849. G. Kuiper, Hoogwoud 10970.— O. Hamstra, De Rijp 11050.—. P. D. Houtkooper, Nieuwe Niedorp 11065.— J. Fans, Nieuwe Niedorp 11102.— Gebr. Boekei, 't VeldAlkmaar 11190. D. v. Diepen en P. Schotsman, Schermerhorn 11500.— W. J. Karsscn, Alkmaar 11863.— W. Uiterdijk. Wieringerwaard 11875.— P. Doorn, St. Maartensbrug 12610.— Begrooting f 10600.—. Gunning volgt. \V i P V E N R V 1 7 F N De hengelsportverecniging „Vischlust" hield Zon dag een vrije wedstrijd in het Noordholl. Konaal bij de Zijpersluis. Eigenlijk was besloten om te gaan vlsschen in de Hargervaart, doch door den sterken wind die er stond was dit ondoenlijk. Met de gewone wedstrijden is het de gewoonte enkel en alleen te tellen baars, nu was besloten alle visch to tellen. Dit was zeer goed bekeken, als men nagaat, dat door 19 deelnemers in totaal 43 stuks zijn gevan gen. Meermalen is al gebleken dat het kanaal voor wedstrijden totaal ongeschikt is, hiervoor moet men in het Ambacht wezen De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: le prijs A. Nicolai. grootste baars, 242 c.M.; 2© prijs W. de Vet, 5 stuks; 3e prijs K. Slot, 5 stuks (bi] loting); 4e prijs F. Slager, 4 stuks: 5e prijs D. Pastoor, 3 stuks; 6e prijs J. Barsingerhorn, 3 stuks; 7e prijs. P. Rol, 3e stuks; 8e prijs G. Nleuwland, 3 stuks; (allen na loting); 9e prijs K. Nleuwland, 2 stuks; 10e prijs D. de Vries, 2 stuks; 11e prijs J. Jon- gerling, 2 stuks; 12e prijs P. Rcmpt, 2 stuks; 13e prijs J. Rempt, 2 stuks (allen na loting). I)e troostprijs, beschikbaar gesteld door den heer Jn. Jongerling (25 sigaren) werd na loting tusschen de heeren Davidson en H. Slikker, gewonnen deor eerstgenoemde. Deze heeren hadden geen enkel vischje eevangen. De prijs beschikbaar gesteld door den heer H. Slikker, (een fieseh Madera) was bij do "ndere prijzen gevoegd. Een woord van dank aan deze schenkers.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6