Ontslagen van alle De nootlottip brand te KIJKEfl isKO0PEn bj CLOECK Een der meisjes aan de brandwonden overleden. DREIGEND MIJNCONFLICT IN ZUID-WALES. DE GEBOORTE VAN MARIA PIA. RIJWIELPLAATJES. DE LINDBERGH-AFFAIRE. EEN HEISCHE MACHINE AAN BOORD? Hït monster van Loch Ness. Het ongeval op den af sluitdijk en de medische hulp van Dr. Beeker, te Hippoiytushoef. Een merkwaardig oorlogssouvenir. Woensdag 26 September 1934. Postrekening No. 23330 SCHAGER 77ste Jaargang. No. 9561 COURANT. Int. Telef. No. 20 Dit blad verschijnt dagelijks, oetaalve Vrijdags. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Advertentiên nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Ujtgave der N.V vh. P Trapman Co., Schagen. 8 PAGINA'S. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVEflTEN- TIëN van 1 tot 5 regels f0.85, iedere regel meer 15 cent vbewljsno. inbegrepen Groote letters worden naar plaatsruimte berekend. Toestand van verschillende andere kinde ren verergerd. - Het onderzoek door de jnstitie. In den loop van gister is een der slachtof fertjes van den noodlottigen brand té Hil versum, de 6-jarige Beppic Hilhorst, overle den. In den loop van den dag zijn eenige kin deren, die thuis verpleegd werden naar de r.k. ziekenverpleging gebracht. Do gevallen bleken ernstiger te zijn dan men aanvanke lijk dacht, zoodat thans in de r.k. ziekenver pleging 16 meisjes liggen benevens pater Buys. Gisteravond was de toestand der verschillende pa tientjes, ofschoon nog zeer zorgelijk, iets voortgaande. De zestien kinderen, die in de R.K. Ziekenverple ging worden verpleegd, maken het over het geheel genomen eveneens naar omstandigheden vrij goed. Van enkele meisjes evenwel haart de toestand lich telijk zorg. In den toestand van pater Buys is nog geen ver andering gekomen. Men heeft hoop, dat hij ondanks de zware brandwonden, alle ledematen zal kunnen behouden. Het onderzoek van de jnstitie. De officier van justitie van het parket te Amster dam, Mor. A. A. L. F. van Dulleman en de rechter commissaris mr. J. Sprey uit Amsterdam hehben gistermorgen in het afgebrande gebouw een onder zoek ingesteld. Daarbij waren ook tegenwoordig de commandant van de brandweer te Amsterdam, de heer C. Gordijn, en de commissaris van politic te Hilversum, de heer A. L. v. Beusekom. Het onder zoek ter plaatse duurde geruimen tijd en de justitie heeft de toestand in de zaal, waar de filmvoorstel ling heeft plaats gehad, nauwkeurig opgenomen. De overblijfselen van het filmapparaat werden in beslag genomen en voor onderzoek meegenomen naar Am sterdam. Het onderzoek zal geschieden onder leiding van den heer Gordijn. V. D. verneemt verder, dat de justitie overweegt een vervolging in te stellen tegen pater Bnys, wegens het aan zijn schuld te wijten zijn van licha melijk letsel. De Hilversumschc commisaries van politie, de heer Van Beusekom, deeldo V.D. tenslotte nog mee, dat de politie geen toestemming voor het vertooncn van de film had gegeven. De aanvraag daartoe was zoo laat ingediend, dat hij geen gelegenheid had deze te behandelen. Of B. en W. van Hilversum aan pater Buys toestemming hadden verleend, was hem niet bekend. Intusschen heeft deze noodlottige brand opnieuw bewezen hoe gevaarlijk het is in niet daarvoor in- Serichte ruimten brandbare films te vertoonen. De eer Gordijn verklaarde, dat deze films vijf maal brandbaarder zijn dan welk ander materiaal ook. Het is dan ook onbegrijpelijk, dat pater Buys en broeder Duimel, die reeds zooveel jaren voorstellingen geven, bij de voorstelling te Hilversum niet de noodige vei ligheidsmaatregelen hebben genomen. Tot zoover het bericht van V.D. Volgens de ..Maas bode" zou echter door den voorzitter van de R. K. Garde te Hilversum schriftelijk aan den commissa ris van politie om vergunning zijn verzocht niet al leen, doch deze vergunning is ook verleend. Een omvangrijke kolenstaklng onafwend baar? - Geen overeenstemming tnsschen patroons en arbeiders. Londen. De Engelsche kolenindustrle in Zuid-Walcs wordt op het oogenblik door een omvangrijke staking ernstig bedreigd. Na een conferentie van 4 uur is gisteren te Cardiff bekend gemaakt dat patroons en werknemers niet tot overeenstemming ge komen zijn nopens het geschil in het Zuid Welsche mijngebied. Minister Ernest Brown heeft nu helde par tijen verzocht afzonderlijk met hem te willen confereeren op Donderdag a.s., de patroons 's middags, de vertegenwoordigers der arbei ders 's morgens. Maandag staking? Men meldde gisteravond nog uit Londen aan de N.R.Crt.: Do toestand in het mijnbedrijf van Zuid-Wales is uiterst toegespitst, en de mogelijkheid, dat de sta king Maandag zal uitbreken is geenszins uitgesloten Zooals bekend, cischen de mijnwerkers loonsverhoo gingen van 20 tot 28 pet. Zij bereiden zich reeds op een staking voor. Waarschijnlijk zal Donderdag een vergadering van de mijnwerkers gehouden worden waarop men de verdere plannen bespreken zal. In Zuid-Wales vinden ongeveer 137.000 mijnwerkers werk; lid van de vakvereenigingen zijn slechts on geveer 80.000 man. Vreugdebetoon te Napels. Napels. (Reuter) In de stad heerscht groote vreugde wegens de geboorte van prinses Maria Pia, Een dichte menigte stond voor het koninklijk pa leis. Ontelbare geschenken van allerlei aard, vergezeld van treffende brieven van genegenheid worden voortdurend aan het palcis bezorgd o.a. door kinde ren uit het volk geborduurde doekjes. Telegram aan den Paus De prins van Piemont heeft aan den Paus een telegram gezonden om mededeeling te doen van de geboorte van zijn dochter Maria Pia, waarop de Paus geantwoord heeft dat hij vurige gebeden zegt voor de pasgeborene en haar en naar verheven ouders en de heele koninklijke familie zegent. Amnestie bi] gelegenheid der geboorte af gekondigd. Rome. Ter gelegenheid van de geboorte van prinses Maria Pia heeft de koning van Italië een algemeene amnestie met ingang van 25 dezer afge kondigd. Ingevolge deze amnestie worden alle boeten en ge vangenisstraffen met een straftijd van tot 2 jaar toe kwijtgescholden. Straffen van langeren duur worden met 2 jaar verkort. De amnestie geldt vooral ook het delict van onge oorloofde emigratie en van het afstand doen van het Italiaansch staatsonderdaanschap. Uitgesloten van de amnestie zijn: spionnage, mis daden tegen het kiemende leven, moord, roof en frauduleuze handelingen. De amnestie geldt voor alle misdaden, die tot en met 24 September bedreven zijn en ook voor militai re personen, alsmede voor overtredingen van de fi- nancieele wetten. Steeds nieuwe geschenken. Naar de Italiaanscho bladen melden, komen in het koninklijk palcis van Napels, waar prinses Marie José Maandagavond het leven schonk aan een doch ter, steeds nieuwe geschenken binnen. MOETEN AAN DE FIETS BEVESTIGD ZIJN. Van 1 November af geen waarschuwing meer De minister van Financiën vestigt er de aandacht van het publiek op, dat ingevolge de bestaande be palingen het rijwielbelastingmerk naar alle zijden goed zichtbaar aan het rijwiel moet zijn bevestigd. Een wielrijder, die het rijwielbelastingmerk in den zak, in de beurs of op eenige wijze aan zijn kleeding bevestigd mededraagt of wiens rijwielbelastingmerk niet goed zichtbaar aan het rijwiel is bevestigd, be vindt zich derhalve in overtreding van de wettelijke voorschriften. In zoodanige gevallen is tot dusverre in een aan tal gemeenten volstaan met het geven van een waar schuwing. Aangezien het bezwaarlijk is gebleken na te gaan wie te voren leeds is gewaarschuwd, blijft in vele gevallen ook bij herhaling het instellen van bekeuring achterwege, hetgeen tot uitbreiding van de gewoonte, het rijwielbelastingmerk op de bo venvermelde wijze mede te voeren, heeft geleid. Het belang van een eenvoudig en doeltreffend toe zicht op de naleving van de rijwielbelastingwet noopt ertoe, voortaan aan de betreffende voorschriften nauwkeurig de hand te houden. Van 1 November a.s. af zal dan ook in bovenomschreven gevallen, zonder voorafgaande waarschuwing, -bekeuring worden in gesteld. Verklaring van advocaat van Hauptmann. New York: Te New Jersey zouden zich thans drie vrouwen bevinden, die de verklaringen van den gedetineerde Paulin kunnen bevestigen, dat dezen Hauptmann kent. Eenige getuigen verklaren, dat. de voetsporen van Hauptmann overeenkomen met de sporen, welke in den nacht, dat de ontvoering plaats vond, zijn waar genomen bij het huis van Lindbergh. De advocaat van Hauptmann, Fawcctt, heeft verklaard, dat Hauptmann hem heeft medege deeld, dat hij 2000 dollar heeft geleend. Naar de advocaat voorts mededeelde, zijn geruchten in omloop volgens welke de vrouw van Hauptmann dreigbrieven zou hebben ontvangen. Deze geruch ten komen evenwel in geen enkel opzicht met de feiten overeen. Voorts heeft Fawcett een verkla ring voorgelezen van Hauptmann, waarin de beschuldigde de hoop uitspreekt, dat spoedig de geheele waarheid in deze aangelegenheid aan het licht zal komen. Hauptmann hoopt, dat hij spoe dig van de tegen hem ingebrachte beschuldigin gen zal worden ontlast. Onderzoek naar oorzaken van ramp Morro Castle. New York. De commissie van onderzoek naar de oorzaken van de ramp van de Morro Castle heeft Dinsdag Arthur Pender gehoord, die in den nacht, dat het ongeluk heeft plaats gevonden, de wacht had. Pender is van meening, dat de brand is ontstaan ten gevolge van de ontploffing van een bom. Hij heeft een luiden penetranten knal gehoord, welke kwam uit dé richting van de schrijfkamer of den gang van de kajuit. Toen hij zich derwaarts begaf, heeft hij een jongen man waargenomen die een donkergrijs costuuro droeg. Dezen persoon had hij nog nimmer gezien Hij behoorde ook tot de bemanning. Voorts heeft hij gezien, dat een lid der bemanning een kast opende, waar de vlammen uitsloegen. Diepzee-onderzoeker Williamson wil er meer van weten. Het monster van Loch Ness zal nog niet zijn win terslaap in kunnen gaan, aldus een bericht van Uni ted Press. Men wil het nu met de modernste onder zoekingen te lijf. De bekende Amerikaansche diepzee- onderzoeker Williamson wil namelijk tot aan den bodem van het Loch Ness afdalen en wel door een buis die van onder ongeveer twee en een halve me ter doorsnede heeft, waarin ook een paar glazen vensters gebouwd zijn. De onderzoeker hoopt op deze wijze eindelijk eens te kunnen kijken wat er in het Loch Ness nu eigenlijk aan de hand is. Ilij hoopt het monster eventueel goed to kunnen bezichtigen en wat van meer gewicht is, het ook te kunnen fotogra feeren. OM DE AMERICA-CUP. Zeven wedstrijden worden er gehouden om den America-cup tusschen het Engelsche jacht „Endeavour" en 't Amerikaansche jacht „Ratnbow". Aan gezien het Amerikaansche jacht thans vier races heeft gewonnen, zou het dus volgens de bepalingen de America-Cnp voor zijn land %?bben behouden. Hot geval heeft zich echter voorgedaan, dat beide jachten, even voor het overschrijden van de startlijn, de pro- testvlag hebben geheschen, zoodat eerst de uitspraak van het comité dient te worden afgewacht. CORRESPONDENT VAN DE SCHAGER COURANT, AANGEKLAAGD WEGENS „BELEEDIGEND" ARTIKEL VAN AL LE RECHTSVERVOLGING ONT SLAGEN. De Rechtbank te Alkmaar heelt uit spraak gedaan ln de zaak tegen onzen correspondent J. A. S. te Wieringen, die terechtgestaan heelt wegens belee- diglng ln 't openbaar bij geschrifte van Dr. B. Wij herinneren eraan, dat Dr. B. zich ln zijn eer en goeden naam aange rand gevoelde door een bericht ln ons blad, als zonde deze medlcns geweigerd hebben hnlp te komen verleenen bij een auto-ongeluk op den Alslnltdijk in April j.1. De Rechtbank heelt hetgeen aan ver dachte S. was ten laste gelegd niet strafbaar geoordeeld en mitsdien onzen correspondent ontslagen van alle rechtsvervolging. De eisch was 1 50 boete snbs. 25 da gen hechtenis. Verdediger was Mr. J. A. E. Buls kool te Schagen. Zeventien jaar lang met een granaatsplin ter in het lichaam. Rudolf Trere, een Italiaansch soldaat, die in den wereldoorlog een schot in zijn rechterdij had gekre gen, werd één dezer dagen gekweld door hevige pijnen in zijn linkerheup. De doctoren konden echter niets bijzonders ontdek ken. Daar de pijnen toch nog aanhielden, kwam hij op het denkbeeld dat de wond uit 1917 er de oorzaak van kon zijn. Een nieuw medisch onderzoek bracht aan het licht, dat een stuk granaatsplinter in die zeventien jaar zijn lichaam doorkruist had en nu aan den anderen kant te voorschijn kwam. De splinter werd operatief weggenomen en Rudolf Trere bewaart hem nu trotsch bij zijn verzameling oorlogssouvenirs. NOODWEER BOVEN ZUID-WEST-MEXICO. Mexico City. Het zuiden en het Westen van Mexico is in de laatste twee dagen geteisterd door hevige stormen, wolkbreuken en onweer. De gou verneur van een der grensdistricten deelt mede, dat het geheele bcvloeiingssysteem in zijn gebied is vernield, dat van den oogst niets over is en dat vele huizen zijn verwoest. Te Guadalahara werd een vrouw door den bliksem gedood. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Trein stopt voor paard en wagon. Maandagmiddag om ongeveer 3 uur reed de schillcbocr F. G. uit Kethel met zijn paard en wagen over den onbewnaktcn overweg, aldaar. Plotseling zag hij uit de richting Schiedam een trein aanko men, terwijl hij met zijn paard cn wagen midden op den overweg was. Hij trachtte het dier tot spoed aan te zetten, maar het viel en bleef liggen. Do machinist van den trein, die fluitsignalen gegeven had, bemerkte het ongeval en wist den trein op ongeveer U/2 meter afstand van het gevallen paard tot stilstand te brengen. Met behulp van omstanders werden paard en wagen van de rails verwijderd, waarna de trein met ongeveer 10 minuten vertra ging zijn weg kon vervolgen .Tegen den bestuurder F. G. is proces-verbaal opgemaakt BRILJANTEN RING GESTOLEN. Drie personen aangehouden. Uit een slaapkamer in een woning aan de Cillier- straat te Amsterdam zijn een gulden en een briljan ten ring ontvreemd. In verband daarmede zijn aan gehouden een 25-jarige metaalbewerker een 24-ja- rigo metaalbewerker en een 16-jarigo varensgezel.

Schager Courant | 1934 | | pagina 1