Polder Wieringerwaard. Schagen-nieuws. Hauptmann en het geval-Lindbergh. Het geboortehuis van Mussolini. EEN HEK VAN 400 K.M. LENGTE. Een voorstel van Litwinof. De verwijdering der communisten int de ridderzaal. NIEUW CONFLICT IN SPANJE. Smakelijk eten! Predikbeurten. 3 ÜT de OMGEVING Zoer bezwarende nieuwe feiten. New York: Het New Yorksche parket meent nieuwe en thans uiterst bezwarende feiten te hebben ontdekt tegen den gearresteerden Duitse her Haupt mann, die verdacht wordt betrokken te zijn geweest hij de ontvoering en den moord van de baby van het echtpaar Lindbergh. Men meent thans langzamer hand het geheelc mysterie, dat deze zaak omgaf, te hebben opgelost. Een der bezwarendste vondsten is een met pot loodkrabbels gemaakt notitie van het adres en tele foonnummer van Dr. John Condon op een plank, die een klein kastje in den muur van het huis van Bruno Hauptmann verborg. Bovendien heeft men in Haupt- mann's huis spijkers gevonden van dezelfde soort als die welke gebruikt waren om in de kinderkamer te klimmen, waar zij den jeugdigen Charlcy Lindbergh uit zijn bed ontvoerden. Hauptmann gaf toe dat hij do notitie had geschre ven op de plank die op handige wijze een klein vak je verborg, waar men bijvoorbeeld geld zou kunnen verbergen. Bovendien ontdekten detectives op den binnenkant van het deurtje twee serienummers die overeenstemden met de nummers van 2 als losgeld betaalde bankbiljetten, en daaronder de notitie „500 dollar". Hauptmann bekende, deze notities te hebben ge maakt, doch slechts omdat de zaak hem interesseer de. Deze feiten werden grootcndeels bekend nadat Hauptmann's advocaat J. M. Fawcctt had medege deeld, bewijzen te hebben gevonden die het alibi dut zijn cliënt opgaf, kondon bevestigen. De rechter van instructie van de Bronx-rechtbank Samuel Foloy, verklaarde: „Dit is het belangrijkste bewijs van het feit, dat Hauptmann den naam wist van den man, die het losgeld heeft betaald." RAMSAY MAC DONALD'S TERUGKEER NAAR ENGELAND. St. Johns (Canada): De Britsche Minister- President MacDonald vertrekt Vrijdag a.s. van St Johns op New Foundland nnar Engeland. Donderdag avond zal hij voor de radio een afscheidsrede hou den. Do toestand van zijn oogen is aanzienlijk ver beterd en de vacantie is ook zijn algemeenen gezond heidstoestand ten goede gekomen. Hij verklaarde zich ten zeerste voldaan over de houding van de pers, die volledig rekening heeft gehouden met zijn verzoek hem met rust te laten en niet to trachten interviews uict hem te verkrijgen. Moet ongerept blijven. De Romeinsche correspondent van de Temps heeft een bezoek gebracht aan Mussolini's geboortehuis te Predappio-Nuova in de Romagna aan do eerste hel lingen van de Apennijnen. Het bestaat uit enkele eenvoudige huizen langs een riviertje. Een bord wijst de richting van de casa del duce. Het staat hoog en onderscheidt zich in niets van de andere wonin gen. De muren zijn grijs en naakt, de steenen on regelmatig, werden nauwelijks met een laagjo kalk verbonden. Van verf geen spoor en de vensters zijn zonder tooi. Het geheel wordt door grove pannen ge dekt. Gelijkvloers is de ruimte, die vader Mussolini oor spronkelijk tot smidse diende. Later onderrichtte moe der Mussolini er do dorpskinderen. De vloer is van gestampte aarde en de balken dragen de sporen van vonken•«»-rook. Daar hanteerde de jonge Benito voor te kunnen lezen de blaasbalg en het gloeiende ijzer. Die bedrevenheid is hem nog te stade gekomen. De vader stierf in 1910. Deze fanatieke internati onalist had zijn kinderen de namen van nieuwlich ters gegeven. Hij was streng voor hen in tegenstel ling met de teedere moeder, die soms des nachts van zorgen niet slapen kon. Benito zag haar dan heen on weer loopen. Zoo bleef hij op school hard, geslo ten en eenzelvig. Een buitentrap leidt naar do bovenverdieping. In de keuken staat nog de ronde tafel van hard hout, waaraan het gezin at. Het menu bestond meest uit groentesoep en hrood en 's avonds wortelen, die grootmoeder uit den grond trok. Vandaar ziet men liet feodale slot van de Sforza's, thans zijn zomerre sidentie. Hij wil niet, dat er iets aan het ouderlijk huis veranderd wordt. Woensdagmiddag vergaderden Dijkgraaf en Heem raden met Hoofdingelanden. Wegens ongesteldheid werd deze bijeenkomst ge leid door den waarn. Dijkgraaf, den heer P. J. Blaauboer. Afwezig waren do heeren H. K. Koster en T. Wonder. Bij de opening sprak de hoer Blaauboer den wensch uit, dat de ziekte van den Dijkgraaf van voorbijgaanden aard mag zijn en dat. hij weer spoe dig deze plaats zal kunnen innemen. Do door den lieer Daan Kaan voorgelezen notulen werden on veranderd vastgesteld. Naar aanleiding der notulen werd medegedeeld dat bctreffendo de iepenziekte eerlang verslag zal komen. Dan deelde Voorzitter mede dat in een vorige .vergadering goedkeuring aan het Dag. bestuur was .verleend om e'en wals aan te koopen. Volgens den opzichter, dien dezen zomer af en toe heeft meegewerkt, werd de grint en de teer zooda nig opgenomen, dat het gebruik van een wals voor- loopig niet noodig was geoordeeld. Ik verband met losse grint, dat eventueel op den weg blijft liggen, werd door den luier Groneman de wenschelijkheid geuit om door het neerleggen van graszoden de autorijders to verplichten een ander wegvlak te berijden. Voorzitter vond dit niet noodig en bovendien erg lastig voor het verkeer. Daarna gaf Voorzitter cenigo inlichtingen om trent de aankoop van teer en grint. Door het be stuur was in Mei aangekocht 2500 ton Briston teer 4 f 5.75 in den Polder en 160 Kub. M. spreme.v grint h t 2:20 op den loswal. Dit materiaal is verwerkt op een gedeelte Barsingenveg, Walingsweg, Molenweg, in de kom der gemeente en een klein gedeelte op den Oudesluizcrweg. Er is 3 ton teer en pl.m. 15 Kub. M. grint overgebleven. Verder werd aange kocht 12 ton slakken h f 11, de ton, hetgeen verwerkt is op bruggen en duikers. Een prettigo mededeeling was wel dat door het Provinciaal Wegenfonds over 1033 werd toegewezen een bedrag van f 14.100, welk bedrag bij de Boeren leenbank is gedeponeerd, ten einde hiermee ter ge legener tijd ecnige schulden af te lossen. Uit het aanvullingswegenplan was f 250 toege zegd. Vanwege de Heide Maatschappij is hier iemand geweest, die met den opzichter in dezen polder een onderzoek heeft gedaan betreffende de iepenziekte. Gebleken is, dat de hoornen langs de wogen «CO van allen waren aangetast, doch wel hij enkele parti culieren, l.w. bij Keppel, A. Rot, P. Vel, E. G. Won- AFSLUITING VAN DE FINSCH—NOORSCHE GRENS OM DE INFASIE VAN RENDIE REN UIT FINLAND TEGEN TE GAAN. Sedert het midden van de vorige maand hebben Finsrhe en Noorsche gedelegeerden te Helsingfors geconfereerd over verschillende zaken, die met de in Finmarken veelvuldig voorkomende invasies van ren dieren uit Finsch-Lapland verband houden. Het is onmogelijk, de rendieren steeds zoo te laten bewa ken, dat zij niet op 'n gegeven oogenblik kans krijgen om in troepen van soms honderden stuks er van door to gaan, on deze invasies geven telkens woer aanleiding tot allerlei geharrewar tusschen de eige naars der rendieren en de boeren en bezorgen aldus de locale autoriteiten van beide landen het noodige werk met het opvangen, identificeeren en terugbren gen van do rendieren en met het innen van de boeten vooral. Men is het nu eens geworden over de te nemen maatregelen, aldus de corr. van de N.R.Ct. te Stock holm. Daar het afsluiten van de Finsch-Noorsche grens voor rendieren het eenige afdoende middel schijnt te zijn om voortaan invasies van deze mooie en krachtige, maar vaak ook lastige dieren te voor komen. zal er nu een stevige en hooge afrastering gemaakt worden, die ©en lengte krijgt van ongeveer vierhonderd kilometer en dus, volgens een Noorsch blad, alleen maar door den Chineeschen Muur over troffen wordt. Beide landen zullen de kosten van deze afrastering, die op een kleine 500.000 Noorsche kronen geschat worden, dragen en men berekent eerst over 'n jaar of zes, zeven met 't werk klaar te zijn. Het hek wordt gemaakt van op drie meter afstand geplaatste palen, waartusschen ijzerdraad gespannen wordt. De onderste draden komen dicht op elkaar en de bovenste wordt op een hoogte van bijna twee meter aangebracht. Om practische rede nen zal het hek het verloop van de grenss niet nauw keurig volgen evenals de tientallen kilometers lange hekken, die sedert eenige jaren hier en daar voor het zelfde doel aan de Zwocdsch-Noorsche grens zijn ge plaatst. zoo loopen, dat het ook in den winter, wan neer de sneeuw dik ligt, een bevredigende afsluiting vormt. In verband met de ontwapeningscon ferentie. Genève. Litwinof, de vertegenwoordiger van het pas lid geworden Sovjet-Rusland van den Volken bond, heeft gister een brief aan den voorzitter van de Volkenbondsvergadering. Sandler, gezonden, wam in hij in overweging geeft dat do Volkenbonds vergadering den Volkenbondsraad zal voorstellen Hcnderson uit to noodigen in de zitting van Januari van den Volkenhondsraad een rapport uit te bren gen over den tegenwoordigen stand der ontwape ningsconferentie en over de vooruitzichten voor do toekomst. Men verwacht echter, dat deze te laat ingediende brief vnn Litwinof niet meer door de Volkenbonds vergadering in behandeling zal worden genomen. Thans een klacht bij de Haagsche recht bank. De communistische Tweede Kamerleden Roestam Effendi, Schal kor en do Visser, hebben zich gisteren met rechtskundigen bijstand van mr. van 't Hoff Stolk tot den officier van justitie bij de Haagsche rechtbank gewend, teneindo een klacht in te dienen over do naar hun meening wederrechtelijke verwijde ring uit de vereenigde zitting van de Statcn-Generaal op Dinsdag 18 dezer. Zij werden ontvangen door den substituut-officier mr. Hoekstra, die hun verzocht, ziel» met een schrif telijke klacht, waarin de feiten zijn omschreven, tot den officier van justitie te wenden. der, J. Borst, M. Blaauboer en J. A. Bakker. Deze personen krijgen annzegging om de aangetaste hoo rnen to doen verwijderen. Door het Dag. Bestuur was besloten om ook dit jaar het krooswerk weer in eigen beheer te laten verrichten. Dit bevalt beter. De vergadering ging hiermede accoord. Verder deelde Voorzitter mede dat op 3 Septem ber kascontrolo was gehouden en alles in orde werd bevonden. Ook werd op den 5 September vanwege Gcd. Staten kascontrole gehouden. Van dit college was een schrijven ontvangen dat ook door hen alles accoord was bevonden. Alleen een kleine opmerking van administratieven aard, waarmede de Penning meester voortaan rekening zal houden. Van den wegwerker Strooker was een dankbetui ging ontvangen voor de tegemoetkoming in verband met zijn pensioenbijdrage. Voorzitter deelde mede dat Strooker per 1 Januari na 30 jarigen dienst met pensioen zal gaan. Breedvoerig werd hierna door den heer Blaauboer toegelicht hoe het Bestuur er toe gekomen is om aan het P.E.N. toestemming te verleenen tot den aanleg van een kabel ten behoeve van het Werk kamp in de Wieringermeer. Met de heeren Cremers en de Veer heeft 't Dag. Bestuur deze zaak uitvoerig besproken en van verschillende kanten bekeken. Overeengekomen is dat de kabel gelegd zal worden in de reeds bestaande gleuf en wel op een diepte van 50 centimeter. Het P.E.N. zal verder gedurende 2 jaar garandeeren om de schade te betalen, welke eventueel mocht ontstuan. De vergadering kon eenparig accoord gaan met hetgeen in deze door het Dag. Bestuur was gedaan. Dan was ook nog een verzoek van het P.E.N. in gekomen om een transactie aan te gaan, wat betreft uitgifte van erfpacht van een stuk grond ter groot te van 1 are 20 centiaren aan den Oosterdijk te Nieuwesluls tegen 5 cent per kanon of wel f 6 per jaar gedurende 75 jaar. Het Dag. bestuur vroeg machtiging om hiertoe over te gaan. Algemeen goedgevonden. Dit besluit zal ter goedkeuring naar Gcd. Staten worden ver zonden. Door de heeren C. Schenk. C. J. Blaauboer en F. A. F. Groneman worden nlsnu de geloofsbrieven van «Ie herkozen hoofdingeland, den heer K. Schenk en den nieuw benoemden hoofdingeland, den heer Jb. Kaan Kz. nagezien en in orde bevonden. Tot toelating wordt besloten. Voorzitter feliciteert don heer Schenk met deze herbenoeming en hoopt dat hit evenals de laafsto 2 jaar de belangen van don Polder zal helpen be hartigen, wat door den heer Schenk onder dankzeg ging werd toegezegd. Bij do rondvraag vroeg de heer Groneman hoe 't stond met de plaatsing van borden op de uiteinden der wegen. Voorzitter lichtte tou dat het in bewer king is. Ten slotte deelde Voort, nog mede. dat den 13en October kroosschomv zal worden gehouden en een tweede schouw zooals voorhoen, niet meer ge houden ad worden, waardoor de dammenschouw vervalt. Hierna sluiting. DE CATALAANSCHE PRESIDENT WENSCHT ZICH NIET ALS ONDERGESCHIKT TE BESCHOUWEN AAN DE RE GEERING TE MADRID. Reuter meldde gisteren uit Madrid: Den laatsten tijd zijn voortdurend incidenten voorgekomen tusschen de autonome regeering van Catalonië en de centrale regeoring te Madrid Woens dag publiceerden de Madrilecnsche ochtendbladen een brief van den Catalaanschen president aan den Spaanschen min.-president, welke met openlijke op standigheid gelijk gesteld kan worden. De centrale regeering bad die van Catalonië verzocht, do gewe tensvrijheid en onaantastbaarheid van de rechters in Catalonië te waarborgen en aan den president van Catalonië, die tevens de functie heeft van ver legen woordiger van den Spaanschen staat in Cata lonië, opdracht gegeven aan de hoogste rechterlijke ambtenaren mede te deelen, dat de jongste verorde ningen van den Catalaanschen commissaris van ju stitie eiken juridischen grondslag ontberen. Daarop heeft de Catalaansche president aan den Spaanschen min-president geschreven, dat hij de uitdrukking „Ik beveel, dat..." welke deze had ge bruikt, met kracht moest afwijzen, daar hierin een ondergeschikte positie van hem, den Catalaanschen president jegens de Spaansche regeering tot uitdruk king kwam. Voorts verklaarde hij het te betreuren, genoemde opdracht niet te kunnen uitvoeren. Naar Reuter meldt, heeft deze brief te Madrid groote beroering teweeg gebracht Een doodgereden koe afgekeurd, maar 's nachts het beestje weggehaald. Dezer dagen vond des morgens een spoorweg beambte op het traject OssNijmegen ter hoogte van de gemeente Herpen een koe tusschen de rails liggen. Het beest was klaarblijkelijk uit de weide geloopen en op de spoorbaan terecht gekomen, waar het door een goederentrein is doodgereden. De beambte deed aangifte bij de politie. Het cada- ver werd weggehaald en overgebracht naar het noodslachtingsgebouw ter plaatse, dat Is onderge bracht in een magaz.ijntje van den Noord-Brabant- schen Christelijken Boerenbond ten einde aan een keuring te worden onderworpen. Zeer ten ongerieve van den eigenaar werd het vleesch echter ongeschikt voor consumptie verklaard. Het afgekeurde rund zou den volgenden dag naar hot provinciaal destructiebedrijf te Son worden ver voerd, ten einde daar te worden verbrand De veld wachter schijnt echter het gebouwtje niet goed te hebben afgesloten. Toen hij tenminste gisterochtend weer eens poolshoogte ging nemen, bemerkte hij tot zijn niet geringe verbazing, dat er gedurende den nacht onge wensch te bezoekers waren geweest, die de bouten vleesch van het beestje op deskundige wijze hadden afgesneden en meegenomen. Men had slechts nog ecnig afval achtergelaten. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in. Van de dieven is echter geen spoor ontdekt. DE CHINEESCHE OOSTERSPOORWEG. Een rooverbende vernietigd. Blijkens een nlet-officieel bericht uit Moekden heb ben Japansche en Mantsjoerijsche troepen een Chi- neesche rooverbende, die de laatste maanden vele aanvallen op de treinen had uitgevoerd, na een zwaar gevecht vernietigd. De Chineezen verloren 200 man aan dooden cn gekwetsten; de soldaten drie officieren en 59 man aan gesneuvelden en gewonden. WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG AJS. Vrone I—Sparta I. Aanvang 2 uur. Vertrek 12.45 uur. Helder 4Sparta 2. Aanvang nog niet bekend. (Zie bord. Sparta 3Callantsoog 1. Aanvang 2 uur. Sparta aB.K.C. a. Aanvang 1 uur. ATTENTIE I Leden en adpsiranten dienen er rekening mede te houden, dat de vastgestelde tijden van vertrek, stipt gehandhaafd worden, een ieder zorge dus op tijd te zijn. Afberichten, liefst zoo weinig mogelijk, moeten naar den secretaris der E.C., den heer E. Kcijzer, gestuurd worden. H.H. AANVOERDERS! Aan hen deelen wij nog mede, dat de elftalformu- liercn uiterlijk Maandagmorgen 11 uur moeten wor den ingeleverd bij den 2den secr., den heer J. E. L. van Ketel. VAN DE ELFTALCOMMISSIE. Srhagen I: D. Arnoldus. A. Slikker, V. Vlottes, A. Plakman, J. Weeland, W. J. Biersteker, VV. Rus. P. de Vries, G. J. Boontjes, J. Peetoom, J. Dekker. Reserve: S. Breebaart. Schagen II: T. Bijpost, M. Slikker, J. Broer, P. Kroonenburg, W. Moransart, P. Boontjes, S. Paulus- ma, C. de Moor, G. Pnulusma, D. Ruig, J. Kosscn. Rcs.: J. Molenaar en II. Vecnstra. Schagon III: C. Neefkcs, C. Tump, S. Grootes, W. Quax, P. Boontjes, T. Faber, H. Naber. J. Boontjes, C. van Haren, J. Gelder, J. Franzcn. Res.: S. Visser. 4e KLASSE K.N.V.B. De stand hier in de Noordelijke afd. Is thans: Alkmaar 2 2 0 0 6-3 4 Texel 2 1 1 0 2—1 3 D.T.S. 2 1 0 1 54 2 Andijk 0 1 0 1 3-3 2 Succes 2 0 1 1 1-3 1 Schagen 1 0 0 1 1-2 0 B.K.C 1 0 0 1 1—3 0 Vrone 0 0 0 0 0—0 0 N.V.V. 0 0 0 0 0-0 0 OVERZICHT VOOR ZONDAG A.S. In de 4e klasse K.N.V.B. krijgen we de ontmoeting AndijkSucces. Wij geven de Successers, niettegen staande hun zeer ontmoedigende start, de beste kans. Nieuwe Nicdorp—Texel zal vermoedelijk nog niet doorgaan. Mocht de wedstrijd wel plaats vinden, dan geven we N.V.V. zeer weinig kans. Vrone— Sparta wordt een gelijk spelletje. B.K.C.D.T.S.: de Polderschen zullen ook thans bet onderspit moeten delven. Alkmaar mag rusten. Al met al een paar aardige ontmoetingen. DONDERDAG 27 SEPTEMBER. V. C. J. B. Anna Paulowna, nam. 8 uur, Bijeenkomst. ZONDAG 30 SEPTEMBER NED. HERV. GEMEENTE. Schagen, voorna. 10 uur. Ds. Eikema. Barsingerhorn, nam. 2 uur. Ds. Eikema. Burgerbrug, geen dienst. St. Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Petten, geen dienst. Schagerbrug, zie Oudesluis. Eenigenburg, voorm. IOV2 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Doop. Dirkshorn, voorm. lOVfc uur, Ds. de Leeuw. Onder werp: Het hoogste gezag. Winkel, geen samenkomst Aartswoud, geen dienst Anna Paulowna, voorm .10 uur, Ds. Vorstman. Callantsoog, voorm. IOV2 uur, Ds. M. van Wichelt Huisduinen, nam. 7 uur, Ds. M. van Wichen. Nieuwe Niedorp, nam. 8 uur, Ds. Molenaar. Hoogwoud, geen dienst. Heerhugowaard, geen dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Barsingerhorn, geen dienst. Oudesluis, voorm. 10uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Hippolytushoef, voorm. IOV2 uur, Ds. Meihuizen. EVANGELISATIE. Schagen, voorm. 10Vk uur, Ds Kooij, v. Amsterdam. 's Avonds 5V£ uur, Ds. Roobol van Egmond a. Zee. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Nam. 3V2 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. IOV2 uur, de heer S. Kuiper, van Bilthoven. Nam. V/2 uur, de heer Kuiper. CALLANTSOOO Trekking Verloting V.V.V. Naar wij vernemen. Is de trekking der V.V.V.-verlo- ting uitgesteld tot 27 October. (Zie de adv. in dit nummer). Roodvonk. Bij een 14-jarig meisje is roodvonk geconstateerd. De patiënt wordt thuis verpleegd. Bij enkele candidaatstelling werd gister herkozen tot Heemraad van den polder Callantsoog de heer Jn. Kooijman alhier. ANNA P4ÜÏOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: A. Kaan van Schoorl; N. J. Kollenberg van Akersloot; A. J. Venema van Appingedam; A. C. Drost en echt van Den Helder; S. J. Loonstra—Olt- mans en kind van Groningen. Vertrokken: N. Hoek naar Hensbroek; R. Woud- berg naar Emmen; A. Huigen en gez. naar Den Hel der; A. Wink naar Alkmaar; A. v. d. MeulenBos huis en kind naar Amsterdam. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, z. v. H. Borst en A. Bood; Ma- rinus, zoon van L. WIggers en C. de Ridder; Bernar- dus, zoon van G. Busser en E. Gnodde; Reijer Jan, zoon van A. van Zandwijk en J. Langedijk; Joannes Simon, zoon van W. Smit en P. Kooijman; Wilhelmus Cornelis, zoon van J. de Wit en E. C. Bakker; Ma- rijtje, dochter van H. van Borstelen en S. H. Hors man; Jacobus Cornelis, zoon van C. J. Zwiers en A. NL Bakker; Petrus Hendricus, zoon van P. M. Brou wer en M. Th. Witteman; Nelly, dochter van D. J. van den Heuvel en N. Oliemans; Geertruida Johanna Catharina, dochter van J. A. Kapiteijn en C. M. Nuij; Petrus Gerardus, zoon van C. Duineveld en A. H. A. Prins; Wilhelmus, zoon van J. L. Janson en C van den Nouland; Margaretha Alida, dochter van J. P. de Goede en A. A. Timmer. Ondertrouwd: J. de Bree en E. de Buck; E. Sloot haak en G. Meeldijk; H. F. van Steijn en P. J. Hen- drikse; J. A. Neuvel en G. M. C. Kroon. Getrouwd: K. Hakof en E. Woudenberg; A. S. Kroon en A. M. M. van den Berg; G. F. J. van den Berg en M. A. Kroon. Politie. Gevonden; Twee autobanden met velgen; een re^ genmantel. Verloren: een muts, portemonnaie (met inh.). OUDE N1EDO FP Bij Koninklijk Besluit van 11 September j.1. werd goedgekeurd, dat C. G. M. van Baar, burgemeester van Oude Niedorp. tot secretaris is benoemd van die gemeente. LANGEND IJ K Uitvoer van bloembollen. Uit de gepubliceerde cijfers van de statistiek van uitvoer van bloembollen blijkt, dat bij vorig jaar ver- geleken, dit jaar een groote voorsprong heeft. Tot cn met de laatste maand werden in 1934 ruim 18000 ton ter waarde van f 8.937.000 uitgevoerd, wat 5.500.000 ILG. en f 3.000.000 meer beteckent dan in het overeen komstige tijdvak van 1933. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen dat de geruchtmakende zaak van de inbraak in café De Roode Leeuw van den heer Kramer, waarbij C. Kraakman en H. Bossen als ver dachten tot gevangenisstraf werden veroordeeld, de volgende week in hooger beroep voor het Gerechts hof wordt behandeld. OUDKARSPEL. De toewijzing van de dienstplichtigen van de llch- tinting 1935 heeft het volgende resultaat gehad: C. v. d. Abeele bij het 21e reg. Infanterie; S. Bruin bij de le Schoolcompagnie Rog. Kustartillerie; G. En gel bij het 3e bataljon Reg. Genietroepen; A. J. Kroon bij de le Schoolcompagnie Reg. Kustartillerie; J. Moeijes bij de lo Schoolcompagnie Reg. Kustartille rie; G. Oud bij de Zeemacht. ZIJ PÊ KEINSMERBRUG. Voormalige kaasfabrlek afgebrand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is te on geveer 1 uur brand uitgebroken in de voormalige kaasfabriek alhier, thans ingericht tot woonhuis, waarin 2 woningen. Een tweetal personen, die van het Schager vuur werk kwamen, ontdekten den brand, doordat zij dik ke rookwolken uit het perceel zagen opstijgen. Een vnn hen heeft onmiddellijk per auto de brandweer te Schagerbrug gealarmeerd, die, hoewel zij spoedig ter plaatse was, niet kon voorkomen, dat het perceel tot den grond toe afbrandde. De brand is, door tot nu toe onopgehelderde oor zaak, ontstaan in de woning bewoond door den heer G. Baken, die afwezig was. Het perceel, eigendom van mej. M. Mooij te Am sterdam, was verzekerd, eveneens de inboedel van den bewoner Baken,doch de andere bewoners, de familie Zipp, zijn, naar we vernamen, niet verze kerd. De brand is voor deze mensrhen, die alleen hun in het perceel aanwezige vrachtauto hebben kun nen redden, een ware ramp.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2