VELO TAFELBILJARTS IVOROL BELASTINGVRIJ. PRIMA en BILLIJK. BELEEDIGING VAN HET OPENBAAR GEZAG. DE VISSCHERIJ OP HET IJSELMEER. DE OLIE WEER DUURDER? De Joodsche jeugd te Berlijn. Geen bewonderaar van Hitier. Sluitingswedstrijden der Alkmaarsche Wielerbaan. Abonnementsgelden. Uit DE OMGEVING POLDER „DE WESTERKAAG". VELO Waschmachine Maatschappij N.V. Meer dan 100 fil. in Ned. Ds. Van Dnyl, een lid van de N.S.B., te Alkmaar geverbaliseerd. Na afloop van de Woensdagavond ;n het „Gulden Vlies" tc Alkmaar gehouden N.S.B.-vergadering is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen den spreker Ds. van Duyl, terzake overtreding van het nieuwe artikel 137A. Wetb. van Strafrecht, waarin strafbaar is gesteld het In beleedigenden vorm zich uitlaten over het openbaar gezag. Naar aanleiding van dit proces-verbaal schrijft men aan de N.R.Crt.. nader uit Alkmaar: Zoonis gebruikelijk is op een nationaal-socialisti sche vergadering, was er in de pauze gelegenheid tot het schriftelijk indisiiei) van vragen. Ken vragen steller wilde inlichtingen hebben over het geval aan de somi-officieele Alkmaarsche landbouwers- crisisorganisatie, waar bet personeel met ontslag werd bedreigd, indien men eenige sympathie toonde Tnet de N.S.B. Ds. van D. vroeg zich af hoe dat mogelijk was, im mers in do Grondwet toch staat: ieder Nederlander kan, ongeacht zijn politieke of godsdienstige over tuiging, voor een rijksbetrekking in aanmerking komen. Spr. zou toen hebben uitgeroepen: Hier is met recht van kracht de grondwet opzij geschoven en zij die dat gedaan hebben en ik durf hier alles riskecren noem ik landverraders. Door deze uitlatingen zou spr. in strijd met het nieuwe artikel 137 A van het wetboek van stafrecht zijn geweest. Dut artikel stelt strafbaar bepaalde ge schriften. afbeeldingen, tentoongesteld of verspreid, indien men weet of ernstige, redenen heeft tc ver moeden, dat in het geschrift of op de afbeelding strafbare uitdrukking voorkomt. Strafbaar zal zijn het zich in het openbaar mon deling of bij geschrifte of afbeelding in beleedigen den vorm uit te laten over het openhaar gezag, eon openhaar lichaaih of een openbare instelling. Een tweede belangrijke wijziging wordt gevormd door de opneming van het artikel, waarbij strafbaar wordt gesteld, wanneer men zich in het openbnar monde ling of hij geschrifte of afbeelding opzettelijk in be leedigenden vorm uitlaat over een groep van de be volking of over een ten deele tot de bevolking be- hoorende groep van personen. f* Een frissche mond met witte tanden door Pe Nederlandsche Tandpasta «WAT MIJN HARDT MAAKT IS GOED" Overeenkomst tnsschen fabrikanten en han delaren over den prijs van eetbare oliën. Het Nefl. Weekblad voor Kruidenierswaren meldt, «lat tusschen do fabrikanten van en handelaren jn spijsoliën een overeenkomst is getroffen, waardoor fin de verkoopsvoorwaarden van deze oliën verschil- 'lende wijzigingen worden gebracht. De overeenkomst draagt den naam van ,.8pijs-olie- conventie". Zij is niet van kracht voor raapolie en mwe soya-olie, maar wel voor boter-olie en geraffi neerde soy u-olie Daar de conventie Is afgesloten met medeweten van do crisiszulvelcentrule, zal iemand worden aan gewezen, die namens do regeering overleg pleegt om trent verschillende aangelegenheden. De nieuwe regeling zal Maandag n.s. ingaan. De opzet ervan is eencrzjjds aan den chaotischcn toe stand in het bedrijf een einde te maken, terwijl aan den anderei kant de regeering een rem wenscht te leggen aan de vlucht van de botorconsumptic naar de eetbare oliën. Do vast ie stellen prijzen zijn minimumprijzen, waar de winkelier wel hoven mug gaan. Voorraden vallen buiten de regeling. Het ligt in de bedoeling de minimumprijzen iedere week vast te stellen. Voor de week. die Maandag a.s. begint, is de minimum-verkoopprijs voor sla-olie in flesschen lx-paald op 55 cent per flesch plus 5 cent staangeld. De minimumprijs voor losse sla-olie is voor dezelfde hoeveelheid als een flesch inhoudt be paald op 4cent. Aan strenge politic-bepalingen onder worpen. De Berlljnsche politie president heeft een verorde ning uitgevaardigd waardoor den leden der Joodsche jeugdorganisaties verboden wordt in het openbaar gelijkvormige kleeding of uniform te dragen, gemeen schappelijk marcheeren en oefeningen in de open lucht tc doen. Gewone sportocfeningon, wandelingen, excursies enz. vallen hier niet onder, voor zoover zij geen demonstratief karakter hebben. Voorts is verboden het meedragen van vaandels, ba nieren, wimpels en andere veldteekcncn, en verder het samenwonen in woongemeenschappen en elk ge meenschappelijk overnachten, speciaal in particu liere gebouwen en tenten. Tenslotte geldt het verbod ook voor het uitgeven van persorganen in welken vorm ook, In het bijzon der van vlugschriften en films." Adolf Huettlcr laat zijn naam veranderen. Tc Bahumin in Tsjechisch Silezic heeft zich een man aangemeld, wiens naam Adolf Huettler luidt, en die dezen naam graag wilde veranderen Hij geeft toe, dat wanneer men zijn achternaam correct uit spreekt, een oplettend toehoorder hem niet zal ver warren met dien van den Duitschen leider, maar dat «Ie gelijkenis toch zeer nauw is, temeer daar de voor naam dezelfde is. Hij beweert, dat het leven hem ondragelijk is geworden door de vele grappen, die men om hem maakt. De autoriteiten hebben zijn verzoek ingewilligd, zoodot hij voortaan Adolf Hradil zal hceten. Vergadering Contact-Commissie van de IJselmeervisschers. Amsterdam, 27 September: Dezer dagen ver gaderde te Amsterdam onder voorzitter schap van Ir. G. F. H. Houhen, Directeur van den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzeesteunwet, de Contactcommissie voor de gewezen Zuiderzeevis- schers, welke met hulp ingevolge de Zuiderzeesteun wet hun bedrijf in een IJselmeervisscherij bedrijf aan het vervormen zijn. Deze vergadering word mede bijgewoond door den heer J. van Hengel, Inspecteur der Visscherijcn in het 2e en 3e District. Besproken werd de wijze van de vaststelling van het inkomen van die IJselmeervisschers, welke nier tot eene regeling zijn toegetreden. Hierbij bleek, dat pl.m. 1200 visschers wel tot een regeling zijn toege treden, terwijl slechts met 30 zulks niet het geval is. Door de aanwezigen werden gegevens verstrekt, aan de hand waarvan uit dc bruto besomming het netto inkomen op billijke wijze kan worden vastgesteld. Algemeen werd instemming betuigd met de maat regelen, welke genomen zijn ter bevordering van den vischstand in liet IJselmeer. Aangedrongen werd op krachtige handhaving van deze maatregelen, terwijl in verband daarmede wenken van practischen aard werden gegeven. De aandacht werd er op gevestigd, dat er IJsel meervisschers zijn, welke toegetreden zijn tot één der regelingen voor de toepassing van art. 13, doch van wie de visscherij-uitkomsten niet beantwoorden aan de verwachtingen, welke zij bij de toetreding daar van hadden. Naar aanleiding hiervan werd door den Voorzitter opgemerkt, dai de resultaten van de IJselmeervisscherij, wat paling betreft, uitgedrukt in K.G. en in guldens, beter zijn dan het voorafgaande jaar; terwijl de bot aan voer, behoudens eene vermin dering in de maand Januari, overigens gelijk bleef; dat intusschen concrete klachten, mits gemotiveerd door eene nauwkeurige opgave van de gemaakte be sommingen sedert 1 Juli j.h, alsnog ter kennis van den Rijksdienst ter Uitvoering van de Zuiderzee steunwet kunnen worden gebracht. WIELRENNEN. De directie der Alkmaarsche Wielerbaan heeft voor Zondag a.s. voor een uitstekend sluitingspro gramma gezorgd, dat. ontegenzeggelijk waard ies, om gezien te worden. Want allereerst krijgt men een wedstrijd AlkmaarZaandam, verdeeld in drie races fnl. een tijdrace, een afvalwedstrijd en een jachtrace. Aan dezen wedstrijd nemen de volgende amateurs deel: voor Alkmaar: Willemse, I.angedijk, Renaud en Blokker (allen van O. G. tc Noordscharwoude) en voor Zaandam: Nielen, Bak, Ofman en Gocssens (al len van D.T.S. te Zaandam). Verder wordt er een ploegenwedstrijd voor nieu welingen verreden, waaraan vier ploegen deel ne men: Kuiper-Groot: Tcl-Schellmgcrhout; Hoolwcrff- v. Beek; v. Beuzon-Spiering. En dan komt het groote hoofdnummer: de koppel wedstrijd over 100 K.M., waaraan weer zeven koppels deelnomen, nl. Korsmeier-Ehraer (Duitschland), do Bruycker-Billiet (België); do Wolff-v. d. Heiden, Metz-Snoeyers, Heslinga-Matema, Fruitcma-Reino- veld en v. Leur-v. Dijk. Men ziet, het zijn alle bekende koppels en velen der rijders zijn ook op de Alkmaarsche haan al geen onbekenden. Nog de vorige keer reden hier d© Wolff- v. d. Heiden en wonnen den tweeden prijs ondanks de verwondingen die v. d. Heiden toen had. Zij vor men een zeer sterk koppel, dat met Metz-Snoeyers favoriet is. Hiervan is Metz welbekend, maar is Snoeyers niet minstens een even groote kracht? Het is dezelfde Snoeyers, die in de wereldkampioen schappen zulk een belangrijke rol speelde, dat Pelle- naers kampioen werd. Diezelfde Snoeyers werd li da gen geleden zelf nationaal kampioen op den weg voor amateurs. Nu is hij prof geworden en zal met den snellen Metz een heel sterk koppel kunnen vor men. Snoeyers zal op de Alkm Wielerbaan gehuldigd worden voor zijn werk, dat hij dezen zomer verricht heeft en daar zal wel duidelijk gemaakt worden, welk een aandeel hij heeft gehad in de wereldkam pioenschappen te I.eipzig. Wij zouden het hierbij kunnen laten, maar mee- nen nog even de aandacht te mogen vragen voor het Belgische koppel. De Bruycker reed veertien dagen geleden met v. Egmond te Heemstede en werd daar dc beste man van het veld genoemd. Vooral in de jachten is deze Belg zeer sterk en de Hollandschc koppels moeten Zondag terdege oppassen voor dezen rijder, die in Billiet een waardig koppclgcnoot heeft Deze 100 K.M. koppelwedstrijd zal boeiend worden als geen nndor. Er zal strijd geleverd worden, er zul len lange jachten komen en het winnende koppel moet heel wat in zijn mars hebben, om in zulk een sterk vel.d de eerste plaats te bezetten! Mogen do laatste wedstrijden van dit seizoên be gunstigd worden door mooi weer! Dan zullen eenige duizenden kunnen genieten van boeiende wieler sport! Betaling 3e kwartaal 1934. Aan onze lezers bniten Schagen doen wtj het eet- zoek het abonnementsgeld der Sehager Contant over het derde kwartaal 1934, ten bedrage van f 1.80 (voor Courant met Zondagsblad 12.53) vóór 15 October a.s. aan ons Bnnau te betalen, óf over te maken pe» postwissel ól over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Voor alle ebonné's die gewoon zijn het eonranten* geld aan onze Agenten (de plaatseltlke kantoorhon« dors) te betalen, geldt dit verzoek niet ZIJ, die bty ons op De Prins, Het Nlenwe Mode blad, Oraclease, enz. zi|n geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 3e kwartaal 1934, op dezelfde wijze toezenden. Na genoemden datum wordt beschikt met f 0.14 verhooging. Toezending is dus voordeelig! Voor De Prins is bet bedrag f2.13 Voor Het Nieuwe Modeblad f 1.50 Voor Gracieus* f 2.15 Voor Panorama f2.60 Voet Het Leven 1246 DE ADMINISTRATIE Vergadering van 't College van Dag. Bestuur van den polder de Westerkaag' op Donderdag 27 Sept. 1934, in 't hotel Vredelust te Schagen. Aanwezig het voltallig bestuur, en ingeland Groet als stcmopnemer. Voorzitter de heer K. Wit Dz., secretaris-penning meester F. S. van dc Velde. Na opening der vergadering met een welkomst woord door Voorzitter, worden de notulen der voor gaande vergadering voorgelezen cn onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken, welke allen voor kennisgeving werden aangenomen, bevond zich ook een besluit van Ged. Staten, aan den secr.-penningm. van voornoemden polder, wederom voor een jaar ter uitoefening van die functies ontheffing te vcr- leenen van de verplichting, bedoeld in het tweede lid van art. 22 van het Algemeen Waterschapsregle ment van Noord-Holland. Bij de regeling van den omslag werd vastgesteld dat de polderlasten over het loopende dienstjaar zul len bedragen f 6.50 per II.A. dat de zitdag tot inning dier belastingen zal wor den gehouden op Donderdag 20 December a.s., van des morgens 1012 uur, in 't hotel Vredelust tc Schagen. Bij de uitkomst der op denzelfden dag gehouden verkiezing, ter voorziening in de vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den heer K. Wit Dz. als lid van 't Dag. bestuur, bleek deze als zoo danig wederom herkozen te zijn. Bij de rondvraag gaf Voorzitter kennis dat de rc- peratie aan de vijzel der windmotor goede resulta ten brengt. De heer Gootjes vroeg dc aandacht van het be stuur voor het nuttige van slooting in samenwer king in de toekomst. Niets meer te behandelen zijnde, werd de vergade ring door Voorzitter gesloten. ANNA PAULOWNA Vergadering Witte Kruis. De afdeelingsvergadering van het Witte Kruis werd door Burgemeester Lovink met een kort woord geopend, waarna de notulen, samengesteld en ge lezen door den heer C. Liefhebber, onveranderd wer den vastgesteld. Onder de ingekomen stukken was er een van het hoofdbestur, waarin plaatsing in een herstellings oord werd aangeboden voor ondervoede kinderen. Aan den gemeentearts waren hierover reeds inlich tingen gevraagd. Besloten werd ook nog bij den schoolarts te informeeren of er bier kinderen zijn, die op dien grond voor uitzending in aanmerking komen. Het verslag van den badmeester der zweminrich ting van het Witte Kruis sprak van een matig bezoek aan deze gelegenheid als gevolg van het minder gunstige zomerweer. Toch waren er nog 95 abonne menten genomen en 1552 losse kaartjes verkocht, terwijl van de openb. scholen aan de Kleinesluis, te Breezand en in den Oostpolder, resp. 64. 41 en 32 kinderen deelnamen aan het schoolzwemmen. Als bijzondere erkenning van zijn verdiensten voor het zwemonderricht aan deze kinderen werd den bad meester 10 gulden toegekend. Ook uit de omgeving komen bezoekers van onze zweminrichting gebruik maken. Men hoeft dan ook in overweging genomen, of het niet mogelijk is het daarheen te leiden, dat ook aan de schoolkinderen van Wieringerwaard zwemonderricht gegeven zou kunnen worden in deze gocd-ingerichte en onder vertrouwde leiding staande gelegenheid. Voorzitter betreurde het, dat het gemeentebestuur van A. P. de vergoeding voor het schoolzwemmen met f 100 moest verminderen, waardoor de afdeeling voor zwaardere lasten kwam te staan en dientengevolge het gevaar ontstond, dat men dit zwemonderricht zou moeten laten vervallen. Daar men moeilijkheden heeft ondervonden bij 't verkrijgen van ijs, dat noodig was in bepaalde ziek tegevallen cn de kosten daarvan ook hoog waren, besloot men inlichtingen te vragen over het aan schaffen (al of niet in samenwerking met een par ticulier) van een ijsmachine, waardoor men het ijs niet meer van elders zou behoeven te betrekken. Als afgevaardigden ter algemeene vergadering werden aangewezen de heeren C. Liefhebber en C. D. Rezelman. De beschrijvingsbrief voor deze vergadering gaf weinig aanleiding tot bespreking. De afgevaardigden kregen vrij mandaat. Nadat de heeren G. 't Hart, D. de Graaf en De Wilde waren aangewezen de commissie voor het na zien der rekening over 1934 te vormen, werden de Ï2?£n<Se«5aIÏ?ee,en in de zweminrichting uitgeloot: JSo1?-?5 28 32 49 60 78 85 102 104 128 131 134 150 163 1<4 183 189, waarna sluiting volgde. t Vergadering „Centraal Genootschap". in Veerburg vergaderde de afdeeling A. P. van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en vacantie-Kolonies onder leiding van den heer V. Kaan. Aan het jaarverslag van den secretaris, den heer C. F. van der Gocs, dat na de goedkeuring der notulen werd uitgebracht, ontleenen we. dat een sterke daling van het ledental plaats had. iets wat zeker te betreuren is. nu door de slechte tijdsomstan digheden wellicht in meerdere gevallen uitzending van kinderen noodig zal worden en dan nog liefst voor langer tijd dan dit gewoonlijk geschiedde. De gemeente is zoo gelukkig geweest bij een ver loting van het Julianafonds een kind voor rekening van dit fonds te mogen uitzenden. Het is echter hoogst gewenscht, dat die uitzending verlengd wordt en gelukkig bleek uit het financieel verslag van de penningmeesteresse, mevr. Daalder—Kousehand, dat de kas van de afdeeling dit toelaat. Ook de kosten van uitzending voor een paar kinderen, die dr. Olree daarvoor in aanmerking wilde laten komen, zullen bestreden kunnen worden, maar het spreekt, dat de vereeniging voor haar zeer nuttig werk op den steun van velen moet kunnen blijven rekenen, vooral ook omdat, zooals we boven reeds opmerk ten. de meening veld wint. dat om een blijvend re sultaat te verkrijgen, meestal een langeren duur van uitzending gewenscht is en de kosten daarvan na tuurlijk hoog zijn. Bij de bestuursverkiezing werd den periodiek af tredenden secretaris dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de vereeniging en dus in het belang van de uitgezonden kinderen heeft gedaan. Met algemeene stemmen werd daarop de heer G. 't Hart tot socr. benoemd, waarna de vergadering ge sloten werd. BREEZAND. Verloting „Dorcas". Bij de verloting der Chr. Meisjesvereeniging ..Dor cas". ten bate van de Evangelisatie, zijn de prijzen als volgt gevallen: le prijs, sprei op nr. 360: 2e prijs, sprei op nr. 61: 3e prijs, theémuts op nr. 120; le prijs, kussen op nr. 297: 5e prijs, kleedje op nr. 264: 6e prijs nachtzak op nr. 270; 7c prijs, doos sigaren op no. 202. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. Omdat zij verstijfd was door rheumatiek. „Drie maanden geleden", schrijft een verpleegster, was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg. dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan, of twee menschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten opgetild worden om ze op een stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een .leelijken val gedaan, ioen ik eens alleen uitging. Mijn linker been. van de heup af naar beneden, leek geheel on bruikbaar te worden. Op 't laatst moest ik met iemand loopen en nog een stok gebruiken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Eon kennisje bezocht me eens cn zei: „Oh, zuster, proheer toch eens Kru- schen Salts!" Ik liet dadelijk een flacon halen en 't resultaat is eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik aller lei dingen doen, die ik drio maanden geleden niel kon. Ik kan loopen, dansen, springen en weer echt van 't leven genieten". Zuster M. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur, de oorzaak der rheuma tiek uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorkomen dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten k f 0.90 eit f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het étiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntreo Handels Maat schappij Amsterdam voorkomt. Adv. BLOEMBOLLENVEILING-VEREENIGING WESTFRIESLAND" TE BOVENKARSPEL. Voor iets mindere belangstelling werd een flinke plantgoed-veiling gehouden, waardoor de prijzen voornamelijk van Murillo, La reine cn Copland iets inzonken. Hiervan schijnen dc kweekers genoeg 1e hebben. Goede soorten deden nog weer een goodo prijs. Noteering was voor: Artus 0.15—0.19; Brilant Star 0.55—0.65; Berijl 0.85; Couronne d'or 0.500.55; Cramoisie Brillant 0.12 0.18; Couleur Cardinal 0.28—0.42; Duc dc Berlin 0.26 0.50; El Toreador 0.550.65; Electra 0.3G0.38; Fla mingo 0.150.18; Fred. Moore 0.24—0.28; Gen. de Wet 0.550.70; Gele Prins 0.26; Grand duc 0.60;'Hobbema 0.100.16; Ibis 0.320.40; King of the Yellow 0.36— 0.38; La reine 0.100.17; Lady Boreel 0.30—0.32; Mu rillo 0.100.22; Moore 0.220.28; Mon tresor 0.60 0.75; van der Hoef 0.460.55; van der Neer 0.260.28; Oranje Nassau 0.851.Peach Blossom 0.60; Pro- serpity 0.190.22; Prins van Oostenrijk 0.24—0.46; Proserpine 0.22—0.32: Pink Bcatv 0.30—0.34; Rijzen de Zon 0.380.50; Rosc la Reine 0.130.16; Rose grisdelin 0.12—0.10; Scarlet duc 0.340.48: Solita 1.70 1.85; Scarlet Cardinal 1.10; Sunburst 1.30; Vuur baak 0.38; Vermillon Brillant 0.220.40; Witte Valk 0.600.65; Witte duc max 0.360.50. Albino 0.460.55; Baron de la Tonnave 0.17; Bar- tigon 0.200.32; Clara Butt 0.10—0.16; Clio 0.30; Eu- terpe 0.12; Farncombe Sanders 0.26—0.30; Inglesc. Yellow 0.10-0.17; Ingl. Pink 0.10—0.14; Iris Wedg wood 0.24—0.34; Lord Carnavon 0.17; La candeur 0.22; Mad Krelage 0.25; Pr. Elisabeth 0.24; Pr. of Haarlem 0.18; Ph. dc Commines 0.260.40; Red Standaard 0.26; Sultan 0.28—0.32; Victoire d'Oliveira 0.32—054; Will. Pitt 0.180.30; Will. Copland 0.10—0.20; Zimmer- man 0.32; Alles per K.G. ZIJ PE POLITIE. Gevonden: 2 kaartjes met linnen knoopen, 1 kaartje elastieken band. Inl. gem.secr. Burgerlijke stand van 21 t.m. 27 Sept. Geboren: Grietje Tctje, dochter van Wijtze Dupon en Antje van der Meer; Lourentius, zoon var Johan- ncs van Dam en Margaretha Antonia Apeldoorn; Rein, zoon van Jan Draijer en Geertje Couperus. Ondertrouwd: Nicolaas Daniël Matthieu Dekker, oud 30 jaar, rijksveearts en Adriana Ludovka Lin- ders, 30 jaar, beiden wonende tc Zijpe. Getrouwd: Petrus Jacobus Oud, 35 jaar, landbou wer, te Ursem en Catharina Wilhelmina Kooijman, 25 jaar, te Zijpe. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Cor« nelis Petrus Burger en Maria Veldman. WIERINQEN Dienstplicht. De dienstplichtige J. J. B. de Leeuw van de lich ting 1933, wonende tc Den Oever, is voorgoed vrijge steld van den dienstplicht wegens kostwinnerschap. Onderwijzend personeel. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school te Hippolytushoef is benoemd Mw. A. L. de Jong uit Den Helder wegens ziekte van Mw. E. M. Mulders. Burgerlijke stand van 21 t.m. 27 Sept. Geboren: Pieter Albert, zoon van P. A. Steigstra en S. Ligt en dag. Gehuwd: W. van Krieken en M. Snoojj; K. Half- wceg en K. Jongens. Overleden: Simon Bakker, 60 jaar, echtgen. van D. Bakker. Drankwet. Door Mw. de wed. S. de Vries geb. de Haan is in gevolge de Drankwet een verlof B. aangevraagd, voor het perceel Zandburen 41 a, alhier. SINT MAARTEN Woensdagavond vergaderde de afd. „Het Witte Kruis" alhier, ten huize „Rust en Lust". Te 9 uur opende de Voorzitter met een welkom deze vergadering, zijn teleurstelling uitsprekende over de slechte opkomst, daar geen lid, behalve verslaggever en kastelein, aanwezig was en slechts 5 van de 8 bestuursleden aanwezig waren. Hierna volgde lezing en goedkeuring der notulen. Tot leden voor het nazien der rekening werden gekozen de heeren D. Bas, J. v. d. Ham en P. de Geus. In behandeling kwam hierna de agenda der al gemeene vergadering, te houden op 2 Oct. a.s. te Amsterdam. Besloten werd bij bet punt verkiezing leden Hoofd bestuur, de aftr. leden, Dr. Stieler en Dr. Spiering** t"5 stemmen en voor de vacature-Reesvan Ingen, de beer Van Leersum en vac.-Dr. Spanjaard, Dr. Brinkman te stemmen. Voor de overige punten werd vrij mandaat ver leend. Hiermede was bet kleine programma afgewerkt en volgde de rondvraag, waarbij de heer Schermerhorn de verbandtrommels. welke geplaatst waren in da thans opgeheven scholen te Valkkoog en Eenigen- burg ter sprake bracht. Besloten werd om de caféhouders Kuiper te Valk koog en Visser te Eenigenburg te verzoeken, de trommel in hun café te doen plaatsen. Voorts bracht hij in bespreking dat dc Verband- cursus van verleden jaar, dit jaar door een vervolg cursus zou worden voortgezet. Daar dit door hem onbekende reden niet vroeg genoeg bekend was en toen daardoor aan de leden geen kennisgeving hier van is gegeven, is de vrees, dat geen voldoende cur sisten hieraan deel zullen nemen en werd voorge steld. dezen vervolgcursus niet te doen plaatsvinden. Goedgevonden. Voorts werd besloten dat het Witte Kruis-gcbouw- tje van huiten opgeschilderd zal worden. Hiermede waren de besprekingen ten einde en sloot Voorz. de vergadering.

Schager Courant | 1934 | | pagina 14