Het blanke meisje in de harem van de Sjeik. U,t 0! die zenuwhoofdpijn! AKKER.CACHETS oe OMGEVING TANGEND IJ K Provinciale tuinderscredieten. Gcd. Staten van Noordholland dringen aan op zoo mogelijk betaling van rente en aflos sing. God. Staten van Noordholland hebben aan de be- trokken Boerenleenbanken, door welker bemiddeling in 1031 aan noodlijdende tuinders rredicten zijn ver leend onder 70 procent garantie der provincie en 30 procent van de betreffende gemeente, een schrijven gericht,*waarin dat college er aan herinnert, er in te hebben bewilligd, voor wat het door de provincie gewaarborgde gedeelte betreft, de rente over 1933 van de verleende tuindersvoorschotten te betalen, voor zoover de voorschot nemers geacht konden worden, tol don bet&Hng Ai éi In staat te ztyiL Ged. Staten wenschen intusschcn niet, aldus hun schrijven, dat «Ie meening post vast, als zou zonder meer moeten worden aangenomen, dat de tuinders aan hun ver plichtingen niet kunnen voldoen. Dit staat geenszins te voren van alle tuinders vast. Een voortdurend toezicht is dan ook noodig, opdat de tuinders, die hctalen kunnen, ook worden aange maand, daartoe over tc gaan. Ged. Staten doen een ernstig beroep op de besturen dor Boerenleenbanken, inede te werken en de noodige aandrang uit te oefe ncn, eventueel de noodige maatregelen te nemen in de gevallen, die daarvoor in aanmerking komen. Voor het oogenhlik zal het niet vooral gaan om de betaling van rente, die over 1933 thans wel meestentijds óf door tic voorschot nemers óf door de horgen betaald is, doch om het doen van gcheelo of gedeeltelijke aflossingen. Niet slechts de rente dient zoo\ oei mogelijk door de voorschot nemers betaald te worden, op tb- voorschotten dient ook binnen de grenzen van het mogelijke te worden afgelost. ZUIDSCHARWOUDE. HET WITTE KRUIS. Gisteravond vergaderde de afd. I.angendijk van de Vereen. Het Witte Kruis, ten lokale van den heer I'. Kramer. Na voorlozing en goedkeuring der notulen werden eenige besprekingen gewijd aan het genomen be sluit om ten behoeve van den bode-magazijnmeester een bedrag van f 250 jaarlijks op een spaarlwiekje te plaatsen, om, ingeval de heer Koeman, de be trokken bode-magazijnmeester niet meer in staat zou zijn, de hein opgedragen taak te vervullen, het op het spaarboekje staande bedrag aan hem uit te kee- ren. Goedgevonden werd, dat het Bestuur voor een en ander zal zorg dragen. De geheelc beschrijvingsbrief voor de Algemeene vergadering met de daarbij ingekomen stukken wer den voorgelezen. I)e vergadering ging er mee ac- coord, dat «ie door het Bestuur aanbevolen candida- ten zullen worden gesteund, terwijl overigens vrij mandaat werd gegeven. Na verschillende stemmingen werden als afgevaar digden naar de alg. verg. gekozen de heeren Jb. Ruisen te Zuidscharwoude en T. Moeijes te Oudkars pel en als plaatsvervanger de heer C. de Boer Wz. te Zuidscharwoude. De noodzakelijkheid van een reglement voor de wijkverpleging werd gevoeld. De voorzitter deed voorlezing van de verschillende artikelen. Daar er enkele bedenkingen werden gemaakt, zal het opnieuw worden behandeld. Dij de gehouden bestuursverkiezing, aftredend de wed. C. Paarlberg, J. Frielink en Jb. Dutsen, werden allen met bijna algemeene stemmen herkozen. Dij de rondvraag wees do heer Frielink op een geval van iemand, die de kosten van de behandeling door de hoogtezon, niet meer kon betalen. Uit de daarover gevoerde besprekingen bleek, dat de kos ten 50 cent per behandeling zijn met een maximum Nan tiO keer, dat het A.A.Z.A. daarvan de helft be taalt en de andere helft door den betrokkene moet worden betaald. Als zich gevallen van onmacht Dij de betaling voordoen, kan men zich wenden tot het plaatselijk bestuurslid, door wiens bemiddeling dan getracht wordt een oplossing te vinden. Verschillende besprekingen hadden daarna nog plaats, n.a.v. enkele opmerkingen van den heer J. Keizer over de ingestelde proef met de kraamvrou- wenverpleging. Het resultaat was, dat bij voorko mende gevallen de zusters haar hulp zullen verlee- »cn, waar die gevraagd wordt. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Aanbesteding. Door den bouwkundige J. Oosterlee werd voor re kening van den heer A. Boot een aanbesteding ge houden voor den houw van een nieuw woonhuis aan de Dorpsstraat alhier. De raming in massa bedroeg f 2635; Het werk werd gegund aan den heer A. Zuidscher- wonde voor f 1480, zijnde het timmerwerk. Het met selwerk werd gegund aan den heer D. van Seventer voor f 1047. Sjoelsport. De uitslag van do tweede wedstrijd sjoelen was als volgt: 1 2 gew. 1 gevv. 2 gel. punten 1 2 G. v. Dijn—G. Jonker 10 6 4 1611 1581 A. Jonker—1». Koeman 9 9 2 1354 1358 A. KramerA. Visser 11 9 1345 1340 J. Mol—Jb. Rullooper 15 4 1 1048 953 A. Boot—J. Bleek 5 13 2 1339 1532 Vergadering Nederl. Tuindersbond. Bovengenoemde afdceiing vergaderde Vrijdagavond In Concordia. Voorzitter, de heer G. Bakker. De notu len werden voorgelezen en goedgekeurd. Van bet hoofdbestuurslid den heer Huigen was een schrijven ingekomen, waarin een uiteenzetting werd gegeven over ziju benoeming als lid van de'Land bouwcrisis-organisatie. Hierbij werd medegedeeld dat de vertegenwoordiging in de diverse crisiscommis sies, door leden van den Ncd. Tuindershond zeer ge ring is in tegenstelling met de christelijke en r.-k. or ganisaties. Door hierop te wijzen is het tenslotte ge lukt het aantal commissieleden van 6 op 18 te bren gen. Hierna werden de voorstellen voor de op 2 October in Amsterdam te houden algemeene vergadering be sproken en werden nog enkele voorstellen ingediend. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Vlug en M. Smit. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. OUDKARSPEL. Protestvergadering. rijdagavond werd ten huize van den heer C. Jansen een protestvergadering gehouden door het Wcrkloozen Strijd Comité, het Roeren-Comité en de Intern. Doode Hulp. De opkomst was niet groot. De heer P. D. Volkers opende de vergadering, het doel dezer vergadering toelichtende. Het gaat er omd .al door B. en W. aan 'n arbeider is geweigerd hem in de werkverschaffing te plaatsen, omdat hij veroordeeld is tot 1 maand gevangenisstraf, wegens beleediging van don burgemeester. Men neemt tenminste aan, dat het daaruit voort vloeit. Spr. vond het een zeer onbegrijpelijk iets. dat iemand, die iets heeft misdaan, wat nog niet eens bewezen is. daar de rechtzaak nog hangende is. dubbel wordt gestraft. Spr. las het schrijven voor van het gemeentebestuur aan den betrokken per soon, den heer C Beenken. Dit luidt ongeveer als volgt: Naar aanleiding van uw verzoek om als kostwinner in de werkverschaf fing te worden geplaatst, berichten wij u, dat de Minster van Soc. Zaken het ongewenscht acht, dat u bij van rijkswege gesteunde werkverschaffing of steunregeling wordt geplaatst, in verband met uw veroordeeling inzake de verspreiding van de Ploe ger, waarin de burgemeester beleedigd werd. Deze brief was onderteekend door de wethouders H. Bak ker en P. kostelijk. Het komt spr. raadselachtig voor. om geen ster ker woord te gebruiken, dat een s.d. vertegenwoor diger hieronder zijn naam zet. Er wordt van wen- schelijkheid gesproken, niet van een verbod. De heeren C. Borst Pz., Beorencomité. betreurde de geringe opkomst, spr. verwachtte dat men voor de consequenties terugschrok. De heer Borst vroeg zich af, waarom Bakker dit heeft onderteekend. Men wilde tegen dat beleid ook ngocrcn,. De S.D.A.P. werkt zich op deze wijze, vast; men zegt, en dat zal ook de heer Hakker wel zeggen, dat hij niet anders kan. Daarna behandelde spr. de tactiek van de S.D. A.P. o.a. in het blaadje „Boer en Tuinder" en oefen de er critiek op uit. Spr. wees er op, dat het voor de producenten steeds slechter wordt, daar de con sumenten hoe langer hoe minder koopkracht krij gen. Spr. wekt op gezamenlijk te protesteeren tegen de handelwijze van het gemeentebestuur en zich aan te sluiten hij het Boerencomité. Hierna verkreeg de lieer Korper )W.S.C.) het woord Spr. noemde deze kwestie een gebeuren in het klein van wat er in 't groot in de kapitalistische maatschappij voorvalt. Spr. vond het. briefje van het cqllege van B. en W. scherper dan het staal van de schrijfmachine, wat daarbij wordt aangehaald van de minister, noemde spr. een toevlucht om zich te verbergen, achter den Minister te verschuilen. Het is niet de bedoeling van den Minister om de ze menschen uit te sluiten. „Ongewenscht" wil niet zeggen, „uitsluiten". Spr. begreep niet, dat B. en W. straffen konden uitdeden. Dat recht behoort toch aan de burgerlijke rechtbank. Men zou wel eens de gronden willen weten waarop deze straf is gegrond vest, waarom deze dubbele straf wordt uitgevoerd. Spr. verwonderde zich er over dat de s.d. loco-bur gemeester dit schrijven heeft onderteekend. Karl Marx zegt, dat de socialist elke beweging tegen de maatschappelijke orde behoort tc steunen, zooals t hier in het klein gebeurt, gaat het in dc maatschap pij in hot groot. Loon- en steunverlaging is er het gevolg van. Daarmee tracht men dc crisis op te los sen. Kr wordt een afbraaksysteem gevoerd, wat door de S.D .A.P. gesteund wordt. De arbeiders van alle landen moeten zich vereenigen, dc leus van 1848 moet worden gevolgd. Spr. herinnert aan de Juli- gebeurtenissen, voortgekomen uitde steunverlagin gen. Deze hebben aangetoond, dat verlaging van steun leidt tot het in beweging komen van de ar beidersklasse. Om dit tegen tc gaan, gaat de regee ring over tot het nemen van fascistische maatrege len, n.l. om het dc arbeiders en kleine boeren on mogelijk te maken zich georganiseerd te verzetten. Dan komt men met gewelddadige middelen. Spr. vroeg aan B. en W. dc middelen aan te wijzen hoe het gezin van B. aan brood moest komen. Zo zijn overgeleverd aan den hongerdood of misdaad. Op dit oogenhlik verzocht dc hoer Groet den voor zitter in zeer onheuscho bewoordingen een einde te maken aan het gepraat van de verslaggevers, die echter schreven inplaats van spraken, wat door ver scheidene aanwezigen mede werd geconstateerd, en die den heer Groet dan ook op zijn zeer onbeleefde handelwijze wezen. Daar de voorzitter den heer G. niet het woord ontnam, verlieten alle drie verslag gevers de zaal uit protest. m«ar daartegen zijn immers die AKKERTJES" een ware uitkomst I Ondervindt 't zelf en neem 1 of 2 WARMENHUIZEN Middcnstandsveroeniging „Samenwerking". Donderdagavond j.1. hield de Middenstandsvereenl- ging „Samenwerking" een algemeene ledenvergade ring in de zaal van den heer Slikker. Aanwezig 15 leden. Voorzitter opende de vergadering. Deze vergade ring kenmerkte zich als een bijzondere, zeide spre ker, omreden het een jaarvergadering is. Verder sprak Voorz. met voldoening over het af- geloopen werk. omreden het 't Bestuur is gelukt drie Middenstandsvereenigingen m mogen opriohten in deze omgeving, met een tamelijk aantal leden. Voorzitter verzocht dc vergadering, even op eer biedige wijze te herdenken het overlijden van ons lid en medeoprichter, den heer N. Slot. De notulen werden goedgekeurd. I)e ontvangsten hadden bedragen f 104.45, uitgaven f 119.18, nndeelig saldo f 14.72. Uit het jaarverslag kunen we vermelden, dat het ledental met 4 was vermeerderd en de vereeniging thans 31 leden telt. Door het. bedanken van don heer I). Pastoor als bestuurslid, was in die plaats gekozen de heer Tj. Sftteman en was als secretaris benoemd de heer W. Diepsmeer. Vervolgens verslag van den afgevaardigde over de gehouden vergadering te Amsterdam. Dc motie die voor deze vergadering was ingediend en wel de in deeling van de Middenstandsvcreenigingen Wormen- huizon en omstreken en deze niet Alkmaar als Cen traal punt aan te wijzen. De vereenigingen wen schen Schaffen als Centraal punt te erkennen. De heer Niestadt uit Schaffen, die dit punt heeft verdedigd op die vergadering, kreeg een woord van lof. Breedvoerig is dit punt besproken. Bespreking contributie. Na de begrooting te hebben behandeld, achtte het bestuur het noodza kelijk de contributie een weinig te verhoogen en van f 2.50 te brengen op f 3.50 per jaar. De heer D. Pastoor is niet voor deze verhooging. Dc heer Jb. Delver stelde voor het hoofdbestuur te verzoeken een premie toe te kennen voor de nieuwe leden die het bestuur onzer vereeniging heeft aan geworven; naar schatting is dit een 100 leden. Het Hoofdbestuur ontvangt toch jaarlijks van elk lid f 1.25; een dergelijk verzoek is dan toch alleszins gerechtvaardigd. Tenslotte is besloten de verhoogde contributie In te voeren, een wekelijksche inning en hiervoor een kaartsysteem in te voeren, met ingang van 1 Nov. Bestuursverkiezing, aftredend do heeren J. te Buck en A. Niouwland. Met bijna algemeene stemmen werden voornoemde heeren herkozen. Herziening winkelsluitingswet. Omtrent de verrui ming van de winkelsluitigswet die van toepassing is, speciaal voor den verkoop van tabak en sigaren, wordt besloten een lijst te laten circuleeren en deze hij het gemeentebestuur in te dienen. Indiening ventvergunning. Het voor en tegen wordt hiervan besproken en wordt voor kennisgeving aangenomen. Rondvraag. De heer D. Pastoor informeert of met de inca^seering dezelfde persoon wordt belast. Voorzitter zegt toe dat hiermede rekening zal worden gehouden en hoopt dat de leden hierover .vertrouwen in het bestuur stellen. Hierna sluiting. BARS1NGERH0RN Wegens bedanken als zoodanig door den heer C. Smit Gz. is door B. en W. aangewezen als loco-burge meester de heer Jb. Kistemaker. Op diens verzoek is door B. en W. ingetrokken het ten name van J. R. van Nispen staande verlof voor den verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein in perceel Kolhorn F 43. Aan D. Kooij is verlof verleend voor den verkoop van zwak-alcoholische drank in het klein in dat per ceel. Aan Adr. Droog is door B. en W. vergunning ver leend tot het verbouwen van een woonhuis aan de Kreil. In de laatstgehouden vergadering van B. en W. is besloten tot invoering der vereenvoudigde spel ling op de O. L. scholen in deze gemeente. Naar wij vernemen is de gemeontebegrooting, dienst 1934 thans door heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd. KOLHORN. Donderdagavond werd in de school te Kolhorn een bespreking gehouden met de ouders van kinderen uit de gemeente Winkel. Geprotesteerd werd tegen het besluit van dc ge meente Winkel om de overeenkomst met gemeente Barsingerhorn per 1 Januari a.s. op te zeggen, waar door de kinderen van dc Strook, Sluis, enz. niet lan ger de school te Kolhorn kunnen bezoeken. Vele kinderen wonen niet verder dan een paar honderd meter van deze school en zullen niettemin circa 4V2 K.M. moeten loopen naar Lutjewinkel. Dit is niet alleeen een groote last en ergernis voor de betrokken kinderen en ouders, maar duidelijk bleek ook dit besluit weer een bedreiging van het openhaar onderwijs te zijn. Besloten werd, dat door twee ouders nog deze week gepoogd zou worden het gemeentebestuur van Winkel tot andere gedachten te brengen. Zaterdagavond komen de betrokken ouders opnieuw bijeen, teneinde het resultaat hiervan te hespreken. Tevens zal een adres aan Gedeputeerde Staten wor den verzonden, met verzoek het besluit nietig te ver- HEE RH T7Q0WAARD Door de controleurs van den graandienst werd al hier aangehouden een vrachtauto, geladen met tarwe, waarvan het vervoer niet door een geleide-biljet was gedekt. Procesverbaal volgde, waarna de tarwe ter beschik king der regeering'werd gesteld en naar Alkmaar vervoerd. Alhier vergat een gelukkige vader aangifte van de geboorte van een kind te doen. Proces-verbaal werd terzake opgemaakt. WIERINGEN Barometerstand op Zaterdagmorgen 8 uur: 768 m.M., daalt. Wind: Zuid. Vochtgehalte der lucht: 89 Temperatuur: 15X gr. C. is 60 gr. F. Vooruitzichten: Goed weer. Personalia. In aansluiting op ons bericht inzake voorgenomen overplaatsing van Rijksveldwachter De Groot, gesta- tionneerd te Den Oever, kunnen wij thans melden dat zijne overplaatsing naar Santpoort thans definitief is. De heer De Groot vertrekt a.s. Maandag met zijn gezin reeds naar zijn nieuwe standplaats. Zandauto in de sloot. Donderdagavond reed een der vele zandauto's, wel ke momenteel voor de Genie-werken te Den Oever klei en zand uit verschillende landerijen aanvoeren, bij het keeren op den Molgerdijk achterwaarts de sloot in. Met den vrachtauto was een jongmaatje, die de chauffeurskunst niet al te machtig scheen te zijn, even een ritje gaan maken met gemeld gevolg. De wagen werd onder groote belangstelling later na en kele mislukte pogingen op den beganen weg getrok ken door een zandauto uit hetzelfde bedrijf. Het on geval liep zonder persoonlijk letsel af. Opening nieuwe catechisatielokaal Doopsgezinde Gemeente. Zondag 30 Sept. des avonds te 7 uur, hopen de vroegere Wieringer predikanten Ds. J. M. Lcendertz en Ds. O. L. van der Veen, samen met den tegen- woordigen voorganger Ds. II. W. Meihuizen, een bij eenkomst in het kerkgebouw der Doopsgezinde Ge meente te leiden ter opening van het nieuwe cate chisatielokaal. Er zal gecollecteerd worden ten bate van aankleeding en meubileering, waarvoor nog enkele dingen gewenscht worden. Na de opening zal het gebouwtje te bezichtigen zijn. Moet U een BRIL koopen, Vooral even naar ROTGANS loopen. Firma GEBR. ROTGANS Gedipl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN. Sportnieuws. L. R. Wieringen, 10 uur rijles. Succes-nieuws. Andijk 1Succes 1. Vertrek 12.45 uur. Schoorl 1Succes 2. Vertrek 12.30 uur. Succes 3B.K.C. 2. Aanvang 2 uur. Succes b adsp.—J.V.C. a adsp. Aanvang 2 uur. HOOGWOUD Voor het politiediploma is te Amsterdam geslaagd de heer C. Stam, leerling van den rijksveldwachter H. P. Kamp, alhier. Bij het vee van den veehouder K. uit deze ge meente hebben zich gevallen van rotkreupel voorge daan. 4 Schapen zijn door deze besmettelijke ziekte aangetast. POLITIE DOOR AMOKMAKER OVERVALLEN. Bombay (Britsch-Indië): Een Britsch politieoffi cier, een sergeant en vier inlandsche agenten werden door een Hakim, een soort medicijnman of dokter plotseling met een zwaard aangevallen, waarbij eeni ge hunner licht gewond werden, doch eenige inland sche agenten ernstige verwondingen opliepen. De in specteur trok uit zelfverdediging zijn revolver en /er- wondde den aanvaller met drie schoten zoodanig, dat de man korten tijd later in het ziekenhuis overleed. EEN SCHAT OP DEN BODEM VAN EEN RIVIER. Door twee groepen schatgravers wordt op het oogenhlik in den modderigen bodem van de Oost- rivier in het district Bronx te New York gezocht naar het wrak van hot Britsch e oorlogsschip Hussar, dat daar vermoedelijk in 1780 gezonken is, aldus de Daily News. Naar men zegt, had het schip een bedrag van 3 millioen dollar aan boord, bestemd voor uitbetaling aan het Britsche leger in Amerika. De autoriteiten hebben de schatgravers verzocht, ervoor te willen zorgen, dat de telegraafkabels op den bodem der rivier niet worden beschadigd. KINDEREN SPEELDEN MET VUUR. Boerderij afgebrand. Doordat kinderen met vuur speelden, is gisteren middag half zes te Hoogkerk brand ontstaan in de boerderij van den heer Havinga, bewoond door den heer v. d. Woude. De geheele boerderij, alsmede de inventaris ging ifi vlammen op, slechts een klein gedeelte van den inboedel kon worden gered. Verze kering dekt de schade. Een ontvoering voor vijftien jaar. De wraak van de Dragoman. Als kind van drie Jaar in den harem. Ik weet, dat ik van blanke ouders afstam. Een moe dervlek en tien woorden Engelsch. Sedert de verschillende Marokkaansche stammen zich aan het Fransche gezag onderworpen hebben is een commissie van controle benoemd, bestaande uit acht Franschen en acht Marokkanen. Deze commis sie heeft tot taak verschillende misstanden op te heffen, alsmede voorkomende geschillen en klachten onder de bevolking te onderzoeken. Hoewel deze controlecommissie van stam tot stam trekt, zal het nog wel jaren duren, eer alle veeten verdwenen zijn en de rust onder dit opstandige volk ten volle zal hcerschen. Toch kan niet ontkend worden dat de controle commissie thans reeds veel gunstig werk heeft ver richt. Zoo werden verschillende raadsels op de zwerftochten van deze commissie opgelost. Soldaten van het vreemdelingenlegioen, die men dood waan de, trof men, hetzij vrijwillig, hetzij als vrijwillig, hetzij als gevangene, bij de Berbers aan. Onderweg ontvangen de commissieleden heel dik wijls tips. Zoo kwam eenige tijd geleden een Fransch koopman m#t de mededeeling, dat hij in de harem van een sjeik een blanke vrouw met blonde haren gezien had. Doch zij sprak slechts Arabisch. Eenige weken later passeerde de commissie het gebied van den sjeik. Tot groote verwondering van deze laatste stond de commissie er op de harem aan een onder zoek te onderwerpen, daar zich aldaar volgens in gewonnen inlichtingen een blanke vrouw moest be vinden. Waar zij vandaan kwam kon niemand, zelfs de sjeik niet mededeelen. Het eenige wat hij wist was, dat hij haar vijftien jaar geleden, toen zij nog slechts drie jaar oud was, van een zwervende Berberstam gekocht had. Met behulp van een tolk ondervroeg men het meisje, dat zich overigens best op haar gemak scheen te voelen. De blanke Arabi sche verklaarde onmiddellijk het onbestemde gevoel te hebben van Europeesche ouders af te stammen. Doch iets concreets kon zij zich niet herinneren. Slechts eenige woorden, die men niet verstond, her innerde zij zich uit haar prille jeugd. Het waren Engelsche woorden. Het betrof hier dus een geval van ontvoering, dat vijftien jaar geleden, dus kort na het einde van de wereldoorlog had plaats gevonden. Een Engelsch meisje. Het rapport van de controlecommissie ver wekte eenig opzien. Alle commissariaten van politie van Noord-Afrika zochten hun dossiers na. Men bla derde in vermissingsacten en oproepen tot men ein delijk te Tanger een bericht van 1919 vond. In dien tijd was de Engelsche luitenant-kolonel F. G. Mor- row met zijn vrouw en dochtertje op een rondreis te Tanger aangekomen. Op zekeren morgen werd het dochtertje vermist. De geheele stad werd gealar meerd. De politie-autoriteiten stelden een onderzoek' in, helaas, zonder resultaat. Het signalement van het meisje werd overal heengezonden: „Blond haar, lichte oogen, moedervlek op rechterschouder." De dossiers vermeldden verder, dat men toenmaals 'n Dragoman (Arabische tolk) verdacht had het kind uit wraak vermoord te hebben, aangezien hij een dag levoren, wegens het plegen van een diefstal, ontsla gen was. Doch de Dragoman was spoorloos verdwe nen. Intusschen werd aan dc hand van verschillende feiten de zaak gereconstrueerd. De Dragoman had het kind ontvoerd, doch had het, inplaats gedood, hetzij direct of indirect, aan den sjeik verkocht. In deze richting werden de nasporingen verder geleid. Door een toeval kwam men op het spoor van dent broeder van den Dragoman. Nadat men hem zoowel als zijn broeder straffeloosheid beloofd had, bekende hij, dat zijn broer, nadat hij het kind ontvoerd had, in de woestijn getogen was. Zoo was Irene Morrow in handen van de Arabieren gevallen en tenslotte door den sjeik in diens harem opgenomen. De autoriteiten hebben thans de taak de familie van het meisje, op te sporen en met den sjeik on derhandelingen aan te knoopen, inzake de vrijheid van het meisje, daar de Arabier, volgens de bestaan de wetten, het eigendomsrecht over Irene Morrow xerworyen heeft.

Schager Courant | 1934 | | pagina 16