Raad Oude Niedorp. Vod Vaten Mushalong Raad Hoogwoud. IN 1935 AANGEWEZEN OP RIJKSSTEUN. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdag morgen half elf ten raadhuize. Voorzitter de heer D. Hoogeboom, burgemeester, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter werden de notulen voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken mededeelingen. Ingekomen was: Dankbetuiging van den Directeur van het Kabinet der Koningin voor de betuigde dedelneming bij het overlijden van Z.K.H. l'rins Hendrik. Schrijven van het Ministerie van Sociale Zaken tot vaststelling van het subsidie in do kosten van het ontwikkelingswerk voor jeugdige werkloozen in het jaar 1933. Dit is f21.42. Schrijven van heeren Gedeputeerde Staten van Noordholland, waarbij de stuiting van de vaststel ling der aanslagen in de pcrsonecle belasting, be lastingjaar 1934, is opgeheven, evenals die van de gemccntefondsbelasting, belastingjaar 19341935. Toezending goedgekeurde begroeting 1934, alsmede een goedgekeurd besluit tot wijziging dier begroo ting, door Gedep. Staten van Noordh. Schrijven van Ged. Staten van Noordh. dat Konink lijke goedkeuring is verkregen op de verordening tot heffing van rechten voor het gebruik der douche- badinrichting. Idem, dat goedkeuring van verordening, aangeven de het maximum aantal vergunningen in enkele wij ken en buurteen. Toezending request door Ver. van Zuidcrzeegemeen- fen, gericht aan Z.Exc. den Minister van Sociale Za ken, waarbij adhaesie wordt betuigd aan het schrij ven van het bestuur dezer gemeente over de kosten van werkloozen, die in deze gemeente zijn blijven wonen en naar hier waren gekomen uit alle dee- len van Nederland voor de werkzaamheden in den Wieringermeerpolder. Proces-verbaal van opneming van kas en boeken van den gemeente-onot vanger. Jaarverslag Centraal Archief en Inlichtingenbureau Inzake Maatsch. Hulpbetoon over 1933. Staat van den Keuringsdienst van vee en vleesch, kring Spanbroek, over 2e kwartaal 1934. Dankbetuiging van de Hoil. Mij. van Landbouw afd. Opmeer en Omstr. voor toegezegde subsidie voor ge houden tentoonstelling 1934. Verzoek van het Wit Gele Kruis In West friesland, tot toekenning van subsidie van f 100.over 1935. B. en W. stelden voor deze stukken voor kennis geving aan te nemen. Aldus besloten. De ambtswoning van den burgemeester. Ingekomen is een schrijven van heeren Gedeputeer de Staten van Noordholland, waarbij zij bereid zijn te berusten in den bouw van een ambtswoning van den Burgemeester, maar dat de Baad er nog op ge wezen moet worden, dat de huurovereenkomst met den tegenwoordigen Burgemeester niet bindend is voor zijn opvolger. Op voorstel van B. en W. werd dit schrijven tot de volgende vergadering aangehouden. Aanbieding gemeentebegrooting 1935. Nadeeilg saldo f 11.720.85. Hierna is aan de orde de aanbieding van de ge meentebegrooting voor het dienstjaar 1935, sluitende in ontvangsten op 168.657.53; uitgaven f80.378.38; na- deelig saldo f 11.720.85. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten en uitgaven op f940.—. Voorzitter lichtte dit nadeelig saldo nader toe. .F.r is een wetsvoorstel aanhangig, aldus Voorzitter, waardoor do gemeenten een groot aandeel zullen hebben op te brengen van de verschillende belastin gen, voor de vorming van een fonds voor werkloos- i heidsvoorziening. Aan heffingen op de grondbe lasting, gemeentefondsbelasttng, en op de personeele belasting zal volgens het opgemaakte schema de ge meente f 10510.minder ontvangen. Daarentegen is de bijdrage, welke de gemeente ontvangt in de kosten '.voor werkloosheidsvoorziening van 42 pet. op 80.7 pet Iverhoogd. Deze kosten zijn geraamd op f 16000 ;38 meer subsidie zal dus een meerdere opbrengst tengevolge hebben van f0080.—. Deze twee bedragen (tegenover elkaar ontvangt de gemeente daardoor al- »lcen nl f 4430 minder. De nieuwe financleele verhou ding tusschen Rijk. en gemeente, welke is vastgesteld, Mevert voor 1935 slechts oen voordeel op van 2/3 van ,1407.18 is f271.46. De begrooting zal wel naar Den .Haag moeten, opdat men zal zijn aangewezen op 'JRiikssteun. In verband met dit feit zagen do heeren hun siga ren in gevaar, maar de Voorzitter vond het belang rijker dat de cursussen vervolgonderwijs te Aarts FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 14. Toen Datchet een oogenblik weg, en Joe aan het visschen was, besprak het trio het probleem van de boodschap. Mushalong haalde het stuk huid te voor schijn, en gaf het aan Kate. ..Dus dat is het ding!" zeide zij. „Het is Russisch. Mijn vader kon het vrij goed spreken. Klaarblijkelijk schreef Brodsky heb veiligheidshalve in die taal." „Hij heeft zijn geheim veiliger gemaakt, dan hij veronderstelde," zeide Beldon. „Eerlijk gesproken, zie ik het nut van verdergaan niet in. We weten op geen honderd mijl nauwkeurig, waar het goud ver- horgen ligt." „Er is iemand anders, die het weet of zou kun nen weten, wanneer hij het dokument maar eens even mocht inzien" zeide Mushalong. „Wist U, dat Datchet een Russische dictionnaire bij zich heeft?" Beldon en Kate, heiden zetten groote oogen op. „Maar U gelooft toch niet, dat Datchet...?" vroeg Beldon. „Ik ben ervan overtuigd, dat hij het goud voor zichzelf wil hebben." „Dat is ongelooflijk!" „Toch heeft mijn vader ons met zijn laatsten adem tocht tegen Datchet gewaarschuwd" zeide Kate. „Maar Datchet is een oud vriend!" „Hij hoeft geld noodig." zeide Kate. „Je weet, dat zijn zaken in een ontredderden toestand waren. Ik heb hem eens geplaagd, dat hij naar buiten was ge gaan, om zijn schuldeischers te ontloopen." „Maar hij had toch niet inecr idéé dan ik had, dat deze tocht iets meer inhield dan een vacantie- uitstapje." „Hij moet het op de één of andere manier hebben geweten. Ik ben zeker, dat Mushalong gelijk heeft, en dat het meenemen van een Russische dictionnaire geen louter toeval is. Hij heeft zich nooit voor Rus sisch geïnteresseerd." „Ik denk, dat we dat wel kunnen uitvinden," zei woud en Hoogwoud door zouden gaan. Spr. dacht dat men deze niet zou mogen houden in het volgend jaar, daar alle onderwijs, dat niet voorgeschreven is, in noodlijdende' gemeenten zal moeten worden ge schrapt. Voorzitter stelde echter voor, de cursussen lot 31 December 1934 te laten doorgaan, als er voldoen de animo voor bestaat. Voorzitter vond het zeer noodzakelijk dat de cur sus doorging. Wethouder Vijn zeide, dat het op meerdere plaat sen is afgelast. Voorzitter was er wel bang voor, dat het hier ook zou gebeuren. De cursus zal echter doorgaan bij genoegzame deel name. De personeele belasting voor café's. B. en W. stelden voor, over te gaan tot wijziging van de verordening op de heffing van personeele be lasting ten aanzien van koffiehuizen en de aanslag huurwaarde voor 2/3 te belasten ,naar aanleiding van de verhoogde personeele belasting. Wethouder Vijn: Wiens schuld is het, dat er zooveel opcenten worden geheven? Spr. wilde het laten op 1/3. De Voorzitter was bang, dat geen goedkeuring zou kunnen worden verkregen op een dergelijk besluit. Wethouder Vijn: Er wordt wel eens meer iets niet goedgekeurd. Spr. vond, dat het een aardige ver hooging is. De heer Ham vond de caféhouders wel zwaar be last. Ook de biljarten zijn zwaar belast. Voorzitter zeide, dat men óf de huurwaarde of de biljarten kan verlagen. Eén van beiden. Wethouder Vijn: We worden marionetten. De heer Bossen: Dien kant gaat het op, mijnheer Vijn. Wethouder Vijn: Zeg maar geen mijnheer meer tegen de leden van den Raad. De heer Groen: Zeg maar kwajongens. De raad derzer gemeente kwam Donderdagmiddag half 3 in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opendo de vergadering mef woorden van welkom. De notulen van 7 en 24 Juli 1934 werden onver anderd goedgekeurd en vastgesteld Het door de letter H. voorgestelde bedrag In de fin. verhouding tusschen Rijk en Gemeente wordt vastgesteld op f 11.4794. Ingekomen stukken. Ingekomen Is een schrijven van den heer D. Kril- ler, waarbij hij ontslag vraagt als ambtenaar van den burgerlijken stand der gemeente. B. en W. stellen voor het ontslag op de meest eer volle wijze ie verleenen, onder dankbetuiging voor de bewezen diensten, met ingang van 1 Augustus 1934. Aldus besloten. Het verslag van den keuringsdienst voor waren over 1933, ln het keuringsgebied Alkmaar, ligt ter inzage ter secretarie. Geen subsidie aan de Schaper Handel drijvende en Indnstrleele Middenstands- vereeniging. De Schager Handeldrijvende- en Industrieele Mid- denstandsvereeniging te Schagen vraagt om subsidie ad f 10.— per leerling uit deze gemeente, welke aan hare handelscursus deelneemt. In verband met den toestand der gemeente-finan- clën stellen B. en W. voor hierop afwijzend te be schikken. Aldus besloten. vr Het verzoek van Het Witte Kruis, om een subsidie van f 400 voor de wijkverpleging over het jaar 1935 zal bij de begrooting behandeld worden. Nog was ingekomen de goedkeuring op de benoe ming tot secretaris van den heer Burgemeester. de Mushalong. „Ik zal hem op de proef stellen, zoo dra hij terugkomt." Zij hadden geen tijd om kennis te nemen van de wijze, waarop hij zijn plan ten uitvoer wilde bren gen, daar Datchet het kamp binnenkwam met een klein dier over zijn schouder. „Heb 'm dezen keer gekregen", zeide hij. „Goed, ver schot, ook." „Zeg, Mr. Datchet", zeide Mushalong zonder eenige inleiding. „U hebt toevallig een klein boekje, waar ik belang in stel een Russische dictionnaire. Ik zal U erg dankbaar zijn, indien ik het eens mag leenen." „U vergist zich", gromde hij. „Ik heb zoo'n boekje niet." „U wou toch niet zeggen, dat U het alweer ver loren hebt?" „Ik heb nooit zoo'n boekje gehad, zeg ik U." „Dan moet ik het gedroomd hebben." „Mogelijk." Mushalong zeide op dat oogenblik niets meer. Maar bij de eerste de beste gelegenheid, confereerde hij met Beldon en Kate, want hij was er niet zeker van, wat ze nu zouden moeten doen. „Ik vind, dat Datchet zich in de kaart heeft la ten kijken", zeide hij. „Het heeft er allen schijn van", stemde Beldon toe. „Maar wat moeten we doen? Zonder de hulp van een dictionnaire zullen we nooit de plaats van het goud vinden. Aan den anderen kant heeft Datchet niets aan de dictionnaire zonder de boodeschap." „Het ligt in zijn bedoeling om de boodschap ln handen te krijgen," zeide Mushalong. „Ik zeg je, dat hij tamelijk sluw is." „Ik kan niet geiooven, dat hij zou afdalen tot zulk een gemeen spel", zeide Kate. „Dacht dat! Ik vind, dat de beste manier om een uitweg te vinden, is, dat we hem dwingen dat kleine boekje af te staan." Docli Beldon was tegen dit plan. Hij argumenteer de dat Datchet volkomen het recht had, om te wei geren hun de dictionnaire te leenen, en dat het mis dadig zou zijn van hun kant, om het boek met geweld te nemen, zoo goed als het van Datchet misdadig zou zijn, om het document te stelen. Mushalong's gewetensbezwaren waren niet zoo ge prononceerd. Hij was een eerlijk man. wanneer hij met eerlijke monschen te doen had. maar de be doelingen van Datchet wetende, was hij geneigd het spel op zijn eigen manier te spelen. „Er is nog geen kans van één op een millioen, dat De winkelsluiting. Door B. en W. werd voorgesteld de verordening op de winkelsluiting te wijzigen. De betrokken winkeliers hebben geen bezwaar tegen deze verruiming, maar men wilde gaarne alle win kels 4 uur open laten op Zondag, doordat men hier een gemengde verkoop had. Het is de bedoeling van de winkeliers van 10 tot 2 uur, maar het ministerie wilde toestaan van 8 tot 12 uur. Dat willen ook de winkeliers wel. Voorzitter stelde voor de vereischte verklaring niet af te leggen, maar de verordening te wijzigen in de zen geest. Dat kan na 15 October gebeuren. Er be staat zekerheid, dat dit goedgekeurd wordt. Aldus wordt besloten. Conversie geldleenlng. Vervolgens werd behandeld een voorstel, om de rente van de geldleening, oorspronkelijk groot f 45.000, te verlagen van 4 5/8 op 4 1/4 procent. Er zal dan een boele van 1 van f42750.(het resteerende bedrag) moeten worden betaald. Deze boele mag in 5 jaar betaald worden. Ged. Staten vinden dat goed. Het voorstel werd aldus aangenomen. Rondvraag. De heer Bossen vroeg, naar de spoorbrug te zien. Er is een plank kapot aan den Niedorper kant. Dat is gevaarlijk. Voorzitter zal met N. Niedorp In overleg treden. De heer Bossen wees verder op het punt bij het café Bakker te Aartswoud. Daar is het heel gevaar lijk. Spr. wilde een gedeelte van den dijk afsteken en aan den anderen kant neergooien. Voorzitter merkte op, dat dit van het Geestmer- ambacht is. Spr. geloofde niet, dat het, lang zal duren. Men weet nog niet, hoe de weg zal komen. Hot gaat de goede richting uit. Niets meer aan de orde zijnde, volgde sluiting. De neutraal bijzondere school aan de Langereis. Aan de orde is hierna behandeling van het ver zoek van het bestuur der verg. tot oprichting en in standhouding van een neutraal bijzondere school aan de Langereis, gevestigd te Hoogwoud, om de voor do stichting van een bijzondere lagere school benoodigde gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Het betreft hier een verzoek, ingekomen op 30 Augustus 1934, gedateerd 28 Augustus 1934, als bedoeld in artikel 72 der lager-ondervvijswet 1920. Op grond van de motieven neergelegd in het ter in zage liggend ontwerp-raadsbesluit, stellen B. en W. voor de aanvrage niet in te willigen Voorz. deelde mede, dat dit in verband staat met de noodlijdendheid der gemeente. De verklaring van de ouders voldoet niet aan de eischen. Er staat niet bij waar de school komt te staan. Daarom wordt voor gesteld het verzoek niet in te willgen. Het voorstel van B. en W. werd aldus aangenomen. Wijziging gemeenterekening 1931 en be grooting 1933. Op voorstel van B. en W. en naar aanleiding van een verzoek van Ged. Staten wordt de gemeentere kening 1931 gewijzigd. Het nadeelig saldo voor den gewonen dienst wordt dan f 7077.72. De begrooting 1933 dient in verband met deze wij ziging ook een verandering te ondergaan, welke al dus werd vastgesteld. Het betrof eenige kleine ad ministratieve wijzigingen. Geen huurverlaging te Zijdewind. B. en W. stelden voor, het genomen besluit tot huurverlaging in te trekken, daar de Ministers van Binn. Zaken en Financiën bezwaar hebben tegen de verlaging tot f 2.75, en stellen B. en W. voor de huur onveranderd te laten op f 3 per weck. De huur van een der woningen is reeds van f 4 op f 3 teruggebracht in het begin van dit jaar. De heer Kolkman vond de handelwijze van den Minister wel eigenaardig. De andere woning heeft altijd f 3 huur gedaan. Dat was dan een verlaging van slechts f 0.25. Spr. verwachtte een nadeel voor de gemeente, daar de menschen uit de huizen zul len gaan. Als ze er uit gaan, zal de strop grooter zijn. Voorzitter had hier wel aan gedacht, maar ver wachtte niet, dat men succes zou hebben. Het aan we het goud vinden zonder de dictionnaire," be streed hij. „We kunnen evengoed regelrecht terug gaan, en weer opnieuw een begin maken, als we de boodschap vertaald hebben." „Waarom niet?" vroeg Beldon. „Het goud is vei lig, waar het is." Mushalong wierp hom een snellen blik toe. Hij twijfelde niet aan zijn eerlijkheid, want hij had ver nomen, dat, van een geldelijk standpunt bezien, Beldon's vooruitzichten erg goed waren. Het was erg gemakkelijk eerlijk te zijn, wanneer iemand ge parenteerd is aan uiterst rijke lieden, wier geld hij vroeger of later in zijn bezit zou krijgen. Wat Bel don wilde, was Kate zelf te krijgen. „We zijn slechts een week van Red Creek af," zeide Mushalong. „Ik voel er niets voor, om mij zoo spoedig gewonnen te geven." „Maar er is geen keus, nietwaar?" Hij pleegde overleg met Kate, en Kate wist niet, wat zij moest zeggen. Het had haar heel onprettig aangedaan, toen zij vernam, dat haar vader niet de rijke man was, waarvoor zij hem gehouden had. Gewoon om geld uit te geven, keek zij met afgrijzen een toekomst tegemoet, ontdaan van de kleine luxe dingen, waaraan zij gewend was. Het was waar. dat zij Beldon zou kunnen aannemen als echtgenoot, doch zij wilde geld van zichzelf bezitten,, zelfs al zou het niet zoo veel zijn. Later, toen Mushalong weg was, kwam Beldon vlug met een voorstel bij haar. Hij voorzag moeilijk heden, tenzij zij tot overeenstemming konden ko men met Datchet, en hij haatte moeilijkheden. Zijn streven was, om zoo spoedig mogelijk van de na sporing af te zijn, en tegen Mushalong vaarwel te zeggen, die steeds een bedreiging was ten aanzien van zijn bedoelingen. „F.r is maar één weg om hier uit te komen, Kate." zeide hij. „Dat is om met Datchet tot overeeenstem- ming te geraken." „Maar wil hij dat?" vroeg zij. „Natuurlijk. Hij zal zonder onze hulp niets krij gen. Het is onmogelijk, om te zeggen hoeveel goud langs de kreek verborgen ligt. doch Brodsky heeft er twee jaar over gedaan, zoodat er wel een flink bedrag za! zijn. Om dezen tocht nog een keer te maken is ondenkbaar. Ben fe bereid met Datchet te deelen? Anne duivel; hij is wanhopig, en hij zou er mede geholpen zijn." „Maar Mushalong...!" „Moet je steeds Mushalong in je zaken betretf- gevoerde argument Is wel wat zwak en spr. dacht, dat het er eerst toe moet komen, dat de woning niet verhuurd kan worden. Laat ons dat maar afwachten. Aldus besloten. Op voorstel van B. en W. werd een verordening vastgesteld, regelende de werkzaamheden van de ambtenaren van den burg. stand. Wijziging ambtenarenreglement. Daar het ambtenarenreglement twijfel zou kunnen opleveren, of dienaren van politie er onder vallen, en zulks dient te worden voorkomen, omdat de rechtstoestand der politie ambtenaren afzonderlijk geregeld is, stellen B. en W. voor, eenige wijzigingen aan te brengen in de redactie van het reglement. Aldus vastgesteld. Niet verlichte auto's op wel verlichte straten. B. en W. stelden vervolgens voor, een verordening in het leven te roepen, waarbij wordt toegestaan, dat op plaatsen, waar de straatverlichting brandt, stilstaande auto's niet verlicht behoeven te zijn. Voorzitter lichtte dit voorstel toe. De auto's moeten onder een lichtpunt staan, nfef verder er vandaan dan 10 meter. De heer Bakker dacht, dat 10 meter wel wat dicht bij was. Spr. wilde 50 meter voorstellen. Voorzitter antwoordde, dat dit gevaar zou opleve ren. Spr. had het onderzocht op de sterkte van de straatverlichting. Daarom wilde spr. 10 M. vaststel len, waartoe men besloot. Vergrooting algemeene begraafplaats. Uitbreiding ijsbaan en zwemgelegenheid B. en W. stelden voor, uit het oogpunt van werk verschaffing over te gaan tot vergrooting van de al gemeene begraafplaats te Oude Niedorp en uitbrei ding van de ijsbaan en de zwemgelegenheid. Uitbreiding van de begraafplaats za! toch eertijds moeten geschieden. De kosten zullen f 4320 aan ar beidsloon zijn, do totaal kosten van het werkob- ject worden geraamd op f 4955. Gehoopt'wórdt, het percentage uit de Rijkskas t« zullen ontvangen. Voorzitter verwacht, dat men als het wetsvoorstel wordt aangenomen, van de werkloosheidsvoorziening 99 pet. van de arbcidsloonen terug ontvangen zal worden. De zwemvereeniging is bereid f 840 bij te dragen. De heer Waiboer vroeg of er geen kans zou zijn dat de begraafplaats niet binnen de gemeente zou mogen blijven. Voorzitter antwoordde, dat men daar geen lasf van zal hebben. Dat berust op een misverstand. Op een afstand van 50 M. van de begraafplaats mogen geen putten worden geslagen. Op een vraag van den heer Waiboer, deelde de heer Van Zoonen mede. dat er grond genoeg was. De heer Waiboer juichte het voorstel dan toe. De heer Kolkman vroesr of van de f 4900 door do zwemvereeniging f 840 wordt betaald. Voorzitter deelt, mede dat de kosten f 5700 k f580# bedragen._Aan loon ls er f 4300 bij. Van die reslec. rende f 1500 zal de zwemvereen. f 840 betalen, znn- dnt de kosten voor de gemeente pl.m. f 650 zouden zijn. De beer Kolkman vroeg naar de IJsclub bij Zijde- wind. Voorzitter antwoordde, dat er plannen voor zifn. Er is al iets ingediend, maar te onoverzichtelijk. Daarom stelde Voorzitter voor, het even af te wach ten. Men kan niet zeggen hoeveel arbeidsloon er in zit. Daarmee zal rekening moeten worden gehouden. B. en W. werd opgedragen de plannen nader uit te werken. Do heer Kolkman dacht, dat reeds door den heer Kikkert hiernaar was gekeken. Wethouder Van Zoonen lichtte dit toe. Er was geen plan gemaakt met vaste berekeningen. De heer Bakker wilde er eens een onderzoek naar instellen. De plannon komen spr. wel wat bekrompen voor. Spr. wilde liever niet hebben dat men over een paar jaar zegt dat het te klein is. Voorzitter was het hiermee eens. De afmeting wordt 150 bij 50 Meter. Het voorstel werd aangenomen. In verband met de mededeling van Ged. Staten van Noordholland, dat de rente der geldleeningen, ten behoeve van de voorschotverleenlng aan den groven tuinbouw met ingang van 1 Juli JJ. tot 4Yti is verlaagd, worden de desbetreffende raadsbeslui ten gewijzigd. De begrooting 1933 is goedgekeurd terugontvangen, evenals eenige wijzigingen van deze begrooting. Een wijziging werd niet goedgekeurd. De rijksbijdrage ondergaat daardoor een wijziging en komt van f 20480.75 op f 19933.50. Deze verminde ring kan gedekt worden. Do heer De Hoer vroeg of de In de werkverschaf fing werkzame menschen nog vergoeding krijgen voor hun rijwielen. Voorzitter antwoordde, dat degenen, die meer dan 10 K.M. moeten afleggen, f 0.50 per week zullen ont vangen. Daarna sluiting. ken?" vroeg hij geprikkeld. „De kerel ls zoo koppig als een muilezel, en hij zal de grootste moeilijkheden veroorzaken, indien hij zijn zin krijgt. Datchet is een gevaarlijke kerel, wanneer hij in het nauw gedreven wordt. Ik geloof zeker, dat het 't beste is. wanneer we een beetje diplomatiek zijn. Kun je mij niet vertrouwen, dat ik in jouw belang zal hande len?" „Denk fe werkelijk', dat dit het hoste is?" „Daar hen ik absoluut van overtuigd." „Heel goed. Spreek dan met hem. Ik kan het niet, want ik vind, dat hij ergerlijk gehandeld heeft." Derhalve ging Beldon zoo spoedig mogelijk mef Datchet spreken. Hij begon hem een sigaret te of- freeren, welke Datchet met een argwanende uitdruk king aannam. „Laten we openhartig zijn, Datchet," zeide hij. „De stem toe. dat we in de klem zitten. Wil je tot over eenstemming komen?" „Wat bedoel je?" „Welnu, van de veronderstelling uitgaande, dat fe een dictionnaire hebt, zou ik je willen vragen of je ons dan zoudt willen helpen de jou bekende bood schap omtrent het goud te vertalen, en de opbrengst met Kate te deelen?" „En jij dan?" „Ik wil er niets van hebben." „Niets, hé?" vroeg Datchet grinnikend. „Wel, om openhartig te zijn. Ik zal tevreden zijn, wanneer ik een ander doel kan bereiken." „Heb Je haar over die verdeclingskwestie al ge sproken?" „Ja. Zij stemt toe." „Ieder de helft?" „Ja." „Dat is afgesproken. Ji| haalt de boodschap, en dan zullen we spoodig de vertaling uitwerken. Ik heb geld noodig, Beldon om je de waarheid te zeggen, kan ik mijn gezicht niet meer in Toronto vertoonen zonder geld. Ik ben blij, dat wc het op die manier tot een oplossing gebracht hebben." „Ik ook. Er is geen reden, waarom wij elkaar in de horen zouden zitten. Ik zal Kate zeggen, dat de zaak in orde is." Beldon was lichtelijk nerveus, toen Mushalong hef kamp binnenkwam met twee mooie zilvervossen over zijn arm. Toch geloofde hij werkelijk, dat hij iets bereikt had. Datchet zat op een stapel uitrus tingsstukken, een paar yard verderop. „Ik heb de zaak geregeld. Mushalong," zeide Bel don. „Mis Goring en ik hebben er samen nog eens

Schager Courant | 1934 | | pagina 18