Het Kegelconcours Minister Oud doet een beroep op de natie. Het schip van Staat in de branding van den tijd. Aschaffing van veel wat ons dierbaar is. HET WITTE KRUIS. Uitgaven moeten naar omlaag. - Pleidooi voor den landbouwsteun. - Ineenstorting van het platteland zou onbereken bare gevolgen hebben voor alle groepen der bevolking. De minister van financiën, mr. P. J. Oud, heeft gisteravond een radiorede uitgesproken, tot toelich ting van «ie begroot ing. De cijfers der millioencnnoLa, zoo zeide spr., zijn dor, doch zij zijn de uitdrukking van zaken, die het volksleven diep kunnen beroeren. De tegenwoordige oeconomische en financieele toe standen vorderen diep ingrijpende maatregelen. Het is misschien iets minder moeilijk, de lasten er van te dragen, indien de noodzakelijkheid meer gevoeld wordt. Daartoe persoonlijk eenige voorlichting te geven, was het doel van 's ministers rede. Het tekort voor 1934. Als uitgangspunt koos hij den begrootingstoestand van verleden jaar. Het belangrijkste cijfer der nota was toen 190 mil- lloon, het. beraamde tekort. Dekking zou worden be proefd door tweeërlei middelen: verhooging van be lastingen (10G millioen) en beperking van uitgaven (Si millioen). Wat is hiervan terecht gekomen? De verhooging van de belastingen, tot dusver ver wezenlijkt, bedraagt 92 millioen. Dit bedrag is ver kregen uit de Omzetbelasting, de Couponbelasting en do verhooging van den tabaksaccijns. In het dek- kingsplan 1934 kwamen bovendien voor de Crisis inkomstenbelasting, welke nog aanhangig is bij de Tweede Kamer, de doodehandshelasting, welke nog aanhangig is bij de Eerste Kamer en de accijns op gebrande koffie. Van deze laatste wordt afgezien. Er wordt dus minder aan nieuwe belastingen geheven dan oor spronkelijk in het voornemen lag. De in overweging zijnde maatregelen betreffende de belasting op noamlooze vennootschappen mogen zoo zette de minister uiteen, niet beschouwd worden als middelen tot helastingverhooging. In zijn opsomming ontbrak de verhooging van de motorrijtuigenbelasting, omdat deze een afzonderlij ke bestemming beeft: het Verkeersfonds. Er is, naar de minister berekende, li millioen min der aan belastingen geheven dan in de bedoeling lag. Ook de uitgavenbeperking, ging bij voort, is niet volledig verwezenlijkt. Op salarissen en op uitkeering gemeentefonds werd iets minder gekort, samen 7 millioen. Van het Verkeersfonds was een gunstige uitkomst verwacht van .'12 mihoen. Hiervan werd tot dusver alleen verwezenlijkt do tijdelijke ctopzetting van de storting in het. Spoorwegpensioenfonds van 9 millioen Dit maakt een verschil van 23 millioen. De uitgavenbeperking leverde dus 30 millioen min der op en de ontvangsten 14 millioen minder, samen 41 millioen. Er zou dus over 1934 epn tekort overblijven van 41 millioen, ware liet niet. dat de conversie een voor deel oplevert van 14 millioen. Er blijft dus een tekort van 30 millioen. Het werkelijke tekortcijfer zal echter grooter zijn, vooral omdat de middelenophrengst beneden de ra ming zal blijven. De voornaamste oorzaak biervan is de omzetbe lasting. De hoofdredenen daarvan zijn het feit, «lat grooto voorraden goederen op 31 Dec. 1933 aanwezig waren, die buiten de belasting bleven en de nog onvoldoen de werking van het inningsappnruat. Daarbij komt een mindere opbrengst van de invoerrechten, mede «loor den groot en invoer in bet laatst van 1933, en een mindere opbrengst der accijnzen. Hier ontmoet men den invloed van de dalende koopkracht. Onjuist is het echter, daaruit af te leiden, dat de lagere op brengst «Ier belastingen het verkeerde van salaris- en loonsverlagingen zou nantoonen. Het komt im mers op de totale koopkracht aan. De opbrengst der directe belastingen zal waar schijnlijk hooger zijn, een gevolg van de uiterst voorzichtige raming. Het tekort voor 1935. Tndien alle omstandigheden gelijk waren, zou dus 1933 een tekort moeten vertoonon van 30 millioen. Hot vertoont er één van 92 millioen. Dit komt doordat eenige tijdelijke maatregelen nfloopen. Zoo lang niet door den wetgever is beslist omtrent hun verlenging, moet «Ie begroot ing worden ingericht, alsof ze niet werden verlengd. Het zijn de tijdelijke korting op de uitkeeringen uit het gemeentefonds, de beffing van «le crisisopcenten voor «lat fonds en dp tijdelijke vermindering van de stortingen in het Ouderdoms- en Invaliditeitsfonds, samen 30 millioen. Het niet overbrengen van een bedrag wegens af lossing van leeningen naar den kopitaaldienst eischt 27 millioen. Ken bijdrage aan Nederlandsch-Indlë vordert 12 millioen. Dit maakt een totaal van 09 millioen, waarvan als grootere bate der conversie 9 millioen afgaat, zoodat hot tekort toeneemt met 00 millioen. Hoe moet nu «iat bedrag worden gevonden? Er wordt geen nieuwe belasting voorgesteld. Alleen wordt gerekend op totstandkoming van hetgeen thans bij de Kamers aanhangig is. terwijl de crisis opcenten op «Ie gemeentefondsbelasting en de vermo gensbelasting voor het gemeentefonds worden om gezet in opcenten voor de gewone begrooting. Dit beteekent geen verzwaring van druk en ook geen verschuiving van eenige beteekenis van het hoogero naar het lagere inkomen of omgekeerd Deze opcen ten en de doode hand samen worden geraamd op 22 millioen. De crisisinkomstenbelasting en de wijzi ging van de belasting op de vennootschappen zijn uitgetrokken als reserve. Het leeuwenaandeel moet worden verkregen door vermindering van uitgaven. Zij bestaat uit een ver mindering van den pensioenlast met 3 millioen en uit een bezuiniging op onderwijs van 10 millioen. Dit is het «leel der verleden jaar aangekondigde be zuiniging van löVa millioen, dat nog niet is verwe zenlijkt. De nieuwe regeling der financieele betrekking tus- scheen het Rijk en de gemeenten bespaart 20 milli oen. Tegelijk wordt voorloopig als tijdelijke maat regel voor twee jaren voorgesteld de werkloos- MR. P. OUD, Minister van Finan ciën. heidslasten naar billijker maatstaf over de verschil lende gemeenten te verdeelen. Invoering van het Verkeersfonds gepaard gaande met maatregelen tot vermindering van het spoorweg- tekort levert een vermindering van uitgaven van 17 millioen. Overgang tot een ander stelsel van financiering der invaliditeitsverzekering en verlenging van den termijn der stortingen in het Ouderdomsfonds geeft een besparing van 14 millioen; bezuiniging op de landmacht bespaart 5 millioen. Bij de totstand koming van deze maatregelen zal het tekort gedekt zijn. Deze maatregelen zijn onvoldoende voor blijvende sancering van onze financiën. Er zijn te veel midde len onder, die de lasten naar de toekomst verschui ven en dus zoo spoedig mogelijk ongedaan moeten worden gemankt. Het geheel der uitgaven is op te De algcmecnc ledenvergadering van de afdccling Schagen van de Noordhollandsche Verceniging „Het Witte Kruis", werd Donderdagavond j.1. ton huize van den heer J. K. Boontjes gehouden. De vergadering was ditmaal vrij goed bezet, be halve het volledig bestuur, was een 12-tal leden aan wezig en do Voorzitter, de beer J. Schoort Pz., sprak dan ook in zijn openingswoord zijn genoegen uit over deze grootere belangstelling. De notulen werden «loor den Secretaris, den heer P. Bronder, gelezen, ze werden onveranderd vastge steld. Bij de mededcelingen herinnert de Voorzitter aan den herdenkingsavond van het 40 jarig bestaan der verceniging, welke avond een succes is geworden. Niet alleen dat vele leden aanwezig waren, ook bijna alle genoodigden hadden aan «lie uitnoodiging gevolg gegeven. Ook uit propagandistisch oogpunt bezien was het een gunstige avond. Spr. uit den wensch dat wc allen het 50-jarig jubileum van de afdeeling zullen meemaken, «lat dit dan geschiedt in een gun stiger tijdperk «ui «iat «ie afdeeling dan in grooteren bloei moge vorkeeren dan thans. Van den badmeester was een opgaaf ingekomen van het aantal baden dat «loor meisjes en jongens ge durende het laatste haldseizoen was genomen, n.1. 3240 door meisjes, 3147 door jongens, totaal 6387. Wel was dit aantal minder dan vorig jaar, doch de Voor zitter oordeelde dat de cijfers wel aantooncn, dat de inrichting aan een grooto behoefte voldoet. Van het gemeentebestuur was bericht ingekomen dat na aanvrage, door de verschillende vereenigingen, tot het houden van speldjesdagcn, de verdeeling door bet gemeentebestuur zal geschieden. Venvacht mag dus worden dat het niet meer zal voorkomen dat een groote vereeniging als Het Witte Kruis niet aan de beurt komt. Met waardeering werd kennis genomen van een schrijven van het Hoofdbestuur, «iat ook nu weer gelegenheid zal worden geboden om een aantal on dervoede jongens en meisjes tussehen 7 en 14 jaar in de wintermaaruien. gedurende 4 weken gratis te doen opnemen in de herstellingsoorden Heideheuvel en Bosch en Heide. De Voorzitter hoopte wel dat in onze gemeente geen ondervoede kinderen zouden zijn, maar mocht dat wel het geval zijn, dan wordt mededeeling daarvan aan het Bestuur verzocht. Aan de orde komt de behandeling van den be schrijvingsbrief van de algemeene vergading van de hoofdvereeniging op Dins«lag a.s. te Amsterdam te houden. Waar de Voorzitter deel uitmaakte van de commis sie belast met het onderzoek van de rekening over 1933, geeft hij een uitvoerige uiteenzetting van den finantieelen toestand der verschillende stichtingen. Het is vooral het herstellingsoord „Heideheuvel", dat er finantieel uitstekend voor staat. Dit blijkt o.m. Hier uitdat waar de stichtingskostcn totaal f200.000 heb ben bedragen, de gebouwen, inventaris enz. op de ba lans staan voor totaal f2.—. Wat de verkiezing van 4 hoofdbestuursleden be treft, stelt het bestuur voor den afgevaardigde op te «hagen te stemmen op Dr. F. C. Spierings en Dr. Stieler, aftredendon, voor do vacature Dr. Spanjaard op Dr. Hoogkamer te MIddenmeer en voor vacature mevr. Rees—van Ingcn op Notaris G. J. van Leer- sum te Winkel. Algemeen gaat de vergadering hiermee accoord. Door het Hoofdbestuur wordt voorgesteld nog niel over te gaan tot do stichting van een zee-herstel lingsoord en do Voorzitter denkt, dat dit verband houdt met de mogelijke kosten die voor de hoofdver eeniging kunnen voortvloeien uit «le nakoming van de verplichtingen t.a.v. de premieleeningen. Door den heer Joh. Rotgans wordt gewezen op den zoer gunstigen toestand, waarin In-paalde instellin gen blijken te verkeeren en wat blijkt uit die mede deeling die straks is gedaan, dat stichtingskosten ad f200.000 op de balans vermeld staan voor f'2. En die rooskleurige toestand komt ook tot uitdrukking m het voorstel om aan andere instellingen maar in totaal te schenken een bedrag van f25.000. Wanneer nu een herstellingsoord noodig is, inoet het Hoofdbe stuur dat niet afschuiven door te wijzen op de moge lijke lasten die aan de premieleeningen verbonden kunnen zijn. Spr. herinnert aan het bestaan der ver ccniging „Trein 8.28", doch deze vereeniging schijnt zich op een ander terrein te bewegen. De Voorzitter is hel geheel roet het betoog van den heer Rotgans eens. Vorig jaar is ook de stichting van een klcutcrhuis gestrand, in verband met de hoog peil. Daardoor biedt de begrooting geen ruimte voor tegenvnllers of nieuwe behoeften. Tengevolge van de crisis drukken op onze bogroo- ting extra uitgaven voor de noodlijdende gemeenten, voor de werkloozenkassen, voor de steunuitkeeringen en de werkverschaffing, voor het spoorwegtekort, voor de rente van het 60 millioenplan. voor het te kort in het gemeentefonds Alles tezamen vormen deze uitgaven tenminste een bedrag van 100 millioen. De regeering is doende plannen uit te werken voor een verdere verlaging van de uitgaven. De ontwikkeling van het budget sedert 1914. Daarbij gaat zij de ontwikkeling van het budget se dert het uitbreken van den oorlog na. In dit verband liet de minister enkele globale mededeelingen om trent die ontwikkeling volgen, waarbij als voorwerp van vergelijking «ie laatste begrooting vóór den oor log «191-4) en de begrooting (1934) was genomen. In 1914 was de totale begrooting( zonder de uitgaven voor de Staatsschulden) 181 millioen Sedert vermeerderde de bevolking met ongeveer hetgeen een stijging van de begrooting wettigt van 61 millioen 245 millioen Het indexcijfer steeg inmiddels tot 140, wat neerkomt op een stijging van de uitgaven met 98 millioen 343 millioen Dc uitgaven voor de Staatsschuld die in het bijzonder in «le oorlogsjaren sterk zijn gestegen (in 1914 waren zij 38 mililocn) bedragen 168 millioen De meerdere uitgaven door de crisis be dragen ten minste 100 millioen Het totaal zou dus te stellen zijn op 611 •millioen In werkelijkheid beloopt do begroo ting 1934 742 millioen Verschil 131 millioen Dit bedrag geeft ongeveer aan, hoeveel onze uit gaven liggen boven het peil van 1914, wanneer men den invloed van de crisisuitgaven en de uitgaven voor dc Staatsschuld uitschakelt. Het demonstreert, hoe zij, die spreken van een verlaging van ons budget met eenige honderden mil- lioenen, bijv. tot 400 millioen, dc realiteit uit het oog verliezen. mogelijko kosten, voortspruitende uit de premielee ningen. Waar „Trein 8.28" hoofdzakelijk de verpleeg den uit Amsterdam recruteert, meent spr, dat er voor onze provincie wel behoefte bestaat aan een herstellingsoord aan zee. Spr. verwacht dat in ver band met het voorstel van het Hoofdbestuur om nog niet tot stichting van een zee-herstellingsoord over te gaan, het kleutcrhuis wel weer ter sprake zal ko men. De heer Joh. Rotgans zou dan willen, dat door den afgevaardigde drang op het Hoofdbestuur werd uit geoefend om met oen voorstel tot stichting van een kleuterhuis te komen. Aldus wordt besloten. Waar de Voorzitter als lid van de commissie van onderzoek der rekening, een speciale uitnoodiging voor de algemeene vergadering heeft ontvangen, kan ditmaal worden volstaan met het zenden van een af gevaardigde. Als zoodanig wordt benoemd de heer P. Bronder. De 3 aftredende bestuursleden, de heeren L. Bolte, U. W. Nanninga en J. Schoorl Pz. worden herkozen, terwijl opnieuw tot voorzitter wordt gekozen dc heer J. Schoorl Pz. Bij de rondvraag verlangde niemand het woord, zoodat sluiting volgde. Op dc banen in hotel „Vredclust" van den lieer J. Igesz is Donderdagavond een begin gemaakt met het onderling concours dat vanaf Donderdag 27 tot en met Zondag 30 September wordt gehouden, uit sluitend voor de leden van den Alkmaarschcn Ke gelbond. Op Maandog 1 October zal het concours worden gevolgd door een stcdenwedstrijd tussehen Den Helder en Alkmaar, terwijl na dezen stcdenwed strijd, de feestelijke prijsuitreiking plaats vindt. Donderdagavond dan, te ruim 7 uur, werd het concours officieel geopend door den sympathicken voorzitter van den Alkmaarschcn kegelhond. den heer Joh. Diepen. Het is het bestuur van den A. K. B. bijzonder aangenaam, dat deze feestelijke wed strijd plaats vindt. Daarbij komt toch tot uiting, welk een prettige sportgeest hier heerscht, wat ook blijkt, als men het programma van dit concours inziet. Immers hier geldt niet: „wat heb ik gewon nen?", maar: „ik hèb gewonnen". Juist met het oog op de tijdsomstandigheden is dit juist gezien. Spr. brengt, hulde aan den heer R. Brugman en zijn staf voor de wijze waarop het programma is samengesteld en de regeling is getroffen. Spr. heet welkom de pers, brengt hartelijk dank aan den heer W. J. F. van Erp, hoofdvertegenwoordiger van de Amstelbierbrouwerij .voor de beschikbaar gestel de medaille, aan den heer D. Klos voor den door hem beschikbaar gestelden damesprijs, terwijl zoo als bekend is, de Alkmanrsehe Kegelbond een gouden patentkegel heeft aangeboden, en spr. een Alkmaarsch kaasje beschikbaar stelt. Woorden van dank richt spr. nog in 't bijzonder tot de heeren Willemse cn M. C. Tuinman, tot den heer Igesz, voor de wijze waarop het lokaal weer is verzorgd en tot heeren winkeliers voor liet in con signatie afstaan van de prijzen, een regeling die verleden jaar te Alkmaar van den kant der winke liers nogal tegenkanting ondervond, doch die nader hand tot tevredenheid aanleiding gaf. Spr. eindigt tenslotte met de leden prettige dagen toe te wen- schen. Drie dames zijn zoo welwillend met een worp de drie banen in gebruik te stellen en ziedaar, de strijd is begonnen! Dc ballen rollen, de kegels vallen! Het vroege avonduur is zeker oorzaak, dat de ver schillende clubs nog niet voltallig zijn en dat dus nog niet met de diverse wedstrijden kan worden be gonnen. Maar geeen nood. Een uitstekende gelegen heid om zich eerst eens „los te maken". De jasjes gaan uit! En als daar aan het einde van de baan op het bord verschijnt één 9, een tweede 9. dan komt er belangstelling. Want denk niet, lieve niet-kegelaarsters en ge achte niet-kegelaars, dat gooien gooien is. Nee, dat moet je mee maken! Wat een differentie van gooien! Niet alleen wat den stand van den eenen kegelaar en van den an deren dito betreft, maar ook de wijze van gooien verschilt vaak enorm. Deze gooit met eenige non chalance, gene met groote nauwgezetheid, wikkend en wegend zijn kans en niet eerder den bal op het doel loslatend, voor en aleer hij eenige malen een sriiiin-worp heeft gedaan! Reeds spoedig zijn bij de proef-worpen mooie resultaten bereikt, vijf worpen en dan 43 hout, dat beteekent bijna het bereiken Mogelijkheid tot omlaag brengen van de begrooting. Bij deze uiteenzetting, merkt de minister op, is geen rekening gehouden met de uitgaven voor het Wegenfonds en het Landbouwcrisisfonds. Do laatste zijn van deze twee verreweg de belangrijkste. De hef fingen voor het landbouwcrisisfonds zijn niet gelijk, te stellen met gewone belastingen. Zij zijn te be schouwen als een toepassing van de vcrdcclende rechtvaardigheid. Van de lasten, die zij opleggen, is de regeering ten volle overtuigd. Waar verlaging mogelijk is, zal deze geschieden. Men moet hun in vloed echter ook niet overdrijven. Voor het platteland. Het index-cijfer voor voeding voor arbeiders gezinnen ligt, ondanks den landbouwsteun, nog belangrijk beneden dat van 1929. Het was in De cember 1929 161.6 en is voor Juli 1934 123.1, ter wijl het totale index-cijfer in dien zelfden tijd daalde van 167.4 tot 139.9. Het achterwege laten van den landbouwsteun zou hebben geleid tot de ineenstorting van het platteland met onberekenbare gevolgen voor al le groepen der bevolking. Het omlaag brengen van de begrooting zoo concludeerde de minister is dus niet zoon eenvoudig werk als sommigen wel schijnen te meenen. Er rusten vaste lasten op de begrooting, die niet voor vermindering vatbaar zijn. Alleen de uitgaven voor de staatsschuld vorderen bijna 150 millioen. Dan zijn er de uitgaven voor pensioe nen en die tengevolge van de crisis, welke laat ste zich steeds in stijgende lijn bewegen. Een ingrijpende vermindering, die volstrekt noodzakelijk is, zal dus moeten leiden tot afschaf fing van veel, dat ons dierbaar is. Wanneer de regeering straks die afschaffing zal moeten voorstellen is dit niet, omdat zij aan deze zaken geen waarde zou hechten. Wij bevinden ons in de positie van den scheepskapitein, die een deel zij ner lading moet uitwerpen. Niemand zal hem ver wijten mogen, dat. hij de uitgeworpen goederen niet op prijs stelt. Men weet, dat. hij het alleen doet, om te voorkomen, dat geheel zijn schip, met bemanning en lading, ecu prooi der golven wordt. Zoo moet ook de regeering handelen. Wanneer zij straks goederen gaat uitwerpen, zal het alleen zijn, omdat zij dit onvermijdelijk acht om het schip van staat «loor de branding van den tijd in behouden haven te brengen. GEBRUIKTE AUTOMOBIELEN verkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NICUWLAND, BERGEN. van het maximum, 5X9 45. En die 43 hout zagen we al door een drie-tal personen gooien. Ook een der dames weerde zich al direct geducht. De opkomst der leden wordt steeds grooter en de animo stijgtl De stand van den eersten avond. Hieronder laten we den stand per Donderdag 27 Sept. volgen: Korps wedstrijden (Heeren): De Omsmijters, 1 351; idem 2, 305; Hout of Fout, 1, 314; idem 2,-300; Schagen, 1 349. Hoogste korpsgooicr J. Visser 75. Kampioen Heeren baan A: Ds. H. J. Witkop, Schagerbrug 76. Vastebaan Heeren baan A: J. Visser, Schagen 44; C. Rol, id., 42—41; Ch. Dek ker, id., 414139; P. dc Boer, id., 39—37. Vastebaan Heeren baan B: B. van der Hoven, Schagen 4543; Dr. D. Groenhart, Dirkshorn 43—39—38; Ir. B. Prummel, Wieringer- meer 4335; P. dc Boer, Schagen 43. Vastebaan Heeren, baan C: H. van Weelde, Schagen 43;G. Anneveldt, idem 41 3939; J. H. Schene, idem 3930; R. Brugman, idem 39. Vastebaan Dames, baan A: Mej. E. Igesz, Schagen 41; Mevr. P. Hartog, idem 37; Mevr. M. C. Tuinman, idem, 35. Vastebaan Dames, baan B: Mevr. M. C. Tuinman, Schagen 41; Mej. E. Igesz, idem 40; Mevr. Ch. Dekker, idem 3S—37. Vastebaan Dames, baan C: Mej. E. Igesz, Schagen 40; Mevr. P. Ilartog, idem 39; Mevr. SimonsBlauboer, idem 37. Paren: Mevr. v. d. Cappelle cn dc heer II. van Weelde, Schagen 49; de heer en mevr. Ch. Dekker, id. 4817; dc heer cn mevr.-C. Rol, idem 43. „IN EIGEN KRING". Door dc Tooneelvereoniging „In Eigen Kring" is in studie genomen het blijspei „De doofpot", van Jaap van der Poll. HAND VERBRAND. Het zoontje van den monteur van den telegraaf dienst De Vries, greep Donderdagmiddag met volle hand in het gloeiende mondstuk van een benzine- soldeerlamp, waarmede vader aan hu werk was. Het ventje dacht dat de lamp niet brandde, terwijl ze juist gloeiend heet was. Geen wonder dat de hand deerlijk verbrandde en dat de jongen kermde van de pijn. Doktershulp werd ijlings ingeroepen. MARKTOVERZICHT. 90 vette koeien aangevoerd een Donderdag jl., is tamelijk veel, maar zo werden flink verkocht; de handel was goed. Slager Dijkshoorn uit Den Helder kocht de duurste koe van den heer G. Blaauboer, Vennik. Barsingerhorn voor den prijs van f230 werd pl.m. 30 ct. per pond. Op de gelde- en kalfskocienmarkt was ook veel aangevoerd; deze handel was ook heel goed. Pinken en pinkstieren handel goed. Nu was de handel in graskalveren aan den stuggen kant. De handel in nuchtere kalveren goed. Op do paardenmarkt was weinig drukte. Handel in veulens goed, prijzen 90—140 gld. Schapen waren veel aangevoerd. De handel in jonge vette schapen was heel goed. hoogste notee ring 21K gld. Lammeren ook een vluggen handel en oude slachtschapen wilden ze ook weer hebben. In magere schapen was de handel iets beter. De hoogste noteering lammeren was 13K gld., waren hoofdzaak voor de fok. Slachtlammeren gemiddeld 8—12 gld. Het was weer een echte oudcrwetsche schapenmarkt, er was veel drukte. De handel in vette varkens was goed, hoogste no teering 16 ets. De handel in biggen en schrammen was redelijk. Bokken en geiten stug. Op de kippenmarkt was ook aardig drukte. De aanvoer wordt beter, de prijzen zijn anders nog wat laag; daarentegen was de handel goed. Er heerschte over het algemeen een gunstiger stemming en veel bezoek. Zoo gezegd, het was een plezierige drukte. LEVERING HUISBRANDOLIE. De levering van 12.000 liter huisbrand-olie, voor het tijdvak 1 October 1934—1 Mei 1935, te leveren in de tank der openbare lagere school, is na gehouden inschrijving door B. en W. opgedragen aan den heer J. Jansen, alhier.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6