Het verblijf van Zaharoff. Sportberichten uit Den Helder. K.N.V.B. N.H.V.B.-uitslagen Er komt lijn in. Een man door velen gehaat om zijn misdadig werk. lukkig niet! Er Is nog gelegenheid tot herstellen. Do ploeg, die we vandaag tegen Texel zagen spe len, verloor verdiend. Maar was dit hetzelfde elftal, dat we laatst tegen do Boys zagen van leer trekken? Het leek er niet naar! Toen zat er tempo in, er werd geplaatst, gekopt, dat het een lust was, de voorhoede was gevaarlijk. Er speelde een elftal! En nu! Niets van dat al! Het was een tamme vertooning, zonder pit, zonder vuur. De spelers begrepen elkaar niet, er werden fouten gemaakt Vooruit Go Ahead! Jullie kunt véél en véél beter. Dat weten we, want we hebben het gezien. Dus doe het nu! We willen aannemen, dat wo het spelpeil, zooals dat vandaag werd vertoond, voor het laatst hebben aanschouwd. Denk er aan Go Ahead, geen noodeloos en nutteloos „gekanker" in het veld. Be ter aangepakt, dat is meer waard. Als 't noodig is moet de overwinning uit het vuur worden gesleept! Vanuit Amsterdam komt het bericht, dat Alcmaria het tegen Blauw Wit heeft moeten afleggen met 2—1. Jammer, maar toch daarom niet getreurd. Een vol gend maal beter. Evenwel, daarop rekenen we ook vast! Racing herstelt zich. Helder verliest met miniem verschil. Do Racers hebben zich oindelijk eonigszins gere habiliteerd door een ferme 41 overwinning op het bezoekende Assendelft. Toch is het niet zoo gemak kelijk gegaan als de uitslag wellicht to denken zou geven. Assendelft toch was tot pl.m. een half uur voor het einde absoluut niet de mindere der rood- jakken, doch daarna zakte haar elftal als een kaar tenhuis in elkaar en de Racers konden toen de scoro van 1—1 op 41 brengen. Selderbcek bezette nu de spilplaats, maar of het zoo'n verbetering is, weten wo nog niet. Wij zien liever Stolk als midhalf. In de promotiewedstrijden heeft hij heel goed voldaan. De wedstrijd zelve was heel snel en Assendelft gaf in het begin de toon aan door een serie overrompelen de aanvallen op to zetten, waarvan er één succes had, toen de middenvoor op fraaie wijze een trough- pass van rechts benutto. Vijf minuten voor rust konden de Racers eerst gelijk maken. Do back der Asensdclfters sloeg den bal met de handen tegen den grond en Post mocht hot vonnis voltrekken. Zoo ging de rust met 1—1 in cn aangezien Assendelft nu wind mee kreeg, stonden de kansen der Racers niet zeer gunstig. Het eerste kwartier hebben we dan ook het ergste gevreesd, want voortdurend zwermden de xwart-witten om het roode doel cn paal en lat moes ten de Racers te hulp komen om erger te voorkomen. Toen maakte een kwartier na rust één der backs van Assendelft weer hands en andermaal kwam Post naar voren, thans om Racing do leiding te ge- yen. Nu was Assendelft een geslagen elftal en het ver wonderde niemand meer, dat Dissel er 4—1 van maakte. De laatste goal was een juweeltje van een kopbal. Er was veel publiek. Helder heeft het niet kunnen bolwerken in Hoorn. Maar ze hebben met eere verloren. 43 tegen de rood-witte Hoorners is geen schande,,,, vooral als men bedenkt, dat do 4de goal van Hollandia door Schotting in eigengoal getrapt werd. Aanvankelijk was Helder sterker cn was iets in de meerderheid. Toch maakte Hollandia do eerste goal uit een schermutseling. On middellijk hierna kreeg B. de Boer een vrije trap te nemen, die hij onberispelijk in een goal omzette. De witjakken speelden in deze periode ontegenzeggelijk beter als do Hoorners en het verwonderde niemand dat Godschalk mot een keurig schot Helder de lei ding gaf. Even voor rust wist Hollandia weer gelijk i te maken. Na rust speelden beide ploegen een snel le, goed gespeelde wedstrijd en beide doelen ver keerden om beurten in gevaar. Een kwartier na rust brak een noodlottig oogenblik aan. Eerst scoorde de Holl. middenvoor en onmiddellijk daarna schoot Schotting via Everts' rug in eigen goal. Toch gaven do witjakken het nog niet op en 10 minuten voor het einde verkleinde Burger den achterstand. Maar Hollandia verdedigde taai en toen het einde kwam, hadden do West-Friezen een zwaar bevochten over winning gehaald. BARSINGERHORN. Zondagmiddag vond de derby D.E.S.—Kolhorn op het D.E.S. terrein plaats. Een vrij talrijk publiek was getuige van een span- nenden kamp, die tcnslotto in het voordeel van Kol horn met 1—0 werd beslecht, waarmee K. iets meer kreeg, dan waarop zij qua spelbeeld aanspraak zou mogen maken. Voor de rust was het een gelijk opgaanden strijd. Een kwartier voor half-time neemt Kolhorn de leiding en staat die niet meer af. Na de rust heeft D.E.S. het beste van het spel, doch de voorhoedo was niet bij machtq de K. defensie of afdoende wijze to verschalken. De K. voorhoede bleek ook niet opgewassen tegen de D. achterhoede, waarin do kleine keeper uitblonk. Ook het weer meespelen van v. Stipriaan was een geduchte versterking. Jam mer dat 15 min. voor het cindo Geel, do D.E.S. aan voerder moest uitvallen door oen onwillige knie. Hij werd door oen adspirant vervangen. Edoch, met deze ploeg zien wij D.E.S.' toekomst weer hoopvoller tegemoet. Het spel was in ieder ge .val stukken beter dan vorige week. Bij Kolhorn blonk de spil Herman uit. Dit is de spil waar het K. elftal om draait in letterlijken zin, zoowel als figuurlijken zin. Over den scheidsrechter, den heer J. C. Steenkist niets dan lof. Het was een arbiter, die voor deze plaatsclijko ontmoeting onontbeerlijk is. Het was en bleef nu een spannenden en faire strijd. PROGRAMMA N.H.V.B. 7 October a.s.: 1 D: Petten—Succes 2; Wieringerwaard—Schoort J.V.C.H.R.C 3; M.L.D.Helder 3; Watervogels Held. Boys. 2 D: A.S.V.D.T.S. 2; KoedijkAlkmaar 2. 2 E: N. Niedorp—Oudendijk 1; Aartswoud—Hem. 2 F: Spana 2—Texel 2; DOSKO.— Helder 4; H.R.C. 4—Atlas; H.R.C 5-Helder 5. 3 C: Flevo— Hauwert; O.K.B.—V.C.L. 3 D: C.S.V. 2Ursem 1; Yrone 2—F.gm. Boys 2. 3 E: B.K.C. 2D.E.S.; H.R.C. 6—Succes 3; Kolhorn— Oudeschild. 4 F.: A.S.V. 2—Koedijk 2. 4 G: Dirkshorn—Held. Boys 2: Callantsoog—Petten 2; Wieringerwaard 2— Sparta 3; B.K.C 3—St. Maar ten. 4 J: Flevo 2—Hem 2. 4L; Callantsoog 2Held. Boys 3; Dirkshorn 2 .Watervogels 3. Adspiranten L: Koedijk a—D.T.S. a; Vrone a—Alk maar a; N. Niedorp a—Egm. Boys a. Adspiranten R: H.R.C. a—Helder a; B.K.C. a— Helder b; Succes a—Sparta a. Adspiranten S: J.V.C a—Helder d; H.R.C c— Succes b. I (Alg. Sportblad), 30 September. 1 D: Schoorl 1—Succes 2 3—1; H.R.C 3—Wierin gerwaard 2—2; Heldersche Boys—J.V.C. 1—1; Petten Watervogels 10; Helder 3—M.L.D. (M.L.D. niet opgekomen). 2 I): D.T.S. 2—Al km. Boys 2 2-4. 2 F: H.R.C. 5—Atlas 1—3; Helder 4-Sparta 2 3—2; Texel 2—DOSKO. 5-1; 3 E: Succes 3-B.K.C 2 1—2; J.V.C 2—H.R.C 6 7—2; D.E.S.—Kolhorn 0—1. 4 G: Sparta 3Callantsoog 1G; Heldersche Boys 2—Wieringerwaard 2, uitgesteld. 4H: Texelscho Boys 1—Watervogels 2 1—0; Oude schild 2—Texel 3 1—5. 4 L: J.V.C. 3—Helder 7, 3—7; Heldersche Boys 3— Watervogels 3 04. Adspiranten: Sparta aB.K.C. a 24; H.R.C. a H.R.C. b 7—1; Succee b— J.V.C. a 0—3. D.T.S. aVrone a 65. Overzicht. Aan onze voorspelling is, wat betreft de kansen van Wieringerwaard en Petten niet te kort gedaan. De rood broeken hebben zich in do vroege morgen uren to Den Helder tegen H.R.C 3 best gehouden. Met een 2—2 gelijk spel kwamen zo terug. Petten bracht de Watervogels een 1—0 nederlaag ton. Heldersche Boys speelden, na hun goede wed strijd te Wieringerwaard, tegen J.V.C. gelijk (1—1). Schoorl heeft verleden week ondanks de nederlaag tegen Watervogels goed, gespeeld. Dat deze mede- deeling van een zeer bevoegde niet foutief was, bewees de 31 overwinning, waarmee Schoorl van Succes 2 won. Met belangstelling zien we Schoorl verder in ons Noorden opereeren. Helder 3—M.L.D. ging niet door. Onze Heldersche correspondent meldde ons, dat de officieel weder sproken geruchten omtrent ontbinding bij de lucht- vaarders nu weder vorm krijgen door M.L.D.'s niet opkomen. Hopenlijk houden de mannen van de mannen van de Kooij ons niet te lang in onzeker heid. De kopgroep luidt: Petten Wieringerwaard H.R.C. 0 0 1 0 1 0 6-1 4 5-3 3 6—4 3 Tweede klasse. Het was met Dosko weer misère. Met 5—1 ging het eens zoo roemruchte ploegje van Stammes ten gron de op Texel. Atlas boekte overwinning nummer twee Niet aldus wist Sparta 2 te doen, dat het tegen Hel der 4 niet kon bolwerken. Derde klasse. De supprematie van Kolhorn over D.E.S., verleden Jaar bevochten, duurt nog even voort. Met 1—0 won nen do Kol horaders. J.V.C 2 en B.K.C 2 schoten uit hun slof. Vierde klasse. Callantsoog startte met een 6—1 zege op Sparta 3. Derde klasse. Alkmaarsche Boys klopte nu Zaandijk met 32 en als we nagaan dat Meteoor verleden week slechts door een gemiste strafschop aan een nederlaag is ontkomen, dan mogen we wel zoo langzamerhand besluiten, dat de Boys nog dubbel en dwars mee tellen eri dat nog lang niet vast staat of hun op- marsch ten einde is. H.R.C. heeft een belangrijke dosis zelfvertrouwen kunnen putten in de overwinning op Assendelft. Die 4—1 zal de Racers den moed geven om over de nederlaag tegen Helder heen te komen. Dit Helder heeft zich best geweerd tegen dc Iloorn- sche Leeuw die dit jaar bijzonder actief is. Slechts met 34 ging Helder ten onder en nog wel door een ongelukje. Hollandia Alkmaarsche Boys H.R.C 0 0 9-5 6 1 0 10-8 5 1 1 G6 3 Blg-matches overal. K.F.C. verpletterd. Texel slaat Alkmaar! K.N.V.B. Overzicht van 30 September. De Zondag die gepasseerd is, toont een staalkaart van belangrijke wedstrijden. De resultaten hiervan leiden tot conclusies die vrij zeker de algemccue lijn voor de komende Zondagen kunnen bepalen. Aideeiing I. De tegenvaller is de nederlaag van V.S.V. tegen D.H.C. (2—5). Hierdoor hebben Feijenoord, dat 4—1 van V.U.C. won en Ajax, dat Overmaas met 6—2 sloeg, weer vrij baan, hetgeen nu langzamerhand eentonig wordt. A.D.O. sloeg bovendien R.C.H. (4—0), Xerxes wist in Haarlem van H.F.C. te winnen (23). De stand is: Feijenoord Ajax 3 3 0 0 10—1 6 3 2 0 1 16-4 4 Tweede klasse A, Alcmaria wist het te Amsterdam in het Stadion niet tot een overwinning te brengen. Met 21 bleef Blauw Wit in de meerderheid. Benjamin O.S.V. ver raste geweldig, door Kinheim te kloppen, overtrof zij zich zelf. Blauw Wit DOS. 3 2 1 0 8—5 5 2 2 0 0 6-2 4 Tweede klasse B. Velox' zegetocht werd zelfs niet door Zeeburgia gestuit (1—2). E.D.O. bracht het Gooi een 2—1 ne derlaag toe; het wil toch maar niet vlotten met laatstgenoemde. Bloemendaal deed het nu weer best tegen T.O.G. (6—2). Velox Bloemendaal 10-3 11-6 Afdeellng IL K.F.C. en Z.F.C. zijn beide tegengevallen. De Koog- sche club werd met liefst 51 door het wisselvallige H.B.S. afgemaakt en Z.F.C. kwam met een 30 ne derlaag bij Hermes D.V.S. vandaan. D.F.C. speelt hier de grand seigneur, de Dordtenaren klopten nu Excel sior met 31. Sparta bleef baas over Haarlem (32), terwijl D.W.S. uit tegen Stormvogels, het eerste punt binnen wist te halen (1—1). Afdeeling V. Een gelijk opgaande strijd met sterke verdedigin gen bracht tusschen Be Quick en Velocitas een gelijk spel (11). G.V.A.V., winnend met 6—1 van Sneek, profiteerde er van om op de eerste plaats te komen. H.C.S. weerde zich andermaal best. Met 8—4 klop te zij Achillcs. Leeuwarden won de derby van Fries- land (3—1). Veendam zegevierde over Frisia ^4—1). G.V.A.V. Velocitas Be Quick 1 0 14—3 5 1 0 12—3 5 1 0 11—3 5 DE VIERDE KLASSERS. Texel's opmarsch. De groen-zwarte Texelaars hebben Zondag in Alk maar bewezen dat het hun meenens is. We lazen Zaterdag hun opstelling en vermoedden reeds dat Songó en zijn mannen een stevige tegenstand te duchten zouden krijgen. En het is uitgekomen ook! Met 2—0 bleven Ran c.s. de meerdere. Succes, dat naar Andijk was, zag met spanning de uitslag van den strijd tusschen haar tegenstanders aan. Wij voor ons gelooven dat deze uitslag (20 voor Texel) de Wicringers wel bevalt. Texel heeft nu eenmaal de gewoonte om zeer onconstant te spe len en met gehandicapte ploegen naar de vaste wal te gaan. En dat hoeft in de loop van zoo'n lang sei zoen een paar keer te gebeuren en... de kans is ver keken. We hebben echter zoo'n idéé dat Texel met een zeer heilig vuur bezield is, dit seizoen. Ondertusschen won Succes met 6—3 te Andijk. Onze correspondent vertelt van deze zege, die laat maar net op tijd kwam. B.K.C. heeft van D.T.S. ver loren (12). Hierdoor staan de Oudkarspelieren hoog op de ranglijst, hooger dan wc hen krachtens hun spel aanslaan. Sparta tenslotte heeft tegen Vro ne gelijk gespeeld (33), hetgeen niet onverwacht was. De stand is nu in de kop: Texel D.T.S. Alkmaar 0 4-15 17-5 4 16-5 4 D.F.C. Hermes D.V.S. Sparta 0 7-2 6 0 4—14 18-7 4 Afdeellng IIL Enschedé—Go Ahead, een match met een rijke historie, heeft aan de tcxticlstedelingen niet de gele genheid gegeven om voor een verassing te zorgen. Go Ahead schijnt dit jaar wel bijzonder standvastig in haar optreden (4—0). P.E C. doet het evenwel even voortreffelijk. Deze Zwolsche club bleef met 3—0 baas over Enschedesche Boys en deelt met Go Ahead de supprematie! Kampioen Heracles won met 41 van Vitesse en doet ook nog mee. Z.A.C. kon het tegen Tubantia niet bolwerken. Met 10 wonnen laatstgenoemden. Wa- geningen baalde de eerste punten binnen tegen A.G.O.V.V. (5—2). PROGRAMMA K.N.V.B. 7 October a.s. Eerste klasse afd. I: R.C.H.Feijenoord; Xerxes— A.D.O.VrS.V.H.F.C.; Overmaas—D.H.C.; V.U.C.— Ajax; afd. II: D.W.S.—Z.F.C.; Eexcelsior—Stormvo gels; HaarlemD.F.C.; K.F.C.Sparta; Hermes D.V.S, —H.B.S. Tweede klasse A: O.V.V.O.—Hercules; A.F.C.Hii- jversum; Alcmaria—B.F.C.; O.S.V.—Blauw Wit; D.O.S.Kinheim. B.: T.O.G.W.F.C.; Zeeburgia—Bloemendaal; 't Gooi Velox; Z.V.V.E.D.O.; West Frisia—Spartaan. 3A: Zaandijk—Meteoor; Helder—Alkm. Boys; As- scndelft—Hollandia; K.V.V.—H.R.C. 4A: Sparta—Alkmaar; TexelVrone; SuccesNieu we Niedorp; D.T.S.Andijk. Reserves: H.R.C. 2—V.S.V. 2; W.M.S. 2—West-Fri- sia 2; W.F.C. 2—Alcmaria 2; Alcmaria 3Assendelft 2; W.F.C. 3—Helder 2; Hollandia 2—K.F.C. 3. (Sportkroniek.) Go Ahead 3 3 0 0 8-0 6 P.E.C. 3 3 0 0 7-0 6 Tubantia 3 2 0 1 7-3 4 Heracles 3 2 0 1 7-5 4 Aideeiing IV. P.S.V. won de plaatstelijke strijd van Eindhoven (41). N.A.C. handhaafde zich aan het hoofd door een 3—1 zege op Longa. Willem II vond in Juliana een slachtoffer om zich omhoog te werken (4—1). B.W. won met 21 van N.O.A.D. ANNA PAULOWNA. D.T.S. wint De tweede competitiewedstrijd van B.K.C. in den K.N.V.B., alweer op eigen terrein, werd met belang stelling tegemoet gezien, temeer daar D.T.S., dat Suc ces heeft geklopt, op bezoek kwam. De strijd tusschen „kool en bollen" is op een ne derlaag voor laatstgenoemde uitgeloopen. De Lange- dijkers gingen met oon 21 overwinning strijken. Er was anders hoegenaamd geen krachtsverschil. Beide grondvesten op een stevige achterhoede en geen van beide beschikt over een productieve voorhoede. Al leek ons het Langendijker binnentrio Zondag in geraffineerdheid beter dan dat van B.K.C. D.T.S. begon tegen wind met een paar doodgewone aanvallen en voor dat we er op verdacht waren, had Heerscher over de geheele b e- wapenlngs- industrie. WIE beweert, dat in deze waakzame wereld iemand zich slechts kan handhaven wan neer zijn carrière een ieder bekend is, moet eens een uitstapje maken naar Ile de France, een van de vruchtbaarste en aantrekkelijkste Fransche streken. In de nabijheid van Beauvais zal hij plotse ling moeten stoppen, omdat op de weg een bord staat: „domein Balincourt. Particuliere weg. Verbo den toegang voor het pub.liek." Wanneer de reiziger het ondanks dit verbod waagt zijn tocht voort te zetten, zal hij welda voor een hoog, verguld hek ko men te staan, waar achter een keurig verzorgd park ligt. Hier zal aan zijn nieuwsgierigheid vlug een ein de komen, want uit de wachthuisjes snellen vier vijf reusachtige wachters op hem af, die hem barsch vragen wat hij wil. Hoogstens door oen behoorlijke fooi zal hij do naam te weten komen van den man die op dit zorgzaam bewaakte landgoed woont: „Sir Basil Zaharoff". Basil Zaharoff, een vier-en-tachtigjarige grijsaard, waarvan nog tegenwoordig niemand weet of hij van Grieksche of Armeensche afkomst is, heeft het in de loop van zijn geheimzinnig leven klaargespeeld zich tot een van do rijkste mannen ter wereld op te wer ken. Hij is er niet alleen in geslaagd heerscher te worden over de geheele bewapeningsindustrie, hij kan zelfs het Engelsche volk in het Lagerhuis vertegen woordigen. Hoewel hij zcih steeds op den achtergrond hield, heeft hij zijn dubbelzinnige figuur met do hoogsto waardigheden kunnen sieren, die oen eer zuchtige in onze dagen maar zou kunnen wenschen. Hii is lid van de Bath-orde, ridder van het Groot kruis van het Britsche rijk en van het Grootkruis van het Fransche Legioen van Eer. Het hoogtepunt van zijn verbluffende loopbaan was echter wel toen Gcorgo V den een-en-zeventigjarige in den adelstand ver hief. De beroemde Sir Basil Zaharoff, die op ge regelde tijden de aandacht van de geheele wereld trekt. Hoe slijt deze man, die om zijn misdadig werk door velen gehaat wordt, zijn levensavond? Het groot ste deel van het jaar houdt hij verblijf op zijn lieve lingspaleis Balincourt. Een fier slot, dat In klassieke stijl is opgetrokken. Het bestaat uit drie vleugels, waarvan de middelste op een oude terapelgevel lijkt. De tuinen zijn op Fransche Rococo-stijl gesnoeid. Tusschen rondebosschages en vierkante struiken lig gen blauwe goudvischvijvers verspreid, waarin kost bare beeldhouwwerken zich weerspiegelen. Een ge weldige fontijn is met kanonnen versierd; niet om dat Sir Basil hierdoor uiting wil geven aan de liefde voor zijn beroep. Deze militaire trofeeën waren er reeds toen hij in 1916 zijn bezit verwierf. Vroeger was het 't eigendom van barones Vaghan, de mooie vriendin van koning Leopold van België. Nog heden herinnert zich de bevolking uit do streek de tijd toen in de tuinen muziek cn vrouwengelach klonk. Dat is tegenwoordig wel veranderd. Ook Basil Za haroff ontvangt veel bezoek, zelfs hoog bezoek: mi nisters, generaals, koningen en presidenten, maar zij zijn zuiver zakelijk. Eigenlijk is hij een menschen- hater, die zich zorgvuldig van de buitenwereld af sluit. Hij heeft alle omliggende dorpen en invalswe gen verkocht om ongehinderd baas in zijn gebied te zijn. Voortdurend is hij door een lijfwacht van zes reusachtige Indiërs omringd. Zij zijn de trouwste die naren en wanneer zij eens 's avonds in de dorpsher berg komen, doen zij alsof zij geen Fransch verstaan om niet met de boeren te praten. Sir Basil Zaharoff pleegt 's morgens om zeven uur op te staan. Hij begint met een ritje van anderhalf uur door zijn park. Daarvoor gebruikt hij oen soort electrische leunstoel, die hij zelf bestuurt en die vol gens zijn wenschen in een Londensche fabriek ge construeerd werd. De lanen van zijn landgoed moeten steeds schoongehouden worden: geen steentje, geen twijgje mag zijn eigenaardig vervoermiddel in de weg komen. Toen eens 's nachts een hevige storm woed de, die de wegen met bladeren en andere er niet hoorende dingen bedekte, liet de huismeester uit de naburige dorpen tachtig man requireeren. Zij reinig den de wegen zoo vlug en goed, dat, toen de heer des huizes zijn ochtendritje begon er niets aan te merken viel. Tijdens de rit wordt hij door zijn secretaris ver gezeld, dien hij de noodzakelijkste orders voor de post geeft, die deze dag de deur uit moet. Want on danks zijn vier-en-tachtig jaar houdt do man het oog op zijn zaken. Dagelijks laat hij zich op de hoogte stellen van de ondernemingen, die onder zijn controle staan. Uit alle vijf wereldeelen komen telegrammen binnen. Na de ochtendwandeling rijdt hij, vergezeld door zijn secretaris, arts en twee lijfwachten, naar Mcru. Zijn wagen is een ouderwetsche Rolls Royce, zeer ruim en met een speciaal voor hem geconstru eerde zetel. Te Méru stapt hij uit en gaat het filiaal van een groote bank binnen. lederen ochtend worden in deze bank, die tusschen een herberg en een deli- catessenwinkel ligt, de orders van een man uitge voerd, wiens kapitaal op vijftien milliard francs ge schat wordt. Tegen vijf procent rente zou dat een dagelijksch inkomen van één milliocn beteekenen! 's Middags verandert de munitiemagnaat in een landheer. Sedert 1916 heeft hij zijn landgoed voort durend uitgebreid. Speciale belangstelling toont hij voor de veeteelt en vaak bezoekt hij met zijn geadop teerde dochter de koestallen of weidende schapen. Met alles is hij op de hoogte; geen hinkend lam ont gaat hem, geen pasgeboren kalf, geen doodgebeten schaap. 's Avonds worden bezoekers ontvangen. Slechts zel den wordt iemand te dinceren gevraagd. De maal tijden zijn in den regel zeer eenvoudig en sober. Zij duren niet lang en reeds om negen uur trekt een leder zich in zijn vertrekken terug. Diepe rust heerscht op Balincourt. Slechts Sir Basils kamer blijft tot diep in den nacht verlicht. Vaak leunt de oude urenlang voor het open raam. Waaraan denkt hij? Waarvan droomt hij? Ziet hij misschien e*n kleine jongen voor zich, die in een smerige straat te Saloniki tot rooverhyofdinan gekozen wordt

Schager Courant | 1934 | | pagina 6