De Speelhuiskoning van Parijs. Griek die twaalf milliard bezit. I UlT de OMGEVING Van Meurs keeper Prins al gepasseerd, profiteerend van een misverstand in de geelzwarte achterhoede. En de tweede goal kwam even er na toen een schot door een der achterspelers van richting werd ver anderd (0—2). Zoo begon eigenlijk de wedstrijd pas goed en wel toen D.T.S. al twee punten voor was. De Langen- dijkers boften in de eerste helft enkele malen gewel dig. De Schipper miste op onbegrijpelijke wijze twee ikeer voor open doel. Na rust heeft Do Schipper met een magnifieken [kopbal in de eerste klasse ziet men er mindere den achterstand tot 12 teruggebracht. Aan het samenspel van B.K.C.'s voorhoede haperde te veel dan dat er scoorkansen konden komen, zoo dat het hierbij bleef. Daar ook de pogingen van Kuiper c.s. aan de an dere zijde geen succes hadden bij Prins, bleef de stand 21, waarbij de woorden verdiend of onverdiend niet ter sprake kunnen komen: het spel was ongeveer ge-' lijk en D.T.S. had net dat beetje geluk dat in zulke omstandigheden den doorslag geeft. De opstellingen waren: B.K.C.: Prins; Blom, Van Teulingen; Tauber, K Steenvoorde, de Schipper Az.; Post, J. van Wees, de Schipper Jr., Huisman, Jac. van Wees. D.T.S.: Kroon; Kroon, P. Schrieken; Langedijk, Borst, Kooij; J. Schrieken, Van Meurs, H. Kuiper, J. Carnas, Kooijman. Scheidsrechter Augusteijn leidde goed. B.K.C. 2 hield zich op Wieringen tegen Succes 3 best en won met 2—1. B.K.C. 3 speelde in de morgenuren tegen B.K.C. 4, dat niet in de competitie ingedeeld is, en won met 2—0. BJLC. a zorgde tenslotte nog voor een verras sing door Sparta a in eigen huis te kloppen. (4—2). Zondag a.s. is B.K.C. 1 vrij. Dan volgt de 14e October alweer een thuiswedstrijd, n.1. tegen Sparta. SUCCES-NIEUWS. Andijk I—Succes I, 3—6. Succes heeft de malaisestemming gebroken en heeft Andijk een behoorlijke nederlaag toegebracht, alhoewel een kwartier voor het einde de stand nog 83 was. A. was totaal uitgespeeld en S. hield vol «n wist het laatste kwartier nog 3 maal te scoren. Om 2 uur laat Tj. Klauwers beginnen. A. wint den toss en verkiest zon en wind tegen. S. had een ge- «wijzigde opstelling, wat direct merkbaar was. N. (Koorn speelde voor, doch kon zijn vorm niet vinden. ,Na aan weerszijden eenige kansen om zeep te hebben gebracht, nam A. uit een corner de leiding. De Andijk (rechtsbuiten neemt hem goed en de A. midvoor (krijgt de kans en schiet onhoudbaar langs Posthu mus. S. wordt wakker en na eenige mooie aanvallen ikomt de S. voorhoede voor A.-doel. De A.-kecper loopt luit en Koorn schiet de gelijkmaker in de touwen. A. trapt af en ziet kans eenige mooie aanvallen op (te zetten. Bij een dezer aanvallen werd de bal weer {corner gewerkt, welke hetzelfde resultaat oplevert ®e bal komt voor het S.-doel, de A. midvoor krijgt [.weer een kans en maakt er gebruik van en geeft A. •opnieuw de leiding. Voor rust weet de S.-midvoor ;vweer gelijk te maken, zoodat rust met 2—2 ingaat. Na rust wijzigt S. haar opstelling. Koorn gaat even achter en Blaauboer rechtsbuiten, wat een verbete ring schijnt, doch na 10 min. neemt A. weer uit een (corner de leiding. Dit is van korten duur, want na 2 imin. maakt S. voor de derde maal gelijk. Nu raakt JA. de kluts kwijt. S. pakt flink aan en als de S. mid- jvoor den A. backs weet te passeeren, geeft hij den |A.-keeper het nakijken. Er is nog een kartier te (spelen en de S.-voorhoede zit steeds voor het Ar- idoel, en als Kuiper no. 5 in het A.-doel deponeert is S. veilig. Nog eenige goede aanvallen, waarvan een 'nog een doelpunt oplevert en S. heeft haar eerste '^wedstrijd gewonnen. Schoorl ISucces II, 31. I Succes II heeft haar 2e nederlaag te pakken van {de menseden van den duinkant. Ze hebben evenwel -lang stand gehouden en we moeten erkennen, de re serves hebben er hard voor gewerkt. Laten we hopen dat ze den goeden weg kunnen vinden, naar het .vijandelijk doel. Tot rust waren de kansen gelijk, 11. Doch na rust wist Schoorl de overwinning uil ihet vuur te sleepen, zoodat de Schoorlsche jongens zich even gerust beginnen te voelen. Succes III—B.K.C. IL 1—2. 'Succes III heeft ook geen overwinning kunnen be halen. De jongens van Slikker hebben hun best ge daan en wisten de Wieringers op eigen terrein er «onder te houden. Komaan Successers, zoo kan het niet langer, er moet aangepakt worden, en de naam Succes moet in eere worden gehouden. Succes b—J.V.C. a. 6—3. Ben ik goed ingelicht, hebben de Juniors van Suc ces ook de eerste nederlaag te pakken. Denk er om jongens, de tanden op elkaar en zie ook eenige winstpunten te behalen. A.s. Zondag krijgt Succes I Nieuwe Niedorp thuis, 'dat zal de eerste ontmoeting van N. N. zijn in den K.N.V.R JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondag stonden voor J.V.C twee thuis- en twee uitwedstrijden op het programma. Om 12 uur ont ving J.V.C. III bezoek van Helder VII, maar moesten hierin hun meerdere erkennen, want met een 73 overwinning keerden de Ilelderschen terug. Daarna kwamen J.V.C. II en H.R.C. VI in het veld. Dit was oen wedstrijd, die het aanzien ten volle waard was, want van beide zijden werd heel goed samengespeeld en de uitslag 7—2 voor J.V.C II was wel iets geflatteerd. J.V.C I speelde 's morgens 10 uur op het Bolweg- terrcin tegen Heldersche Boys I en wist het tot een gelijk spel te brengen. De wedstrijd eindigde met 1—1. De adspiranten gingen op den ingeslagen weg voort en kwamen nu met een 50 overwinning terug van .Wieringen, behaald op Succes b. Al met al kwamen dus weer 5 van de 8 winst punten binnen. PETTEN. Beide P.-elftallen speelden Zondag thuis en be reidden het talrijke publiek een aangename verras sing door over de zeker niet lichte tegenstanders te zegevieren. Dat het slechts met de oneven goal was, bewijst, dat er volop spanning was, waardoor de overwinningen des te vreugdevoller stemden. PETTEN 2—DIRKSHORN 1. P. trapte af en trok meteen over rechts ten aanval. Deze als vele andere bij den aanvang leverde niets op. P. was overtuigend in de meerderheid en de D.- keeper was herhaaldelijk in de gelegenheid zijn kunnen te toonen. Na ruim 10 min. spelen geeft de P.-spil goed door aan Glas, die niet aarzelt en P. de leiding geeft. Als Roozing daarna op onverklaarbare wijze in eigen doel trapt en aldus de partijen op ge lijken voet brengt, is 't uit met het P.-overwicht en komt D. dikwijls gevaarlijk opzetten. Bellis en v. d. Vlies echter zijn op hun post. Bij een P. aanval kopt Küttcrink een voorzet van do Graaff juist over de lat. En de laatste minuut voor de rust kent de scheidsrechter P. een vrijen schop toe. flink buiten het strafschopgebied. J. Vriesman scoort hieruit op uitstekende wijze, 2—1. Na de hervatting is het v. Teulingen, die met een onhoudbaar schot den gelijk maker scoort. Dan schommelt het spel geruimen tijd over en weer tot P. op gelukkige wijze do leiding DIVERSEN. Overschrijving. Gevraagd: J. J. de Jong van Blauw Wit naar West- Frisiaf C. v. d. Zei van Hollandia naar Succes (Sportkr.); P. Post van B.K.C. naar J.V.C. (de oude B.K.C.-keeper); A. Slot van Schoten naar Schoorl; W. Schapcnkotter van H.R.C. naar M.L.D. (Alg. Sport blad). Verleend: P. Weerelts, A. Grootemaat en C. Groote- maat, allen van Succes naar O.S.S. (Dordrecht); D. H. Wilson van M.L.D. naar Velox; C. J. Bouwman van Feijenoord naar H.R.C.; Jan Pol van A.M.R. (Rott. V.B.) naar H.R.C.; H. N. Appel van H.R.C. naar Alkmaarsche Boys (Sportkr.). Consulaat. Benoemd tot K.N.V.B.-consul te Anna Paulowna C. Slikker. Voorloopig aangesteld tot N.H.V.B.-consul te Nieuwe Niedorp G. Peetoom. Licht in licht? De voetbalvereniging „Succes" heeft een gewaag de stap ondernomen. Op haar terrein zal een ver lichting worden aangebracht, waardoor avondtrai ning in de open lucht mogelijk is. In dezen neergaanden tijd lijkt ons de stap van het Succes-bestuur zeer riskant, vooral wanneer we zien dat het voorstel van de 27 stommen er 13 verwierf, terwijl 10 blanco stemden. Dat is aardig! De K.N.V.B. heeft besloten, aldus de Sportkroniek, dat de promotie- en degradatieregeling tusschen de reserve 2e en 3o klasse in afd. I en II zoo is dat nie mand dit jaar uit de res. 2e klasse degradeert en de kampioenen van de res. 3e klassen zoo maar promo- veeren. Sinterklaas rijdt vroeg! K.N.V.B. Junioren. Indeeling volgens Spr.kr.; Afd. I: West Frisia, AlcmarSa, K.F.C., Z.F.C. a, Vo- lewijckers, Hollandia, D.W.S. a, O.S.V., Z.V.V. IJsselm eer-record Van Amsterdamsche zijde bestaat groote belang stelling voor deze prestatie. Nu, zij mag er zijn. Het is een rit van ruim 350 K.M. De recordverbeteringen zijn niet van de lucht. G. Snijders van de Germaan uit Amsterdam, fietste gis teren 10 uur 58 minuten en 14 seconden over het „rondje" en verbeterde het record met ongeveer een minuut. Officieele controle vergezelde hem. Hoeden af voor Snijders! Tienkamp-record. Dit athletlek-record vanaf 1924 op naam van H. de Keijzer is nu eindelijk verbeterd èn aanzienlijk ook, door den A.A.C.'er Brasser. herkrijgt Een hoog, doch overigens tam schot van Breed beoordeelt de D.-keeper, die overigens goed voldeed, verkeerd en 't is 3—2. Nadat Vriesman een penalty gemist had, was de beurt aan Raven, die den bal nog uit den hoek wist te grabbelen. Nog ontstaan eenige gevaarlijke momenten voor het P.- doel en temidden hiervan kondigt de arbiter het einde aan. Hoewel P.'s half linie vandaag minder was dan gewoonlijk, zijn we van meening, dat D. het eiken tegenstander behoorlijk lastig maken kan. PETTEN 1—WATERVOGELS L Nimmer nog zagen we laatstgenoemde, bij keuze gepromoveerde ploeg spelen. We waren dus wel be nieuwd en nu na dezen wedstrijd is onze conclusie, dat deze promotie volkomen gerechtvaardigd is. W. vormt een hechte en homogene ploeg van stoer wer kende spelers, waarmee terdege rekening valt te houden. Hun spel is forsch, doch fair. Dat ze het dezen middag niet verder konden brengen is ten dee- le te wijten aan de voorhoede, bij wie het beslissende schot ten eenenmale zoek was. Reeds in de eerste minuten noteerden we eenige gevaarlijke aanvallen, die slechts op 't allerlaatste moment door P.'s ver dediging bezworen konden worden. Een doorbraak van Eriks aan de andere zijde leverde geen resul taat op. Als er 25 min. gespeeld zijn ontstaat een scrimmage voor het W.-doel, waaruit P. Vriesman het eenige doelpunt van den wedstrijd scoort Tot aan de rust toe gaat verder het spel gelijk op. Na de hervatting zet W. een offensief in, dat vrijwel aanhoudt tot de heer Wit inrukken blaast. Enkele sporadische P.-uitvallen brengen een kortstondige opluchting. Bij één dezer denken we Eriks te zien doelpunten, doch doordat hij den bal te ver vooruit speelt krijgt de keeper kans om in te grijpen. Voor het overige wordt de strijd uitgevochten op de P.- helft. Den verdedigers voor hun kranig volhouden een compliment. J. Eriks in 't bijzonder heeft zich weer van zijn beste zijde laten zien. Eens wist hij nog liggende den bal van de doellijn te stompen. Dit was trouwens niet de eenige hachelijke situatie, waarin P. verkeerde. Eenmaal voorkwam de paal een zeker schijnend doelpunt. Tenslotte doet het eindsignaal spelers en supporters verademen. De heer Wit, die beide wedstrijden leidde, deed dit zeer naar behooren. Ko rfbal NIEUWS VAN T.O.P. Onze plaatselijke korfbalclub T.O.P. ging gisteren naar de seriewedstrijden van Vliegens Vlug (V.V.) te Anna Paulowna, waar de dames het er aardig hebben afgebracht. De eerste ontmoeting vond plaats tusschen T.O.P.Medemblik. 3—0. Na een aardig partijtje, waarin de Schager da mes over alle vakken sterker waren, wisten de T.O.P.- dames met 30 te zegevieren. Hierna kregen we V-VJong Leven. 1—0. In een van heide partijen vrij ruw gespeelden wed strijd, wisten de gastvrouwen te winnen met 1—0. Dan de verliezersronde tusschen MedemblikJong Leven. 03. Hierin waren de Medemblikkers verre de mindere van Jong Leven, dat dan ook won zooals ze wilde. Met 30 ging Medemblik ten onder. De finale: T.O.P.—V.V 2—3. Het spannendste partijtje korfbal kregen we thans. Het was echter nogal ruw, wat aan dit mooie spel zeer veel afbreuk deed. Er kwam nog bij, dat de ar biter niet voor z'n taak was berekend, wat de ver houding in het veld niet aangenamer maakte. T.O.P. kon het tegen V.V. niet bolwerken en verloor tenslotte met 3—2. De luitslag werd derhalve: le prijs Vliegens Vlug, 2e prijs T.O.P., Schagen, 3e prijs Jong Leven. Een vierde prijs was niet aanwezig, zoodat de Me demblikkers niet leege handen naar de stad van Radboud der Friezen moesten terugkeeren. De Parijsche Croesus houdt niet van publici teit. - Geheime speelclubs. - Adellijke ac quisiteurs. - Electro-magnetische correctie van het geluk. PARIJS. De ongekroonde vorst van Parijs luistert naar den naam van Metodor Zographos. Een kleine, onooglijk uitziende oude man. Met zijn stekende, onrustig flik kerende oogen, de verwaarloosde baard, de dikke buik en de korte beenen zou hij een dankbaar ob ject voor iedere carikaturist zijn. Het schijnt echter, dat geen teekenaar, zelfs geen fotograaf den heer Zographos van aangezicht tot aangezicht ontmoet heeft. Nooit heeft men zijn portret in de couranten of in een der geïllustreerde tijdschriften gezien. Deze Griekschc dwerg, die sinds twintig jaren te Parijs woonachtig is, is niet slechts almachtig, doch ook on zichtbaar. Zographos houdt niet van publiciteit. Hij geeft er de voorkeur aan om ongemerkt achter de schermen te verblijven. Zographos gaat door voor de rijkste man van Pa rijs. Ingewijden schatten zijn vermogen op tien h twaalf milliard francs. De bezitter van deze rijkdom men leidt echter het leven van een kluizenaar, heeft geen familie en kent slechts één vreugde: steeds meer geld te vergaren. Parijs telt tachtig clandestiene speelclubs, die, of schoon bij de politie bekend, iedere dag opnieuw toe gang aan eenige duizenden slachtoffers verleenen. Dc eigenaar van deze clubs is Metodor Zographos. Het geld, dat de croupiers aan de groene tafels ophar ken, vindt zijn weg in een der talrijke safes, die Zo graphos in binnen- en buitenland bezit. Zijn „propagandisten" zijn over geheel Parijs ver spreid en doen hun uiterste best, dat het bestaan van de speelclubs den talrijken vreemdelingen, die met een goed gevulde portefeuille naar Parijs komen, niet onbekend blijft. De agenten van Zographos, naar het WIELRENNEN NOORDSCHARWOUDE. De uitslag van de door Onderling Genoegen ge houden wedstrijd was als volgt: 1. H. Quant 39 min. 40 sec.; 2. P. Beentjes 39 min. 51 sec.; 3. M. Strijbis 41 min. 14 sec.; 4. C. Jongsma 41 min. 27 sec.; 5. N.Dekker 41 min. 33 sec.; 6. K. Kort 41 min. 38 sec.; 7. H. Kuiper 42 min.; 8. P. van Exter 42 min. 20 sec.; 9. A. do Vries 42 min. 37 sec. WIERINGEN. Zondag organiseerde opnieuw de nog Jeugdige wie lerclub „Wieringen" een trainingsmiddag. Ditmaal werd geoefend in de Pompsteeg. Deze weg leent zich daar bij uitstek voor. Er waren elf deelnemers on een vrij groot aantal belangstellenden, naar schat ting een paar honderd personen. Omdat een afval- wedstrijd werd gehouden hadden ook de zwakkoron een kans. Do uitslag der ritten laten we hier volgen. De namen met een A er achter vermeld, vielen af. De eerste rit: P. Kooij A—J. Hegeman, D. SmitC. Hegeman A; L. Boot, alleen; J. Lont Mz. A—S. Lont Gz.; KlinkBaardman A; M. v. d. Wal AJ. Krcijger Dc tweede rit: J. Hegernan AC. Hegeman, D. SmitS. Lont Gz. A; Klink AJ. Kreijger, L. Boot A—J. Lont Mz., BaardmanXL v. d. Wal A, P. Plooij, alleen. De derde rit: C. HegemanP. Plooij A; D. Smit— J. Kreijger A; J. Lont A—Baardmans; S. Lont A Klink; L. Boot A—M. v. d. Wal; J. Hegeman alleen. De vierde rit: C. Hegeman—J. Hegeman A. D. Smit—Baardmans A; Klink—M. v. d. Wal A, zoodat als eindresultaat kwam: 1. D. Smit, 2. Klink op race fietsen en 1. C Hegeman op tourfiets. Het buitengewoon mooie zomerweer leidde er toe dat het een gezellige verpoozing werd voor de vele toeschouwers, hoewel er geen bekendheid aan gege ven was, omdat dit alles trainingswerk is. De heer J. J. Bosker zeide de leden dan ook (in vergadering bijeen) na den trainingswedstrijd in Hotel Centraal hartelijk dank voor hun medewerking. Verschillende leden hadden zich dezen middag anders voorgesteld, maar het was geen reglcmentairen wedstrijd. Deze kunnen we eerst houden als de baan klaar is, zegt spreker, en hoewel aan den aanleg van een baan is begonnen, wordt daar niet mee doorgegaan, omdat een goede baan zoo maar niet even ie te maken. We willen iets goeds maken en daar is veel geld voor noodig. We zullen dan met plannen komen op een tc houden algemeene ledenvergadering. De uit slag ligt dus in het verschiet, doch laat niet lang op zich wachten. De voorzitter doet dan nog een be roep op de leden om tegemoetkoming te verkrijgen voor een lid welke vorigen wedstrijd nogal wat schade had beloopen. De raceclub heeft met dezen middag weer veel succes gehad. Z IJ PE Algemeene vergadering van do afd. ZijpeCal- lantsoog van Het Witte Kruis, op Vrijdag 28 Sopt. 1934, des avonds 8 uur, ten huize van mevr. wed. J. Broer te Schagerbrug. Aanwezig zijn slechts 9 leden. Voorzitter de heer J. de Moor. Secretaris: de heer J. A. de Boer. De heeren J. A. de Boer, Mr. D. Breebaart en J. de Moor werden als bestuursleden herkozen. Tot leden der commissie voor het nazien der re kening over 1934 worden gekozen Mej. G. Kuilman en de heeren G. Veuger Gz. Jr. en W. den Hartog Besloten wordt in de a.s. alg. vergadering van de hoofdvereeniging te doen stemmen op de heeren F. C Spicrings en B. S. H. Stieler, in de vacature mevr. C Rees—van Ingen op den heer G. J. van Leersum te Winkel en in de vacature Dr. A. Spanjaard op den heer Dr. C. J. Brenk.nan te Amsterdam. De afgevaardigden zullen stemmen vóór machti ging aan het Hoofdbestuur tot verkoop of verhuur van het Rusthuis „Vechtoever" te Maarsen. Tot afgevaardigden der afd. naar de alg. verg. worden benoemd de heeren Mr. D. Breebaart en J. A. de Boer, die beiden dc benoeming accepteeren. Rondvraag. Mej. Kuilman vraagt of de mogelijk heid bestaat, dat er vanwege de Witte Kruis-nfd. 'n particifliere verpleegster wordt beschikbaar gesteld, die in noodzakelijke gevallen naast verplegings- ook huishoudelijke hulp kan verleenen, hetzij geheel^ uiterlijk gentlemen in het bezit van klinkende na men en soms nog met een adellijke titel, bewegen zich niet alleen in de luxe hotels, doch weten zich ook toegang tot de villa's van dc rijke Parijzenaars te verschaffen. Ongeveer een zeventigtal gepcnsionncer- de hoofd- en opper-officieren en een gehecle schare graven en baronnen behooren tot de „afdeeling pro paganda" van den geheimzinnigen Griek. Op zekeren dag ontstond in een club op dc Avenue Victor Hugo een groot schandeel. Een Amerikaansch industrieel, welke door een gepensionneerd generaal in de club geïntroduceerd was, verloor voortdurend groote bedragen, in totaal een vierhonderdduizend francs. Het geluk van de bank kwam den onfortuin- lijken speler eenigszins bedenkelijk voor. Den volgen den avond kwam hij terug, vergezeld van twee vrien den die in werkelijkheid niets anders waren dan be ambten van een particulier detectivebureau, aan wier speurende oogen geen enkele speelfraude ontsnappen kon. Nadat het spel drie uren geduurd had was de winst voor de bank nog slechts achtduizend francs. Den beiden detectives was het duidelijk, dat slechta door een truc de bank een dergelijk hoog bedrag had kunnen winnen, zooals de vorige avond het geval was geweest. Teneinde uit te vinden, op welke wijze de bank de loop van het ivoren balletje kon beinvloeden, de* den zij wat de situatie in degelijke gevallen gebiedt. Zij lokten een woordenwisseling met den croupier uit, die steeds heftiger werd en tenslotte in hand tastelijkheden ontaardde. In dc herrie en opwinding, die nu volgde, wierp oen van de particuliere detecti ves de roulettetafel om en ontdekte overigens niet tot zijn verwondering dat onder de roulette een apparaat was aangebracht. De truc was nu gemak kelijk te reconstrueeren. De ivoren balletjes hadden een metalen kern en onder de roulette bevond zicht een electromagneet, die door een vingerdruk van den croupier in werking kon treden en zoodoende het balletje op ieder gewenscht nummer tot stilstand koot brengen. De directeur van de speelclub, een stroo- man van Zographos, werd gearresteerd en kon eeni- gen tijd nadenken over de kansen, die do speelbank! zich verzekeren kan, wanneer zij met behulp van een electromagneet Fortuna op een dwaalspoor brengt. Acht en veertig uur later, Zographos heeft over al relaties, was de man weer op vrije voeten en hoorde men in de zalen van de speelclub van de Avenue Victor Hugo weer het stereotype: „Faites vos jeux" klinken. hetzij gedeeltelijk op kosten der afdeeling. Spreek ster brengt dit naar voren, omdat haar de noodzake lijkheid van dergelijke hulp meermalen is gebleken en hier op het gebied van huiszorg niets wordt ge daan. De voorzitter zegt toe dit punt, dat nogal van in grijpenden aard is, in de eerstvolgende bestuursver gadering ter tafel te brengen. De heer Oterdoom doet, in vervolg op hetgeen in een vorige vergadering werd besproken, eenige me- dedeelingen omtrent de kosten enz. van een inva lidewagentje. Naar aanleiding hiervan spreekt de vergadering zich uit voor het aanschaffen daarvan voor rekening der afdeeling. De heer Mr. Breebaart zegt, dat door het gemeen tebestuur van Callantsoog een aanbieding is ontvan gen van zuurstofapparaten, welke zijn aan te wen den voor het opwekken derl evensgeesten bij drenke lingen. De gemeente Callantsoog kan een dergolijki apparaat moeilijk aanschaffen, terwijl het spr. toch wel gewenscht lijkt dit ter beschikking te hebben, Spr. vraagt of de afd. niet tot aanschaffing kan over gaan voor de dorpen Petten en Callantsoog. Besloten wordt een onderzoek omtrent de nood zakelijkheid of wenschelijkheid van aanschaffing in te stellen en in de eerstvolgende voorjaarsvergade- ringomtrent dit punt te beslissen. De heer Oterdoom geeft hierbij nog in overweging omtrent aanschaffing der zuurstofapparaten overleg te plegen met de afd. Schagen van het Roode Kruis. Het strand te St Maartenszee en te Callantsoog wordt door veel Inwoners uit Schagen bezocht en hef zou niet onlogisch zijn indien de afd. Schagen van het Roode Kruis in de kosten bijdroeg. Hierna sluiting. R O E O R'A R JULIANADORP. Naar men ons mededeelde, zal binnenkort door den Rijkswaterstaat, het roodwit geschilderde hek, in de bocht van den weg aan de Kooij, In helle kleuren worden geschilderd, terwijl voorts ook nog eenige reflectoren worden aangebracht. Dit naar aanleiding van een verzoek der Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. De vereeniglng V.Z.O.S. In een vergadering van bovengenoemde vereenig. die kortgeleden gehouden werd, kwam het voorstel aan de orde of het ook doenlijk zoude zijn in het bezit te komen van een goede en doelmatige draai bare ziekentent. Over de noodzakelijkheid ervan waa men het spoedig eens, en het besluit werd dan ook genomen, om voor deze vereeniging een dergelijk, hier niet bestaand hulpmiddel aan te schaffen en dit te bekostigen uit het steunfonds, dus welbegre pen, niet uit de hoofdkas, want dat zijn de gelden, bestemd voor eventueele uitkeeringen bij ziekte. De timmerman de heer C. Hollander heeft tot volle te vredenheid iets afgeleverd, dat waard is om gezien te worden, terwijl van vele zijden voor dit sympathie ke doel steun is en wordt ontvangen, zoodat men straks een modern ingericht geheel zal hebben. Holl. Mij. van Landbouw, Aid. Den Helder. In de a.s. Dinsdagavond te houden ledenvergadering van bovengenoemde afdeeling, komt onder meer ook ter sprake de oprichting van een Werkgeversorgani satie. In de afgeloopen week heeft men langs dea Rijksweg aan de Kanaalzijde van den weg een nieu we electrische kabel gelegd, naar men ons meedeelde, ter meerdere zekerheid van de gebruikers, dat als er storing op de eene akbel ontstaat, die door de andere onmiddclijk kan worden opgeheven. De remmingwerken aan de spoorwegbrug te Koegras, worden aan beide kanten tot op de helft ingekort. Daartoe worden met een bok en stoomlier enz. de lange palen uit den grond gespoten en ge trokken. De onderinden dezer palen zijn ondanks hun 70 jaren, gloednieuw. HARE NKARSPET. DIRKSHORN. Zaterdagnacht is een koe van den veehouder A. Wink in de Schagerwaard, gemeente Harenkarspel, uit de weide geroofd, en op een vrachtauto naar het abattoir te Amsterdam vervoerd, alwaar het beest in beslag kon worden genomen. Aangezien de ver voerder reeds is uitgevonden, bestaat er alle kans, dat de dief of dq dieven hun straf niet zullen ont lopen.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7