KAMER VAN KOOPHANDEL TE ALKMAAR. 3 u,t de OMGEVING 80 jaren op de Mient. 466© staatsloterij en mèt hem zou moeten verschijnen mej. Kip, op wier verhoor de rechtbank alsnog prijs scheen te stellen, reden waarom de uitspraak achterwege was gebleven. Het kippetje scheen echter geen animo te hebben, ze was althans niet aanwezig, zoodat acte werd gevraagd van deze nalatigheid. De heer Officier kon nu direct weer met zijn eisch 1 jaar en 3 maanden, op de proppen komen. Intusschen was alweer 'n zaakje tegen Roelof voor den dag gekomen. De president was echter bijzonder op het kippetje gesteld en nu zal de Officier probeeren haar alsnog op te vangen. Derhalve uitstel tot 30 Oct e.k. Alkmaar. EEN VERKOOPER DIE INPAKTE EN WEGPAKTE. De 31-jarige verkooper Th. B., destijds werkzaam bij den heer H. Jansen van „Eik en Linden", had zich het in hem gestelde vertrouwen leelijk ver beurd, door, als hij de kans kreeg, verschillende be dragen, die hij moest innen ten behoeve van zijn patroon, in eigen zak te steken. Zoo verduisterde hij op verschillende tijdstippen een totaal bedrag van plun. f 250, maar de kruik gaat zoo lang te water tot zij breekt en dus kwamen de malversatiën uit, met gevolg, dat de oneerlijke dienstknecht in arrest werd gesteld en heden terecht stond. Het was wel jammer, dat de man zich aldus had misdragen, want zijn strafregister was lang niet blanco en hij verspeelde dus ook de kans om zich weer in de maatschappij te rehabilitecren. Thans echter schoof de verdachte de schuld van zijn oneerlijke handelingen theoretisch in de schoe nen van zijn patroon, die hem onvoldoende zou heb ben beloond. Een feit was echter, dat verdachte ook andere verduisteringen, die hem niet ten laste wa ren gelegd, had gepleegd. De heer Jansens prak pertinent tegen dat hij mis bruik gemaakt had van de groote verkoopscapaci teiten van den verdachte. Als het jongste nieuws echter vertelde de heer Jansen in zijn kosthuis kleedjes en dergelijke artikelen te hebben aangetrof fen, die van diefstal afkomstig waren. Vermoedelijk had deze verkooper den heer Jansen wel voor een paar duizend gulden benadeeld. Ver dachte had niet onbelangrijke bedragen geïnd van Mej. NapKater te Schermerhorn, de heer A Nap te Barsingerhorn en L. A. Senoir te Alkmaar. Verdachte erkende deze bedragen te hebben ont vangen en niet verantwoord te hebben. De president, mr. Ledeboer, betreurde het, dat verdachte weer opnieuw zoo schromelijk was afge dwaald. De Officier releveerde het omvangrijke be drag, waarmede de patroon van verdachte door diefstal en verduistering was benadeeld. Bovendien had hij het in hem gestelde vertrouwen op ergerlijke wijze misbruikt. De heer Jansen had trouwens reeds feiten ontdekt, waarvan hij geen werk had gemaakt. Gerequireerd werd ten slotte 2 Jaar gevangenis straf. Mr. de Groot, raadsman en verdediger, memoreer de de beruchte kraakjesmaker Frans Rossier, die SCHERPE AFKEURING VAN HET REGEERIN GSBELEID. Vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier, op Woens dag 3 October 1934, in het stadhuis te Alkmaar. Afwezig de heeren Nobel, Kluitman en Blaauboer. De voorzitter opent de vergadering met er aan te herinneren, dat het morgen, 4 October, juist 12y2 Jaar geleden zal zijn, dat de nieuwe Kamer van Koophan del, als bedoeld bij de wet op de Kamers van Koop handel 1920 voor het eerst bijeen kwam. Hij herdacht het droeve verscheiden van den heer J. Cloeck, die in do reorganisatiecommissie der Ka mer zulk 'n belangrijk werk verrichtte en constateer de dat in het afgcloopen tijdvak helaas drie leden, zoomede twee oud-leden en de oud-secretaris Mr. Ver dam, ons door den dood zijn ontvallen. Hij meende, gezien de druk der huidige tijdsom standigheden geen aanleiding te kunnen vinden het jubileum door eenig vertoon te herdenken, hetgeen de algemeene instemming der Kamer had. Spreker gaf nog eenige interessante cijfers, die wel een duidelijk beeld geven van de belangrijke functie, die de Kamer van Koophandel in het zakenleven in neemt. O.a. beliep het aantal verstrekte inzagen en afschriften op 1 Januari jJ. reeds 44000, terwijl het getal der algemeene inlichtingen ruim 21000 heeft be dragen. Het handelsregister is geleidelijk gegroeid tot meer dan tienduizend ingeschrevenen. Rekent men dan nog de uitvoering der crisiswet 1931, der evenredige vrachtverdeeling in de binnen scheepvaart, alsmede die der in uitzicht gestelde „wettelijke regeling op de uitverkoopen en opruimin gen in de détailhandel" en die op het afbetalingsbe- drijf, dan gevoelt men, volgens spreker, dat de func tie der Kamer, als bemiddelaar tusschen overheid en bedrijfsleven, meer en meer tot haar recht komt. Met groot leedwezen meende de voorzitter te moe ien constateeren, dat de jongste Nederlandsch—Duit- sche overeenkomst tot regeling van het betalingsver keer tusschen beide landen groote onrust heeft ge bracht in Nederlandsche exporteurskringen, omdat daardoor als het ware een streep werd gezet onder de afwikkeling der oude betalingen, hetgeen voor vele bedrijven een totale ruïne zou beteekenen. Aan het slot van zijn toespraak deelde de voorzit ter nog mede, dat juist hedenmorgen, op verzoek on zer regeering, aan de exporteurs in dit district de formulieren werden verzonden, die noodig zijn om spoedig een overzicht te verkrijgen over omvang en samenstelling van alle, voor Nederlandsche rekening in Duitschland uitstaande vorderingen. Het spreekt bijna vanzelf, dat bij de behandeling der ingekomen stukken, die alle zonder veel com mentaar onder de hamer doorgingen, punt 3b, han delende over diverse circulaires van het Departe ment van Economische Zaken inzake het betalings verkeer met Duitschland, de tongen losmaakte. Zoo goed als alle leden gaven hun meening daar over te kennen en men was welhaast unaniem van meening, dat de regeering niet gelukkig was geweest in de oplossing van de baar voorgelegde moeilijke puzzle. Een ware stortvloed van verwijten over het regee- ringsbeleid brak los en uit de besprekingen, want de batten kon men het niet noemen, omdat allen de ge volgde taktiek afkeurden, beluisterde men een groot wantrouwen tegenover onze onderhandelaars. De heer Valkering b.v. noemde deze regeeringsdaad on behoorlijk, daar het in wezen niet minder is dan een beschikken over het geld der exporteurs ten bate van Duitschland. Algemeen was men van meening, dat het de plicht was van onze regeering om door oen regeeringsga- rantie tegen een bepaalde koers, de vorderingen van het Sonderkonto zeker te stellen, waardoor deze gel den door middel van de banken weder liquide zou den kunnen worden gemaakt. Tenslotte werd besloten om het ter zake door de Rotterdamsche Kamer aan de regeering gezonden adres te steunen, omdat dit precies de meening der leden weergaf. Besloten werd geen adhaesie te betuigen aan het adres der K. v. K. te Rotterdam, verzoekende om meer faciliteiten bij den invoer van buitenlandse!» fruit en groenten. De heer .Wagenaar gaf hierover door de rechtbank te Amsterdam, ondanks zijn strafrechterlijk verleden, voorw. werd veroordeeld. Pleiter bracht dit feit in herinnering, omdat hij zich overigens gehandicapt gevoelde in zijn verdedigng en hij alsnu de strafmaat overliet aan het oordcel der rechtbank. Noordscharwoude. DE VALSCHE STEMPELAAR. De 23-jarige slager Ilendr. Ger. E., thans te Noord scharwoude, had als verdachte met de rechtbank te handelen omtrent het ernstige feit, dat hij met een nagemaakte stempel echte vleeschkeuringsmerken op het vleesch van geslachte dieren had trachten te immiteeren. In hoeverre hem deze kunst was gelukt, bleek uit zijn verschijning op het zondaarsbankje. De rijksveldwachter H. Visser te H.H.Waard, alwaar de vervalsching was ontdekt, had deze zaak nage speurd en aangebracht. Volgens opgaaf van verdachte had hij zich willen oefenen omdat hij het ambt van keurmeester am bieerde. De jongens speelden ook wel eens met het keuringsstempel op den vloer. De slager ontkende tegen Majoor Fluiter en rijksveldwachter Visser te hebben gezegd, dat hij het doosje gebruikt had. De slagersknecht Dirk de Geus uit Zuidscharwoude was omstreeks Paschen knecht geweest in dienst van verdachte en verklaarde alstoen kalveren te hebben geslacht zonder keuring of stempel. Hij had voorts gezien, dat zijn patroon hét stempel gebruikte. De heer G. N. Buren, dierenarts te Alkmaar, be last met vlecschkeuring, had wel eens een stempel kussen bij een slager achtergelaten. Het immitatie- stempel leek wel iets op het officieele. Op grond dat de getuige Th. Leek, hoewel behoor lijk gedagvaard, niet was verschenen, werd schor sing der zaak gelast tot 27 November. Lutje winkel. EEN BIERGLAS GEBRUIKT ALS PROJECTIEL. De 22-jarige arbeider Sietse v. d. V. uit Barsinger horn maakte zijn entrée de salon, naar aanleiding van het dramatische gebeuren, dat hij tijdens de kermis te Lutjewinkel een andere kermis- en her bergbezoeker, met name Jan Kuiper, met een bier glas zoo krachtig had geworpen, dat Kuiper bloe dend werd verwond aan gelaat en schedel. Een en ander had plaats in het café van Zeeman. Deze beschadigde heer verklaarde thans, dat naar zijn meening de verdachte het feit niet had gedaan. Hij vermeende geslagen te zijn en dat Piet Liefheb ber het had gedaan. De getuige J. Koster beweerde echter dat verdachte Sietske den getuige Kuiper had gegooid en geraakt. Verdachte repliceerde, dat Koster een vijand van hem was. Ook de derde getuige had echter gezien, dat ver dachte gooide en Kuiper raakte. De officier trachtte de puzzle op te lossen door te veronderstellen dat Kuiper zelf niet meer weet, hoe het eigenlijk gegaan is en hield zich aan de heeren Keetman en Koster, requireerde ten slotte i maan den gevangenisstraf. 4 een zeer goed gedocumenteerd commentaar, waaruit ten duidelijkste bleek, dat niet alleen de door de Rot terdamsche Kamer gehekelde hooge lasten de oor zaak waren van den verminderden omzet in Cali- fornisch fruit, doch eerder een zich aanpassen van den Nedcrlandschhen fruitteler aan de eischcn van het publiek. Daarna gaf de heer Schmalz In een keurige speech verslag van het jongste congres van den Kon. Ne- derlandschen Middenstandsbond, waar als eenig punt werd behandeld „De toekomstige Middenstandspoli- tiek", welk onderwerp werd belicht door de Profes soren Volmer, Veraart en de Vries, Mr. Dr. Fock en de heeren do Groot en van der Leeuw. Nadat do heer Hoogland nog had gewezen op den onhoudbaren toestand bij de sluis te Rustenburg en do heer Ringers, als voorzitter der verkeerscommis- sie een onderzoek had toegezegd, sloot de voorzitter de openbare vergadering. LANGEND IJ K Niet op vrachtauto's klimmen. Gisteren is weer duidelijk gebleken, welk een ge vaar het oplevert, als kinderen achter op vracht- auto's klimmen. Op den Twuijverweg reed een vrachtauto van een bekenden meelhandelaar, met een flink vaartje en achter aan deze auto hing een zoontje van den heer A. te Broek op Langendijk. Hoewel het jongetje naar den chAufefur schreeuwde, hoorde deze er waarschijnlijk door het rammelen van den wagen, niets van. De heer K. te Noordscharwoude, die een en ander zeg gebeuren, kon er nieta aan doen, daar hij per fiets was. Het was echter zoo klaar als een klontje, dat het ventje er af zou moeten vallen, als de auto niet stopte. Vlak over deb rug kwam het jongetje dan ook te vallen, rolde over de straat, maar kwam er nog vrij goed af. Het bekwam eenige ontvellingen aan het gezicht en nog een paar schrammen. De heer K., die achter den auto was aangereden, heeft de gewonde opgenomen en naar huis gebracht. ZUIDSCHARWOUDE. Biljarten. In het lokaal van den heer C. Kuilman alhier had gisteravond een wedstrijd plaats tusschen de biljart clubs O.K.K. te Zuidscharwoude en De Drie Ruiten te Alkmaar. De uitslag was de volgende: brt h.s. gera. totaal Alkmaar: Appelman 43 14 2.32 100 Nugter 29 9 3.5 100 J. Smit 52 9 1.82 95 Bloothooft 55 16 1.85 100 Govers 34 6 2 67 Zuidscharwoude: C. Nieuwland 42 8 1.55 64 N. N. 28 8 25 71 C. Kuilman 52 12 1,9 100 C. Kuilman Cz. 54 7 13 82 P. Kuilman Cz. 34 10 2.98 100 Alzoo totaal voor De Drie Ruiten 462 en voor O.K.K. 417. ZUIDSCHARWOUDE. Woensdagavond vergaderde de Langendijker Win kelier-, Nering- en Vakvereeniging, ten lokale van den heer P. Schoenmaker. De heer S. Timmerman heette de aanwezigen wel kom, waarna de notulen van den secretaris Piersma werden vastgesteld. Mededeeling werd daarna gedaan van de te Alk maar gehouden vergadering van de K. v. K. over 't middenstandscrediet. Naar aanleiding hiervan vroeg de heer Stam, of het niet op den weg der vereeniging lag, om te bereiken, dat ook de kleine winkeliers van dit crediet kunnen profiteeren en wel tegen lagere rente. Geantwoord werd echter, dat dit zeer moeilijk zal zijn, daar nu al 90 pet. der aanvragen worden afge wezen. Toch worden er in die richting pogingen ge daan. Voor deze vereeniging kan dit niet. omdat zij niet bij den Middenstandsbond is aangesloten. Als uitvloeisel van deze besprekingen werd besloten, een ALKMAAR 't Was ia 1854, dus tachtig Jaar geleden, dat er in het pand Mient 35 te Alkmaar een speciaalzaak op gebied van dameshoeden werd opgericht, welke zaak sinds 1906 te omgezet in de N.V. Dameshoedenmaga zijn v.h. H. Lind, ook bekend staand onder de firma H. Lind. Gedurende- enkele jaren werd dit bedrijf door de heeren Keizer en Voute gedreven, doch weldra ging de eigendom over op wijlen den heer H. Lind, groot vader van den tegenwoordigen directeur der N.V., den heer N. H. Slinger. Was het oorspronkelijk een kleine winkel, dank zij de energie van wijlen mevrouw H. Lind—Boon en later van wijlen mej. R. Cloeck, moest er enkele malen verbouwd worden en thans is het een modern modehuis met 4 groote salons, waar een sfeer van vertrouwen hangt en waar personeel met veeljarige ervaring met de uiterste nauwgezetheid de wen- schen der clientèle vervult. Duizenden hoeden heb ben dan ook sinds 1854 hun weg gevonden vanaf de Mient. Ter gelegenheid van het 80-jarig jubileum dat dit seizoen wordt gevierd, heeft de N.V. een tweetal pak kende reclames bedacht, één voor de clientèle en één voor de jeugd waarover men nadere bijzon derheden in de in dit nummer voorkomende adver tenties zal vinden. Men ga eens een kijkje nemen bij Lind op de Mient, waar het perceel 35 met het oog op dit jubileum feestelijk versierd is en waar men een keurcollectio dames- en kinderhoeden zal aantreffen. spreker, de heer De Leeuw van den Middenstands bond Je laten optreden, om de wenschelijkheid van deze aansluiting uiteen te zetten. Als bode van het Spaarfonds is benoemd de heer P. de Geus te Noordscharwoude. Bij de bestuursverkiezing worden de heeren J. Smit te Noordscharwoude, J. Keizer te idem en C van Zijl te Oudkarspel herkozen. Als nieuwe leden werden aangenomen de hoeren P. de Geus, J. G. van der Gugten, en C Kuilman, allen te Zuidscharwoude. De penningmeester deed rekening en verantwoor ding van zijn gehouden beheer. De uitgaven bedroe gen f 646.64, de ontvangsten f 617.64. Alles was in de beste orde bevonden. Langdurig werd beraadslaagd over het houden van een St. Nicolaas-attractie. In den loop der dis cussies werd over de geringe samenwerking der win keliers geklaagd; toch besloot men met 13 tegen 12 stemmen, zulk een attractie te houden. Daartoe werd een commissie van 7 personen benoemd. Bij de rondvraag werd door den heer K. Stam de noodzakelijkheid betoogd, dat het Bestuur pogingen aanwendt bij de verschillende B. en W.'s om de winkels tot 9 uur te mogen open houden. Op 't oogen- blik wordt aan de wettelijke sluiting niet de hand gehouden. Dit keurde hij af. Als het Bestuur daartoe geen pogingen aanwendt, zal hij zelf in deze zijn bemoeiingen uitstrekken. Het Bestuur voelt echter voor deze actie niets. Door denzelfde wordt de wenschelijkheid betoogd, voor een vermindering van kosten van telefoonaan sluiting en abonnement. Hij vroeg daarvoor de me dewerking van het Bestuur, dat deze toezegde. Nog werden verschillende besprekingen gehouden over de contracten voor advertenties in Ons Week blad. Nog .werd besloten om bij genoegzame deelname \*eer een boekhoudcursus te houden. Daarna sluiting. BROEK OP LANGENDIJK. Burgerlijke stand over de maand Sept. Geboren: Theodora, dochter van J. Leegwater en van E. Bult. Meindert Jan, zoon van J. Leegwater en van E. Bult. Guurtje, dochter van J. Bakker en van A Berkhout; Hendrik, zoon van G. Groen en van E. B. van Hooidonk; Jacob, zoon van C. Kooij en van C. G. Wiering; Andrea, zoon van C. Blom en van B. den Hartigh; Neeltje, dochter van K. Pluis- ter en van A. Grin. Getrouwd: J. Jonker, oud 23 jaar, en G. Timmer man, oud 20 jaar; J. Kok, oud 25 jaar en A. Kruk, oud 24 jaar. Overleden: Geene. nALLANTS00 O Verbetering dorpswegen. Na de Noord zijde nu ook de Z.-ziJde. Zooals bekend is door den gemeenteraad besloten tot overdracht in eigendom, beheer en onderhoud aan het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorder kwartier van den straatweg door ons dorp, langs de Noordzijde van het Dorpsplein. Deze weg zal nu op 5 M. breedte worden gebracht en uitgevoerd in asphalt-beton. Door het bestuur der V.V.V. Calantsoog was het plan geopperd om de straatklinkers uit den weg langs de Z.-zijde om te wisselen met die van den weg langs de N.-zijde van het Dorpsplein, daar de laatsten beter zijn. De weg zou dan opnieuw moeten worden bestraat. Het gemeentebestuur heeft dit plan overgenomen en heeft hierover met het Hoogheemraadschap onderhandeld. Er bleken hiertegen geen onoverkomelijke bezwaren te bestaan, zelf szonder al te veel kosten zal dit werk kunnen geschieden. Het V.V.V.-bestuur heeft van het gemeentebestuur een schrijven ontvangen, waarin medegedeeld wordt, dat het door de V.V.V. opgewor pen plan zal worden uitgevoerd. Dit is weer een stap in de goede richting en een succesje voor onze V.V.V. De Dim „Cavalcade'. Dinsdagavond had in het café de Haan een propa- g&nd&vergadering plaats, waar o.a. gesproken werd door den heer H. v. d. Wielen. Na een voorprogram ma werd de film Cavalcade vertoond, waar het groo te aantal bezoekers zeer van genoot. De avond was georganiseerd door de plaatselijke besturen der S.D. AP. en de vakcentrales, met medewerking van den Held. Bestuurders bond. SINT MAARTEN STROET. In café „Halfweg" hield de afd. Harenkarspel—SL Maarten van het Instituut vaar Arbeidersontwikke ling een vergadering, dienende ter bespreking van het &.s. avondschoolonderwijs, uitgaande van bo vengenoemd Instituut De heer De Vrie9, voorzitter, opende deze vergadering met een welkom aan de aanwezigen en een extra aan de pers de hoop er bij uitsprekende, dat door het persverslag eenige leden zich nog als cursist zullen opgeven. Voort, deelde jnede, dat 28 personen zich voor den cursus hadden opgegeven. Dit getal, zegt voort., stemt tot voldoe ning, maar gezien den grooten ring hoopt hij op nog meer belangstelling. De gelegenheid staat voor een ieder die boven de 16 jaar is, open en het on derwijs dat er gegeven wordt, houdt in geen enkel opzicht verband met politiek. Als leeraar zal fun- geeren de heer Van der Laan, hoofd der school te Dirkshorn, welke ook ter vergadering aanwezig was. De duur van den cursus »s, zégt voorz., een 2-Jarl- go van elk 35 weken. Het doel voor hier is om het tot een 33-jarige te maken van ieder 25 weken. Na deze inleiding volgt bespreking waar de school wordt gehouden en wordt door voorz. medegedeeld, dat hiervoor de plaats is de school te Dirkshorn. al waar veel aanwezig is dat bij den cursus noodig is. Van het gemeentebestuur van Harkarspel was ver gunning gekregen, dat een schoolokaal met gratis verlichting en verwarming ter beschikking was ge steld en daar de financiën voor niet allen door de cursisten gedragen kunnen worden, is een verzoek om f25 subsidie aan de gemeente St. Maarten ge daan met de vaste hoop dat dit zal worden ingewil ligd. Een leerplan is aan de besturen der beide ge meenten toegezonden en, zegt voorz., de toezegging, door het gemeentebestuur van Haren karspel ge daan, wijst er wel op dat ook zij het groote nut er van inzien en deze toezegging de neutraliteit dezer school waarborgt. Besloten wordt om voorloopig op Maandagavond van 7—9 uur les te geven, doch wan neer deze aanvangt, hangt nog van het hoofdbestuur af. De kosten voor leden van het Instituut zijn f0.10 en voor niet-leden f 0.15 per lesavond. Voorts doet voorz. de toezegging, dat zij die gaar ne deze lessen willen volgen, doch niet aan het les geld kunnen voldoen, gratis les kunnen ontvangen. Medegedeeld wordt, dat de spelling-Marchant zal worden onderwezen. Hierna werd overgegaan tot benoeming van een schoolbestuur, waarvoor werden aangewezen de h.h. P. Breed, meester v. d. Laan en G. C Sloof, welke heeren dit aanvaardden. Bij de rondvraag is het de heer v. d. Laan, die do hoop uitspreekt, dat het met de leerlingen volle ernst zal wezen en het optreden van het schoolbe stuur nimmer noodig zal zijn. Hierna sluiting. Politie. Gevonden: 2 motorhandschoenen. 1 Verloren: 1 fietsplaatje (kosteloos) KOEGRAS JULIANADORP. HOLL. MAATSCHAPPIJ VAN LAND BOUW, AFD. DEN HELDER. Dinsdagavond hield bovengenoemde afd. een algemeene ledenvergadering in het café „Prins Hen drik" van den heer A Kossen. Voorzitter de heer I. J. Schroevers, Secretaris de heer G. H. Böhmer, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Volgen ingekomen stukken en mededeelingen. Het Hoofdbestuur deelde mede dat degenen die na 1 Aug. van het loopende jaar lid worden, ook dan halve contributie .zullen betalen. Voor het aanbren gen van een nieuw lid zal een premie ln den vorm van een of ander boekwerk disponibel worden ge steld. Voorts deelde de Voorzitter mede dat de groote algemeene vergadering van 11 Sept. is verdaagd tot 4 October 1934. In bespreking komt thans de oprichting van een werkgeversorganisatie. Aan de hand van de rond gezonden circulaire licht de Voorzitter een en an der toe. Naar aanleiding daarvan worden door ver schillende leden hierover vragen gesteld en zoo goed mogelijk beantwoord. Van woordvoeren over dit voorstel mag niet gesproken worden, men was de meening toegedaan, dat het dien kant toch uit zal moeten gaan. Tenslotte maakt de Voorzitter aan een en ander een einde door aan de vergadering de vraag te stellen of men nu een werkgeversorganisa tie wenscht op te richten, en of men van het ge schrevene in de betreffende bijlage goed doordron gen is. Bij handopsteken, waarbij slechts enkelen achter wege bleven, wordt tot de oprichting besloten. De Voorzitter stelt voor ook nu een voorloopig be stuur van 3 leden te benoemen. Na drie schriftelijke stemmingen zijn benoemd de heeren G. W. Jimmink S. Eriks en Th. A. A. Terra. De bespreking van de agenda voor de alg. verg. duurt slechts kort. De afgevaardigden krijgen vrij mandaat. Hiervoor worden bij acclamatie benoemd de heeren A. Grin Pz., en G.%W. Jimmink Mz., tot plaatsvervanger J. Hoogschagen Az. Bij de volgende rondvraag komen de tarieven voor electrischen stroom en het water ter sprake, welke voor de bedrijven veel te hoog zijn. Een conferentie zal aangevraagd worden en zullen aan deze bespre king naast het Bestuur ook deelnemen de heeren J. J. Kistemaker en W. Gutker. De kwestie aangaande de verbetering van de kwa liteit van het polderwater, wordt met het oog op andere dienaangaande besprekingen thans op zij ge zet en zal afgewacht worden, wat de resultaten zijn. De aanleg van eenige proefvelden wordt ln her innering gebracht, en voorts dat dezen winter weer enkele lezingen gehouden zullen worden. Daarna sluiting. HAR ENKARSPET. In de heden gehouden vergadering van het on derlinge Paardenfonds alhier, bleek dat over het 3e kwartaal 274 paarden verzekerd waren. Gestorven of afgekeurd waren 12 stuks. De omslag werd bepaald op f 1.30 per f 100 verzekerde waarde. WAARLAND. Dinsdag J.1. had alhier in het café van den heer Van Ophem de openbare verkooping plaats van een woonhuis met koolboet en 1.32.70 H.A. bouwland, eigendom van den heer D. Pankras te Waarland, ten overstaan van den heer Smit, Notaris te Zuidschar woude. Het geheel werd in 7 perceelen aangeboden en werd bij de combinatie gekocht door den heer G. Pancras Dz. voor de som van f3240. (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekktof ran Woensdag I October 19Cl Hooge Prijzen f 100.000.— 19122 f 1500.- 19158 f 1000.— 15523 f 400.— 12462 16438 f 200.- 8386 14756 19577 f 100.— 1805 4919 7605 8483 10646 14-1* 21705 22771 26 183 490 569 1209 1331 1617 1640 2701 2735 3470 3686 4245 4297 5300 5356 8014 6200 6971 7060 7700 7895 8413 8426 9052 9104 9415 9446 9836 9862 10250 10273 10274 11040 1M55 12092 12195 13458 13592 14165 14169 14748 14964 15341 15526 16122 16135 16748 16798 17210 17241 18266 18371 18727 19054 20041 20045 21078 21123 1955 22017 2019 22757 •3350 23363 Prijzen ran 70^— 290 400 402 424 425 469 574 866 885 1019 1091 1149 1359 1364 1491 1528 1529 1539 1835 1906 2261 2503 2652 2691 2860 3043 3098 3147 3277 3359 3857 3912 4029 4051 4111 4116 4409 4507 4692 4879 5005 5108 5405 5443 5865 6294 6327 6454 6846 6858 6965 7141 7270 7378 7405 7551 7568 7978 8046 8126 8263 8275 8306 8644 8650 8757 8853 8980 8983 9111 9119 9173 9233 9383 9387 9453 9512 9641 9742 9756 9777 9992 10001 10056 10181 10186 10243 10758 10786 10790 10843 10928 16D99 11293 11513 11538 11563 11622 llf?0 12391 12589 12826 13296 13310 13325 13694 13770 13847 14015 14101 14146 14233 14283 14435 14505 14532 14631 15132 15155 15197 15236 15267 15282 15757 15771 15773 15821 15913 16052 16191 16314 16361 16396 16410 16425 16880 16970 16985 16996 17124 17167 17259 17276 17797 18046 18193 18238 18382 18410 18448 18449 18004 18613 19107 19581 19621 19678 19807 19912 20094 20473 20628 20841 20672 20876 21240 21269 21639 21708 21758 21942 22300 22443 22471 22473 22553 22590 22898 22975 23084 23098 23290 23315 23555 23798

Schager Courant | 1934 | | pagina 7