SPORT. De Langendijker Groentenveilingen. DIRKSHORN. Dirkshorn II—Watervogels III. 4—7. Het mocht Dirkshorn II niet gelukken een enkel puntje uit bovengenoemden wedstrijd te bemachtigen, hoewel tot vlak na rust de verhouding van beide elf tallen niet deed vermoeden dat het einde zoo zou zijn. Toen rust inging was de stand 33 en D. er zelfs kort na rust in slaagde 4—3 van te maken, dacht ieder dat het einde winst voor D. zou opleveren. Maar voet bal is een spel vol verrassingen en zoo ergens dan is het hier: „geen hei! roepen voor we over den dam zijn". Want een plotselinge inzinking bij Dirkshorn, een zeer onvaste en onzekere keeper en het pleit is beslecht. Met 74 in hun voordeel konden de Helder- schen dc puntjes thuis brengen. Een groote, onnoo- dige nederlaag voor D., veroorzaakt door als er dan toch een zondebok moet wezen den keeper, die slecht werkte en tenslotte een productieve Watervo gels voorhoede, die goed den doelmond wist te vin den. Dirkshorn IHeldcrsche Boys IL 32. Dirkshorn I ontving de H. Boys om 2 uur binnen de lijnen. Dc gasten hebben laten zien dat ze goed kunnen voetballen, als moesten ze met 'n nederlaag naar huis gaan. Het opvangen van den bal, het door geven en spelverdeelen, alles best in orde voor deze klasse. We zien in deze ploeg voor ieder een zware, maar faire tegenstander. Dirkshorn speelde met een invaller voor Kos op dc 1. buitenplaats. Zijn plaats werd ingenomen door E. Brommer, die de schoenen weer „van de wilgen" ge haald heeft., na jaren van rust. Hoewel hij goede din gen deed, speelde het gladde veld hem sterke parten en bovendien was hem aan te zien dat hij geen links speler is. Over het spelverloop het volgende: Na een snel overrompelend begin, dat slechte uit zichten voor D. opent, zakt Helder wat af en het spel gaat over en weer. Het is D. dat de eerste goal maakt door toedoen van den H. keeper, die een goed genomen corner door Brommer misgrijpt en den bal ligt onder hem. 1—0. Als dan de D. achterhoede in de knel raakt en één der backs mist, weet H. gelijk te maken. 11. We zien dan nog een prachtige save ,van Slik op een vliegend Heldcr-schot. Maar tenslotte is het Helder dat het eerst de tweede goal weet te maken uit een uitstekende voorzet vanaf de hoekvlag, welke even uitstekend door den linksbinnen der Boys wordt ingezet. 21. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust is het met het gelijk opgaande spel ge daan. Dirkshorn wordt ingesloten en de uitvallen zijn sporadisch, hoewel gevaarlijk. Bij een dezer doorbra ken forceert D. een corner aan Boys zijde. Uit het kluwen van spelers voor doel, kopt Van Tculingen den bal over. Steeds meer wordt D. dan ingesloten en Slik met z'n backs krijgen het hard te verduren. Maar de Achterhoede-spelers werken als paarden, back de Vet redt vele malen en Slik wordt zwaar op de proef ge steld. maar houdt zijn doel school. Bij een plotse- lingen uitval weet Schuit dan voor den gelijkmaker te zorgen, tot groote vreugde van het publiek en D. spelers. Met frisschen moed worden dan de laatste 10 mi nuten ingezet, want nu is nog alles mogelijk. De spanning stijgt met do minuut, want er kan nog een gelijk spel bewaard worden D. en Helder wil de win nende goal nog maken. Dirkshorn's vonnis schijnt dan geveld te worden: penalty voor hands in 't beruchte gebied! Het ongedachte gebeurt: De Boys schieten hard naast! Vlak voor het einde weet D. nog eens los te komen en een wilde doehvorstcling volgt, waarbij scheidsrechter, die uitstekend leidde, haken door een der H. spelers moest constateeren: Penalty! Onder groote spanning schiet Van Teulingen hard in, de keeper raakt den bal nog, maar via de paal vliegt de bal in het net. 3—2! Groote vreugde bij D.F.C. En al heel spoedig fluit de scheidsrechter dan einde. Een geflatteerde eindstande maar binnen is bin nen! Een overwinning voor de Boys had evenveel recht van bestaan gehad, vooral voor het betere com- Inueeren. VEENHUIZEN. De afgeloopen Zondag is voor beide elftallen van V.C.L. een succesdag geweest. Het 2e elftal dat nog geheel puntloos was, zorgde er nu voor de beide punt jes mee te nemen uit Broekerhaven, waar tegen Strandvogels III gespeeld werd. De eindstand luidde 3—2 voor V.CX. Rust 1—0 voor V.C.L. Dat gaat weer den goeden kant uit, boysl V.C.L. I speelde des middags op eigen terrein te gen O.K.B. I uit Obdam. O.KiB. kwam volledig uit, terwijl V.C.L. twee invallers telde, t.w. den rechtsback en den rechtshalf. De thuisclub speelde eerste met den vrij stevigen wind mee en scoorde al gaug een doelpunt O.K.B. zat intusschen ook niet stil en wist na een hevige doclworsteling den gelijkmaker in het net te deponee- ren. Nu was weer de beurt aan V.C.L. en de rust ging in met 4—1 voor dc gast hoeren. Na de pauze kreeg O.K.B. den wind in den rug en gedurende een korten tijd werd het V.C.L. doel flink onder vuur genomen. De keeper bleek echter niet te passeeren en vervolgens kwam het woord weer aan V.C.L. Met regelmatige tusschenpoozen werd de stand opgevoerd tot 101, waarbij vooral de midvoor zijn schotvaardigheid toonde. Niet minder dan zes doel punten nam deze speler vandaag voor zijn rekening, waardoor hij meteen de hattrick verrichtte. Alzoo heeft V.C.L. I in 3 wedstrijden 1!) doelpunten yoor en 3 togen. Voorwaar een goed resultaat. CALLANTSOOG. Zondag j.1. was geen fortuinlijke dag voor onze plaatselijke voetbalvereeniging. Beide wedstrijden werden verloren. Om 12 uur traden, onder leiding van den heer J. v. Ketel uit Schagen, Callantsoog 2 en Held. Boys 3 binnen dc lijnen. C. wint do toss en gaat met den wind in den rug spelen. C. is sterker, doch weet voor rust slechts éénmaal te scoren. Ruststand 10. Wegens onbehoorlijk gedrag tegenover den scheids rechter worden twee spelers, een van C. en een van H. naar de kleedkamer venvezen. Na rust maakt II. spoedig uit een penalty gelijk, terwijl uit een misverstand in de C. verdediging een tweede doelpunt wordt geboren. Hiermede komt het einde en heeft H. een zwaar bevochten zege behaald. Om 2 uur betreden C. 1 en Petten 2 het veld. C. speelt voor den wind. Dit belet P. echter niet om steeds tot het C. doel door te dringen. Uit een vrijen schop neemt P. de leiding. 0—1. Spoedig, hierna maakt C. gelijk. Nog tweemaal weet P. te scoren, waarna het rusten is. Na rust heeft C. haar opstelling eenigszins gewij zigd, hetgeen een versterking bleek. Verscheidene ma len verkeert het P. doel nu, evenals dat van C. in gevaar. Twee prachtkansen voor open doe! worden door C. gemist. Op fortuinlijke wijzï weet P. nog tweemaal te scoren, 1—5. In dezen stand komt geen verandering meer. P. was ongetwijfeld de sterkste. Toch is de uitslag zeer geflatteerd. Een 53 uitslag voor P. zou beter de verhouding hebben weergegeven.. Bij C hapert er nog steeds iets aan de voorhoede, baan de elftal commissie cr in slaagt hiervoor 'n goede oplossing te vinden, kan het eerste elftal van C. het nog menige tegenstander lastig maken. OUDESLUIS. DOSKO. I had bezoek van Helder 4, en verloor wederom, zij het dan slechts met 32, welke uitslag gezien het spel net zoo goed andersom had kunnen zijn. Voor de rust wegen beide partijen vrijwel tegen elkander op, en beide weten ook eenmaal het net te vinden. Rust 11. Na de rust was D. iets meer in den aanval, doch H. neemt de leiding met een hard ver schot. Direct er op maakt D. gelijk uit een voorzet van links. Even voor het einde als de D. keeper niet vlug genoeg weg werkt, loopt een H. speler hem den bal uit zijn handen in het doel. Wel gebruikte de H. speler hierbij zijn han den, doch hij stond met zijn rug naar den scheids rechter, zoodat deze het niet zag. Alzoo kwam het einde met 3—2 voor Helder 4. Toch waren er lichtpunten in dezen wedstrijd voor D., want het spel werd meer open gehouden, vooral de linkervleugel werd door spil en middenvoor flink aan het werk gezet. Nu ook nog wat meer op rechts, en succes zal niet. uitblijven, al zal dat a.s. Zondag niet zoo gemakkelijk gaan tegen Atlas. JULIANADORP. J.V.C.-Nieuws. Zondag j.1. speelden de .T.V.C.-adsp. tegen Helder d. In een aardig partijtje werden de puntjes gedeeld. Met rust was de stand 2—0 voor J.V.C. Do uitslag was 22. Om twee uur bonden J.V.C. len H.R.C. 3 den strijd aan. J. had een invaller, welke goed voldeed. J.V.C. heeft voor rust den eenigszins schuin over het veld staanden wind mee en valt direct krachtig aan en het H.R.C.-doel beleeft angstige oogcnblikken. Nadat dit eenigen tijd aanhoudt, gaat ook H.R.C. tot den aanval over en wordt het een gelijkopgaanden strijd Na een half uur spelen zet de rechtsbuiten scherp voor en de linksbuiten haalt den bal bijna op de lijn in en schiet in moeilijke positie prachtig in. Nog eenmaal redt keeper Goudswaardt op het kantje, als de bal reeds achter hem ligt, door deze nog van de lijn te grabbelen. H.R.C. valt nu ook ge ducht aan, doch de verdediging is op haar post. Een paar minuten voor de rust maakte dc links binnen van HR.C. zich mooi vrij en maakt met een schuiver gelijk. Na rust is H.R.C. het meest in den aanval geweest, doch de J.V.C.-verdediging was ongenaakbaar, vooral den keeper komt een pluimpje toe. De uitvallen van J.V.C. waren echter gevaar lijk en na 20 minuten wist de linksbuiten met een boogballetje J.V.C. de leiding te geven. H.R.C. zette alles op alles om nog een gelijk spel te behalen. De keeper van J.V.C. verrichtte wonderen, doch 6 minuten voor het einde kwam toch de gelijkmaker. Met J.V.C. in den aanval kwam het einde. I W I ERIN OEN Visschersvereeniging „D.E.T.V." Algemeene vergadering van de Visschersvereeni ging „D.E.T.V.", Wieringcn, op j.1. Zondagmiddag half drie in café S. Vccrdig te Hippolytushoef. Aanwezig 62 leden. De Voorziter, de heer J. J. Thijsen, opende met welkom. Spr. hodpt op zakelijke besprekingen. Deze vergadering is van veel belang; het gaat om een regeling te treffen voor de haringvisschcrij. Er is een gecombineerde bestuursvergadering belegd van de vereenigingen Harlingen, Den Helder en Wierin- gen, waar de haringvisschcrij is besproken. Er moet verandering komen bij den toestand van vorig jaar. Op bestuursvergaderingen kunnen echter geen be sluiten worden genomen en daarom beleggen we nu deze vergadering. liet doet spr. vreemd aan, dat nu zoo weinig haringvisschers aanwezig zijn. Het is toch zoo belangrijk een regeling te treffen. Spreker hoopt niet in den uitslag teleur gesteld te worden, en houdt de vergadering voor geopend. Dc notulen worden door den secretaris, den heer Jb. Lont gelezen en onveranderd onder dankzeg ging goedgekeurd. Ingekomen stokken. Een schrijven is Ingekomen van den Ontvanger van Registratie en Domeinen te Bolsward, betref fende de visscherij langs den Afsluitdijk en nabij de sluizen. Verschillende visschers hebben zich niet aan de bestaande bepalingen gehouden betreffende het visschen met vaste vischwerktuigen. De opzichter heeft tot heden gewaarschuwd, doch na heden wordt dit niet meer gedaan. Wie zich niet aan de be staande bepalingen houdt, wordt zijn vischvergun ning onthouden, en wanneer meerdere visschers zich niet aan de bepalingen houden, zal een alge meen verbod volgen om op die plaatsen te visschen. Men dient zich streng te houden aan de voor schriften. Bij de sluizen mag binnen den gestelden lijn niet gcvischt worden, doch binnen dien lijn mag ook niet gevaren worden. De Voorzitter wijst er de leden op, zich aan de gestelde bepalingen te houden, om last te voorkomen. Een medcdeeling volgt over indeeling PI. Comra- der Zuidcrzeestcunwet. Benoemd zijn de volgende personen: S. P. de Vries, voorzitter, J. Kaijk, secr., leden G. Dirks en Br. Kat, allen te Wielingen en KI. Keuris te Anna Paulowna. Voorgelezen wordt een schrijven van het Centraal Comité met medewerking van de R.K. Vereeniging St. Petrushond, welke een voorstel zullen indienen bij de Tweede Kamer om tot verbetering te komen der steunregeling. Ingekomen is een verzoek van de Hoofdafdeeling Zoetwatervisscherii der Ned. Hcide-Mij. om lid van die afdceling tc worden. Voorz. geeft in overweging dit punt in gedachte te houden tot de a.s. jaarver gadering. Spr. is van meening dat toetreden goed is. Ingekomen is een schrijven van den heer Jb. Bak ker Jz. met mededeeling dat hij als bestuurslid be dankt. Op een gedaan verzoek om door de Stontelesluis meer schutgelegenheid te krijgen, is bericht ingeko men, dat er zeer weinig scheepvaart is. Gemiddeld gaan 2 schepen per werkdag door de sluis. Ten ein de wachten te voorkomen, zullen de schuttijden ge steld worden op: van 1011 v.m. en van 4r—o n.m. Defensie. Het wordt den visschers verboden over de werken van Defensie te loopen. De vereeniging heeft ver zocht toestemming te verkrijgen, doch hierop is af wijzend beschikt. Nadien is weer verzocht met toe lichtingen er bij, alsnog vergunning te krijgen, om reden de visschers er niet buiten kunnen. De minis ter van Defensie achtte het beter in dien omtrek dan maar niet meer te visschen. Dit is echter zeer onredelijk gezegd, omdat dit alle vischers betreft die er hun bestaan zoeken De hier dienstdoende luitenant heeft met den Voorzitter over deze zaak zaak gesproken cn nu zal getracht worden rond de Geniewerken één meter breedte te verkrijgen om langs te loopen, Op dit verzoek is nog geen ant woord van den Minister ontvangen. Bespreking a.s. Harinqvisscherij. Over dit punt wordt veel gediscusieerd, waaruit is af te leiden, dat verandering noodzakelijk is. Bij de motorvisschersvcreeniging, vanmorgen in vergadering bijeen, zegt de heer J. Bakker, was men ook daar vóór een te treffen regeling. Als minimum prijs* werd genoemd 30 ct. per tal of 70 ct. per kist. Voor de fuikenvisschers kan een regeling getrof fen worden, zoodat betaald wordt naar gelang de kwaliteit is. De motorvisschers stelden in een rege ling veel belang, mits alle visschers er voor zijn. Het Zondag-visschen wordt tevens besproken. De heer de Haan is ook voor een regeling, doch is niet voor inmenging der regeering. Spr. gevoelt niets voor regeeringssteun. Ook wordt besproken eventueel zoo te visschen, dat geen overvloed aan de markt komt. Dit lijkt evenwel niet gemakkelijk te regelen. In Den Helder levert dit onoverkomenlijke bezwaren op, zegt de Voorzitter. Velen zijn van meening, dat een regeling noodig ls. Verslechteren kunnen we met een regeling niet. De heer E. Rotgans maakt do opmerking, dat een en ander dan wel goed voor elkaar gezet mag wor den. Spr. doelt hier op, dat de visscherman van den vastgestelden prijs geen terugbetaling doet. De heer J. Bakker zou het wenschelijk achten, al vorens een regeling te treffen, in overleg te treden met de koopers. Op dc vraag van den Voorzitter of er aanwezigen tegen zijn, een regeling te treffen inzake de haring- visscherij blijkt, dat niemand hiertegen bezwaren heeft. Besloten wordt tot stemming over te gaan voor benoeming van 2 leden der Controle-commissie. Met leden der andere vereenigingen, zal de Commis sie uit 12 personen bestaan. Deze Commissie zal dan vergaderen met dc kooplieden, en dan trachten een regeling te treffen voor de haringvisscherij. De leden der Commissie uit D.E.T.V. en Motorvis- schersvereeniging alhier zullen tevens belast worden met de uitvoering der te treffen regeling. Als leden worden gekozen de heeren C. Wiegman en M. de Haan. De rondvraag leverde niets op. Dit komt den Voorzitter vreemd voor en zegt dan ook: Ik sta er paf van! De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze gesloten. Huizenveiling. Op Zaterdag J.1. had In hotel de Haan namens de N.V. Mij. tot Uitv. v. Zuiderzeewerken een openbare verkooping plaats van huizen, ten overstaan van notaris Obreen. Een woonhuis met schuur en erf aan den Gast- huisweg te Den Oever; hoogste bieder was S. Vz. Koorn te Den Oever met f 2370. Het perceel werd niet afgemeind, zoodat dezelfde kooper werd. De zes woonhuizen aan blok, aan den Molgerdijk werd in 6 perceelen geveild. Te beginnen vanaf het Westelijk einde: werd hoogste bieder van No. 19 J. Boersen f 2100; No. 18 J. Boersen f 1750; No. 17 P. Dekker Sz. f 1500; No. 16 C Bakker MJz. f 1500; No. 15 P. Kalcveld f 1615; No. 14 P. Kalcveld f 2130. Alleen dit laatste perceel werd op f 20 daarboven afgemijnd door P. Kalcveld, zoodat deze kooper werd voor f 2150. Alle overige perceelen werden niet af gemijnd, zoodat alle genoemde personen kooper werden. De tennisbaan achter genoemde perceelen, groot 12.36 Aren, kwam in bod op f 250 door B. H. Kraan e.a., welk perceel ook niet werd afgemijnd. Op ver schillende combinaties werd niet geboden, of* afge mijnd. Er was groote belangstelling voor deze ver kooping. Het door registratie en Domeinen gepresenteerde woonhuis aan den Gestcrweg bracht hij inschrij ving f 2200 op. Eigenaar werd de heer B. Wit aan den Gesterweg. Race-club „Wierlngen". i Bovengenoemde club organiseerde Zondag j.1. een trainingsrit, waaraan door 8 racefietsen en 4 tour- fietsen werd deelgenomen. Hoewel het weer beden kelijk werd heeft het zich tijdens de rit goed gehou den. De afrit was vanaf het Kerkplein; te 2.35 start ten dc tourfietson en te 2.40 uur de racefietsen. De tocht ging via Hippo, Westcrklief, Hoelm. Randweg, Oeversche weg, Terp, Middenmeer, Slootdorp, alwaar de eerste rit geëindigd was. Winnaars aldaar waren van de racefietsen: No. 1 Dijke, No. 2 J. Bodewitz, No. 3 C. Hegeman, No. 4 S. Lont, No. 5 II.Bodewitz, No. 6 op 't Holt, No. 7 C. Boot en No. 8 H. Smit- Van de tourfietsen:. No. 1 P. Plooi], 2 J. Lont, 3 Jb. Visser, 4 N. Omis. To 3.51 uur werd van Slootdorp afgereden via Haukes, Poelweg, Koningsweg, Belt. De finish te Hippolytushoef was in do Belt, daar waar de geasphalteerdo weg overgaat in straatweg, aangezien in de kom van Hippo niet gcraced mag worden. Als eerste der racefietsen kwamen aan de volgende: 1 J. Bodewitz, 2 C. Hegeman, 3 van Dijke, 4 H. Bodewitz. De aankomst der tourfietsen luidt als volgt 1 P. Plooij, 2. J. Lont, 3 Jb. Visser, 4 N. Omis. De aankomst was 4.05, zoodat in 14 minuten van Slootdorp naar Hippolytushoef werd gereden. Voor waar een prestatie. De race-club kan dan ook op een welgeslaagden middag terugzien. WINKEL Gevonden voorwerpen: Bij den heer P. Nieman alhier is op Zaterdag 29 September J.1. oen licht-bonte pink aangekomen. Tegen betaling van kostgeld door den eigenaar te rug te bekomen. Aan de op Zondag 7 October J.1 door de K.N.G.V, uitgeschreven afstandmarsch te Purmerend (30 K.M. af te leggen in 6Vfc uur, is deelgenomen door de gymnastiekvereeniging „Sparta" alhier, met 15 leden, waarvan de dames M. Kossen, Ali Kossen, C. de Betue, M. Kcctman en E. Leijen—Kos en de heeren W. Keet man, A. Flapper, J. Flapper, T. van Essen, A. Lange- reis, G. Vel, W. Cristoph, P. Vink, K. Kectman cn H. van Esen. De afstand van 30 K.M. hebben ze afgelegd in 4% uur, waarvan V2 uur rust. Geen uitvallers. De vereenigingsprijs bestond uit een eerekruis, be nevens een kruis voor de verste inschrijvende ver eeniging en voor elke deelnemer(ster) een herin- neringsmcdaillc. Mevr. Leijen—Kos ontving bovendien nog een extra prijs, als de 200ste inschrijfster. Elke 50ste inschrijver kreeg een prijs. LAN GE N D IJ K Bij de veilingen is van de Groenten- en Fruitcen- trale bericht ingekomen, dat op de doorgedraaide pok- kige aardappelen, welke tegen een vergoeding van f 0.75 per 100 K.G., door die Centrale zijn overgenomen, nog een bijslag zal worden betaald van f2 per 100 K.G. vóór 19 Juli geveild en f 1.50 na dien datum. De Nederlandsche Sierteeltcentrale heeft aan de georganiseerde Blombollenkwcekers meegedeeld, dat, wanneer bij de veilingen leverbare bollen zijn opge slagen, overeenkomstig de getroffen regeling tusschcn de Ned. Sicrteeltccntrale en den Bond van Veilingen en de veiling West-Friesland, zij zorg moeten dragen, dat de bloembollen behoorlijk moeten worden be waard. De kosten voor kweekers zijn vastgesteld op 3 ophoudkosten en 4 opslagkosten. Ieder kwee- ker kan over de namens hem opgeslagen bollen vrij beschikken, zoodat bij verkoop uit de hand geen hoogere kosten aan de veilingen verschuldigd zijn- ZUIDSCHARWOUDE. Het fanfarecorps zal op 1 November zijn 40-Jarig bestaan feestelijk herdenken. Betalingsmoeilijkheden met Duitschland. Van zeer nadeeligen Invloed op den handel. Als gevolg daarvan ook op den talnbonw. Minder aanvoer aardappels. Lagere prijzen. Peen en bieten slech te prijzen. Idem tomaten, Ook vrij lage prijzen voor bloemkool. Gele en roode kool loopen nog in prijs achter uit. Geringe aanvoeren Vrij groote aanvoer van witte kool. Prijzen onbe vredigend. Groote aanvoer van nien. Prijs laat te wonschen over. Iets betere prijzen voor slaboonen, Druiven laag. Hot ls duidelijk, dat het rumoer over de Duitsche betalingen ook tot onze veilingen is doorgedrongen en zijn echo heeft gevonden in de vele klaagtonen van handelaars en tuinders. Het ging de laatste we ken al zoo bedroevend slecht op onze veilingen en nu deze ramp er nog bovenop. Onze kooplui zijn in 't algemeen voor geen klein geruchtje vervaard en waar het gold te trachten nieuw afzetgebied te vin den of het oude te vergrooten, handelsrelaties te zoe ken of de bestaande uit te breiden, daar stonden zij op de bres. De laatste jaren ging dit echter met buitengewoon groote moeilijkheden gepaard, en van de zijde van meerdere handelaars en exporteurs ver namen we, dat er zeer weinig is verdiend, ja dat er vaak geld bij moest. Duitschland was in den goeden ouden tijd het land, waarheen het meerendcel der groenten werd geëxporteerd. Daar werd het meest verdiend en nog altijd ging hun handelshart naar Duitschland uit hopende, dat de tijden weer eens zouden terugkeeren, waarin op reëel e en loyale wijze handel kon worden gedreven. Begrijpelijk was dan ook de voldoening over do meerdere levendigheid, die zich op het gebied van den handel met Duitsch land openbaarde. De betalingen liepen echter stroef. Maar in tijden van slapte doet het goed. aan goeie, oude klanten veel te^uinoen vorkoopen, al is er dan ook niet onmiddellijk geld bij de visch. Intusschen bleek men d.i. de handel te veel goed vertrouwen in de Duitsche vertrouwensmannen te hebben ge had. Zoo werd de achterstand groot en zijn er onder de kooplieden, die tot de beste afnemers op de Lan gendijker groentenveilingen bchooren, verschillende die belangrijke bedragen in Duitschland hebben staan, waardoor niet slechts hun koopkracht, maar ook hun kooplust een danige knauw hebben gekre gen. Zoo is het duidelijk, dat er een zekere mat heid over onze veilingen lag deze week, dat er geen vleugje van nieuw oplevingslicht viel te bespeuren, geen enkel hoopgevend verschijnsel zichtbaar werd. De oogst van grove tuinbouwproducten in Duitsch land valt intusschen tegen, misschien dat ze daar in den nood leeren bidden en straks wat toeschiete lijker zullen zijn bij gebrek aan onze kool In de afgeloopen week was de aanvoer van aard appelen geringer dan ooit te voren in dit seizoen. Bijna alles wat gekocht werd, was voor het binnen land bestemd. De prijzen hadden daaronder te lij den en waren aanmerkelijk lager dan eenige weken geleden. Voor puike Zeeuwsche blauwe werd niet meer dan f 3.40—f 3.80 besteed. Voor geen enkele an dere soort werd die prijs betaald. Voor een enkele partij uitgelezen blauwe Eigenheimers werd ook nog f3.80 betaald, doch overigens lagen de prijzen van deze tusschen f2.90 en f3.40. Duken werden voor f 1.60 verkocht, Friso voor f 2.20—f250, Red Star voor f250. Bevelanders en Bravo's waren ook aan den lagen kant en brachten niet meer dan f2—2.60 op. Voor Robijn, die maar schaarsch wordt ver bouwd, werd f2.20 betaald. Eigenheimers zakten tot f2.40 k f2.70. Zeer slecht liep het weer met de peen. Kleine bracht 60 cent per 100 K.G. op. Voor mooie groote werd 80 cent betaald, een prijs verre beneden de productiekosten. Ook met den bietenprijs was het weer mis. De handel was bijzonder stug, daar er zeer weinig vraag naar dit artikel is. Voor groote werd 00—90 cent be taald, kleine brachten f 1.50—42 op. De aangevoerde rammenas werd voor rtitm f2 verkocht. Met de tomaten wil het nog maar niet. Voor dit product is de mogelijkheid van uitvoer zoo goed als afgesloten. Engeland met zijn hoogo invoerrechten, Duitschland met zijn hetalingsmoeiljjkheden zijn een ernstige belemmering voor een bevredigenden prijs. Voor A-qualiteit werd van f2f2.80 betaald, B bracht f2f3 op, alzoo iets meer dan de vorige week, C werd voor het meerendeel voor f2, in een zeldzaam geval voor f2.20 verkocht. CC bracht het niet verder dan den minimumprijs voor kastomaten, nl. f2. Was er de vorige week een kleine opleving in de bloemkoolprljzen te bespeuren, deze week werd die weer gedeeltelijk te niet gedann. Naar het buiten land werd van andere bloemkoolvéilingen zoo goed «tls niets verkocht. Do binnenlandsche markt kon daardoor niet alles opnemen en de prijzen liepen ach teruit. De prachtigste Lecerf werd voor f Gf 8 ver kocht, kleinere of iets afwijkende kwaliteit bracht f3 tot ruim f5 op. De mooiste reuzen golden van f3 tot f4, kleinere of iets afwijkende soort werden voor f0.50— fl minder verkocht. Lichtere noteer den van f 1.50—f3.50. Aanvankelijk lager nog dan de vorige week wer den de prijzen van roode, gele en witte kool. Van de eerste waren de aanvoeren gering, wat maar geluk kig was, daar bij eenigszins beduidenden aanvoer de prijs nog meer daalde. Voor de mooiste kleine roode kool werd nu f2f2.40 betaald, groote bracht flf 1.40 op. In zeldzame gevallen werd voor do rneest gewilde gele kool f2 betaald; meerendeels werd zo voor fl.70f 1.90 verkocht. Groote bracht f 1f 150 op, al naar kwaliteit. De aanvoer van witte kool was tamelijk groot, nl. 70 spoorwagons aan bei de veilingen. Enkele partijen liepen beneden den minimumprijs. Veel werd voor 60—80 cent per 100 Kg. verkocht. Enkele mooie partijen brachten f 1 of iets meer op. Het zachte weer is van invloed op den prijs. Voor Deensche witte werd 60 cent tot f 1.50 besteed. De aanvoer van uien was weer groot; zeer te be jammeren is het, dat zulke lage prijzen worden ge maakt. De mooiste partijen gewone uien brengen het tot f2; een groot deel brengt f 1.60— f 1.80 op. Voor grove werd f 1.40f2 betaald, voor drielingen f 0.80f 1.20, nep f 150f 1.90. Aanvoer 30 spoor wagens. Slaboonen worden nog altijd in belangrijke hoeveel heden aangevoerd. De prijs, die de vorige week wel wat was achteruitgeloopen, was nu iets beter. De mooiste, nog vrij dunne boonen brachten f 7—10 op; voor afwijkende kwaliteit werd f3—f5 betaald. SniJ- boonen f 3—f C. De druiven waren weer laag in prijs: Alicante onge veer f 18; Frankenthalers 120—123.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7