Het zijn de slechtste vruchten niet waaraan de wespen knagen, Het zijn de domste menschen niet die naar een VELO vragen. Theater Royal. Corsetten-afdeeling Kalasiris corset passen De juridische bezwaren. Do heer Mr. Buiskool zegt niet veel aan de pleit rede van den heer Van Nuland te hebben toe te voegen, al onderstreept hij niet alles, wat door deze is gezegd. Spr. zit nog niet zoo lang in don raad, maar ook hein is uit de rapporten wel gebleken dat de leiding van de lichtbedrijven niet zoo slecht was. Spr.'g bezwaren tegen het voorstel van B. en W. zijn meer van juridische» aard. De rechtspositie van den ambtenaar is vastgelegd in de wet van 1029, vroeger was mot geen mogelijkheid recht door de ambtena ren te verkrijgen. En nu heeft het spr. in hoogo mate verwonderd dat B. en VV. don directeur een straf heb ben opgelegd, zonder hem aan de hand van het amb tenarenreglement In do gelegenheid te stellen, zich tegen die straf te beroepen. Als de directeur gewild had had hij zich daartoe niet tot tiet scheidsgerecht kunnen wenden. Want dat scheidsgerecht was er niet. Hij is dus door B. en W. geschorst in strijd met do wet en als do raad er dan ook toe overging om hem te ontslaan, zou de gemeente daar hopeloos mee worden geblameerd. Als deze zaak dan voor de rechters kwam, zou daar niet met het recht worden geknoeid, maar wordt recht gesproken overeen komstig do wet. En dat B. en W. maanden later aan den heer Blaoser medcdeelen dat er thans een scheidsgerecht is, met een dergelijke» brief hebben zij zich raar in do papieren laten kijken. Spr. wijst er op hoe deze schorsing zijn rechtsgevoel heeft aan getast, een schorsing waarbij gedurende G maanden :5 8 van het salaris wordt ingehouden, een straf reeds die rijkelijk overvloedig genoemd kan worden. En daarbij komt nog dat do directeur per jaar nog heeft terug te betalen f 22G, een zaak waarover tot 2 maal aan toe de? raad zich in anderen zin hoeft uitgespro ken, maar welk bedrag door <lc mooie wijze van in richting van ons staatrecht toch op de begrooting moest worden geplaatst. Spr. vraagt zich dan ook af, of met dezen man niet wat erg is gesold. Spr. zal niet goedkeuren wat de man heeft gedaan, maar geeft wel de verzekering dat dit de laatste keer is geweest dat de directeur aldus heeft gehandeld. Spr. merkt tenslotte op, dat dn heer Van Nuland in zijn betoog niet tot een con clusie is gekomen en meent dat do raad eerst een beslissing dient te nemen ten aanzien van het schor singsbesluit. De Voorzitter erkent dat er toen tot schorsing word besloten geen scheidsgerecht bestond, maar de hoer Blues,.r heriep zich ook niet op het scheidsgerecht. Had hij dat gedaan, dan had hij B. en \V. in gebreke gesteld. Maar ondanks dat do fatale termijn was ver streken, heeft de heer Blneser daarna gelegenheid gekregen zich hij het scheidsgerecht te beroepen. Do heer Van Nuland zegt dat er toen afgeweken is van de usance. Toen B. en W. den heer Blaeser mededeeling deden van zijn schorsing, hadden zij hem in dat zelfde schrijven moeten verwijzen naar de mogelijkheid van beroep hij het icheidsgerecht. Do Voorzitter erkent nogmaals dat dit niet in orde was, maar wijst er tevens op*dat B. en W. van dio omstandigheid geen misbruik hebben willen maken, doch direct tot samenstelling van een scheidsgerecht zijn overgedaan. De heer Mr. Buiskool wijst er op dat B. en W. niet tot schorsing hadden mogen overgaan, want in gevolge het ambtenarenreglement moest de heer Blaeser in de gelegenheid zijn in beroep to gaan bij het scheidsgerecht, en dit scheidsgerecht was er niet. Kj»r. geeft do verzekering dat als de directeur deze kwestie voor den Ccntralcn Raad van Beroep had gebracht hij het zou hebben gewonnen. J)o heer Blaauboor wijst er op dat deze kwestio weinig met het nnnhangigo voorstel heeft te maken. Want in een vorige vergadering is deze kwestie be sproken en tot oplossing gobracht. De heer Mr. Buiskool verwondert zich zeer over deze opmerking, en zegt dot hij zich blijkbaar over niet$ meer heeft te verbazen als het het rechtsge voel van B. en W. betreft. De Voorzitter zegt dat den directeur de volle gele genheid is gegeven zijn zaak te bepleiten. Do heer De Veer verbaast zich over de bespreking die hier wordt gevoerd. Het lijkt wel of do zaak hier nooit is besproken. Spr. wijst er echter op dat dit uitvoerig is geschied en besloten werd het geneeskun dig onderzoek nf te wachten. Spr. is nog steeds van meening dat de gedragingen van den directeur zoo danig zijn geweest, dat hij niet meer te handhaven is, en nu dient z.i. de raad zich uit te spreken of de directeur zal worden gehandhaafd of niet. Wordt besloten hem te ontslaan, dan knn worden besproken onder welke voorwaarden «Int zal geschieden. Spr. echt het anders mogelijk dat alle voorstellen worden verworpen. Als mensch en als christen! De heer Schoorl zegt. dat do directeur gedurende 21 jaren op onberispelijke wijze het bedrijf hoeft go- leid, op de geldmiddelen en op de wijze van beheer kon nooit een aanmerking worden gemaakt, iots wat spr. als een der controleurs met alle klem kan zeg gen. Wat de aanleiding voor de schorsing is geweest, keurt oo'v spr. zeer nf. Maar hij is nu een half jaar gesraftt een straf dio elk denkend mensch finan- tieel zeer zwaar zal noemen. Het is spr. hekend en hij heeft er de bevestiging van verkregen, dat op den levenswandel van den heer Blaeser gedurende do laatste maanden niets is aan to merken en mèt do gezinsleden heeft spr. de overtuiging, (int dit in do toekomst ook niet. moer het geval zal zijn. Naar spr.'s meer.ing zijn er dan ook geen gronden^roor het ontslag aanwezig. Hoe eervol dat ontslag hem zou worden gegeven, het beteekent oneer voor dezen man en vooral voor zijn gezin. En die oneer zou ook uitstrekken lot de gezinsleden en speciaal tot de kinderen en als mensch en als christen wenscht spr. daaraan niet meo te werken. Naar spr.'s gevoelen is er geen bezwaar om den directeur de laatste 3lA jaar te handhaven. Spr. wil het bij deze ernstig bedoelde woorden laten en stelt voor den heer Blaeser te handhaven. Spr. wijst er nog op hoe ontzaggelijk veel leed dit gezin in deze gemeente heeft heleefd.Hij weet ®uder welken druk dit gezin heeft geleefd. WI© draagt do verantwoordelijkheid voor zijn gezin? De heer Bakker merkt op, dat ook nu weer een beroep wordt gedaan op de toegeeflijkheid in ver hand met het gezin. Maar hot is juist dat gezin ge weest, dat steeds op den voorgrond werd geschoven. Herhaaldelijk was er wat met don directeur, en steeds weer was hot 't gezin dat oorzaak was dat niet werd ingegrepen. Maar het is tenslotte de betrokken per soon dio de verantwoordelijkheid draagt voor zijn gezin. Verschillende college's van B. en W. hebben altijd do belangen van het gezin voor oogen gehou den en ook thans doen B. en W. dat. Do belangen van de lichtbedrijven werden daarbij steeds uitge schakeld. Doch de feiten zijn thans van dien aard, dat lt. en W. dit voorstel moenen te moeten doen. In 't belang van het gezin en in 't belang van de gemeente acht spr. dit voorstel, want spr. kan zich niet indenken dat het gezin na hetgeen is voorge- allen nog 3»4 jaar met begenadiging hier zou willen doorbrengen. Spr. wijst er op hoe de ernstigste ver maningen waren als do stem eens roepende in do woestijn waren, als parelen voor de zwijnen. Door 'den hoor Van Nuland is gesproken over de minder juiste technische leiding die er nu zou zijn, maar waar vloeit dat uit voort? Juist de leiding heeft in dit liedrijf tekort geschoten. En altijd zijn do dingen maar met den mantel der liefde bedekt. Do rechter veroordeelt \oorwaardelijk, maar wee dengenc die dan weer wat op zijn kerfstok heeft, dan zal hij ook het Oude koekje krijgen op to peuzelen. Men moet niet denken dat ook spr. geen gevoel heeft voor het gezin. spr. acht het gezinsleven hoog. Maar liet prestigo van den directeur, als het cr geweest is, is totaal verdwenen. De heer Van Erp zegt, zich niet met 't voorstel van B. en VV. te kunnen vereenigen. Als hij zich ooit met een betoog van den heer Schoorl heeft kunnen vereenigen, dan is het wel met het betoog dat deze zooeven heeft gehouden en wat spr. in toon en woorden 't best beviel. Spr. wijst er op, dat het hein Veel scheelt wie er spreekt. De heer Van Nulan:l heeft reeds doen doorschemeren wat voor janboel het tegenwoordig aan de lichtbedrijven is en Voorzit ter uitte zich in do vorige vergadering als zouden alle zaakwaarnemers alleszins bekwaam voor hun taak zijn; maar het is spr. wel gebleken, dat daar geen woord van waar is en door de burgerij wordt dan ook herhaaldelijk gevraagd, hoeveel dit zaakje nog moet kosten. De heer Blaauboor zegt, dat hij in medegevoel voor het gezin niet onderdoet voor de hoeren die dit naar voren hebben gebracht en spr. heeft op alle moge lijke manieren geprobeerd den betrokken persoon te waarschuwen. Maar het is niet hel gevoel dat thans hier moet dominecren, doch we hebben deze kwes tie zakelijk onder de oogen te zien. En spr. gelooft dat het voorstel van B. en VV. in het belang van het gezin behoort te worden aangenomen. Het betreft hier de prestige-kwestie en dc leden zullen toch over tuigd moeten zijn, dat een persoon als de heer Blae ser t.a.v. zijn prestige geen leider van 't bedrijf zal kunnen zijn. In het belang van het bedrijf noopt de prestige kwestie ons het voorstel te doen. Juist nu het 3 jaar betreft, kunnen maatregelen worden ge troffen om het gezin de dupe niet to laten worden. B. en VV. stelden het bedrag zoo hoog, omdat dit is in den geest van den heer Blaeser zelf. Deze zou im mers zoo blij zijn als bij werd afgekeurd, omdat dan zijn pensioensgrondslag bleef bewaard. De heer Stam zegt, dat hij, gezien de correctheid in de administratie en de technische leiding, geen bezwaar ziet den heer Blaeser in zijn betrekking to handhaven. Zijn prestige is niet verloren, omdat het een zaak betreft dio buiten het bedrijf omgaat, en de heer Blaeser is reeds voldoende gestraft. Spr. zal gaarne met het voorstel van den heer Schoorl mee gaan. De heer Orsel heeft met groot genoegen gehoord dat men diep medelijden heeft met het gezin en het betoog van den heer Schoorl is buitengewoon ge weest om het gezin te sterken. Spr. meent ccht-r ovenals 13. en VV. dat het prestige van den directeur geheel is verdwenen en spr. is liet eens met den heer Bakker, dat de verantwoordelijkheid voor het gezin bij het hoofd van 't gezin berust. Het lijkt spr. het verstandigst om In het belang van het gezin en in dat van de gemeente het voorstel van B. en VV. te aanvaarden. Scherpere woorden. De heer Van Nuland zegt herhaaldelijk to hebben gehoord dat het prestige door den directeur is ge schaad, maar spr. oordeelt dat het feit dat zich hoeft voorgedaan, hem veel te zwaar wordt aangere kend. En als dat prestige verloren is gegaan, zijn B. en VV. daarvan de aanleidende oorzaak. De Voorzitter hamert en verzoekt den heer Van Nuland zich wat tc matigen. De heer Van Nuiand zegt dat B. en VV. maar eens naar andere ambtenaren moeten kijken. Spr. heelt onlangs nog een zaak ter sprake gebracht, die door B. en VV. in de doofpot is gestopt. De Voorzitter noemt dat oen insinuatie. De heer Van Nuland zegt de zaak niet te willen toespitsen, maar spr. herhaalt dat B. en W. deze zaak hebben getraineerd. B. en \V. hadden moeten wijzen op het beroep bij het scheidsgerecht. De Voorzitter zegt dat het niet aanwezig zijn van het scheidsgerecht geen traineering heeft veroor zaakt, want het geneeskundig onderzoek was'fn vol len gang. Staande de vergadering, waarin den heer Blaeser zijn schorsing werd medegedeeld, heeft hij gezegd, geneeskundig onderzoek te zullen aanvragen. De heer Van Nuland, tot den Voorzitter: U als wethouder had de wet hehooren te handhaven! Dc Voorzitter: U moet U matigen, anders ontneem ik l het woord De heer Van Nuland: U heeft gezegd, dat hij voor lichtere feiten wel zwaarder is gestraft, maar het is mij bekend, dat B. en VV. hebben nagezocht, dat iets dat 12 jaren geleden was gebeurd ,en waarvan de straf niet was voldaan, nu nig 'die f 80 werden ge vorderd. Het was allang verjaard en spr. kan niuet begrijpen, dat zooiets kan gebeuren. Het gaat mijn verstand, zegt spr., te boven, maar B. en VV. zijn ook veel gladder. l)o Voorzitter: U moet zakelijk blijven. De heer Van Nuland: Ik blameer me toch al zelf, door to zeggen dat het mijn verstand te boven gaai. Door mijnheer Blaauboer is ook gewezen op het prestige, maar dio is wel de laatste die dat mag zeggen. Die heeft in de laatste openbare vergadering I dingen gezegd, waarvan de Burgemeester ook zei, dat ze niet gezegd behoorden te worden. De Voorzitter hamert opnieuw en dreigt den heer Van Nuland het woord te zullen ontnemen. Spr. meent dat de heer Van Nuland dingen ter sprake brengt, die niets met de aanhangigo kwestie te ma ken hebben. Dat een hoofdambtenaar zijn prestige bewaart, is een van do hoofdvoorwaarden van oen uergelijk ambtenaar en door de handelingen van den heer Blaeser is 's mans prestige totaal naar de maan. Moet nu onder dergelijke leiding een bedrijf worden gebracht. Spr. wijst op de belangen van het bedrijf, wat kan er al niet in 3 jaren gebeuren. Voor een dergelijke» directeur heeft men toch geen res pect meer. Do heer Schoorl merkt op dat de heer Bakker op de belangen van het bedrijf heeft gewezen, maar het voorstel van B. en VV. kost ruim f 3800. Vindt men dat behartigen van belangen? Spr. zegt dat het gezin cr wel degelijk op gesteld is hier nog 3 laar te blijven, daar heeft spr. zich gister persoonlijk van overtuigd. Vrouw en kinderen hebben volmondig gezegd te hopen dat man en vader gehandhaafd zou worden. Spr. wijst er op dat dit vooral met liet oog op de toekomst gehoopt werd, want als de man ontslagen werd, ook al is het dan eervol, toch gezegd zou worden, dat hij wegens dronkenschap was ont slagen. U zult zeggen, dat is zijn eigen schuld, en daar kan spr. het mee eens zijn, maar spr. heeft de overtuiging dat dit straks anders zal zijn. Door den heer Blaauboer is gezegd dat niet het gevoel moot spreken, maar het zakelijke. Welnu spr. verwijst nog eens naar do kosten ad f 3800. Spr. her haalt dat hij groot vertrouwen heeft dat er geen be zwaren meer zullen zijn om den directeur te hand haven. Do heer Mr. Buiskool wijst er de heeren Blaauboer en Bakker op, dat het een verbazend groot verschil is of men gepensionneerd wordt wegens ongeschikt heid of dat men eervol ontslag krijgt, wegens onge schiktheid. Do heer Blaauboer: Finantioel is 't hetzelfde. Do heer Mr. Buiskool: Maar do moreele gevolgen wegen bij het gezin veel zwaarder. Als het voorstel van B. en VV. wordt aangenomen is do toekomst van den jongen weg, die overtuiging heeft spr. al maan den geleden gekregen. Waar door den heer Van Nu land werd gezegd dat het de schuld van B. en W. was dat het prestige van den heer Blaeser verloren is gegaan, dacht spr. dat de hoer Van Nuland dit zóó niet heeft bedoeld. Spr. had zelf ook al een der gelijke aantcekening gemaakt en wel deze: Als dc heer Blaeser door don rechter zou zijn gestraft, zou or dan nu nog iemand over praten? De Voorzitter: Maar de heer Blaeser is steeds ver der gegaan. Do heer Mr. Buiskool merkt dan verder op dat hij in het verleenen van hot ontslag geen enkel fi- n&ntieei belang kan zien, want behalve dat verschil van f 3S00, voor den directeur zijn er nog die f 10, die f 2.50, zijn er met 5 menschen nog 5 hazen. Wc hebben in de courant al kunnen lezen dat iets 2 X verkocht is, maar het verwondert me dat het niet 5 X verkocht werd. I.aten we den directeur handhaven L" weet dat cr nog onderhandelingen gaande zijn; evcntucele overdracht van het G.E.B., waardoor mis schien de mogelijkheid ontstaat den directeur zon der moreele duw kwijt tc komen. Do Voorzitier* zegt dat naar zijn mcening de indi recte voordeden van een energieke en krachtige lei ding, van iemand, die door zijn levenswandel pres tige hij zijn ondergeschikten heeft, veel grooter zul len zijn dun f 3341. Een leiding van den heer Blaeser gaat ten koste van het bedrijf, en dat in zoo'n moeilij ken tijd, als de fabriek thans meemaakt. De heer Mr. Buiskool: Zou cr iemand om die re den een M3. gas minder verbruiken? Spr. vraagt of B. en W. zich op de hoogte hebben gesteld hoe do ondergeschikten over den lieer Blaeser denken. Dc Voorzi ter: Ja! De heer Mr. Buiskool: Dus die zien hem graag gaan. De Voorzitter geeft in overweging dergelijke din gen niet te bespreken. I)e heer Van Erp: Is het een geheim? De heer Mr. Buiskool zegt niet grang aan het on geluk van den een dat van een ander te willen koj>- pelen en spr. zal dus niet verder op deze zaak ia- gaan. Do Voorzifter zegt dat anders ook wel gevolgtrek kingen gemaakt zouden kunnen worden, die onjuist zouden zijn. De heer Bakker wijst er op dat in het politierap port naar voren komt, wat jaren lang verzwegen is. Steeds weer werd volstaan met een waarschuwing en de burgerij in al haar geledingen oordeelt dat da heer Blaeser zijn prestige persoonlijk en over zijn goheelc personeel geheel verloren heeft. De heer De Veer blijft van meening dat deze di recteur ons niet, past. Als christen en als mensch voelt ook spr. dat de raad hier voor een onprettige beslissing staat, maar als lid van den raad hebben we de belangen van de bedrijven in 't oog te houden en dan is spr. van meening dat hij niet is te hand haven. De heer Mr. Buiskool merkt op dat nu de hoer Bakker het politierapport noemt. spr. er op wil wij zen, dat als de door den heer Bakker geschreven brief niet bij B. en W. was ingekomen, wellicht nie mand iets van het voorgevallene zou hebben geweten. De Voorzitter zegt dat het verleden van don heer Blaeser sterk genoeg spreekt om to weten dat het toch wel bij een volgende gelegenheid gekomen zou zijn. De heer Mr. Buiskool: Is er één rechter, dio straft op hetgeen zal volgen? De Voorzitter: Nee, maar dit kwam ons ter oore. Spr. wil tot slot de leden nog op hun gemoed druk ken, dat het nooit het streven van B. en W. is ge weest om den persoon te treffen, en de heer Blaeser heeft zelf meegedeeld hiervan overtuigd te zijn. Het eerste gedeelte van het. voorstel van R. en W. het verleenen van eervol ontslag tegen de vermelde voorwaarden, wordt tenslotte in stemming gebracht en verworpen met G tegen 5 stemmen. Voor ontlsag stemden dc heeren Dc Veer, Blaauboer, Orsel, Bakker en de Voorzitter: tegen ontslag stemden de heeren Schoorl, Van Erp, Van Nuiand, Klaver, Stain cn Mr. Buiskool. Handhaving met verkriiglng van alle voormalige finantieele omstandigheden. De heer Schoorl stelt nu voor, den heer Blaeser met ïhgang van 13 Octobcr 1931 te herstellen in de positie als directeur der lichtbedrijven, met térueverkrijging van de finantieele omstandigheden zooals die voor Kern vóór de schorsing bestonden. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 5 stem men, tegen stemden de heeren Do Veer, Blaauboer, Orsel, Bakker en de Voorzitter. De heer Van Nuland vraagt hoe B. en W. dit be- 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de ty* Trekking van Vrijdag 12 Octobcr 1934 Hooge Prijzen f 100.— 9814. f 70.— 13291 m. premie van f3000.—. PrUzen van 70. 291 1508 2312 2888 4441 5116 5623 6287 6794 7705 8189 9027 9550 10574 11945 12105 14455 15006 16189 17723 17741 18043 19458 19749 23532 Nieten 922 1191 2772 3248 3253 3286 3764 3854 4564 5248 5478 6527 5677 6484 6626 7274 7404 7463 7537 7604 7719 7757 8495 8823 9055 9135 9450 9460 9630 9947 10497 10580 10633 11215 11414 11805 11828 11967 12503 12519 12575 12893 13286 13298 13428 14164 14879 15052 15557 15788 16049 16300 16319 16566 17047 17427 19035 19108 19434 19518 19908 19944 20269 20443 21128 21483 21640 22242 22446 22505 22740 23520 23868 Verbeteringen 5e klasse, 16e lijst: 294 m. z. 293, 1675 m. z. 3675. 1698 m. f70 m. z. 3698 m. f70. 6333 m. f70, m. z. 6332 m. f70. 10851 m. z. 10851 m. f70, 11404 m. z. met niet, 23054 m. z. 23054 m. f70. „Blcckc Bet." Do roem, die het groote Hollandsche amuscmcnts filmwerk „Bleeke Bet", vooruit is gegaan, heeft ge noeg voor zich zelf gesproken. Gelijk „De Jantjes", heeft zij in allo theaters, waar zo is afgedraaid, groote successen getoond. Een film van eigen bodem, en vooral een film in eigen taal. Dat moet trekken! De inhoud, ontleend aan het tooneelstuk van Her man Bouber, is overbekend. Bleeke Bet heeft een groentenwinkel, waarin zij ge holpen wordt door haar man Tinus en haar dochter Jans. Jans is verloofd met Ko Monjé, doch Bet wil van deze verloving niets weten. Ko, die zeeman is, is binnen cn heeft afgesproken met Jans uit te gaan, doch door oen vechtpartij wordt hij in het politiebureau opgesloten en verzuimt zijn afspraak. Jans is woedend en als Ko na drie dagen boven water komt, maakt zij hot uit, hetgeen een for- meele smijtpartij in de Jordaan ton gevolge heeft, waarbij Tinus en Ko als de beste vrienden uiteen gaan. Pinksteren is aangebroken en de vcreeniging „Zang- lust", waarvan Tinus voorzitter cn Sally, de ijsco man, dirigent van het zangkoor zijn, maken een boottocht, waarbij Sally, die veel van Ko en Jans houdt, hen door zijn gijntjes weer tezamen brengt Ka, de nood-hulp van Bet, heeft een vriend, Max, die student is. Zij is echter in werkelijkheid verliefd op Ko. Bet is woedend, dat het tusschen Jans en Ko weer in orde is, daar zij liever gezien had, dat Jans 1 zou trouwen met llanues, de zoon van Van Zanten, sluit aan den heer Blaeser kenbaar zullen maken. l)c Voorzitter meent dat dit wel aan het collega van B. en W. kan worden overgelaten. De heer Schoorl verklaart nadrukkelijk, alle ver trouwen te hebben, dat B. cn W. loyaal liet besluit zullen uitvoeren en ook dat alles door B. en W. zal worden gedaan om met den heer Blaeser een zoo vruchtdragend mogelijke verhouding te hebben. De Voorzitter zegt. dat dit de plicht van het col lege is. Hoezeer hij liet besluit betreurt, het is spr.'s gewoonte niet deloyaal te handelen. Naar aanleiding van de besprekingen in de vorige vergadering wordt door den Voorzitter overgelegd een schrijven van do Xuts-spaarbank te Kampen, waarin wordt medegedeeld, dat de voorwaarde be treffende het verstrekken van obligatiën niet inhoudt promessen of accepten. De rondvraag. Werken de heeren niet voldoende? De heer Van Erp geeft B. en W. in overweging in de gascommissievergadering ter sprake te brengen het invoeren van het stelsel urenbriefjes. Door be lastingbetalende burgers wordt wel eens gevraagd of de heeren Zondag hebben van Zondagmorgen tot Zaterdagavond. Meerdere belastingbetalende burgers hebben de overtuiging dat door de heeren aan de fa briek niet wordt gewerkt; dat er teveel personeel zou zijn. De Voorzitter zegt, dat B. cn W. hebben besloten dat de twee tijdelijke werklieden niet meer alle wen ken zullen werken, maar om de week. De heer Van Erp vindt dit jammer t.o.v. de werk loosheid. maar er is nog een andere arbeiderscorps waarvan men den indruk heeft dat er niet gewerkt wordt. De heer Bakker: Het blijkt wel, dat er iets aan do leiding gehaperd heeft! De heer De Veer wijst op den slechten toestand van de straat op de Dorpen. Den heer Orsel spijt het, dat de heer Van Erp hier in bespreking heeft gebracht het gemeentepersoneel. Spr. dacht dat over personeel zoo weinig mogelijk in openbare vergadering moest worden gesproken. Da uitlating van den heer Van Erp vindt spr. niet geoor loofd en spr. heeft de overtuiging dat de meerder heid van den raad de meening van den heer Van Erp niet deelt. Spr. vraagt hoever de eventueels verlaging van huur voor de woningbouwhuizen is gevorderd. De Voorzitter deelt mede, dat aan den Minister een opgaaf is verstrekt naar aanleiding van een ingeko men circulaire. De heer Van Nuland bepleit opnieuw in correspon-i dentie te treden over de verwarming enz. van da schuilhokjes in de Wieringermeer. De heer Bakker komt terug op de opmerking van den heer Van Erp over het personeel der gasfabriek* Spr. wijst er op, dat de werklieden in dienst der ge meente steeds hun best doen. en wijst op de coulante wijze waarop de burgerij wordt geholpen. De storin gen zijn minimaal en of het nacht is of dag wor den ze eventueel ten spoedigste verholpen. Spr. brengt dan ook een woord van hulde aan het per soneel in al zijn geledingen en noemt het mis- plaatst de menschen op deze wijze een trap te geven. Dat veroorzaakt meer kwaad dan goed. De Voorzitter kan het ook niet goedvinden, dat do heer Van Erp dit zegt. B. cn W. zijn gelukkig over tuigd, dat zij over de arbeidsprestatie van het per soneel tevreden kunnen zijn. De heer Van Erp zegt, dat hij doelde op eenige ar beidskrachten bij de lichtbedrijven. Dat ze dag en nacht in de weer zijn wil spr. wel gelooven voor dit salaris, met extra toelage voor dc overuren. De heer Bakker: Daar moet je N.S.B.'er voor zijn om zoo iets te zeggen. De heer Van Erp zegt niet gesteld te zijn op een politiek tournooi met de nog bestaande, doch in li quidatie zijnde S.D.A.P., dio partij is hem te licht. Hierna sluiting. IN ONZE zijn prima modellen voor zware en slanke figuren, Ajs» Woensdag 17 October hondt Eerste Klasse Cor- sotspeclaliste ZITTING van haii elf tot half vier. Zonder eenige verplichting kunt U een Fa. G. DE WAARD - SCHAGEN een huisjesmelker, maar ook een handig smokkelaar, die in samenwerking met Bet, geheime zaken doet, hetgeen hun veel geld inbrengt;. Ko is weer naar zee gn men hoort door de radio hoe het schip op een stormachtigen nacht met man en muis vergaat. Ko wordt echter met moeite ge red en hij telegrafeert Jans, welk telegram door Bet wordt onderschept. Bet laat van Zanten het telegram lezen, die het verscheurt en aanraadt Jans nieta te zeggep. Nu Ko voor Jans toch dood is, is het haar onver schillig met wien zij trouwt en zoo zien wij, dat zij met Hannes ondertrouwd is. De trouwdag is aangebroken. Sally staat met zijn ijsco-karretje als hij plotseling door Ko wordt aange sproken. Hij kan niet gelooven, dat hij het werkelijk is, doch door een gevoelige schop van Ko is hij er van overtuigd. Hij gaat Jans waarschuwen, die haar bruidsjapon reeds heeft aangetrokken. Daarna gaat hij naar van Zanten en ziet daar tot zijn stomme verbazing, dat deze door een rechercheur wordt mee genomen, als verdacht van smokkelen van marga rine. Hij gaat terug naar het huis van Jans en excu seert van Zanten, dat hij op het oogenbllk zoo moei lijk weg kan. Bet valt op het hooren van het nieuws bijna in zwijm on bekent Tinus, dat zij heeft meege holpen met van Zanten. Thans blijkt welk een goede man Tinus is cn ofschoon de trouwpartij, wegens liet verwisselen der bruidegoms, moet worden uitgesteld, maakt het heele gezelschap toch een rijtoer, waar- too Ka met haar aanstaande man Max ook behoo- ren. MARKTO VERZICHT. Vette koeien waren weer in groote getale aange voerd. De handel was even duurder en vlug te noe men. Zelfde aanvoerder en kooper van de vorige week was weer een koe voor f 280. Kalfkoeicn vlugger. Geldekoeien stug, duur. Do handel in jiinken was goed, in pinkstieren re delijk. De meeste graskalveren werden voor don dood verkocht, handel goed. Nuchtere kalveren even duurder, met een vluggen handel. In bokken en geiten weinig handel. Oude slachtschapen 1420 gld., handel stug. Jonge vette schapen, handel matig en in oven- houders goed. In magere schapen was de handel matig. De handel in veulens en paarden was heel goed. De prijzen van de votto varkens waren minder, handel trekkend. In biggen en schrammen een kal- inen handel. Op de kipjienmarkt was dc handel goed. Er was .veel runil- en wolvee aangevoerd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 10