Raad Zuidscharwoude. Schager Handeldrijvende en Industriëele Middenstandsvereeniging. 3 ult de omgeving VERPLAATSING ZAAK. Het winkelpand in de Molenstraat, eigendom v^n het R.K. Armbestuur, waarin de hoer Tielrooij zijn muziekhandel heeft gevestigd, krijgt een andere bestemming. De heer K. Burgman n.1. zal daarin onderbrengen zijn manufacturenzaak, thans gevestigd aan de Nieuwe Laagzijdc. Bovengenoemde vcreeniglng vergaderde Vrijdag avond 12 October ten huizo van mevr. wed. Jb. Blaau- bocr. Aanwezig zijn 24 personen. De 2e Voorzitter de heer Joh. Rotgans, opent do vergadering en heet de aanwezigen wolkom. Spr. zegt het notulenboek van de verecniging to hebben gelezen en dan te hebben bemerkt, dot dikwijls de klacht van de voorzitters die de vereeniHng heeft gehad was, dat zoo weinig leden op de vergaderingen aanwezig waren en dat dan een bestuurslid wel eens zou kunnen, overwegen, of, als zoo weinig daadwerkclijken steun wordt verkregen, het niet beter is zijn vrijen tijd in zijn zaak of in den huiselijken kring door te brengen, dan dien te wijden aan het middenstandsbelang. Spr. komt echter tot de gevolgtrekking dat men ondanks de mindere belang stelling moet doen wat de hand vindt om te doen. Het is wel eens goed om in dezen tijd herinnerd te worden aan het bij de oprichting van de verecniging door den toen fungeerenden voorzitter, den heer P. Raat gesprokene, n.1.: dat de toenmalige strijd om het bestaan noodzaakte om zich te organisecren, om daardoor staande te blijven. Als spr. er nog op ge wezen heeft dat men gezamenlijk moet optrekken, waar in elk distributiesysteem de middenstand de onmisbare schakel blijft, verklaart hij de vergadering ivoor geopend. De notulen van de beide vorige vergaderingen wor den gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat over het Crisiscrediet op Oen te Alkmaar gehouden vergadering is gesproken, terwijl daar werd voorgesteld op andere wijze den middenstand crodiet te verleenen, daar nu slechts 10 van de aangevraagde credieten is toegewezen. Op veïzoek van het bestuur hebben de heeren J. ÏT. Schene en C. D. Schmalz zich bereid verklaard zitting te nemen in de commissie voor de Zesdaag- pche. De winteravondschool is begonnen met 56 leerlin gen in de le klas. Opvallend is echter dat meerdere leerlingen onvermogend zijn. Spr. hoopt daarom dat als aan do verschillende gemeenten om subsidie wordt gevraagd, zij dit zullen geven, opdat het be- ptaan van de school verzekerd blijft. Ingekomen was een brief van het Nationaal Comité legen het Cadeaustelsel, inhoudende verzoek opgave yan winkeliers die cadeaux verstrekken. Van de Kamer van Koophandel was een verslag in gekomen omtrent een gehouden vergadering met do Middenstandsvereenigingen. Beide stukken worden yoor kennisgeving aangenomen. Huldiging van den Voorzitter, den heer Schmalz. Van den heer Ch. H. Th. Schmalz was bericht in gekomen, dat hij bedankte als voorzitter en bestuurs lid van de vereeniging. Naar aanleiding van dit bedanken zegt de Voorzitter: Mijne Heeren. U kunt begrijpen, dat deze brief een groote be roering teweeg bracht in ons bestuur. Er was niets, dat ons ook maar eenigszins op dit ontstellende be richt had kunnen voorbereiden. Onmiddellijk is toen het bestuur tezamen gekomen om te beraadslagen, wat het in deze te doen had. Ook al omdat dit besluit van onzen voorzitter zoo onverwachts kwam, werd het dagelijksch bestuur op gedragen, een onderhoud met den heer Schmalz aan te vragen, en alsnog een poging te doen, hem op dat besluit terug te doen komen. Dat onderhoud heeft dan plaats gehad, doch zon der resultaat. Uit de besprekingen met den heer Schmalz bleek ons, dat uitsluitend redenen van per soonlijken aard hem hadden gedrongen tot dat be sluit. Wij moesten deze eerbiedigen en mochten niet verder meer aandringen, hoe graag wij dat ook had den gewild. Van dat onderhoud naar huis torrugkecrcnde, moesten wij ons realiseeren, dat onze verecniging haar vriend, haar leider, haar voorzitter verloren had. Wat hij voor den Middenstand van Schagen in het algemeen en voor onze Middenstandsvereeniging in het bijzonder is geweest, laat zich niet in enkele woordep uitdrukken. Maar ik meen niet te over drijven, wanneer ik beweer, dat de tijd, dat de jaren waarin hij haar voorzitter was, met gulden letters in de geschiedenis van onze vereeniging kan worden ge schreven. Laat ik enkele dingen uit het verleden nog eens ïn herinnering brengen. In 1905 is onze vereeniging opgericht. De heer Schmalz was mede een harer op richters en nam onmiddellijk zitting in het bestuur. Hoe ijverde hij reeds in dat oprichtingsjaar voor een Zondagssluiting. En toen dat niet ging over do ge- heele linie, prorbeerde hij de collega-manufacturiers te bewegen des Zondagsavonds hun zaak om 7 uur te sluiten, iets wat wij ons nu toch moeilijk meer kunnen voorstellen. Toch vond het destijds geweldige tegenkanting, en, op een opmerking van een der le den, dat een winkelier graag vrij wil zijn om te doen en te laten wat hij wil, maakte de heer Schmalz de snedige opmerking, dat de winkelier die zijn zaak Zondagavonds sloot, dan pas vrij was in de goede beteeken is van het woord en dat, wanneer hij niet sloot, hij juist niet vrij was. In 1907 werkte hij krachtig aan de totstandkoming yan de Onderlinge Puiglasverzekcring, welke thans reeds 27 jaar haar bestaansrecht bewijst. In 1910 werd door zijn toedoen gebroken met de Jaarrekeningen en werd overgegaan tot het instellen van kwartaalrekeningen. Verscheidene jaren was hij afgevaardigde naar het Congres van den Bond van Handelsverenigingen, een bond die in 1920 is opgeheven. Later was nij ver schillende malen afgevaardigde naar het Congres van den Middensstandsbond. Nog weer later werd door hem een actie ingesteld tegen ht geven van kortingen en het verkoopen op ere d iet. Toen in 1919 de heer Koster, de toenmalige voorzit ter, wethouder der gemeente Schagen was gewor den en als voorzitter van onze vereeniging bedankte, werd de heer Schmalz in zijn plaats benoemd. Ik zal niet meer van Uw aandacht vergen, doch ik wil nog even herinneren aan zijn ijveren voor Middenstandswoningen, het oprichten van autobus diensten, het organisecren van winkelweekfeesten, wegenverbetering, cursussen voor opleiding winkel personeel, zijn liefde voor de Handelswinteravond school en zijn met succes bekroond streven om den primairen weg te doen aansluiten aan de Stolpen, en niet, zooals een andere gemeente dat wenschte, veel noordelijker. Bij het lezen van die notulen is het altijd weer de heer Schmalz die ijvert, die het initiatief neemt, die altijd en altijd opnieuw op de bres staat voor den Middenstand. Wij mogen dankbaar zijn en wij mogen groote waardeering hebben voor hetgeen de heer Schmalz voor ons is geweest. Wij hadden onze oudvoorzitter op dezen avond nog weer eens graag in ons midden gehad. In ons midden, dat klinkt huiselijk, dat klinkt intiem. In ons midden. Deze simpele woorden zouden voor hem en voor ons een bizondere beteekenis hebben gehad. Want 29 jaar lang is hij in ons midden ge weest, en vele jaren lang is hij van het huiselijk en openbaar leven van onze vereeniging het middel punt geweest. Het heeft niet zoo mogen zijn. Dezelfde reden, waarom hij geen voorzitter meer kon zijn, noopte hem van alle openbare huldiging af te zien. Ook die wensch moesten wij eerbiedigen, doch ik monede goed te doen aan dit bedanken van onzen voorzitter enkele woorden te wijden. Ik ben overtuigd, niet alleen namens onzo ver ecniging, maar ook namens den geheelen midden stand van Schagen te spreken, wanneer ik hem vanaf deze plaats hartelijk dank zeg, hem hulde breng en groote waardeering uitspreek voor hetgeen hij in die 29 jaren heeft gedaan, en is geweest voor den Middenstand. Mijne Heeren. Laat ik eindigen, laat ik besluiten met den wenscli uit to spreken, dat hij in het bezit van een goede gezondheid, in het gelukkig bezit van zijn gezin en zijn zaak, nog lang getuige mag zijn van een gezond, een krachtig middenstandsleven. De heer C. Roggeveen Cz. zegt hierop het volgende: Mijnheer de Voorzitter! liet is voor mij een groot genoegen, hier op deze vergadering een enkel woord te mogen spreken. Gedurende 16 jaren moest ik met den heer Schmalz deel uitmaken van het bestuur van deze vereeniging, waarvan 12 jaren als lid van het Da gelijksch Bestuur, en als penningmeester van de Handelswinteravondschool. Tijdens deze periode heb ik met onzen afgetreden voorzitter, den heer Schmalz, de belangen van de Handelswinteravond school mogen behartigen, en het is een prachtige gedachte, hier te kunnen verklaren, dat ik steeds op de meest aangename wijze hierop zal kunnen terug zien. Waar het gold de belangen van de Handelswinter avondschool, stond de heer Schmalz steeds op de bres en het is zeer zeker voor een groot deel aan den heer Schmalz te danken, dat de school zich in een goeden toestand mag verheugen. Mijnheer de Voorzitter, ik zal kort zijn, doch het is mij een behoefte, mijn persoonlijken dank hier uit te spreken tegenover den heer Schmalz, voor datgene, wat hij gedaan heeft voor de Handelswinteravonch school en voor de prettige samenwerking, die ik steeds van hem mocht ondervinden. De Voorzitter zegt daarna, waar de heer Schmalz geen openbare huldiging wilde, dat het bestuur toch den dank van de verecniging meende te moeten over brengen, maar dan in intiemen kring en hem dan liet eere-voorzitterschap van de vereeniging aan te bieden en hulde te brengen voor hetgeen hij voor onze vereeniging is geweest. (Algemeene instemming.) De heer J. H. Schcne zegt vele jaren met den heer Schmalz op buitengewone plcjzierigc wijze te heb ben samengewerkt en brengt hulde aan den heer Schmalz voor al hetgeen deze voor de vereeniging heeft gedaan. (Applaus.) De penningmeester, de heer C. Roggeveen, brengt daarna financieel verslag uit omtrent de Handels winteravondschool. Bij monde van den heer J. H. Schene, die samen De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagavond acht uur ten raadhuize. Voorzitter de heer Jhr. A. L. van Spengler, burge meester; Secretaris de heer J. Th. Kunnen. Do heer Kramer was afwezig met bericht van ver hindering. De notulen werden vastgesteld. Ingekomen stukken en modedeelingen. De proefneming met de tewerkstelling van arbeiders in het vrije bedrijf is verlengd tot 1 Januari. De Ncd. R.K. bond van hotel-, café- en restaurant houders verzocht gebruik te willen maken van de gelegenheid om voor koffiehuizen o.a. dc personeele belasting te verlagen. Voorzitter merkt op, dat reeds een dergelijke ver ordening was aangenomen, zoodat dit verzoek te laat kwam. Extra subsidie aan het Burgerlijk Arm bestuur. Het Burg. Armbstuur verzocht een extra subsidie te mogen ontvangen van f 2500. Er kan volstaan worden met f 1800 in contanten, deelt Voorzitter mede, en stelde voor, deze f 1S00 toe te staan. Nu kan vermoedelijk de ontvangstpost worden ge vonden door het verhoogen van den uitgestooten post voor werkverschaffing. Deze wordt dan dus f 1800 hoogor, maar dientengevolge wordt het bedrag, wat voor werkverschaffing mag ''worden besteed, met f 1800 verlaagd. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Winkelsluiting verruimd. B. en W. stelden voor, over te gaan tot aflegging van de verklaring bedoeld bij de laatste wijziging van de winkelsluitingswet, ter verruiming van de verkoopgclegenheid op Zondag. Van de Langendijkcr Winkeliersvereniging, de sigarenwinkeliers en cenige fruithandelaren waren verzoeken ingekomen om van deze gelegenheid ge bruik te maken. Aldus wordt besloten. De gemeenterekening 1933. De gemeenterekening dienst 1933 sloot in ontvang sten op f 76.413.62, uitgaven I 75.316.73, batig saldo dientengevolge f 1096.89. In aanmerking genomen het beginsaldo van f 16295.83, is de gemeente dus in 1933 ongeveer f 15000 achteruitgegaan. De kapitaaldienst gaf een voordeelig saldo aan van f 11880. Op deze cijfers worden de rekeningen goedgekeurd. De rekeningen der lichtbedrijven gaven de volgen de resultaten te zien. Gasbedrijf, winst f 2437.75 en electricitcitsbedrijf, winst f 4745. Goedgekeurd. Het burgerlijk armbestuur in 1933. Na- deelig saldo. De rekening ove rl933 van het burg. armbestuur sloot in ontvangsten op f 5116.34, uitgaven f6278.02, alzoo een nadeclig saldo opleverende van f 1151.68. Ook deze rekening werd goedgekeurd. De Voorzitter dankte do commisieleden voor hun werkzaamheden. Eveneens bracht Voorzitter eonige woorden van dank aan het adres van de heeren armvoogden ter spraken en sprak den wensch uit dat zij hun functie nog tal van jaren zullen mogen bekleeden. Bij do rondvraag vroeg de heer Groen naar de bag- gerregeling. Er is zeker nog geen adres ingekomen van de tuinbouwverenigingen Voorzitter antwoordde, dat een adres was ingeko men van de tuinbouwvereen Dc Toekomst, waarop B. en W. goedgunstig hebben beschikt. Ook is de regeling al weer door den minister goedgekeurd, zoo dat weer met rijkssteun gebaggerd kan worden. De heer Kroon was op het kerkhof geweest. Het zag er netjes uit. Dc nieuwe doodgraver had echter gevraagd om een grasmaairnachinetje. B. en W. hadden reeds besloten een dergelijk instrument aan te koopen. Hierna sluiting. met den heer Barneveld de rekening heeft nagezien, wordt tot goedkeuring geadviseerd. Aldus besloten. Dë VDOTO. dankt den penningmeester voor zijn ge houden beheer. De commissie die do rekening voor volgend jaar zal nazien, zal bestaan uit de heeren Barneveld en v. d. Hoven. De heer Niestadt brengt daarna (de heer Kouse band was verhinderd) verslag uit omtrent het Bonds- congrcs, benevens het stenographisch verslag ver meldende op welke wijze geijverd is om het distrijt Alkmaar van den Ned. Middenstandsbond te split sen in een district Alkmaar en een district Schagen. Dit geschiedde mede namens 9 andere vercenigin- gen. Het resultaat was dat besloten werd om dit in het Bondsbestuur nog eens te overwegen. De voor zitter dankt den heer Niestadt voor de uitstekende wijze waarop deze de belangen van de vereeniging heeft behartigd. Volgt bestuursverkiezing. Als bestuurslid in de vacature Schmalz wordt met 14 stemmen de heer M. C. Tuinman gekozen. De heer Tuinman wordt even eens, ditmaal met 17 stemmen, als voorzitter be noemd. De heer Tuinman zegt, op de vraag van den voorzitter, of hij zijne benoeming aanneemt, dat het moeilijk is een groote figuur op Middenstandsgebied als de scheidende voorzitter was, op te volgen, te meer waar hij nog nimmer een voorzitershamer heeft gehanteerd, doch wil het probeeren. (Applaus.) De voorzitter feliciteert den heer Tuinman. Voorgesteld wordt nu als nieuw lid de heer Veenus, welke zich zal vestigen in het perceel van mevr. Wed. M. Visser. De heer Schcne heeft hier bezwaar tegen, waar dn heer Veenus woont in Assendelft en als de Zesdaag- sche nu het lokpuat is om zich als lid op te geven, is het toch niet veel. De secretaris leest artikel 5 van het Reglement voor, waaruit blijkt, dat leden kunnen zijn zij die wonen of hun zaak hebben in Schagen. De heer Schene meent, dat de heer Veenus dus geen lid kan worden. De secretaris meent, dat dit artikel zoo niet moet worden opgevat en dat dit een geval is waarin het Reglement niet voorziet en dat de vergadering moet beslissen. De heer Schene: Dan kunnen wij het Reglement wel overboord werpen. De heer Poorter is het hier mee eens. De heer Schene zegt, dat de heer Veenus kapper is en dat zijn dochter een zaak in regcnklecding gaat beginnen. Do beer Wissekerke is voor aanneming als lid. De voorzitter meent, dat het Reglement zegt dat men in Schagen moet wonen of zijn zaak hebben, dit is niet het geval, dus kan spr. het voorstel van den heer Niestadt niet in stemming brengen en wordt dus de heer Veenus niet als lid aangenomen. Wel wordt aangenomen als lid de heer D. Leijen. Bij de rondvraag merkt de heer Barneveld op dat hij inlichtingen had gevraagd bij de Kamer van Koophandel te Hoorn en later bleek dut bedoelde persoon onder curateele stond wegens verkwisting. Is daar nu niets aan te doen dat ook zoo iets wordt medegedeeld? vraagt spr. Zal worden onderzocht. Sluiting. W1ERINGER WAART) De vergadering van de afd. Wieringerwaard van den Ned. Bond van Boerinnen en Plattelandsvrou wen, welke Donderdagavond onder leiding van Mevr. M. Visser—Bakker in de kolfbaan van den heer van der Woude werd gehouden, was maar ^oer uitstekend bezocht. Ruim 60 dames waren pre sent. Bij de opening werd in 't bijzonder welkom gehee- ten Mevr. Wiersma, die dezen avond een lezing zou houden met als onderwerp: Vrouwen en Volkskunst in Zweden. Spreekster begon tc vertellen, dat zo tijdens een congres in Zweden aldaar zulke belangrijke dingen had meegemaakt, die h.i. wel dc moeite waard wa ren om er het een en ander over te vertellen. Zwe den is romantisch, zoowel 't land als do bevolking. Mooie natuur, rijk aan bosch en zeer veel rotsen en heuvels. In 't Zuiden van Zweden mooie weilanden, doch hoe meer naar 't Noorden, hoe racer rotsach tige bodem. De winter is er veel langer dan de zo mer. Er zijn maar weinig zomersche dagen. Omdat de winter nu zoo lang is, wordt cr door de vrouwen veel aan weefwerk gedaan, in 't bijzon der voor eigen kleeding, terwijl de mannen zich in teresseeren voor snijwerk. Verschillende typische voorwerpen had spreekster van daar meegenomen en hadden hier de volle aandacht van de dames. Men krijgt een prettigen indruk van het Zweedsche volk. Gastvrij en veel eenvoudiger dan hier. Ook heeft men daar niet zooveel standen, wat het loven pret tiger maakt. Al deze zaken werden zeer uitvoerig en op onder houdende wijze door Mevr. Wiersma verteld en na de pauze met lantaarnplaatjes en verdere toelich ting duidelijk gemaakt. De projectielantaarn deed hierbij weer goede diensten. Met de bediening had de heer Sieswcrda zich belast. Tot slot werden een paar versjes, betrekking heb bende op zomer en winter in Zweden, voorgelezen. Het was een interessante lezing. Uit het applaus van de dames bleek ook wel dat er genoten is. Nadat de voorzitter nog had medegedeeld, dat het ledental thans reeds 65 bedraagt en dat den 7den November weer een bijeenkomst zal zijn, met oud leerlingen van de huishoudschool te Schagen, werd de vergadering met een woord van dank, vooral aan Mevr. Wiersma voor haar keurige lezing, en aan den heer Sieswerda voor zijn verleende hulp bij de projectielantaarn gesloten. ZtJPE Dc Minister van Economsche Zaken heeft weder om een 8-tal ingezetenen dezer gemeente aangeschre ven over tc gaan tot opruiming van in totaal 19 hoo rnen, zulks in verband met de iepenziekte. Naar wij vernemen, zal vanwege den A.N.W.B. na bij de Burgervlotbrug een wegwijzer worden ge plaatst. aangevend de richting Petten en Camper duin. Ongetwijfeld zal deze wegwijzer in een be hoefte voorzien. Burgerlijke stand van S t.m. 11 Oct. '34. Ondertrouwd: Jasper Jak, oud 28 jaar. winkelier te Assendelft, en Margaretha Alida Schagen, oud 24 jaar, alhier; Roelof Witteveen, oud 21 jaar, land arbeider, alhier, en Geertje Lommert, oud 20 jaar te Groningen. Getrouwd: Nicolaas Daniél Matthieu Dekker, oud 30 jaar, rijksveearts, en Adriana Ludovica Lindcrs, oud 30 jaar, beiden alhier. Overleden: Geertje Rezelman, oud 77 jaar, weduwe van Gerrlt Jonker. Levenloos aangegeven een kind van Jacob Bakker en Jacoba van Liere. T ZAND. De kermis. Alweer een jaar achter den rug. De kermis 1934 staat voor de deur. Over belangstelling van dc zijde van reizende kermisexploitanten hebben we ook dit janr weer niet te klagen; diverse gelegenheden voor vermaak zijn ook ditmaal weer aanwezig. De tra- ditioneele bioscoop bij het postkantoor is ook nu weer present. De heeren caféhouders hebben even als altijd muziek voor den dans. daarbij des Maan dags uitvoering door Tholen en van Lier, bij den heer Schrieken, terwijl de heer Modder als gewoon lijk een prima gezelschap krijgt, hetwelk we! zal zorgen dc moed er wat in tc houden. Vermelden we verder dat op het voetbalveld diverse wedstrijden, w.o. hnrdloopen enz., zullen worden gehouden, even als door den heer Schrieken een hardlooperij met hindernissen is gearrangeerd. Oudergewoonte wordt door de Harddravorijvcrcen. de Volharding hier op kennis-Maandag de jaarlijk- sche draverij op den weg, hij café de Wit gehouden. Dat deze draverij dit jaar wat beloofd, laat zich in denken, gezien de lijst van dravers, welke eraan zul len deelnemen ,cn waaronder van den allereersten rang zijn. Een collectie van liefst 29 paarden werd opgegeven, n.1. Northerman B, Rdna M, Quick C, Lady Bond, Anna Bradford's Guy, Hervest Lee, Uilen spiegel. Quita, Clara Bascom, Sir Axworthy K, Tam boer, Pinkerton, Mexcrin, Saraband, Pctition, Frett- chen, Rolls Rovd, Bertha E, Marie P, Othella, Ba ron Sylvcstor, Reva D, Hetty Worthv, Our Uhlan B, Meleese, Janet Harvester, Noma B, Navarra, Bcnkcr. Zoo men ziet biedt de kermis 1934 ook weer voor elk wat wils en aller hoop zal dan ook gevestigd zijn op mooi weer, gedurende den komenden Zon dag, Maandag en Dinsdag. Rijwielpaden. We vernemen dat binnen afzienlmren tijd zal wor den aanbesteed het maken van rijwielpaden langs den Rijksweg, vanaf do Kooij tot aan ons dorp, met bijkomende werken. Waarmee dan in een zeer groote behoefte zal worden voorzien zooals ieder, die des avonds bij donker dezen zeer drukken verkeersweg heeft gefietst, zal kunnen beamen. De behoefte aau rijwielpaden wordt trouwens reeds lang gevoeld langs den geheelen Rijksweg Helder—Alkmaar. Bij het snelverkeer op dit traject legt de fietsrijder, zoo- OUDESLUIS. Donderdagmiddag ongeveer half 3 had alhier op hoek Ruigeweg een aanrijding plaats tusschcn een beladen vrachtauto, bestuurd door den heer IJ. Span jaard, aardappelhandelaar te Noordscharwoude, en een met een paard bespannen voertuig van den heer R. Slikker alhier. Het paard werd ernstig aan de borst gewond. De vrachtauto bekwam zoo goed als geen matcrieele schade. Persoonlijke ongevallen had den- gelukkig niet plaats. Door gemeenteveldwachter Homan is proces-verbaal opgemaakt. ZIJPE. Door de gemeentepolitie is een 35-jarig persoon op hecterdaad bef rapt bij het plegen van openbare schennis der eerbaarheid ln den Ruigeweg te St, Maartensbrug, in tegenwoordigheid van enkele kin deren. Tegen den dader, zekeren De L. uit Den Helder is proces verbaal opgemaakt. WIERINOEN Sportnieuws. Rijles om 10 uur. Succes-nieuws. Vrone 1Succes 1. Vertrek 12.45 uur. Succes 2M.L.D. 1. Aanvang 2 uur. H.R.G adsp. ESucces adsp B. Vertrek 11.45 uur. Drankwet. Burgemeester en Wethouders hebben ingetrokken het op naam van J. Klein te Wieringen staande ver lof A voor het perceel Brink 64, Slootdorp, en gelijk verlof verleend aan Mw. P. S. Smit—Hcijlen te Slootdorp. Dienstplicht. Bij beschikking van Z.E. den Minister van Defen sie is de dienstplichtige Simon Kuut van do lich ting 1933 met ingang van 18 October 1934 voorgoed vrijgesteld wegens kostwinnerschap. Politie. Dopr dc rijkspolitie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen N. C. P. wegens overtre ding der winkelsluitingswet en tegen J. W. cn S. H. wegens overtreding der Arbe'idswct De luxe auto van den heer J. D. Kooij kwam op den weg Haukes-Slootdorp met de vrachtauto van den heer C. Everts in botsing. De luxe auto (waarin te vens het bejaarde echtpaar T. van Westerland was gezeten), bekwam veel schade. De inzittenden kwa men gelukkig geen letsel. OU D E N I E DO P T VELD. R.K. Propagandaclub „St. Pauls". Woensdag 10 October Jl. hield de bovengenoemde vereeniging een ledenvergadering ten lokale van den heer P. Ligthart te Zijdewind. Voorzitter de heer P. Jong. Dc voorzitter opent de vergadering met Christelij» ken groet en heet de aanwezigen van harte welkom. De notulen worden overeenkomstig het voorgele- zene vastgesteld. Ingekomen stukken en mcdedeelingen. Van het Oude Papier was een schrijven binnengekomen dat «en bedrag van f 13.05 te verwachten was. Tevens werd door den secretaris een schrijven ont vangen van den secretaris van de R.K. Staatspartij, wegens niet erkenning van deze afdeeling. Het be stuur zal zich wenden tot den heer P. J. Tromp, secretaris van de kicsvere.oniging. Aan den heer Sutman Meijer zpl dank worden ge bracht voor zijn medewerking, terwijl de heer C. C. M. van Boer tot eere-voorzitter werd benoemd. Getracht zal worden te komen tot de oprichting van een Huisvlijtvereeniglng. Thans komt aan de orde Liefdewerk Oud Papier. Op voorstel van het bestuur wordt besloten dat het oud papier binnen 12 dagen na heden zal moeten zijn opgehaald. Hierna houdt dc heer P. Burgmeijcr eena lezing over het onderwerp: „Hoe kunnen wij onze winter avonden nuttig maken". Spr. acht de zelfontwikke ling in deze plaats zeer wenschelijk. Dc voorzitter brengt nog in herinnering de inte ressante lezingen, gehouden door Pater Huijsen. Ook dezen winter zullen 4 ontwikkelingsavonden worden gehouden. Daar dc heer C. G. M. van Baar zich hier voor beschikbaar stelde, zullen ook door hem twee ontwikkclingsavondcn worden gehouden, waarschijn lijk op politiek gebied. Na rondvraag volgt sluiting met christelijken groet. Voetbalprograrama voor a.s Zondag. Rood Wit I zal spelen voor de competitie tegen Z.A.P. van Anna Paulowna, niet op eigen terrein. Rood Wit 2 zal ook spelen voor de competitie tegen Con Zelo 2 van Waarland, op eigen terrein. K n E (i RAS JULIANADORP. Opening van den nieuwen tweejarigen Landbouwwintercnrsus. In een der lokalen van de O.L. school No. 1, alhier, werd Donderdagavond den tweejarigen landbouw- wintercursus geopend. Van de afdeeling Den Helder yan de Holl Mij. van Landbouw, was bijna het ge- hcele bestuur aanwezig. Voorts waren 15 cursisten waaronder 2 ouderen aanwezig, terwijl 1 zich nog zal aansluiten. Leeraar van den cursus is de heer I. J. Schroevers, hoofd ders chool alhier. Nadat aan eenige formaliteiten was voldaan, nam de heer Schoevers het woord, om te wijzen op het nut van een dergelijken cursus en dank te brengen voor de verleende medewerking. De nieuwe brug over de Doggersvaart in den Rijksweg, bij het vliegkamp „De Kooij" is thans ln zoovcre gereed, dat het verkeer daar thans wcerover geleid wordt en de houten hulpbrug op nonactiviteit is gesteld. Met de bestrating enz. is men druk bezig, zoodat binnen enkele dagen, daar een mooie ruime overgang voor het verkeer is tot stand gebracht. Aan den heer I. J. Schroevers, hoofd der O. L. school alhier Is gedurende eenige weken ziekteverlof verleend, wegens een keelaandoening.

Schager Courant | 1934 | | pagina 11