De Liberalen blazen verzamelen. Nu het trammetje naar Egmond weg is. DE HUILEBALK. De moeilijkheden in de Duitsche kerk. Kunt Ge niet slapen? AKKER.CACHETS Hauptmann opnieuw verhoord. Postvervoer Frankrijk—Engeland door middel van een raket De eerste sneeuw gevallen in Engeland. Keeft: U ao/nslechte zak&n 't lamaLl'r-lououts uw cMwnce w cIsw. kimt. Waar eens de déporté's zuchtten! Marktberichten. 3 u't de OMGEVING Uit de zweefmolen gevallen. Tegen fascisme en voor constitntioneele monarchie. Amsterdam: Gisteravond hield voor een stampvolle /.aal de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond" een openbare vergadering in het Concert gebouw. Deze vergadering was bedoeld als een demonstratie voor het behoud van onze Constitutioneele Monarchie en tegen de dictaturen van den enkeling. Als perste voerde mevr. Boissevain—Pijnappel, lid van dc Provinciale Staten van Noordhohlland het woord over: „Heft het vaandel." Er is, zoo begon spr., slechts één vraag in dezen lijd: „Hoe komen wij uit liet moeras?" En bet antwoord hierop kan niet an dere luiden dan door alle partijbelangen op zij te zetten en schouder aan schouder te staan. De fascis tische methoden zijn niet-Nederlandsch en niet libe raal. Vooral op hot jonge geslacht drukt dezen tijd zwaar, maar juist naar dit jonge geslacht ziet het liberalisme uit. Heft het vaandel, weest trotsch op uw liberalisme en draagt het overal in den lande uit. lu plaats van dr. S. C. B. Biercma, die wegens zieklo was verhinderd, sprak dr. I. H. J. Vos, wet houder van Amsterdam, over „Dictator of Constitu tioneele Monarchie." Dr. Vos meent dat een beschaafd volk onder een dictatuur niet leven kan. De crisis kan niet nationaal worden opgelost, de dictatuur staat, een internationale oplossing in den weg. Het is in dezen tijd moer dan ooit noodig, dat wij een regeering bezitten, die zetelt op een basis van gezon de vadcrlandslievenden en die de hand weet te rei ken aan andore landen. Dictatuur hctcckcnt onder drukken van het individu. Hare Majesteit heeft ge zegd: „Wij willen blijven wie we zijn." Dit is een program, een program van Oranje en van Nederland. Na de pauze voerde wethouder Walrave Boisse vain het woord over het stadsbestuur in 1934, waar in hij do moeilijkheden schetste, waarmede B. en \V. op het oogenblik hebben te worstelen, terwijl men niet weten kan, wat de Baad besluit. Toch zullen wij het bestuur over de stad blijven voeren als het kan niet den Itaad, als bet moet zonder. Als laatste voerde Z.Kxc. Mr. J. A. Kalff het woord. Groot is spr. s waardeering vor het initiatief van de afdeeling Amsterdam, getoond door het bijeenroe pen van samenkomsten nis deze. Het spreekt van zelf, dat men zich afvraagt, hoe het met het libera lisme staat. Ook spreekt liet van zelf, dat er een ze kere critiek. een ontevredenheid hecrscht binnen do partij. De liberale partij is echter tot nog toe nooit bereid geweest, afstand le doen van de liberale vrij heidsbeginselen. Men heeft de partij dartoe gedwon gen. Is het mogelijk alleen vrijhnndelaar in Europa le zijn? Neen, dat is nu onmogelijk. W'ie denkt dat de onbeperkte eisch van vrijhandel nu nog gesteld kan worden, vergist zich. Ook ligt bemoeienis met hst bedrijfsleven op onzen weg. Spr. brengt een ceresaluut aan hen, die trachten hun bedrijf ten laste van allen staande te houden. Nog buiten de partij staat een groote groep van ar beiders. Hier ligt een taak voor de jongeren, brengt do werkenden en werkloozen do liberale beginselen bij. Zegt hen, dat medezeggenschap, overbrenging van macht op niet-verantwoordelijke commissies, een dwaasheid is. Zegt hen, dat zij in dezen benar de» tijd nog altijd kans loopen, op een nieuwe ver laging in hel belang van het algemeen. Bij ons kan hij zijn persoonlijkheid herwinnen, dat is do geeste lijke waarde van het liberalisme. Daarom voeren wij strijd tegen "het socialisme en fnsctsme. Verbindingen mot omliggende goraeen- tcn. Aanvragen van antobnsconcossios De N.V. Autobus-Onderneming van Geelcn en van den Berkhof te Heilo heeft, nu de tram Alkmaar— Egmond aan Zee is opgeheven, aan Gedeputeerde Staten van Noord-Ilolland verzocht haar dienst Eg mond aan Zee-Heilo—Alkmaar te mogen uitbrei den. Thans geeft deze dienst 8 keer per dag verbin ding, Gevraagd wordt nu 17 keer per dag te mogen rijden, namelijk van 6.30 af ieder uur uit Alkmaar en van 7.20 af ieder uur-uit Egmond aan Zee. Tevens wordt verzocht, zoodra dc nieuwe weg Egmond aan den Hoef—Heilo geheel gereed zal zijn, do route te inc-gen nemen over dezen weg, hetgeen een be langrijke bekorting is. De dienst zal dan tevens aan sluiting geven te Heilo op de treinen naar Amster dam en naar Alkmaar, terwijl reizigers die met den trein uit dezo plaatsen te Heilo aankomen, direct door kunnen reizen naar Egmond aan Zee. Tenslotte wordt verzoert standplaats te mogen innemen te Alkmaar op de Bierkade, waar de booten van de Alkmanr-Packet aankomen, om dc reizigers, die met dezo booten aankomen, direct verbinding te geven met Heilo en Egmond nan Zee. De N.V. Maatschappij Alkmaar-Packet, gevestigd te Alkmaar, heeft een concessie anngevraagd in den- zelfden geest, terwijl deze maatschappij bovendien verzoekt een nutobusdienst to mogen openen Aker slootEgmond nan Zee. Dezo diensten zullen aan sluiting geven op de treinen te Heilo, maar boven dien op do booten dezer maatschappij. De bedoeling is plaatsbewijzen af te geven Amsterdam—Egmond nan Zee. Men zal dan uit Amsterdam na 'n tocht met do booten der Alkrnaar-Packct, binnen een half uur por bus aan het strand to Egmond aan Zee zijn. De maatschappij hoopt op deze wijze ook de aantrekke lijkheid van haar boottochten to verhoogen. UIT DB FILMWERELD. Waar men als geen geld mee verdient. 400 dollar per maand voor het hullen als een baby. De blonde, blnuwoogige miss Sally Belle Cox heeft zich gespecialiseerd in het huilen als een baby. Al les wat men van haar eischt voor een honorarium van vierhonderd dollar per maand is dat zij voor een radiozender huilt. Toen miss Cox te New York een haantje zocht als zweminstructrica vermoedde zij niet welk een talent in haar sluimerde. Op zekeren dag las zij in oen dagblad, dat hel ecnige wat niet voor de microfoon geïmiteerd kon worden het huilen van de baby's was. Miss Cox ging regolrecht nuar de National Broadcasting Company, waar zij examen aflegde in het babygehuil. Do com missie. die haar dit examen afnam was zoo enthou siast. dat men haar onmiddellijk engageerde. Sedert maanden speelt zij in een kleine schets „Hoe voed ik mijn kleintje op?" Zij beschikt over een groote collectie huiltoncn, klaaggeluidjcs, snik- kenken en giltonen Om steeds op de hoogte te blijven van het moderne kindergehuil wandelt zij dagelijks door de stA-1*- parken, teneinde de kinderen to beluisteren. De geestelijken in Beieren gaan voort met ongehoorzaamheid te prediken. Londen, 16 October (V.D.): Uit Mün- chcn wordt aan de Daily Tclegraph gemeld, dat de geestelijken in Beieren voortgaan on gehoorzaamheid te prediken jegens de Rijks kerk. Aan beide zijden in den kcrkelijken strijd worden thans de krachten „geconsolideerd". 19 van de 792 protcstantsche geestelijken zijn tot dc Rijkskerk overgegaan; de anderen willen een vrije kerk, welke buiten de politiek staat. Neem dan voor 'l naar bed gaan, eens zoo'n "AKKERTJE" en slaap heerlijk rustig en fijn door die VoIgtm recapf van Apo'ftakar Dumonl. "akkertjes" Ls hij thuis geweest op den dag van den moord? N e w-Y o r k. De in verband met de Lindbergh- zaak in arrest zijnde Hauptmann heeft gister voor het gerecht van Bronx verklaard, dat hij in den nacht der ontvoering in zijn woning is geweest. Hij herinnert zich duidelijk, dat hij zijn vrouw des morgens naar de bakkerij gebracht heeft, waar zij werkzaam was. Des avonds had hij zijn vrouw weer afgehaald. De vrouw vun Hauptman, de eigenaar van de bakkerij en diens vrouw verklaarden eveneens, dat Hauptmann op den dag der ontvoering thuis moet zijn geweest. Het betreft hier een Dinsdag en Haupt mann heeft zijn vrouw regelmatig Dinsdag van de bakkerij gehaald. Op de vrairg, hoe hij gekomen is aan het van Lindbergh afkomstige losgeld, antwoordde hij, het pakje onder zijn klecdingst tikken te hebben gevon den. Hij heeft het geopend, nadat het door regen vochtig was geworden. Hauptmann heeft de certi ficaten toen in een mand te drogen gelegd. Hauptmann legde zijn verklaringen rustig en per tinent af. In een halve minuut over het Kanaal van Dover naar Calais. Binnenkort zul men aan dc Engclsche kust en aan de overzijde in Frankrijk een ongewone gebeurtenis beleven, die misschien een voorl>ode zal zijn van een volkomen omwenteling op luchtvaargcbicd. Hoewel de voorbereidingen voor het groote experiment zorg vuldig geheim gehouden worden, is er toch al iets bekend geworden. Nog dezen herfst zal de eerste ra ket voor langen afstand de eerste vcrbindingsscha- kel vormen tusschen het tot nog toe slechts door vliegtuigen gevlogen traject Dover—Calais. Zooais men weet worden thans overal met raket ten gebouwd voor vluchten in de stratosfeer, proeven genomen. Zoowel dc Amerikaansche professor Goddard als verschillende Russische geleerden hebben zich jaren lang ingespannen om dit moeilijke probleem op te lossen. Nu heeft de Wcenschc ingenieur Schmiodl met behulp van zijn Duitsche collega Zücker een zeer krachtige raket geconstrueerd, waaraan men de neiuwste vindingen op dit nog onbekend terrein heeft toegepast. Zoo schijnt men b.v. de zelfwerkende hoogte- en richtingsroeren te hebben verbeterd, zoodat men be weert een raket van Engeland naar New York te kunnen richten met 600 meter maximale trefzeker heid, d.w.z. dat men op ongev. G00 M. nauwkeurig de raket kan doen landen. Dc nieuwe Schmiedl-Zückcr raket heeft de klas sieke torpedovorm, is gebouwd uit bijzonder licht metaal, bestaande uit een alluminium magnesium verbinding. De maten van het zonderlinge toestel zijn zoo ruim genomen, dat men ten minste 75 K.G. post kan vervoeren. Daar men de overtocht over het Kanaal in 35 seconden wil volbrengeen, moet zoowel dc aanvangssnelheid als de gemiddelde snelheid zeer hoog zijn, daar men de aanloop- en remtijden ln mindering moet brengen. Men heeft ten minste een snelheid van 2 K.M. per seconde noodig. Overigens werkt Schiniedl nog nan een raket die voor een stratosfeertocht zal moeten dienen en het al of niet gelukken van het experiment van den Kanaaltocht zal ongetwijfeld een groote hoeveel heid studiemateriaal opleveren, dat ertoe zal bijdra gen, dit gecdclte van de moderne techniek van de nevelen, dio het thans nog omhullen, te ontdoen. Op drie plaatsen. Londen: Met de eerste koude van het seizoen is gisteren eenigc sneeuw gevallen in Kent, in Dcr- bvshire en de Schotscho Hooglanden. Er heerscht over een groot gebied van het land ruw weer met windvlagen, dié een snelheid bereiken van 76 mijl per uur. Op verschillende plaatsen moesten gisteren reddingbooten uitvaren om hulp te bicden aan in nood vcrkecrende schepen. OFFERBLOKKEN GELICHT. In den afgeloopen nacht heeft zich een tot nu toe onbekend persoon toegang verschaft tot den R.K. Parochiekerk St. Hubertus te Gcnhout (bij Beek) in de provincio Limburg. Alle offerblokken, waarvan do inhoud bestemd was voor den bouw van een nieuwe kerk, zijn gelicht. De inhoud moet van be- teekenis zijn geweest. SLECHTE DRANKKENNERS. Vier dooden„ In de stad Arnd in Roemonb" hebben spoorwegar beiders uit een tankwagen welke gevuld was met methyl alcohol een groote hoeveelheid vloeistof ont vreemd in de onderstelling dat het echte alcohol was. Na afloop van de drinkpartij zijn vier hunner over leden, terwijl twee in levensgevaar verkeereii. De .vijf anderen zijn ernstig vergiftigd. BOTER SMOKKELEN UIT BELGIS. De dame op de fiets. Boter smokkelen blijft aan de zuidelijke grens nog het gelicfdkoosde werk, doch het zijn niet al tijd grensbewoners, die een kans wagen. In Oisterwijk werd een dame aangehouden. ?ekerc mej. v. W. uit Vught, die op haar rijwiel een doos Belgische margarine vervoerde. Behalve dat de ambtenaren boter en rijwiel in beslag namen en de vrouw bekeurden, stelden zij zich in verbinding niet den dienstgeleider te Vught. Men toog op onderzoek uit met liet gevolg, dat bij de moeder van mej. v. W., die te Cromvoirt woont, bij een huiszoeking nog 9 doozen margarine werden gevonden. Op dtn weg Goirle—Belgische grens zagen ambte naren zich verplicht op een auto te schieten, wijl de chauffeur trots een sommatie weigerde te stoppen L)e ambtenaren kenden echter den chauffeur en gin gen op onderzoek. Zij vonden den wagen op een wei de in de Stokhasselt te Tilburg. De wagen werd in beslag genomen en de chauffeur kreeg een bekeuring wegens weigering aan de sommatie om te stoppen gehoor te geven. BOMAANSLAG UIT WRAAK. Het slachtoffer uiteen gerukt. Katowitz. Nabij Katowitz kreeg een vrouw een pakket bezorgd, dat bij het openen ontplofte, waar door dc vrouw uiteen gerukt werd. liet politieon derzoek wees uit dat de bom van zeer gevaarlijke makelij was. Vermoedelijk heeft men met een wraakneming te doen. GELUKKIG AFGELOOPEN. Kind valt uit een raam van de 2e étage. In een onbewaakt oogenblik wist het 1^-jarig meisje Adriana R. in de ouderlijke woning aan de Bonisstraat in Den Hang op een stoel tc klimmen, welke voor een geopend raam op de 2e étage stond. Het kind viel uit het venster op straat, doch liep wonderlijk genoeg geen letsel op. t Thans radiostation on oliedepot. Uit Tcrrabona Baai (Louisiana), wordt gemeld Een oude Fransche bark, do „Frances Maria", die eens dienst deed voor het transport van veroordeelden naar het Duivelseiland, heeft men in de ondiepe wa teren van Terrabona Baai aan de grond gezet om te dienen als radio-station en oliedepot voor een Amerikaansche Olie-maatschappij. Het schip, ontdaan van zijn masten, zwaaiende olielampen en van zware tralies voorziene cellen, ligt thans eenzaam temidden van de hutten van tal- looze andere eenzamen, waaronder Maleicrs, Chince- zen, Indiërs en Fransche negers, die met visschen een schamel bestaan verdienen. Ofschoon het schip nooit meer de zee op zal gaan, heeft het nog steeds een bemanning, die voor het schoonhouden van het dek en het poetsen van het koper zorgt. Doch op de plaats van de kapiteinshut treft men thans een modern ingerichte radiohut aan. Do plaats, waar hot schip ligt, behoorde vrocgor tot het vasteland, doch de kustmoerassen zijn lang zamerhand onder den zeespiegel verdwenen Een der olievelden aan de kust is zoodoende een eiland geworden, dat thans uit het gezicht der kust ligt. De oliemaatschappij heeft een vaargeul laten graven tusschen het eiland en de kust en in deze vaargeul heeft men de oudo bark, die herdoopt is in „Tampico" aan den grond gezet. De ruimen zijn herschapen in olietanks en het radiostation onderhoudt de communicatie tusschen het eiland en het hoofdkantoor der maatschappij. BBOF.K OP LANGENDÏJK, 16 October 1934. 3700 Kg. aardappelen: Bevel, f 2.20—3.10, bl. eigen heimers f 1.703.10, bl. aardappelen f 3.70, 11000 Kg. uien f 2.20-2.60, driel. f 0.90—1, grove f 2.50-2.60, nep f 1.201.30, 3800 Kg. peen f 0.80-1.10. 250 Kga sla- boonen f 8.8012, 37 Kg. snijboonen f 21.20, 500 Kg. rammenas f 1.80—2.50. ltoode kool f 1—3, vroege witte kool f 0.6O—1.30, gele kool f 12.30, D. witte kool f 1.301.60, bloem kool: lichte 7.90-10.90. reus 3.70—8.90, lichte 2.10— 2.30, tomaten A 5.20—5.50, C 34. CC 2, druiven, Frankth. 17.90-20, Alicant 17.10-19.40. NOORDSCHARWOIDE. 16 October 1934 Aangevoerd: 6300 Kg. aardappelen: Friso f 2, Be vel. f 2.30, eigenh. f 2.60, hl. dito f 3, bl. aardappelen f 3.50, 17000 Kg. uien f 1.50—2.50, driel. f 0.90—1.10, grove f 2.302.60, gele nep f 11.20. Peen f 150, idem kleine 0.70, spcrcioboonen f 3— 9.70, roode kool f 1.603, witte kool f 0.80150, D. witte kool f 150—1.50. AMSTERDAM. 15 October 1934. Granen en Zaden. (Bocrennotceringen) Rogge p. 100 Kg. f 7.2.5-7.50. wintergerst f 5-5.50, Chevalier- gerst f 5.255.75, haver f 66.25, duivelvoonen f 8—9, naardeboonen f G—C.50. vale erwten f li15, karwij- zaad per 50 Kg. f 9—9.25, blauwmaanzaad p. 50 Kg. 1 X 7.508. AMSTERDAM, 15 Oct. Veemarkt. Aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit De nemarken; 385 vette koeien le kw. 5760 ct., 2e kw. 48—54 ct., 3e kw. 4046 ct. per Kg. slachtgewicht; 89 melk- en kalf koeien f 155—190, 162 vette kalve ren: le kw. 5056 ct., 2c kw. 4048 ct., 3c kw. 2640 ct. per Kg. levend gewicht; 96 nuchtere kalveren f 3—5.50, 44 schapen f 12.5017, lammeren f 710, 597 varkens: vleeschvarkens 90110 Kg. 3G37 ct., zware 3435 ct., vette 33—34 ct. per Kg. slachtge wicht; 17 paarden f 55100 per stuk. Overzicht: Runderen zeer korte aanvoer, ten ge volge van de najaarsmarkt te Purmerend, handel zeer stug; prijzen als Maandag, 8 October. Melk koeien weinig aanvoer en stille handel. Vette kal veren iets kortere aanvoer, weinig eerste kwaliteit, handel slepend en zakkende prijzen. Nuchtere kal veren gewone aanvoer, onveranderde handel en prijzen. Schapen zeer weinig aanvoer, slepende han- del, terugloopende prijzen. Varkens redelijke aan voer en stugge handel, onveranderde prijzen. Slacht- paarden Stille aanvoer en handel. WINKEL, 15 October 1934. Appelen f 1.508, peren f 17, druiven f 810, to maten f 34, slaboonen f 2.703.40, kool f 11.40, aardappelen f 1.501.70, uien f 11.10, alles per 100 pond; bloemkool f 4—5, andijvie f 2—2.50, meloenen f 68, wortelen f 0.901, alles per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 15 October 1934. Aangevoerd: 4000 Kg. witte kool f0.70. ALKMAAR, 15 Oct. Aardappelen f 3.104, gele kool f l.GO, bieten f 2.40, uien f 2.20, roode kool f 1.602.90, per 100 Kg., an dijvie f 0.76-3.10, bloemkool I f 7.50—11, II f 2—4, boerenkool f 1.60, groene kool f 1.504.50, knolselde- rio f 2.204.20, kropsla f 0.703.30, komkommers f 15 per 100 stuks, appelen f 27.50, druiven f 7— 12, peren f 1.50—6.50, spruiten f 1.50—6.50, snijhoonen f -4——12, tomaten f 1.505, witlof I f 7.5010.50 per 100 pond, prei f 2.80—4.90, raapstelen f 1.30—1.70, selderie f 0.501.30, wortelen f 1.505.50 per 100 bos, postelein 18—42 ct., spinazie 3558 ct. per bak, sla boonen f 0.85—2.25 per zak. Z IJ P E •1 ZAND. Op een schuit terecht gekomen en daar na in het Kanaal. Het breken van eer ketting de oorzaak. Zondag jl. ls door het breken van een ket ting de heer C. Groot, alhier, uit den draaienden zweefmolen geslingerd. De jon gen kwam met het hoofd op een aldaar lig gende schuit terecht en vervolgens met een plomp in het kanaal. Hij bekwam daarbij een flinke snede in het gelaat en een nat pak. Na door Dr. Oter- doom verbonden te zijn, heeft men hem thuis gebracht. HARDDRAVERIJ. Tengevolge van het zeer slechte weer is de jaar- lijksche harddravrij op kermis-Maandag, uitgaande van de Harddr. Vereen, de Volharding alhier, onder geen groote belangstelling van de zijde van het pu blick gehouden. Hoewel 29 paarden waren aangege ven, werd door een 14-tal meegeloopcn, tw. Sire Axworthy K, Noma B, Rolls Royd, Sara-Band Pin- kerton, Othclla, Mixerin, Anna Bradfords Guy, F.dna M, Navarra, Our Uhlan B, Betthy Worthy, Baron Silvester en Northerman B. Na vinnigen strijd had de wedstrijd den volgenden uitslag: 1ste prijs f 200, gewonnen door Othella, eig. S. Kuiper, Amsterdam, ber. J. v. Leeuwen Jr., 2e pr. f 100, door Rolls Royd, eig. stal H. tc Heerenveen, ber. B. de Vries, terwijl de 3o en de 4e pr. resp. f 50 en f 25 werden gedeeld door de eigenaren van do paarden Mixerin en Betthy Worthy. W I ERIN GEN. J.l. Vrijdagavond hield de muziekverecniging haar jaarvergadering. De Voorzitter sprak waardcerenda woorden tot directeur en leden voor den ijver, be toond in het verloopen jaar. Vervolgens las de .secretaris de notulen cn het jaarverslag, dit laatste was bijzonder opwekkend, gezien de mooie resultaten op de concoursen te An- dijk cn te Wicringcn, welke tevens getuigden van de taaie studie cn energie van directeur en leden. Do rekening cn verantwoording van den penning meester was in mindere mate opwekkend, n.1. wat do uitkomsten betrof, de boekhouding zelf was als naar gewoonte correct en prima in orde, doch bei- do rekeningen, van coucours en algemcene kas, slo ten met een nadeelig saldo. Alxoo hier ook crisis. Beiden heeren werd dank gebracht voor de accu rate boekhoudingen. De bestuursverkiezing leverde geen nieuws, alle aftredenden heeren C. Bosker, C. Gorter, C. Duijnker en J. Luijt, werden met groote meerderheid herkozen. De uitvoeringen voor kunstlievende leden werden vastgesteld op November en Februari in „Concordia", evenals de vrije uitvoering op len Kerstdag. Op Pnasch- en Pinksterdagen zullen er hals worden aangevraagd, en zoo mogelijk de weck over Pa- schen een uitvoering in Cinema de Haan. Over deelname concours werd in beginsel aange nomen, om aan het bondsconcours deel te nemen cn aan een nationaal concours. Een verzoek van de fanfare te Wieringermeer, lichte muziek, die door Harmonie niet meer ge bruikt werd, ten geschenke te mogen hebben, daar dc kas aldaar ook al niet gespekt is, werd algemeen goedgevonden. Na nog eenige huishoudelijke besprekingen, werd met toepasselijke woorden gesloten. NIEUWE N IET) O RP Ook boven onze gemeente heeft het van Zondag op Maandag zwaar weer geweest. B. den heer C. Goet sloeg dc bliksem in, om langs de telefoongcleiding, het huis weer te verlaten. De geleidingen en tele foondraden waren geheel vernield. Ben moment werd door de verschrikte bewoners gedacht dat de boel in brand stond, maar gelukkig is het ten slotte ge bleven bij een kleine schade en een sterke zwavel lucht. Ook langs den Leijerdijk heeft het telefoonnet be langrijke schade opgeloopcn, waardoor hot telefoon verkeer belangrijko vertraging ondervond. Do Commissaris der Koningin in do provincio Noord-Holland zal Donderdag a.s. ook N. Nicdorp bezoeken. Dc koffiemaaltijd zal in deze gemeento genuttigd worden.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2