De Brabantsche Brief van Zaterdag 20 October 1934. SCHAGER COURANT. Vijfde Blad. No. 9578 De aardappeloogst in Duitschland. Botsing tuschen motorfiets en vrachtauto. Het a.s. huwelijk van Prins George. De dood op den weg. Geheime distilleerderij ontdekt. Tegen hooge electriciteitstarieven. Tien lijken aangespoeld. Uitgebroken krankzinnige. Oppasser door olifant gedood. Koorddanseres doodgevallen. Pogingen om dooden weer levend te maken. Een handlanger van Dillinger. Ulvenhout, 16 October 1934. Menier, Na Huib de Visser, die deur zijn Carlieneke tot Minister opgeblazen wier, Steph. Schabloon, den teekenaar-Judas, Kees dn fabrikant, die z'n leven ophing aan 'n eeuwig te groot credit, Dr. Bas van Dorp, den talentvollen bohémien den reus, die deur z'n ja- loersch Anneke verrinne- wcerd wier, na Jantje Dingemans, d n zeuventigjarigen jong- sten bediende en tyran, Frank, dieën reus mee 'n ziel, die stierf aan te ycul ziel, dieën Ulvenhoutschen schoolmeester in 't verre Indië en Sjang de Boer, den kostclijken leugenèèr mee t hart van goud, na deuzen schoonen pandoer-privé, na deus serie- tiepckes-van-acht, mot ik efkens afbreken. 'k Had 't ok veuruit gezegd: nou en dan zou ik, as er vcul gebeurde op den buiten, of in de weareld, dan zou ik efkens d n optocht van die veurbijtrek kende tiepen laten stoppen. En hoe mooi ik 't ok doe, hoe ongèren, as ge da beter verstaat, dcuze week zet ik den stoet toch ef kens stil. 'k Wil weer 's praten over onzen buiten, over ons durpke, m'n akkers en bosschen, waarin 't Najaar rondspookt, «lat ge 'r stillekes van wordt. Hah, gij docht daarsjuust, da'k schrijven zou over den lesten Koningsmoord...? Amico! 't Klinkt bekaanst vreed om 't zeggen: maar daar vallen teugeswoorig net zooveul Staatshoofden as hlaaikes van de boomen en 't leste trekt me meer. In de weareld spookt 'n baldadig geweld. Op den buit en spookt 'n Goddelijk geweld. 't Leste trekt me meer! Waant politiek...? k Wou, da'k 't goeie woord kost vinden, om m'n diepe verachting te kunnen zeggen, over deuzen mot- pchappelijken kanker. Politiek. Ja! De moorden op Dolfuss, Koning Alcxander, Bar- fhou, die moorden zijn toch „maar"' harde slagen in de z.g. Hoogcre Politiek. De tientallen, die beestig opgehangen zijn om Dolfuss, de koppen die in Frankrijk straks van de lichamen zullen rollen in de manden zagemeel 't zijn toch „maar"' de slagen-terug, die in de Hoo gcre Politiek gelden as gooien munt. Zooas in de Lagere Politiek 't ellebogenwerk, 't geknoei en eerroof de middelen zijn om te komen op't eeregestoelte. En daarom: basta mee de politiek. He wogen tot <le Staats-presidentschappen, leien deur dè... gevan genissen! (Hitier, dn Moes, Macdonnald, de Vale ra enz. enz., ze hebben allemaal achter de spijlen gezeten!) Ik houw 't meer mee de gouwen vrijheid, de on betaalbare vrijheid in den buiten en daarom: Koning Alexander moge rusten in vrede; èrme Koningin-weduwvrouwke en Koningsweczcn, maar tinarmee is 't gedaan in deuzen brief. Zoo gauw as politiek bedreven kan worren zonder malkaars bloed op te freten, zonder koppen af te bakken, zonder revolutionnairc slachtingen, dan kan 'k er 'n goei woord over liooren en schrijven. Ik ben nou eenmaal op politiek gebied... Vegetariër! Menschen-eten is goed veur koppensnellers en politieke wilden. Ik kan 't nie verder brengen mee mijnen smaak, dan tot 'n verkenshammeke of kenmenaaike! Daar doe 'k 'nen moord, 'nen verkensmoord veur. En m'n Truike indertijd...! Die vrat ik eiken Zondag overnuuw op. Maar hoe maar 'k 'r opvrat, hoe dikker zij er van wier en ik... magerder. Z«xj mag 't! En zoo lust ik 't. Nóg hoor, nog! Ja, zij wil 't nie weten, maar nog! Ok... al is d'n bief dan wa taai geworren in de jaren. Da kan m'nen toeteloeris ok jiie verhelpen. 't Is toch gek, zoo gaauw as ik over algemeene dingen praat, kom ik uit bij Trui! Begin ik werendig mee Huib de Visser, dan k'oocn ik via m'nen pandoer-privé en wijlen Koning Alexander en de Politiek weer op Trui terechte. Terwijl ik 't g'ad wilde hebben over onzen schoo nen buiten, die te rouwen staat in den zwarten Octoberdag. Maar ge mot 't me maar vergeven. Gij hebt daar altijd nog minder strop aan, dan d'n eohtscheidings- advocaat. 't Eerstvolgend wanproduct na d'n politie ker. 't Gaat ok wel 's samen. Daar zijn lui, die d'ren kost verdienen in allebei diebranches". i Hoe 'k daar over denk? Ollee, daar zal 'k oew nog wel 's 'nen tiep over geven in m'nen seel tie- pekes. Zoo gaauw as ik 's 'n hui heb om m'n ziele- nient tot rust te foeteren. Da kan 'nen mensch ok wel 's deugd doen. Ons durpke is 'nen wildernis gelijk. D'n weg lec bezaaid van afgevallen blad, van afgesmakte dooie Hakken, die uit 't rauschend, 't hijgend gebomte ge sleurd zijn, deur de leste Noord-Westers. D'n sturm zoog deur onze bosschen. mee 'n la- wijt, of er 'nen spooktrein deurdenderde. Loeiend, -fluitend trok d'n Noord-Wester deur de hooge boom kruinen, die op 'r hooge masten te zwiepen ston den, as blommestengels. Krakend viel 't d<x>ie hout uit da zwiepend en zwierend gebomte, deur den aangstigen duster, die tusschen de boomen hong. Zwaar en laag dreef 'n zwarte locht dicht over de boomtoppen. En 't leek wel donder soms, zoo raasde 't Najaars- geweld in 't zwarte bosch. 'k Ben er in gegaan. 'k Wierd .'r naar toe getrokken, as 'n kind naar vermeend gevaar. En as ik binnen kwam in dieën diepen bosch- dustcr. dan heb Ik m'n eigen betrapt, op zachtjes, loerend loopen. 't Natuurgeweld mokte-n-oe kapot, 't Lawijt van den regen, die de lochten uitgeraanseld wierd, dcc ooren suizen. z«k> kladderde-n-ie op 't geblaart van boomen en struikgewas. En as ik op 'n oogenblik 'nen buigenden zwaren eik teugen mijnen schouwer voelde douwen, zooda 'k haast van de been ging, dan schrok ik van de kracht, die er spookte in dieën boschreus. 't Was werendig of ie lèèfde, toen ie me zoo aan- rokte. Druppels glipten over m'nen kop. En 'k zou nie zekers hebben kunnen zeggen, of 't zweet- of regen druppels waren, op dieën oogenblik. M'n klompen zogen vast in de gruune wegels, die as moerassen d'r eigen verloren in den kleffen dus- ter. Gelukkig kwam ik mand" teugen. 'Nen pinne- rig-natten ceker, \...s ie uit 'nen boom ge- sturmd? glipte dwars over zo'ncn moeraswegel, 'k Had 'm kunnen pakken. Maar 'k versleet 'm veur afgerukt rood eikenblad. Totdat ie. vlak veur m'n voeten, deur 't .gevaar' tot besef komend, weg schoot, dwars den weg over, in de veiligheid van den stikkedonkcr onder 't heestergewas tusschen de boomen. Sodemearel, wat. was 't eenzaam hier, nouw da dierke wegzoog in den sluipenden duster! Op 'n open plek stond d'éêrde as zuiver. Maar as 'nen kolk, zoo draaide hier d'n sturm tusschen de boschmuren. Toen slikte de èèrde m'nen klomp in. 't Was of ik weggezogen wier. En op dieën oogenblik kreeg ik 't gevoel: „Dré, wat doede gij hier. As ge nog ooit loskomt, dan weg. weg naar oew liuiske, naar oow Trui, naar 't plattebuske." En 'k trok, trok, jah! Toen moest ik effen lachen, om m'nen gekken aangst. Maar zooas ik al zee: 't groot geweld mokt oe kapot. Nekt oew zielement. 'k Gong terug. Dieper was d'n duster gevallen over 't zwoegende bosch. Geniepiger sloegen dc re genvlagen teugen d'éérde. Zwaar wier m'n broek van al 't water en as dikke dweilen sloegen de pijpen om m'n beenen. M'n voeten piepten van 't nat in m'n klompen. En rondom 't rauschend, 't donderend lawijt en geloei van den sturm, die er spookte deur de kollcsale bosschen, waar hier nooit 'n end aan komt. Amico, wat is d'n mensch 'n klein gedrocht te midden van den buiten, as ie op „vollen stoom staat". Eén douwke van zonen eik, waarvan er honclcr«lduuzenden te zwiepen staan, mokt oe klein en aangstig. Ik keerde verom. D'n koristen weg, midden deur 't gebomte, dorst ik nie te nemen, 'k Gong de wegels over en keek naar 't bietje licht, dat er boven de wegels hing. die streep van zulverzwart, die boven laangs de boschmuren loopt. Ik spoeide me, spoeide me, zoo wijd as m'n „plan ken" broek, as de zuigende wegels 't toestonden. Ik spoeide me naar de veiligheid van m'n huiske. Ik spoeide me d'n duster uit, die as zwarte, natte lakens om me henen kroelde en me vastpakte. En as ik op den durpsweg kwam, dan had ik ef kens 't gevoel van gevochten te hebben. Gevochten teugen onzichtbare monsters, die achter de meter- dikke boomen op den loer lagen. Die er kronkelden over den natten boschbojcm en oew beenen opzogen TUINBOUW. B e r 1 ij n: Officieel wordt er op gewezen dat volgens de tot dusverre beschikbare cijfers dc late aardappelen een opbrengst vertoonen van 41,8 mlllioen ton, welke opbrengst tij dens de langdurige droogte slechts op 38 millioen ton geschat werd. De oogst zal dit jaar dus nog 800.000 ton liggen boven die van het vorige jaar. INVOER POOTAARDAPPELEN EN ZAAIHAVER IN FRANKRIJK. Nieuwe voorschriften. De wnd. directeur-generaal van den Landbouw maakt bekend, dat een in het Journal Officicl van 26 September j.1. gepubliceerd decreet van 23 September d.a.v. een aantal nieuwe voorschriften bevat betref fende den handel in pootaardappelen en zaaihaver. O.a. is bepaald dat op een aan dc verpakking te be vestigen etiquet de naam en het adres van «len ver- kooper vermeld moeten zijn, alsmede de aanduiding 'van dc variëteit, een opgave van de soortzuiverheid, enz. Het decreet is onmiddellijk in werking getreden. Dc daarbij vastgestelde voorschriften hebben echter bij den invoer van Ncderlandsche pootaardappelen tot cenige moeilijkheden aanleiding gegeven. Inmiddels zijn de betrokken Fransche autoriteiten bereid bevonden cenig uitstel te verleencn. Bij een algemeene instructie van 11 October is thans aan de douane-kantoren medegedeeld, dat de ter invoer aangeboden pootaardappelen en zaaihaver in het bij zonder wat de voorgeschreven étiquetten betreft, eerst met ingang van 1 November a.s. aan dc bepalingen van het decreet van 23 September j.1. behooren te voldoen. Twee dooden. De bestuurder van den vrachtauto voortvluchtig. V.D. meldt uit Aken: Woensdagavond is te Laurensberg bij Aken een Nederlandsehe vrachtauto met groote vaart in bot sing gekomen met een motorfiets met zijspan, waar op twee Duitsche douanebeambten reden. Een van de beambten werd 15 meter weggeslingerd en was onmiddellijk dood. De andere overleed spoedig na het ongeluk. De chauffeur van den vrachtauto werd door voorbijgangers gegrepen, waarna men hem naar een politiebureau wilde overbrengen. Hij slaagde er echter in zich los te rukken en met den auto verder te rijden. Later heeft hij den auto onbeheerd laten staan. Hijzelf is niet gevonden. Men vermoedt dat hij over de Nederlandsehe grens is gevlucht. Minstens half mlllioen bezoekers te Lon den verwacht. Londen. Men venvacht, dat in de bruidsweek, voorafgaande en onmiddellijk volgende op de hu welijksinzegening van den hertog van Kent en prin ses Marina, op 29 November a.s. in de Westminster Abbey, minstens 'n half milioen bezoekers naar Lon den zullen trekken, waarhij wordt verwacht, dat de belangstelling zich voornamelijk zal concentreeren op de tentoonstelling van de huwelijksgeschenken, van 1 December af in het St. James-Palace, en ver der natuurlijk ook de huwelijksplechtigheid zelf. Die er stil te gluipen lagen in 't moeras van de verzopen wegels. Ik schepte asem tot aan m'nen broeksband toe. 'k Moest m'n ermen met geweld recht laten hangen. Ze hadden d'n gebogen, st rammen vurm of ik aan pakken moest veur 'n gevecht. Verlaten lag den durpschcn steenweg onder den verganen dag. Alleen 'nen wit gevlekten zwerfhond sloop daar weg op 'n sukkcldrafke naar... 'n plots waar ie weer verjaagd zou worren. Daar was gin dag meer te bekennen. Ik snakte naar licht, 'k Gong nie weg, veur ik wa licht gezien zou hebben. En ja! Daar hegosten de ramen van ons kerkske te gloeien in de zwarte verte. Krist Stoffers mokte de zaak gereed, veur 't October-lof van deus Maria maand. 'k Was efkens, idioot, jaloersch op den drogen Krist, die daar in da veilige, werme kerkske beschut, zijnen gaank ging. Toen zettc-n-ik 't op 'n loopen. Gaauw, rap naar Trui. Die nate dweilen van m'n beenen af. Licht! Wcrmte' Veiligheid! En as ik thuiszat, Trui uitgefoeterd was tegen „zo'ncn kwast, die 't kwaaiste weer uitzocht om te gaan bosschen", dan zuchtte-n-ik van genot, of ik ontkomen was aan iets griezeligs, iets klefferigs, iets van 'n aandere weareld. 'k Dee mee ambitie de blinden veur de ramen, ra kelde de plattebuis wa-d-op en as me 's avonds ons* kraantje te lezen zatten, dan rammelde d'n no- tenlèér z'n zware takken over onze dakpannen, dan streek ie z'n leste, lekkende blaren laangs onzen achtergevel, dat ons huiske vol was van suizelend gerucht. En as 'n sturmvlaag deur de schouw trok, loeiend en steunend, dan voelde-n-ik Trui nouw en dan aangstig gluren naar me. ,,'t Is raak, Dré, daarbuiten!" „Dan haddc daarstraks in 't bosch motten zijn, Truike!" „Veur gin geld!" „Beteekent niks, horre!" „Jaja..." „Maar 'k ben nouw toch liever in ons huiske, bij jouw, Toeteloeris." „Nog 'n werm bakske, Dré?" „Gèren!" „Suiker?" ,,'n Bietje!" De koffie was niet te zuipen! Zóó zuur! Da's altij zo'n bietje Trui's liefdesverklaring. „Wa-d-is ie zuut, Truike!" „Nie lekker...?" „Zalig wcfke! Kom hier, da'k oe opfreet." „Gek!" „Prullemuts." En zoo amico, zoo kwam hier d'n herfst op den hof. Ok 'nen schoonen tijd, man...! Veul groeten van m'nen Suikerstrooier en as altij, gin horkc minder van oewen toet a voe DRé. Vorige week zijn op de openbare wegen in Enge land 131 menschen gedood en 4466 gewond. Het cij fer doodelijke ongelukken is 13 minder dan vorige week, maar 23 hooger dan in dezelfde week van 1933. De cijfers moeten niL snel dalen, want de wegkaar- ten loopen 30 September af en een zeer grdot deel der autobezitters en de meerderheid der motorfiets rijders zette hun machines dan tot 30 Maart op stal om en half jaar wegenbelasting uit te sparen. Voor het dientengevolge sterk verminderd algemeen ver keer zijn de cijfers nog veel te hoog in vergelijking met die in andere landen. Reeds waren eenige liters alcohol ver vaardigd. Nieuwerbrug (Z.-H.): Donderdagmiddag is door den rijksveldwachter van Nieuwerburg en den gemeenteveldwachter van Rietveld, in samenwerking met eenige kommiezen een inval gedaan in de boer derij van den heer M. onder de gemeente Rietveld, «laar het vermoeden bestond, dat zich aldaar een geheime distilleerderij bevond. Bij onderzoek bleek dit juist te zijn en M. en een medeplichtige uit Gouda, werden op heeterdaad be trapt. Reeds waren eenige liters alcohol vervaardigd. De gehecle installatie en de drank werden in be- slag genomen. Tegen M. en zijn medeplichtige, die bekenden, werd proces verbaal opgemaakt. Etalages te Bussum met petroleum ver licht. Woensdag vergaderden dc winkeliers te Bussum, die deelgenomen hadden aan een 14-daagsche ver koopactie te Bussum. Zooals men weet heeft men tij«Iens die actie een lichtartie georganiseerd, waar bij de winkels en étalages verlicht werden met pe- troleumpcrsgas, als protest tegen de hooge electrici teitstarieven. De politie verbood echter de buitenver lichting. Thans is op bovengenoemdo vergadering be sloten om de volgende week gedurende Dinsdag, Woensdag en Donderdag de étalages in het geheel niet te verlichten, doch alles donker te laten. Door middel van lijsten zal men trachten een zoo groot mogelijk aantal winkeliers te krijgen, die aan deze lichtartie deelnemen, terwijl men zich tevens de medewerking wil verzekeren van de groote zaken MEER STILTE OP DEN WEG. De A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland meldt: In geheel Engeland is thans het geven van ge luidsignalen door motorrijtuigen verho«len tusschen half twaalf des avonds en 7 uur des ochtends in de bebouwde kom. Als zoodanig worden beschouwd alle wegen met straatverlichting, waarvan dc onderlinge afstand der lantaarns niet meer dan 200 yards be draagt. Norderney: Te Norddeich zijn vier reeds tot ontbinding overgegane lijken van verdronkenen ge borgen. Alle vier waren voorzien van zwemvesten. Verder is op Juist één en zijn in Nessmersiel drie lij ken aangespoeld. Op een «Ier laatsten vond men pa pieren, waaruit bleek, dat. de lijken afkomstig zijn van de bemanning van een Finschen vischlogger, die tusschen Antwerpen en Londen moet zijn vergaan. Men neemt aan, «lat alle lijken van dit schip afkom stig zijn. Tenslotte zijn nog ten Oosten van «len vuur toren op Norderney twee lijken aangespoeld. Een de zer was slechts gekleed in een gordel en sokken, ter wijl de ander een zwemvest over zijn kleeding droeg. UIT ONZE OOST. Eerst na veel moeite weer overweldigd. Een krankziningc, opgesloten in het blokhuis to Ambon, wist hieruit te breken en vluchtte naar den kampong, waar hij een ijzeren staaf kon bemachti gen, meldt do Ind. Crt. De politie was hem gauw op 't spoor, doch plotseling was hij verdwenen. Een oogenblik later word hij gesignaleerd in de voorga lerij van de residentswoning, waar hij rustig zat met een groote parang (slagwapen) in de hand. Toen de politie naderde, maakt hij weer beenen. Het liep tegen eenen en de ouders maakten zich hang, dat de krankzinnige slachtoffers zou maken onder de schoolkinderen. In een minimum van tijr waren ouders en onderwijzers gewaarschuwd. Intusschen werd de vluchtende gek door den in specteur van politic ingehaald. Toen de parang na sommatie niet werd weggeworpen, schoot de inspec teur een paar maal in «Ie lucht, maar niets hielp. Daarna werd in de richting van den grond een schot gelost. „Au!" schreeuwde de man, liet zijn wapen vallen en greep naar zijn been. Van die gelegenheid maak te de inspecteur gebruik, zich op den gevaarlijken krankzinnige te werpen. Deze bleek geweldig sterk te zijn. 't Publiek en agenten snelden op «ie worstelenden toe, maar het slachtoffer verweerde zich uit alle macht. Zelfs toen hij vastgebonden lag, trachtte hij zich om te rollen, de woedendste kreten intstootend. Dra was de dokter op t appèl, die zich genoodzaakt zag den woesten krankzinnige een injectie toe te dienen, om hem te kalmeeren. In een gerequireerden auto werd de gevangene overgebracht en terug naar 't blokhuis gevoerd. Ambon mag van geluk spreken, dat er geen drup pel bloed vergoten is geworden, zelfs niet door het schot van de politie. De krankzinnige werd zelfs door 't schot niet geraakt. Waarschijnlijk heeft hij zieti een moment ingebeeld, dat hij pijnlijk getroffen was. Het blokhuis is slechts een houten gebouw, dat met eenige moeite wel opengebroken kan worden. Opgenomen en tegen den muur geslin gerd. Een ernstig ongeluk heeft plaats gehad bij het overbrengen van een grooten olifant van den di«ï- rentuin te Hannover naar den „Zoo" te Frankfurt a.M., waarheen het dier verkocht was. Dc hoofdop passer van «len Frankfurter Dierentuin was reeds een week geleden naar Hannover gekomen om zich vertrouwd te maken met de eigenaardigheden van den olifant en daarna de leiding van het transport op zich te nemen. Er had zich reeds een zekere vriendschap tusschen hem het dier ontwikkeld. Don- «lerdagavond begaf «Ie oppasser zich in «len kooi van den olifant, waar hij iets aan den ketting verricht te. Daarbij moet het dier op do een of amlerc wijze geprikkeld zijn, want het greep «len man plotseling heet, slingerde hem tegen den muur en bracht hem met de slurf een slag op het hoof«l toe, zoodat «Ie oppasser een schedelbreuk opliep. Met moeite kon hij nog uit dc kooi komen. Ilij moest onmiddellijk «iaarna naar het siekeuhuis gebracht worden, waar hij korten tijd later is overleden. Van 13 meter hoogte. New York: In het wereldbekende Roxy- thoater is de 26-jarige koorddanseres Mary Darkin- Delphil uit een hoogte van 13 M. naar beneden ge vallen. Zij moest aan het slot van haar „nummer'* op een éénwieler over het 25 M. lange koord rijden* Kort voor zij bij het andere platform was aangeko men, waar haar man haar opwachtte, verloor zij de macht over het rijwiel en stortte met het hoofd naar beneden in de diepte. Talrijke toeschouwsters ver loren het bewustzijn, anderen kregen hysterische aanvallen, vele bezoekers verlieten het theater, of schoon de voorstelling voortgezet werd. Het artistenpaar Delphil was vroeger reeds in ver» scheidene groote theaters in Europa opgetredon. Experiment op een mensch. Be r ke I cy (Amerika). Dr. Robert Cornish, de geleerde, die een hond welke hij gedood had, weer tot leven bracht, heeft nu een menschelijk wezen ge vonden, dat zich aan zijn experimenten wil onder werpen. Het is de 24-jarige John Hawkins, welke wegens moord opgehangen zal worden. Hij hoeft zijn lichaam ter beschikking van dr. Cornish gesteld, maar of de autoriteiten dit zullen willen toeslaan, is nog niet bekend. Cornish kreeg nog een aanbieding van een ze ventigjarig man. Dan Wooley genaamd, doch hij weigerde het aanbod te accepteeren, daar de proef neming met moord gelijk zou staan. Met Hawkins is het een ander geval. In Californië worden de ver oordeelden op een stellage gezet, waarna de grond onder hem weg zinkt. Cornish heeft voorgesteld om den man gewoon op te hangen, daar dit heter uitkomt voor zijn experi ment. Cornish heeft verder de plaatselijke autoriteiten geraadpleegd of hij wegens mooni vervolgd zou kunnen worden als hij iemand van het leven be rooft en hem daarna weer tot leven brengt. De au toriteiten meenen van niet, wanneer het experiment dan ook volledig zal gelukken. Op den electrischen stoel. C o 1 u m b u s. Dinsdagavond heeft de electro- cutle plaats gevonden van Harry Pierpont, een der leden van Dillinger's bende. Zooals men zich zal herinneren, had Pierpont te zamen met een ander lid van Dillinger's bende voor eenigen tijd gotrarht, uit de gevangenis te ontsnap pen, nadat hij een der bewakers gedreigd had, met eer» uit zeep vervaardigde revolver en deze zoo doende gedwongen had. hom de sleutels te over handigen. Een der bandieten werd echter tijdens de achtervolging doodgeschoten, terwijl Pierpont even eens door schoten wer«l getroffen. Pierpont's gezicht vertoonde hij het plaatsnemen op den electrischen stoel een bitteren glimlach doch naar men kon zien, had hij te voren veel gehuild.

Schager Courant | 1934 | | pagina 17