Raad Oude Niedorp. Mushalong Radioprogramma Dereidt Uw jus met HONIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent De spoedeischende raadsvergadering, die tegen Donderdagmiddag half 4 was uitgeschreven, begon, in verband met het bezoek van den Commissaris der Koningin, pas te kwart over 4. Voorzitter de heer C. G. M. van Baar, burgemees ter, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, houdende mededeeling, dat do vergoeding, bedoeld in art. 13 der L.Ü. wet 1920 door de gemeente te be talen aan D. de Huijter, Langereis, voor schoolbezoek aan de Christelijke school te Hcerhugowaard, van zijn dochter Helena, door dit college is bepaald op t 3.08 per maand, op 80 pet. der kosten. B. en VV. stellen voor tegen dit besluit in beroep te gaan hij de Kroon en vernietiging daarvan te vragen, omdat een bijdrage van 80 pet. in de kosten in verband met het inkomen van den betrokkene en gelet op hetgeen van anderen in deze gemeente, wier kinderen vervoerd worden als bijdrage gcëischt wordt, hen te hoog voorkomt, terwijl overigens de finanticele positie «Ier gemeente roynlitcit op dit punt niet gedoogt. Zonder discussie wordt aldus besloten. Ged. Staten berichtten, dat de rekening over 1931 Is gesloten. Van do Oudercpmmissie der O. I.. school te Oude Niedorp kwam het verzoek in tot beschikbaarstel ling van een schoolokaal voor vervolgonderwijs, te geven voor rekening dier commissie. De Voorzitter herinnert er aan dat het om finan- lieele redenen niet meer mogelijk is vervolgonderwijs voor rekening der gemeente te geven en z.i. moet liet. dan ook op prijs worden gesteld, dat de oudcr- commissie voor hare rekening het onderwijs wil doen geven. Naar spr. hoeft gehoord, zal de onderwijzer liet onderwijl tegen zeer minimale vergoeding geven. Spr. gelooft niet «lat de. kosten van een verwarmd en verlicht schoollokaal veel zullen bedragen, zoo dat er alle reden is om het verzoek in te willigen. De heer Kolkman juicht het besluit van de Ouder- commissie zeer toe en verklaart zich voor inwilli ging van het verzoek. Met algemeene stemmen wordt gunstig op het verzoek beschikt. B. en W. stellen voor art. 43 der algemeene politie verordening zondanig te wijzigen, dat het sluitings uur voor de café s wordt gebracht van 10 op 11 uur 'a avonds. In de omliggende gemeenten toch is het sluitingsuur algemeen op 11 uur bepaald, hetgeen in verband met het houden van vergaderingen e.d. gewenscht is. Aldus wordt besloten. Een geldleening. B. en W. stellen voor tot het aangaan van een geldleening ad f 102000 rentende 41/» pet. en tegen een koers van 100 pet. zonder provisie, met de N.V. Bank voor Ncd. Gemeenten, en tot tijdelijk gebruik van f 7041. uit rentegevend bezit der gemeente voor financiering van buitengewone uitgaven. Van do N.V'. Bank voor Ned. Gemeenten is een bindend aanbod ingekomen tot het aangaan van deze leening, waardoor het mogelijk zal worden do met het Rijk tegen 5 pet. loopende kasgeldleeningen op 2 Januari 1935 af te lossen. Ged. Staten hebben bereids medegedeeld, geen bezwaren tegen het plan te hebben. Do Voorzitter wijst er op dat waar do gemeente voorheen geen vaste leening kon plaatsen, dit nu mogelijk is, terwijl er een gunstige markt is. De Mi nisters van Binnenlandsche Zaken en van Finan- tiën zullen hunne goedkeuring nog aan het to ne men besluit moeten hechten. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Even zoo kan de raad zich vereenigen met het voorstel van B. en W. tot hot aangaan van een kas- peldleening groot f 8000 a 4*4 pet. met dezelfde bank instelling. Dit houdt tevens in het aangaan van een rekening-courant overeenkomst met deze instelling waardoor de finantieelo afwikkeling der loopen de gemeentezaken in de toekomst belangrijk zullen worden vereenvoudigd. Do bcgrooting van den Vleeschkenrlngs- dienst. Bezuiniging wordt mogelijk ge acht. Ten aanzien van do begrooting voor 1935 van den Vleeschkeuringsdicnst in den kring Barsingerhorn Stellen B. en VV. voor, den heer Van Zoonen, afge vaardigde der gemeente in de commissie van uitvoe ring, op te dragen ten sterkste aan te dringen op verlaging der uitgaven, waardoor het mogelijk moet zijn, de bijdrage der gemeente op f 0.20 per inwoner to handhaven, in tegenstelling met het voorstel ver vat in de begrooting van den keuringsdienst, waarhij do bijdrage op f 0.27 (bij verhooging der kcurlooncn) is geraamd. FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 30. „ik ga dezen kant op,' 'sprak hij. „Ik vermoed, dat er slecht weer op komst is. Wanneer je een goede kampeergelegenheid wilt hebben vanavond, steek dun de rivier over bij de doorwaadbare plaats, en volg don linkeroever ecu paar mijl. Daar is een oude blokhut, met een kachel erin. Een paar lui bouwden liet ding een jaar of tien geleden, toen zij daar langs de rivier aan het goudwasschen waren, doch dat beeft niet lang geduurd." „Merci!" zeide Datchet. „Ik zal er naar uitkijken." Kon tmar minuten later was hij alleen met zijn lastdieren, en was daar verheugd over. want hij wantrouwde een ieder. Hij overpeinsde met bittere gevoelens, dat hij zonder den trap van dien muil ezel, thans in het zuiden van het zonnige Italië ge zeten zou hebben. Toevallig keerden zijn gedachten tot hot gezelschap, dat hij verlaten had. Hij twijfel de er niet aan, dat Mushalong zoowel als Joc dood waren. Dat Reldon en Katc ooit hun weg zouden vinden door het verlaten land, met zoo goed als geen voedsel, was nauwelijks aan te nemen Toch zou hij zich eerst heelemaal veilig voelen, wanneer hij uit Canndn was. Hij stak de rivier laat in den namiddag over, nn hijzonder vlug te zijn opgeschoten. De ellendige muil dieren waren door het doorwaadbare gedeelte ge jaagd, en toen langs den oever gedreven. Gibson had gelijk gehad; de hut l*stond nog. Aan de noorde lijke zijde was het gebouw bedekt met boommos, maar over het algemeen verkeerde het in goeden toestand. Hij dreef de beesten regelrecht naar bin nen, en stalde ze in de binnenkamer. Hij maakte de 1 achel met wat hout aan, dat ernaast lag. en, na- 'at hij de muildieren gevoederd had. begon hij met ondankbare tnak om sneeuw te smelten, teneinde •n drinken te kunnen geven. Daarna ging hij voor De Voorzitter zegt dat hij dit voorstel wel een beetje concreter heeft omschreven, dan de bedoeling van B. en W. was. De algemeene indruk van B. en W. over de begroot ing von dezen dienst is, dat er wel wat is te bezuinigen en B. en W. zouden bel op prijs stellen als onze vertegenwoordiger het zou kunnen klaar spelen dat de bijdrage por inwoner niet hooger werd clan 20 cent. De gemeenten moeten elk dubbeltje nog eens omkecren, vóór het uit to geven. Het zal gewenscht zijn don vertegenwoordi ger der gemeente geen bindend mandaat mee te ge ven, maar spr. is van oordeel, dat bet geen heksen toer zal zijn de begrooting zoodanig vast te stellen, dat met een bijdrage van 20 cent kan worden vol staan. De heer Kolkman vraagt op welke gronden B. en W. van oordeel zijn, dat er op posten besnoeid kan worden. De Yoorzitcr zegt, dat het niet gemakkelijk is om achter deze tafel zittende en niet in de zaak thuis zijnde, de posten aan te wijzen. Bij een raming van 27 cent als bijdrage per inwoner is uitgetrokken f 5400 en spr. meent nu dat aan de band van de geraamde bedragen en van de in 193:1 uitgegeven bedragen, het geen heksentoer zal zijn, ongeveer f 100 op dien geraamde» post van f 5400 te bezuini gen. Verschillende posten zijn aan den hoogen kant en kunnen naar spr.'s meening zonder bezwaar ver laagd worden. Spr. noemt bijv. den post salarissen Overal vinden verlagingen plaats, terwijl deze sala rissen naar spr. meent nog op de oude bedragen zijn gehandhaafd. We moeten nu eenmaal naar be neden en bet is niet erg als ook bij dezen dienst een kleine verlaging van salarissen plaats vindt. Dc post verzekering is geraamd op f 550, terwijl in 1933 gebtaald is f 156. De post onderhoud is ge raamd op f 400, in 1933 is betaald f 295. De commissie moet zich op het standpunt stellen, dat er zooveel mogelijk bezuinigd moet worden. We leven nu eenmaal in dien tijd en de eene gemeente wordt door den Minister van Financien in deze richting gedwongen, terwijl een andere gemeente nog vrijwillig in deze richting kan gaan. Op heel aannemlijke gronden kan dc vertegenwoordiger der gemeente op verlaging aandringen. De lieer Van Zoonen merkt op dat deze begroo ting als een zeer voorwaardelijke moet worden be schouwd, omdat do bespreking met den Minister over den steun aan destructorcn niet zóóver gevor derd is, dat daarvoor een post op de begrooting kan worden geplaatst. Spr. is bet ermee eens, dat het de taak van een overheidsbedrijf is zooveel mogelijk te bezuinigen, opdat dc bijdragen der gemeenten zoo gering mogelijk kunnen zijn. Spr. is er zelf ook voorstander van. maar spr. is daar in de commissie van uitvoering geen baas. Wat door den Voorzitter is gezegd, kan spr. volkomen onderschrijven. Hen overheidsbedrijf dat zulke bijdragen aan de aange sloten gemeenten vraagt, dient de grootst mogelijke soberheid toe te passen Dc heer Bakker acht het 't best den heer Van Zoonen vrij mandaat te geven. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt besloten. Gevolmachtigde, ook voor de verkie zingen. B. en W. stellen voor tot benoeming van den burgemeester als gevolmachtigde der gemeente naar de vergaderingen en verkiezingen voor den W.O.L.- poldcr. Dc Voorzitter deelt mede, dat hij bericht heeft ontvangen, dat hij tot Voorzitter van den W.O.L.- polricr is benoemd. Daarvoor wordt echter geëischt, bezitting in den poldér te hebben en, waar dat niet het geval is, is aan dezen cisch te voldoen, als spr. als gevolmachtigde der gemeente optreedt. Tot nu was de heer Bakker gevolmachtigde der gemeente, maar had niet bet recht om aan dc verkiezingen deel te nemen. Spr. ziet echter niet in, waarom de gevolmachtigde der gemeente dat niet zal doen. Dc heer Van Zoonen merkt allereerst op, dat hij zich in de vergadering van B. en W. zijn houding heeft voorbehouden, omdat spr. eerst wilde nagaan op welke gronden vroeger besloten was dat de ge volmachtigde niet aan de verkiezingen zou deel nemen. In dc vergadering van 5 November 1927 is dat besluit gevallen. Spr. zal niet uitvoerig op de motieven ingaan, maar wijst erop dat bij besluit van 10 April 1930 het vorenbedoeld besluit werd be krachtigd. Als spr. die liecle historie nagaat, vraagt hij zich of waarom nu van dat besluit zal worden nfgeweken. Het toen genomen besluit houdt ver band met wat vroeger gebeurd is t.a.v. burgemees ter Nagelhout. Met het oog op wat toen gebeurd is, gelooft spr. dat het geen wijs beleid zou zijn als nu een ander besluit werden genomen. Spr. acht het beter dat de vertegenwoordiger der gemeente zijn stem uitbrengt over polder/aken en aan dc bespre kingen deelneemt, maar om wat gebeurd is, acht hij het niet gewenscht dat de vertegenwoordiger deel neemt aan de verkiezingen. De heer Bakker zegt geen scrupules te willen, maar dat een gevolmachtigde niet aan verkiezingen deel neemt, vindt hij wat koud, onlogisch. Spr. oordeelt, zijn eigen behoeften zorgen. Toen de brandstof op- rankte. nam hij een bijl, en ging naar bulten om genoegzamen vooraad te verzamelen voor den nacht, want er was een bittcr-koude wind komen opzet ten. en de hut bleek nogal tochtig te zijn. Hij was druk aan het werk, toon hij toevallig in de noor delijke richting keek. Hij had een ononderbroken zicht langs de rivier van een paar mijl, want de hut was op een kleine verhevenheid gebouwd. Tot zijn groote verontrusting, zag hij dc gedaante van een man, dicht bij do doorwaadbare plaats, aan den anderen kant van de rivier. Ofschoon het meer dan een mijl afstand was, kon hij de gedaante duidelijk zien afstoken tegen de witte sneeuw, en er was Iets bekends in de wijze van loopen en de gestalte zelf. De gedaante stak de rivier over. en was oen paar minuten lang uit het gezicht verdwenen. Hij trok zich tusschen de pijnboomen terug, en wachtte. Weer kwam de figuur te voorschijn, en zijn hart bonsde hem in de keel, want hij herkende Mushalong! Hij twijfelde geen oogenblik, ofschoon zijn verstand hem trachtte te overtuigen, dat hot een onmogelijk heid was. „Mijn God," mompelde hij. want uit de houding van de zware gedaante, kon hij opmaken, dat hij de muilezclsporen volgde. Eén ding was zeker Mushalong kon noch de hut noch zijn waarnemer zien. Beiden waren ver borgen tusschen de bladeren van de hoornen. Zijn eerst werkte nu bliksemsnel. Indien Mushalong hem werkelijk op het spoor was, dan zou de hut hem onmiddellijk de verblijfplaats van zijn prooi aanwijzen, wat geen enkele reiziger zou een derge lijke gunstige plaats passé eren. F.r was nu geen tijd om de hut in te gaan, om zijn vuurwapen te halen. Hij moest Mushalong, zonder een oogenblik uitstel, vóór zijn! Terwijl hij zijn tanden op elkaar klemde, rende hij tusschen de pijnboomen door. waarbij hij op de dikke sneeuw nauwelijks ernig geluid maakte. Hij bereikte een dikken boom, wiens takken over het pad hingen, en gluurde er omheen. Mushalong was nu nog geen honderd vords van hem af, en liep thans langzamer, met zijn rechterhand op zijn zij zak. Datchet wist maar nl te goed. wat hij tusschen zijn vingers geklemd hield. Mushalong kwam hoe langer hoe dichter bij. en Datchet hield zijn adem in. Vlak bij den dikken boom kreeg Mushalong voor ZATERDAG 20 OCTOBER. HILVERSUM (301.6 M.) V.A.R.A.: S.00 Gramofoonmuziek; V.P.R.O.: 10.00 Morgenwijding; V.A.R.A.: 1015 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven; 12.00 Gramofoon muziek; 12.15 Dc Notenkrakers; 1.00 Klein-ensemhle; 2.00 Verzorging zender; 2.15 Causerie; 2.30 Klein- cuscmble; 3.30 Hollandsche humoristen op de plaat; 3.15 Mandoline-ensemble; 4.00 Reportage; 4.25 De Flierefluiters; 5.00 Letterkundig overzicht; 5.20 De Flierefluiters; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 Uit de roode jeugdbeweging; 7.00 Muziek voor twee vleu gels; 7.30 l)e Melboumerace. Verslag van den start; S.00 Herhaling S.O.S.-berichtcn; 8.03 Gramofoonmu ziek; 8.30 VARA-tooneel; 8.43 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.10 Stemmen uit, bet proletariaat; 9.30 Orkest 9.45 De trekvogels in een liedje en een praatje; 10.00 Vaz Dins en Varia; 10.15 De trekvogels; 10.30 Accor deon en piano; 10.45 De flierefluiters; 11.15 Populaire gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) K.R.O.: 8.00 Morgenconcert; 10.00 Gramofoonmuziek; 10.30 Muziekuitzcnding voor fabrieken; 11.00 Gramo foonmuziek; 11.30 Godsdienstig halfuurtje, 12.00 Po litieberichten; 12.15 De KRO-boys; 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Gramofoonmuziek; 4.45 Orkest; 5.30 Espcrantonieuws; 5.45 Orkest; 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht; 6.45 Gramofoonmuziek; 7.00 Politieberichten; 7.15 Medische causerie; 7.35 Orkest; 8.20 Praatje over den Esperantocursus; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Lezing; 8.05 Gramofoonmuziek; 9.30 Microtoon- vertelsel; 9.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Concert door de Kon. Harmonie van Den Bosch; 10.50 Vaz Dias; 10.55 Gramofoonmuziek. LUXEMBURG (1304 M.) 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Zangrecital; 8.35 Idemf 9.05 Concert; 9.45 Muzikaal programma; 10.45 Dans muziek, BRUSSEL (484 M.) I.30 Concert; 5.20 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.35 Orkest; 10.30 Gramofoonmuziek. BRUSSEL f322 MA 12.20 Concert; 6.40 Idem; 7.40 Gramofoonmuziek; 8.20 Orkest; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) II.20 Strijkorkest; 2.50 Omroeporkest; 7.05 Weensche muziek; 9.40 Concert; 10.35 Dansmuziek. BERLIJN (357 M.) 3.20 Concert; 5.40 Pianorecital; 7.35 Concert. HAMBURG (332 MA 12.20 Gramofoonmuziek; 5.20 Idem; 7.35 Radiovariété 9.40 Dansmuziek; 10.20 Variété. KEULEN (456 MA 3.20 Vroolijke muziek; 7.20 Populair concert; 7.35 Operettemuziek; 9.40 Dansmuziek. DAVENTRY (1500 MA 1.20 Orkest; 3.20 Orgelconcert; 7.50 Concert; 10.20 Kwintet; 11.20 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 7.50 Gramofoonmuziek; 8.40 Concert; 9.10 Tusschen- spel; 9.25 Dansmuziek. PARIJS PADIO (1648 MA 12.20 Populair concert;; 8.20 Gramofoonmuziek; 8.50 Opera. MILAAN (369 MA 5.30 Dansmuziek; 7.20 Gramofoonmuziek; 8.05 Opera. ROME (421 M.) •4.30 Concert; 5.15 Gramofoonmuziek. WEENEN (507 MA 3.30 Orkest; 5.05 Gramofoonmuziek; 6.40 Zangrecital 9.20 Orkest; 10.10 Idem; 11.00 Zigeunermuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Populair concert; 5.50 Gramofoonmuziek; 6.40 Solistenconcert; 8.30 Concert; 9.35 Dansmuziek. dat als men gemachtigde is. men ook aan de ver kiezingen behoort deel te nemen. De lieer Waiboer feliciteert den Voorzitter met zijn benoeming tot voorzitter van den W.O.L.-polder en hij zou het toejuichen als de raad den burge meester tot gevolmachtigde benoemde. Om onpartij dig te blijven, acht ook spr. het beter dat de gevol machtigde niet aan dc verkiezingen deei neemt. De heer Kolkman sluit zich aan bij de woorden van den heer Bakker. Er mag een voorgeschiedenjs geweest zijn, maar het is de vraag of het juist is geweest, wat vroeger besproken is. Do Voorzitter kan niet indenken, dat er omstan digheden kunnen zijn, dat het juist in het belang der gemeente is, als de gevolmachtigde der gemeen te aan dc verkiezingen deelneemt. Iets anders zou het eerst een glimp van de hut te zien. Hij bleef eerst even staan, en kwam dichter bij den boom. Het was nu een prachtige gelegenheid voor Datchet, en hij maakte er gebruik van. De achterkant van den bijl kwam met een zwaren slag op Mushalong's pelsmuts terecht, een doffe klap, en het zware li chaam zakte op dc sneeuw in elkaar. Datchet slaak te een zucht van verlichting. Hij liet zijn wapen vallen, en lichtte, met zware krachtsinspanning, do slappe gedaante in zijn armen. Twee minuten later was hij in do hut. De deur van dc binnenkamer open schoppend, legde hij zijn last op den bodem, in do smalle ruimte, welke door de muildieren was open gelaten. Ter wij! hij zich vergewiste, dat Mushalong geen bewus teloosheid voorwendde, haalde hij do revolver uit Mushalong's rechter broekzak, en ging toen een stuk touw halen. Hij bond hem dc beenen vast Ml de enkels en de knieën, en toen de handen op zijn rug. In een zittende houding werd Mushalong ste vig bevestigd aan één der dikke pilaren, welke het dak ondersteunden. Zijn hoofd viel op zijn horst, en langs zijn wenkbrauwen druppelde het bloed. Een half uur later ontwaakte Mushalong uit zijn bezwijming. Zijn gelaat zag er niet zeer fraai uit, want hot bloed int zijn wond was erlangs naar be neden gcloopen, op zijn kleeren. Van hetgeen er gebeurd was, kon hij zich geen juiste voorstelling maken, en hij had er eenigen tijd voor noodig om door een logischcn gedachtengang tot een oplossing te komen. Tegen don tijd. dat hij zoover gekomen was, stond Datchet in de deuropening, en keek hem me! samengeperste lippen aan. „Dus jij was het!" zeide Mushalong. „Er schijnt je een ongeluk te zijn overkomen." antwoordde Datchet. „Onder de gegeven omstandig heden voelde ik mij genoodzaakt je te binden." „Ja. ik hel) een ongeluk gehad," zeide Mushalong grimmig. „Ik moet toegeven, dat je tamelijk vlug bent." Het was Datchet aan te zien, dat hij besloot om de maskerade te laten varen. „Welnu, je hebt mij gevonden, als dat het Is. waar het je om te doen is," snauwde hij. „Wat ben je nou van plan te doen?" „Je bent nu aan de beurt." „Je hebt gelijk. Kun je niet gissen, wat er gaat gebeuren?" „Ik ben geen waarzegger. Maar ga je gang." ZONDAG 21 SEPTEMBER. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A.: 8.30 Vrijheidslied; 8.35 Tuinbouwhalfuurtje 9.00 Voetbalmededcclingc»; 9.02 Sociale gedachten in de Wereldliteratuur; 9.30 Octet, voor blaasinstru menten; 9.45 Cursus; 10.00 Kerkdienst vanwege de Ned. Evang. Vereen, in de Groote kerk te Leeuwar den; V.A.R.A.: 11.30 Orkest o.l.v. Hugo de Groot; A.V.R.O.: 12.00 Tijdsein; 12.01 Gramofoonmuziek; 12.30 Café-muziok; 1.00 Gramofoonmuziek; 2.00 Boe kenhalfuur; 2.30 Concertgebouw-orkest o.l.v. Bruno Walter; 4.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 4.45 Sport uitslagen; V.A.R.A.: 5.00 Orkest; 5.30 Voetbal van den dag; 5.50 Orkest; V.P.R.O.: 6.00 Lozing; 7.00 Kerkdienst; A.V.R.O.: 8.00 Vaz Dias; 8 15 Omroep orkest; 9.00 Radio-journaal; 9.15 Omroeporkest; 10.30 Gramofoonmuziek; 10.45 Kovacs Lajos en zijn orkest 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 MA N.C.R.V. 8.30 Morgenwijding; K.R.O.: 9.30 Gramo foonmuziek; 9.50 Hoogmis; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middenstandskwartiertje; 12.15 K.R.O.-orkest; 1.00 Lezing; 1.25 Dc KRO-boys; 2.00 Godsdienstonder richt voor ouderen; 2.30 Harmonie-concert 3.00 Le zing; 3.15 Gramofoonmuziek; 3.30 Harmonie-concert 4.00 Gramofoonmuziek; 4.45 Lezing; N.C.R.V.: 5.00 Kerkdienst; 6.45 Gewijde muziek. K.B.O.: 7.45 Voet baluitslagen; 7.50 Orkest: 8.25 Vaz Dias; 8.30 Het Stedelijk orkest van Maastricht; 9.15 Gramofoon muziek; 9.30 Vervolg concert; 10.00 Gramofoonmu ziek; 10.15 Vaz Dias; 10.20 Vervolg concert; 10.40 Epiloog. LUXEMBURG (1304 MA 12.00 Concert; 12.30 Dansmuziek; 1.00 Gevarieerd con cert; 1.30 Concert; 2.00 Idem; 2.30 Engelsch concert 3.00 Dansmuziek; 4.00 Gevarieerd concert; 4.45 Dans muziek; 5.00 Engelsch concert; 5.30 Dansmuziek: 7.00 Concert; 8.00 Idem; 9.00 Lichte muziek; 10 00 Vocaal concert; 10.30 Dansmuziek; 11.00 Concert. BRUSSEL (484 MA 1.30 Populair concert; 6.50 Gramofoonmuziek; 8.30 Symphonieconcert; 9.30 Idem; 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL (322 MA 10.20 Orkest; 12.20 Idem; 8.20 Populair concert; 9.20 Omroeporkest; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 MA 2.45 Concert; 7.20 Omroeporkest; 9.15 Idem; 10.20 Dansmuziek. BERLIJN (357 MA 10.50 Orgelrecital; 3.20 Orkest; 5.50 Trio; 7.20 Orkest. HAMBURG (332 MA 2.25 Middagconcert; 3.20 Omroeporkest; 7.20 Orkest; KEULEN (456 MA 3/20 Kamerorkest; 6.20 Concert; 7.35 Manncnzang; DAVENTRY (1500 MA I.20 Orkest; 2.20 Idem; 3.20 Koor; 7 20 Concert; 9.20 Hotelorkest. PARIJS POSTE PARISIEN (313 M.) 7.40 Orgelrecital; 7.55 Gramofoonmuizek: 8.10 Oude muziek. PARIJS RADIO (1648 MA 8.20 Gramofoonmuziek; 1.20 Populair concert; 8.20 Gevarieerd programma. MILAAN (369 M.) 4.35 Populair concert; 8.05 Orkest. I ROME (421 MA 3.50 Gramofoonmuziek: 5.10 Mandolinemuziek; 8.05 Concert; 9.35 Operettefragmenten. WARSCHAU (1345 M.) II.35 Concert; 6.20 Populair concert; 7.20 Ccllorecital; 9.35 Concert. WEENEN (507 M.) 11.50 Populair concert; 6.45 Concert; 10.15 Dansmu ziek; 11.40 Gramofoonmuziek. j BEROMUNSTER (540 M.) 3.20 Omroeporkest; 5.35 Dubbelkwartet; 6.40 Kamer muziek; 8.30 Mannenkoor. het nog zijn, als hier de partijverhoudingen zooda nig waren, dat het er om ging. als men de zaken naar de politieke richting ging bekijken en het zou gaan om het omslaan naar den eenen of anderen kant .De gevolmachtigde der gemeente heeft niet alleen het polderbelang in 't oog te houden, doch ook het gemeentebelang en bet gemeentebelang is veel minder eng dan het belang van een particulier. Spr. zou willen dat men het tot nu ingenomen standpunt ging verlaten. In zijn vroegere woon plaats heeft spr. dikwijls do gemeente in polders vertegenwoordigd, maar dan ook altijd aan de ver kiezingen deelgenomen. Spr. geeft gaarne de verze kering, dat hij wel uitsluitend de belangen van de gemeente op het oog zal houden. De heer Van Zoonen zegt dat het hem niet bo- „De toestand is lastig." „Dat kan ik niet inzien .Je hebt jezelf uit dien lastigen toestand gered, toen je er vandoor ging, en een moord beging twee moorden bijna. Je wilt toch niet zeggen, dat je je bekeerd hebt?" „Schei uit!" schreeuwde Datchet het bijna uit. „Tk ben een wanhopig man, Mushalong, en ie forceert een beslissing. Jij bent de cenige man, die mij in den weg staat, en je bent voor mij een bedreiging begrijp je dat?" „Ja, ik ben inderdaad een bedreiging. Daar kun je gerust donder op zeggen." „Ik ben van plan je een kans te geven." „Dnt is allemachtig edel van je!" „Bluf zal je heusch niet helpen. Wanneer j'c mij een andere keus laat, hij God, dan zal ik er ook naar handelen." „Daar twijfel ik geen oogenblik aan." „Maar, het is niet noodig. Luister eens Je bent een arm mensch, en dat zal wel nooit anders wor den. voor zoover ik erover kan oordeelen. Je weet, waarmede ik er vandoor gegaan ben. Welnu, ik zal er je een vierde deel van geven op voorwaarden." „Ga verder." .„•Mies, wat ik Je vraag, is. dat Je er mij een ont vangstbewijs voor geeft, met een verklaring, dat jij en ik dat verderop gevonden hebben. Het hetcekont, dat je meer geld zult bezitten dan je ooit tevoren In handen gehad hebt, en Hij hield op, toen hij bemerkte, dat Mushalong's uitdrukking van verachting veranderd was in één van werkelijke walging. De gespierde armen deden een bovcnmenschelijke poging om de banden te ver breken. „Jij, vuile schurk?" zeide hij. met een sterken na druk. Zou je mij een smerig aandeel willen aanbie den terwijl het lichaam van tnijn ouden makker daarginds onder de sneeuw ligt met jouw kogels in het lijf! Ik heb den heelen dag en den gehcelen nacht gezworven, om Je te pakken te krijgen, en daarvan zal niets mij afbrengen." In Datchet's gezicht kwam een leelijko trek. Hij had dit eigenlijk wel verwacht. Het liet hem niet voel keus. en hij was van plttn zich nergens door te laten weerhouden, want hij had zich er te ver in gewerkt, dan dat hij nog eenige risco mocht loopen. „Je bailt een dwaas," zeide hij op beeschen toon. „Misschcn." „Jo bindt mij de handen begrijp je dat?"

Schager Courant | 1934 | | pagina 18