Raad Broek op Langendijk 3 ÜT de OMGEVING waarborgt ponnen is om aan de zaak een politiële tintje te geven. Spr. gelooft ook dat het meermalen gc- wcnschi is dat de gevolmachtigde zijn stem uit brengt en spr. heeft volkomen het vertrouwen dat de burgemeester in het belang der gemeente zijn stem zal uitbrengen. Maar aan deze zaak is een voorge schiedenis verbonden. De zaak was zoo, dat wijlen de heer Nagelhout, gevolmachtigde was en er toen uitgewerkt is. Op welke manier, daar wil spr. niet verder op ingaan. Daarna is door den heer Ligthart voorgesteld, omdat liet niet goed gegaan was, om den gevolmachtigde niet meer aan de verkiezingen te doen deelnemen, l it piëteitsoverwegingen wil spr. dat besluit niet veranderen. De Voorzitter meent dat men zijn stem of houding niet moet bepalen door wat vroeger niet goed is gegaan. Normaal is dat de gevolmachtigde zijn stem uitbrengt, de andere toestand is niet normaal. De heer Van Zoonen stelt nu een amendement op het voorstel van R. en W. voor, een amendement, waarhij wordt bepaald dat de gevolmachtigde aan alle stemmingen deelneemt, behalve over personen. I)e Voorzitter vindt het een beetje nauw bekeken. liet amendement-van Zoonen wordt in stemming gebracht en verworpen niet 4 tegen .1 stemmen; voor stemden de heeren Waibocr, De Heer en Van Van Zoonen. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Ijsbaan en zwemgelegcnheid te Zijde wind. Staande «Ie vergadering kwam in he,t rapport van (den heer Wartcnhorst over de kosten van stichting van een zwemgelegcnheid en ijsbaan te Zijdewind. De totale kosten worden geraamd op f 1570, waar onder een post voor zand van f 480. De Voorzitter geeft den raad in overweging om aan B. en W. over te laten met de ijsclub en de eventueele zwemveroeniging te onderhandelen over de verdeeling der kosten. Den heer Kolkman komen de kosten wat laag voor en spr. kan niet anders dan van harte toe juichen als dit mooie stuk werk in de gemeente tof uitvoer kan worden gebracht. In deze kosten toch zit een belangrijk deel arbeidsloon. De heer Bakker vraagt of het wel gewenscht Is twee werken tegelijk aan te nakken. De Voorzitter zegt dat dit afhangt van het aantal werkloozen en dat dit een kwestie van uitvoering is. We zijn trouwens nog lang niet zoo ver. want eerst dient des Ministers goedkeuring te zijn ver kregen. Goedgekeurd wordt dat B. en W. met de ijsclub In onderhandeling treden. Hierna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Donderdag ten raadhuize. Voorzitter de heer P. Slot, burgemeester; secre taris de heer H. Schelhaas. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter opende met woorden van welkom en ging voor in gebed. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken. Bij gehouden kasopname bij den gemeenteontvan ger was en moest in kas zijn een bedrag van f 1017.83 De heer A. Schoon, huurder van een perceel van Papenhorn, verzocht, in verband met het donkere perspectief in het eendenhoudersbedrijf een verla ging van f 40 op f 20 per jaar aan te brengen, daar hij al eenige jaren te duur gehuurd heeft. Aangezien het adres pas gisteren is ingekomen, werd het geronvoyeerd aan B. en W. om prac-advies. Vanwege de provincie zijn de kas en hoeken van den gemeenteontvanger gecontroleerd en geen aan- ipcrkingen gemaakt. Voorgesteld werd door B. en W. over te gaan tot verlaging van de rente van eenige gehllcemngen. Het gaat hier om een leening pro resto f 23075, ren tende 4% pet. Daarvoor zal 3 maanden rente als vergoeding moeten worden betaald, zoodat men de eerste twee jaar nog geen voordeel heeft. Voor een lecning van f 0000 tegen 4 7/8 pet. moet f 60 boete worden betaald, terwijl voor die van f 2500 a 4% pet. geen vergoeding behoeft te worden gegeven. De rente van alle drie leeningen wordt teruggebracht op iVi pet.. De raad ging hiermee accoord. Voorts stelden B. en W. voor, een nieuwe reke ning-courant-overeenkomst met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten te Den Hang met een crediet van ten hoogte f 25000. Kerst was de rekening-courant f 12000. Deze verhooging wordt voorgesteld in ver hand met het feit, dat de uit keeringen voor do werk loosheidsvoorziening niet steeds op tijd plaats vin den. Als men in December niet van hot Bijk zou ontvangen, zou de gemeente in moeilijkheden kun nen komen. Dit voorstel werd aanvaard. Verder werd voorgesteld een nieuwe leges veror dening vast te stellen, naar aanleiding van het te- Vermoedelijk wel. F.n toch zul Je er nooit mede ontsnappen, Datchct. Je bent slim, dat wil ik toe geven. anders had je mij nooit te pakken gekregen. Maar weet, dat de Hel vol met slimme mcnschen zit." „Stil!" „Waarom; je bent toch niet bang, wel? Of komt het, omdat je 's nachts spoken om ie heen ziet?" Datchct nam een revolver op, en zwaaide ermede. „Bij God. ik zal...!" Een fractie van een seconde leek het erop. dat hij "m werkelijk wilde gebruiken .doch er voltrok zich een soort van reactie in hem, en hij liet het wapen weer in zijn zak glijden. „Ik zal later wel met je afrekenen," zeide hij cn liep naar buiten. Mushalong begon onmiddellijk aan zijn handen te werken, doch het eenige. wat hij ermede bereikte, was, dat hij het vel van zijn handen en beenen schuurde, want Datchet was een expert in het leggen van knoopen. en het touw was er één van sterk hennep. De tijd ging voorbij, en het werd donker. Verzwakt door zijn inspanning, gepaard met het verlies van bloed, was oorzaak, dat hij tenslotte weer in bewustcloozcn toestand geraakte. Datchet zat in de aangrenzende kamer, cn sprak aanhoudend een flesch brandewijn aan, die oorspron kelijk voor medische doeleinden bestemd was. Zijn probleem was in een acuut stadium gekomen, want hij besefte, dat Katc en Beldon wel niet ver weg zouden zijn, dnnr Mushalong zijn spoor slechts bii de uitgebrande opslagplaats kon hebben gevonden. Wat bij ook mocht besluiten, het moest in ieder geval zonder uitstel ten uitvoer worden gelegd. Maar hij schrok terug van een moord in koelen bloede. Dat was heel anders, dan het neerschieten van Joe. het geen een impulsieve daad geweest was, cn bij wijze van zelfverdediging. De brandewijn faalde de uitwerking te hebben, welke hij ervan verwarht had. Achter al de hebbe righcid en zelfzuchtigheid van zijn harde natuur, zat 'och ook een meer menschelijke trek het sportieve •nstincL llij betrapte er zich Qp. dat hij dien harden <on of a gun" in de andere immer bewonderde, die noest wetcq, dat hij op den drempel des doods EEN VERBETERING AAN HET KIPPENHOK. Wij blijven buiten de ren. Hot is veel waard, wanneer wij niet in de ren be hoeven te gaan om de kleine deurtj >s voor de kippen te openen. Wanneer men eenige handigheid heeft, om van buitenaf liet graanvoer gelijkmatig over de ren uit te werpen .is liet betreden van de ren ook geheel overbodig. Met een paar garenklossen, spij kers en stukken stevig touw maken wij in een öogen- blik een kleine installatie, waarmee wij de kippen den toegang tot de ren kunnen ontsluiten. In den zijwand wordt oen haak gedraaid, waaraan het touw kan worden bevestigd, zoodat het deurtje dén geheelen dag openblijft. TE VOLLE BLOEMPOTTEN. Vele kamerplanten worden te rijkelijk begoten en gaan hierdoor ten gronde; andere worden door het tegengestelde lot getroffen en gaan dood, omdat zij te weinig water krijgen. liet is ook niet gemakkelijk, om elk der planten juist datgene to geven, wat zij noodig heeft, doch als men er wat aandacht aan be steedt. bemerkt men spoedig hoe zij stuk voor stuk behandeld moeten worden. Men ziet dan ook spoedig, of planten in goede handen zijn, dan wel of,zij meer geduld dan geliefd worden. Vaak ziet men potten waarbij de aarde boven den rand uitsteekt als rijzend deeg. Misschien is dc plant te hoog geplant misschien hoeft zij inct haar wortels de aarde opgestuwd. In elk geval is het niet, zooals het behoort. Moestal wijst dit verschijn sel erop, dat he,t hoog tijd is om de planten grootere potten te geven; op het oogenblik is deze verande ring echter niet aan te hevelen, met het oog op den herfst. Voor zoover het mogelijk is, zonder de wor tels te beschadigen, moet men althans de bovenste aardlaag verwijderen om een gietrand te krijgen. Dit is nok dan wenschelijk, wanneer men de plan ten niet van boven hegiet, doch water op het onder- tettertje schenkt. Heeft men het gieten te lang verzuimd, dan kan het voorkomen, dat het van onderen opgezogen wa ter niet opstijgt tot aan de aardoppervlakte, omdat er zich in de pot een te losse laag bevindt. Dan moet men van hoven een beetje hij gieten. Geheel uitgedroogde potten worden gedurende eenige uren in water neergezet, zoolang, tot er daar binnen geen droge aarde meer is overgebleven. VRUCHTBOOMEN IN DEN WIND. Tegen het scheefwaaien. Wanneer hoornen aan den wind zijn bloot gesteld, gaan zij op den duur scheef stnan. Ook de sterkste ualen kunnen dat niet verhinderen. Vooral bij vruchtboomen is het echter zeer ongewonscht; daar om passen wij daarbij een ander middel toe, dat meer succes belooft, al schijnt het op het eerste gezicht wel wat vreemd. De hoornen worden scheef tegen dc windrichting ingeplant. Ten eerste heeft dc wind er dan minder vat op, waardoor zij krachtiger opgroeien en dikkere stammen krijgen, die de ge wone winden kunnen trotseeren. De wind kan niet meer doen, dan de stammen recht en de kronen niet noemenswaardig scheef te waaien, zooals men ziet op onze afbeelding, die achteraan twee recht geplante boomen laat zien cn op den voorgrond twee hoo rnen. die tegen dc windrichting in werden geplant. rug ontvangen van de in dc vorige vergadering aan genomen verordening. Op verlangen van God. Staten werden nog eenige heffingen toegevoegd, zoodat thans zoo goed als „niets voor niets" wordt gedaan op dc secretarie. Onycrmogenden behoeven niet te betalen voor verschillende dingen. Voorzitter merkte op, dat men nu moet ophouden om verschillende dingen uit vriendelijkheid gratis te doen. Maar de nood dringt er toe. Voorzitter ge loofde niet, dat dc inkomsten hierdoor aanmerkelijk zouden vermeerderen, doch het wordt door hoogcr- liand voorgeschreven en het is te aanvaarden. Na rondvraag volgde sluiting. LANGEND IJ K NOORDSCHARWOUDE. Propaganda-avond V.D.J.O. De V. D. Jongeren Organisatie hield Donderdag avond in Concordia een propaganda-avond. Een 45-tal personen was aanwezig. De heer J. Ootjers opende met woorden van wel kom, het doel dezer bijeenkomst uiteenzettende, n.1. tot de oprichting te komen van een afdeeling aan den Langendijk, waarvoor wel animo bestaat, meende spr. Hij dankte de dames en heeren uit Heerhugowaard, die zoo veel voor dc organisatie van dezen avond hebben gedaan. Spr. verheugde zich over de flinke opkomst, waar uit spr. opmaakte, dat men wel tot dc oprichting zou kunnen komen. De heer D. J. A. Geluk, voorzitter van het H.B. van den V.D. Jonge ren hond, verkreeg daarna het stond, en toch nog zoo strijdlustig was als een bull- dog. Niettegenstaande dat alles, moest Datchet in de eerste plaats aan zichzelf denken. Gevoelskwesties waren allemaal erg prachtig, maar... Hij huiverde, en deed meer hout op het vuur. Buiten huilde dc wind op een droefgeestige wijze. Ginds was Italië iuet zijn bloemen en zonneschijn, en niet zoo ver weg, wanneer men do moderne wijze van reizen in aanmerking nam. Ja, zijn positie was duidelijk genoeg het ging tusschen hem en Mushalong. Eén van heiden was te veel! Toch ging hij niet van de kachel vandaan, maar nam nog een flinke dosis van den heerlijken bran dewijn. Het was juist iets te veel, en alles begon om hem heen te draaien. Hij ging op een stapel hout liggen, en een paar minuten later was hij vast in slaap, cn snurkte op hemeltcrgcndo wijze. HOOFDSTUK XX. Een sportief voorstel. Toon Datchet uit zijn dronken slaap ontwaakte, was de zon reeds op. Met schrik kwam hij tot het besef, dat hij den geheelen nacht door geslapen had, zonder zijn urgent probleem op te lossen, liet was hom nu duidelijk, dat langer uitstel gevaarlijk zou zijn. Gewetensbezwaren moesten terzijde verzekerd zijn. Iemand in koelen bloede neer ie schieten, daar voelde hij niet veel voor, want hij had nog visioe nen van een antieren dooden man. Er was een an dere weg. welke hij besloot in te slaan. Langs de rivier was de sneeuw tot hooge hoopen opgewaaid. Daaronder zou iemand niet lang kunnen leven. Hij zou dc sporen kunnen verbergen, en het zou al ver in de lente zijn, voordat het bevroren lichaam van Mushalong zou worden ontdekt. Een beetje wankelend, kwam hij de binnenkamer in, cii vond zijn gevangene geheel en al wakker. Er was bloed op zijn beenen, als gevolg van de bijna bovcnmenschelijke pogingen om zijn boeien te ver breken. cn zijn oogen waren ontstoken. Met een nies sneed hij het touw door, dat zijn lichaam aan den balk hond. „Je kunt je gebed wel opzeggen", zeidc hij. woord. Spreker wees op de gezindheid van dc jon geren ten opzichte van de politiek, welke ze meestal als „zwendel" beschouwen. Het is echter van het grootste belang, dat de jeugd zich met dc politiek bemoeit Als men ziet hoe in sommige landen ten gevolge van de geringe belangstelling van het volk de regceringsvorm van democratisch in een dictato riale is veranderd, kan men zich de noodzakelijkheid daarvan indenken. Spr. wees er op, dat de V.D.J.O. geen v.d.-ers zijn. doch dat «Ie organisatie ten doel iieeft de nog niet stemgerechtigden hijeen te hou den en heeft men, omdat men geen neutrale orga nisatie kan hebben, de v. d. beginselen tot grond slag genomen. De heer Geluk behandelde daarna dc verschillende regeeringsvormen, achtereenvolgens de democratische, de autocratische, waarbij een ab soluut vorst regeert, en de ditatoriale, waarna spr. uiteenzette, waarom men den democratische»! vorm prefereerde. Dit doet men. omdat deze vorm de staatsburger tot de grootste ontwikkeling brengt. De staatsburger zal zich steeds opnieuw met do ge beurtenissen in het land bezig moeten houden. Spr. werkte dit standpunt nader uit. liet doel van het dein. bestuur moet zijn het geluk van het geheele volk, niet van groepsbelangen, zooals in fas cistische staatsinrichtingen veel heter mogelijk is. Dat kan men reeds in Duitschland zien; toen Hitier pas aan liet bewind kwam. de niet-nationaal-socia- listen er uit gooide cn dc baantjes aan de partij- genooten gaf. Het tweede element van een dem. staatsbestuur is, dat dc vertegenwoordigers in deze regeering met den wil van het geheele volk worden aangewezen. Een staatsbestuur van een dictator moet lijden tot tegenstand van hot volk cn zal een revolutie het gevolg en einde zijn. Daarvoor zijn vele voorheel den. Spr. behandelde vervolgens nog de persvrijheid 6n critiek, wat in Duitschland niet mogelijk is. zoo dat de Duitschers niet eens weten, wat er in hun eigen land gebeurt. Daardoor is de weg geopend voor dc grootste willekeur. Verder noemde spr. een groot belang voor de democratie de onafhankelijke rechtspraak en dc controle op de overheidsfinanciën, „Dat heb ik al gedaan." „Je weigert mijn laatste aanbod aan te nemen?" „Ja." „Dan laat je mij geen andere keus, dan je mond voor altijd te sluiten." „Wacht een oogenblik. Jij hebt mij een aanbod gedaan, nu zal ik er jou één maken." Datchet koek hem argwanend aan, terwijl hij den geheelen tijd op zijn hoede bleef. „Het schijnt mij toe, dat er toch nog oen heel klein beetje geweten in je schuilt, Datchet," zeide Mushalong. „Alleen lijkt het mij toe, dat het altijd wat erg laat een woordje gaat meespreken. Als ik het alleen maar hen, waar je een beetje hang voor bont, dan weet ik misschien wel een middel om mijn stilzwijgen to verkrijgen." „Wat bedoel je?" „Jij en ik hebben een allemachtig groote rekening te vereffenen, en ik zal niet eerder gerust zijn, voor dat die kwestie op de één of andere manier geregeld is. Je bent een tamelijk stevig gebouwde kerel, en jo gaat daar nogal prat op. Nu, ik mag er in dat opzicht ook wel zijn. Doe dat mes en geweer weg. onlatcn we dan daarbuiten als man tegenover man gaan staan." „Wat kan ik daarbij winnen?" „Dit. Ik zal een briefje schrijven, waarin Ik de ontvangst erken van een deel van den buit. Als je dat van mij af kunt nemen, alleen met behulp van je handen en voeten en tanden, dan zal ik verder over de geheele zaak mijn mond houden. Hoe vind je dat?" Datchet lachte toornig, want het scheen hein een impertinent voorstel, daar hij het leven van Musha long in zijn handen had. Maar na een oogenblik na denken, veranderde hij van standpunt. Zulk een ge- teekend document zou zijn positie voorzeker verster ken. en Mushalong was verzwakt door zijn ont beringen. Bovendien kwam zijn oude. sportieve aard hoven. Hij geloofde niet. dat hij voor iemand in physicke kracht, behoefde onder te doen. Het was waar, dat zijn heen niet zoo sterk was als in normale omstandigheden, maar daar tegenover stond de toe stand, waarin Mushalong verkeerde. welke Tn een dictatoriaal bewind een onmogelijkheid zijn. Dat systeem geeft aanleiding tot corruptie. Ook een groot nadeel is, dat bepaalde groepen van do bevolking op velerlei gebied worden uitgesloten, zich te ontwikkelen. Zie maar naar Duitschland met de Joden. Na een korte pauze werd de film „V.D.J.O.-flitsen" vertoond. Daarna werd door den heer Geluk de werkwijze van de organisatie uitgelegd door het vormen van studieclubs en het doen houden van inleidingc t door politici van alle richtingen, worden de politie ke inzichten van alle deze richtingen bestudeerd- Ook gewestelijk en landelijk wordt gewerkt. Spr. zou een nfd. Langendijk toejuichen, daar het platte land dan ook sterker in de organisatie is vertegen woordigd. wat dc vorming van dc politieke mee rling zal bevorderen. Tenslotte werd een afdeeling opgericht met aan» vankclijk 17 leden. NOORDSCHARWOUDE. POLITIE. Gevonden: eenige belastingplaatjes. Inl. tusschen 1112 uur ten raadhuize. Alléén de naam op een koker 'zenuw-tabletten dat men U geen waardelooze of schadelijke namaak verkoopt. DA li SINGERHORN KOLHORN. Evenals vorige jaren geeft de zangvereeniging Kolhorn haar jaarlijkschc herfstuitvoering. Doch niet, zooals wij gewoon zijn, door het opvoeren van een groot tooneeistuk. Deze keer zal dc mandoline club O.K.K, van Wioringen onder leiding van P. Jongkind de restant van den avond aanvullen. Wij weten hoe hoog of deze verceniging staat aangeschre ven, en wij raden daarom ieder aan om Zondag 21 Oct. vrij te houden en een plaats te bespreken hij de wed. Jb. Jonker. r.ALLANTSOOG Bezoek commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in deze provincie zal op Maandag 22 October a.s. 'zijn 4-jaarlijksch ambtelijk bezoek aan deze gemeente brengen, des namiddags omstreeks 1.30 uur. De gelegenheid tot het teekenen der audientielijst staat open tot uiter lijk 20 October a.s. Avonturen in Londen's achterbuurten. Op Woensdag 24 Oct. a.s. des avonds om half acht hoopt Ds. M. van Wiehen van Julianadorp in do kerk van Callantsoog een interessante lezing te hou den over „Avonturen in Londens Achterbuurten", Deze lezing betreft de rijke en veelsoirtigc ervarin gen, die de bekende Engelsche predikant Lax in Po- plar de Jordaan van Londen beleefde. De avon turen van Ds. Lax zijn nu eens spannend, dan weer ontroerend. En de humor ontbreekt geenszins. De avond zal worden afgewisseld door Orgelspel van Mevr. Brcebnart. De toegang tot de lozing is vrij en iedere belang stellende hartelijk welkom. VIERINGEN Burgerlijke stand van 5 t.m. 18 Oct. '34. Geboren: Anna Trijntje, dochter van Joh. Lont en Tr. Lont; Martien Jantinus, zoon van Alb. Lui- kens en A. A. Klink; Dirk, zoon van Jn. Kuik en J. Swart. Ondertrouwd: P. dc Haan en G. de Jongh. Bezoek Commissaris der Koningin. De Commissaris der Koningin in deze provincie bracht Donderdagmorgen een ambtelijk bezoek aan de gemeente Wieringen. Bij deze gelegenheid was van de openbare gebouwen de driekleur uitgestoken. Te ongeveer halftien arriveerde de hooge bezoeker ten gemeentehuize voor een bespreking met den Burgemeester, waarna gelegenheid tot audiëntio bestond. Vervolgens begaf het ge/.elsehap zich per auto naar Den Oever, alwaar de nieuwe o.l. school werd bezichtigd. Nadat Z. Hoogedelgestrenge zich eenige oogenblikken met het onderwijzend perso neel en enkele der leerlingen had onderhouden, werd de tocht voortgezet naar de spuisluizen en het monument op den afsluitdijk, via den Wieringer- meerpolder ging men daarna door naar dc gemeen te Winkel. Z IJ P E Burgerlijke stand van 12 t.m. 18 October. Geboren: Jan, zoon van Willem Meijers en van Elisabeth Tiel; Cornelis Wilem, zoon van Klaas do Vries en van Maria Catharina Groot. Ondertrouwd of getrouwd: Geene. Overleden: Antje Wilhelmina Jimmink, oud 73 jaar; Geertje Fransen, oud 81 jaar, weduwe van Si- tnon Smit; Klaas Rens, oud 26 jaar, ongehuwd. „Een truc, hè?" snauwde hij. „Neen een eervol voorstel. Jc kunt mij in be dwang houden, terwijl ik bezig hen. het briefje to schrijven en ik teeken het op het oogenblik. dat jij jc geweer weggooit. Daarna moet je het briefje zien te krijgen." „En ais ik hef dan heb, dan hou je verder jo mond, nietwaar?" „Natuurlijk! Ik zou wel een vervloekte idioot zijn orn nog iets te zeggen, met dat briefje tegen mij." Maar Datchet aarzelde nog. „Bang hè?" schimpte Mushalong. „Misschien vind je mij wel een beetje te pootig voor jou. Ik heb altijd wel gedacht, dat er hij die verhalen van jou heel wat opschepperij zat. Nu ik hier gekomen ben, om je op te sporen, schijn jc een trillend gevoel in jo knieën te krijgen, cn schijnt het bij jou meer vet dan spier te zijn." Dit was een grove overdrijving, want Datchet had den bouw van een slagschip, en was zoo hard als graniet. Hij was in dit opzicht buitensporig ijdel, cn Mushalong's verachtelijke opmerkingen deden zijn bloed koken. „Ik zal je eraan houden", zeide hij met heescho stem. „Maar zoo gauw als ik merk, dat je mij be driegt. dan schiet ik je neer, bij God." „Snijd het touw door. Ik ben klaar." Datcheld hield de revolver in zijn rechterhand, terwijl hij liet touw met zijn linkerhand doorsneed. Mushalong stond op, en strekte zich, onder het trek ken van pijnlijke grimassen uit. „Misschien sta je mij wel toe, dat ik eerst een paar oefeningen maak?" zeidc hij. „Ik zal je één minuut geven." Mushalong maakte zich dit korte oponthoud zoo goed mogelijk ten nutte, en onderwijl bleef de revol ver op hem gericht. Hij voelde, dat de bloedcircula tie terugkwam, en hij snakte ernaar om de oude vcete uit te vechten met den man, die eens op hem geschoten had.. „Kom naar buiten!" beval Datchet, en liep ach teruit. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 19