Van Je Mmaarsche Spoftvelden Sportberichten uit Den Helder. SPORT VAN ZONDAG Alcmaria—Hercules 1—1. Een opwindende wedstrijd, die eerst dreigde verloren te gaan en die Alcmaria verdiend had te winnen. Hot is oon moeilijk pad, dat voert naar het kam pioenschap! Iedere weck verspert een nieuwe hin dernis den weg, iedere week weer wordt van het elftal alles gevraagd, moet elke speler zich geven tot het uiterste. We weten, dat het Alcinaria-eiftal prompt en trouw bereid is te vechtten voor de over winning. Daaraan hapert het niet. Er is geen spra ke van onderschatting van den tegenstander, do zaak wordt niet to licht opgenomen. Waarom was het dan geen overwinning, die on ze withemden hun duizende getrouwen te aanschou wen hebben gegeven? Waarom werd het niet meer dan een gelijk spel? Alcmaria is den gehcelen wodstrijd door sterker geweest, meestal overwegend sterker. En toch werd de stand 11. Waarom? Er zullen er zijn, die komen met het afgezaagde en duizend malen herhaalde fabeltje van de wis pelturigheid van het geluk, van de grilligheid van het voetbalspel; er zullen cr zijn, die enkele zwakke punten zien in den aanval van onze sportparkbewo- ners. En dan hebben ze allemaal tot op zekere hoog te gelijk. Maar toch niet geheel en al. Aan pech moet een elftal zich ontworstelen. Het heeft bij ons Aleinaria nu toch waarachtig lang ge noeg geduurd daarmee. En aan alles komt een ein de. ook aan ongeluk en tegenslag. Wanneer iedere volbloed Alcmariaan al van verleden jaar af door loopend heeft geklaagd over déveine, dan is het nu toch tijd om eens over geluk te gaan spreken. Want liet is daarmee niet hcelemaal alleen toeval. Het is ook: het geluk willen grijpen. Vanzelf komen doet liet nooit. Dat zich-zeker-voelcn-vnn-zijn-zaak moet er hij onze spelers toch langzamerhand inkomen. Ver schillende uitslagen van de laatste weken hebben duidelijk genoeg bewezen, dat vrouwe fortuna iemand niet doorloopend in de steek laat. Dus: Vooruit, Alcmarianen! We vragen slechts één ding: het kampioenschap binnen Alkmaars wal len! Iets anders is er niet, iets anders interesseert ons niet! Vooruit! Vooruit! Een competitie uitspelen hctockont vechten en vechten doet men tot men heeft overwonnen of tot men er bij neervalt! Draag jullie mooie naam in eere! En denk er aan, de vol gende week, wanneer jullie tegen O.V.V.O. hebt ge speeld, hebben om vijf uur duizende Alkmaarders afgestemd op do voetbaluitslagen. Laat ons niet in de steek! Overwin! En dan verder de zwakke plekken. Ook wij geloo- ven, dat de elftal commissie er aan te pas moet ko nion. inaar toch, hij een ploeg, die in zijn voorhoede enkele spelers heeft, dio met hoofd en schouders uitsteken hoven do tweede klasse, hij zulk oen ploeg mag niet te veel aan niet-kunnen worden toegeschre ven. In elk geval hebben we hier in Alkmaar dit jaar nog geen sterkere tegenstanders gezien, terwijl twee er van het toch tot een gelijk spel wisten te brengen. Dus Alcmarianen vooruit! De wedstrijd. Eigenlijk kunnen we er kort over zijn, want vrij wel doorloopcnd is het beeld hetzelfde geweest. Alc- muria was steeds in de meerderheid. Af en too brak de Hercules-voorhoede, waarin vooral de middenvoor opviel, door. Maar resultaten leverden deze uitval len, die overigens maar heel zelden gevaarlijk wa ren, niet op. Een tweetal malen wist onze aanval den uitstekenden Hercules-doelman te passcercn, maar heide koeren had de scheidsrechter reeds ge floten wegens buitenspel. Een wegens buiten spel niet toegekend doelpunt beteekent meestal een ge miste kans. Maar bovendien werkt het zoo gemak kelijk deprimeerend op do gehoclc ploeg. Daarom Alcmaria voorhoede, deuk om buitenspel! Het is een overtreding, die vaak kan worden vermeden. Evenmin echter als Hercules, wist Alcmaria het tot scoren te brengen. Wol moest de blauwwitte doelvcrdcdiger herhaaldelijk .ingrijpen, doch hij deed dit uitstekend en hij werd daarin bijgestaan door een soldiede verdediging, waarvan de rechts back uitblonk. Zoo kwam de rust met een blanken stand. Na half time kreeg Alcmaria den zwakken wind mee en speelde bovendien op het doel aan de stads- kant, wat de heeren beter schijnt te liggen. Dus maakten we ons klaar voor een paar puntjes. Trou wens ze zaten in de lucht! Er begon een ware bele gering van het Hercules-doel en het had er van kun nen komen ook, want, helaas, er werden enkele goe de kansjes gemist. Nu begon blijkbaar de traditio- neole pech een woordje mee te spreken. Kanjers, die volkomen onhoudbaar zouden zijn geweest, vlo gen tegen do lat en stuitten in het veld terug, een kanonskogel van Keppel vloog vlak over. Het moest komen! En het kwam ook, echter, wat niemand had venvacht, aan den verkeerden kant! Een Hercules-speler zuivert het veld en geeft den bal ver naar voren, waar hij belandt bij Bijlsma, die ruimschoots gelegenheid heeft hem weg te wer ken. Hij doet het niet, begint te goochelen, verliest den hal. Hij is gepasseerd! Jonginans doet alles wat hij kan doen, hij loopt uit, doch met een zacht xollcrtjo glijdt het leder langs hcni in het net. Hercules leidtl 01. Het publiek is de wanhoop nabij. Hoe was 't mo gelijk! Totaal onverdiend, maar niettemin waar! Zou het onverwachte gebeuren, dat Alcmaria als geslagene uit het veld zou komen, niettegenstaande haar doorloopend overwicht? Of zou nu eindelijk de witte ploeg wakker zijn geworden. Een achterstand is voor Alcmaria als zoo vaak aanlei ding geweest om ter dege aan te pakken. Maar de tijd! Er restte nog een kwartier! Het had er alles van. dat het goed zou gaan! Het spel was nog slecht een paar minuten oud, toon de hal van links voor het doel werd gezet, 1 Voreboom krijgt hem op zijn voet en kogelt hem in één beweging totaal onhoudbaar in het net. Langs de lijnen ging een gebrul op, het publiek danste een Indianendans, gesticuleerend hief 't oen krijgsgeschreeuw aan! Alcmaria had qelijk gemaakt! 1—1. Aan doelpunten door Hercules werd niet meer ge dacht! Alcmaria had hot spel volledig in handen. Het beleg van het ldauw-witte doel ging door. Alcma ria vocht voor 't winnende puntje. Mnnr het mocht niet zoo zijn. Enkele seconden voor het einde plaats- ste Hamstra nog een corner achter. En toen was 't afgeloopen. De spelers. We willen niet veel zeggen. Langs het lijntje staande, is het gemakkelijk allerlei fouten en tekort,- komingen in te zien en die dan later de spelers op den rug te binden. Onze meening over de ploeg van Alcmaria als geheel is onveranderd een goede. Hc.t is een elftal dat, wat de technische bekwaamheden betreft, het tot een kampioenschap kan brengen en dat de noo- dige geestdrift, volharding en vechtlust bezit om die hoogste eer ook inderdaad uit het vuur te slee- pcn. De achterhoede is voor deze competitie zeker sterk genoeg. We hopen en vertrouwen, dat Bijlsma vandaag een lesje heeft gehad en dat liet nu met zijn gegoochel eens en vooral is afgeloopen. Het doelpunt van Hercules was zijn schuld, niets meer of niets minder. Erg is dit niet, mits hij er leering uit heeft geput. Ook met de holf-linie kan Alcmaria tevreden zijn, al wil het daarmee soms wel eens niet hcelemaal vlotten. Echter, half-backs. die zoo kunnen spelen als die van Alcmaria gedurende het laatste kwar tier, zijn in het elfal volkomen op hun plaats. De voorhoede telt twee prachtspclers: do Jong en den laatste: Gerritse, treuzel soms niet met het Gcrritso Een kleine opmerking aan het adres van wegspelen van den bal. leder taiinen geeft de ach terhoede van de tegenpartij gelegenheid zich te her stellen! Een voorhoede uitsluitend bestaande uit zulke spelers dunkt ons in Nederland welhaast een onmogelijkheid en tegen hen moeten de anderen het nu eenmaal afleggen. Dat is weer niet erg, wan neer ze zich toch nuttig weten te maken. Nu is er één speler in de voorhoede, wnarvan wc eigenlijk niets goeds hebben gezien: Hamstra. We hebben vroeger reeds eenige malen gezegd, dat de capaci teiten hem vermoedelijk niet ontbreken, maar aan bekwaamheden, die om de een of andere reden niet tot ontplooiing kunnen komen, heeft een ploeg uiter mate weinig. En dus zouden we Hamstra de vraag willen stellen of hij er uit een sportief oogpunt niet toe zou kunnen besluiten zijn plaats in het eerste elftal ter beschikking te stellen, eventueel totdat hij zijn ouden vorm heeft teruggevonden. Want op de ze wijze gaat het toch eigenlijk niet langer. Door een en ander is Alcmaria een plaatsjo op de ranglijst gedaald. Maar het derde deel van de com petitie is eerst afgewerkt, cr kan nog veel gebeuren. En de volgende week, dan wordt- er immers gewon nen! Do stand der leidende verecnigingen is thans: N.H.VJ3.-PROGRAMMA. 28 October a.s. 1 C: Twisk—M.F.C. 1 D: Schoorl—Helder 3; Wieringerwaard—Succes 2: Held. Boys 1—M.L.D.; H R.C. 3—Petten; J.V.C.— Watervogels, 2 D: D.T.S. 2—Alkm. Boys 3. 2 I HJLC 6— Helder 4; Helder 5—H.R.C. -I; DOSKO. 1Texel 2. 3 C: HauwertV.C.L.; FlevoO.K.B. 3 E: B.K.C. 2Kolhorn; OudcschildH.R.C. 6. 4 G: Held. Boys 2—Petton 2; Sint Maarten 1 Sparta 3. 4 II: Texelsche Boys—Helder 6; Watervogels 2— Cocksdorp. 4 J: V.C.L. 2—Andijk 4; Strandvogels 3—Flevo 2. 4 L: H.R.C. 7—J.V.C. 3; R.K.C. 4—Dirkshorn 2; W.- waard 2—Callantsoog 2; Held. Boys 3Watervogels 3. Adsp.: C.S.V. aVronc a: Alkmaar aD.T.S. a; A.S.V. aN. Niedorp a: D.T.S. bUitgeest b; Hel der aHelder c; Sparta aHelder b; Succes a H.R.C. a; Sparta IjHelder e; Succes b— H.R.C. e. (Alg. Sportblad). K.N.V.B.-PROGRAMMA. 28 October a.s. O.V.V.O. 6 5 1 0 16-7 11 Blauw-Wit 6 4 1 1 1813 9 Alcmaria 6 3 2 1 199 8 DOS. 5 3 0 2 14—12 C Ook do Boys vermochten het tegen K.V.V. niet verder te brengen dan een gelijk spel, 2—2. De stand is hier thans: Hollandia 5 4 0 1 14—7 8 De Volewijckers 5 4 0 1 16-8 8 Al kin. Boys 6 2 3 1 17—17 7 Een enkele blik op de doelcijfcrs is voldoende om ons to leeren, waar in dit elftal de zwakke plek ligt. Het heeft de meeste doelpunten voor van de geheele competitie, doch op Meteoor na ook do mees te tegen. Do keeper is uitstekend, dus zijn het de backs. Is daar nu niets op te vinden, Boys? Alkmaar verloor met 4—0 van Succes, en het ziet er naar uit of onzo groen-witten, die we aan 't be gin van 't seizoen de beste kansen gaven, het eerst uit de running zijn. D.O.S.K.O. I—SCHAGEN 11, 1—3. Goede wedstrijd. Naar aanleiding van het feit, dat D.O.S.K.O. in de tweede klasse onderaan bengelt, zijn wij hier eens gaan kijken, hoe de club van Stammes zoover ge zonken is. Wij hebben Zondagmiddag de wedstrijd DoskoSchagen II gezien en moeten tenslotte toege ven, dat Dosko lichter is geworden. Toch zit er pit in de I).-ploeg, wat ze ook gistermiddag demonstreer de. Het plaatsen gebeurde op zeer slechte wijze, zoo dat steeds een tegenspeler in kon grijpen, voordat de D.-speler den bal kon spelen Het Dosko elftal hangt als zand aan elkaar. De keeper en beide backs is een, daarvoor opereert de halflinic, die niet bij machte is hot spel blijvend te verplaatsen. Geheel apart op een rijtje staat dan de voorhoede, dio trachten moet de vijandelijke veste te bekogelen. Dit is niet doen lijk ah men geen steun van de halflinic heeft. Als op deze wijze de 3 voorgaande wedstrijden gespeeld zijn, dan verwondert het ons niet dat Dosko geen en kel winstpuntje heeft kunnen halen uit 4 wedstrijden. De wedstrijd ving onder leiding van den heer Koedooder aan. On middellijk moeten Zwaag c.s. optreden om erger te voorkomen. We zien achtereenvolgens J. Paulusma en De Moor over koppen. Wanneer Peetoom onbe rispelijk een voorzet geeft, huppelde de bal vroolijk voorlangs den goal, zonder dat een der overige voorwaartsen het benul had om den hal langs Del ver te deponeeren. Aan den anderen kant weet kee per Bijpost eenige goede schoten van Moerland om zeep te brengen. Het spel verplaatst zich dan weer naar do Dosko-helft, maar de S.-voorhoede weet het net niet te vinden. Als eens een enkele maal wordt geschoten, ie Delver er bij om erger te voorkomen. Wanneer 32 minuten gespeeld zijn, breekt Dosko door. Een ver schot, wat Bijpost niet kon zien, ver dwijnt langs de paal in het net, 1—0. Vlak voor de rust breekt Paulusma op goede wijze door, doch net wanneer deze in wil schieten, fluit scheidsrech ter rusten. Direct na de thee pakt Schagen flink aan. Thans spelen de geel-zwarten tegen wind. Reeds onmiddel lijk moet Delver ingrijpen. De druk op het Dosko- docl wordt steeds grootcr. Zwaag c.s. doen wat zij kunnen, maar kunnen niet verhinderen, dat Peetoom de gelijkmaker langs Delver schiet, 1—1. Na eenige Dosko-aanvallen is hc: Paulusma. die een hooge voorzet geeft. Keeper Delvcr beoordeelt den bal verkeerd en laat het leder achter hem val len. Voor alle zekerheid trapt Do Moor den bal ver der het net in, 12. Hierna krijgt S. nog een penalty to nemen, welke door J. Paulusma recht in Del- ver's handen wordt geschoten. Zoo verstrijkt de tijd. Scheidsrechter kijkt op z'n horloge, nog een halve minuut, er» warempel, ja, uit een goeden voorzet van Paulusma schiet Do Moor no. 3 in de touwen. On middellijk na don goal. fluit scheidsrechter Koedoo der, die behoorlijk leidde, oinde. S.R.C.—R.C.B. 2—5. S.RC. is het niet mogen gelukken om op R.C.B. een overwinning te behalen. Nadat R. reeds een 2—0 voor sprong had, wist P. do Ruijtcr den achterstand te vorkleincn.Na de rust is het weer R.C.B. dat de score tot 1—3 verhoogt. Nog heeft S.R.C. haar kruit ulet verschoten. Thans is het Ab Ploeger dio den achter stand wederom verqleint 2—3. Dan is het ook gedaan met S.R.C. De bezoekers weten nog tweemaal to scoren. 25. Scheidsrechter leidde goed. Het was een vrij ruwe wedstrijd. Wegens de omstandigheid dat deze Zondag be stemd is voor de tweede ronde van den K.N.V.B.- beker, is de rest z.g.n. inhaalprogramma. Afdeeling 1. 3A: K.V.V.Assendelft. 4 A: Vronc—B.K.C.; Sparta—Nieuwe Niedorp. Reserves: H.R.C. 2V.V.A. 2. K.N.V.B.-Junioren: AlcmariaWest Frisia; Z.V.V. —Hol land ia. Afd. II eerste klasse: ExcelsiorH.D.V.S. K.N.V.B. beker, 2e ronde, o.a. West-FrisiaS.D.Z.; Helder—Alkmaar; Succes—Purmersteijn; Alcmaria— H.R.C. (Sportkroniek). SCHAGEN III—DIRKSHORN L 0—2. Een bijzonder rare vertooning. Bovengenoemde wedstrijd werd door den heer Nap uit Nieuwe Niedorp gefloten op buitengewoon onpret tige wijze. De spelers hieven de baas en hij de onder geschikte. Wij voor ons dachten anders, dat de heer Nap boter bij den tijd was, want tijdens een wedstrijd hier op het Schager terrein, deed hij zich voor als een controlelid van den N.H.V.B. Naar zijn mededeeling zouden eenige spelers van bezoekers enz. wel ge royeerd worden. Thans is ons echter gebleken, dat dc heer Nap zijn fluitje heter kan verkoopen. Over den wedstrijd willen wij zeer kort zijn, daar de wedstrijd door de gedragingen van den arbiter nauwelijks het aanzien waard was. Beide partijen, zoowel Dirkshorn als Schagen namen een loopje met den arbiter. Allerlei verwikkelingen deden zich voor. Het was maar goed, dat de wedstrijd geen 10 minuten langer moest duren, want dan had een en ander ze ker erger afgeloopen. Meer en meer blijkt ons dat de N.H.V.B een zeer slecht stelletje arbiters in zijn gelederen heeft. HELDER c—SCHAGEN a. 3L Het is Schagen a niet mogen gelukken van Hel der c te winnen. Scheidsrechter Frecke, welke voor dezen wedstrijd was aangesteld (als Helder lid) leid de onpleizicrig. Nadat Helder zelfs met 30 de lei ding had gehad, wist de kleine R. v. Haren de eer nog te redden. Van den vleugel af deponeerde hij den bal achter den H. keeper. Volgende maal beter jongens. HELDER f—SCHAGEN b. 0—3. De b'tjes brachten het er beter af. Na een aardi- gen wedstrijd, die door scheidsrechter Wit op uitne mende wijze werd geleid, wisten de kleine geel-zwar ten met 3—0 over hun wit-zwarte tegenstanders te zegevieren. Goed zoo jongens, gaat zoo door! VOORWAARTS I—U.S.V. I, 2—L Onder flinke belangstelling, een mooi en goed be speelbaar terrein, laat scheidsrechter van Beek bei de aanvoerders tossen. U.S.V. is volledig en Voor waarts verschijnt met een gewijzigde opstelling. Voorwaarts wint de toss, zoodat U.S.V. aftrapt. Da delijk komen de bezoekers flink opzetten, waarbij de middenvoor een paar mooie schoten lost, maar deze komen terecht in de veilige handen van den keeper. Even later kruipt Voorw. door het oog van een naald, als de rechtsbinnen hard inkopt en de Voorwaarts-kecper den hal maar half raakt, zoodat de bal tegen den binnenkant van de paal stuit, maar de rechtsback schiet den bal vanaf de lijn het veld weer in. Nu raakt het met U.S.V. gedaan, en zien we de thuisclub een paar mooie aanvallen opzetten. Jb. Kos zet hoog voor, de middenvoor zet zijn hoold er onder, maar de keeper weet vallende den bal uit zijn doel to houden. Even later een voorzet van links, waaruit de linksbinnen met een schuin schot Voorw. de leiding geeft 10. Als er weer is afgetrapt, zien we de thuisclub steeds in den aanval, maar zonder resultaat U.S.V. bepaalt zich tot een paar snelle uit vallen, maar zc brengen het niet verder dan de bei de backs, die met forschc trappen steeds het terrein zuiveren. Met Voorw. in den aanval kondigt de scheidsrechter de rust aan. Na de thee komen de bezoekers gevaarlijk opzetten, een paar harde scho ten op het Voorw. dool leveren niets op. Wederom een snelle aanval, maar nu van links, die bij den linksbinnen belandt, deze dribbelt voorbij de heide backs, een schot, maar de Voorw. keeper grijpt op het juiste moment in, zoodat deze kans verloren is. F.en doelpunt hangt in de lucht en dit gebeurt als de rechtsbuiten voorzet, de rechtsback mist, zoodat de linksbinnen den bal vlug inschiet, 11. Na den gelijkmaker komt Voorw. geweldig opzetten, zoodat de achterhoede handen met werk krijgt te verzet ten, wat zij naar behooren doen. Vrij onverwachts komt Voorw. aan de leiding, als dc hal scherp voor het doel geplaatst wordt, de hack van U.S.V. makt don hal met de hand, het fluitje gaat, maar de linksbuiten, die is toegeloopen. heeft den bal al In geschoten, 2—1. Heel U.S.V. protesteert tegen dit doelpunt, omdat de scheidsrechter naar h. i. voor penalty floot. Toch gaat do hal naar 't midden en trapt U.S.V. weer af. Het spel wordt nu vuriger, wat den rechtsback van Voorw. noodlottig wordt, doordat hij gelijk naar den hal trapt en zijn been zoo bezeert, dat hij van verder meespelen moet af zien. Daar er geen invallers toegestaan zijn, moet de thuisclub het laatste halfuur met 10 man spelen. Het mooie raakt nu van hot spel af, doordat de thuisclub een verdedigende houding aanneemt. Toch denken we aan den gelijkmaker als U.S.V. een vrije trap krijgt te nemen, even buiten het straf- Overschrijving. Gevraagd: O. W. Niessink van A.T.S. (Gr. V.B.), naar H.R.C.; F. Zymni van West Frisia naar H.R.C. (Sp.kr.)Dr. N. D. Dijkstra van Zuidhorn naar Sport (Hoorn); P. Peetoom van Holandia naar Sport. Verleend: G. v. d. Sand van Hollandia naar Sport; per 1 Aug. 1935; D. Geerligs van Dosko naar B.K.C per 1 Aug. 1935; P. Molenaar van Kolhorn naar D.E.S. per 1 Aug. 1935. (Alg. Sportblad). Scheidsrechterscommissie. Aan de subcommissie Den Helder is toegevoegd blijkens de off. mcdedeelingen van den N.H.V.B., D. Oden te Wieringen; deze commissie bestaat nu uit: Vlam, Mol, den Draaijer, Goedknecht allen Den Hel der, en Oden. Registratie. Bij den K.N.V.B. is de naam van Meervogels, An dijk, geregistreerd als Andijker Boys. K.N.V.B.-Beker. We frisschen even de herinnering op. De eerste ronde die op 16 Sept. werd gespeeld tusschen 3e en 4e klassers, deed van onze clubs overblijven: Succes, Alkmaar, H.R.C., Helder en Purmersteijn. Daar komen nu Zondag a.s. dc tweede klassers bij. Een attractie wordt Alcmaria—H.R.C. De derde ronde komt 17 November. Dan worden dc eerste klassers ingeschakeld. Nederlandsch elftal. Ons nationaal team dat Zondag 4 November te Bern in Zwitserland in het veld komt, gaat Vrijdag's te voren weg en komt Dinsdags thuis. Men heeft wellicht reeds gelezen in dc dagbladen dat Wcber gepasseerd is. Bakhuijs traint nog steeds mee, maar het feit dat hij niet in de competitie uitkomt, is voor hem een groot nadeel. Pellikaan is nog geblesseerd. De jonge Kasteel van D.F.C. keept bij de training heel verdienstelijk. Oefenwedstrijden. De Sportkroniek licht ons in: Woensdag 24 October 's middags te Rotterdam: Ned. A elftalHongaarsch amateurelftal; Donderdag 25 Oct. 's avonds stadion Amsterdam: Ned. B-elftalHongaarsch amateurelf tal. Voetbal ter O.S.? De O. S. van Berlijn in 1936 zullen als er ten minste geen wereldoorlog is in dien tijd misschien weer voetbal te zien geven. Er is groote kans op dat tot deelneming van voetbal aan dc O. S. besloten wordt, maar men zal zich moeten onderwerpen aan de amateursbepalingen, die heel streng zijn en bij voorbeeld geen loonderving aan de spelers toestaan. We wachten af. Ajax-Stadion. De Sp.kr. spreekt de verwachting uit dat Ajax' nieuwe stadion, plaats biedende aan 20.000 toeschou wers, ter gelegenheid van Ajax—Feijenoord op 9 De cember in gebruik zal worden genomen. Wintersportpaleis. De Sportecho stelt zich voor dat de 4c Amsterdam- sche Zcsdaagsche (1935) wel niet meer in het R.A.I. gebouw gehouden zal worden. Zij rekent dan op do gebruikmaking van het geprojecteerde Wintersport paleis, waarin behalve een wielerbaan ook een kunst ijsbaan en tennisbanen plaats zouden vinden. schopgebied. Maar de linksbuiten schiet hard tegen den bovenlat Zoo verstrijkt do tijd, U.S.V. in den aanval, Voorwaarts eenigszins aan 't verdedigen. Eenige gevaarlijke doorbraken van de thuisclub le veren niets op. U.S.V. doet de laatste tien minuten nog wanhopige pogingen, om den gelijkmaker te maken ,maar dc achterhoede retourneert alles. Als even later hot eindsignaal klinkt, heeft Voorwaarts de punten thuis gehouden. De leiding was in goede handen van scheidsrechter v. Beek, die steeds op tijd ingreep als er forsch gespeeld werd. Na afloop proteseerde U.S.V. voor het 2de doelpunt, zoodat 'n penalty tegen U.S.V. genomen moest worden. Deze werd door Leek hard ingeschoten, zoodat dit protest van de baan is. Helder—Zaandijk. 4—L Goed spel van beide kanten. Helder nog steeds onge slagen op eigen terrein. Helder heeft haar eigen terreinrecord gehandhaafd. Ook Zaandijk slaagde er niet in dc withemden in ei gen home te kloppen. We waren er voor den wed strijd anders niet gerust op. Zonder Godschalk was de voorhoede geducht verzwakt en ook Kicsewetter staat nog steeds op de ziekenlijst. Maar dc withemden hebben onze verwachtingen verre overtroffen; ze speelden stuk voor stuk een goeden wedtrijd en ze vormden een geheel. Muller verdedigde zijn doel als vanouds. Ook de verdediging was er goed in, vooral Evers speelde goed. Met Leo Trap was hij wel do beste speler van het veld. Dc voorhoede heeft niet teleurgesteld en vooral Bak blonk hierin uit. Met Burger is hij tenslotte dc eenige die doelpunten kan maken. De Zaankanters waren beter als tegen de Racers cn als Helder de penalty niet had gehad, die tevens de gelijkmaker heteekende, dan hadden ze nog een redelijke kans op de overwinning gehad. Middenvoor Engel was wel de beste. De wedstrijiL Burger brengt den hal aan het rollen en al dade lijk is Helder in den aanval. Een goeden voorzet van H. de Boer wordt door Bak net naastgekopt De Zaandijkers zitten echter ook niet stil en eenmaal moet de lat redding brengen, wanneer Muller reeds gepasseerd is. Het spel gaat nu oen tijdlang op en neer. Een goed schot van Smit stopt de Zaandijk keeper even mooi. Meer moeite heeft hij echter met een hard hoog schot van B. de Boer, dat hij ternau wernood weg kan werken. Een corner van Spigt wordt door Burger in de handen van don keeper ge kopt. Aan den anderen kant moet Muller uitloopend redden, als de Zaandijk middenvoor alleen op zijn heiligdom aanstormt. Toch moet Muller het eerste zwichten; als hij oL slecht uitschiet; de Zaandijk, middenvoor vangt het leder op en deponeert het over den tQrugloopenden Muller in het net. 01. Dc wit hemden gooien er nu nog een schepje op. Voort durend zwermen de witte voorwaartsen om het goal der Zaankanters. F.n als 8 min. later Burger in het beruchte gebied gehaakt wordt, geeft de scheidsrech ter penalty, dio onhoudbaar door Burger wordt ingo- schoten. 1—1. De Zaankanters lijken iets ontmoedigd; alleen hun middenvoor blijft gevaarlijk en Muller moet tweemaal achiereen handelend optreden. Even .voor de rust wordt een mooien aanval van lielder met

Schager Courant | 1934 | | pagina 6