K.N.V.B. een even mooi doelpunt beloond, als Dirk Bak een voorzet van H. de Boer meteen inknalt(2—1). Met dezen stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na dc pauze zitten we al weer in angst en vreeze, doch de Zaandijk middenvoor is zoo vriendelijk een haast onmisbare kans voorbij te laten gaan. Uit een corner van Spigt kopt Burger goed in, doch dc kee per geeft niet thuis. Een ander maal kan de rechts back der Zaankanters een prachtige omhaal van Bur ger nog maar net uit het doel kóppen. Helder komt nu sterk in dc meerderheid en alleen dank zij den Z. keeper, blijft het langen tijd 21, doch wanneer Spigt op keurige wijze een corner neemt, loopt Bur ger al vallend den bal in het net. Een juweeltje! 3—1. Nu is Zaandijk geslagen en het verwondert nie mand meer als Smit twee minuten voor het einde no. 4 in de touwen jaagt. Texel blijft het goed doen en bond nu B.K.C. aan den zege kar. Het heeft er anders een langen tijd niet naar uitgezien dat de Texelaars nog met 41 zouden win nen. 10 min. voor tijd was de stand nog 21 en de Polderschcn stonden het Texel doel te belegeren. Doch een onverwachts schot van Witvliet deed alle illusies in rook vervliegen. OUDKARSPEL. D.T.S. 1—N.V.V. 1, 0—4. Een teleurstel lende wedstrijd. Zondag heeft Nieuwe Niedorp het klaar gespeeld om D.T.S. in eigen veste te verslaan met 04, iets wat hier zeker niet verwacht werd. Voor D.T.S. is dit een groote teleurstelling, doch wij kunnen niet anders zeggen, dan dat de gasten verdiend gewon nen hebben. Als scheidsrechter De Winter de aanvoerders bij een roept zijn beide elftallen volledig. De toss wordt gewonnen door N.V.V., die de Westzijde verkiest en voor den wind. Het laatste was heel weinig van in vloed, daar het mooi kalm voetbalweer was. Er wordt kalm gespeeld en het komt ons voor dat D.T.S. denkt geen zwaro tegenstander voor zich te hebben. Na vijl minuten spelen, na een voorzet van rechts, komt de bal vrij voor het doel en hebben de gasten geen moeite om te scoren, 01. Onmiddellijk hierna volgt er weer een fraai schot, genomen door den rechtsbuiten van N., dat door keeper Kroon corner gestooten wordt. N.V.V. blijft in den aanval en blijkt sterker te zijn dan D.T.S. Met de grootste moeite weet D. het doel schoon te houden. Door een grove fout van Schrieken krijgt de N. linksbinnen den bal vrij voor zijn voeten, en pas seert keeper Kroon met een ferm schot, 0—2. Er zijn nu 25 minuten gespeeld en moeten wij con- stateeren, dat er door D.T.S. slap spel vertoond wordt zonder eenig enthousiasme. Bij een der weinige D. aanvallen komt een schot van V. Meurs juist naast het N.V.V.-doel terecht. Bij een paar goed gerichte schoten van Kooijman en v. Meurs weet de N. doelverdediger te redden, wat hem handig afgaat. Eenmaal boft de N. keeper als het uitzicht belemmerd wordt en Kooijman een schot op het doel richt en de bal tegen den keeper zijn beenen komt. Ook de D. keeper beleefde eenige gevaarlijke momenten bij enkele harde schoten en goed genomen corners. De rust gaat in met als stand 0—2 voor de gasten. Na de thee is D. het eerst in den aanval. Kuiper krijgt een moeilijke kans als de N.-keeper uit het doel loopt, doch hij schiet over. Er wordt nu meer op de N. helft gespeeld, daar D. sterker is. De doel punten blijven echter uit. Na 20 minuten spelen weet N. bij een uitval te scoren en de voorsprong te ver- grooten, 0—3. Het spel vindt nog steeds plaats op de N. helft, doch zooals gewoonlijk komen de doelpunten van den anderen kant. Er volgt weer een doorbraak en lost de middenvoor van N. een tam schot op keeper Kroon zijn heiligdom. Deze laatste grijpt helaas mis en zoo zien wij de stand van de gasten weer met een puntje vermeerderen, 04. Hiermede eindigt dezen wedstrijd. Van de gasten kan gezegd worden, dat zij beslist sterker waren. Hun middenvoor, rechtsbuiten en .linksbinnen zijn snel en hebben een goede balcon trole en beschikken zij over een behoorlijk schot. Alle D.T.S.-spelers bleven beneden hun gewonen vorm en zullen zeker uit een ander vaatje moeten tappen willen zij- eenig succes boeken. N.V.V. heeft verdiend gewonnen, doch een enkel puntje had D.T.S. wel verdiend. De andere uitslagen van D.T.S. zijn als volgti Alkmaar 2D.T.S. 2, 6—2. Schoorl a—D.T.S. b, 6—0. PETTEN. Petten 1Heldersche Boys, Voor dezen wedstrijd bestond enorme belangstel ling, ten deele veroorzaakt door de kermis, doch ze ker ook doordat velen een spannende ontmoeting verwachtten. Wel neemt P. op de ranglijst een gun stige positie in, doch de herinnering was hier nog levendig aan 2 nederlagen, die P. van de Boys in 't voorseizoen te incasseeren kreeg. En er zat span ning in deze match, wat het verloop der doelpunten ook wel aanduidt. Na een zenuwachtig begin, waarvan H. zich het eerst herstelde, gaf de H. midvoor zijn club de lei ding. Nog eenige dreigingen, maar toen kwam de beurt aan P. Uit een schermutseling bracht Roozing partijen op gelijken voet. De Boys, die over een le vendige voorhoede beschikken, lieten het hier echter niet bij zitten en verschalkten Eriks ten tweede male. Nu ontstond een periode van duidelijk P. over wicht. Aanval op aanval werd ondernomen. De bal len snorden over en naast het doel. Slechts 2 kanjers van Eriks waren den B.-keeper te machtig. Met $—2 werd gedraaid. Na de thee zette B. met den steun van den wind een heftig offensief in, dat geruimen tijd zonder nuttig effect bleef. Zelfs slaagde A. Eriks er in den stand op 4—2 te brengen. Groote vreugde in het P.-kamp, dat met dezen voorsprong veilig meende te zijn. De B. versaagden echter niet, Kuiper ging midvoor spelen en resultaten bleven niet uit. Tweemaal wist hij nog te profiteeren van zwakke momenten in de P. verdediging, die ditmaal minder solide was dan gewoonlijk. Enkele gevaarlijke uitval len van P. werden in de kiem gesmoord, zoodat het einde een 44 gelijk spel bracht. (M.L.D.Schoorl, 1—3;. WIE RINGEN. Succes I—Alkmaar L 4—0. Succes heeft onder goede weersomstandigheden op eigen terrein den strijd gestreden tegen de mannen van Sougé en verdiend gewonnen, alhoewel A. wel een tegenpunt had verdiend. Onder leiding van scheidsrechter Volten van Hoorn, welke uitstekend leidde, heeft den wedstrijd een zeer geanimeerd verloop gehad. Om half drie liet Volten tossen. A. wint den opgooi en S. brengt den bal aan het rollen. Direct zitten de S.crs voor het A. doel en een corner is het gevolg, welke echter niets oplevert. Als Burger den bal het veld intrapt, vangt Kijkers keurig op, geeft direct door naar de vleugels en de middenspelers weten er raad mee. De A. keeper moet geregeld handelend optreden. Na 8 minuten opent D. Kuiper de score met een pracht doelpunt, 1—0. A. niet onmoedigd, pakt flink aan, onderneemt menigen goeden aanval, doch hun schieten is sleehts, en voor de rest zorgt Posthumus. Als S. weer goed combinee rend aanvalt, wordt de bal corner gewerkt, goed ge nomen door van Os, komt de bal vlak voor het A. doel. Kuiper zet zijn hoofd er onder en voor de twee de maal heeft Burger het nakijken. Na afgetrapt door A., gaan zo er even vandoor en als wij denken een tegenpunt te zien scoren, weet Koorn op het nipper tje weg te werken. Aan beide kanten wordt steeds 21 October. EERSTE KLASSE WEST. In Velsen heeft Feijenoord een zware dobber ge had. Met 3—2 is ze tegen V.S.V. uit den strijd geko men, waardoor haar positie ongeschokt is. Óndanks Ajax's 6—0 zege op H.F.C. staan dc Amsterdammers nog altijd flink achter. D.H.C. blijft goed doorgaan. Met 21 sloegen de Delftenaren thans V.U.C. en zij volgen Feijenoord als tweede. Overmaas verrastte zeer. Zij sloeg nu A.D.O. dat verleden weck V.S.V. Feijenoord D.H.C Ajax V.S.V. In afd. II behaalde H.D.V.S. een stevige 4—1 over winning op Sparta en het laat zich aanzien, dat het den Schiedammers ernst is en ze bezitten blijkbaar de capaciteiten. In deze „rommelige" afdeeling toch bijten de concurrenten onophoudelijk in het zand en Hcrmcs is nog ongeslagen. K.F.C. van wien we nu een resoluut doorbijten hadden verwacht, liet het bij 11 tegen Stormvogels, D.F.C. verspeelde een punt tegen H.B.S. (2—2), Excelsior liet zich kloppen door D.W.S. (Goed zoo, Amsterdammers, dat werd tijd met jullie!) Haarlem tenslotte is nog niet uitgehold. Het werd nu 4—3 tegen Z.F.C.. De stand is: 6 6 0 0 196 12 6 3 2 1 16-14 8 6 3 1 2 17-6 7 6 3 1 2 20—16 7 Hermes D.V.S. 6 3 3 0 11—4 9 Haarlem 5 3 1 1 16-8 7 D.F.C 6 2 3 1 16-10 7 K.F.C 6 3 1 2 8-9 7 EERSTE KLASSE OOST. Wie had dat nu gedacht! Vele GoAhead-enthousi- asten zullen dit hebben uitgeroepen bij het vernemen van de 02 nederlaag van haar favoriet tegen P.E.C. uit Zwolle. Enfin, de spanning is er nu weer volop. Hopenlijk zal Go-Ahead zich herstellen; het is een faire en keurige ploeg. Ook Heracles spint zijde bij dezen uitslag. Immers door haar 2—0 zege op de En- sche Boys staat zij een punt bij de leiders achter, Het was voor Zwolle toch al ccn goede dag; Z.A.C. deed niet voor P.E.C. onder en won met 5—3 van A.G.O.V.V. Vitesse is het slachtoffer weer eens dit seizoen. Ze werd door Enschédé met 41 geslagen en bevindt zich nu in het weinig benijdenswaardige bezit van één punt uit zes matches. Wageningen, dat als een stroohalm boven haar zweefde steeg door een zeer verdienstelijke 2—1 overwinning op het sterke Tubantia. Dit falen van de Hengcloërs maakt, dat P.E.C., Go Ahead en Heracles gcisoleerd een kop groep vormen in de volgende formatie: Go Ahead P.E.C. Heracles 1 15-2 10 1 12-4 10 1 16-8 9 EERSTE KLASSE ZUID. Deze stond stil wegens den wedstrijd Zuid-Neder land—Luxemburg in de Zuidelijke stad Helmond. Onze menschen hebben zich best geweerd en een 31 zege behaald die met rust al haast verzekerd was door een goede 20 voorsprong. Dit is een mee valler, want Pellikaan (Longa) noch Spijkers (Wil lem II) twee beproefde krachten, waren niet beschik baar. Bovendien stonden de Luxemburgers middels een Lotsy-achtige ocfencampagne tot de tanden ge wapend gereed om de resultaten te toonen. De stand is nu: Zuid Nederland Luxemburg 14 14 41—25 20 25-41 8 EERSTE KLASSE NOORD. De wensch van voetbalminncnd Nederland, dat tenslotte de spanning begeert, is ten aanzien van het Noordelijk gbeuren niet in vervulling gegaan. Be Quick verloor n.1. met 32 van Friesland en het is al duidelijk waar het naar toe gaat: Vclo- citas redt het weer op haar slofjes. Wel was er nog al moeite noodig om Achilles er onder te houden (21), maar ze telt die nieuwe overwinning en de vraag is nu alleen nog maar: zal G.V.A.V. de race dan kunen volhouden. Deze sloeg H.S.C met 74. Sneek speelde tegen Frisia gelijk (22). Leeuwarden dat er goed voorstond, verspeelde die kans door een 2—4 nederlaag tegen Veendam. Velocitas 6 5 1 0 27—6 11 G.V.A.V. 6 4 2 0 2310 10 Be Quick 6 3 2 1 17—8 8 K.N.V.B.-ERS IN NOORD-HOLLAND. Tweede klasse. Dat men de zaak van Alcmaria nu maar niet direct in het licht van eventueele kampioensluister moet zetten, bewijst wel het feit, dat Alcmaria voor eigen publiek tegenover Hercules geen zege kon behalen. Het bleef hij 1—1. O.V.V.O. is nu vooruit geloopen, want zij sloeg A.F.C. met 31 en Blauw Wit had de collegiale lieftalligheid om D.O.S. er in Utrecht met 5—3 onder te houden. Inmiddels ook ten eigen bate en we zijn er zeker van dat de Ze bra's hun stadgenoote O.V.V.O. die meer door geest drift dan door techniek aan hun resultaten schijnen te komen, nog duchtig dwarsboomen zal. In dit licht bezien komt voor Alcmaria misschien de betrekking vacant van de derde die met het been verdwijnt. We melden voorts de 81 overwinning van Kln- heim op B.F.C., dat de kwaliteiten van de Bussum- mers wel in een sterk daglicht stelt en tenslotte de nieuwe nederlaag van degradant Hilversum; nu tegen O.S.V. (4—5). De volledige stand luidt: N.H.V.B.-uitslagen 21 October. O.V.V.O. 6 5 1 0 16-7 11 Blauw Wit 6 4 1 1 18—13 0 Alcmaria 6 3 2 1 10-9 8 D.O.S. 5 3 0 2 14—12 6 O.S.V. 6 3 0 3 16-22 C Kinheim 6 2 1 3 16—12 5 A.F.C 6 2 0 4 15—15 4 Hilversum 6 2 0 4 15-17 4 Hercules 5 1 1 3 0-16 3 B.F.C. 6 1 0 5 6—21 2 In 2B constateeren we de eerste resultaten van en vastberaden Z.V.V. dat nu met 31 van Bloc- mendaal won; verder een nieuw falen van Velox. Spartaan was het die de Utrechtenaren opnieuw deeds neuvelen (53). 't Gooi herstelde zich door een 1—0 zege op W.F.C en West-Frisia verloor net- aan van E.D.O. (12). Ook hier de stand: goed gewerkt, het spel golft over en weer, doch voor rust weet J. Lont den voorsprong te vergrooten, door keihard in te schieten. 30. Na de thee pakt Alkmaar direct flink aan, doch S. neemt direct den bal over en C. Lont maakt met een mooi schot er 0 van. Steeds weer zitten de blauw zwarten voor het A. doel, waardoor menige gevaar lijke situatie ontstond doch de kee per is in goeden vorm en weet zijn doel schoon te houden. Bij een aanval op het A. doel meende we Schmitt te zien doelpunten, doch de bal bleef bekneld tusschen Schmitt en den keeper, doch de laatste bleef meester van het terrein. Menige goeden aanval werd door A. ondernomen, doch ze hadden geen geluk. De S. keeper maakte ieder schot onschadelijk, zoodat er niet meer werd gescoord en de stand bleef 4—0 voor S. Succes!Oudcschild L 33. Een aardige wedstrijd had plaats 's morgens om half tien op het S. terrein. Scheidsrechter Anneveldt had de leiding, en bleeft tot kort voor het einde de zaak meester, doch geraakte toen in een eigenaardige positie, door een verkeerde beslissing, die de gemoede ren van Oudeschild in beweging deed brengen. Oudcschild wist reeds spoedig de leiding te nemen, doch voor rust maakte S. gelijk. Na de rust was S. niets minder dan Oudeschild, had zelfs menigmaal eenig overwicht, en wist ook na 10 minuten de lei ding te nemen. Dit was van korten duur. Doordat de S. keper zijn doe! had verlaten, kon Oudeschild met een goed opgezetten aanval gelijk maken. Spoedig daarna herhaalde dit zich nog eens en Oudeschild nam opnieuw de leiding. De S. dachten er anders over en brachten O. in verwarring. Menig goed opgezetten aanval wist O. onschadelijk tc maken, daar de 1. back van O. in goeden vorm was, doch bij een dier aanvallen schiet de S. midvoor en de bal beland over den O. keper in doel. 33. Hierdoor scheen O. geprikkeld en het spel nam een ruw karakter. Als de S. rechtsbinnen met den O.-back in botsing komt, geeft deze den S. speler nog een trap na, wat den scheidsrechter scheen te ontgaan. De S. spelers maken hem hierop attent en inmiddels gaat O. er vandoor met den bal, de scheids rechter fluit voor de overtreding en O. scoort het 4e doelpunt, wat terecht werd geannuleerd. De tijd is verstreken en Anneveldt blaast einde, wat eenige verwarring veroorzaakt. Oudeschild wilde protest aanteekenen, doch was reeds over tijd hiermede, zoo dat de uitslag bleef 3—3. Helder bSucces a, 1—1. S. a heeft geen overwinning kunnen halen In den Helder en moest zich met een gelijk spel tevreden stellen, wat geen slecht resultaat Is Volgende week speelt S. I thuis tegen Purmer- steijn I, voor den K.N.V.B.-beker. Dit kan een mooie wedstrijd worden. Dus allen naar het S. terrein. CALLANTSOOG. Schutters gezocht! Zondag jl. ontving Callantsoog 2 bezoek van B.K.C. 4. B. wint den toss en verkiest met den wind in den rug te spelen. Dank zij den wind is B. bijna voortdurend in de meerderheid en weet dit over wicht met drie doelpunten uit te drukken. Toch dringt de C voorhoede herhaaldelijk door tot de B. veste, echter zonder succes. Ruststand 03. Na rust is C. overwegend sterker. Zeer sporadisch komt B. over de helft. Door treuzelen en slecht schie ten heeft C. geen succes. Met een onverwacht ver schot geeft de C. spil aan den B.-keeper het nakij ken (1—3). Even hierna maakt een B. back hands in het beruchte gebied. Penalty! De bal wordt hard overgeschoten. Na eenige minuten verkleint de C. linksbinnen den achterstand (2—3). Weer penalty! Een hard schot over! (Waar blijven de schut ters?). C. zwoegt voor den gelijkmaker. B. verdedigt taai en met succes. Er wordt niet meer gedoelpunt en B. heeft een zwaarbevochten zege uit het vuur gesleeptl De scheidsrechter leidde rustig en goed. 5 4 0 1 11—8 8 6 2 3 1 17—17 7 4 3 0 1 11—6 6 5 2 1 2 16—12 5 K.N.V.B.-ERS IN NOORD-HOLLAND. Derde klasse. Helder behaalde, een goede zege op Zaandijk. Alk- maarsche Boys speelde alweer gelijk, nu tegen den winnaar van Hollandia, n.1. K.V.V. (22). H.R.C deed het niet best. Ze werd door Volewijckers ge slagen (1—3). AssendelftMeteoor werd gelijk (3-3). Hollandia Alkm. Boys Volewijckers Helder Vierde klasso. Texel heeft nog immer de leiding. Er heerschte heel wat tegenstand van B.K.C.-zijde, maar de uit eindelijke overwinning was voor de eilanders. Zij worden thans gevolgd door Succes, dat zich op keurige wijze van de tweede plaats meester maakte ten koste van de club die tot dusver nummer twee stond: Alkmaar. De resolute 4overwinning doet ons langzamer hand ons vetrtrouwen in Succes herwinnen en we voorzien een heftige race tusschen Wieringen en Texel. Nieuwe Niedorp behaalde in strijd met de verwachtingen van velen een zeer resolute 40 over winning op D.T.S. Waar moet dat heen, Niedorpers? De stand luidt: De stand van AndijkVrone was ons vanmorgen om acht uur niet bekend en is dus niet ln den stand opgenomen. WIERINGERWAARD—H.R.C. 3, 5 Verdiende Racing-zege mei avonturen! (Van onzen sportredacteur.) In de verwikkelingen tusschen de N.H.V.B.-kam- pioenscandidaten zit minstens evenveel attractie als bij het gevecht in hoogere regionen. Wieringerwaard—H.R.C 3 achtten wij nu een van die wedstrijden waarin die gevechten culmineeren. Hierbij hebben we de thuisclub niet in topvorm aangetroffen. Hetgeen jammer is. want gaarne had den we den rooébroeken een keurige pers gegeven bij hun streven om de gepromoveerde zuster-club te volgen. Ze hebben evenwel Zondag verdiend verloren van een H.R.C.-elftal, dat de zege verdiende door een lofwaardige spirit, die niet te dooven was en ook door beter samenspel en hooger tempo. Tempo wordt niet bepaald door hard schoppen alleen. Neen, het is een begripsaanduiding voor de snelheid waarmee de spelers met den bal omspringen: de mato van perfectie waarin het ontvangen, onder zijn macht brengen en het plaatsen geschiedt in den kortst mo gelijken tijd. Nu had H.R.C. 3 enkele malen een stimulans van belangrijken aard. Dubieuze penalty's. Twee maal namelijk viel H.R.C. 3 een strafschop ten deel, die Van der Hof wel wat mild offreerde. Den eersten keer hield Klaas Schenk een Racer af die Rezelman als een kanonskogel naderde en de andere weer moot een Wieringorwaarder het le der hebben gestreeld binnen de proporties van het z.g.n. beruchte gebied. (Nadruk verboden). 1 D: M.L.D.—Schoorl 1-3; J.V.C—Succes 2 5-5; WatervogelsHelder 3 5—2; PettenIlcld. Boys 44 WieringerwaardH.R.C. 3 2-4; 2 D: Alkmaar 2—D.T.S. 2 6—2. 2 F: H.R.C. 4—H.R.C 5 2-2; Helder 4—Helder 5 64; DoskoSparta 2 13. 3 E: H.R.C 6-B.K.C. 2 4-1; Kolhorn—J.V.C. 2 1—1; Succes 3—Oudeschild 33; 4 A: Dirkshorn—Sparta 3 O—2; Callantsoog—Sint Maarten. 4 H: Oudeschild 2—Watervogels 2 2—3; Texel 3 —Helder 6 5-3. 4 L: Helder 7—H.R.C 7 4-1; J.V.C 3—Held. Boys 3 6—1; Callantsoog 2— B.K.C 4, 2—3; Dirkshorn 2— Wieringerwaard 2 44. Adspiranten: Schoorl aD.T.S. b 80; H.R.C. b —Helder a 1—5; Helder b—Succes a 1—1; Helder c Sparta a 31; Helder fSparta b 03. OVERZICHT. In de eerste klasse is de situatie ten gunste van H.R.C. 3 gewijzigd. Zelf won deze ploeg met 4-^-2 van Wieringerwaard, waarvan elders tekst en uitleg; verder wist Held. Boys het in Petten tot een gelijk' spel te brengen (44). Zoowel Racing als Petten is ongeslagen. Watervogels en Schoorl blijven mooi op halen. De eerste won met 5—2 van Helder 3 en Schoorl, dat dient extra aangestreept, won op do Kooi van M.L.D., dat net de smaak te pakken bleek te hebben. De stand is hier nu: Petten 5 3 2 0 14-7 8 H.R.C 3 5 3 2 0 11—10 8 Watervogels 5 3 0 2 85 G Schoorl 5 3 0 2 12—8 6 Wieringerwaard 5 2 1 2 10—10 5 Succes 2 5 1 2 2 11—14 4 J.V.C 5 0 4 1 11—13 4 Held. Boys 5 1 2 2 7—9 4 Helder 3 4 1 1 2 12—12 3 M.L.D. 4 0 0 4 5-17 Q Z.V.V. 6 4 1 1 14—9 9 E.D.O. 6 3 2 1 11—8 8 't Gooi 6 2 3 1 10-9 7 Zeeburgia 5 2 2 1 13—9 6 Texel 6 4 2 0 17-5 10 Succes 6 3 1 2 20-10 7 N. Niedorp 3 3 0 0 0-3 6 Alkmaar 5 2 1 2 7—10 5 D.T.S. 6 2 1 3 12—16 5 Andijk 5 2 0 3 12-14 4 B.K.C 4 1 0 3 5—10 2 Sparta 4 0 2 2 6—8 2 Vrone 3 0 1 2 5-17 1 J.V.C. blijkt een geheim recept te bezitten om steeds gelijk te spelen. Zondag wist zij een nadeeligen rust stand (2—5) nog in een merkwaardig gelijk spel (55) om te zetten. Tweede klasse. Nog steeds gaat Atlas niet aan den slag en daar ook Texel 2 vrij was, valt hier niet veel te melden. Alleen het merkwaardige feit dat Racing 4 en 5 gelijk speelden! Dosko verloor thuis van Sparta. De stand blijft deze keer achterwege. Derde klasse. Reeds een week na de eerste wedstrijd kwamen Kolhorn en J.V.C alweer in het veld! Nu wist Kol horn gelijk te spelen. H.R.C. 6 ontnam B.K C. 2 even tueele illusies en Oudeschild speelde tegen Succes 3 gelijk. J.V.C. 2 4 3 1 0 18-4 7 Oudeschild 3 12 0 12-5 4 Kolhorn 4 12 1 6-7 4 H.R.C. 6 4 2 0 2 12—15 4 B.K.C. 2 4 2 0 2 6-14 4 Succes 3 3 111 10-7 3 DES. 4 0 0 4 4—12 0 Ditg evoegd bij het feit, dat Roobol's hand in aan-, raking kwam met den bal op een wijze dat de aan wezige politiemacht ernstig aan een overtreding van do anti-lawaaiwet moet hebben gedacht, zonder dat Van der Hoff een bestraffing deel volgen, dan be grijpt U wellicht dat Wieringerwaard niet onder prettige omstandigheden speelde. Wieringerwaard dan speelde beneden vorm. Do geweldige achterhoede Schenk-Saal-Rezelman toon de reeds in den beginne dat er wat aan haperde. Met name het wegwerken was verre van perfect. Dit nu had zijn terugslag op het gehecle elftal. Er werd gemedderd, zooals wij dat noemen en de voorhoede, zelfs met Hazeloop in het midden en vrij goed van hallen voorzien, kon een beklemmende lauwheid niet kwijt komen en. derhalve een oude rot als H.R.C.'s back Roobol niet voorbij kwam. De wedstrijd was vrij forsch. Voor rust liep do Racers Van Dam een scheenwonde op, die hem tot uitscheiden noopte en waarmee hij de eerste weken „lekker" is. Dit was echter meer een noodlottig toe val. He spelverloop. Een tam gelijk opgaand begin vindt haar einde in de eerste van de gememoreerde strafschoppen. Roobol passeerde Rezelman onberispelijk. Er kwam span ning; beide doelwachters mochten hun zaken zien floreoren. Wieringerwaard maakte op sensationeclo wijze gelijk, toen Hazeloop een lastig schot loste, Goudswaard er mee aanzat en de bal liet rollen als prooi voor Slikker die als een projectiel aan stormde en het laatstetikje gaf. 11. Na de doelwisseling is het spel interessanter ge weest. De spannende momenten werden talrijker, l'.rg doortastend konden we echter de aanvalslinics niet vinden. W. heeft de leiding genomen. Dat had heel wat voeten in aarde. Want de bal danste een tijd lang voor de H. goal en het was weer Slikker die den bal over de goallijn zette. Hoewel de kalme keurige speler Edolmuth met zijn aangeboren bescheidenheid gebroken had en de onderkant van de lat gerammeid had, voordat Slik ker de terugspringende bal inzetten kon (2—1). Zag het er dus voor W. niet zoo slecht uit, ondanks een minderheid in spelcapaciteiten, verwonderen deed het niet, toen H.R.C's linksbinnen Sturk met een mooie kopbal gelijk maakte. (2—2). Nog was er ruimte voor twee mogelijkheden. Toch echter Roo bol zijn tweede strafschop mocht nemen, werd de nederlaag gevoeld (*2—3). K. Schenk wisselde met Edelmuth om, maar noch hij, noch Hazeloop waren listig genoeg om de H.R.C. defensie te passeeron. Een keurig schot van Boon, dat Rezelman wel iets verraste, bracht den stand op 24. Toen was het gauw gedaan ook. De ploegen stonden als volgt opgesteld: W.: Rezelman; Saai, Schenk; Van Balen Blan ken, M. Schenk, Van Ham; Van Veen, Slikker, Ha zeloop, Edelmuth, Rob. R.C. 3. Goudswaard Rol. Roobol, Kuilman, Geer vliet, Bak; De Best, de Graaf, Boon,, Sturk, Van Dam (later Rijk). De Racers vertelden ons dat een kern van 9 spe- uers altijd aanwezig is en er twee plaatsen nogal eens wiselen doordat de E.C zoekt voor Racing 1 en 2 invallers noodig heeft. De leider heeft zich niet van zijn beste zijde laten kennen. We konden ons niet steeds weerhouden van de gedachte aan het oude Rome. Of Flevo's feestavond nawerkte met zijn voor-Chrls telijke bijgedachten aan Batavieren en zoo, het ls best mogelijk. Maar in dat oude Rome dan had men staatsdienaren, die met het toezicht op de spelen belast waren. En die wel eens ingrepen ook als het niet ordelijk ging. In de Wieringerwaard nu treft men tegenwoordig ook politie aan op het terrein. Gelukkig behoefden jvij van eventueel jingrijpen geen getuige te zijn.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7