De Langendijker Groentenveilingen. Mi. 11_N republiek. Radioprogramma AMERIKA'S WESTKUST GETEISTERD. Het vermiste Australische verkeerstoestel. De toestand in Spanje. Vertrouwen in de toekomst Chïneesch dorp door roovers overvallen. Overvloedige haringaanvoer te Yarmouth. De vlucht over den Stillen Oceaan van Kingsford Smith. Onlusten in Mexico. Ernstige aanrijding in den nacht In twee steden groote schade aangericht. San Franci8co. Aan de Amcrikaansche westkust heeft op vele plaatsen de storm groote schade aangericht. In de haven van Seattle werd het stoom schip „President Madison" van zijn ankers geslagen, waarbij negen personen gedood werden. Het 4698 ton metende Amerikaansche vrachtschip „Floridian" is 8 K.M. ten Noor den van de monding van de Columbia-rivier op de rotsen geloopen en vergaan. Er zouden 30 h 40 opvarenden aan boord zijn. In vele steden aan de Amerikaansche westkust heeft de storm groote materieele schade aan de huizen zelf veroorzaakt. Verscheidene visschersbooten vergaan. - Tien pasagiers van een gezonken stoom boot verdronken. Nader uit New York: Niet alleen de stad Seattle. maar ook Astoria is door zware stormen geteisterd. In beide steden wer den vele gebouwen beschadigd en vele daken af gerukt. Verscheidene visschersbooten zijn aan de kust vergaan. Een stóomschip dat een dienst tusschen Seattle en Tacoma onderhoudt, is eveneens ver gaan. Vijftig passagiers konden gered worden, doch tien opvarenden verdronken. Vrees dat het in zee is gestort. Mclbourne. Allo pogingen om het verkeers vliegtuig van de Holyman Airways, dat Vrijdag jl. met negen passagiers uit Launceston in Tasmania naar Melbourne is vertrokken en sedert dien ver dwenen is, hebben tot dusver geen resultaat opge leverd. Men vreest, dat het vliegtuig in zee is ge stort. Inderdaad heeft men ten Westen van Wil son's Proinontory een olievlek op zee gevonden, waaromtrent thans een onderzoek wordt ingesteld om na te gaan, of deze olie van het vermiste vlieg tuig afkomstig is. HOUT ALS VOEDSEL EN GENEESMIDDEL. De Duitsche Dr. Bergius, die tezamen met profes sor Bosch in 1931 de Nobelprijs voor chemie ge wonnen heeft, heeft een procédé ontdekt, waarbij bij het hout van jonge takken geschikt kan maken voor consumptie. Na vele proefnemingen is dr. Bergius erin ge slaagd uit jongo twijgen een buitengewoon smake lijk meel 1c bereiden, dat groote voedingskracht be zit. Het moet ook geneeskrachtige werking hebben, vooral bij kinderziekten. Do kosten van het procédé zullen zeer gering zijn. JOEGOSLAAF TE DIEPPE GEARRESTEERD. Gevaarlijke terrorist. Uit Dieppo in Frankrijk wordt gemeld, dat aldaar een Joegoslaaf, Andreas Artoekowitsj, is gearres teerd. Hij was uit Engeland uitgezet en was op het O ènbilk van zijn arrestatie in het bezit van een liongaarsche pas, die op naam stond van Andreas Artoekowitsj, wonende te Boedapest. Hij staat bij de Joegoslavische autoriteiten bekend als een gevaarlijk lid der terroristen-organisatie van Dr. Pavlevitsj. Tnllooze verzoeken om gratieverleening aan ter dood veroordeelde Catalanen. Madrid.— De laatste verzetshaard der opstan delingen hi Asturië, Micrcs. hooft zich zonder ver deren tegenstand overgegeven, waarbij drie duizend geweren. 26 machinegeweren, 2 kanonnen en een hoevcolhcid dynamiet door de regeeringstroopen in beslag werden genomen. Te Ferrol, Gijon en San tander zijn tehuizen geopend voor de kinderen van de hij do onlusten gevallenen en in genoemde steden zijn reeds 200 weeskinderen bijeengebracht, In Catalonië maakt men zich ernstig ongerust, dat do doodvonnissen tegen de officieren, die do verde diging van het gebouw der Catalaansche Generali teit, to Barcelona hcblïen geleid, majoor Ferras, ka pitein Escofet en tegen luitenant-kolonel Ricart van de Cntalnansche Veiligheidspolitie, zullen worden uitgevoerd. Duizenden verzoekschriften om gratie van allerlei organisaties der radicale partij, de partij van minister-president Larroux zelf. aan de regee ring gezonden. Ook de Catalaansche Liga, de advo caten der Catalaansche balie, arbeidersorganisaties en de bisschop van Barcelona hebben verzoeken om clementie of gratie ingediend. Optimistische uitlating van een bankier. Washington. De President van de Ameri can Bankers Association, Francis Law, verklaarde gisteren in een rede, dat hij de toekomst met opti misme tegemoet zag. De bankiers vreezen niet lan ger een ongccontrolocrdo inflatie der valuta, en heb ben vertrouwen in de toekomst. „Wij weten dat er workloozc mcnschen rondloopen en dat er rentclooz© dollars liggen, en het is onze taak, beiden aan het werk te krijgen." verklaarde hii. De bankiers alleen kunnen dit echter niet doen. Zij hebben daarbij den steun noodig van de zakenmcnschen en de industrie. Deze moeten gebruik durven maken van de credie- ten. die de tanken bereid zijn hun to geven. „Wij kunnen onze credicten beschikbaar stellen en doen dat ook. doch het is niet onz»* plicht de zakenlieden nnn te moedigen om er gebruik van te maken. Als zij geen crediet wcnschen. kunnen wij hen niet dwin gen. doch wij kunnen hun vertrouwen in de too- Minst van het land stinuileeren". Do bankiers voe- Ion het beste, wanneer het o«n o' Vr kan worden daan. Law hekelde tenc'""o 'servatisme in r*-' -cvo'ge van - Driehonderd bewoners gedood. Londen. Uit Shanghai wordt gemeld, dat het dorp Kaoyu in Noord-Kiangsoe door 200 roovers is overvallen. Dertig bewoners werden neergeschoten, dertig verbrand en tweehonderd zestien in het water ge dreven, waar zij verdronken. Van de driehonderd huizen van het dorp werden 204 tot den grond toe af gobrand. Ongeveer 150 overlevende bewoners zijn gevlucht, terwijl tachtig zijn achtergebleven, hoewel hun alle bezittingen zijn ontnomen. Voor den overval had een kleine groep roovers een poging gedaan om zestien man uit het dorp als gijzelaars'te ontvoeren, waarop zij door een wacht waren beschoten. Zij trokken zich daarop terug, om na eenigen tijd met 250 man te verschij nen en het dorp opnieuw te overvallen. Verkoop naar Nederland? Londen. Te Yarmouth in Engeland, arriveerde de haringlogger „AgncsG^rdner" met 238 ton haring, inhoudende 238.000 haring, de grootste aanvoer, die to Yarmouth ooit aan land is gebracht. De schipper deelde mede, dat hij nog honderd ton haring in zee moest achterlaten, aangezien de logger niet meer kon vervoeren. De, aanvoer was de laatste dagen zeer groot en be slui en werd dan ook, dat geen logger of trawler voor Maandagochtend 7 uur in zee zou gaan, welk tijd stip later werd verlaat tot Maandagmiddag 2 uur. De logger „Boy's Vriend" uit Lowestoft arriveerde Zaterdagavond te Yarmouth met een vangst van 3(50.000 haringen, waarvoor slechts 5 shilling per ton geboden werd, welke prijs werd geweigerd en nadat de visch in ijs was gelegd, vertrok de logger naar Nederland, vermoedelijk naar Vlaardingen of IJmui- den, in de hoop daar een beteren prijs voor de ha ring te maken. Oponthoud op de Fidji-oilanden. Suva. De Australische vlieger Sir Charles Kings ford Smith, die Zondagochtend tegen vier uur uit Brisbane is vertrokken voor een vlucht naar Ameri ka. is in den loop van den middag mot zijn metgezel Captain P. G. Taylor, na een zeer zware vlucht te Suva op de Fidji-eilanden aangekomen. Het afge legde traject bedroeg zeventienhonderd mijl, en had zoodanige eischen aan de machine gesteld, dat Kingsford Smith besloot te Suva te blijven om het vliegtuig geheel na te zien en eenige kleine repara ties eraan te verrichten, alvorens het volgend traject van 2736 mijl naar Honolulu te wagen. Algevaardigden door de bevolking met steenen bekogeld. Mexico City. Te Yautepec in den staat Morelos, ten Zuiden van A-Iexico City wer den verschillende afgevaardigden, die lezin gen kwamen houden over het socialistische onderwijs, door de bevolking met steenen bekogeld, zoodat zij in het stadhuis moesten vluchten, waar zij een uur lang belegerd werden. Te Saltillo in den staat Coahuila in het Noorden van Mexico, werd het dagblad „Diario del Nortc" we gens zijn tegen den gouverneur van den staat ge richte oppositioneele politiek gesloten, terwijl de drukkerij in beslag werd genomen. De „Prcnza" beweert, dat men in politieke krin- ken zou overwegen het paleis van den Aartsbisschop van Mexico, Mgr. Pascual Diaz, te nationnliseeren, aangezien hij den laatsten tijd herhaaldelijk van woning moest wisselen. Het wetsontwerp tot herziening van het grondwets artikel 3, dat de invoering van socialistisch onder wijs inhoudt, en reeds door Kamer en Senaat is aangenomen, is thans ter ratificatie gezonden aan de parlementen der verschillende Mexicaansche Bondsstaten. Grootsche feesten op 29 October Istanboel. Op het oogenblik worden reeds groot sche voorbereidselen getroffen voor do viering van den llden verjaardag van de stichting der Turk sche republiek op 29 October a.s. Deze dag zal als een algemeene vacantiodag worden beschouwd. Te Ankara. Is tan boei, Smyrna en andere groote Turksche steden zullen militaire défilés plaats vin den. Voorts zal do Turksche regeering te Ankara aan het corps diplomatique een diner aanbieden, waar aan president Moestafa Kcmal mede zal aanzitten. Een bal, waarvoor 1000 gasten zijn uitgenoodigd, zal het diner besluiten. In het gehcele land zullen lezingen worden gehou den over hetgeen sedert de oprichting der republiek in 1923 is bereikt. Alle kranten en tijdschriften zullen geïllustreerde bijvoegsels uitgeven, alsmede extra-edities en spe ciale artikelen in verband met den verjaardag van de republiek. Oorspronkelijk zouden ook de ministers van bui- tenlandschc zaken van do landen, die aan bet Bal kan-pact hebben deelgenomen (Joego-Slavië, Boe men ié en Griekenland) op 29 Oet. te Ankara aanwe zig zijn, doch in verband met het overlijden van ko ning Alexander is hun komst uitgesteld. Wielrijder door snel rijdende auto ge grepen. Leeuwarden. In den nacht van Zondag o Maandag om ongeveer één uur reden drie auto' met zeer groote snelheid achter elkaar over den Rijksweg uit de richting Leeuwarden naar Stiens. Onder de gemeenten Jelsum moesten zij oen vier tal wielrijders passccrcn. De eerste auto reed om de wielrijders heen. doch de achter hem rijdende auto zag waarschijnlijk de wielrijders niet, met liet ge volg, dat hij een van hen omver reed. Met zware verwondingen werd het slachtoffer, J. Kerkstra uit Finktim op advies van Dr. Briinner uit Stiens naar het Diaconessenlmis te Leeuwarden vervoerd. Gis termorgen was zijn toestand naar omstandigheden redelijk. l)e andere wielrijders bleven ongedeerd. De auto is doorgereden. De politie stelt een onderzoek in. REUZE KUIKENKWEEKERIJEN IN RUSLAND. Moskou. In Rusland worden kuikens onder kunst matig zonlicht gekweekt, wat tot effect heeft dat ze. buitengewoon groot worden. De kuikens worden in donkere hokken gehouden en een paar uur per dag door den kunstmatigen zon bestraald. Hierdoor groeien ze de eerste zes weken twee maal zoo snel als bij normalen gang van zaken. EEN PADDESTOEL VAN 14 POND. Op een veld bij Munchen heeft men een padde stoel gevonden, welke meer dan 14 pond weegt. Niet ver er van af vond men een stuif zwam zoo groot als een menschenlioofd. Beide zijn tentoongesteld in 'n café in Munchcn. WIELRIJDSTER TEGEN DE TRAM Zeer zwaar gewond opgenomen. Op de Paul Krugerlaan, hoek Pretoriastraat te Rotterdam is gistermiddag een nog onbekende wicl- rijdster van naar schatting ongeveer 40-jarigcn leef tijd aangereden door een der wagens van lijn 12. De wiel rijdster, die een schedelbreuk heeft bekomen, is door den G.G.D. naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Vermoedelijk is het ongeval aan onvoorzichtigheid van de wiel rijdster te wijten. HARDNEKKIGE STAKERS. Zeven weken in fabriek gebleven. Warschau: Volgens berichten uit Czenstochau hebben de stakende werklieden der textielfabriek Pelzer, 1100 vrouwen en 3(50 mannen, sedert 47 dagen de fabriek niet verlaten. Zij willen op dio wijze, hun actie voortzetten totdat hun eischen in behandeling zijn genomen. Dagelijks komen ziektegevallen voor en vaak ver zetten half in onmacht gevallen vrouwen zich tegen hun overbrenging naar het ziekenhuis. WOENSDAG 24 OCTG^uri. HILVERSUM (301.5 M.) V.A.R.A.: 8.00 Gramofooruniuziek, 9 30 Onze Keuken door P. J. Kots; V.P.R.O.: 10.00 Morgeuwnding; V.A. HA.: 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven; 11.00 R.V.U.; V.A.R.A.: 1130 Vervolg uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Gramofoonmuziek; 12.20 Orkest o.l.v. Ilugo de Groot; 1.00 Accordeon en piano; 1.20 Orkest; 2 00 Zenderverzorging; 2.15 Kipcursus; 3.00 Voor de kin deren; 5.30 Muziek voor twee vleugels; 6.00 Orkest; 6.30 R.V.U.; 7.00 Sportuitzcnding; 7.20 Orkest; 7.40 Lezing; 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.03 Ge vraagde gramofoonmuziek; 8.15 Hoorspel; 9.00 Or kest; 9.50 Vaz Dias en Varia; 10.00 Orkest; 1025 Gramofoonmuziek; 10.40 Orkest; 11.00 Populaire gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN (1875 M.) N.C.R.V.: 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Mor genconcert; 11.00 Harmoniumbespeling; 12.00 Poli tieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Middag concert door het Amsterdamsch Kwintet; 2.15 Gra- mofoonmuizek; 3.00 Bespeling van het studio-orgel; 3.45 Verzorging van den zender; 4.00 Zangrecitul; 5.00 Kinderuurtje; 6.00 Landbouw halfuurtje; 6.30 Onder wijsfonds voor de Binnenvaart; 7.00 Politieberich ten; 7.15 Gramofoonmuziek; 7.30 Technische lezing; 8.00 Knkrateia-uur; 9.00 Orgelbespeling; 9.25 Lezing; 9.35 Pianorecital; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Orgelspel; 10.45 G« amofoonmuziek. LUXEMBURG (130S M.) 7.35 Gramofoonmuziek; 8.20 Idem; 8.40 Zangrecital; 9A0 Duitsch concert; 9.50 Kamermuziek; 10.25 Dans muziek. BRUSSEL (484 M.) Populair concert; 7.25 Vioolrecital; 8.20 Piano- al; 9.35 Concert; 10.3Q Gramofoonmuziek. BRUSSEL (322 MA 1.30 Populair concert; 6.35 Kamermuziek; 8.20 Zang recital; 9.20 Concert; 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG (1261 M.) 2.50 Concert; 7.45 Pianomuziek; 8.35 Vervolg con cert; 9.50 Idem. BERLIJN (357 M.) 3.20 Omroeporkest; 6.15 Volksliederen; 7.30 Gevari eerd programma; 8.20 Idem; 9.40 Concert; 10.40 Gra mofoonmuziek. HAMBURG (332 M.) 3.20 Symphonieconcert; 5.50 Gramofoonmuziek; 8.20 Gevarieerd programma. KEULEN (456 M.) 3.20 Concert; 4.35 Hedendaagsche muziek; 6.20 Geva rieerd programma; 8.20 Solistenconcert; 9.50 Orkest, DAVENTRY (1500 M.) 12.50 Concert; 3.35 Idem; 5.35 Dansmuziek; 8.50 Or kest; 11.10 Dansmuziek. PARIJS POSTE PARISIEN (313 MA 8.05 Gramofoonmuziek; 8.20 Concert; 9.20 Idem; 10.10 Dansmuziek. PARIJS RADIO (1618 MA 12.35 Populair concert; 9.05 Vroolijk programma; 10.30 Dansmuziek. MILAAN (369 M.) 4.30 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 ld.; 8.50 Gramofoonmuziek. ROME (421 M.) 4.30 Kamermuziek; 5.15 Gramofoonmuziek; 8.05 Ope ra-uitzending. WEENEN (507 M.) 4.50 Liederenrecital; 6.40 Militair concert; 9.30 Popu lair concert? 10.10 Idem; 11.05 Kwartet. r WARSCHAU (1345 M 6.20 Populair concert; 7.05 Gramofoonmuziek; S.20 Pianorecital; 9.20 Concert; 9.35 Gramofoonmuziek; 9.55 Dansmuziek. BEROMUNSTER (540 M.) 4.50 Omroeporkest 7.20 Opera. NOG 100.000 KERKEN OPEN IN RUSLAND. Moskou. Volgens het hoofd van de „Athe* istengemeenschap", die zich tot taak heeft gesteld, ieder spoor van godsdienst in de U.S.S.R. uit te roeien, zijn er in Sovjet-Rusland nog 100.000 kerken open. Hot aantal kerken te Moskou, dat nog in ge bruik is, wilde men niet mededeelen, doch de Reu- ter-correspondent sohat hun aantal op 32, terwijl dit vroeger meer dan 1000 geweest is. DRIE DOODVONNISSEN IN DE SOVJET-UNIE. Moskou. Het Opperste Gerechtshof in den staat Kazakstan veroordeelde tc Tasjkent drie personen, wegens moord op een ambtenaar en verschillende andere delicten tot den dood door den kogel. De doodvonnissen zijn reeds voltrokken. De weerslag van de Duitsche be talingsmoeilijkheden. Cata- strophale achteruitgang van den uitvoer in September. - Lage prij zen voor aardappels. - Iets minder slecht voor tomaten. - Veel te lage prijs voor bieten. - Idem voor peen. - Weinig puike bloemkool. - Iets lager prijzen. - Roode kool blijft laag, te laag. - Eveneens gele kool. - Gewone witte kool iets beter. - Lage prijs voor Deensche witte kool. - Uienprijzen vrij station- nair, d.w.z. zeer laag in het bij zonder vor nep en drielingen. - Minder aanvoer slaboonen. - Zeer verschillende prijs. - Druiven laag De omstandigheden, dat er tegenwoordig zoo goed als niets naar Duitschland wordt uitgevoerd, drukt natuurlijk zijn stempel op het verloop op onze veilin gen. Do exporteurs zijn als vanzelf sprekend uiterst voorzichtig. Sommigen kunnen niet of maar weinig koopen, omdat hun kapitaal voor een grooter of kleiner deel vast zit, anderen willen niet koopen, be vreesd als ze zijn, dat er nieuwe, stroppen uit voort zouden kunnen vloeien. Ook de uitvoer naar Enge land liet veel te wenschen over, gevolg van de hoo- go invoerrechten. Men hoefde er dan ook niet aan te twijfelen, of de vrees, dal er in de inaand Sep tember een sterke achteruitgang in den export zou zijn waar te nemen, zou werkelijkheid worden. Uit do cijfers blijkt dit duidelijk. In genoemde maand van 1931 was de totaio waarde van den tuinbouw- rt f 1.504.000, tegen nog f2.364.000 in de overeen- komstige maand van 1933 cn f6.958.000 in 1928. Het totale gewicht beliep respectievelijk 26204.000 Kg., 40.393.000 Kg. en 63.023.000 Kg. In vergelijking met het vorige jaar liep de waarde van dezen ex port alzoo met ongeveer 33 procent achteruit, het gewicht met 35 procent. Vergeleken met 1928 is de September-export dus met 77 procent van de waarde achteruitgeloopen. In het bijzonder is de export naar Duitschland en Engeland begrijpelijker wijze sterk verminderd. Was de waarde van den geheelen Septombec-export naar Duitschland in 1928 nog f4.234.000, in 1933 was hij geslonken tot f 1.052.000 en in September 1934 tot fiüOOOO. Naar Engeland werd in September 1928 nog voor een waarde van f2.173.000 geëxporteerd, in 1933 nog slechts f894.000 en in Sep tember 1934 voor f 506.000. Een dergelijke achteruit gang staat gelijk met een catastrophe. liet betcckent toch, dat de September-export naar Duitschland in 7 jaar tijds, wat de waarde betreft met 82 procent daalde, die naar Engeland met 77 procent. Geen wonder dat het selcht gaat aan Langendijk. Met de zich nog steeds verergerende moeilijkhe den op internationaal economisch gebied verkeerde do markt in een gedrukte stemming, Aardappelen, die bijna alle voor het binnenland zijn bestemd, werden er nog meer aangevoerd dan de vorige week. De prijzen blijven zeer onbevredigend, mede een ge volg van de iioogo heffing, waarmee ze belast zijn. Friso bracht bijna geregeld f2 op, bij uitzondering f2.10—f2.30. Puike blauwe aardappelen werden voor f3f3.50 verkocht, bij uitzondering f3.70 a f3.80 Een groot deel bleef echter beneden f 3. De beste en mooie blauwe Eigenheimers werden voor f 2.70— f3.30 verkocht; sommige partijen golden van f 1.70— f2.20. Voor Robijn werd fl.SO—f2.10 besteed, voor Eigenheimers 12.30—12.60. Red Star werd voor f 1.80 geveild, alzoo over 't algemeen prijzen beneden het bevredigende. Voor tomaten, waarvan de aanvoer inmiddels sterk achteruit loopt, was deze week wat meer be langstelling. Toch bleven de prijzen nog uiterst laag. Voor de mooiste A-quaiiteil werd va.i 15.2016.70 besteed, welke prijs ook voor B werd gemaakt C bracht 1314 op en CC f2f2.80 De mooiste rammenas f2.50— f2.90. Een deel van den aanvoer bracht echter f 1—f 2 op. Er werden deze week weer heel wat bieten aan gevoerd. Partijen beneden anderhalf pond per stuk brachten f 1.50—f 1.80 op, de grootere werden voor 60 cent of iets meer verkocht. Ook de aanvoer van breekpeen was van beteekenis. De prijzen werden iets minder slecht: groote brach ten fl—11.40 op; klciae van 60SO cent. Met de bloemkool liep het niet schitterend; door het slechte weer had bovendien de qualiteit gele den, zoodat er maar weinig eerste soort werd aange voerd. Voor Lecerf werd dierste dagen nog f6.40 f 10.90 betaald. Reuzen, waarvan de hoedanigheid veel te wenschen overlaat brachten voor de mooiste f7f9 op, andere 13—f6. Voor lichte werd 11.50— f 3 betaald. Met de andijvie wil het ook nog niet vlotten, zoo dat er 60—70 cent per 100 struik wordt besteed. De aanvoer van roode kool werd iets beter, toch blijft die nog gering, wat maar gelukkig is, daar anders de vrees niet ongegrond is, dat ze, bij ecnigs- zins grooten aanvoer, gedeeltelijk onverkoopbaar zou zijn. Nu werd voor kool boven 2 Kg. f 1f 1.70 besteed al naar de qualiteit, een enkel partijtje bracht nog wel eens 'n paar dubbeltjes meer op. De meest gezochte kleine kool werd verkocht voor f 1.50 f2.50, bij uitzondering voor f3— f3.20. Bijna alles was voor het binnenland bestemd. Voor gele kool, waarvan de aanvoer iets vermeer derde, werden nog maar altijd onbevredigende prij- zen betaald. De mooiste partijtjes kool van onge veer 3 pond, brachten f2.40—f2.60 op, mindere kwaliteit echter fl.SOf220. Groote kool, al naar kwaliteit, werd voor f 1.10f 1.70 verkocht. Van beteekenis is de aanvoer van witte kool, be stemd voor zuurkool. De prijs ervan werd iets min der slecht. De mooiste partijen werden voor f 1—- f 1.30 verkocht, overigens werd er f 0.60f 1.— voor betaald. De prijs van Deensche witte, die ook ge deeltelijk voor zuurkool wordt gebruikt, blijft laag, nl. f 1.20—f 1.60. Uien kwamen er deze week weer heel wat aan de veilingen. Een groot gedeelte behoort echter tot de drielingen en de nep, die zeer lage prijzen bedingen. Ze brengen nauwelijks het arbeidsloon op, nl. f0.90 f 1.30 voor nep en f 0.80—f 1.10 voor drielingen. Gewone uien f 2.16— f 2.50, grove f2.30f2.70. De aanvoer van slaboonen vermindert sterk eu de kwaliteit ervan is zeer uiteenloopend. Prima quali teit bracht van f 12—f 17 op; overigens f3— f8. Druiven waren weer goedkoop: voor Alicante werd f 18—f20 betaald, voor Fr ank enthal ers 117—24.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2