Raad Wieringerwaard. lushalong HQNIG's BOUILLONBLOKJES - 6 voor 10 cent - voor Ragout UlT DE OMGEVING Zaterdagmiddag vergaderde de Raad onder lei ding van den Ion Wethouder, den heer A. D. Sleutel. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter opent deze vergadering met den wensch dat de Burgemeester, die op 't oogenblik in zooverre is hersteld, dat hij 't ziekenhuis heeft kunnen ver laten, zoo voorspoedig mag aansterken, dat hij zelf weer spoedig zijn functie zal kunnen waarnemen. De heer W. J. Los las de notulen der vorigo ver gadering, welke onveranderd werden vastgesteld. Naar aanleiding der notulen werd meegedeeld, dat met den stationchef gesproken was over de ver plaatsing van ledige wagens, welke voor het uit zicht belemmerend waren en dat deze beloofd had zijn best te zullen doen ter verbetering. Opgemerkt werd dat nu toch al weer gedurende een paar weken een wagen ter plaatse stond. Ingekomen zijn twee mcdcdcelingcn van den Commissaris der Koningin, dat aan den Burgemees ter het ziekteverlof was verlengd vooreerst van 18 Sept.18 Oc» en van 18 Oct. tot 18 Nov. Den 25en September j.1. werd door dc Wethouders, kasverificatie gehouden. Ontvangsten f 45771.31, uit gaven f 30037.30. Bij de boerenleenbank is geplaatst f 13717.47, zoodat in kas moest zijn f 1416.51. Van dit bedrag stond f 1030.88 op dc Girorekening. Voorzitter maakte van deze gelegenheid gebruik om een compliment te maken aan den ontvanger, dat hij de zaak steeds zoo uitstekend in orde heeft. Verder is ingekomen een verslag van de vergade ring van den Yleeschkeuringsdienst, alsmede do begrooting. Naar aanleiding van de begrooting deel de Voorzitter mede, dat, indien de keurloonen niet werden verhoogd, de gemeente 42 cent per inwoner zou moeten betalen. Indien de keurloonen wèl ver hoogd werden, zou het 27 cent per inwoner worden. Op de begrooting was men er tusschen door gegaan en was op 35 cent gerekend. Van het onderwijzend personeel was een verzoek Ingekomen om subsidie, licht en een verwarmd lo kaal, tot het doen houden van een cursus voer schoolvrije jeugd. Gevraagd werd gedurende maanden 5 uur per week f 1.50, totaal f 180. Voorzitter zeido, dat dit adres door dc Wethouders was behandeld. Op 't oogenblik zijn er 10 leerlingen, welk getal in den regel minder wordt. B. en W. zijn er niet tegen, doch wanneer het getal kleiner wordt, wordt het anders. Dc heer Sijhrands meende, dat er vroeger een norm was gesteld, doch daarvan is zeker reeds af geweken. Verder zou spr. na afloop vun den cursus gaarne een rapport zien ingezonden .We weten nu niets. Bovendien is het de vruug of het van hoogcr- hand wel goedgekeurd zal worden, dat een bedrag op de begrooting wordt uitgetrokken. Soanmige ge meenten hebben reeds bericht gehad, dat het ge schrapt moest worden. Dc heer Gocxsens zou hot zeer betreuren, als de avondschool werd opgeheven, het zijil meest arbei derskinderen en om die nu van dat onderwijs te ont houden, zou spr. ten sterkste ontraden. Do heer Nieuwobocr is het met den vorigen spre ker eens. Wanneer dc leerlingen den cursus niet blijven volden, zullen wij. aldus spr., de ouders wel opwekken, hun kinderen heen te zenden. De heer Blaauboer is ook voorstander, mits een voldoend aantal leerlingen. De heer Visser uitte zich in denzclfden geest, doch zou het voorloopig willen toestaan op proef per week n f 1.50 per week. Wanneer het aantal ver lui ndert, dnn sto|»7.etten. Dit voorstel werd met algcmccno stemmen aange- onmen. Ten 2e is van den Bcstuurdershond een vcraoek ingekomen om aan de werkloozen in den a.s. winter hrandstoffcntoeslng te verstrekken. Voorzitter zcide .dat. we er zeker allen wel voor zijn, doch B. en W. .stellen voor om het aan te hou den tot de behandeling der begrooting. Dc heer Goosons is daar niet voor. Vorig jaar liecft. hij fiasco gehaald, omdat hij toen te laat was. Men had er nu rekening mee kunnen houden met dc begrooting. De toestand is nu nog nijpender dnn het vorig jaar. Wanneer b.v. een gulden werd toe gestaan. zou dat al een mooie tegemoetkoming zijn Spreker stelt voor, evengoed het adres in deze vergadering te behandelen. De heer Nieuwel>oer onderschreef hetgeen de heer Goosons had gezegd en kon zich niet hegrijpen, dat de Wethouders er tegen zijn. Wethouder Koster valt hem hier in de rede, door to zeggen, dat do heer Nieuwcboer ons niet iets in do schoenen moet schuiven, wat we niet zeggen. Do heer Nieuwcboer zeide, zich <lan misschien verkeerd uit te drukken, doch in andere gemeenten werd het bijna overal toegestaan. Met f 8.50 steun FEUILLETON. door GEORGE GOODCHILD. 32. „Denk denk je, dat we er nu dicht bij zijn? .Vroeg Knte. „Ja, Mon Dleu, ik ben bang...!" „Maar Mushalong was gewapend!" „Dat is zoo maar toch hen ik bang." „We laten Mr. Holdon achter. lk..." Doch Marle Louise hield zich doof. Intuiticf voel de zij, dat Mushalong in gevaar was. Zij kon voor «lat vreemde gevoel geen verklaring vinden. Wat kon haar Beldon, onder zulke omstandigheden schelen? In haar oog«'n was Mushalong een dozijn van zulke kerels waard. Zonder op te houden, om iets te nuttigen, ging Marie Louise voort, gehoor gevend aan de stem van haar hart. Zij zag nu niets anders als liet kronke lende pad, en verschrikkelijke visioenen zweefden haar voor den geest. Bel don's gevoelens lieten zich beter voorstellen dan beschrijven. Laat in den namiddag, ging Marie Louise, bij de door\vaa<Ibare plaats, «lo rivier over, en volgde den linkeroever. Een kwartier later werd de hut zicht baar, en zij besefte, «lat de muildiersporen daarheen moesten leiden. Doch, vreemd genoog, zag zij geen voetsporen meer van Mushalong. Zij bracht de hon den tot een stilstand. Hier iets gebeurd", zeide zij hcosch. „Wat bedoel je?" Maar Marie had de reden gevonden. In dc witte sneeuw was de afdruk van een lichaam, en, vlak daar bij, waren verschillende bloeddruppels. Haar gelaat werd bleek. „Wat...?" hijgd«' Knte. „U blijven hier!" zeide Marie Louise wild. „Ik ga verilor. IflncUeD, «lat Mushalong..." Zij nam een geweer uit de slede, en zonder nog een woord te uiten, vloog zij op de hut toe, die in do schaduw stond van dc dikke pijnboomen. HOOFDSTUK LXI. Beldon ruimt een hindernis op. De deur van dc hut was wijd open, doch Marie Louiso zag taal noch tecken .van eon mcnschclijk kun je honger en kou lijden. Voorzitter lichtte toe, dat als het kan, er beslist voor te zijn. Ook Wethouder Koster is er dan voor, doch nieent dat het zeer moeilijk is, om geld uit een zak te ne men, waar niets in is. In stemming gebracht om het tot de begrooting aan te houden, werd dit aangenomen niet 6 tegen 1 stem. De heer Goosens zeide er in principe tegen te zijn. Ton 3e een adres van de hoeren Dr. de Vries en S. Sieswerda tot invoering van het leervak „zwem men" op de O. L. School. Voorzitter zcide dat B. en W. niet togen zwemmen zijn. Mier is echter geen gelegenheid en om kosten te maken, laat de begrooting niet toe. Wanneer zij 't zelf willen bekostigen is het wat anders. Moet het onder schooltijd gebeuren, zou het ten kosto van het onderwijs gaan en zouden wc be slist niet goed vinden. De heer Blaauboer wns het geheel met de wethou ders eens. Er is gelegenheid in den omtrek. Wordt het in het leerplan opgenomen, lijdt het onderwijs er onder. Dn heer Sijhrands merkte nog op, dat er tegen woordig wel dingen zijn, die veel noodiger zijn. Na nog eenigo discussie werd op voorstel van den lieer Blaauboer besloten heelemanl afwijzend te be schikken. Ten 4e een adres van Dr. Lubinskf, die namens de stichting Joodsche Arbeid vraagt gebruik te mo gen maken van bet gymnastieklokaal, des Donder dagsavonds en van het sportterrein op Zaterdagmor gen. Voorzitter deelde mede. dat B. en W. er niet tegen zijn om het terrein af te staan, tenzij er geen klach ten komen van de voetbalvereeniging en tegen ver goeding van een bedrag door don Raad vast te stel len. De hoer Sijhramls gelooft, dat wanneer in deze natte periode des Zaterdags geoefend wordt, het voor de voetballers moeilijk zal zijn om dan des Zondags te voetballen. Bovendien is er in de Wierin- gormeer ruimte in overvloed om zich te. oefenen. Het, is den heer Nieuweboer niet sympathiek, wat de heer Sijhrands zeide. Ik vind dat die menschen al ongelukkig genoeg zijn, dat ze uit hun land ver bannen zijn. De lieer Goosens zou het willen toestaan gedu rende liet tijdvak MeiNovember. Wethouder Koster zou het in handen willen stel len van B. en W. Wij moeten beslist weten wat hun bedoeling is; het mag niet gaan ten koste van de ingezetenen. N"a«lat dc heer Blaauboer nog heeft opgemerkt het met Sijhrands eens te zijn. werd goedgevonden, het adres ter verdere afhandeling in handen te stellen van B. en W. Hierna werd op hun verzoek aan de heeren G. Sloots en H. Delver gedeeltelijke ontheffing verleend in de hondenbelasting, n.1. voor het 2e halfjaar van dn 1e en in de 2n klasse geplaatst aan Mei. wed. P. Zwaag voor het 2e halfjaar geheele ontheffing, om reden haar hond in April reeds wns gestorven. Het volgende punt: verruiming Zondngsverkoop wns spoedig afgehandeld. De bode was met een lijst rond geweest en allen, die er voor in aanmerking kwamen, hadden geteckend voor verruiming. Hier van zal medcdooling worden gedaan aan den Mi nister. Laatste punt Is bespreking werkverschaffing. Voorzitter zeido dat van het Polderbestuur een aanvraag was ingekomen om subsidie voor het uit diepen van de Ba rs in go rwegs loot in werkverschaf fing. Mocht dit werk te veel kosten, zijn er nog wel andere slooton, b.v. de Jan Eikensloot. Het lijkt den lieer P. Visser toe. dat Polder en ge meente zoo spoedig mogelijk contact moeten zoeken met elkander, opdat zoo noodifr spoedig begonnen ken worden. Voorzitter zeide dat ook al eens gesproken is over productief werk bij particulieren, gesteund door bij drage van de gemeente. Men is evenwel bevreesd dat dit niet «oeres'nnn zal worden. Dit zou echter een mooie onlossing zijn, omdat er dan werk wordt gedaan, en het zou voor do gemeente nog voordee- liger zijn dan steun uit te koeren en de menschen brengen meer geld thuis. De heer Visser zou zieh dan alleen willen bepalen tot slootwerk en natuurlijk alleen voor die boeren, waarvan B. en W. denken dat het noodig is. Fen desbetreffend verzoek zal aan den minister worden gedaan. Bij de rondvraag zeide de heer Visser met buiten gewoon veel genoegen de excursie naar het Water leidingbedrijf te hebben meegemaakt. Met een woord van dank sloot de heer Sleutel hierna dc vergadering. WIERINGERWAARD Uitgaande van de Besturen van den Zijper en Wioringerwaardor Land- en Tuinbouwbond, werd Zaterdagavond in de. zaal van den heer P. Schenk een openbare vcrgn«lering gehouden, waar ais spre ker optrad «Ie lieer Plooijer van Zaandam, namens het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen. Dc heer Goosens als voorzitter opende met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer Plooijer en de Arbeidcrszangvereeniging W.A.Z., die ter afwisseling enkele nummers ten geboore zou brengen. Vooraf werden een 4-tal strijdliederen gezongen, onder directie van den heer Kos. Do heer Plooijer verkreeg het woord tot toelich ting van het plan van actie. Kalm en bozadigtl heeft spreker gesproken over werkloozonkassen, verzeke ring, enz. enz., herinnerde daarbij aan de crisisuit- keeringen, aan de instelling van de commissie- Weiter, waartegen het vakverbond een actie heeft ingesteld en met succes. Aan den Boerenstand wordt 200 millioen aan steun uitgekeerd, dat is 3 keer zoo groot als aan de werkloozen wordt betaald. De 75 inillioen van verleden jaar moest nu tot 46 terug gebracht worden. Naar evenredigheid van de lage loonon blijven de huishuren veel te hoog. Nadat spreker nog breedvoerig het werk van het Vakverbond heeft uiteengezet, deelde hij mede, dat op een gehouden Congres te Utrecht 10 punten wcnlen behandeld, waarvan het Verbond 6 punten heeft overgenomen. De bedoeling is dat voor deze actie krachtig ge werkt zal worden. Door de aanbieding van een pe titionnement aan de Regeering wordt gehoopt op succes. Bovendien adressen aan de Gemeenteraden, met verzoek om adhaosic te betuigen. Laat allen die hier tegenwoordig zijn, meewerken, opdat het pe titionnement door duizenden wordt geteckend. Spr. eindigde met woorden: nimmer verzagen, steeds voorwaarts voor een goede werkloozen verzekering. Nadat de zangvererniging op voortreffelijke wijze een drietal liederen had gezongen, volgde sluiting onder dankzegging. WINKEL Winkel's Harmonie 45 -jarig bestaan. Zaterdagavond herdacht Winkel's Harmonie haar 45-jarig bestaan, onder groote belangstelling en zoo als ter plaatse gebruikelijk is, hadden andere plaat selijke vereenigingen, als gymnastiek, zang en tooneel zich bereid verklaard den avond te helpen stoffee- rcn. Do tooneelzaal van den heer Laan was reeds tij dig gevuld, en onder de aanwezigen zien wo nog drie der oprichters, n.1. de heeren W. Nieuweboer, D. Brugman Dz., en L. van Stipriaan, met hunne echtgonootcn. Voorts het gemeentebestuur, besturen van muziekgezelschappen, eveneens staande onder leiding van den heer P. Pranger, en dan tal van kunstlievende leden met hunne dames. Do voorzitter opent deze feestelijke bijeenkomst en begint er zijn teleurstelling over te moeten uitspre ken, «lat dc beschermheer, de heer Koster, burge meester, wegens ongesteldheid niet aanwezig kan zijn. Na vervolgens verschillende coöperaties en be stuur wolkom gehectcn te hebben, richt spreker zich in het hijzonder tot de drie oprichters, wier tegen woordigheid getuigt van de belangstelling, die zij nog steeds voor de muziek hebben. Een belangstel ling, waarvoor de middelen geen decoratie toelaten, doch wel een hartelijk: Lang zullen ze leven. Na dit openingswoord zet de muziek in met een wel komst marsch en daarna wordt op verzoek dér oprichters en eerste leden gespeeld, do ouverture, waarmede zij voor het eerst in 1892 naar een con cours gingen te Wormcrveer. De hoer Peetoom, secretaris der verceniging, geeft vervolgens een overzicht van het bestaan der vereen, gedurende deze 45 jaren. Geestig worden verschillen de momenten in herinnering gebracht en de aange name toon van dit verslag teckent in korte trekken een 45-jarig leven, met alle op- en dependenten, die het vereenigingslcven kent. Het gewaagt van dank bare herinnering aan den eersten Directeur en op richter, den heer A. Egmond, die 31 jaren den diri geerstok zwaaide en van niet minder waardeering voor den tcgemvoordigen directeur, «len heer P. Pranger, die de verceniging op een hoog peil wist te brengen en door diens leiding het gelukt is, het vaandel met eeremetaal te zien behangen. Dankbaar wordt dit overzicht aanvaard. Een geestig A.B.C. rijmpje, gemaakt door een pnar dames van bestuursleden, had veel bijval. Vervolgens bestond gelegenheid om de. jubileeren- de verceniging te complinionteeren, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Allereerst had de beschermheer van uit zijn tegen woordige verblijfplaats te Bcnnekom aan den heer Van Lcersum verzocht zijn gclukwenschen over te brengen, waaraan deze gaarne voldeed en de ver ceniging dc verzekering gaf. dat de heer en mevrouw Koster met haar medeleefden. De hoop werd door den Voorzitter uitgesproken, dat dc heer Koster in dc Gcldersche natuur volko men herstel moge vinden. Dan volgt het gemeentebestuur, vertegenwoordigd door den wethouder P. van Zoonen, en vervolgens de voorzitter der zustervereeniging te N'oordschar- woude, Zuidscharwoude en Oude Niedorp, en de plaatselijke vereenigingen, vertegenwoordigd door do voorzitters. Het was een rij van sprekers, die allen op hun wijze veel goede wcnschcn uitspraken voor Winkels Harmonie cn die goede wenselien gepaard deden gaan met tastbare bewijzen van belangstel ling, waaronder vele en mooie bloemstukken, enke le nieuwe muzieknummers, een lauwerkrans en zelfs van een tweetal vereenigingen een couvert met in houd. Voor al deze goede wenschcn was dc Voorzitter zeer erkentelijk en dankbaar aanvaardde Winkels Harmonie de aangeboden geschenken. Na deze rij van sprekers, begint de uitvoering, waaraan door elk der plaatselijke vereenigingen iets wordt hijgedragen, en muziek, zang, gymnastiek en tooneel elkander afwisselen, ter verhooging van do feestelijke stemming, welke nog geruimen tijd, na do officieelc sluiting, er in bleef. 't Was voor Winkel's Harmonie een avond, waar andermnnl gebleken is, hoe de gemeente met haar medeleefde en haar werk weet te waardeeren. Tot kerkvoogd der Ned. Horv. Kerk alhier is her benoemd de heer K. Meurs te Winkel. Zondag werd door 13 personen uit onze gemeente onder leiding van „Sparta", deelgenomen aan een afstandsmarsch, uitgeschreven door de Amsterdam- sche wandelsportvereeniging „De Amstclkanters". De afstand bedroeg 40 K.M., waarvoor 7*4 uur was gesteld, doch werd afgelegd in G uur, zonder uitval lers. Het gezelschap bestond uit. 12 heeren cn slechts 1 dame, die voor haar prestatie te Amsterdam een houquet roaen werd aangeboden. De deelnemers be haalden daarmede een plaquette, terwijl elk «Ier deelnemers daarvan een klein exemplaar ontvangt. ANNA P AV T.OW N 4 Vergadering Ziekenzorg. Het korte openingswoord van den heer K. Keuris, die opmerkte, dat nog niet 1 der leden aanwezig was, werd gevolgd door vaststelling der notulen, nadat deze nog op een enkel punt door den heer Van Nuland waren to«igelicht. Hierop volgden een paar niedcdeelingen. Met Dek ker en Koning is een overeenkomst aangegaan voor het ziekenvervoer, geldend voor den geüieelen pol der. De kosten van vervoer naar Den Helder, Alk maar cn Leiden zijn voor de leden resp. f-i, fS en f 15 de vereeniging betaalt daarboven resp. f2, f3 en f5. Het bestuur meende, dat liet niet op den weg der verceniging lag, voor mondbehandeling een over eenkomst met een tandtechniker aan te gaan. Het verslag over het afgeloopen -jaar vermeldde een stijging van het aantal verzekerden met 50, zoo dat er thans 2200. zijn. Ook financieel is liet een gun stig jaar geweest, vooral doordat de posten voor operatie en luilp door specialisten minder hoog wa ren dan gewoonlijk. De heeren K. Keuris en S. Hoogmoed werden als bestuursleden herkozen en dc heer D. Dekker in do commissie van toezicht benoemd, waarna voorzitter den heer P. Kooiman dankte, die gedurende drie jaar zijn taak in deze commissie zoo serieus had ver richt. Bij de rondvraag werden nog ccnige persoonlijke zaken besproken, waarna sluiting volgde. BARSINGERHORN In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn bij eeu drietal bewoners in totaal 13 konijnen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in, Politie. Aangegeven: Vermist twee pinken, vermoedelijk weggeloopen. wezen. Door de deur van de binnenkamer zag zij het achterste gedeelte van een muilezel, en ging droef te moede naar binnen. Op tien gron«i lagen een mes en een revolver, ook verschillende einden touw, wel ke klaarblijkelijk gediend hadden om iemand te hinden. Zonder een oogenhiik te verliezen, ging zij weer naar buiten. Er waren een massa voetindruk ken. Een groot gedeelte ervan leidden naar het pad, vanwaar zij gekomen was, en een ander gedeelte liep doo«l. Haar derde poging had meer succes, want de sporen leidden haar naar het tooneel van den strijd. De toestand van den grond was voldoende, om haar in kennis te stellen met hetgeen er gebeurd was. Met een kloppend hart nadenlc zij den rand van den afgrond, cn uitte een kreet, toen zij, ver he neden haar, twee ineengestrengelde gedaanten zag liggen. Afdaling op dat punt was onmogelijk, en daarom rende zij den heuvel af, en bereikte de plaats, welke haar toegang tot «Ie rivier verleende. Toen zij den oever afliep, zag zij Knte in haar richting ko men. ..Hel» je hem gevonden?" Zij knikte, doch wachtte niet, totdat Knte zich bij haar gevoegd had. Eenmaal op het ijs, liep zij zoo hard ze kon naar de heide neerliggende gedaanten. Dntchet was het dichtst bij, doch «laar zij geen be lang in hem stelde, stapto zij over zijn lichaam heen. Mushalong lag op zijn gezicht, half bedekt met sneeuw. Zij legde het geweer neder, en draai«le hem om. „Mon Dieu!" hijgde zij, bij het zien van zijn met bloed bevlekt gelaat. Er was een witte vlek om z.ijn neus en mond. en zij beeon die gedeelten dadelijk te mnsseeren. F.cni- gen tijd lang was er geen teckcn, dat het bloed weer begon te stroomen, en zij wns op bet ergste voor bereid. Toen voegde Knte zich bij haar, met een ont steld voorkomen. „Is hij...?" stamelde zij. „Misschien hij leven. Liggen bier al een heelen tijd. geloof ik. In do hut ik zien brandewijn in een Bosch. Haal 'm." Doch Kate was teveel in dc war, om dat te kun nen doen. Zij lag geknield naast Mushalong, terwijl zij zijn koude handen streelde. „Ik ga", zeide Marie Louise. „U hier blijven." Zij stond op, cn liep vlug over bet ijs, terwijl zij bij de eerste «Ie beste plaats, welke zich daarvoor leende, tegen den oever klauterde. Datchet's brande wijn flesch hield nog ongeveer een kwart pint geest rijk vocht in. Zij pakte de flesch heet, cn rende er mede terug. Mushalong scheen zich nog niet bewo gen te hebben. Kate werd cenigszins ruw opzijde ge duwd, en Mario Louise slaagde erin een beetje bran dewijn tusschen zijn opeengeklemde tanden te krij gen. „Hij beweegt zich niet", zeide Kate. „Hij hij schijnt zelfs geen adem te halen." „U gaan de slede halen, cn hier brengen," zcide Marie Louise beslist. „Vlug wat!" Knte gehoorzaamde als een automaat. Ilnar herse nen waren verdoofd door de herhaalde tragedies. Zij slaagde erin de honden over den oever te krijgen en tien minuten later had zij ze vlak naast Marie Louise. „U nemen de beenen!" Tezamen legden zij Mushnlong's zware lichaam op de slede. Terwijl zij daarmede bezig waren, werd een zacht gekreun gehoord. „Hij is levend!" riep Kate uit. „De flesch halen vlug! Weer goot zij brandewijn in Mushalong's mond, en dezen keer met meer succes. Hij opende de oogen. en knipperde tegen het licht. Toe.i richtten zich langzaam de twee pupillen op Kate. „Kate!" mompelde hij. Zij duwde de toekijkende gedaante van Marie Louise terzijde, cn leunde over de slede. „Mushalong!" ..Kan niet denken", fluisterde hij. „Kan niet den ken Toen vertrok zich zijn mond pijnlijk. vroeg zij. „Is het je „Waar ben je gewond? hoofd?" „Neen. Beenderen Leeft Datchet?" allemaal gebroken „Ik weet het niet". Doch Mario Louiso had die kwestie reeds bekeken. Fr was slechts één blik op Datchet noodig, om tot het hesef te komen, dat de dood bijna onmiddellijk wos ingetreden, want zijn hoofd was het eerst tegen het ijs geslagen, en zijn nek was gebroken. „Datchet is dood", zeide zij. „Wat is er gebeurd?" vroeg aKte. „U teveel vragen stellen", zeide Marie Louise boos. „Mushalong erg ziek. Wij hem nu naar de hui brengen". Daarop nam zij de teugels en dreef de honden voorwaarts doch het moest voorzichtig gebeuren, want het was haar duidelijk, dat Mushalong ernsti ge kwetsuren had opgeloopcn. Ondertusschen was Beldon in de hut aangekomen, zeer vermoeid, en boos op Marie Louise. Hij was ver baasd de plaats ledig to vinden, met uitzondering van «le muildieren. Doch de tegenwoordigheid van deze dieren, cn zekere nndere dingen, waren voor hem eeu zeker bewijs, dat Dutchet achterhaald was. Hij ging een oogenblikje zitten rusten, want de laat-f sto twee mijlen hadden hem volledig uitgeput, en zijn hart was niet al te best. Terwijl hij bezig was op adem te komen, werd zijn oog getroffen do«ir het dichtgebonden gedeelte van een kleine zak, welke in den hoek uitstak boven eenige andere benoodigdheden. Hij herkende het da delijk als één van de goudzakjes, welke Datchet er toe gebracht hadden een moord te plegen. Naar den hoek toeloopend vond hij de rest van het goud. Dit was oorzaak, dat hij de situatie eens ging overpeinzen. Welk verschil zou dit voor Kato uit maken? Wanneer de vrees voor armoede haar niet meer drukte, zou zij zich dan niet meer onafhanke lijk voelen? Het was geen grooto som practisch niets in zijn oogen maar voor een vrouw, in de omstandigheden van Kate, zou dit wellicht alles be- teekenen, om haar probleem tot oplossing te kun nen brengen. Mushalong had dit voor haar terug gehaald, en, indien hij nog in leven was Hij zag, dat hij de mogelijkheid van een wijziging in die omstandigheden in handen had. Hij was nog niet lang tevoren tot de conclusie gekomen, dat do omstandigheden dc idylle van Kate in rook zouden doen vervliegen. Zij was te veel gevoelig, dan dat zij een leven van armoede met Mushalong zou acccp- tecren. Zij had zulks immers al bijna bekend. Hij ging nanr de deur, en keek naar buiten. Er was nie mand to zien. Toen hoorde hij het zwakke getinkel van bellen en liep in dc richting van den rivier oever. Hij zag de slede op bijna gelijke hoogte met hem, terwijl deze zich voortbewoog naar de door-- waarbare plaats. Het was duidelijk, dat Marie Louise naar een mogelijke landingsplaats zocht! Op do sle de was een gedaante Mushalong, ongetwijfeld. Hij rende naar de hut terug, en nam onmiddellijk een beslissing. Twee der zakken opnemend, keek hij naar een plaats, waar hij ze zou kunnen verbergen. Er was niets van dien aard in de hut, en het schoot hem plotseling door de gedachten, dat de hut vast en zeker zou worden doorzocht. Naar buiten snel lend, zag hij een pyramide van rotsen, niet een holte beneden. Hij deponeerde daar het goud in, en binnen eon paar minuten had hij de heelo zaak daarin ver borgen. Hij stapelde wat sneeuw op do holte, en wischte zijn sporen uit, toen hij zich terugtrok. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1934 | | pagina 6