Heffing op de aardappelen. Kostelooze proef met Kruschen Salts SPORT. De storm aan de Amerikaansche Westkust Mishandeling door een kunstschilder. Het gevaar van de bocht. lrA N O E N DIJ K In de vakbladen van den aardappclhandel wordt op het oopenblik weer sterk geageerd tegen de hef fing op de aardappelen. In alle toonaarden kan men vernemen, hoe funest deze maatregel werkt ten op zichte van den handel en naar veler oordeel, van het grootste gedeelte der handelaren is de heffing geheel overbodig. Zonder deze belasting is er veel beter te handelen en veel meer om te zetten dan anders, daar de f 1.— per 100 K.G. wel een zware be lasting is, die de consumenten voor hun dagelijksch hoofd voedsel hebben te betalen. Indien dit niet. het geval zou zijn, gingen er zeer zeker meer aardap pelen weg dan nu, wat gemakkelijk is uit te reke nen. Een groot gedeelte der consumenten, met kleine inkomens, kan niet voldoende aardappelen koopen. Verleden jaar is het niet best gegaan met de aard appelen, dat was te voorzien, doch dit jaar, met oen geringere opbrengst per H.A. tengevolge van de droogte (en het schijnt, dat ook nog minder is uitge- plant dan vorig jaar) zou het den handelaren niet moeilijk vallen, den gcheclen voorraad aan den man te brengen. Ook de regeering is er bijna al van over tuigd, dat alle aardappelen dit jaar verkocht zullen worden, daar nog geen garantieprijzen zijn vastge steld voor den oogst. 1934. Hoe een en ander zal afloopen, heeft uiteraard grootc belangstelling van de zijde der handelaren en wordt door lier. de opheffing van de belemmerende bepalingen, waarvan slechts twee groepen der bevol king, volgens een der schrijvers in het C. O. voor den Groentenhandcl, profiteeren, n.1. de controleurs en de smokkelaars, als eenige juiste oplossing van het urgente vraagstuk beschouwd. Alleen den vrijen han del kan tot goede resultaten leiden. Voorts is het niet gerechtvaardigd, dat de heffing op de aardappe len blijft bestaan om een export-toeslag te geven. Daarvoor mag men den binnenlandschen consument niet laten opkomen. Het Ilollandsch Bloembollcngenootschap heeft aan de Ned. Sierteeltcentral.» verzocht, de bollen, welke thans nog bij de kweekers in voorraad zijn en voor overname in aanmerking komen, in de eerste week van November zonder tusschenkomst van de veilingen, door de Ned. Regecring rechtstreeks te laten overnemen. Tevens werd besloten, te verzoeken na 15 Novem ber a.s. te willen overgaan tot het innemen van die bollen, welke bij de verschillende veilingen liggen opgeslagen. De Bond van Loonploegers zal een verzoek aan den betrokken Minister zenden, om den kleinen tuinders een toeslag op de onkosten van ploegen te verstrekken op grond van de overweging, dat zij zeer weinig profijt trekken van de door de regee ring aan den tuinbouw verstrekten steun, als toe slag op het loon der tuinbouwarbeiders en subsidie der overheid voor het bemesten van het land met bagger. De handel in uien gaat de laatste dagen nogal vrij goed. De prijzen mogen dan al niet hoog zijn, toch zijn zc tamelijk wat beter dan eenige weken geleden. De uitvoer van uien heeft in de afgeloopen maand niet zooveel tc beteekenen gehad als verleden jaar in hetzelfde tijdvak. Ook in vergelijking met Augustus is het resultaat minder te noemen. In September 1934 werd geexporteerd een totaal kwantum van 11784 ton, tegen 15.5S4 ton in dezelfde maand van 1933. Dit. is dus een tamelijke achteruitgang. Uiteraard heeft Engeland dan ook niet bijzonder veel animo gehad voor uien in de gepubliceerde maand; het gaat gelukkig thans weer wat beter. En vermoedelijk is de voorraad voor dit seizoen, dat toch feitelijk nog maar pas begonnen is, geringer dan het vorig sei zoen, zoodat het misschien nog wel wat terecht kan komen. Over het algemeen valt de grootste teruggang van het aantal kilogrammen te constatceren om de Zuid. De Zceuwsche eilanden hebben in deze maand heel wat minder uien verzonden dan anders. Het mindere kwantum is dan ook wel te wijten aan dat gedeelte van het land. Noord-Holland daarentegen is inplaats van achter uit, vooruit gegaan, wat een goed teeken mag wor den genoemd. Werd er verleden jaar 2159 ton door deze provincie, verzonden, thans is het 2950 ton. Wel een beduidende vooruitgang. OUDKARSPEL. Door het Werkloozcnstrijdcomité ls besloten om een petitionement te organiseeren, teneinde te trachten om de uitgesloten werkloozen wederom in werkverschaffing te werk te stellen. NOORDSCHARWOUDE. Jaarvergadering Gymn. ver. „Hercules en Hygiea." Bovengenoemde vcreenigingen vergaderden Zater dagavond ten lokale van den heer J. de Bakker. Aewezig 3G leden. De voorzitter de heer A. Ootjers Jz. opent de ver gadering, daarbij wijzende op het nut van de gym nastiek en oj) de wcnschelijkheid, dat nieuwe leden zich aanmelden. De notulen van den secretaris den heer G. Blaau- boer worden vastgesteld. Het jaarverslag. Hieruit memorceren wij, dat het ledental iets is terug geloopen. Aan verschillende wedstrijden werd deelgenomen. De uitvoeringen slaagden uitstekend. Met eere wordt verder genoemd de goede leiding van den Directeur, den heer Boot, die als het ware de ziel der vcrecniging is. Door ons lid G. Ens werd deelgenomen aan de In ternationale kampioenschap wedstrijden te Boeda pest en werd hij bij zijn vertrek op 29 Mei op harte lijke en spontane wijze gehuldigd. Het verslag van den penningmeester den heer P. Jonker gaf aan, ontvangsten f 2373.79^, uitgaven f 2655.01, alzoo een nadeelig saldo van f 28lJ2iyfc. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren A. Bakker en C. Met, beiden niet herkiesbaar. De Voor zitter spreekt woorden van dank tot de aftredenden. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heer P. de Geus en Mej. G. de Bakker. Vervolgens werden de datums van de winteruit- vocringen vastgesteld op 1G, 19 en 26 December a.s. Door den directeur den heer Boot wordt een uiteen zetting gegeven van het voorloopig programma. Even als het vorige jaar zal de uitvoering in revuevorm gegeven worden, de z.g. Nonstop uitvoering, waarbij wederom de muzikale medewerking verleend zal worden door de bekende Vroolijke Vinken. Zoowel de heer Boot als de voorzitter roepen aller mede werking in om een en ander weer goed te doen sla gen. De rondvraag. Door den heer Boot wordt ter sprake gebracht de Internationale wedstrijden in 1935 in België te hou den. Spr. zou hier paarno' met een afdeeling aan deelnemen. In principe wordt besloten dit te doen, doch ieder Hd moet verder voor zich zelf uitmaken. Deze leden dienen zich spoedig op te geven, opdat een spaarkas gevormd kan worden. De heer Zeeman vraagt of het mogelijk ls dat de vereeniging ook de wandelsport beoefent, wat door de aanwezige dnmesleden met enthousiase wordt be groet. (In de hoek waar de heeren zitten ls het zeer stil. Verslngg.) De voorzitter constateert dat er hij de dames veel liefhebberij voor is en verwacht dat er ook bij de heeren wel animo zal komen. Aldus wordt besloten en zal het bestuur e<>n en ander uitwerken. Na een huishoudelijke bespreking, volgt sluiting. BARSINOERHORN KOLHORN. Zondagavond 21 October gaf de Zangverecniging „Kolhorn" een uitvoering in de zaal van de Wed. Jonker. Jammer genoeg was de zaal lang niet vol. Moge dit verslag voor alle thuisblijvers een opwekking zijn om de volgende maal te komen luisteren. De nieuwe dirigent de heer J. van Ham, zoekt zijn kracht niet in het uitvoeren van zware stukken, maar brengt ons een stel eenvoudige frissche lied jes die ieder in het gehoor liggen. In zijn woord van welkom wekte de heer Van Ham de aanwezigen op lid te worden, want het koortje heeft dringend versterking noodig. De avond is builengewoon geslaagd. Juist de een voudige liedjes waren het mooist door hun zuiver heid en frisch tempo. Met een paar stemmingsvolle nummers „Avondstenimen" van de Wolff en „Op de Weefstoel, van Kools, vangt het met veel smaak samengestelde programma aan. Na de vroolijke „Zangcrsmarsch" van Trube volgt mandolinespel van O.K.K. O.K.K. beteekent „Oefening Kweekt Kunst". Inder daad, maar dat succes is wel in hoofdzaak te danken aan de leiding van den heer P. Jongkind. Het eerste nummer „Poesia Alpestremaakt een voortreffelijken indruk. De „Tweede Wals Potpour ri" valt vanzelfsprekend buitengewoon in den smaak. Zoo wisselen koor en mandolineclub elkaar af. Aan het slot volgt een warm applaus, waarna enkele nummers als toegift. Het zij ons vergund hieraan nogmaals een opwek king te verbinden. Vooral de sopranen hebben nog veel versterking noodig. Dus, wordt lid! Steunt de zangverecniging Kolhorn! Tot slot een goede raad voor enkelen achter in de zaal, die zich niet rustig konden houden: „Blijf liever thuis, als je je voor kunst niet interesseert." Van kwaad tot erger. Vrijdagavond trad een kleine storing op in hot telefoonnet te Kolhorn. Deze kleine locale storingen zijn gewoonlijk spoedig te verhelpen. Zaterdag slaagde men hierin echter niet zoo gauw, zoodat noodgedwongen ook 's middags moest worden door gewerkt. Een vochtige kabellas bleek de oorzaak te zijn. Tijdens het werk stootte men tegen de waterlei ding. die hiertegen niet bestand was. Voor het per soneel in de kuil waren de gevolgen niet bepaald aangenaam. In een oogenblik stonden deze menschen tot het middel in een waar modderbad. Het mooie tuintje van den rijksveldwachter werd in een wil dernis herschapen. Pas in den loop van den avond slaagde men er in, de waterleiding te herstellen. liet werk aan den te lefoonkabel is tot Maandag uitgesteld. Een noodlei- ding, die in allerijl langs de gevels der huizen was gespannen, zorgt thans voor de verbinding met de centrale te Schagen, zoodat de aangesloten abon- né's er verder weinig last van zullen hebben. Z IJ PE De voorzitter van het Centraal Stembureau alhier heeft, wegens niet aanneming van de benoeming door den heer M. Roozing, den heer W. Eriks te 't Zand benoemd verklaard tot lid van den Raad dezer ge meente (vacature C. Smit). BURGERVLOTBRUG. Zaterdagavond jl. hield Nut en IJsbond zijn jaar vergadering in het lokaal van den heer P. de Nijs. Door vertrek van den voorzitter opent do vice-voor zitter, de heer J. Ploeger, met een woord van welkom de vergadering. De notulen werden goedgekeurd. Vervolgens deed de penningmeester, de heer P. S. de Nijs, rekening en verantwoording over het afge loopen boekjaar. Tot aller genoegen sloot de reke ning met een batig saldo. Bij do bestuursverkiezing werden gekozen de hoeren J. Ploeger, D. Nannc en P. Geuzenbroek. Het nieuwe bestuur werd als volgt samengesteld: J. Ploeger, voorzitter; Jb. Struif, secretaris; P. de Nijs, penningmeester, P. Geuzenbroek, vice-voorzit- ter; C. Spaan, vice-secrctaris; D. Nanne, commissaris, G. Rademaker, commissaris. Besloten werd do Nutsavond te doen houden op Zaterdag 17 November a.s. Hierbij werd tevens de wensch uitgesproken, dat de werkende leden wederom hun steun zouden wil len verleenen in den vorm van iets bij te dragen, om zoodoende de gezelligheid van dezen avond te verhoogen. Na bespreking werd met algemeen goedvinden do heer J. Koopman tot bode benoemd. Hierna sluiting. WIERINGEN Ziekte van WelL Naar wij vernemen is in deze gemeente een geval van de gevreesde ziekte van Weil geconstateerd en wel te Westerland. DEN OEVER Apostolische Kerk. Naar men ons mededeelt, ls het woonhuis, staande aan de Voorstraat alhier, eigendom van de N.V. Verzekeringsbank Victoria te Amsterdam, verhuurd aan de Apostolische Gemeente alhier, om in te richten als kerkgebouw voor gemelde gemeente. Met dit gebouw heeft de eerste Apostolische Kerk zijn intrede op Wieringen gedaan. Algemeene ledenvergadering muziekver- eeniging „Apollo". Zaterdagavond hield de harmonievereeniging „Apol lo" haar jaarvergadering in de concertzaal van den heer J. Lont. Te omstreeks acht uur opent de voor zitter, de heer C Koorn Vzn., de vergadering met oen toepasselijk woord. Na de verslagen van secretaris en penningmees ter, die zonder op- of aanmerkingen worden goed gekeurd, wordt overgegaan tot bestuursverkiezing. Aftredend waren de heeren D. Verfaille, Jac. Bak ker Czn. en D. Bakker Ezn. Na opening der stem briefjes bleek dat alle heeren wederom herkozen waren. De^ herkozenen namen alle hun benoeming aan. Verder werd nog besloten in bet komende jaar wederom deel te nemen aan het Bondsconcours, terwijl, zoo mogelijk, ook aan een nationaal concours zal worden deelgenomen. De najaarsuitvoeringen voor de kunstlievende leden zullen gegeven worden op 17 en 18 November a.s. Bij de rondvraag werden nog enkele dingen van huishoudelijk enaard besproken. Tot slot wekt de directeur, de heer J. van Glabbeck van Den Helder, de leden op vooral op tijd op de repetities aanwezig te zijn en zooveel mogelijk te komen. Hierna sluiting. W I ER!NGERMEER MIDDENMEER Feestavond v.v. „Flero". Zaterdagavond heeft de voetbalvcreeniglng Flcvo. een goed geslaagde feestavond gehouden. Tevens was er dezen avond trekking der verloting ten bate van het Clubhuis. Deze avond had een zeer gezel lig verloop. De zaal van Hotel Smit was geheel ge vuld. De muziek werd verzorgd door de fam. Koorn van Wieringen, aan wie alle eer. Het sluitingsuur was dan ook voor velen veel to vroeg. De verloting stond onder controle van de heeren Hartig en v. d. Hoek, agenten uit de Wieringermeer. I)e hoofdprijs, een heeren- of damesrijwiel, naar keuze, werd gewonnen door den heer Suikerbuik van Slootdorp. De prijzen vielen op de volgende num mers: 4 14 23 50 ftO 93 107 127 148 188 20S 227 228 229 246 279 456 545 622 628 609 678 703 714 724 779 786 791 817 818 853 860 808 897 898 924 925 934 943 944 958 981. KIÏU3CW6IJ 25 -\ LTS Bij elke flacon Kruschen Salt a fl.60 wordt nu voor een bepaalden tijd een gratis proefflacon ver pakt. Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te onder vinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheu- matiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, een voudiger en doeltreffender middel. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Hollandsche verpak king met den naam van N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon gedrukt. ANNA P AU LO W N A Slikker's nieuwe zaak. liet was den heer Slikker natuurlijk niet mogelijk met het in gebruik nemen van zijn geheel nieuw op getrokken pand te wnchten, tot dit kant en klaar was opgelevrd. Daardoor was van officieele opening geen sprake, maar nu er de laatste hand aan is gelegd, toonden leveranciers, buren en zij. die aan de nieuwe zaal gewerkt hadden, hun belangstelling door het zenden van fraaie bloemstukken. Is de ver andering aan den buitenkant groot (wat het aanzien van dit gedeelte van de Kleine Sluis zeer ten goede is gekomen), inwendig is het verschil nog grooter. Het kleine café is nu een ruime, lichte, gezellige zaak geworden. Een groote aanwinst is ook de kleine ver gaderzaal boven. Voorts is de verbouwing aange grepen om een goede logeergelegenheid te scheppen. Zoo is het geheel oen moderne inrichting geworden, keurig geschilderd en gemeubileerd, overal flink verlicht en voorzien van centrale verwarming en stroomend koud- en warm water. DIRKSHORN. Dirkshorn 2Wieringerwaard 2, 42. Sparta 3Dirkshorn 1, 02. Het mocht Dirkshorn 2 gelukken om Zondag met 42 van W.W. 2 te winnen en zoo de waardevolle 2 punten binnen te halen. Het tweede begint steeds beter op dreef te komen in de competitie en het re sultaat van de laatste wedstrijden zij dus een aan sporing om in de toekomst vol te houden, ook al hangt er niet direct een kampioenschap vanaf! Een goed tweede elftal is van groote waarde voor het eerste! Wat de wedstrijd aangaat, zij vermeld dat D. met een 41 voorsprong do rust inging, wat een nuttige voorsprong was, want het gelukte na de rust niet meer bij D., maar daartegenover wist W.W. hot tot 42 te brengen. Het eerste elftal speelde 's middags in Schagen tegen Sparta 3 en wist ook de 2 punten, die wel heel waardevol zijn, binnen te halen. D. won dezen slecht gespcelden en treurig geleiden wedstrijd met 2—0. ANNA PAULOWNA. N.A.S.B.-voetbal. A. P. 2 van den Arbeiders Sportbond kreeg Hoorn 2 op bezoek en verloor met 7—1. Voor de rust maak te Hoorn 4 goals en scoorde A.P. het eenlgste tcgen- punt. Na de rust kwamen dan nog 3 doelpunten voor de gasten, waarvan een uit een strafschop. Onder leiding van scheidsrechter Koen uit Amster dam kwamen daarna A.P. 1 en Hoorn 1 in het veld. Ook deze wedstrijd werd door Hoorn gewonnen. Voor de rust scoorde Hoorn eenmaal en hoewel A.P. in de meerderheid was, zagen de Poldcrschen geen kans tegen te scoren. Het tweede doelpunt verkreeg Hoorn doordat een der backs in eigen doel trapte. Hierbij bleef het, zoodat met 2—0 voor Hoorn het einde kwam van dezen aardig gespeclden wedstrijd. NIEUWE NIEDORP. N. NIEDORP n—HEM I, 4—0. In een genoegelijk gespeelde wedstrijd zijn de re serves er in geslaagd de eerste overwinning te beJialen. Een viernul overwinning op Hem I is een goede prestatie. Nu het eerste schaap over den dam is, zullen er wel meerdere (overwinningen) volgen. N.V.V. II speelde met tien man, Barsinger- horn en Merrelaar lieten verstek gaan. Het was van W. Sterk mooi werk om zich, hoewel hij het voet ballen er aan gegeven heeft, zich direct beschik baar te stellen. Dat is je ware cluhliefde! N.V.V. is gedurende den geheelen wedstrijd in dc meerderheid geweest. Rust ging in met 2—0. Het tweele deed in alles haar groote broers na, ook in Oudkarspel ging de rust in met 2—0 en was de eindstand 40. C. Bregman was de fabrikant van het eerste doelpunt, een goed schot bracht den stand op 1—0. Landzaad maakte er 2—0 van uit een goede voorzet. Een pe nalty, onhoudbaar door W. Sterk genomen, nmakte er 3—0 van. Het was voor de goed spelende Bram Aalbrechtsche (een ster uit vroegere jaren, die ook nu nog behoorlijk kan meekomen, een voorbeeld voor vele jongeren, loon naar arbeid, toen hij met een prachtschot den eindstand op 4—0 bracht. Wel had Hem eenige scoringskansen, maar de goed werkende Bart belette zulks. A.s. Zondag speelt N.V.V. I tegen Schagen I ln Schagen. Beide elftallen kennen elkaar nog van vorige ontmoetingen en zijn beide overgelukkig, dnt de kennismaking weer hervat wordt. Evenals de voorgaande belooft deze ontmoeting een spannende strijd te worden. VEENHUIZEN. Strandvogels 2V.C.L. 1, 2—2. Twisk 2V.C.L. 2, 3—1. Zooals uit bovenstaande blijkt, heeft geen der elf tallen van V.C.L. een overwinning kunnen behalen. Toch mogen we, wat de uitslag van het eerste elf tal betreft, tevreden zijn. Strandvogels kwam met 3 spelers van het eerste uit, daar dit elftal vrij was. liet was toch geoorloofd, aangezien bovengenoem de spelers ook voor het tweede elftal waren inge schreven. Beide partijen wogen vrijwel tegen elkaar op. S. nam de leiding. V.C.L. wist deze 1—0 achter stand nog voor de rust om te zetten in een 2—1 voor sprong. In dc tweede helft doelpuntte S. nog één maal. Tegen het einde misten de gastheeren nog een mooie kans, terwijl V.C.L. uit een corner kei hard tegen den binnenkant van de paal schoot, maar do bal sprong weer uit de doel mond. Zoo brak het einde aan met 2—2. Rest ons nog te vermelden dat de V.C.L.-keeper er twee penalty's uit hield cn dat de scheidsrechter BREEZAND. „Daan en Tommy" bij het Nut Kon de heer Weijers, voorzitter van het Nut Vrien denkring, niet zoon groot aantal aanwezigen wel kom heeten als hij wel verwacht had, toch hoopte hij dat het een geslaagde avond mocht worden. Daan zelf zei in z'n begroetingswoord, dat de op komst, gezien de omstandigheden (zij zijn al meer dere malen hier in de buurt opgetreden cn er was een openingsbal vlak bij) hem niet tegen viel. Later werd de toeloop toch nog wat grooter en de stemming was den geheelen avond erg gezellig. Met aandacht werden de ernstige versjes van Daan en Tommy gevolgd, terwijl om de grappen soms onbe daarlijk gelachen werd. Over het programma zullen, we verder niet uitweiden. Bij het slot liet Daan ook de heer musici in de hulde declen en zijn „tot weerziens" zal gezien het succes zeker wel in vervullig gaan. noncwnuT) AARTSWOUD. Zondag kregen we hier Oudendijk I op bezoek. Deze bekende sterke ploeg heeft zeer hard moeten werken voor een 32 overwinning. Onze club wist zelfs eenmaal de leiding te nemen, hetgeen de gas ten geenszins hadden venvacht. Vooruit jongens, jullie komen er ln en wij voorspellen volgentten ondag in Mcdcmblik de ovenvinning. OU DE NIEDORP Naar wij vernemen, is door den Edelachtbaren heer C. G. M. Baar, burgemeester dezer gemeente, van den heer C. Terbeek een perceel bouwland aange kocht, ter grootte van pl.m. 76 Are, gelegen aan de Weel in deze gemeente. Eenige dagen geleden werden bij een inwoner de zer gemeente twee konijnen ontvreemd, hetwelk door hem bij de politie werd aangegeven. Heden mocht het aan.de politie gelukken de daderes op te sporen. Het bleek de echtgenoote van den „bestolene" te zijn, die do konijnen, zonder haar man hiervan ken nis te geven, heeft verkocht. r. ALLANTSOOG Bezoek van den Commissaris der Ko ningin. Maandagmiddag bracht de Commissaris der Ko ningin van Noord-Holland zijn vierjaarlijksch bezoek aan onze gemeente. Na eenigen tijd met B. en W. op het Raadhuis te hebben doorgebracht, maakte Z.Ex. vergezeld door het gemeentebestuur cn enkele raads leden een wandeling door het dorp. O.a. werden be zocht de openbare school en de terreinen voor zo merwoningen. Na eenigen tijd ten huize van burge meester Breebaart vertoefd to hebben, vertrok Z.Ex. met zijn secretaris te ongeveer half drie. dezelfde van de vorige week, toen op eigen terrein tegen Andijk werd gespeeld, zeer zwak leidde. V.C.L. 2 verloor in Twisk van de leiders met 31, Ruststand 0—1. MIDDENMEER V.v. Flevo, 3e klas N.H.V.B. Flevo 1 speelde een uitwedstrijd tegen Berkhout 2 en speelde gelijk 1—1. Flevo wint de toss en speelt voor rust tegen wind. Beide elftallen zijn goed tegen elkaar opgewassen en na verschillende gevaarlijke aanvallen aan beide kanten gaat de rust in met 00. Na de rust komt Berkhout goed opzetten en weet na veel schermutselingen haar eerste doelpunt te zetten 0—1. Weer trekt Berkhout ton aanval en beleeft de Flovokeeper eenige gevaarlijke momenten, maar hij zuivert zijn doel op onberispelijke wijze. Nu gaat Flevo weer ten aanval en na eenige minu ten schiet de linksbinnen keihard in 11. Nu komt Flcvo in de meerderheid, maar doelpunten blijven uit. Na eenige minuten fluit scheidsrechter van der Kooij, die dezen wedstrijd kalm en zeker leidde, het einde, en heeft Flevo weer een puntje binnen. 4e Klas N.H.V.R Flevo 2 speelde thuis tegen Andijk 4 en speelde gelijk, 2—2, zoodat ook zijn hun eerste puntje heb- ben binnengehaald. Zestien personen omgekomen. Omtrent den storm aan de Amerikaansche West kust (zie ook elders in dit nummer) wordt nader uit San Francisco gemeld, dat in totaal 16 personen om het leven zijn gekomen. Ettelijke steden en stad jes liepen onder water. Het water steeg zeer hoog te South-Aberdeen, waar de menschen op de daken van de huizen moesten vluchten en door de politio met booten moesten worden gered. Larensch advocaat ernstig gewond. Toen Zaterdagavond de Larensche kunstschilder II. v. d. V., die in beschonken toestand met eenige vrienden in het cabaret Het Kickgat was, het publiek daar lastig viel, ontstond er een hevige ruzie, waar bij mr. Th. J. Hermans, advocaat-procureur te La ren, ernstig gewond werd. De kunstschilder sprong namelijk plotseling op hem toe en gaf hem zulk een slag met de vuist, dat een der brilleglazen van den advocaat hem in het linkeroog drong. Mr. Hermans, die naar de R.K. Zie kenverpleging te Hilversum werd overgebracht, zal zijn linkeroog moeten missen. De kunstschilder, die reeds meermalen met. do po litie in aanraking is geweest wegens dronkenschap en mishandeling, is in verzekerde bewaring gesteld. Anto rijdt togen brugleuning, bestuurder ernstig gekwetst. De chauffeur ter Beek, die voor den vrachtrijder S. uit Oldenzaal Maandagmiddag een lading hout ver voerde naar den bouw van een nieuwe brug over het kanaal AlmeloNordhorn, nabij Denekamp, moest vlak voor de brug aan het Nordhomsch kanaal een scherpe bocht maken. Bij het maken van deze bocht begon do lading te schuiven, waardoor ter B. de macht ovcfr zijn stuur verloor. Hij reed togen de brug, waarvan dc leuning in het water stortte. Zwaar be schadigd kwam de auto tot stilstand. De chauffeur bekwam een zware hersenschudding en is naar het R.K. ziekenhuis te Denekamp overgebracht. Zijn toe stand is ernstig. PUBLIEKE VIJAND NO. 1 IN AMERIKA GEDOOD. Het Amerikaansche departement van justitie deelt mede, dat „Pretty Boy" Floyd, die sinds den dood van Dillingcr de twijfelachtige eer genoot Amerika's openbare vijand no. 1 te zijn, doodelijk gewond en korten tijd later overleden is. Ilij was in dc buurt van Past Liverpool in Ohio door de politie ontdekt. Er had een achtervolging per auto plaats, waarbij een vuurgevecht ontstond.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7