Iets over ziekten van boonen. Het model Ingezonden stukken. porteur voorts veroordeeld tot 1 maand gevange nisstraf. Verdachte had zich niet gestoord aan het bevel van den majoor om met de verspreiding op te hou den en werd alstoen gearresteerd, waarop voormeld verzet volgde. Ben Helder. DE LANGGEVINGERDE MUSICUS. De heer Hendr. Thomas Sch., muzikant te Den Helder, compareerde voor den Politierechter op grond .van de omstandigheid, dat hij te Den Helder had weggenomen een damesjapon en de daarbij passende klcerenhanger, welke voorwerpen het eigendom wa ren van den heer Salomon Coltof, winkelier aldaar. Bedoelde japon hing buiten aan de gevelpui en was geprijsd met f 1.79. De lust naar het bezit van dit schoone damesopperkleed was hem te sterk! Boven dien was zijn weerstandsvermogen verzwakt door te voren genoten alcoholhoudende verfrisschingen. Het leek trouwens wel iets op een gevaarlijke dronke- mansstreek en ging de straf, f25 boete of 20 dagen, plus een voorw. straf van 2 maanden, niet te boven. Alkmaar. EEN DRIFTIG ALKMAARSCH JONGELING. Een 21-jarig jongmensch, de loodgieter Theo J. A. K., wonende te Alkmaar, die zich bevond in de dansgelegenheid van den heer Swager aan de Wil- helminalaan te Alkmaar, gevoelde zich ontevreden over de uitlatingen van den medeaanwezigen heer J. Soomers en er ontstond na het verlaten van de balzaal tusschen beide hoeren een geanimeerde knok partij, waarbij vermoedelijk laatstgemelde heer de lijdelijke partij vervulde, althans de heer K. stond thans terecht wegens mishandeling. Ilij zou Soomers geslagen, gestompt en gekrabt hebben. De heer K. voornoemd beweerde thans echter dat hij door Soo mers was mishandeld. De officier hield zich echter aan de getuigenver klaringen c* requireerde f 15 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. Helder. GEEN LIEVELING DER DAMES. Een 18-jarig vrachtrijder, Hendr. Daniël D„ ter woonplaats Helder, zou volgens dagvaarding terecht staan ter zake het feit, dat hij op 18 Juni zijn buur vrouw, Mej. v. d. Kieboom met een schop op haar arm had geslagen. Deze jongeling achtte zich ge rechtigd aldus op te treden, om naar zijn mededee- ling zijn moeder door mej. van de Kieboom werd mishandeld. Deze dame liet nu aan den Pol.Rechter de sporen der mishandeling op heur arm zien. De heer Daniël Dienaar, voerman en wonende Oude Kerkstraat, trad op als getuige décharge, voor zijn zoon, en verklaarde dat er voortdurend ru zie was op de buurt en hij een klap van juffrouw v. d. Kieboom op zijn gezicht had gekregen. De hee- ren waren daarmee voldaan. Vonnis f 25 boete of 15 dagen. Alkmaar. BELEEDIGING DIE BLOED EISCHTE. De 31-jarige koopman Petrus B. te Alkmaar, ver gat zich op 25 Juni dermate, dat hij den 17-jarigen fruitkoopman J. Helderman, die hem 2 weken pak huisstalling schuldig was, met een ijzeren gewicht een gat in het hoofd sloeg, voor welk ernstig feit hij heden terecht stond. Verdachte verontschuldigde zich door de bewering, dat Helderman hem voor dief had uitgescholden. Helderman verweet hem, fruit van zijn wagen te hebben gestolen en daar word Piet kwaad om. De vader van Helderman stelde namens zijn zoon zich civiele partij voor een bedrag van f 5, wegens arbeidsverzuim. De heer B. erkende deze vordering niet. Gevorderd werd f 25 boete of 15 da gen. Vonnis f 20 boete of 10 dagen, met toewijzing der civiele vordering ten bedrage van f 5. Helder. EEN RUMOERIGE BAKKER. De Heldersche bakkersknecht Joh. Corn. R. ver scheen bij gloeilamplicht naar aanleiding van de omstandigheden, dat hij primo een houten huisdeur had vernield oftewel ingetrapt en secundo een over hemd, eigendom van den heer Germen Prins, met wien hij 't op 12 Juni aan den stok had. De vernielde huisdeur behoorde aan den huisheer Van Prins, de heer London. Prins leverde een scha devergoeding in ten bedrage van f 9.25 voor deur en overhemd. Een collega van verdachte, de heer N. Boots, die ook een rol in dit bakkersrelletje had gespeeld, gaf van het gebeurde een keurig op schrift gesteld ver- door JOHN HALLOWAY. HET mistte dien avond zwaar, toen Henry Fielding, de jonge talentvolle portretschilder, de kleine Yvonne ontmoette. Juister gezegd: hij was tegen haar opgebotst, toen haar kleine figuur plotseling in do mist opdook. Bijna was zij gevallen, maar Henry had haastig zijn arm om haar heengeslagen en haar zoodoende voor een pijnlijken val behoed. Hij had een kleine bestraffen de preek gehouden over jonge meisjes, dio zich tij dens een zoo zwaren mist op straat waagden en zij had zijne woorden nu en dan met een grappige op merking, met Franschen tongval, onderbroken. Hen ry wilde 't meisje thuisbrengen, maar daar wilde zij niets van weten. Hij mocht haar wel een paar stra ten vergezellen en eindelijk had zij afscheid willen nemen. Maar hij had haar niet laten gaan. Zijn kunstenaarsoog had hem doen ontdekken, dat het meisje van een bijna klassieke schoonheid was. Of zij eenigen tijd voor hem wilde poseeren? had hij met smeekende stem gevraagd. Nadat zij zich aan el kaar voorgesteld had den, vertelde Yvonne, dat zij door omstandig heden gedwongen, se dert drie maanden hier woonde, dat zij op een atelier werkzaam was en dat zij van dat inko men in haar onderhoud en dat van haar moeder moest voorzien. Van zijn kant vertel de Henry, dat hij kunst schilder was. Ik verdien met mijn penseel precies genoeg om niet van hon ger om te komen. Mijn lieve familie, zeer deftige en achtenswaardige menschen, heeft dan ook het hope- looze van mijn geval ingezien en me aan mijn lot overgelaten. Maar ik wil en zal slagen. En u kunt me daarbij helpen door voor mij te willen poseeren. U hebt slechts een naaister voor te stellen, wier lief gelaat, fijn gevormde handen en gratievolle houding haar goede afkomst verraden. U zult in een armoe dige omgeving zitten, ijverig bezig met verstelwerk, dat zich naast u heeft opgehoopt... Ik zie me al de laatste^ hand leggen aan het doek, dat ik „Het Naai stertje" noemen zal en waarmee ik naatn hoop te maken... Maar zonder uw hulp zal het niets worden. U behoeft niet alleen te komen, laat uw moeder u vergezellen. slag, waaruit moest blijken dat ook de heer Prins zich niet bepaald hoffelijk had gedragen. De officier was geporteerd voor verdachte en vor derde slechts f 10 boete of 10 dagen. Vonnis f 5 boe te of 1 dag met afwijzing der vordering. Wieringen. EEN LOSLIPPIG VROUWTJE. Als laatste der 19 verdachten verscheen mej. Sij- brechtje E., huisvrouw Mijndcrt B. te Wieringen, die op 29 Juni, naar aanleiding van een ruzie over wederzijdschc kinderen, haar buurvrouw mej. van der Veen een haar vrouwelijke waardigheid zeer krenkende beleediging had toegevoegd, voor de kui- sche ooren onzer lezeressen zeer ongeschikt. Mej. B. ontkende de boleedigonde woorden te heb ben geuit en liet als getuige a decharge comparecren mej. Bcrgsma—Wuiter, die een levendige beschrij ving gaf van de scène en volgens deze getuige zou verdachte hebben gezegd: Ik heb een goeie man en daar hou ik van! Zij kon echter den officier niet overtuigen en werd gevorderd f 10 boete of 5 dagen. Uitspraak f 7 boete of 5 dagen. Sluiting der plechtig heid waarop we moteen te bed konden gaan. Hoowel het dan geen hoofdteelt mag zijn, toch worden zoo hier en daar nogal aanmerkelijke hoe veelheden spersieboonen geteeld in onze streek. Daarom kan het zijn nut hebben, ook daarover eens iets te schrijven. Vooral, omdat de cultuur van boonen min of meer een bijcultuur is, wordt ze niet zoo intensief uitgeoefend en wordt er ook niet veel aandacht besteed aan de ziekten. Hoofdzakelijk zouden wij even willen sproken over de zoogenaamde mozaiekziekte(n) van de boonen. Deze toch doen de laatste jaren zeer veel schade en doen dientengevolge veel van zich spreken. De verschijnselen dan van mozaick zijn als volgt De bladeren, vooral de jongere, vertooncn mozaick- achtige verkleuringon, dat wil zeggen, men ziet m de bladeren donkere en lichter gekleurde vlokken, het blad is dus niet egaal groen van kleur. De stengels vertoonen een spichtig uiterlijk, alsof ze geen zonlicht gehad hebben. Bij de oudere bladeren vindt men een meer gekroesd worden en die gekroesde bladeren vertoonen soms doode vlekken en scheuren gemakkelijker dan normaal. De oudere bladeren gaan tevens bol staan, juist alsof er luizen aan de onderzijdo zitten. Komt de mozaïekziekte nogal erg in een partij voor, dan lijdt de oogst er heel en heol erg onder, hoewel ook weer niet altijd even erg- Voor wie wel eens iets gehoord heeft van mozaiek topbont bij aardappelen, willen wij nu even vertel len, dat ook deze mozaiekziekte door insecten en wel hoofdzakelijk (vermoedelijk) door luizen wordt over gebracht. Tevens hebben wij hier echter te doen met een virusziekte, die met het zaad overgaat. Het zal duidelijk zijn, dat men van partijen, waar in de ziekte voorkwam in hot nu afloopende seizoen, geen zaad moet winnen (ook niet om te vorkoopen). Nu kan men wel zaad winen van die planten, die op het oog gezond zijn, maar als er op denzelfden akker ook zieke planten stonden weet men nog niet, of het gezonde uiterlijk wel te vertrouwen is, de planten kunnen evengoed reeds besmet zijn, zonder dat wij dat nog waarnomen kunnen. Alleen dus zaad winnen, van partijen, die absoluut geen of zeer wei nig zieke planten vertoonen. Verder is het met allo, door insecten overgobrachto virusziekten natuurlijk zoo, dat do besmetting in den tijd, dat er veel in secten zijn, dat is dus in den zomer, veel erger zal zijn, dan in het vroege voorjaar, als er nog weinig luizen zijn. Dit verschijnsel kan ons wcleens verlei den te zeggen, dat het van den tijd van zaaien zal afhangen, of wij veel last van de ziekte zullen heb ben. Dat is echter niet juist. Of wij veel last van de ziekte zullen hebben, hangt dus af van de herkomst van het zaad, en aan de al of niet aanwezigheid van luizen. Zijn die er niet, dan zal men van besmetting ook in den zomer weinig last hebben. Insecten be strijden en tijdig bestrijden is dus wel van belang (zooals dat ook bij de meeste andere virusziekten is). Is men zelf niet in do gelegenheid goed zaad te telen en de praktikus is dat veelal niet) dan moet men van een zeer vertrouwden handelaar knopen of geselecteerd zaad koopen, geteeld onder toezicht van een keuringsdienst. Het is nog niet to laat, met deze wenken rekening te houden. De Ambtenaar b. d. Plantenz.k. Dienst, VAN HERWIJNEN. St Pancras. En in haar grappig taaltje had Yvonne geantwoord dat zij twee maal per weck zou komen poseeren. En ze had er bijgevoegd: U lijkt me niet een van die mannen, die in staat zijn het respect tegenover een vrouw to verliezen. Waar woont u? Na eenige maanden van harden arbeid, had Henry Fielding het schilderij voltooid. En met een gerust hart, stuurde hij het doek in naar de jaarlijksche ex positie van jonge kunstenaars. De jonge schilder had voor zijn model een groote liefde opgevat. Maar bij elke samenkomst had hij zich tot een min of meer conventioneele houding ge dwongen, terwijl Yvonno van haar kant niet verder ging dan het maken van de wederzijdsche afsprank, elkaar bij den voornaam to noemen. Den laatste»! dag van hun samenzijn had Henry haar van zijn liefde gesproken en hij was de gelukkigste man ter we reld, toen zij hem zijn kus teruggaf. Den dag. volgend op dien van de officieele opening der expositie, was Ilenry's eerste werk naar het ochtendblad te grijpen om te zien, wut mr. Newton, de gevreesde kunstcriticus, ditmaal aan critische op merkingen ten beste had gogoven. Niet zoodra, had hij gevonden, wat hij zocht, of zijn blik word als door een magneet aangetrokken door de volgende passage, in het midden van het verslag. Het beste werk van deze expositie, zoo las hij, is ongetwijfeld 't doek „Het Naaistertje". Henry Fielding heeft hier mede een in menig opzicht merkwaardig schilderij geleverd, waarvoor de lieftallige dochter van de gra vin de Beaucourt als model gediend heeft. Het blad ontglipte Henry's handen. De kamer draaide om hem neen. Zii, Yvonne de dochter van een Fransche gravin? Onmogelijk! Dio Newton had zich vergist. Juist wilde hij het blad weer opnemon om te zien of zijn verbeelding hem geen parten hadden ge speeld, toen Yvonne aangediend werd. F.enige oogen- blikken later trad het meisje de kamer binnen. Hen ry overhandigde haar zwijgend de courant. Ik heb 't al gelezen, Henry, bekende Yvonne blozend. Ik had je alles al lang moeten vertellen. Toen je me dien avond ontmoette, spelde ik Je op de mouw, dat ik 'n ateliermeisje was. Ik heb er nu wer kelijk spijt van. Eergisteren is mama uit Parijs over gekomen en ik heb haar toen alles verteld. Eerst was zij woedend, daarna wilde zij met alle geweld het doek zien. Zij vindt het schitterend en wil het koopen... Ik zou er een flinken prijs voor vragen. Ik zal je advies opvolgen, zei Henry, terwijl hij het meisje vast in de oogen keek. Je moogt me bru taal vinden, maar je mama kon hot schilderij al leen krijgen op voorwaarde, dat zij mij het origineel afstaat. Ik behoor tot een der eerste families, dus dat zal wel geen bezwaar opleveren. Alleen hoop ik vurig «lat het hartje van zeker toekomstig gravinne tje even warm voor mij klopt, als van het atelier- meisje. Hoe zou liet anders kunnen, antwoordde Yvon ne, en zij hief haar gezichtje naar hem op. AAN ASTOR. Ach, dat ik toch een koe mocht zijn, *t Leven was dan eens zoo fijn, Er was geen arm, er was geen rijk, Want allen waren we gelijk. En nooit handelden wij unfair, Want allen waren solidair. Was er aan eten soms niet veel, Dan kreeg toch elk zijn kleine deel, En bij oen groote overvloed. Deed ook weer elk zich eens te goed. Geen koe vraagt, ben je Duits of Frans, Of Engels, Zweeds of Nederlands. Een koe ziet in een koe haar zus. Van grenzen snapt zij niots en dus Voelen zij zich als een gezin. Daar zit toch wel iets leerrijks in. Zoo is het in de koeienstaat, Maar weet ie hoe 't bij monschen gaat, Daar kan de een in weelde stikken. Terwijl de aar niet heeft te bikken. Daar smijt men 't kostbaarst voedsel weg, Waar wordt gehongerd; dus ik zeg: 't Menschenleven ben ik moe, Vcrandor mij maar in oen koe. Toen ik Astor's briefje had gelezen. Wou 'k o zoo graag een koebeest wezen, Maar later heb ik toch gevoeld. Daar is iets anders mee bedoeld. Want zie. zoo'n droom kom niet voor niets, Zoo'n droom, die zegt U toch wel iets. Een menscsh, nog stommor dan een koe, Waar moet dat op den duur naar toe, Mensch, durf te leven en pak aan, Blijf bij geen koe ten achter staan. Wees allon, broeders solidair. Uw handelingen altijd fair. Zie in bewoners over grens Ook medebroeders, dus ook mens. 't Devies zij „nooit geen oorlog meer". Of kort gezegd „de wapens neer". BOHEMA. TRANSVAALSCHE VLAG UIT BOERENOORLOG TERUGGEGEVEN. DRIE PERSONEN BIJ AUTO-ONGELUK VERBRAND. Na eorst tegen een boc*n te zijn gevlogen. Siegburg. Gisternacht tegen 2 uur kwam nabij Eitorf door tot nog toe onbekende oorzaak een vrachtauto met zoo groote kracht tegen een boom, terecht, dat het voorste gedeelte geheel in elkaar gedrukt werd. De benzinetank ontplofte en do auto geraakte in brand. De drie inzittenden, twee broers en een jonge vrouw, die door do botsing beklemd werden, verbrandden levend. TREIN DOOR BANDIETEN OVERVALLEN EN UITGEPLUNDERD. Zes passagiers gedood. Seoel. In den nacht van 21 op 22 October hebben Chineesche bandieten een aanval gedaan op de spoorlijn Tatoengau—Sjoeng Sjoe. Een personen trein werd door zes bandieten beschoten en aango- houden en de passagiers uitgeplunderd. Zes passagiers werden door do bandieten gedood, negen ontvoerd. Van het station Dasjisjao zijn troe pen naar de plaats van den overval gezonden. NIEUWE BRON OP CYPRUS ONTDEKT. Twee milloen gallons water per dag. Londen, 23 Oct. (V.D.) Nabij Nicosia op het eiland Cyprus is oen ondergrondsche bron ontdekt, die 2 milüoen gallons water per dag oplevert. „PROEFZITTEN" IN DE NEW-YORKSCHE OPERA. De oude stoelen, die te veel lawaai maak* ten, door nieuwe vervangen. Het Metropolitan Opera House te New York zal van nieuwe stoelen worden voorzien, aangezien de oude te veel lawaai maken. Sommige zetels zijn al meer dan 50 jaar oud en piepen en kraken reeds bij de minste beweging, hetgeen natuurlijk zeer hinderlijk is tijdens de voorstellingen. Een amusant tafereel bood het „proefritten" door de leden van de herstelcommissio. De commissie loden Heten zich op allerlei wijzen op de proefstoelen neervallen om uit te maken wat de meest comfortabele on geluidlooze zetel was. Zes uur lang duurde deze lichaamsoefening, voordat men het hierover eens was. VRACHTAUTO GESLIPT EN TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Chaaffenr er wondergoed afgekomen. Wychen. Gisternacht omstreeks half vijf reed een vrachtauto, komende van Helmond in de rich ting Nijmegen op de Graafschcweg tusschen Kloos- ter-Alverna en Gravo, door slippen tegen een boom De auto word vrijwel geheel vernield. Do chauffeur die er wonder goed is afgekomen, werd ter plnatse door een dokter hulp verleend. Hij heeft niet ernsti ge verwondingen aan hoofd en handen bekomen. Pretoria. Tijdens den Boerenoorlog namen Britsche troepen in 1900 van het huis van den com missaris voor inboorlingen-aangelegenheden J. A. Erasinus, te Krugers Post in hot district Lyctenöurg, den Transvaalsche vlag mee, die in het bezit bleef van den commandant der Engelsche troepen, wijlen generaal Sir Francis Howard. Thans heeft do weduwe van generaal Howard door bemiddeling van Lord Clarendon, den gouverneur- generaal van Zuid-Afrika, de vlag teruggezonden aan de weduwo van Erasmus, met een begeloidcndo brief, waarin mot vreugdo wordt geconstateerd, dat do vijandschap van dertig jaar geleden in blijvende samenwerking is verkeerd. Mevrouw Erasmus heeft de vlag aan het Trans vaal Museum te Pretoria geschonken. DRIE NIEUWE VULCANISCHE EILANDEN ONTSTAAN. Tokio. Tusschen de Japansche Takeshima eilan den en Kagoshima zijn drie nieuwe eilandjes lioven het zeo-oppervlak verrezen, elk met een omtrek van ongeveer 130 meter. De eilandjes zijn ontstaan als gevolg van de vuicaoische uitbarstingen van de laatste maanden. EEN NIEUWE OPLICHTERSTRUC. Pas op pas op, ik ben de duiveL Hall fax (Canada). Een vrouw, die een win keltje had in Glacé Bay in Nieuw Schotland, is het slachtoffor geworden van een nieuwe oplichterstruc. Even voor sluitingstijd kwam oen man den winkel binnenstonmon mot een rood masker voor, die haar toeschreeuwde: „Pas op, pas op, ik ben de duivel!" Voor do vrouw van haar schrik bekomen was, had do bandiet haar do olielamp uit de hand gerukt en begon de Inhoud van den winkel ondersteboven te gooien. Toen hij hot geldkistje gevonden had, nam hij het onder zijn armen en holde den winkel uit, de arme vrouw in een soort staat van verdoovlng achterlatende. Toen ze zich bewust werd, wat er gebeurd was en naar de politie liep, was er geen spoor meer van den dief te bekennen. DIEFSTAL VAN NIEUWE UITVINDING INZAKE GASBESCHERMING. Uit Chorzow, in Polen, wordt gemeld, dat onder geheimzinnige omstandigheden van een fabriek al daar de modellen zijn gestolen van een nieuw appa raat voor het dcsinfecteeren van terreinen, die aan een gasaanval hebben blootgestaan. De documenten werden gestolen uit de woning van den uitvinder, een ingenieur van de fabriek. Andere plannen en tcekenlngcn hebben de dieven intact gelaten. VOOR DE KEUKEN STOOFSCHOTELS. „Stoven" vormde in de goede oud-IIollandsche keu ken een bereidingswijze, dio uitblonk door den lan- ffen duur dor verhitting: do spijzen werden zeer angzaain gaar gemaakt en „sudderden" urenlang op een zacht vuurtje. Met het meer en meer in gebruik komen van ga* als warmtebron voor de spijsbereiding, moest zoo'n weinige zuinige manier van koken wel worden af geschaft tot binnen korten tijd ook de gaskomfo ren regelbaar werden cn men met 't gebruik van den spaarbrander do zachto verhitting langen tijd kon voortzetten zonder bezwaar voor de gasrekening. Trouwens voor dergolijko doeleinden zouden we ook nog het petroleumstel beschikbaar vinden, ter wijl zeker in den winter de een of andere kolen- kachel zelfs al zou het geen kookfornuis zijn wel een plaatsje beschikbaar heeft voor een pan. 't Is daarom, dat we vandaag eens wilden spreken over een paar gerechten, die door lang stoven hun hoogtepunt van smakelijkheid bereiken, terwijl zo daaraan het groote voordeel paren, van een zóó een voudige bereiding, dat do huisvrouw er bijna niet naar behoeft om te zien. Voornamelijk wordt de bereidingswijze toegepast op vleeschsoorten, die conigszins aan den taaien kant zijn: de langdurige zachto verwarming doet het taaie hindwoefsei in lijm overgaan cn maakt daar door het vlcesch zacht. Gewoonlijk profiteeren we van de ruimte in de pan, door er behalve het vleesch, ook nog een groente in gaar te lutcn worden, dio tegen een lange ver hitting bestand is, tomaten b.v. of uien: terwijl de groenten dan profiteeren van den geur van he.t vlcesch, wordt het vleesch doortrokken van liet aroma der groente. Zelfs aardappelen worden in het gerecht wel opgenomen. Stoofschotel van runderlappen (i personen) 500 G. (1 pond) runderlappen, 500 G. kleine uitjes, 500 G, kleine aardappelen, 75 G. ons) boter, wat peper cn zout, 1 theelepel Maggi's Aroma. Laat de boter in de stoofpan heet worden, wrijf in- tus8chen het gewasschen vlcesch in met wat peper en zout; wentel de lapjes rond in de hecte boter tot zo mooi bruin zijn, strooi er dan de schoongemaakte uitjes tusschen en leg dóiirop de geschilde aardap peltjes. Voeg er zooveel water hij, dat de vloeistof tot hulverwege de pan reikt, sluit de pan stevig dicht en laat zo gedurende 3 uur rustig staan op een zeer zacht vuur. Schil bij het opdienen de lapjes op een vleesch- schotel, schep er de uitjes cn de aardappelen om heen, bind als het noodig blijkt de jus met wat aangemengde maizena cn giet ze over het vlcesch. Maak het geheel af met de Aroma. Stoofschotal van runderpoulet (l personen). 500 G. (1 pond) runderpoulet, 500 G. (1 pond) tomaten. 250 G. pond) witte boonen, 75 G. ons) boter, wat peper en zout, 1 thee lepel Maggi's Aroma. Laat in de stoofpan de boter heet worden, doe er het gewasschen vleesch in en Iaat dat rondom bruin worden. Strooi er dan wat peper en zout over, leg er de geweekte witte boonen op met zooveel water, dat ze juist bedekt zijn, schik daarop do in plakken gesneden tomaten en bestrooi die ook weer met wat peper en zout. Dek de pan stevig dicht cn Iaat op een zacht vuur alles samen gaar stoven (on geveer 3 uur). Bind, als het noo«iig blijkt, het over tollige vocht met wat aangemengde inaizenn, roer de Maggi's Aroma er door en dien het gerecht op in een dekschaal. Geef er verder gekookte aardappelen of droge rijst bij.

Schager Courant | 1934 | | pagina 7