Onze export naar Duitschland. Ontevredsnheid m exporteurskringen. Hauptmann in staat van beschuldiging. Marktberichten. Firma GEBR. ROTGANS VERRUIMING VERKOOPGELEGENHEID OP ZONDAG. Plaatselijk Nieuws. Advertentiën. Biljartclub Er moet grootere zekerheid worden ver kregen. Wat ere nog maar aan ontbreekt. De stand van de Nederlandsch-Duitsche clearing- rekening per 15 Oct. 1934 luidt blijkens inededeoling van den rcgccringspersdienst als volgt: stortingen op rekening Duitschland van het Nederlandsche Clearinginstituut bij de Nederl. Dank f 10.905.64555. Hiervan is beschikbaar voor de voldoening van vorderingen, die via de clearing mogen worden ver rekond f 9.051.6861)7 en voor aflossing van achterstal lige vorderingen f 1.090.564.52. .Stortingen op clearing-rekening hij de Deutsche Roichsbank f 1.473.395.35. Uitbetalingen door het Nederlandsche Clearingin stituut nihil. Ook na 23 September zijn nog belangrijke bedragen overeenkomstig de oude regeling op het Zwischen- konto gestort. Do Nederlandsche regeering is er in geslaagd van do Duitsche overheid de toezegging te verkrijgen, dat, voorzoover deze stortingen op Zwischcnkonto betrekking hebben, na 23 September vervallen vor deringen, zij alsnog op de nieuwe clcaringrckening zullen worden overgeboekt. Waren alle in aanmerking komende bedragen reeds dadelijk op de clcaringrckening gestort, dan zou het zeer de vraag zijn of de clearing van Nc- dorlandschcn kant nog con overschot zou laten. Met nadruk wijzen de regeoringsinstanties er op, dat grooto zelfbeperking bij den export naar Duitsch land gewcnscht is, terwijl o.i. tevens ernstig dient te worden overwogen, oi het nog langer verantwoord is, anders dan in guldens aan Duitschland te leve ren. Hot risico van ernstig koersverlies bij do lange duur der afrokeningen lijkt ons niet denkbeeldig. Thans Is, door de publicatie van den stand der clearing rekening duidelijk geworden, dat 7 pet. van do stortingen aan Duitschland als vrije deviezen worden verstrekt, O.i. tegenover een nalatigen debiteur een zeer royaal gebaar, waar de schrielheid tegenover eigen Inndgenooten exporteurs schrijnend scherp tegenover staat. Het clenringsverdrng met Duitschland blijft dan ook, o.i. volkomen terecht, grooto ontstemming wek ken in de kringen van onze exporteurs. Tientallen milliocnen goede Hollandsche guldens zijn in den laatsten tijd wederom „bevroren" en het is te hegrijpen, dat verschillende uitingen in de pers gewagen van den nood der exporteure. die tot het onhoudbare is gestegen. Nu do uitbetalingen volgens de clenring-regeling zeer traag gaan. om maar geen sterker uitdrukking te gebruiken, en door de tergende langzamerhand der Duitsche autoriteiten steeds meer naar „Je gouden toekomst" worden verschoven, is de vraag zeker gewettigd of export naar Duitschland nog ver antwoord is In elk geval zal men de zekerheid moeten hebben, dat werkelijk het gestorte geld tqgen de thans gel dende koers zal worden ui (getaald. Want men vergete niet, dat, als de mark ooit we der valt, liet niet zal zijn met enkele procenten Dan wordt liet een ruïne. Naar de Berlijnsche correspondent van de Tele graaf meldt is men in Nederlandsche handolskrin- gen te Berlijn van meening, dat gestreefd moet worden naar de vorming van een Nederlandsche uit en invoormaatschappij. welke als centraal orgaan heiast zou kunnen worden met de practische regeling van het geheele clcaring-verkeer. Inmiddels duren de besprekingen te Berlijn tus- schen de Nederlandsche en Duitsche regeeringsver- togenwoordigers voort. Verschillende uitvoeringsbe palingen der nieuwe clearing-overecnkomst o.a. de regeling van liet z.g. kleine grensverkeer en van de betalingsmethoden ten opzichte van Nederlandsche schippers in Duitschland, dienen nog nader geregeld te worden. Men hoopt tot een wederzijdsche bevredigende re geling tc komen. SPORT. NEDERLANDSCH ELFTAL OEFENT. Hongaren met 7—0 geklopt. (Van onzen Sportredacteur). Ziezoo, hot Nederlandsche elftal heeft een prach tige generale repetitie gehouden en daar zijn we nu eens net bij geweest. Een keurig voetballende Hongaarsche amateur- ploeg fungeerde Woensdagmiddag op 't Sparta-veld te Rotterdam als z.g. „sparring-partner", een soort slachtoffer om je mes op te wetten en je treffers op te scherpen. Dio Hongaren speelden keurig voethal, maar zo konden geen goals maken. Tot in het doelgebied werd er gemolken en daarmee weten mcnschen als Van Run wel raad. Het Nederlandsche elftal heeft een bijzonder lek ker partijtje gespeeld. Het klopte verrassend goed en speciaal de voorhoodo had er kijk op. In die voor hoede was Wcls de beste en had Vente een slechte dag, terwijl Smit hijzonder op dreef was. Bakhuys was oen keurig middenvoor, ondanks zijn verstoken zijn van competitievoetbal. Alleen met schieten ging het niet zoo best. Iïij gaf veel af aan Smit, wat goed bekeken was. want do Haarlemmer had er vanmiddag bijzonder den kijk op. In do halflinie blonk Van Heel uit en was Bas Pauwo de mindere van den man die hij vervangen moest: Pclliknnn! Achter was Van Run ongenaakbaar, Diepenbeek goed zonder meer en Hailc heeft niets geen moeilij ke dingen te doorstaan gekregen. We zeiden het reeds, het Ncd. F.lftal heeft de 20.000 mervschen op dezen mooien dag host. bezig gehouden. Van de 5 doelpunten een beschrijving te geven is ondoenlijk. Zo waren allen zoo prachtig mooi. dat we bij een aparte beschrijving de schoonste bijvoeg lijke naamwoorden zouden aaneensmeden en ruimte zouden verslinden. Kr was echter een algemeene lijn in de goals. En wel dit: heel vaak heeft Wels, die onvergelijkelijke kleine Gorcummer, er de stoot toe gegeven, met voor zei ton. zoo gaaf en welgericht, dat er schoten en kopballen als projectielen op konden volgen... 011- houdhanr en begeesterend. Do ruststand was 5—0! Smit begon met 3 goals, daarna scoorden Vente (40ï en Mijnders f5—0). Na halftime zetto Vente nog twee goals (7—0). In de laatste 10 minuten trachtte Hongarije nog te scoren, hetgeen gemakkelijk werd voorkomen. Bij 7—0 moest het blijven: want Vente schoot twee keer vlak over, Mijnders ook nog eens en Bakhuys beuk te de bovenlat. De Hongaren, die sympathiek en fair bleven tot aan het einde, werd wel een tegenpunt gegund. Ze speelden veel beter voetbal dan onze eerste klasse- ploegen: edoch, 't schot ontbrak. Laat het Ned. elftal maar oefenen, en als de „uit voering" te Rern niet slaagt (we hopen intusschcn van wel), welnu dan doen wij het 4 November met de herinnering aan dezen prachtigcn Woensdagmid dag: de unieke „generale"! ÜT DE OMGEVING Z IJ PE PETTEN. In tegenstelling met vele voorgaande faren is de Pet temer kennis onder behoorlijke weeromstandig heden gevierd kunnen worden. De enkele regen buitjes Dinsdagavond deden geen afbreuk aan 't bezoek, dat zeker goed genoemd mag worden. Wij meenen dan ook, dat de diverse zakenmcnschcn te vreden kunnen zijn. Naast de bekende gelegenheden bood dit jaar een bioscoop velen een welkome af wisseling. Als gewoonlijk vonden Maandagmiddag de kinderspelen plaats, waarvan de resultaten als volgt waren: Kleine meisjes: D. Rijs, G. Bijvoet, M. Jansen, J. Tiessen en M. v. Essen; kleie jongens: J. Hijs, C. Snip, B. de Beurs en A. Eriks; oudero meisjes: A. Nottelman, C. Jansen, G. Eriks, D. en A. Vriesman; oudere jongens: J. Glas, N. Bakker, J. Breed, J. Rijs, G. Timmerman en P. v. Buurcn. 's Avonds vond in het café Vriesman het optreden plaats van dc bekende familie Hofman, Muziek, zang en dans van dit beschaafd gezelschap vielen hij alle aanwezigen zeer in den smaak. In plaats van de jaarlijksche draverij, die steeds Dinsdags plaats vond, doch om financiccle redenen geen doorgang kon vinden, waren thans volksspelen georganiseerd, waarvoor zeer veel interesse bestond. De hceren kwa men uit in een hardrijderijtje op fiotsen, terwijl de dames haar vaardigheid moesten tooncn in het jongleeren met een voetbal. Bij deze spelen waren resp. winnaars de heeren: J. Breed, J. Snip, D. Boontjes, T. de Waard, W. Bies- boer en II. Breed; dames: N. Vriesman, G. de Waard v. Essen, Tolen en J. Rijs. Vermelden wo tot besluit nog, dat de goede orde tijdens de kennis nergens op ernstige wijze verstoord is geworden; wel trachtten enkele bezoekers van el ders betalingen te doen met vreemde, minderwaar dige munten en heeft, een zwijntjesjager kans gezien ccn nieuw rijwiel te bemachtigen. \V I E RIN QE N FEESTAVOND TEN BATE DER KLEU TERSCHOOL. Woensdag werd in Cinema de Haan een feestavond gehouden ten bate der kleuterschool, alhier. Dc presidente, Mevr. de HaanBosker, opende de zen avond met goed gekozen woorden. De aanwe zigen werden welkom gehecten en in 't bijzonder wel de beschermvrouwe der vcrccniging. Mevr. Kolff- van He urn. De belangstelling voor. do school is wel buitengewoon groot en alles verloopt keurig en naar wensch, zoo zegt, dc spreekster. Het gemeentebestuur wordt bij deze. gelegenheid hartelijk dank gezegd voor het afstaan der lokalen. Na fle openingsrede zingt Mej. C. Bruul „Dat zou jc wel willen" en „Kleine man, jo had een drukke dag". De stukjes werden goed voorgedragen en een dankbaar applaus was haar belooning. Vervolgens zong de heer M Kooij Sz. „Naar de Kleuterschool" hetwelk speciaal voor dezen avond was gemaakt, de woorden door den lieer M. J. Bos ker en muziek van den voordrager zelf. Pianoarr. J. van Glahbeek. Om onze lezers en lezeressen in kennis te stellen met dit lied, laten we de woorden hier volgen: L De Buurvrouw. Wat is het toch wat met die kinderen van Buurvrouw Kamp, Ze loopen maar geregeld langs de straat, het is een ramp. Als straks een ongeluk hun overkomt dan is 't te laat. Ik ben per slot toch ook nog niet agent hier van de straat. De moeder heeft het druk en heeft goen tijd om acht te slaan, Daar komt al weer een auto aan, 't kan zoo niet langer gaan, Ze spelen met elkaar en zien heel geen gevaar. en nu voortaan 2. De auto-chauffeur. Zeg vrouw, trek jij je van je kinderen zoo weinig aan Dat jij zc in hun eentje op de straat laat spelen gaan Ze loopen voor de wagens langs, belemmeren het verkeer. En als een ongeluk gebeurt komt 't op ons nog neer. Zoo heb je heusch geen tijd om naar die kleinen 0111 te zien En hob je soms geen centen voor een kindermeid misschien WeJ zend ze vlug dan toch naar 't kleuterschooltje nog en nu voortaan...— 3. De politieagent. Polilie zegt men is zoo mooi je bent zoo frank en vrij Vergeet niet men is dikwijls nog 'n kindermeid erbij Als moeder, om een boodschap is haar kinderen op de straat. Dan denkt ze ,hij" geeft wel wat acht, terwijl ik nog wat praat En als het nog wat verder gaat komt baby er nog bij En nog is een politieman zoo heerlijk frank en vrij Haal dat kind in huis het is voor ons een kruis. of nu voortaan 4. Moeders, wier kinderen de kleuterschool bezoeken. Wij willen huldo brengen gaan en lang niet zonder reeën, Aan het bestuur der kleuterschool en ook in 't algemeen. Dio hebben voor ons kindertjes zoo'n fijne school gesticht. Waar keurig op hen wordt gepast en nuttig werk verricht. Was het voorheen een zware strijd om voor dat kleutergoed En goede plaats te vinden, het benam je soms den moed. En 't schooltje kwam tot stand, ons zorgen aan den kant. is 't niet fijn Refrein. REFREIN NA ELK COUPLET: Naar dc kleuterschool, zij de leus voor 't kind, Daar heerfccht gezelligheid, die de kleinen bindt. Weet gij het wel hoe extra fijn, het kind daar leert. Het is nu toch de geest der tijd, dio zulks begeert. Ook dit stukje had veel bijval, evenzoo als het op gevoerde tooneelstukje, getiteld „Oom Eprian". Dit gaf zeker kostelijke momenten en het werd verdiens telijk vertolkt. Mej. C. Bruul zong vervolgens „Johanna, kunt ge fluiten?" en „Dat is geen kunst", waarna de heer J. Bosker enkele goed geslaagde goocheltoeren ver richtte. De heer Kooij zong tot slot nog „Annie's verjaar dag", en „Ik weet het niet". Ook dit alles viel goed in den smaak der aanwezigen. Uit de stemming en het telkens weer groote ap plaus konden we bemerken dat er werd genoten. Nadat Mevr. de Haan Bosker den avond besloot met allen hartelijk dank te zeggen, welke hadden mede gewerkt om den avond te doen slagen, werd met de verloting begonnen. We'kunnen ver- Wegens ontvoering en moord. Reuter seint uit Flemington (New Jersey): Hauptman is in staat van beschuldiging gesteld we gens ontvoering van en moord op het kind van Lind- bergh. Hauptmann verklaarde onschuldig te zijn. Het proces zal 2 Januari 1935 beginnen. Volgens de geruchten zou Hauptmann in de ge vangenis te Flemington een hongerstaking begonnen zijn. melden, dat de hoofdprijs werd gewonnen door den heer C. Boersen Th. Hz., zijnde een heerenrijwiel. Een gezellig bal volgde hierna nog, en we kun nen gerust zeggen dat de zeer vele aanwezigen een gczelligcn avond hebben gehad en dat de vereeni- ging Kleuterschool op een uitstekend geslaagden avond kan terugzien. Een woord van hulde is zeker op zijn plaats aan Mevr. de HaanBosker, welke in de organisatie wel het leeuwenaandeel heeft gehad. Tot slot zij nog vermeld, dat mej. C. Bruul een bouquet bloemen werd aangeboden, welke de heer L. Noorden haar namens overhandigde, daar bij uitsprekende enkele goed gekozen woorden. KOE 0RAS JULIANADORP. Algemeene vergadering vereeniging „Volks onderwijs", afd. Julianadorp. Bovengenoemde afdceling hield Woensdagavond ccn algemeene ledenvergadering in het café Prins IIcndrik van den heer A. Kossen. Slechts elf leden waren present. Waarnemend voorzitter de secretaris do heet* L. Tigchelaar. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. De rekening en verantwoording van den penning meester den heer C. Purmer, was door de heeren C. Boot en W. Amels nagezien en in de beste orde be vonden. De ontvangsten hadden bedragen f293.52, de uitgaven f282.79, zoodat er een batig saldo van f 10.73 aanwezig is. Bij de bestuursverkiezing werden de heeren L. Tigchelaar en C. Purmer herkozen. Volgt verslag van de algemeene vergadering in 1933 te Utrecht gehouden. Afgevaardigden waren toen de heeren P. Lakemond en nu wijlen G. Hoornsman. Aan laatstgenoemde wijdde de voorzitter eenige woor den van hulde voor datgene wat hij in het belang van 'liet openhaar onderwijs deed. Bij dc benoeming afgevaardigde voor 1934, werd de wenschciijkheid uitgesproken om slechts één persoon daar heen te zenden. Ook moet een afgevaardigde daar doen uitkomen dc geest van de vergadering die hem afvaardigde. Voorts zou het goed zijn als elk jaar oen ander daar naar toeging, men komt dan al len wat op de hoogte van de aldaar gevoerde bespre kingen. De vergadering is thans op 3 en 4 Novem ber a.s. te Utrecht. Bij acclamatie wordt tot afgevaardigde benoemd de heer P. Lakemond en tot pl. afgev. de heer H. Stompedissel. Daarna komen tal van ingekomen stukken ter tafel. Het huisbezoek, dat vorig jaar reeds geregeld zou worden, wacht daar nu nog op. De beschrijvingsbrief der Alg. Vergadering wordt voor kennisgeving aangenomen. De collectie voor „Tot Steun der vereeniging" zal niet meer met speldjes gehouden worden, doch met inteekenlijstcn. Dat kan ecu succes worden, daar staande deze kleine vergadering voor 18.75 getee- kend werd. Do winterpropaganda komt in bespreking en na eenige discussie wil men bet weer op dezelfde wijze i doen als het vorige jaar en ongeveer half Dec. a.s. Hij do rondvraag wordt dc vraag gesteld om ook in het voorjaar een ledenvergadering te houden, maar gezien het negatieve resultaat van hedenavond, is liet niet erg raadzaam daarmede te beginnen, of het zou een openbare vergadering met een spreker moe ten zijn. Hierna sluiting. TANGEND IJ K BROEK OP LAN GEN DIJK. De A.R. Kiesvereeniging kwam Dinsdagavond in vergadering bijeen. Uit het finantieel overzicht van den penningmees ter bleek, dat er een batig slot aanwezig was van 1515.57. in verband met het op de hoogte blijven van het gesprokene ter gemeenteraadsvergadering zullen hier van getypte verslagen beschikbaar gesteld worden voor den kostenden prijs van f0.05, opdat de leden der kiesvereeniging alzoo op de hoogte kunnen blij ven van de gemeente-politiek. Wegens bedanken van den heer W. Dirkmaat en het periodiek aftreden van den beer J. G. Kooland werden in bet bestuur gekozen de beeren H. Schel haas en P. Timmerman. Door de beeren G. Groen en II. Schelhaas werd verslag uitgebracht van 2 vergaderingen van den Kamerkieskring. Als afgevaardigden werden be noemd de beeren lv. Visser en J. Wagenaar. De beer Koedijk Oz. gaf hierna een inleiding over „Ouzo gemeentepolitiek", waarin een duidelijke uiteenzetting werd gegeven van den fiiiantieelen toestand der gemeenten nu en bij enkele jaren terug. Hierop volgde gedacbtenwisseling. In dc gehouden jaarvergadering der muziekver- ceniging AD.VJË.N.D.O. werden de aftredende be stuursleden W. Slot en H. Vinko herkozen. Als afgevaardigden naar de bondsvergadering wer den uit liet bestuur gekozen de heer J. Madderom en uit dc leden de heer P. Bak. Besloten werd liet inleggeld voor nieuwe leden van f 2.50 te verlagen op f 1. Een voorstel 0111 de contributie met 5 cent per week te verminderen, werd verworpen. Hij de rondvraag werd door den beschermheer, burgemeester P. Slot een opwekkend woord gespro ken in verband met dc prestatie s der vereeniging, over het afgcloopen jaar. De heer Schelhaas, voorzitter der finantieele com missie, memoreerde eveneens hetgeen in het afge- loopcn jaar is tot stand gebracht, waaruit blijkt dat de heer Van Kalken als directeur de man is op de rechte plaats. De heer Vinke, voorzitter, dankte beide sprekers. ALKMAAR, 24 Oct. Aardappelen f 2.80, gele kool f 1—1.80, roode kool f 1—3, bieten f 1.60, uien f 1.60—2.40, wortelen f 0.90 1.50, per 100 Kg., appelen f 24, druiven f 712, pe ren f 2—5, spruiten f 2.50—7, snijboonen f 10—16.50, tomaten f 150—7, witlof 1 f 7—11, II f 4 per 100 pond, slabooncn f 0.85—3 per zak. wortelen f 1.50—450, selderie f 050—1. radijs f 150, prei f 2.60—5.50 per 100 bos. postelein f0.240.72, spinazie f0.241 per bak, andijvie f 050—250, bloemkool f 7—13.50, II f 2—4, l>oerenkool f 150, groene kool f 150—350, kropsla f 050—1.60. knolselderie f 2.10-3.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 24 Oct. Aangevoerd: 4700 Kg. roode kool f 1—150, 34600 Kg. witte kool f 0.70—1.10. AMSTERDAM. 24 October 1934. Aardappelen: Zeeuwsche bonten f 3.40—3.60: idem blauwen f 3.403.60, idem eigenheimers f 350350, id. eigenh. poters f 2.65—2.75; id blauwen poters f 2.80—2.90, id. bonten poters f 2.80—2.90, id. Beve landers f 2.903, IJ polder eigenheimers f 3.20—3.30, Barometerstand op Donderdagmorgen 8 u.: 7645 m.M« dalat. Wind: Z.W. Temperatuur: 10 gr. C. is 50 gr. F. Vooruitzichten: waarschijnlijk goed weer. Voor een BRIL een BREUKBAND, een BUIKBAND is ROTGANS Uw adresl Vakkundig, billijk. Gedipl. Drogist-Opticien. - SCHAGEN, id. eigenheimer poters f 2.65—2.75, id. Bevelanders f 2.90—3, Andijker blauwen f 3.153.20, id. bonten, f 3.15—3.20; Anna Paulowna zand f 2.80—3.50, Hlllo* gommcr zandaardappelcn f 2.803.50 per 70 Kg., Drentsche eigenheimers f 3.S04.80 per 100 Kg., Flakkceschc eigenheimers f 3503.30; id. eigenh. poters f 2.652.75, Spuische eigenheimers f 3.20—3.303 id. eigenh. poters f 2.65—2.75; Noord-Holl. eigenhei-* mers f 3503.30 pér 70 Kg. AMSTERDAM, 25 October 1934. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. 290 vette kalve ren: le kw. 50—54 ct., 2e kw. 4050 ct., 3e kw. 38— 40 ct.. per Kg. levend gewicht; 47 nuchtere kalveren f 36, 272 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. 36—37 ct., zware varkens 3436 ct., vette varkens 33—34 ct. per Kg. slachtgcwicht. Marktovcrzicht: vette kalveren flinke aanvoer, handel lui en prijshoudend. Varkens kleine aan voer, weinig handel met dezelfde prijzen als Maan dag. WINKEL, 24 October 1934. Appelen f 2—7, peren f 1—6, druiven f 10—11, sla- boonen f 45, kool f 11.40, aardappelen f 1.501.60, bieten f 0.90—1.10, spruitkool f 5—6, alles por 100 pond; bloemkool f 56, andijvie f 1.50—2, wortelen f 12, per 100 stuks. BEKENDMAKING. In verband met de op 15 October j.1. in werking getreden bepalingen, betreffenda verruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag, brengen Burgemeester en Wethou. ders der gemeente SCHAGEN onder de aan dacht van belanghebbenden, dat de in hun winkel op te hangen kaart, waarop duide lijk moet worden kennis gegeven van de. uren, gedurende welke hun winkel op Zon dag voor het publiek geopend is, door of vanwege den Burgemeester moet worden gewaarmerkt. Bedoelde kaarten zijn ter Secretarie ver krijgbaar. Burgemeester en Wethouders van Schagen, ■T. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. DE ZESDAAGSCHE. Rectificatie. In ons blad van gister werd vermeld, dat namens de Commissie voor de Zesdaagsche zou zijn gezegd, dat indien men een sprintprijs had gewonnen, men niet in aanmerking kwam voor een dagprijs. Dit is echter niet zoo, men kan op een zelfde nunv mer èn een sprintprijs èn een dagprijs winnen, echter geen 2 dagprijzen. Doordat het rad van avontuur de nummers der dagprijzen aanwijst, zou het mogelijk zijn dat een zelfde nummer 2 maal voor een dagprijs werd aan gewezen, in dat geval telt de 2de trekking natuurlijk niet mee. LUTJE WINKEL Allen die iets gevoelen om een op te richten, worden verzocht om ter vergadering te komen op DON DERDAGAVOND 25 OCTOBER, half 8, bij K. ZEEMAN Pz.. to LUTJEWINKEL. Profiteert hiervan! 3 p. Ossenlap- ?on 100 ct. y* p. Metworst cadeau; p. Carbonaden 100 ct., lA p. Met worst cadeau* 4 p. m. Paardenlap- pen 100 ct., H p. Metworst cadeau. Aaut v.. S. HOUTKOOPER. Aan komen loopen: GROOTE FOX HOND, Terug te bekomen bij A. RENS, Schagerwaard. Te koop: TARWESTROO, f6 per 1000 Kg., afgehaald, bij J. VAN TWUIVER, Schagerwaard. Biedt zich aan: Nette KRAAMVERZORGSTER, vrij vanaf half Nov. Brieven onder letter TM. Bur. van dit blad.

Schager Courant | 1934 | | pagina 2